PDA

View Full Version : Sferturi: Germania-Italia 1-1, 6-5 la penalty



Pages : 1 [2]

delaparis
3rd July 2016, 00:51
Germania trece in forta. Felicitari :yes:

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:51
Si acum poti spune ca Neuer il intrece pe Buffon.Acum e peste el valoric.

Raiden
3rd July 2016, 00:51
Asta e de departe cea mai slaba nationala a Italiei de cand ma uit eu la fotbal. E absolut rusinos ca s-a ajuns la penalty-uri. Oribil turneu final.

phife
3rd July 2016, 00:51
Neuer >>>>>>> buffon.

Johnny D
3rd July 2016, 00:51
In mod normal Germania ar trebui sa ia titlu acum dar...:D primu pronostic mi-a iesit, Neuer cel mai bun si schimbu cu Bufon.
Psihologic Germania ar trebui sa fie de neoprit fiind si campioana mondiala si cea mai buna dar...
Franta joaca acasa... si cum am mai zis-o de multe ori, sunt al naibii de greu de cucerit.:rolleyes:

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:52
Ce mare caracter Buffon.Ce turneu mare a facut cu Italia!

TheIceMan
3rd July 2016, 00:53
Uber alleeessssss!!!!!


Atat !!!

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:53
Löw e antrenor nene! Bate Italia si trece examenul maturitatii!!!

Eddy DoubleD
3rd July 2016, 00:53
Sa nu-l vad pe Ozil ca bate penalty la Arsenal :))

delaparis
3rd July 2016, 00:53
Bai ce chestie ... Germania poate castiga contra Italiei in oficial :)

phife
3rd July 2016, 00:54
Adevarul e ca italia cu lotul asta a ajuns departe.
A fost cea mai slaba italie de mult dar azi indiferenr de ce jucatori aveau pierdeau. Si nesta, maldini, cassano, totti, del piero, pirlo reinviati la 25 de ani tot pierdeau

El Pistolero
3rd July 2016, 00:54
Nemeritat. Ghinion mare, Buffon aproape sa scoatã vreo 3 penalty-uri. Asta e. Pelle e un prost, cum sa bați ca un amator la nivelul asta?

Johnny D
3rd July 2016, 00:54
Sa nu-l vad pe Ozil ca bate penalty la Arsenal :))

Cunoscandu-l pe Wenger, el o sa fie primul!:))

phife
3rd July 2016, 00:54
Löw e antrenor nene! Bate Italia si trece examenul maturitatii!!!

Unde ii bate?
A fost egal amice.

Johnny D
3rd July 2016, 00:55
Nemeritat. Ghinion mare, Buffon aproape sa scoatã vreo 3 penalty-uri. Asta e. Pelle e un prost, cum sa bați ca un amator la nivelul asta?

Unghierul dumneavoastra?:D



Boateng!:headbang: Ai patat! Neuer trebuia sa termine turneul final fara pata!:rosu:

miril
3rd July 2016, 00:55
Italia s-a autodepasit, insa in acest meci atat a putut. Germania a subprestat dar a meritat sa mearga mai departe. Prostii ca Neuner este mai bun. Inca mai are de...aparat.

phife
3rd July 2016, 00:55
Nemeritat. Ghinion mare, Buffon aproape sa scoatã vreo 3 penalty-uri. Asta e. Pelle e un prost, cum sa bați ca un amator la nivelul asta?

Nemeritat s-a ajuns la penaltyuri. Italia 2 suturi pe poarta, 1 din penalty.
Zaza si pelle intr-adevar pamant.

Eddy DoubleD
3rd July 2016, 00:56
Nemeritat. Ghinion mare, Buffon aproape sa scoatã vreo 3 penalty-uri. Asta e. Pelle e un prost, cum sa bați ca un amator la nivelul asta?

I se rupe lui Pelle.:)) Acum se ducce acasa si o fute pe Varga:D Ii trece.

Johnny D
3rd July 2016, 00:56
Prostii ca Neuner este mai bun. Inca mai are de...aparat.

Evident ca nu, dar acest meci a ajutat sa ne decidem peste vreo 10 ani!;)

cip
3rd July 2016, 00:57
Germania trece in forta. Felicitari :yes:
e gata pita voastra,vine neamtul si va ia :D

YoNuTzz
3rd July 2016, 00:57
cu cei care au batut in "moarte subita" nu am nimic...

nu ei trebuiau sa ajunga sa bata.

bonucci si ozil macar au dat cat de cat, chit ca au ratat.

dar zaza, pelle, schweinsteiger si muller - niste penibili.

muller a ratat si in semifinala cu atletico si acum...scweini a ratat si penalty-ul decisiv cu chelsea in 2012 si acum cand putea sa aduca calificarea...

daca germania ajunge si cu franta la penalty-uri...sa nu-i mai vad executand...

phife
3rd July 2016, 00:57
Italia s-a autodepasit, insa in acest meci atat a putut. Germania a subprestat dar a meritat sa mearga mai departe. Prostii ca Neuner este mai bun. Inca mai are de...aparat.


Neuer apara de mult. Doar ca trebuie sa te si uiti pe la el. Interventia turneului ii apartine si nu se remarca la fel ca buffon pt ca echipele lui ataca si adversarele rar au ocazii. Si juve si italia joaca cum joaca si normal ca portarul se remarca.

Johnny D
3rd July 2016, 00:57
Nemeritat s-a ajuns la penaltyuri. Italia 2 suturi pe poarta, 1 din penalty.
Zaza si pelle intr-adevar pamant.

Cum a batut ala micu bah, de zici c-are 15 ani! In plasa laterala!:D
Si doar toata presiunea Universului era pe el, daca rata, era out!:))


Ce, antrenoru l-a promovat!?:o::rolleyes:

TheIceMan
3rd July 2016, 00:58
Bai ce chestie ... Germania poate castiga contra Italiei in oficial :)

Nu, oficial ramna egal.

Bine ca i-am eliminat, asta a fost FINALA turneului!

Julio_Zane
3rd July 2016, 00:59
Unde ii bate?
A fost egal amice.

Iar incepi sa cobesti ma? Ia,repede du-.te siu culca-te cu ursu,ca prea tii cu el.
Ce nu-ti convine? Ca Löw a ajuns in semifinala. DIN NOU? Trecand de italieni? Ce mai tot vrei???

Raiden
3rd July 2016, 00:59
Trebuie sa fii destul de paralel sa concluzionezi dupa penalty-urile astea ca Neuer e mai bun decat Buffon. Atat Neuer, cat si Buffon au aparat niste penalty-uri executate jalnic.

Johnny D
3rd July 2016, 00:59
Nu chiar, Neuer a scos-o fain aia de langa bara! Prima!;)


Plus c-a scos un penalty, exact pe unde i-a trecut lu Buffon penalty-ul decisiv, acolo s-a facut diferenta!

phife
3rd July 2016, 01:00
Italia s-a autodepasit, insa in acest meci atat a putut. Germania a subprestat dar a meritat sa mearga mai departe. Prostii ca Neuner este mai bun. Inca mai are de...aparat.


Neuer apara de mult. Doar ca trebuie sa te si uiti pe la el. Interventia turneului ii apartine si nu se remarca la fel ca buffon pt ca echipele lui ataca si adversarele rar au ocazii. Si juve si italia joaca cum joaca si normal ca portarul se remarca.


In germania nu exista antrenarea penaltyului la nivel serios. Nu te invata sa bati penalty acolo nimeni pentru ca nu prea ai voie sa decizi acolo meciul. Totusi, nici nu e nevoie, oamenii stiu fotbal, au psihic...

miril
3rd July 2016, 01:00
Pelle era muci de oboseala dar Zaza...penibil. Reivan, Germania mediocra, tactic, tematoare, samd. Italia, slaba calitativ dar cu cel mai bun trio in aparare, din lume, in acest moment.

ciorbicafaristu
3rd July 2016, 01:00
Meci de *****. Vorba lui Dorinel...la pomul laudat nici mere nu face. Noroc cu penaltyurile.

