PDA

View Full Version : Vlad Achim



delaoltenia
27th June 2016, 08:34
FC Steaua Bucuresti anunta transferul lui Vlad Achim, jucator provenit de la FC Voluntari, in urma unui schimb de jucatori care a implicat plecarea lui Doru Popadiuc la gruparea ilfoveana.

Vlad Achim este un mijlocas nascut pe 7 aprilie 1989, in Constanta. Acesta a inceput fotbalul la Centrul de Copii si Juniori de la Farul, de unde a plecat, in 2007, la CS Ovidiu. In 2008 a fost transferat de Ceahlaul Piatra Neamt, club la care a activat pana in 2015, perioada in care a adunat 144 de partide, 16 goluri si 12 pase de gol. La inceputul sezonului trecut, a semnat cu Viitorul Constanta, pentru care a jucat, pana in pauza de iarna, 21 de partide, inscriind de 2 ori si oferind 6 pase de gol. A doua parte a sezonului l-a gasit la FC Voluntari, echipa pe care a ajutat-o sa se salveze de la retrogradare, jucand 16 meciuri, inscriind 2 goluri si oferind o pasa de gol. De asemenea, mijlocasul are in palmares si o convocare la lotul national, in noiembrie 2015, pentru meciul amical cu Italia, in care, insa, nu a evoluat.

delaoltenia
27th June 2016, 08:36
"Consider ca acest transfer reprezinta o incununare a muncii depuse de mine in toti acesti ani. Am fost onorat de oferta Stelei si nu am ezitat nicio clipa atunci cand ea a venit. Acum incepe partea dificila, deoarece este mult de muncit la un club mare. Sper sa am evolutii bune si impreuna cu noii mei colegi sa pot indeplini obiectivele echipei. Forza Steaua!" - VLAD ACHIM


Bine ai venit, Vlad!