PDA

View Full Version : Belgia - Italia 0-2



Freek
13th June 2016, 19:54
0-0 sau 1-1? :D aceasta este intrebarea.

TheIceMan
13th June 2016, 19:59
Chcolate 0 Spaghetti 1

phife
13th June 2016, 20:03
italienii au un aport mai mare in lume ba !

unii ar spune ca-s chiar cea mai inteligenta natie din lume :)

Eddy DoubleD
13th June 2016, 20:09
Diavolii :ok:

ronaldinho
13th June 2016, 20:48
eu prevad un 0-0 sau un bulan choir la macaronari si castiga ca 1-0. belgia nu bate.... parerea mea

delaparis
13th June 2016, 20:55
Italia.
Belgia nu are schema de joc. Se bazeaza pe talentul si inspiratia jucatorilor.

Eddy DoubleD
13th June 2016, 21:00
Daca managerul e idiot...nu stie sa faca ordine in echipa desi are un lot cu care ar trebui sa se bata la podium fara discutie.

Omul e clueless:)) El incepe cu Fellaini :happy Sper sa piarda.

Leo
13th June 2016, 21:32
Italia: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Candreva, Parolo, De Rossi, Giaccherini, Darmian - Eder, Pelle

Belgia: Courtois - Ciman, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen - Witsel, Nainggolan, Fellaini - De Bruyne, Lukaku, Hazard,

sak
13th June 2016, 21:42
Belgia e mai tare dar degeaba. Italia stia juca la rezultat.

Leo
13th June 2016, 21:51
Cel mai tare meci din prima etapa a grupelor.

phife
13th June 2016, 21:56
bag pla, tin cu italia.
da gol pana in min 10 :D

Freek
13th June 2016, 21:59
Asa am zis si eu la imn. bag pl, tin cu Italia :)).

Leo
13th June 2016, 21:59
Cata emotie la imnul Italiei. Cantau jucatorii din toata inima in frunte cu Buffon.

Julio_Zane
13th June 2016, 21:59
tin cu italia

Leo
13th June 2016, 22:00
Cine tine cu Belgia? :D

phife
13th June 2016, 22:01
italia, probabil cea mai misto tara din lume.
si nu stiu cum plm fac de ne scot mereu fotbalu din cap.

delaparis
13th June 2016, 22:01
Italia incepe nasol turneele finale de obicei dar le termina bine. Acum e exceptia in 2014 CM. A inceput si terminat imediat ... prost. Sa vedem azi. :cool:

Freek
13th June 2016, 22:03
Cine tine cu Belgia? :D
Nu pot sa ma uit la meci, trebuie sa spun, sa stie toata lumea... Eu am vrut sa votez egal da a ramas bifat Belgia, deci votat din greseala :D.


Mi-am luat o piatra de pe inima.

YoNuTzz
13th June 2016, 22:06
italia nu a trecut de grupe nici in 2010 intr-o grupa penibila cu slovacia si new zeeland si nu a trecut nici in 2014 cu costa rica si uruguay...

acum aliniaza cel mai slab prim 11 din toata istoria lor

giaccherini, parolo, darmian, pele, eder :)))))

Eddy DoubleD
13th June 2016, 22:10
Pele e bun mah! Cel mai bun din istorie. Dar Pelle e doar al doilea cel mai frumos fotbalist din lume. Dupa Giroud:D

Bag pl, hai Belgia, chiar si cu Fellainiul tau!:yeah:

Freek
13th June 2016, 22:13
Comentatorul de la BBC cand zice Serie A zici ca zice Syria. "Plays in Syria" :hmm: abia a doua sau a treia oara m-am prins ce vrea :D

phife
13th June 2016, 22:15
cum spuneam : comentatorii englezi stiu doar engleza si pronunta bine germana. atat
restul ii depaseste rau.

Eddy DoubleD
13th June 2016, 22:18
Toti au probleme cu numele latine. Tu esti mai usor expus la engleza si iti e mai usor decat le e lor cu limbile latine.

Clau7_D
13th June 2016, 22:21
No Pirlo, no fun! :(

Freek
13th June 2016, 22:24
Parca l-a ciupit pe italian :thinkso:

Julio_Zane
13th June 2016, 22:25
Apararea italiana megasolida pana acum.

delaparis
13th June 2016, 22:26
"Foarte bine" joaca Belgia. Pase lungi pe jos, lateral sau in profunzime pe aripi dar remiza inapoi lunga... :ok: Le e frica de ce? De fotbal?
Static si previzibil, perfect pt o aparare ca Italia.