Julio_Zane
3rd July 2016, 01:01
Reivan,esti nedrept.Tu nu stii sa te bucuri nici macar cand au trecut.Da ma nu i-a batut in 90 de minute,i-a batut la penalty.


I-A BATUT LA PENALTY.PUNCT.Discutia incheiata,omul ti-a dovedit ca e antrenor.gata

phife
3rd July 2016, 01:02
Iar incepi sa cobesti ma? Ia,repede du-.te siu culca-te cu ursu,ca prea tii cu el.
Ce nu-ti convine? Ca Löw a ajuns in semifinala. DIN NOU? Trecand de italieni? Ce mai tot vrei???

Nu imi convine ca au avut aia noroc. Meciul a fost egal. In 120 de minute nu a batut nimeni pe nimeni.

Am zis, low a pregatit bine meciul dar nu l-a castigat !

Neuer nu e mai bun ca a aparat pen. E mai bun ca e mai bun. Si mai complet. Si aduce si ceva peste

YoNuTzz
3rd July 2016, 01:02
huge respect ptr italia care cu cel mai slab lot al lor din istorie au fost la cateva secunde de semifinale...

din pacate germania dezamageste...
au avut 2 adversari cat de cat mai ok: polonia si italia, nu au batut pe niciuna...

sper doar sa nu vina si dezamagirea suprema cu franta...

Johnny D
3rd July 2016, 01:03
Amu ca mi-a iesit Germania se califica, sa-l injur pe Eddy cu al lui Del Potro retardat mintal 4-1 setu 2, 6-7!!!!!!!!!!!!! 3-1 40-15, 2 mingi de dublu break setu 3, 5-7!!!!!!!! Cu un pui nenorocit ce nu castigase vreun meci pe iarba pana-n acest an!:headbang::headbang::headbang::headbang::headba ng:

delaparis
3rd July 2016, 01:04
e gata pita voastra,vine neamtul si va ia :D

Noi avem o alta tactica. Trimitem soldatii islandezi pe front :D

miril
3rd July 2016, 01:04
Reivan,esti nedrept.Tu nu stii sa te bucuri nici macar cand au trecut.Da ma nu i-a batut in 90 de minute,i-a batut la penalty.


I-A BATUT LA PENALTY.PUNCT.Discutia incheiata,omul ti-a dovedit ca e antrenor.gata

Loew a fost slab pregatit in acest meci, Germania cu lotul care il are trebuia sa treca de Italia, cu lotul asta, la doua goluri diferenta, cel putin.

phife
3rd July 2016, 01:05
Pelle era muci de oboseala dar Zaza...penibil. Reivan, Germania mediocra, tactic, tematoare, samd. Italia, slaba calitativ dar cu cel mai bun trio in aparare, din lume, in acest moment.

Mediocra tactic ? :happy
Azi low l-a facut de ras pe conte. Tematoare? Ce voiai sa se arunce ca belgia si italia?
Au batut italia, e drept, o italia slabita, jucand perfect defensiv. Eroarea lu boateng a fost ghinion pur, in rest low a facut ce nimeni nu prea face, s-a aparat excelent cu italia. Mai bine ca ei.

JJ
3rd July 2016, 01:07
Conte, cu cea mai proasta schimbare a secolului. Il scoate pe Chiellini si il baga pe adormitul ala de Zaza. :D

YoNuTzz
3rd July 2016, 01:08
eu sunt inca socat de cat de execrabil s-au executat primele 5 penalty-uri de fiecare parte...la un asemenea nivel.

poarta are 7 metri si tu dai pe langa :))))))))))))))))))
de nemti nu mai zic...

rusinos...doamne fereste sa mai ajunga odata la penaltyri nemtii cu franta sau mai ales portugalia.

miril
3rd July 2016, 01:09
Mediocra tactic ? :happy
Azi low l-a facut de ras pe conte. Tematoare? Ce voiai sa se arunce ca belgia si italia?
Au batut italia, e drept, o italia slabita, jucand perfect defensiv. Eroarea lu boateng a fost ghinion pur, in rest low a facut ce nimeni nu prea face, s-a aparat excelent cu italia. Mai bine ca ei.

Pai nu trebuia sa se apere ci sa atace cu lotul care-l are, mai ales de la mijloc in sus. De fapt nici tu nu stii ce vrei, e slab Loew sau nu? In acest meci a fost slab, lotul Germaniei este net superior. Conte a gresit flagrant nu ca l-a schimbat pe Chellini ci ca l-a bat pe Zaza, jucator neexperimentat, la acest nivel.

phife
3rd July 2016, 01:09
Pai nu trebuia sa se apere ci sa atace cu lotul care-l are, mai ales de la mijloc in sus. De fapt nici tu nu stii ce vrei, e slab Loew sau nu? In acest meci a fost slab, lotul Germaniei este net superior.

Si lotul spaniei a fost. Si al belgiei.

delaparis
3rd July 2016, 01:10
Zaza...penibil. .
:yes:

Johnny D
3rd July 2016, 01:12
N-am licenta continentala. Cum iti merge cu viata? Tot pe laba, tot pe laba?

:o: Si asta venind de la un moderator.... na, nici nu stiu ce sa ma fac.:nope:


Daca asa faci cand Germania se califica, trebuie sa-mi iau noaptea libera dupa meciul cu Franta!:))
(Era sa scriu Frana, dar e buna aluzia!:D)

YoNuTzz
3rd July 2016, 01:14
eitherway, cum necum, au spart blestemul germanii...

ia ziceti...le dau 7 francezilor in semifinale ? :))

Julio_Zane
3rd July 2016, 01:14
Nu imi convine ca au avut aia noroc. Meciul a fost egal. In 120 de minute nu a batut nimeni pe nimeni.

Am zis, low a pregatit bine meciul dar nu l-a castigat !

Neuer nu e mai bun ca a aparat pen. E mai bun ca e mai bun. Si mai complet. Si aduce si ceva peste

Nu zau.Acum zici noroc? Deci au condus primii,au mnuncit enorm si acum au noroc????? POFTIM??? RERALLY DUDE,REALLY? O las balta cu tine.Tu nu stii sa apreciezi cu adevarat valoarea unui om,gasesti fel si fel de tertipuri ieftine ca sa discreditezi munca si,implicit valoarea concreta a unui om.

Da,Löw a facut greseli in cariera lui,dar a mentinut echipa Germaniei la un nivel foarte inalt.A ajuns la fiecare turneu minim in semifinala,a pierdut strategic cu Italia,dar a dovedit CONCRET ca poate sa invete din greseli.A alcatuit la fiecare turneu ca e meserias.A dovedit asta.Poti sa-l critici tu cat vrei de acum incolo,nu mai poti argumenta si o iei iar personal.Iar asta e lipsa clara de obiectivitate,si dovedeste clar ca nu iti pasa de jocuri,rezultate,nu iti place moaca aroganta a unui om.Bravo ba,cu gandirea asta sa fii sanatos.Eu am terminat-o cu tine.Atata nesimtire si nedreptate.:no:

TheIceMan
3rd July 2016, 01:16
Pelle era muci de oboseala dar Zaza...penibil. Reivan, Germania mediocra, tactic, tematoare, samd. Italia, slaba calitativ dar cu cel mai bun trio in aparare, din lume, in acest moment.

