PDA

View Full Version : Austria - Ungaria 0-2



Freek
14th June 2016, 07:47
Meci mare si aici.
S-au intalnit doar de 137 de ori pana acum.

Johnny D
14th June 2016, 07:49
Chiar merita sa facem thread separat pentru amaratii astia?:D Austriecii nu sunt vreo forta dar ii eradicheaza pe superjucatorii nationalei tarii reprezentative cu capitala la Bucuresti, pardon, Budapesta, tot una.

Freek
14th June 2016, 07:50
Mno, da-i delete.

TheIceMan
14th June 2016, 07:51
austroungaria castiga :D

Lordul
14th June 2016, 08:32
astia nu o sa se bata intre ei ?

Bobi Cearton
14th June 2016, 08:50
Derbiu imperial austro-ungar, Atila Hun contra Maria Tereza.
Favoriti habsburgii.

TheIceMan
14th June 2016, 09:21
astia nu o sa se bata intre ei ?

de ce ar face-o? :confused:

phife
14th June 2016, 10:43
de placere.
austria are echipa, poate sa scoata multe echipe bune in optimi, nu stiu cu cine e probabilitatea mare sa cada.

Franz
14th June 2016, 10:43
seins bereit? viel spass beim match

cip
14th June 2016, 17:57
astia nu o sa se bata intre ei ?
astia nu,ca-s civilizati :D

sak
14th June 2016, 18:07
Cam ai dreptate Cip. Ăștia-s în stare să se îmbete înainte, împreună, să meargă la meci muci, toți, și la meci să susțină echipa în atac, toți!:happy
Ce mai, niște nulități de suporteri, nu falnici ca ai noștri care se bat pe unde apucă.:D

cip
14th June 2016, 18:16
Cam ai dreptate Cip. Ăștia-s în stare să se îmbete înainte, împreună, să meargă la meci muci, toți, și la meci să susțină echipa în atac, toți!:happy
Ce mai, niște nulități de suporteri, nu falnici ca ai noștri care se bat pe unde apucă.:D
ai nostri sunt cei mai tari de pana acum,se bat intre ei :o:
fac pariu ca i-am bagat in ceatza pe toti la faza asta :D

sak
14th June 2016, 18:29
Și au rămas așa! N-au expulzat numai ruși!:happy

cip
14th June 2016, 18:43
am auzit,ceva femei si copii dintr-un autocar de turisti ...:))
deh,politistul francez ca si soldatul francez...ar fi viteaz dar are in gena instinctul de autoconsevare,nu-i vina lui :D

una peste alta,tin cu vienejii la meciul asta :D

phife
14th June 2016, 18:46
astia nu,ca-s civilizati :D

Da da :)) daca vezi batai la austrieci... nu te mai lauzi ca esti aproape de viena

Eddy DoubleD
14th June 2016, 18:55
Austria are prim 11 bun, dar nu are banca imo.

cip
14th June 2016, 19:00
Da da :)) daca vezi batai la austrieci... nu te mai lauzi ca esti aproape de viena
pai sunt bune si alea,se mai consuma din energiile locale degraba debordante...:D
fac pariu insa ca la meciul de azi n-or sa-si dea la cap suporterii de la Rapid cu cei de la Austria,sau cei de la Admira cu provincialii :sneaky: de la Sturm...
nu ma laud atat ca sunt mai aproape de Viena cat ma laud ca sunt mai departe de Bucuresti :rasc:

Eddy DoubleD
14th June 2016, 19:02
Nici 1 min si Alaba deja loveste bara.

Freek
14th June 2016, 19:05
Tot timpul ma amuz cand il vad pe tataie ala din poarta Ungariei. Are niste pijamale asa simpatice...

ronaldinho
14th June 2016, 19:11
Ce simpatici sunt ungurii :D Fanii Austriei, super... Daca se da gol repede, asta va fi meci cu multe goluri, daca nu se termina 0-0 sau bat vecinii nostrii dinntr-o faza fixa

Freek
14th June 2016, 19:12
Doar printr-o catastrofa pierde Austria. Mult peste unguri.

phife
14th June 2016, 19:13
alaba e world class. omul nu e sanatos.
daca nu se accidenteaza jucatorii austria ajunge surpriza competitiei. ma rog, asta inseamna ca ajung in sferturi da tot e ceva :D

ronaldinho
14th June 2016, 19:17
Doar printr-o catastrofa pierde Austria. Mult peste unguri.