Freek
13th June 2016, 22:33
Uau. uau :)).

Eddy DoubleD
13th June 2016, 22:33
****, Croatia...

Leo
13th June 2016, 22:33
Giaccheriniiiiiiiiii

phife
13th June 2016, 22:35
na ma na.

frate, lasa-ma, joaca niste fotbalisti de ani de zile in anglia si comentatorii tot prost le pronunta numele.
nu e ca si cum serie a exista de ieri de azi, sunt doar foarte aroganti si nu-si fac temele, ei nu vor sa pronunte corect.

Julio_Zane
13th June 2016, 22:35
Esteee

Leo
13th June 2016, 22:35
Pana acum au jucat perfect italienii.

delaparis
13th June 2016, 22:36
Gata trebuie pariat pe Italia repede. Nu mai au cum sa piarda un meci in care conduc cu 1-0 :)

Leo
13th June 2016, 22:39
Gata trebuie pariat pe Italia repede. Nu mai au cum sa piarda un meci in care conduc cu 1-0 :)

Am pus meciul in 2+, dar am pierdut deja pe Suedia. :D

steaua-86
13th June 2016, 22:39
Chiar ma gandeam ca italienilor le merge bine, dar le lipseste un Pippo Inzaghi :) Las' ca a venit baiatul asta, Giaccherini. De-acum belgienii s-au cam lins pe bot.

Forza ragazzi... chiar daca e greu, se poate si al doilea gol :)

ronaldinho
13th June 2016, 22:43
Bah, cum plm sa-l izolezi pe Hazard pe stanga si sa bagi mascota aia in centru. Wilmots asta e prost rau... Cred ca Halagian facea furori cu echipa Belgiei :D

Freek
13th June 2016, 22:47
Contra unui echipe care ataca mai bine cred ca ar avea mari probleme Belgia.

Johnny D
13th June 2016, 22:47
tin cu italia

Si eu! Este incredibil!:no:

Pentru o clipa am avut senzatia ca a dat Chiellini pasa aia geniala, si cadea Eddy-n fundushtetz!:D


Ala cu freza de matura joaca la Manchester United?:))

delaparis
13th June 2016, 22:50
Fellaini e drag queen asta seara :))

Eddy DoubleD
13th June 2016, 22:51
Wilmots asta e prost rau... Cred ca Halagian facea furori cu echipa Belgiei :D

Subscriu

:no:

YoNuTzz
13th June 2016, 22:51
cum plm sa joci cu fellaini...

ps - la fantasy il am pe bonucci rezerva...fuuuck !

Eddy DoubleD
13th June 2016, 22:52
Fellaini e un ***** cu par. Nu exista nimic mai urat si mai prost pe lumea asta.

Johnny D
13th June 2016, 22:53
ps - la fantasy il am pe bonucci rezerva...fuuuck !

:o: Cat a costat?


Fellaini e un ***** cu par. Nu exista nimic mai urat si mai prost pe lumea asta.

Diego Costa.:)

ronaldinho
13th June 2016, 22:53
Belgia e varza. In loc sa joace frumos, pe jos, la posesie, ei se bazeaza pe labagii aia 2 de 3 metri. Asta e a antrenor varza, nu Daddy Chicken....
Daca nu pun mingea jos, belgienii nu egaleaza si s-ar putea sa mai ia o bobita pe contra sau din faza fixa....

Johnny D
13th June 2016, 22:56
A pus cineva pe Belgia azi ca ia competitia, nu mi-am putut stapani un raset sadic, m-am trezit jignindu-l involuntar.
Da ce mah ca se poate:(, de ce nu, a zis! Da, clar, orice e posibil zisei eu incercand sa nu zic ca si-a aruncat banii pe fereastra.

Belgia e un fel de PSG, o gramada de valori ce inca n-au fost forjate impreuna in meciuri importante = fail.


In opinia mea favoritele sunt asa:
1. Germania
2. Franta
3. Spania
4. Portugalia
5. Anglia
6. Croatia
7. Belgia:rolleyes:
8. Romania:))

De ce nu mah, ca se poate!:(

PS: Am uitat de Italia, Italia e intre Spania si Portugalia, deci pe 4. Echipa solida si construita foarte corect unul pentru celalalt!:yes:

Eddy DoubleD
13th June 2016, 22:59
:o: Cat a costat?