Comentatorii englezi zic ca meciul a fost excelent tactic de amble echipe si de aici putine faze de poarta. Pe mine m-a exasparat jocul pe semicerc. Plus, in timp regulamentar, mingea a ajuns in mana lui Boateng din sfecla lui Chiellini, deci in mod normal nu se dadea handball, eu zic ca cea mai mare greseala de arbitraj. Per total dintre putinele ocazii cele mai bune tot Germnaia le-a avut. Buffon a fost cel mai bun portar din lume, acuma Neuer este. Si nu doar din perspectiva 11m de azi.
Thomas Mueller inca blocat psihic, Ozil 2 penaltiuri ratate la turneul asta, Schweinsteiger peste poarta la fel ca si Beckham, ca si Roberto Baggio, e ceva cu astia in comun. probabil sia cum 10 ani trecea D la penaltiuri daca nu dadeau italienii gol in ultimul minut.

Success Germania in semifinala cu Islanda :D

phife
3rd July 2016, 01:16
Merge bine.
Eu zic ca daca poate Low care clar e slaban si nu a realizat nimic, cineva ca tine...se joaca.

Am zis ca a jucat bine azi? Ce mai vrei? A dezamagit la euro, nu spun doar eu, ce vrei sa mai fac? Sa spun ca e cel mai bun? Nu e. Poti tu sa spui ce vrei, nu e o legenda de antrenor


CM 2014 a avut culoar si echipa frate. Cine nu vede, e fix treaba lui. Si un finala a avut noroc cu higuain si neuer. Si era argentina in plm.

miril
3rd July 2016, 01:17
Si lotul spaniei a fost. Si al belgiei.

De Rossi nu a jucat, jucator foarte important. Germania a venit dupa amicale, Italia, nu. Ice, in mod normal se dadea penalty asa cum s-a si dat caci asta-i fotbal si nu baschet sau handbal sau Boateng se credea pe semicerc?

cip
3rd July 2016, 01:18
eitherway, cum necum, au spart blestemul germanii...

ia ziceti...le dau 7 francezilor in semifinale ? :))
sa nu exageram...:rolleyes:
da' o cincila acolo...:))

Johnny D
3rd July 2016, 01:18
Success Germania in semifinala cu Islanda :D

:o: Delaparis, iesi de pe contul micutzului! :jerk:

delaparis
3rd July 2016, 01:19
Sa revenim la meci
13 - 12 suturi la poarta pt Germania, 3 - 3 pe poarta. Posesie 60% - 40% Germania.
Cam meritata calificarea

YoNuTzz
3rd July 2016, 01:19
De Rossi nu a jucat, jucator foarte important. Germania a venit dupa amicale, Italia, nu.

sa nu uitam de marchisio si veratti.

italia, alaturi de islanda si wales - este revelatia acestui euro...

bati belgia, bati spania si esti la cateva secunde sa o elimini pe germania.

phife
3rd July 2016, 01:19
De Rossi nu a jucat, jucator foarte important. Germania a venit dupa amicale, Italia, nu.

Si la germania s-a rupt khedira.
Da, asta e adevarat da italia a jucat doar cu echipe care le fac jocul

Lordul
3rd July 2016, 01:20
Germania reuseste in fine sa invinga Italia intr-un meci eliminatoriu dupa penalty-uri insa si nu in timpul regulamentar dupa o serie de penalty-uri dramatice...ce jucatori au ratat la nemti Muller, Ozil , Schweinstager dar si la italieni Pele , Zaza , Bonucci , Darmian

Meciul a fost echilibrat dar nemtii se califica pe merit ...in repriza secunda au dominat .

Pacat de Buffon

De regula cand nemtii au jucat mai slab au ajuns in finala unde daca vor juca bine o vor si castiga

Johnny D
3rd July 2016, 01:20
bati belgia, bati spania si esti la cateva secunde sa o elimini pe germania.

La o serva distanta! A facut blocaj perfect dar in idiotenia lui, Boateng a uitat sa si serveasca!:D

miril
3rd July 2016, 01:21
sa nu uitam de marchisio si veratti.

italia, alaturi de islanda si wales - este revelatia acestui euro...

bati belgia, bati spania si esti la cateva secunde sa o elimini pe germania.

Eu nu vorbesc de aia care nu erau in lot, macar Candreva sa fii fost valid si tot era ceva.

TheIceMan
3rd July 2016, 01:22
Loew a fost slab pregatit in acest meci, Germania cu lotul care il are trebuia sa treca de Italia, cu lotul asta, la doua goluri diferenta, cel putin.

Poate, daca nu iesea Khedira in min 6, fault nasol s-a dus direct in vestiare, nici lovitura libera n-a luat.
Se vede ca Schweinni nu e in apele lui. Altul cat pe ce sa-i rupa coloana lui Mario Gomez :(

ciorbicafaristu
3rd July 2016, 01:23
Plus, in timp regulamentar, mingea a ajuns in mana lui Boateng din sfecla lui Chiellini, deci in mod normal nu se dadea handball, eu zic ca cea mai mare greseala de arbitraj.
Din ce ar fi trebuit sa vina ca sa se dea, din crosa italianului?

phife
3rd July 2016, 01:23
Nu zau.Acum zici noroc? Deci au condus primii,au mnuncit enorm si acum au noroc????? POFTIM??? RERALLY DUDE,REALLY? O las balta cu tine.Tu nu stii sa apreciezi cu adevarat valoarea unui om,gasesti fel si fel de tertipuri ieftine ca sa discreditezi munca si,implicit valoarea concreta a unui om.

Da,Löw a facut greseli in cariera lui,dar a mentinut echipa Germaniei la un nivel foarte inalt.A ajuns la fiecare turneu minim in semifinala,a pierdut strategic cu Italia,dar a dovedit CONCRET ca poate sa invete din greseli.A alcatuit la fiecare turneu ca e meserias.A dovedit asta.Poti sa-l critici tu cat vrei de acum incolo,nu mai poti argumenta si o iei iar personal.Iar asta e lipsa clara de obiectivitate,si dovedeste clar ca nu iti pasa de jocuri,rezultate,nu iti place moaca aroganta a unui om.Bravo ba,cu gandirea asta sa fii sanatos.Eu am terminat-o cu tine.Atata nesimtire si nedreptate.:no:

Sincer, invata sa citesti. Italienii au avut noroc. Nu noi. Noi am avut ghinion. Noi sunt germania, aia sunt italia. Invatati in **** mea sa cititi.

Btw, low e un tip cu o moaca simpatica si un om ok. Atat timp cat e el ca in ..2010, 2012, azi nu am ce sa ii reprosez.
Cand vrea sa fie pep ma enerveaza

YoNuTzz
3rd July 2016, 01:24
eu vorbesc de cei care nu erau in lot...

pai ce faceau nemtii daca pe langa bonucci / barzagli / chiellini, la mijloc erau veratti, marchisio, sau de rossi, candreva...

cum am mai zis-o...au jucat cu 2 echipe care nu erau pielea: polonia si italia, au dezamagit in ambele...

eu ii voi sustine in meciul cu cea mai oribila nationala de pe planeta, dar nu am mari sperante...

miril
3rd July 2016, 01:25
Poate, daca nu iesea Khedira in min 6, fault nasol s-a dus direct in vestiare, nici lovitura libera n-a luat.
Se vede ca Schweinni nu e in apele lui. Altul cat pe ce sa-i rupa coloana lui Mario Gomez :(

Da, foarte primitivi italienii, trebuiau eliminati vreo doi, trei. :(

Johnny D
3rd July 2016, 01:25
Din ce ar fi trebuit sa vina ca sa se dea, din crosa italianului?

