PDA

View Full Version : Romania - Elvetia 1-1



Pages : [1] 2

Clau7_D
11th June 2016, 13:17
Meciul cu Franta a trecut, e timpul sa ne concentram pe urmatorul meci :yes:
Hai Romania!!!

Freek
11th June 2016, 13:42
Ooooh, avem si poll :sneaky:

Clau7_D
11th June 2016, 13:46
Da, asa e regulamentul forumului :drak:
De data asta l-am facut eu sa fie cu noroc :D

Freek
11th June 2016, 13:51
Pai ai vazut :D. Daca ai deschis acum banuiesc ca ai inteles si rolul thread-ului cu Franta :yes:

Pe ei pe mama lor, sa le dam cu Emmentaleru' in cap. Mi-as dori un 1-0 noi, sa jucam de 3 ori mai prost decat am jucat cu Franta dar sa castigam. Daca nu se poate, un egal e minunat.

Hai sa fie cu noroc!

JJ
11th June 2016, 14:04
Totul depinde de meciul de azi... Asta e meciul secolului si pentru elvetieni, si pentru albanezi. Daca Elvetia bate, ne bate si pe noi.

Clau7_D
11th June 2016, 14:15
Deci zici ca nu mai are rost sa plec la Paris marti ca sa vad meciul?

JJ
11th June 2016, 14:22
Cum sa nu? E o sarbatoare a fotbalului. :) Eu pana la urma nu mi-am mai luat bilete, era prea scump. :(

sak
11th June 2016, 14:27
Astia ne bat mai usor decat magrebienii. Noi o sa vrem sa atacam si ei ne vor gauri poarta.
Hai noroc.

Clau7_D
11th June 2016, 14:45
Cum sa nu? E o sarbatoare a fotbalului. :) Eu pana la urma nu mi-am mai luat bilete, era prea scump. :(

Nici pe mine nu ma dau banii afara din casa dar nu e ceva la care sa poti merge in fiecare zi :D si la cat de des ne calificam noi la Campionate :))

Clau7_D
11th June 2016, 14:47
Astia ne bat mai usor decat magrebienii. Noi o sa vrem sa atacam si ei ne vor gauri poarta.
Hai noroc.

Stai linistit, tot asa o sa jucam si cu ei. Nu o sa vrem sa atacam pentru ca nu e stilul nostru, nu avem cu cine si sper sa fie constient si nea Puiu ca suntem terminati daca vrem sa mergem noi peste ei

JJ
11th June 2016, 14:48
Am fost deja la un turneu final in Franta... Pastrez golul lui Adi Ilie de la Lyon in memorie. :))
Si referitor la atac, Elvetia prefera si ea sa astepte, la fel ca Romania.

Srdjan
12th June 2016, 00:08
Dupa ce am vazut meciul de azi al Elvetiei, pot spune ca ii putem bate, daca pastram nivelul din meciul cu Franta

Capitanu.Burcea
12th June 2016, 00:14
Daca pastreaza si Seferovici nivelul, avem o sansa la un egal.

TheIceMan
12th June 2016, 00:19
minim egal :D

iulian_1976
12th June 2016, 01:22
M-as mira ca Elvetia sa piarda contra Romaniei.
Noi nu stim sa atacam dar privind Albania as spune ca vor fi ocazii un lucru deranjant au portar bun iar atacantii nostri ratangii
este retea perfecta :)

Singurul atacant care chiar te scotea era Rusescu in rest am un mare semn de intrebare.

Leo
12th June 2016, 01:28
Meciul cu Elvetia e mult mai greu decat cel cu Franta. Daca cu francezii jucatorii au jucat cu inima, cu elvetienii va fi o presiune suplimentara. Daca vor fi concentrati la meci si nu vor gafa, vor scoate egalul pe care il doresc.

TheIceMan
12th June 2016, 01:40
Bine ca n-am batut Franta ca se visau toti vedete si jucau cu Elvetia ca in '1994 la Chicago

Capitanu.Burcea
12th June 2016, 01:43
Io spun ca Elvetia are laterali mai buni decat Franta, insa analistii sunt analisti si sar direct la bomboana de pe tort, Shakira pastilata :)) Ma uitam ce pasa i-a uns pe paine Lichtsteiner lu' Dzemaili, finut asa, nici tare, nici usoara, nici in fata, nici in spate, pe linia de 16, unde trebe, si ce sut de ghiolban a dat taranu' de kosovar. Ce vreau sa zic, ca nu prea depinde de noi. O sa se joace la mijloc, unde Arsenio, parintii Argatu si Staniloae trebuie sa faca densitate. Daca-i pupa puiu in carici o sa faca.