Diego Costa.:)

Costa e o primata neevoluata, una din ultimele vestigii ale exemplarelor anterioare homo sapiens. Fellaini e doar un *****. Sigur ma-sa avea doar un mare ***** in ea si de fapt a crezut ca e insarcinata...

Ok, I'm done:D Cred ca am ajuns prea departe. Ramane doar ca Hazard, De Bruyne sau Lukaku sa se trezeasca cu vreo executie dumnezeiasca altfel asa moare meciul.

ronaldinho
13th June 2016, 23:05
Voi va dati seama ca omul finalei CL e pe banca si-n locul lui joaca V. Bratianu III =))

TheIceMan
13th June 2016, 23:07
Voi va dati seama ca omul finalei CL e pe banca si-n locul lui joaca V. Bratianu III =))

Sergio Ramos? :D

Eddy DoubleD
13th June 2016, 23:08
Carrasco. Nici prin amicale nu prea a jucat.

Freek
13th June 2016, 23:09
Sergio Ramos? :D


Asta ma pregateam si eu sa zic :)).

Intra mai incolo Carrasco si da gol. Gen Schweinsteiger :D

Eddy DoubleD
13th June 2016, 23:11
Mama ta, Lukaku!

Johnny D
13th June 2016, 23:11
Carrasco. Nici prin amicale nu prea a jucat.

Ala e cel mai meserias, idiotii de Atletico nu l-au jucat decat prea tarziu si-au platit.


Lukaka...:rolleyes:

Leo
13th June 2016, 23:11
S-a incins meciul.

sannicola
13th June 2016, 23:12
Italia!!!!!!!!
Pelle fsss.
Cel mai fain meci de pana acum :yes:.

Freek
13th June 2016, 23:12
Ce gaura in apararea Italiei...

Eddy DoubleD
13th June 2016, 23:13
A uitat Italia sa se apere? Doar asta stiau pana acum.

delaparis
13th June 2016, 23:13
Pase lungi, pase lungi pe jos ... :headbang: Belgia joaca un fotbal de divizia 2.
Se vede de la Paris ca nu au cum sa surprinda apararea Italiei. Lukaku e un fals :)

Johnny D
13th June 2016, 23:15
Pele ala e un fel de Giroud mai slab la lovitura de cap si mai putin tehnic.:rolleyes:

Sa intre Carasu tau, vorba unui prieten de-al meu!:D
Desi eu avandu-l pe Chiellini acolo imi convine ca Italia sa nu ia gol, oricat de oribil ar suna asa cand o spui din eter!:))

-Ce face Carasu tau, fute-l-ai! imi zice!
Io de colo -Pai nu ti-am zis ca e cel mai bun jucator de pe teren din finala doar ca prostu de Simeone il tine rezerva!:))

Freek
13th June 2016, 23:17
Mare noroc are Belgia ca nu e Italia feroce in atac, la ce mingi intra in careu ma mir ca e doar 1-0.

Johnny D
13th June 2016, 23:18
Oricum Belgia face minim 4p din urmatoarele 2 meciuri. Cele 2 echipe se califica la pas de aici.

Nadalfan
13th June 2016, 23:21
Wilmots e retardat...Omu' il scoate pe Nainggolan si joaca acum cu Fellaini si Witsel dublu pivot...Le mai da Italia pana la sfarsit.

Eddy DoubleD
13th June 2016, 23:26
Omul n-are toate tiglele la cap.

Johnny D
13th June 2016, 23:27
E de-a dreptul comic cum vor belgienii sa dea gol cu centrari, Chiellini si Bonucci sunt imbatabili la jocul aerian.


Oho, avem o prezenta exotica, Irina, cu ce ocazie pe la noi?:D

Julio_Zane
13th June 2016, 23:29
Oricum Belgia face minim 4p din urmatoarele 2 meciuri. Cele 2 echipe se califica la pas de aici.

ma indoiesc,nu le decat maxim o victorie cu Suedia sau Irlanda.

Johnny D
13th June 2016, 23:30
Si tu crezi ca vreuna din alea 2 echipe e instare sa-i bata?

Intra Carasu, ca intotdeauna tarziu, sa vedem daca prea tarziu.

sannicola
13th June 2016, 23:31
Doar prin frizuri ies in evidenta belgienii astia :D.

Julio_Zane
13th June 2016, 23:34
Absolut.Belgienii nu stiu sau nu aplica tactica asa cum trebuie.Cu irlandezii nu ii vad bine,aia sunt extraordinari,iar Suedia,ei acolo ,da,acolo au o sansa.Maxim de locul 3,dar nu mai mult,vor ajunge cu ceva chin in optimi.Italia - tot respectul meu,foarte inteligent jucat pana acum.