Pai a fost o pozitie cat se poate de naturala a bratelor la blocaj in volei, doar e fundas, trebuie sa blocheze, nu?:))
Aha, deci d-aia n-a atacat, Muller sau Gomez trebuiau sa serveasca!:sneaky:
Mi s-a parut c-a si strigat la faza aia la ceilalti, HUMMELS, MUIO!!! BLOCHEAZA MA SI TU CE DRACU FACI!?:))



Apoi dupa ce-a dat ala gol din penalty, mi-a dat impresia ca si-a dat si el seama ca nu e pe-un teren de volei... shit happens.

phife
3rd July 2016, 01:27
eu vorbesc de cei care nu erau in lot...

pai ce faceau nemtii daca pe langa bonucci / barzagli / chiellini, la mijloc erau veratti, marchisio, sau de rossi, candreva...

cum am mai zis-o...au jucat cu 2 echipe care nu erau pielea: polonia si italia, au dezamagit in ambele...

eu ii voi sustine in meciul cu cea mai oribila nationala de pe planeta, dar nu am mari sperante...

Chill ma ca pe francezi ii facem. Low mai stie si fotbal fata de deschamps

TheIceMan
3rd July 2016, 01:29
Din ce ar fi trebuit sa vina ca sa se dea, din crosa italianului?

Direct din centrare; asa cum a luat 11m Portugalia in semi cu Franta in 2000 cand Abel a scos cu mana un sut de la vro 5-6 m paralel cu poarta. Daca mingea cadea direct in Boateng din centrare, indiscuitabil, dar cum Chiellini a deviat-o in mana, nu prea este. Asa, cam orice sut din < 0.5 m care loveste mana adversarului nu se da hent.

Dar, ma rog, bine ca s-au califuicat :D Altfel, era ghinionul ghinionului!

Johnny D
3rd July 2016, 01:30
Chill ma ca pe francezi ii facem. Low mai stie si fotbal fata de deschamps
Eu eram singur ca-i faceti pe toti, mai putin pe francezi!:) Sunteti mai buni ca ei dar asta nu garanteaza succesul, cand intrii pe teren stain, unii mor pentru glia lor, francezii nu sunt prea diferiti, ba chiar ei mi se par cei mai ai dracu, the ones who set the bar!;)

miril
3rd July 2016, 01:31
Da, Germania ar trebui sa se descurce altfel cu Franta care are o aparare slaba. Sa vedem daca Löw va schimba tactica.

cip
3rd July 2016, 01:31
una peste alta,o seara faina...:P
nu ne mai ramane decat sa tinem pumnii Frantei maine,ca sa fim siguri ca prindem finala :D

iulian_1976
3rd July 2016, 01:31
Germania putea incheia meciul mai devreme,in min 75 au inceput sa degajeze mingile foarte surprinzator.
Au avut putine ocazii,Oezil alterneaza momente,bune cu slabe per total imi par ceva sub nivelul de acum 2 ani.
Mie nu imi este pe plac acest stil,imi aduce aminte de Guardiola nu imi plac echipele care nu verticalizeaza cand au posibilitatea.

Italia ar fi exemplul pe care echipa Romaniei ar putea sa il copieze,as putea spune ca romanii sunt mai tehnici dar la nivel inteligenta de joc si agresivitate foarte slabi.
Am impresia ca Italia a crescut odata cu meciurile,au un joc foarte inteligent,foarte vertical,un contaatac bun la Italia a contat mult antrenorul.
Sa-l oferteze FRF pe Conte asta ar fi antrenorul ideal :)

dardar_3
3rd July 2016, 01:32
Bv Germania! Astept semifinala cu tara gazda :D

TheIceMan
3rd July 2016, 01:32
Chill ma ca pe francezi ii facem. Low mai stie si fotbal fata de deschamps

tu esti tare optimist daca crezi Germania va juca cu Franta in semi :D



una peste alta,o seara faina...:P
nu ne mai ramane decat sa tinem pumnii Frantei maine,ca sa fim siguri ca prindem finala :D

:yes::yes::yes:

Lordul
3rd July 2016, 01:33
exact inca nu se stie daca Germania va juca cu Franta in semifinala

phife
3rd July 2016, 01:34
Germania putea incheia meciul mai devreme,in min 75 au inceput sa degajeze mingile foarte surprinzator.
Au avut putine ocazii,Oezil alterneaza momente,bune cu slabe per total imi par ceva sub nivelul de acum 2 ani.
Mie nu imi este pe plac acest stil,imi aduce aminte de Guardiola nu imi plac echipele care nu verticalizeaza cand au posibilitatea.

Italia ar fi exemplul pe care echipa Romaniei ar putea sa il copieze,as putea spune ca romanii sunt mai tehnici dar la nivel inteligenta de joc si agresivitate foarte slabi.
Am impresia ca Italia a crescut odata cu meciurile,au un joc foarte inteligent,foarte vertical,un contaatac bun la Italia a contat mult antrenorul.
Sa-l oferteze FRF pe Conte asta ar fi antrenorul ideal :)



Ia uite ma. Altii care spun ca low vrea sa fie pep.
Sa nu mai fie boss, ca ii sade bine asa.

Johnny D
3rd July 2016, 01:34
Italia ar fi exemplul pe care echipa Romaniei ar putea sa il copieze(...)
Nu se poate, Italia e una din cele mai tari mental echipe din istoria fotbalului, noi una din cele mai slabe, mentalul nu se poate copia, se antreneaza de la copii si juniori si se cultiva mai apoi in echipe de club de succes. Ce vrei sa copiezi de la italieni, pe Juventus, Roma, Milan cu FCSB, Dinamo, CFR si cu supercentrele noastre de copii si juniori!?:):kiss:

Da, Germania ar trebui sa se descurce altfel cu Franta care are o aparare slaba. Sa vedem daca Löw va schimba tactica.
Pentru aceasta ofensa teribila, am sa-ti mai cant o data St. Totteringhamul in sezonul viitor!:ciocan:

ciorbicafaristu
3rd July 2016, 01:35
Direct din centrare; asa cum a luat 11m Portugalia in semi cu Franta in 2000 cand Abel a scos cu mana un sut de la vro 5-6 m paralel cu poarta. Daca mingea cadea direct in Boateng din centrare, indiscuitabil, dar cum Chiellini a deviat-o in mana, nu prea este. Asa, cam orice sut din < 0.5 m care loveste mana adversarului nu se da hent.

Dar, ma rog, bine ca s-au califuicat :D Altfel, era ghinionul ghinionului!

In care regulament scrie ca trebuie sa fie o minima distanta ca sa se dea hent?

Julio_Zane
3rd July 2016, 01:35
Germania reuseste in fine sa invinga Italia intr-un meci eliminatoriu dupa penalty-uri insa si nu in timpul regulamentar dupa o serie de penalty-uri dramatice...ce jucatori au ratat la nemti Muller, Ozil , Schweinstager dar si la italieni Pele , Zaza , Bonucci , Darmian

Meciul a fost echilibrat dar nemtii se califica pe merit ...in repriza secunda au dominat .

Pacat de Buffon

De regula cand nemtii au jucat mai slab au ajuns in finala unde daca vor juca bine o vor si castiga

Deci postarea asta,niciodata,efectiv niciodata nu am vazut o postare mai clara ,mai obiectiva ca asta la tine.Esti absolvit de toate pacatele.Bravo! Te rog sa mai postezi asa.Asa da.Felicitari.

phife
3rd July 2016, 01:35
Pelle saracu nu cred ca a trecut pe la primavera. Sau stabia .

Mama zane :))

delaparis
3rd July 2016, 01:35
una peste alta,o seara faina...:P
nu ne mai ramane decat sa tinem pumnii Frantei maine,ca sa fim siguri ca prindem finala :D

Si ce te multumeste sa pierzi in finala cu Portugalia? :D

Johnny D
3rd July 2016, 01:36
Pelle saracu nu cred ca a trecut pe la primavera. Sau stabia .