Nu te contrazic, dar e derby intre vecine.... Eu ii vad foarte motivati pe maghiari :groggy:

Freek
14th June 2016, 19:19
Am zis de pierdut dar nimic de egal :D.

cip
14th June 2016, 19:22
voi unde vedeti meciul? :o:
paste mama pro tv,pai daca nici asta nu era important,atunci care?
Portugalia-Islanda? :D

delaoltenia
14th June 2016, 19:23
voi unde vedeti meciul? :o:
paste mama pro tv,pai daca nici asta nu era important,atunci care?
Portugalia-Islanda? :D

dolce zwei, bro :)

JJ
14th June 2016, 19:24
Forta Ungaria! Hai vecinii! :D

cip
14th June 2016, 19:26
dolce zwei, bro :)
n-am :nope:

rusine,andreea esca si florin busuioc! :rosu:

ronaldinho
14th June 2016, 19:27
Nu prea misca austiecii; pana acum ungurii sunt peste ei ca si joc.

delaoltenia
14th June 2016, 19:42
n-am :nope:

rusine,andreea esca si florin busuioc! :rosu:
ia d'acilea. nu uita sa zici multumesc sau sar' mana. :D

http://axlive.ws/canal-5.html

cip
14th June 2016, 20:19
ia d'acilea. nu uita sa zici multumesc sau sar' mana. :D

http://axlive.ws/canal-5.html
sa traiesti dar vad doar capetele jucatorilor si aud doar comentariul,multam fain!:D
bai dar nu ai puteai sa duci si tu o treaba pana la capat,daca eram din Sadova sau de la Buduhala fac pariu ca vedeam panoramic acum :))

phife
14th June 2016, 20:21
feelin' disappointed.

ronaldinho
14th June 2016, 20:22
Hai ca le-a bagat mortul in casa la austrieci! Astia ajung in optimi, sa moara Franta daca nu....

phife
14th June 2016, 20:23
terci a facut meciu arbitrul.

Eddy DoubleD
14th June 2016, 20:24
Halal revelatie!

RunRun1730
14th June 2016, 20:26
Ria Ria Hungaria!!!

:)) Austria alta echipa serbio-kosovaro-africano-albanezo-austriaca.

Sa vezi ca se mai scobesc de'un gol ungurii.

phife
14th June 2016, 20:27
de cand au primit gol si rosu au inceput sa joace fotbal. fucked up

Freek
14th June 2016, 20:29
Ce-au facut ma? au dat gol ungurii?:o: Incroyable!

ronaldinho
14th June 2016, 20:30
Belgia, Austria, Elvetia .... niste mercenari jegosi. Echipe umflate de presa, de impresari.

delaoltenia
14th June 2016, 20:31
bai si cata incredere avusei in haustriecii astia. mare pacat cu lebedele alea, oare cin' le-o manca? :D

RunRun1730
14th June 2016, 20:33
Va astept pe toti la Odorheiu Secuiesc! Iesim in strada sa sarbatorim victoria!

ronaldinho
14th June 2016, 20:36
Va astept pe toti la Odorheiu Secuiesc! Iesim in strada sa sarbatorim victoria!