Johnny D
13th June 2016, 23:36
La Romania ai avut dreptate, ramane de vazut daca ai gandit bine si acum, eu zic ca nu pierd vreun meci in afara de acesta.

Italia e simpatica, toata lumea ia galben, si etapa viitoare la 2-0 prin min 70 vor lua al 2-lea galben sa faca pauza in ultimul meci irelevant!:))

Taquito
13th June 2016, 23:37
ce faulturi jegoase fac italienii... ar trebui facut ceva cand un fundas faulteaza, ia galben si e imediat schimbat, ar trebui ca galbenul sa ramana in echipa din teren cumva

Johnny D
13th June 2016, 23:38
Ce-a facut Carasu meu acolo cu 2 italieni... lasa-i pe Belgia si pe Atletico pulii si hai la Arsenal, e loc de titular aici!:yes:
La cum de cad mijlocasii in prima jumatate, o sa joci toate meciurile din retur garantat!:))

sannicola
13th June 2016, 23:38
Chiellini si Bonucci au bifat galbenele deja :))).

Buffon-Barzagli-Bonucci-Chiellini => Juve 100% :D.
Mergem cu astia 4 pe aparare ca prin atac tot petarde avem :(.

Julio_Zane
13th June 2016, 23:40
Johnny,fii un pic atent: Observa cum joaca belgienii,deci,in principiu,cum sunt asezati,de exemplu,Mertens,si,cum exact paseaza,si cum au jucat pana acum,cu ce mingi,pase.Nu te uita la italieni,concentreaza-te numai la belgieni.Ideea lui Wilmots e ok,dar nu a pus oamenii,jucatorii care trebuie.Am impresia ca a alcatuit o echipa de superstaruri,individualism cat cuprinde,dar ioc joc de echipa,teamplay.Nu par omogeni.

JJ
13th June 2016, 23:42
imi place Italia in meciul asta. Chit ca peste tot am mizat pe belgieni, nu conteaza, imi place Italia asta. :ok:

Johnny D
13th June 2016, 23:43
Johnny,fii un pic atent: Observa cum joaca belgienii,deci,in principiu,cum sunt asezati,de exemplu,Mertens,si,cum exact paseaza,si cum au jucat pana acum,cu ce mingi,pase.Nu te uita la italieni,concentreaza-te numai la belgieni.Ideea lui Wilmots e ok,dar nu a pus oamenii,jucatorii care trebuie.Am impresia ca a alcatuit o echipa de superstaruri,individualism cat cuprinde,dar ioc joc de echipa,teamplay.Nu par omogeni.

Aici sunt de acord cu tine, de aia am fost destul de convins ca nu pierde Italia azi.
Insa alealalte 2 echipe nu sunt nici pe departe la fel de bune-n aparare ca si Juventus!:) Pardon, Italia!:P


Cat de bun e Chiellini ala, nu regret o clipa ca l-am pus la Fantasy acolo.
Cum pune ala laba de urs pe Fellaini, cum e cap de matura pe jos!:))



Fellaini preluare cu fusta! Ai de capu meu! Glory Glory MU!:happy:happy:happy
Nu mai pot de ras, baschetbalist trebuia sa se faca, si-a ratat vocatia!:))

TheIceMan
13th June 2016, 23:47
Cat de bun e Chiellini alaAsta e, cand nu joaca Suarez :D

Freek
13th June 2016, 23:48
Buffon :))

imi place Italia in meciul asta. Chit ca peste tot am mizat pe belgieni, nu conteaza, imi place Italia asta. :ok:

Neasteptat dar si mie imi plac :yes:

sannicola
13th June 2016, 23:49
Fellaini se incalzeste mai greu :P.O sa rupa cu Suedia si Irlanda.
De Bruyne nu s-a vazut deloc azi...
Gooooooooooooooooooooooool impiedecatu ala de Pelle :))).

Julio_Zane
13th June 2016, 23:49
Wilmotsa gresit la atac si la mijlocul defensiv,pai nu poti sa invingi un Barzagli cu arma lui forte.Astea sunt greseli tactice de 1 la 1.Wilmots nu stia ce-l paste? Trebuia clar inchegat acolo.Ce faci ma cu Mertens==??? Ala e clar una din greselile tactice.Pai ala centreaza gresit la fiecare a doua sau a treia actiune.Avea clar nevoie de alt fel de juctor de flanc.

steaua-86
13th June 2016, 23:49
Na ca s-a putut! Brava! :)

Johnny D
13th June 2016, 23:49
Sah mat!:)

Julio_Zane
13th June 2016, 23:50
Esteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeee

Freek
13th June 2016, 23:50
Fatalitate. :)) Mor!