Pai e bun c-a dat un gol din fata portii in grupe...

phife
3rd July 2016, 01:38
Si ce te multumeste sa pierzi in finala cu Portugalia? :D

Portugalia aia de le-am dat 4 boabe pe unde i-am prins?

Johnny D
3rd July 2016, 01:39
Portugalia aia de le-am dat 4 boabe pe unde i-am prins?

Sper ca esti de acord cu mine ca petarda Germaniei pana acu a fost Muller, nicidecum Ozil.
Ma uit la reluare la meci si parca e si mai penal. Ozil de bine de rau are ceva pase de gol, ceva goluri, ceva pe constructie.

phife
3rd July 2016, 01:39
Giaccherini 16km alergati. Baejnebun. Chiar si in 120 de min, mori dracu acolo.

Pe ozil il joaca in banda. El saracu de la werder nu mai joaca acolo.
Muller e blocat sau ceva, ca nu imi explic. Eram sigur ca rateaza pen. Si el mai joaca out of position, ma rog, a mai dat assist si astea. Ozil a stat ascuns pana azi.

TheIceMan
3rd July 2016, 01:41
In care regulament scrie ca trebuie sa fie o minima distanta ca sa se dea hent?

Intreaba-i pe arbitrii care nu dau 11m in asa faze.

cip
3rd July 2016, 01:41
Si ce te multumeste sa pierzi in finala cu Portugalia? :D
cu Portugalia o sa fie une bagatelle,le scoatem fotbalul din cap cat ai zice Gelu :D

Johnny D
3rd July 2016, 01:41
Pai cum n-a dat assist lu Schweinsteiger, ce, el n-a dat gol?:))

cu Portugalia o sa fie une bagatelle,le scoatem fotbalul din cap cat ai zice Gelu :D
Pana-n finala, mai e o Franta!:D

Lordul
3rd July 2016, 01:42
Muller n-a inscris nici un gol la EURO in 10 meciuri !

Hummels suspendat in semifinale

phife
3rd July 2016, 01:43
Lu muller nu ii place euro ma ce sa mai.. La mondiale se uita asa mai multa lume pe el si ii place.

Lordul
3rd July 2016, 01:44
E urmarit parca de blestem la Euro a ratat din toate pozitiile aproape inclusiv de la 11m :))))))))

cip
3rd July 2016, 01:45
Pana-n finala, mai e o Franta!:D
Doamne da,cu Islanda am avea ceva emotii...:rasc:

Johnny D
3rd July 2016, 01:45
Lu muller nu ii place euro ma ce sa mai.. La mondiale se uita asa mai multa lume pe el si ii place.

Si mai uita-te o data la pasa lu Ozil catre ratalau! Fuori classe!;)


Doamne da,cu Islanda am avea ceva emotii...:rasc:

Cred si eu! Ar rade lumea de voi si cu curu daca nu v-ati califica cu aia, si oricum ar zice ca e cea mai naspa calificare in finala a Germaniei din istoria Universului chiar daca v-ati califica cu aia!:))

ciorbicafaristu
3rd July 2016, 01:47
Intreaba-i pe arbitrii care nu dau 11m in asa faze.

Intr-o faza ca asta de azi? Trebuie sa fii Altmayer si s-o arbitrezi pe Dinamo ca sa inchizi ochii la asa ceva.

miril
3rd July 2016, 01:47
Pelle saracu nu cred ca a trecut pe la primavera. Sau stabia .

Mama zane :))

Pelle saracu i-a tinut ocupati, adica prin preajma careului propriu si pe aparatorii beligieni si pe cei spanioli si pe...Ai ghicit. Sa nu confundam cum a batut penalty-ul de cum s-a batut cu apararea Germaniei, una, altfel, foarte buna. Poate nu a facut clasele primare la scoala italiana de fotbal dar a dovedit in acest CE ca nu-i obligatoriu.

Ice, da-te batut. N-ai dreptate.

phife
3rd July 2016, 01:47
Te lauzi de zici ca e din academia ta :)) da, e fotbalist dar nu pupati voi asa ceva daca nu era managementu asa prost la real.

Da, i-a tinut dar nu e hostess, e si el atacant. Cu mingea mai greu.

delaparis
3rd July 2016, 01:48
Portugalia aia de le-am dat 4 boabe pe unde i-am prins?

"si asta demonstreaza ce?
relevanta care e? de cate ori batuse albania pe romania pana anul asta?" :)

Ok. Sa revenim la meci (subiect).
Ambele echipe au fost la nivel. Pacat ca s-a decis la penalty dar totusi Buffon a salvat Italia in a doua repriza timp regulamentar. Germania merita calificarea inainte de penalty. Italia nu a putut mai mult azi ;)

Johnny D
3rd July 2016, 01:49
Te lauzi de zici ca e din academia ta :)) da, e fotbalist dar nu pupati voi asa ceva daca nu era managementu asa prost la real.

Nici nu e unu din jucatorii mai preferati, dar nu-l face carpa echipei cu care se sterg toti pe picioare daca nu e!:P


Preferatii mei sunt Giroud si Khos, si cu ei voi castiga, voi elimina Neuer-ul invincibil, care pare ca nimeni nu-i da gol decat din penalty!:evil:


Daca doar asa dam gol, nu-i problema, ii setam pe Payet si pe Pogba sa intre in careu si sa NU SUTEZE, doar sa DRIBLEZE!:D:D:evil:

phife
3rd July 2016, 01:51
Portugalia e calitativ sub germania, si nici nu are un stil ca italia sau spania. Relevanta patrula nu prea are da de batut...tot pe la patrula acolo ii batem.

Julio_Zane
3rd July 2016, 01:53
Astazi,Germania a trecut de Italia,jucand inteligent,Löw a avut curaj si a alcatuit o aparare mai buna decat italienii.Germania a avut mai multe ocazii,Germania a avut posesia mai buna,si a marcat si prima.A luat un penalty dupa o gafa comisa poate de cel mai bun fundas al lor,Boateng.Jocul a fost angrenant,nu a fost plcitisitor.Si in prelungiri,usor avantaj Germania.La penlty-uri au aparat portarii niste penalty-uri execrabile.Neuer usor peste un Buffon foarte bun.Hector a inscris decisiv.Au ratat incredibil Schweinsteiger,Özil,Muller...a fost pe muchie de cutit.Antrrenorul Löw a dovedit ca poate juca strategic inteligent.Dar mai ales,a dovedit ca e un antrenor foarte valoros.Au trecut poate peste cel mai greu hop din istorie.Pentru Germania,asta e un pas enorm.Germania poate juca de la egal la egal cu toate echipele mari.Iar actualul antrenor merita respect pentru asta.Ia titlul,poate fi pus la masa cu Schön.Clar si fara niciun dubiu.Niciun antrenor,care are 10 ani la o nationala,si rezultate foarte bune,nu merita altceva.

Germania ajunge in general meritat in semifinala. Si o vad clar castigand titlul.Mie,Italia mi s-a parut pana acum cea mai periculoasa echipa.

Johnny D
3rd July 2016, 01:54
Vai bun e Neuer, cu palma deschisa la lovitura lu Bonucci langa bara, si parca mingea s-a lovit de bara asa a ricosat din palma lui!

miril
3rd July 2016, 01:55
JD, acum m-am prins de afuriseniile pe care mi le pregatesti, ma rog, de cauza lor. Nu uita ca o aparare buna consta, clasic, din patru aparatori, nu dintr-unul, ca cea francezilor. Fac si eu ca Paul, ai inteles? Julio Zane, Germania are un lot net superior, in mod normal ar fi trebit sa se califice la cel putin doua goluri diferenta nu sa fie obligata sa se califice, chinuit, la penalty-uri.

phife
3rd July 2016, 01:55
ba ma oftic pe bulanu italiei maxim.
puteam sa rad si eu de votantii italiei :happy

miril gresesti !

apararea e si din 3, si din 5. si din 10 ca a italiei azi.