Hai sa nu exageram :D

TheIceMan
14th June 2016, 20:36
Ce-au facut ma? au dat gol ungurii?:o: Incroyable!:happy:happy

Austriecii in 10, vad ca au luat si un :rosu:

timacheee, in cat timp se ajunge de la Vienna la Budapesta, eh? ":)) :)

TheIceMan
14th June 2016, 20:39
Hai sa nu exageram :D

Nu exageram, hai la Gyergyószentmiklós :D
... la Izvorul Muresului deja e 5 stele :))

cip
14th June 2016, 20:40
unguri perfizi,astia nu mai recunosc ierarhia de la o vreme incoace :D

ronaldinho
14th June 2016, 20:43
unguri perfizi,astia nu mai recunosc ierarhia de la o vreme incoace :D
Da-I mah in plm ca au meritat rezultatul asta. Sper sa nu egaleze austriecii.
Felul in care s-au calificat maghiarii e de admirat, iar meciul asta, l-au dominat, pe bune...

RunRun1730
14th June 2016, 20:44
Ria Ria Hungaria!!!

:)) Austria alta echipa serbio-kosovaro-africano-albanezo-austriaca.

Sa vezi ca se mai scobesc de'un gol ungurii.


/hello/hello/hello

Hai cu 3-0!!!

Freek
14th June 2016, 20:45
Sa ma cac pe ei! :D

sak
14th June 2016, 20:45
Na, facura 2-0 ungurii.

Dexter30
14th June 2016, 20:45
2-0 pt gulas. :)

Freek
14th June 2016, 20:47
Prima victorie la un turneu final dupa 40 si ceva de ani sau? :thinkso: Acum ca-s pe cai mari iar vor Transilvania :D.

sak
14th June 2016, 20:48
Prima victorie la un turneu final dupa 40 si ceva de ani sau? :thinkso: Acum ca-s pe cai mari iar vor Transilvania :D.
:happy
Numai noi nu batem pe nimeni!

Johnny D
14th June 2016, 20:48
Ungurii fac acte eroice, dupa calificarea la europene cu dubla victorie daca tin bine minte, acum castiga un meci unde erau clar vioara a 2-a!:)

ronaldinho
14th June 2016, 20:48
Bravo la bozgori! Rezultat meritat; sper sa ne motiveze si pe noi. Romania este peste Ungaria si Austria e de acelasi nivel cu Elvetia

TheIceMan
14th June 2016, 20:48
Hajra, Magyarok!

:))

(am gasit pe net)

sak
14th June 2016, 20:49
Ce-ai baut ronaldinho?

cip
14th June 2016, 20:49
Da-I mah in plm ca au meritat rezultatul asta. Sper sa nu egaleze austriecii.
Felul in care s-au calificat maghiarii e de admirat, iar meciul asta, l-au dominat, pe bune...
sa fie sanatosi atunci!
chiar n-am nimic impotriva lor :)

Johnny D
14th June 2016, 20:49
Bravo la bozgori! Rezultat meritat; sper sa ne motiveze si pe noi. Romania este peste Ungaria si Austria e de acelasi nivel cu Elvetia

Asa zici tu! M-am uitat la cotele la pariuri, 1X pe Romania e 1.60 pe cand X2 pe Elvetia e 1.35! Bit of a difference, wouldn't you say?:))


sa fie sanatosi atunci!
chiar n-am nimic impotriva lor :)

Decat o istorie de sange, de asupriri, de raiduri cu violuri si taieri de femei gravide si aruncat fetusii in santuri, pradat si ars gospodarii, chestii din astea slabe, usor de iertat, nici o problema.:)

ronaldinho
14th June 2016, 20:52
Ce-ai baut ronaldinho?
Bere :D

RunRun1730
14th June 2016, 20:52
Portaru' Austriei salveaza corneru' ca sa ia gol :lol:

RunRun1730
14th June 2016, 20:53
Bravo ma au castigat fratii nostri de peste Tisa!

Johnny D
14th June 2016, 20:53
Da tu ce plm esti, sas sau secui?:))

phife
14th June 2016, 20:55
si cand ma gandesc ca noi ne-am pisat pe ei in calificari si doar norocu a facut sa nu-i batem :(

Freek
14th June 2016, 20:55
Bravo ma au castigat fratii nostri de peste Tisa!