Eddy DoubleD
13th June 2016, 23:50
**** Wilmots! Atat.

JJ
13th June 2016, 23:50
Goool Pele! Goool bre!

delaparis
13th June 2016, 23:50
Magnific

Leo
13th June 2016, 23:51
Ha ha ha 2-0. Bravo Italia!

Freek
13th June 2016, 23:51
Ce bine a pus-o Candreva acolo, pff. Abia astept sa vad ce fac in meciul urmaotr italienii :D.

miril
13th June 2016, 23:51
Bella Italia!

TheIceMan
13th June 2016, 23:54
au copiat de la Germania... :)

ronaldinho
13th June 2016, 23:54
Ce panarame sun belgienii astia....se anuleaza ei intre ei.... n-am mai vazut asa ceva...

YoNuTzz
13th June 2016, 23:56
m-a uns pe suflet victoria asta !

bravo italia !

delaparis
13th June 2016, 23:57
Italia.
Belgia nu are schema de joc. Se bazeaza pe talentul si inspiratia jucatorilor.

Am spus :)
si insist /hello/hello/hello

Johnny D
13th June 2016, 23:58
Asta e, cand nu joaca Suarez :D

La Euro nu avem asa ceva, totu e calculat!:cool:

Lordul
13th June 2016, 23:58
Italia a facut o partida mare...Conte e antrenor :ok:

Belgia a luptat mult...si-a creat ocazii..dar scoaterea fundasului dreapta de catre Wilmonts a fost sinucigasa

Leo
13th June 2016, 23:58
m-a uns pe suflet victoria asta !

bravo italia !

Parca spuneai ca e slaba, ca nu are atac, ca nu are mijloc...

Freek
13th June 2016, 23:59
Eh, era supalat ca nu au jucatorii de altadata :D. I-a trecut.

Julio_Zane
14th June 2016, 00:00
Acum revenind la meci: Mertens trebuia clar ori scos si inlocuit cu Benteke,ori invers.Mult mai masiv Benteke si pe profilul lui clar mai adecvat sa se lupte cu alde Barzagli,Bonucci si compania.Da Wilmots a gandit cu totul si cu totul altfel,a vrut un mijloc ofensiv care sa faca fazele rapid.Pai bai frate,tu nu ai cum sa bati Italia asa,ca aia se apara foarte compact,deci clar,pe flanc nu ai nevoie de jucatori megacreatie,ci de jucatori care sa faca si antijoc,suna intr-adevar ciudat,dar trebuia sa se gandeasca serios sa faca marcaj tare,si mult mai compact pe mijlocasi defensiv.A facut minim 5 greseli Wilmots,nu numai ca nu a evoluat bine situatia,dar a luat vreo 2-3 maini moarte.


Daca vrei sa iei ceva la acest campionat,trebuie clar disciplina,un mixt intre strategie si joc frumos.cam ce a facut Germania in 2014,un sistem combinativ,dar cu mult accent pe strategie,NU NUMAI joc frumos.ca degeaba ai tu galactici,daca echipa adversa,imbatranita,te bate si iti demosntraza ca e mai inteligenta ca tine,dar nu mai buna valoric.Degeaba ai jucatori foarte buni daca nu ii alegi bine.

Julio_Zane
14th June 2016, 00:04
Pacat ca pleaca Conte de la squadra azzura,pacat ca va antrena numai pe Chelsea,asta e antrenor foarte bun.A unit o echipa caruia unii dau maxim optimi sferturi.Ma bucur foarte foarte mult pentru ei.Foarte foarte bine organizati.Jos palaria.

YoNuTzz
14th June 2016, 00:04
Parca spuneai ca e slaba, ca nu are atac, ca nu are mijloc...

imi mentin parerea...este cam cea mai slaba italia de pana acum...ca lot si ca valori...

in loc de pirlo, totti, inzaghi, del piero, acum avem giacherini, parolo, eder, imobile, pele, sturaro etc :))

dar asta nu inseamna ca nu tin cu ei...

e la fel si cu milan...3 calificari in europa league ratate la rand :)) mergem in continuare.

dextercioby
14th June 2016, 00:08
Natie de ***** belgienii astia.