Johnny D
3rd July 2016, 01:56
JD, acum m-am prins de afuriseniile pe care mi le pregatesti., ma rog, de cauza lor. Nu uita ca o aparare buna consta, clasic, din patru apratori, nu dintr.unul, ca cea francezilor. Fac si eu ca Paul, ai inteles?

Bine, dar pt mine ala face cat patru! Il iubesc!:P

Cu Germania da hat-trick numa el!:))



PS: Hummels nu joaca, asculta la mine, e foarte important daca meciul se ajunge in transee!;)

TheIceMan
3rd July 2016, 01:57
Ice, da-te batut. N-ai dreptate.Ok; Fiti cu ochii pe urmantoarele henturi :D

anyway, foarte bine ca nu s-au calificat macaronarii :D

miril
3rd July 2016, 02:00
ba ma oftic pe bulanu italiei maxim.
puteam sa rad si eu de votantii italiei :happy

miril gresesti !

apararea e si din 3, si din 5. si din 10 ca a italiei azi.

Am zis clasic si vorbeam in general. JD stie de ce.

Johnny D
3rd July 2016, 02:03
Pacat ca la Arsenal nu mai avem unu ca el....

Julio_Zane
3rd July 2016, 02:10
JD, acum m-am prins de afuriseniile pe care mi le pregatesti, ma rog, de cauza lor. Nu uita ca o aparare buna consta, clasic, din patru aparatori, nu dintr-unul, ca cea francezilor. Fac si eu ca Paul, ai inteles? Julio Zane, Germania are un lot net superior, in mod normal ar fi trebit sa se califice la cel putin doua goluri diferenta nu sa fie obligata sa se califice, chinuit, la penalty-uri.

Miril,da,ce zici tu este corect,dar numai in cazul in care Germania ar mai fi invins-o inainte.

Tu nu poti,ca jucator sa iti zici ca bati Italia fara probleme daca nu ai facut-o niciodata pana acum.

Lahm a zis imediat dupa meciul pierdut in 2012 ca toti se gandeau ca nu i-au batut niciodata.Factorul asta joaca in astfel de situatii un rol foarte important.

Acum au scapat de greutatea asta.Acum pot juca mai degajat psihc fata de ei,sa zic in termeni acceptabili.

Eu cred ca vor lua titlul,si la final toti francezii dau vina pe Deschamps pt neconvocarea lui Benzema.Francezii au o valoare extraordinara,dar si-au taiat clar singuri craca la acest turneu.

Ei vor simti presiunea,mai mult decat nemtii,in opinia mea.Astia is gazde.Cam slaba organizarea.

miril
3rd July 2016, 02:13
Ai argumentat bine. OK! :yes:

ronaldinho
3rd July 2016, 02:19
A surprins Low cu asezarea asta cu trei fundasi centrali si doi in banda, dar a gandit-o bine. Si lui Hummels si lui Boateng le place sa urce si au facut-o, dar nu au ramas descoperiti. Italia a avut o singura faza periculoasa. Germaniei i-a fost frica de Italia, si asta s-a vazut la fazele fixe, cand fundasii centrali nu urcau. Kroos a jucat execrabil azi, lovituri libere batute aiurea, mingi pierdute. Cred ca Low a gresit la schimbarea lui Khedira pt ca Schweinstenger a facut turism pe teren si a si ratat 11 m. La fel, a gresit si cu Draxler in locul lui Gomez. Muller a meritat ratarea penaltyului dupa toate mutrele care le-a facut lui Chiellini. Prea arrogant mi s-a parut. Una peste alta, cred ca Germania iesea azi daca se napusteau peste macaronari. I-a scos Low, cu tactica si spiritual lor de luptatori. Buffon a fost pe mai toate mingile si am ramas mirat de cat de bun e la varsta lui. Cred ca-l vedem si la Mondial. :D
Germania ar avea mai mari problem cu Islanda decat cu Franta, asa ca sa se roage pt francezi. Cu Hummels absent, 100% vor reveni la 4-2-3-1 si sa vedem cat de grava e treaba la Khedira.

Johnny D
3rd July 2016, 02:22
Germanii sunt favoriti, eu am zis-o de la inceputul turneului.
Dar la fel am zis ca Franta e clar pe 2... aici se joaca finala, meciul nu e jucat dinainte cum fu cel cu Italia!:))


Germania ar avea mai mari problem cu Islanda decat cu Franta, asa ca sa se roage pt francezi.
Da binenteles, toti am avea probleme mai mari cu Islanda, ca unde te uiti, toti sunt "son", "son" sus, "son" jos, "son" lateral, peste tot "son".
Macar la Franta cand ii vezi, ii recunosti care sunt atacanti, care sunt fundasi, etc., sunt celebrii, la aialalti toti sunt "son" doar, te baga intr-o confuzie de nu mai stii ce dracu e cu tine, cine se apara sau cine ataca la aia, habar n-ai, admit, asa e.

TheIceMan
3rd July 2016, 02:33
Cred ca Low a gresit la schimbarea lui Khedira pt ca Schweinstenger a facut turism pe teren si a si ratat 11 m.

Cine sa fi intrat?

delaparis
3rd July 2016, 02:37
Eu cred ca vor lua titlul,si la final toti francezii dau vina pe Deschamps pt neconvocarea lui Benzema.Francezii au o valoare extraordinara,dar si-au taiat clar singuri craca la acest turneu.

Ei vor simti presiunea,mai mult decat nemtii,in opinia mea.Astia is gazde.Cam slaba organizarea.

hmm... Cu Benzema Franta a pierdut "mandra" in sfert CM acum doi ani. Apoi cu "Francezii au o valoare extraordinara" sunt ezitant :cool: Nu cred ca aici se joaca eventuala semifinala. Dar e adevarat ca rasismul este prezent in Franta pana la FFF ... anti arab vorbesc :cool:
Franta va pierde eventuala semifinala cu Germania deoarece nu are valoarea necesara sa se califice. Nemtii au echipa mai buna.

PS. dar nu stiu daca problema se pune deoarece Islanda tot insista aici :D

phife
3rd July 2016, 02:42
Cine sa fi intrat?

can care e si el titular meci de meci la liverpool nu ca schweini.
sau chiar si weigl ca si el a fost titular si a avut un sezon foarte bun.
dar totusi, il iei pe can la euro sa-l bagi pe schweini care s-a retras practic odata cu plecarea de la bayern...

phife
3rd July 2016, 02:43
hmm... Cu Benzema Franta a pierdut "mandra" in sfert CM acum doi ani. Apoi cu "Francezii au o valoare extraordinara" sunt ezitant :cool: Nu cred ca aici se joaca eventuala semifinala. Dar e adevarat ca rasismul este prezent in Franta pana la FFF ... anti arab vorbesc :cool:
Franta va pierde eventuala semifinala cu Germania deoarece nu are valoarea necesara sa se califice. Nemtii au echipa mai buna.

PS. dar nu stiu daca problema se pune deoarece Islanda tot insista aici :D

si daca au pierdut cu benzema ce?care-i relevanta? fara el o sa castige ?

iulian_1976
3rd July 2016, 02:44
Nu se poate :

Daca incepi cu nu se poate este clar :)
Incercam un puct de vedere pentru cei care intrezaresc ca se poate.

Dintre toate echipele urmarite la acest Euro noi romanii ne asemanam cu italienii,ca stil,ca asezare etc spuneam sa luam ce este bun.


In privinta meciului in sine Germania acele combinatii inutile cu pierdere de tempo,multe pase stereotipe nu imi plac.