Tu vrei musai sa crape vreo vena la cap cuiva :)).

ronaldinho
14th June 2016, 20:58
Asa zici tu! M-am uitat la cotele la pariuri, 1X pe Romania e 1.60 pe cand X2 pe Elvetia e 1.35! Bit of a difference, wouldn't you say?:))

Da, e diferenta mare dar eu nu zic ca suntem favorit statistic. Ma refeream la aspectul sportiv.
Eu vad Euro asta altfel decat as vedea Bundesliga, Premier League, Primera...
Nu prea ma intereseaza unde joaca x si y la club; CE CM it's all about passion and desire :)

TheIceMan
14th June 2016, 20:59
Decat o istorie de sange, de asupriri, de raiduri cu violuri si taieri de femei gravide si aruncat fetusii in santuri, pradat si ars gospodarii, chestii din astea slabe, usor de iertat, nici o problema.:)
Da, bai, astia de 21-26 de ani de castigara azi 2-0 facura toate nenorocirile alea ca sa ai ceva cu ei. :P

Johnny D
14th June 2016, 20:59
Da, e diferenta mare dar eu nu zic ca suntem favorit statistic. Ma refeream la aspectul sportiv.
Eu vad Euro asta altfel decat as vedea Bundesliga, Premier League, Primera...
Nu prea ma intereseaza unde joaca x si y la club; CE CM it's all about passion and desire :)

Asa o fi, dar pana acuma cu exceptia Belgiei, Austriei si Slovaciei nici o favorita n-a pierdut.
E drept ca aceste 3 echipe nu erau favorite clare asa cum nici Elvetia nu va fi maine, ce bine-ar fi sa se adauge la cele enumerate mai sus!:D


Da, bai, astia de 21-26 de ani de castigara azi 2-0 facura toate nenorocirile alea ca sa ai ceva cu ei. :P

Astia-s aia care vor reatasarea Ardealului, e ca si cum ar semna cu ambele maini ca a fost ok ce s-a intamplat atunci, ba chiar si aplauda.
N-am nici un fel de dubiu ca sunt niste gunoaie cu tot cu tara lor, fardati sub o falsa curatenie stradala, au o spurcaciune interioara nestinsa.

cip
14th June 2016, 21:00
Decat o istorie de sange, de asupriri, de raiduri cu violuri si taieri de femei gravide si aruncat fetusii in santuri, pradat si ars gospodarii, chestii din astea slabe, usor de iertat, nici o problema.:)
ai uitat de copiii mici si fragezi de sub saua calului mic si mongolez...
ce ti-a mai placut manualul de istorie clasa a IV-a,aiaiai...:D

TheIceMan
14th June 2016, 21:01
si cand ma gandesc ca noi ne-am pisat pe ei in calificari si doar norocu a facut sa nu-i batem :(

nu prea... Lasa ca-i batem in sferturi :))

ronaldinho
14th June 2016, 21:04
Asa o fi, dar pana acuma cu exceptia Belgiei, Austriei si Slovaciei nici o favorita n-a pierdut.
E drept ca aceste 3 echipe nu erau favorite clare asa cum nici Elvetia nu va fi maine, ce bine-ar fi sa se adauge la cele enumerate mai sus!:D

Personal, cred ca va fi un 0-0 de kkt maine. ne convine si noua si lor egalul, iar daca o echipa va trebui sa forteze maine, acea va fi a noastra. Totul depinde de personalitate....

TheIceMan
14th June 2016, 21:05
Asa o fi, dar pana acuma cu exceptia Belgiei, Austriei si Slovaciei nici o favorita n-a pierdut.
E drept ca aceste 3 echipe nu erau favorite clare asa cum nici Elvetia nu va fi maine, ce bine-ar fi sa se adauge la cele enumerate mai sus!:D

Slovacia favorita?? :o: nu stiam :D

Johnny D
14th June 2016, 21:07
ai uitat de copiii mici si fragezi de sub saua calului mic si mongolez...
ce ti-a mai placut manualul de istorie clasa a IV-a,aiaiai...:D