Leo
14th June 2016, 00:13
imi mentin parerea...este cam cea mai slaba italia de pana acum...ca lot si ca valori...

in loc de pirlo, totti, inzaghi, del piero, acum avem giacherini, parolo, eder, imobile, pele, sturaro etc :))

dar asta nu inseamna ca nu tin cu ei...

e la fel si cu milan...3 calificari in europa league ratate la rand :)) mergem in continuare.



:yes:

YoNuTzz
14th June 2016, 00:13
Natie de ***** belgienii astia.

confirm eu

muncesc pe un proiect din belgia...merg de cateva ori pe an in brussels...

o natie de *****. cu C.

miril
14th June 2016, 00:13
Indiferent de calitatea jucatorilor italienii au stiut intotdeauna sa joace inteligent tactic, colectiv asta si datorita scolii de fotbal si antrenorilor meseriasi. Nu ajunge sa ai talent in picioare daca nu stii sa folosesti si capul, figurativ vorbind. Italia a dovedit-o astazi, Belgia, din pacate, nu. Pacat de talentul existent al lotului belgian.

queque
14th June 2016, 00:17
Italia nu trebuie subestimata niciodata in meciurile 'mari'.Parca vad ca vor suferi cu Suedia si Irlanda,dar sunt ca si calificati,asa ca nu e nicio problema pentru ei.
Va fi un adversar extrem de dificil pentru Germania,Spania si Italia :)
Nimeni nu a pariat in favoarea Italiei la concursul de pariuri,dar aproape toti s-au bucurat de victorie.Atat de tare v-a speriat Belgia?

PS:si eu sunt de parere ca nu am vazut un lot atat de subtire (exceptand defensiva) in istoria 'squadra azzura'.

Leo
14th June 2016, 00:19
Italia nu trebuie subestimata niciodata in meciurile 'mari'.Parca vad ca vor suferi cu Suedia si Irlanda,dar sunt ca si calificati,asa ca nu e nicio problema pentru ei.
Va fi un adversar extrem de dificil pentru Germania,Spania si Italia :)
Nimeni nu a pariat in favoarea Italiei la concursul de pariuri,dar aproape toti s-au bucurat de victorie.Atat de tare v-a speriat Belgia?

Ca si tine am mers pe egal.

Freek
14th June 2016, 00:22
Nu Belgia... pe mine mai tare ma speria Italia. :D Ma gandeam ca nu-i capabila de mai mult de un egal.

queque
14th June 2016, 00:24
Ca si tine am mers pe egal.

Stiu,doar Johnny a pus X2,dar nimeni rezultat corect in favoarea Italiei.
Si eu cand am citit numele jucatorilor belgieni am facut valuri,dar nu puteau sa 'cada' mai prost in primul meci,cu vulpoii italieni :)
Probabil mai multe sanse au fi avut sa bata Franta in meciul de deschidere,am fost aproape sigur ca Italia nu se sperie.

El Pistolero
14th June 2016, 00:26
Frumos ce a făcut Italia azi. Belgia are super jucători, dar nu sunt o echipa, n-au ideei în joc, antrenorul habar n-are ce joaca.

queque
14th June 2016, 00:28
Italia nu trebuie subestimata niciodata in meciurile 'mari'.Parca vad ca vor suferi cu Suedia si Irlanda,dar sunt ca si calificati,asa ca nu e nicio problema pentru ei.
Va fi un adversar extrem de dificil pentru Germania,Spania si Italia :)
Nimeni nu a pariat in favoarea Italiei la concursul de pariuri,dar aproape toti s-au bucurat de victorie.Atat de tare v-a speriat Belgia?

PS:si eu sunt de parere ca nu am vazut un lot atat de subtire (exceptand defensiva) in istoria 'squadra azzura'.

Franta am vrut sa zic...

cip
14th June 2016, 00:30
Ha ha ha 2-0. Bravo Italia!
ce ne mai place sa ne umflam in pene...:P

una peste alta,Germania si Italia 2 echipe ca de obicei solide,semne bune CE are...:D

SylverCheetah53
14th June 2016, 00:55
Mă bucur pentru Buffon.

delaparis
14th June 2016, 00:59
una peste alta,Germania si Italia 2 echipe ca de obicei solide,semne bune CE are...:D
Vezi ca si Franta a marcat doua goluri in primul meci :)

iulian_1976
14th June 2016, 01:07
haha :)

Daca Payet Ă  la Zidane (ce litera a iesit,standardul na...) cum il numeste presa mai da vre-o 2-3 din astea prin fazele superioare :)

Eddy DoubleD
14th June 2016, 01:09
Nu o sa inteleg niciodata cum atata lume tine cu nationala Italiei. E probabil cea mai oribil nationala overall, campioana mondiala sau nu. Au cel mai lipsit de atractivitate joc si mereu a fost asa.