De ce spun ca Italia a venit cu un lot mediu comparativ cu ce era pe vremuri,pentru ca in cazul ca aveau in plus un Inzaghi si un Pirlo ca in tinerete castigau meciul de aseara numai pe faze de contraatac.

delaparis
3rd July 2016, 02:54
si daca au pierdut cu benzema ce?care-i relevanta? fara el o sa castige ?

Tocmai am spus ca nu. De ce te repezi? :confused:
Totul e posibil totusi. Franta poate bate oricine in competitia asta chiar daca nu merita. Asa cum a facut in 1998, fotbalul francez e absurd. Agitatie, lipsa totala de tactica, imprevizibil, un fundas care baga primul gol din cariera sa etc ...
In 2000 au castigat titlul pe drept deoarece doar acolo Franta a fost cu adevarat superioara. Cel mai bun fotbal din istoria sa :yes:
Azi? Cam la fel ca in 1998. La limita caznit, sansa, adversar in forma slaba ... ;)

cip
3rd July 2016, 07:29
Tocmai am spus ca nu. De ce te repezi? :confused:
Totul e posibil totusi. Franta poate bate oricine in competitia asta chiar daca nu merita. Asa cum a facut in 1998, fotbalul francez e absurd. Agitatie, lipsa totala de tactica, imprevizibil, un fundas care baga primul gol din cariera sa etc ...
In 2000 au castigat titlul pe drept deoarece doar acolo Franta a fost cu adevarat superioara. Cel mai bun fotbal din istoria sa :yes:
Azi? Cam la fel ca in 1998. La limita caznit, sansa, adversar in forma slaba ... ;)
cea mai buna Franta a fost aia a lui Platini,Giresse si Tigana din anii '80...chiar daca au luat "doar" europeanul atunci,au spart gheata si au deschis drumul...;)
bine,pe vremea aia erau si simpatici frantujii,incroyable,n'est-ce pas? :D

oaspetele
3rd July 2016, 09:13
Khedira incert, Hummels suspendat, Gomez nu se simte prea bine, 120 de minute de alergat plus infernul de la penaltyuri...tribut gras platit de nemti.
Din cand in cand, Germania trebuia sa incerce cate o verticalizare. Dar totul e bine cand se termina cu bine.

YoNuTzz
3rd July 2016, 12:08
respect imens ptr italia...jucatori care oricum sunt super consacrati, si plang la conferinta de presa
buffon, barzagli, etc...

http://video.gazzetta.it/barzagli-lacrime-nessuno-si-ricordera-noi/b798a8fe-40e4-11e6-bbd4-cb03144f4051

pe ai nostri, dupa ce ca sunt pielea pl...ii mai durea si la basca...

miril
3rd July 2016, 15:05
Am stiut dintotdeauna de ce tin cu italienii. Pacat ca jucatori care au aratat dintotdeauna inteligenta tactica desavarsita si pasiune in tot ce fac sunt etichetati ca trisori, sunt acuzati de antijoc si alte idei preluate automat si verbalizate repetitiv. Italia la acest CE merita tot respectul. Numai sa vezi de cateva ori pe Buffon, Conti si ceilalti la momentul imnului si merita toti banii. Cum a mai zis cineva mai sus, noi ar trebui sa preluam modelul italian de crestere a jucatorilor si educare a antrenorilor, suntem latini cu bune si rele si niciodata nu vom putea fi ca nemtii, spre exemplu. Forza ragazzi, forza azzurri!

miril
3rd July 2016, 16:06
...Conte, bineinteles.

phife
3rd July 2016, 16:47
hai mai lasa-ma si cu astea prea ii divinizezi. sunt latini. chiellini pe la 20j de ani cand nu-l stia nimeni era mai om ca acum. acum faulteaza, da coate, ghionturi in coaste si cand il atinge cineva tot el plange. plange ma nene, asta nu se vaita de durere, plange.
si in general asa-s toti italienii, parca-s din pelicula de gheata cand sunt faultati.

altfel canta imnu frumos, fotbal joaca da' imaginea asta de scarbe nu au capatat-o degeaba.

Leo
3rd July 2016, 17:12
Am stiut dintotdeauna de ce tin cu italienii. Pacat ca jucatori care au aratat dintotdeauna inteligenta tactica desavarsita si pasiune in tot ce fac sunt etichetati ca trisori, sunt acuzati de antijoc si alte idei preluate automat si verbalizate repetitiv. Italia la acest CE merita tot respectul. Numai sa vezi de cateva ori pe Buffon, Conti si ceilalti la momentul imnului si merita toti banii. Cum a mai zis cineva mai sus, noi ar trebui sa preluam modelul italian de crestere a jucatorilor si educare a antrenorilor, suntem latini cu bune si rele si niciodata nu vom putea fi ca nemtii, spre exemplu. Forza ragazzi, forza azzurri!

:yes:

Julio_Zane
3rd July 2016, 17:15
Miril,acum tu ai argumentat foarte bine! Felicitari! Tot respectul meu pentru oameni obiectivi si cu caracter :ok:

sun
3rd July 2016, 17:21
Khedira incert, Hummels suspendat, Gomez nu se simte prea bine, 120 de minute de alergat plus infernul de la penaltyuri...tribut gras platit de nemti.
Din cand in cand, Germania trebuia sa incerce cate o verticalizare. Dar totul e bine cand se termina cu bine.

cand urmeaza o semifinala cu Islanda peste vreo 4 zile, parca nu e chiar asa de rau :ok:

miril
3rd July 2016, 17:25
hai mai lasa-ma si cu astea prea ii divinizezi. sunt latini. chiellini pe la 20j de ani cand nu-l stia nimeni era mai om ca acum. acum faulteaza, da coate, ghionturi in coaste si cand il atinge cineva tot el plange. plange ma nene, asta nu se vaita de durere, plange.
si in general asa-s toti italienii, parca-s din pelicula de gheata cand sunt faultati.

altfel canta imnu frumos, fotbal joaca da' imaginea asta de scarbe nu au capatat-o degeaba.

Respecta-mi parerea cu ti-o respect si eu. Atat. Fii neamt, adica accepta formal. ;) Cat despre divinizare... Klopp, Borussia... Schumacher... Care Schumacher?!?!?!

Julio_Zane
3rd July 2016, 17:44
Miril,n-ai cu cine.Si-au spart si altii capul degeaba.

miril
3rd July 2016, 17:49
JZ, vreau sa dialogam chiar daca avem pareri total diferite, de asta imi exprim opinia pe acest forum si nu numai. Asta nu ma va schimba indiferent daca sunt colegi care vad lucrurile...invers. Ma refer la dialog.

Julio_Zane
3rd July 2016, 18:06
Da.Si eu vreau sa dialogam,dar cat tine de intelegere,toleranta,coerenta.Daca nu mai e...ai slabe sanse sa fii obiectiv.

You have maybe the wrong german.Aber hey..mai sunt si altii hier :)

miril
3rd July 2016, 18:23
Am colegi cu care ma inteleg foarte bine. In 2012, am vazut meciul dintre cele doua in Danemarca. Ei tineau cu Germania, normal, eu cu Italia. Am incheiat seara cu o bere buna.

Utilizator
3rd July 2016, 19:09
Am stiut dintotdeauna de ce tin cu italienii. Pacat ca jucatori care au aratat dintotdeauna inteligenta tactica desavarsita si pasiune in tot ce fac sunt etichetati ca trisori, sunt acuzati de antijoc si alte idei preluate automat si verbalizate repetitiv. Italia la acest CE merita tot respectul. Numai sa vezi de cateva ori pe Buffon, Conti si ceilalti la momentul imnului si merita toti banii. Cum a mai zis cineva mai sus, noi ar trebui sa preluam modelul italian de crestere a jucatorilor si educare a antrenorilor, suntem latini cu bune si rele si niciodata nu vom putea fi ca nemtii, spre exemplu. Forza ragazzi, forza azzurri!