Daca Rapidul ramane in faliment, nu mai am nimic de pierdut, imi iau sabia si ma apuc de taiet unguri, bucuresteni, stelisti, tot ce-apuc la mana in materie de asupritori sau descendenti de-ai lor! Daca de la FC National am ramas cu sechele, acum chiar se umple si cisterna nu doar paharul! Teme-te de omul disperat care nu mai are nimic de pierdut, e cel mai periculos! Singura solutie, o noua revolutie! Tu esti timisorean nepoluat cu sange de ungur in vene, vei fi ca si acel om acoperit cu sange din The Walking Dead, n-o sa te pot sa te miros in acerba-mi furie, asadar stai jos si vezi-ti de treaba! Ia-ti eventual niste pop-corn si bucura-te de show!:D


Slovacia favorita?? :o: nu stiam :D

A fost! S-au schimbat cotele inainte de meci si pe bune, e mai echipa decat Bale si restu zero barat.
Insa portarul lor a fost imbecil sa ia un asa gol, nici la Liga 2 n-ai voie sa iei asa ceva.

mihaidascalescu
14th June 2016, 21:08
Chiar merita sa facem thread separat pentru amaratii astia?:D Austriecii nu sunt vreo forta dar ii eradicheaza pe superjucatorii nationalei tarii reprezentative cu capitala la Bucuresti, pardon, Budapesta, tot una.

Curat eradicat. :happy:happy:happy

RunRun1730
14th June 2016, 21:08
nu prea... Lasa ca-i batem in sferturi :))

Daca maine iesim la 0-0 atunci o sa-i batem sigur in sferturi, dar la tenis de masa!

Freek
14th June 2016, 21:09
Aaa, sa dea careva ip-u lu' Johnny la militie. He's about to go Postal.

TheIceMan
14th June 2016, 21:09
Daca Rapidul ramane in faliment, nu mai am nimic de pierdut, imi iau sabia si ma apuc de taiet unguri, bucuresteni, stelisti, tot ce-apuc la mana in materie de asupritori sau descendenti de-ai lor! Daca de la FC National am ramas cu sechele, acum chiar se umple si cisterna nu doar paharul! Teme-te de omul disperat care nu mai are nimic de pierdut, e cel mai periculos! Singura solutie, o noua revolutie! Tu esti timisorean nepoluat cu sange de ungur in vene, vei fi ca si acel om acoperit cu sange din The Walking Dead, n-o sa te pot sa te miros in acerba-mi furie, asadar stai jos si vezi-ti de treaba! Ia-ti eventual niste pop-corn si bucura-te de show!:D

Te vad un pic agitat, mai bine spune drept, iara ti-a zis Ildiko ca o doare capul? :)

Johnny D
14th June 2016, 21:10
Curat eradicat. :happy:happy:happy

Am glumit acolo, nu te-ai prins Dascalescule, ca de obicei!:D


Te vad un pic agitat, mai bine spune drept, iara ti-a zis Ildiko ca o doare capul? :)

Nici nu stiam cum se scrie, dar faptul ca tu stii e periculos!:o:

TheIceMan
14th June 2016, 21:11
Daca maine iesim la 0-0 atunci o sa-i batem sigur in sferturi, dar la tenis de masa!

la tenis cu piciorul :))

sak
14th June 2016, 21:11
Johnny e nervos ca ungurii au castigat si românii o iau, ca de obicei, in toate, la buci!:happy
Ne-apucam de marit Romania dupa Euro?

SwedishMafia
14th June 2016, 21:13
gulas mai ieftin pt urmatoarele 24 de ore, iar kvsc koloszvari in extaz. dar nu la fantana din fata catedralei ortodoxe din acelasi oras :D

SwedishMafia
14th June 2016, 21:15
Te vad un pic agitat, mai bine spune drept, iara ti-a zis Ildiko ca o doare capul? :)

de ce nu mai esti boldat? e un gest de protest fata de dictatura militianului parizian? :D

TheIceMan
14th June 2016, 21:16
Nici nu stiam cum se scrie, dar faptul ca tu stii e periculos!:o:

you just proved my point :)) :))

RunRun1730
14th June 2016, 21:16
Johnny e nervos ca ungurii au castigat si românii o iau, ca de obicei, in toate, la buci!:happy
Ne-apucam de marit Romania dupa Euro?