Chiar crede cineva ca per pule are vreo legatura cu jocul nationalei? Sau alt antrenor roman din sec 19? Tot ce poa sa faca un bou ca puiu e sa dea putina fluenta cu un 11 inspirat, altfel dpdv tactic cred ca sunt niste scenete de Stan si Bran acolo...

phife
12th June 2016, 01:47
Isaila si moldovan nu stau degeaba pe acolo. Nu-s antrenori slabi, isaila e 300 de clase peste sumudica. Noi am jucat la linie de offside cu franta si i-am prins de multe ori. Aia nu e mana lu puiu.

Dante7
12th June 2016, 02:30
Meciul cu Elvetia e mult mai greu decat cel cu Franta. Daca cu francezii jucatorii au jucat cu inima, cu elvetienii va fi o presiune suplimentara. Daca vor fi concentrati la meci si nu vor gafa, vor scoate egalul pe care il doresc.

Cum vine asta ? Jucam perfect si facem 0-0 ?:))

iulian_1976
12th June 2016, 02:54
Multi il denigreaza pe Iordanescu nu stiu cine la ajutat poate Isaila,Moldovan insa au jucat sus cu fundasii si la ofsaid asa cum spune raiven@ foarte curajos ceea ce echipa Romaniei nu are obiceiul.

Zona lui Rat a tras mult linia in jos cel mai des, personal nu imi place Rat dar in fine e chestie de gust :)
Cealalta zona Sapunaru si Popa au fost peste linia franceza asa mi s-a parut.

Dante7
12th June 2016, 03:07
Cealalta zona Sapunaru si Popa au fost peste linia franceza asa mi s-a parut.

Francezii i-ar fi dat lui Evra (si Pogba) cea mai mica nota...

Eddy DoubleD
12th June 2016, 03:13
1-0 scurt, pentru aia pasnici :D

Imi e frica sa nu se bata suporterii romaniei cu aia elvetieni inainte de meci :))

ronaldinho
12th June 2016, 05:21
Un egal convine ambelor echipe, dar e important sa dam gol. Cu 4 puncte elvetienii sunt 80% calificati. E cel mai important meci al nationalei noastre din 2000 incoace. Vorbesc de un meci in care avem sanse. Oricum ar fi, trebuie sa jucam cu tupeu. Ce schimbari vedeti in echipa de start?

phife
12th June 2016, 11:45
1-0 scurt, pentru aia pasnici :D

Imi e frica sa nu se bata suporterii romaniei cu aia elvetieni inainte de meci :))

Elvetienii au hools peste ce avem noi. Ne scot din stadion. Din fericire nu prea fac deplasari in destinatii turistice.

JJ
12th June 2016, 12:16
De fapt, echipa cu cei mai multi huligani a retrogradat anul asta, nu cred ca suporterii fcz mai au chef de euro. Inca il mai pandesc pe patron, poate iese o data din casa fara politie. :))
Mai ales ca s-au simtit cam provocati de declaratia nevestei patronului: "E bine si in liga a doua, mai vede catelusul meu si alte orase" :))

Johnny D
12th June 2016, 15:28
Totul depinde de meciul de azi... Asta e meciul secolului si pentru elvetieni, si pentru albanezi. Daca Elvetia bate, ne bate si pe noi.

Nasol pronostic.:P Reivan s-a suparat rau de tot cand i-am zis asta, doar c-am mai zis ca daca ne bate si Elvetia, ne kkm pe noi cu Albania!:))


Astia ne bat mai usor decat magrebienii. Noi o sa vrem sa atacam si ei ne vor gauri poarta.
Hai noroc.

Si ast-am spus-o acu cateva zile si Revian a sarit cu fundushtetzu-n sus, dar totusi acum sper ca Puiu sa-i struneasca si sa-i termpereze, sa nu facem prostii din alea, ca pe tranzitia negativa suntem niste popice gata sa pice la orice deviere de balon.



Cealalta zona Sapunaru si Popa au fost peste linia franceza asa mi s-a parut.

Asta spune-i-o si ciumetului care scoate cuvinte din gusha de frustrat despre Sapunaru, se stie el cine e.
Cand colo Stancu a fost o carpa ordinara si din cauza lui s-a pierdut meciul 100%! FARA NICI UN DUBIU!

phife
12th June 2016, 15:38
au si baietii de la basel ceva muschi.
bine, ultima data cand au venit la bucuresti nu prea i-a ajutat :D

JJ
12th June 2016, 16:41
Rahat, suporterii FCB sunt civilizati. Cum au tot jucat cu romanii in CL, am fost si cu CFR, si cu Otelul, si cu Steaua pe St. Jakobs Park. N-au fost niciodata probleme.

phife
12th June 2016, 16:43
pentru adversari nu. pentru ei cu steaua a fost :happy

Capitanu.Burcea
12th June 2016, 17:14
O dai prea in rebo eliptic anagramat. Concret, s-au schimbat amabilitati, curele peste gard, lanturi, caldaram, conform obiceiului ghencist de a socializa? :D