Gand la gand. :)
Italia a venit cu un lot mediocru comparativ cu alti ani sau cu alte echipe, dar au jucat tactic aproape impecabil.
Ei sunt miscarea de rezistenta a fotbalului contra echipelor mecanice care se bazeaza pe conditie fizica si tzaca-paca.
Si pun suflet in joc, se vede ca-si iubesc jobul.
Pacat ca au pierdut ieri, dar nu a fost un rezultat nedrept.
S-a vazut oboseala acumulata intr-un sezon, au fost trei schimbari 'nefortate' in meciul de aseara si gramada de ratari la penaltyuri.
Cei mai buni portari din lume au fost fata in fata.
Buffon mi s-a parut mai bun, a fost mereu pe minge, un portar extraordinar, pacat ca se va retrage curand.

JJ
3rd July 2016, 20:09
Gomez si Khedira sunt 100% out pentru semifinala-finala. Si Schweini e nesigur. Cine joaca langa Kroos in cazul asta - Weigl? Sau trece Kimmich ca inchizator?
Cine joaca in fata - iar Götze?

In locul lui Hummels intra probabil Mustafi, ultimul albanez ramas in cursa. :P

Eddy DoubleD
3rd July 2016, 20:27
Arata urat pentru Germania.

Nadalfan
3rd July 2016, 20:29
In aparare o sa joace sigur:
Neuer
Howedes - Boateng - Mustafi - Hector
De la mijloc in sus e cam nasol. Schweini sunt sanse foarte mici sa joace. S-a accidentat la genunchi.
Sunt 3 variante care sa joace langa Kroos: Can, Kimmich, Weigl.
In atac o sa fie Sane sau Gotze alaturi de Ozil, Draxler si Muller. Eu as incerca cu Sane in dreapta si l-as pune pe Muller in centru. E mai periculos d'acolo.

Eddy DoubleD
3rd July 2016, 20:33
Nu o sa joace Sane care n-a prins minute pana acum. Tot Gotze o sa fie.

Si Kimmich ar trebui sa continue sa joace. A aratat bine:ok:

sun
3rd July 2016, 20:36
oameni buni, fani ai nemtilor ( si nu numai ). Chillax. In semifinala cu Islanda, you're gonna get the job done. ( la fel ca in 2002 cu South Korea sau in 2014 cu Algeria ). The cinderella will be terminated. :)

phife
3rd July 2016, 20:42
Gomez si Khedira sunt 100% out pentru semifinala-finala. Si Schweini e nesigur. Cine joaca langa Kroos in cazul asta - Weigl? Sau trece Kimmich ca inchizator?
Cine joaca in fata - iar Götze?

In locul lui Hummels intra probabil Mustafi, ultimul albanez ramas in cursa. :P

e unu...titular meci de meci in premier league.
CAN IN PLM.
gomez e tragic, omul in fata cataliza tot jocu :(acum iar trecem pe spaniolesti, fara varf, fara idei.

Clau7_D
3rd July 2016, 21:22
Hai ca e Franta sau Islanda contra voastra, nu Italia. Germania trebuie sa defileze cu oricare din astea 2, chiar si fara varf :yes:

sun
4th July 2016, 11:59
ok, it's PANIC TIME NOW!!!!

Franta are cale libera catre titlu ..

Franz
4th July 2016, 15:05
hai mai lasa-ma si cu astea prea ii divinizezi. sunt latini. chiellini pe la 20j de ani cand nu-l stia nimeni era mai om ca acum. acum faulteaza, da coate, ghionturi in coaste si cand il atinge cineva tot el plange. plange ma nene, asta nu se vaita de durere, plange.
si in general asa-s toti italienii, parca-s din pelicula de gheata cand sunt faultati.

altfel canta imnu frumos, fotbal joaca da' imaginea asta de scarbe nu au capatat-o degeaba.

nu mi-l amintesc pe rossi si pe zoff cantand imnul. dar poate ma insel. parca nici pe altobelli. sau gentile. poate nu erau patrioti. daca nu au fost patrioti in mod cert n-au meritat titlul din 1982. trebuie sa fi fost un accident al istoriei

sau poate cantatul imnului nu era la moda pe atunci. poate nu era la moda sa-ti etalezi patriotismul la tv. cu atat mai strident cu atat mai bine

Tim
4th July 2016, 16:05
atunci imnul era " avanti popolo" . Cum sa-l canti?

Franz
4th July 2016, 16:33
am inteles. foarte urat imn. au refuzat din patriotism sa accepte un imn urat

probabil din empatie pentru italieni nici rummenige si schuhmacher n-au cantat imnul german in finala. nu-mi dau inca seama de ce sokrates si zico nu si-au cantat imnul in 1982. poate era un alt imn fata de acum. sau poate au alte (au avut in cazul lui sokrates) alte gusturi muzicale decat david luiz de exemplu. pe david luiz imnul brazilian il misca la lacrimi. si il motiveaza sa dea totul pe teren

Johnny D
4th July 2016, 17:03
Gomez si Khedira sunt 100% out pentru semifinala-finala mica.

Fixed.:D

Eddy DoubleD
4th July 2016, 17:30
Te faci de ras. Nu se joaca finala mica :)

phife
4th July 2016, 18:52
am inteles. foarte urat imn. au refuzat din patriotism sa accepte un imn urat

probabil din empatie pentru italieni nici rummenige si schuhmacher n-au cantat imnul german in finala. nu-mi dau inca seama de ce sokrates si zico nu si-au cantat imnul in 1982. poate era un alt imn fata de acum. sau poate au alte (au avut in cazul lui sokrates) alte gusturi muzicale decat david luiz de exemplu. pe david luiz imnul brazilian il misca la lacrimi. si il motiveaza sa dea totul pe teren

Asta cu imnul cantat e mai noua asa

Johnny D
4th July 2016, 20:39
Te faci de ras. Nu se joaca finala mica :)

Nu ma fac eu de ras, daca nu e ca la mondial atunci asta e, se vede ca e turneu mai mic!:)
Daca zici ceva neadevarat asta nu inseamna ca te faci de ras, Bubble Gum!

Kyrgios un adversar pe masura lu Murray!?:o: Te faci de ras!:))

cip
4th July 2016, 21:32
bai astia,fanii italienilor...voi nu intelegeti ca s-a inchis aici?
v-am batut,atata tot ...:P
nu-i mare lucru :D

Franz
5th July 2016, 11:28
Asta cu imnul cantat e mai noua asa

asta de cand jucatorii au descoperit avantajele marketingului

Leul Oltean
5th July 2016, 11:31
v-am batut ... ... pai tocmai ca NU ''ati'' batut. Nici de data asta. :D

Franz
5th July 2016, 15:17
istoria merge mai departe. si se va repeta si joi

cip
5th July 2016, 19:18
... pai tocmai ca NU ''ati'' batut. Nici de data asta. :D
amice,esti idiot...

delaparis
5th July 2016, 21:40
Mai lasa pe Caragiale ... beligane :cool:

Leul Oltean
5th July 2016, 21:42
Prea usor si de data asta ... iar a cedat. :))

Franz
6th July 2016, 09:54
Mai lasa pe Caragiale ... beligane :cool:

belgiene

Johnny D
6th July 2016, 14:42
amice,esti idiot...

:o::( Esti la 99/100 dintr-un warn, singurul motiv pentru care nu ti-l dau e ca e o replica din aia din Caragiale pe care Leul cred ca o gusta!:P

Si-n plus, ma mandresc c-am tinut totul sub control pana acum si n-am avut scapari in decor la acest Euro, nu vreau sa patez tocmai acum!:D