Asta e problema la noi, in loc sa bagam capul in pamant si sa muncim mai mult noi ne rugam sa moara si capra vecinului...:no:

sak
14th June 2016, 21:17
Suedezule, frigul ti-a atins si singurul neuron ce mai functiona?
Btw, ortodoxia e cea mai penibila religie. Ajunge sa vezi care popoare sunt ortodoxe.

Johnny D
14th June 2016, 21:18
you just proved my point :)) :))

Macar sper ca nu nume de barbat!:))

cip
14th June 2016, 21:18
Daca Rapidul ramane in faliment, nu mai am nimic de pierdut, imi iau sabia si ma apuc de taiet unguri, bucuresteni, stelisti, tot ce-apuc la mana in materie de asupritori sau descendenti de-ai lor! Daca de la FC National am ramas cu sechele, acum chiar se umple si cisterna nu doar paharul! Teme-te de omul disperat care nu mai are nimic de pierdut, e cel mai periculos! Singura solutie, o noua revolutie! Tu esti timisorean nepoluat cu sange de ungur in vene, vei fi ca si acel om acoperit cu sange din The Walking Dead, n-o sa te pot sa te miros in acerba-mi furie, asadar stai jos si vezi-ti de treaba! Ia-ti eventual niste pop-corn si bucura-te de show!:D


n-am vazut The Walking Dead :o:
era important?
cred ca da,te vad usor agresiv si ravasit in acelasi timp :D

TheIceMan
14th June 2016, 21:18
de ce nu mai esti boldat? e un gest de protest fata de dictatura militianului parizian? :D

ti-a trebuit ceva timp ca sa observi asta, nu? :)

Johnny D
14th June 2016, 21:20
Asta e problema la noi, in loc sa bagam capul in pamant si sa muncim mai mult noi ne rugam sa moara si capra vecinului...:no:

Cand vecinul ma invadeaza si de curand vrea sa ma si reanexeze casei lui dupa ce abia am scapat de-un amarat de secol de-ai fi sclav, eu as zice ca nu prea ma intereseaza doar capra lui....:rolleyes:


n-am vazut The Walking Dead :o:
era important?
cred ca da,te vad usor agresiv si ravasit in acelasi timp :D

Important e sa intelegi aluzia.:)

mihaidascalescu
14th June 2016, 21:32
zece la suta din islandezi sunt in franta. ionica bla bla bla bla bla. :happy

@Johnny D: In al 2-lea rand, scarcasmul tau dement cu note de deranj mare de personalitate nu e permis.:)

:))

SwedishMafia
14th June 2016, 21:35
ti-a trebuit ceva timp ca sa observi asta, nu? :)

absolut. e dovada ca era f important pt mine :D

Freek
14th June 2016, 21:51
Johnny, fa la fel cum faci cu Md si cu cine stim noi cine. :yes:

In poll:

3 33.33%
3 33.33%
3 33.33%

http://i.imgur.com/VK2RDtd.gif

mihaidascalescu
14th June 2016, 21:51
zece la suta din islandezi sunt in franta. ionica bla bla bla bla bla. :happy

@Johnny D: In al 2-lea rand, scarcasmul tau dement cu note de deranj mare de personalitate nu e permis.:)

:))

fii atent, vine si sterge/editeaza postul meu ca cica e offtopic si lasa exact ce este offtopic. ionica, daca vrei traffic termina cu prostiile si lasa-mi posturile ca sunt bune originale.

altfel pa si pusi.

Johnny D
14th June 2016, 21:53
Originale sunt insa te comporti ca si Domnul Goe, nu-ti face cinste nici tie, nici cititorilor.