SylverCheetah53
14th June 2016, 01:11
Nu o sa inteleg niciodata cum atata lume tine cu nationala Italiei. E probabil cea mai oribil nationala overall, campioana mondiala sau nu. Au cel mai lipsit de atractivitate joc si mereu a fost asa.
Italia a dat lumii jucători de geniu precum Baggio sau Del Piero.;)

Eddy DoubleD
14th June 2016, 01:15
Individualitati au avut (si nu mai au:)) ), dar ca echipa au fost mereu naspa. Mereu ma lasa rece prestatia lor.

phife
14th June 2016, 01:19
italia are stilul ei de joc. ceva orginal cum putine tari mai au.
si ca disciplina tactica nu ai ce sa le reprosezi. nu o sa vezi acolo 4 oameni care au aceiasi pozitie impariti in 4 pozitii niciodata, indiferent de nume ca la germania.

Johnny D
14th June 2016, 01:37
Individualitati au avut (si nu mai au:)) ), dar ca echipa au fost mereu naspa. Mereu ma lasa rece prestatia lor.

In general sunt de acord cu Eddy, daca n-ar fi fost blestematul ala de Fantasy sa-l aleg pe Chiellini, Italia imi era tot atat de antipatica ca intotdeauna, dar acum parca nu-s mai asa de spurcati ca de obicei! Totul e relativ!:P
De fapt, daca jumate din echipa lu Arsenal ar fi italieni, sa vezi numa ce s-ar schimba optica!:))
Noroc ca la noi n-au loc pisholcoshii astia antifotbal, si cu asta am incheiat. Noapte buna!:D

Freek
14th June 2016, 01:50
Par sa aibe atata pasiune astia cand joaca sub tricolor la un turneu final cat n-au jumatate din echipele prezente aici. Nu e placut intotdeauna jocul lor dar au si momente frumose.

bogdan_nj
14th June 2016, 01:52
Dupa meciul asta cred ca Belgia ajunge in finala

Eddy DoubleD
14th June 2016, 02:02
Daca il dau astia afara pe Wilmots pana la urmatorul meci :))

Freek
14th June 2016, 02:02
Sa vina Tata Puiu zic.

Eddy DoubleD
14th June 2016, 02:05
Atunci finala ar fi Romania vs Belgia :happy

Johnny D
14th June 2016, 07:02
:)) Piturca vs. Tata Puiu! Unu mai antrenor, alalalt mai jucatori! :D

Bobi Cearton
14th June 2016, 08:54
Italia grandisima lui Conte face instructie cu adunatura de vedete belgiene.
Lukaku, Hazard, Debruine n-au miscat in fata lui Geagardeli:D de la Bologna, jucator de care nu stie nimeni.

Bravo squadra azzura:yes:

Doctor_Satan
14th June 2016, 09:58
Nu o sa inteleg niciodata cum atata lume tine cu nationala Italiei. E probabil cea mai oribil nationala overall, campioana mondiala sau nu. Au cel mai lipsit de atractivitate joc si mereu a fost asa.
Mie mi-a placut dintotdeauna jocul organizat.
Si cand de mic ai tinut cu jucatori ca Baggio, Pagliuca, Inzaghi si Del Piero, nu poti sa nu tii cu Italia si in continuare.

Franz
14th June 2016, 10:35
italia are stilul ei de joc. ceva orginal cum putine tari mai au.
si ca disciplina tactica nu ai ce sa le reprosezi. nu o sa vezi acolo 4 oameni care au aceiasi pozitie impariti in 4 pozitii niciodata, indiferent de nume ca la germania.


italia a jucat bine ieri. n-a stat cu capul la cutie, n-a tras de timp. n-a avut atata posesie ca belgia, dar jocul in sine n-a fost defensiv. a fost chiar placut

Franz
14th June 2016, 10:38
Italia nu trebuie subestimata niciodata in meciurile 'mari'.Parca vad ca vor suferi cu Suedia si Irlanda,dar sunt ca si calificati,asa ca nu e nicio problema pentru ei.
Va fi un adversar extrem de dificil pentru Germania,Spania si Italia :)
Nimeni nu a pariat in favoarea Italiei la concursul de pariuri,dar aproape toti s-au bucurat de victorie.Atat de tare v-a speriat Belgia?