Evident ca n-am crezut ca Austria o sa le stinga lumina cu-n 5-0 ungurilor, dar speram, de ce nu?:P
Austriecii ziceam ca nu-s vreo forta, mi-am schimbat opinia despre ei, sunt niste penibili in multe meciuri, mai slabi ca noi.


Johnny, fa la fel cum faci cu Md si cu cine stim noi cine. :yes:


:hmm:

Leul Oltean
14th June 2016, 22:08
Cand vecinul ma invadeaza si de curand vrea sa ma si reanexeze casei lui dupa ce abia am scapat de-un amarat de secol de-ai fi sclav, eu as zice ca nu prea ma intereseaza doar capra lui....:rolleyes:de a-i fi

iti acord totusi circumstante atenuante, o pun pe seama faptului ca esti deja in faliment ... :D

cip
14th June 2016, 22:43
nah,daca aveati chef de glume de neam prost ...
salutam pe aceasta cale prezenta ariciului oltenesc fugit de-acasa :D

YoNuTzz
14th June 2016, 23:54
austria s-a facut de kkt graav...

si acum au cu portugalia care la randul lor, s-a facut de kkt cu islanda...

ps: ungurii cu 4 pct sunt sigur in optimi...

incredibil !

Julio_Zane
15th June 2016, 01:25
Felicit castigatoarea,ma asteptam sa dezamageasca Austria.

Atentie Offtopic:

Dascalescule,eu de obicei sunt neutru si cu bun simt,nu ma implic in scandalurile voastre stupide si fara sens,dar daca te mai vad ca te iei de Johnny fara o baza clara,si iti bati joc,stric imediat neutralitatea! Nu e normal sa va luati de el.Hai ca inteleg cand se face bascalie,dar prea se sare calul.Are totusi un argument atenunant,si voi profitati de chestia asta,lacom.Jegos si urat.Urat din partea voastra.Eu nu ma prestez sa fac ce faceti voi.Rusine! Such inhuman behaviour!! Va rog sa va intelegeti,va implor sa fiti oameni.

Si,ca sa remarc anumite lucruri: Da,exista la fiecare natiune ceva necurat.Ca vrem sau nu sa recunosastem asta.Suntem oameni si ne ascundem sub pravalia tolerantei,a democratiei,a Uniunii Europene,dar este greu sa manageriam ororile facute de altii asupra bunicilor si viceversa.Este lesne de inteles,o familie ai...nu o pierde,altfel te pierzi.Este enorm de greu sa treci cu vederea,sa ierti,da,dar nu sa uiti.
Ca vorbim de rusi,nemti,romani tradatopri sau unguri sau sarbi revizionisti.Toti acesti oameni au un moment in care percep altfel situatia europeana.Fiecare dintre noi are o doza de nostalgie.

Este o chestiune de diplomatie,dar si de propaganda,depinde,deci,cu cine ai avut de-a face...noi suntem in 2016,bunicii nostri inca mai traiesc,generatia 24-45 inca mai este prezenta,plus... in inimile multora.Chestia asta cu ce s-a intamplat cu multe decenii in urma nu are cum sa nu te emotioneze,stiind ca bunicii tai te-au crescut si ei (vorbesc la modul general).Depinde de noi cum sa ne purtam cu neofascistii,revizionistii,si cum putem sa ne rezolvam problemele trairilor interioare,nu este deloc simplu sa fii tot timpul tolerant si diplomat,nu poti,exista mult potential plin de conflicte.

Dar ...toate aceste probleme vor dispare odata cu disparitia vechii generatii.Si vor apare noi probleme,ca suntrem oameni.Buni si rai deopotriva.

Johnny D
15th June 2016, 08:09
de a-i fi

iti acord totusi circumstante atenuante, o pun pe seama faptului ca esti deja in faliment ... :D

allegedly! Adica suntem acuzati de faliment sa zic asa, nu suntem inca si dovediti pana la apel! :)
Craiova ce mai face? Mititelu am auzit ca e mare erou, pe toti ii baga la inchisoare si-i dovedeste, e un fel de Rambo al fotbalului!
Insa echipa lui nu joaca nicaieri, sau echipa ta, s-ar putea sa va cautam prin Liga a 5-a curand si nici p-acolo sa nu va gasim!:D


nah,daca aveati chef de glume de neam prost ...
salutam pe aceasta cale prezenta ariciului oltenesc fugit de-acasa :D

Sa stii ca asa am si eu impresia. Mai nou pare usor ingrijorat de-a intra in meciuri lungi de teren propriu cu lumea si incearca sa ti-o dea pe rever doar cand te vede ca poti fi prins pe contre-pied, altfel nu-i plac schimburile lungi, se vede ca nu mai are confortul terenului propriu.:)

PS: Julio Zane!:sad::yes:

Franz
15th June 2016, 10:43
Decat o istorie de sange, de asupriri, de raiduri cu violuri si taieri de femei gravide si aruncat fetusii in santuri, pradat si ars gospodarii, chestii din astea slabe, usor de iertat, nici o problema.:)

de aia urasc germania

si asiria

Franz
15th June 2016, 10:46
Asta e problema la noi, in loc sa bagam capul in pamant si sa muncim mai mult noi ne rugam sa moara si capra vecinului...:no:

cum se rugau comentatorii la meciul cu franta sa "puna rami de o greva"

Franz
15th June 2016, 10:49
Originale sunt insa te comporti ca si Domnul Goe, nu-ti face cinste nici tie, nici cititorilor.

impresia mea e ca tu ai inceput cu off topicul. in calitate de moderator

Novac
15th June 2016, 11:14
Ah!

:))

Leul Oltean
15th June 2016, 12:46
Da. :D

mihaidascalescu
15th June 2016, 15:15
Felicit castigatoarea,ma asteptam sa dezamageasca Austria.

Atentie Offtopic:

Dascalescule,eu de obicei sunt neutru si cu bun simt,nu ma implic in scandalurile voastre stupide si fara sens,dar daca te mai vad ca te iei de Johnny fara o baza clara,si iti bati joc,stric imediat neutralitatea! Nu e normal sa va luati de el.Hai ca inteleg cand se face bascalie,dar prea se sare calul..

ATENTIE OFFTOPIC:

fuck me, nu ma mai pot opri din tremurat. ba zane, fii bun si nu ma omori ca vorba aia tot pui de ruman sunt si eu.

poate imi dai si tu un quote in care am sarit calul. :happy:happy:happy

Johnny D
15th June 2016, 15:16
de aia urasc germania

si asiria

Bine, da aia-s departe si cel putin au renuntat la a mai saliva pe portiuni din putinul nostru!:P


impresia mea e ca tu ai inceput cu off topicul. in calitate de moderator

Pai nu offtopicul a fost problema acolo, ci tonalitatea si expresivitatea sa jignitoare.
Am sters un post pentru ca ambele consecutive aveau offtopic, asa ceva nu se face, dai edit daca tot vrei sa faci offtopic.



poate imi dai si tu un quote in care am sarit calul. :happy:happy:happy

Pai nu mai are cum, ca le-am editat/sters eu!:))

Franz
15th June 2016, 16:57
Bine, da aia-s departe si cel putin au renuntat la a mai saliva pe portiuni din putinul nostru!:P

n-au renuntat. in rest avem putin fiindca atat ne-au mai lasat politicienii nostri

mihaidascalescu
15th June 2016, 18:08
Bine, da aia-s departe si cel putin au renuntat la a mai saliva pe portiuni din putinul nostru!:P



Pai nu offtopicul a fost problema acolo, ci tonalitatea si expresivitatea sa jignitoare.
Am sters un post pentru ca ambele consecutive aveau offtopic, asa ceva nu se face, dai edit daca tot vrei sa faci offtopic.



Pai nu mai are cum, ca le-am editat/sters eu!:))

Am înțeles, deci nu poate da QUOTE.

Freek
15th June 2016, 18:13
Dense as fuck...

Du-te pe administrativ daca ai motive sa te plangi.