PS:si eu sunt de parere ca nu am vazut un lot atat de subtire (exceptand defensiva) in istoria 'squadra azzura'.
si lotul din 2006 a fost mai subtire ca cele din anii anteriori. dar cu putin noroc sunt si de data asta in stare sa ia titlul

Franz
14th June 2016, 10:42
Bah, cum plm sa-l izolezi pe Hazard pe stanga si sa bagi mascota aia in centru. Wilmots asta e prost rau... Cred ca Halagian facea furori cu echipa Belgiei :D

inca un +1

Lucian86
14th June 2016, 11:24
Cel mai frumos meci de pana acum la Euro. Meci intens, cu ocazii.
Italia a jucat cu disciplina tactica, efort fizic si spirit de grup. Cand joaca asa, se stie, poate s-o duca pana la capat.

De vazut de acum incolo cum o vor duce fizic ei. Daca nu sunt la inaltime ca aseara, vor pierde in cele din urma. Daca da, o vad chiar si campioana.
De la meciul urmator cred ca vor fi multe schimbari deja, in special in atac.

dardar_3
14th June 2016, 16:04
Meci frumos facut de Conte! Va fi interesant parcursul Italiei la acest Euro.

Doctor_Satan
14th June 2016, 16:37
Cred ca daca in fazele eliminatorii dau de Spania sau Germania, nu trec mai departe.
Conte stie sa scoata ce e mai bun din echipa, dar cand dau de o echipa mai puternica, nu dau rendament.
Tii minte ca Juve au stat ca niste mielusei la taiat in dubla cu Bayern.

dardar_3
14th June 2016, 16:47
Eu tin minte ca Juve sezonul asta a fost la 2-3 minute sa o elimine pe Bayern dar asta e altceva. :D
Basca mai pui ca anu trecut au jucat finala. Asa ca nu stiu la ce echipe te uiti dar nu prea le nimeresti.

Sunt convins ca Italia nu e invincibila insa mai mult ca niciodata, acum arata o echipa inchegata bine. Va fi greu pt ea daca adversarul deschide scorul insa la contra-atac spulbera tot. :ok:

Doctor_Satan
14th June 2016, 17:34
Exactly my point. Juve cu Conte a luat-o de la Bayern cu dublu 2-0, iar cu Allegri a jucat finala.

In privinta nationalei, le va fi greu cu echipe mari fara Marchisio si un atacant bun.

JJ
14th June 2016, 19:31
Un coleg italian imi zice azi ca au jucat slab. Ii zic: da bre, dar ati batut cu 2-0 Belgia. Si el: Ce mare rahat e Belgia? Doar au jucat cu Italia, era normal sa-i batem. :))

Lordul
14th June 2016, 23:13
Sa nu uitam totusi ca Italia in meciurile cu Germania la turneele finale de CM si CE e invincibila..i-au batut pe nemti si la ei acasa in 2006 , dar si la EURO 2012

dardar_3
15th June 2016, 09:50
Am o presimtire ca Italia merge ceas in grupe dar iese repede apoi in optimi. Sunt foarte curios ce va face Conte cand Italia va fi condusa. E drept ca e un lux sa tii pe banca jucatori ca Zaza, El92 sau Insigne. Belgia daca nu castiga cu Irlanda urmatorul meci poate sa-si faca bagajele. Ce mai uimeste la Marc Wilmots e ca insista cu Fellaini care e prafete omu. Un alt minus pt belgieni e ca folosesc fundasi centrali pe benzi si sunt destul de lenti. Pt mine e cea mai interesanta grupa.

Doctor_Satan
15th June 2016, 11:29
Totusi, faraonul ce-a jucat in ultimii ani? Si el pe benzi foloseste fundasi cu profil de atac, ca aia presupune 3-5-2.

Franz
15th June 2016, 11:50
Eu tin minte ca Juve sezonul asta a fost la 2-3 minute sa o elimine pe Bayern dar asta e altceva. :D
altceva. adica allegri

le: vad ca a avut aceiasi observatia colegul nostru

ps: cred ca italia poate prinde finala

dardar_3
15th June 2016, 11:50
SES a contribuit decisiv tot returul cu Roma pt a prinde locul 3 in Serie A. :ok:
@Am prins idea cu Allegri-Conte. :D

Franz
15th June 2016, 11:51
scuze. am vazut si eu mai tarziu