LE. Am uitat cu ce era inarmat ala care a intrat in papuci de nailon pe teren, cu Charleroi :D

phife
12th June 2016, 17:20
nu, s-au schimbat pumni si alte amabilitati. s-au oferit steaguri.. bine, noi doar am luat ca nu ne-am simtit ospitalieri :D

cine vine la noi in serparie in oras si nu stie treaba sigur ramane fara ceva :D cred ca de aia ni s-a dus vestea ca suntem o tara de hoti. invidiosi

Tim
12th June 2016, 23:05
prevad ca la acest meci primatele se vor bate intre ei!

http://www.dcnews.ro/euro-2016-conflict-violent-intre-suporterii-romani-la-paris_508165.html


sa ma pish pe ultrasia lor:headbang:

ronaldinho
13th June 2016, 01:01
prevad ca la acest meci primatele se vor bate intre ei!

http://www.dcnews.ro/euro-2016-conflict-violent-intre-suporterii-romani-la-paris_508165.html


sa ma pish pe ultrasia lor:headbang:

Astia cred ca sunt platiti de cei de la Nyon; futu-i in aripa, deja au inceput cu manevrele. Sunt curios cine ne arbitreaza, ca tot bulangii de la Nyon stabilesc arbitrii, nu?

Freek
13th June 2016, 01:07
Iti raspund la curiozitate. Un rus, Serghei Karasev.

ronaldinho
13th June 2016, 01:15
Iti raspund la curiozitate. Un rus, Serghei Karasev.

Magic! Si Rusia federatia rusa e sub Ancheta UEFA! :rosu:

SylverCheetah53
14th June 2016, 01:02
Pentru noi, ar fi okay și un rezultat de egalitate. Dar cred că ne-o vom lua. Probabil 1-0 pt. Elveția.

Johnny D
14th June 2016, 07:04
Cum vine asta ? Jucam perfect si facem 0-0 ?:))

Simplu, noi daca jucam perfect mai mult de-un egal nu putem scoate, asa de buni suntem!:))

Bobi Cearton
14th June 2016, 08:55
Tata puiu face schimbari, intra Cheserius si Torje.

cimitiru' ghencea
14th June 2016, 09:07
daca tata puiu ii schimba pe gras si pe motan ,avem sanse sa castigam cu elvetia...

sak
14th June 2016, 16:18
Am pus pariu cu un prieten elvețian pe o canistră de Hugo că ne bate Elveția!
Băbăieților care intrați în teren, vă ia dracu de nu pierdeți!

Paul Atreides
14th June 2016, 18:21
Elvet›ienii se tem de partida cu România. 'Viitorul nostru depinde de meciul de mâine'

http://www.antena3.ro/euro2016/euro-2016-elvetienii-se-tem-de-partida-cu-romania-viitorul-nostru-depinde-de-meciul-de-maine-362407.html

ronaldinho
14th June 2016, 19:05
Presa spune ca Daddy Chicken va opera 2-3 schimbari; Torje in locul lui Popica; Keseru in locul lui Andone si, reflecteaza la Sanmartean in locul lui Hoban.
Personal, as juca acest meci cu tupeu, deci cu jucatori tupeisti; Filip in locul lui Rat, Sapunaru mijlocas defensiv, ca nu a primit galben inca :D, deci Matel in locul lui Hoban, Alibec in locul lui Popica si Andone extrema dreapta. Mingi la bataie pt Alibec... Daca joaca cu altruism, ii pune in situatii favorabile pe cei mai in forma baieti: Stancu, Stanciu si Andone. Imposibil sa nu dam gol ....
In varianta in care am propus-o eu, pierdem posesia, dar avem contre letale. Daddy Chicken banuiesc ca vrea posesie, iar in cazul acesta eu zic ca trebuie sa apeleze la Sanmartean..
Concluzie: Popica, Hoban out; or fi ei pupatori de icoane, dar trebuie sa aratam ceva fotbal, cum au aratat italienii. Trebuie sa jucam cu jucatorii care sunt in forma, iar Andone, Alibec si Sapunaru sunt in forma foarte buna.... eu zic ca trebuie speculat.
In varianta cu Keseru varf, as fi OK daca ar juca si Sanmartean. Torje pare dintr-un alt film, dar daca vrea sa demonstreze ca e fotbalist, are acum ocazia.
La cum se anunta acum echipa, eu pun de o victorie a Elvetiei la limita, in conditiile unei posesii echilibrate. Daca reusim sa le luam sau sa cedam mingea, cu cap, treaba se schimba. Posesia noastra inte 47-53, pierdem, posesie 42-47 sau 53-58 facem egal, posesie 35-42 sau 58-65 castigam. In afara acestor norme, orice este posibil.

JJ
14th June 2016, 20:02
Punctul slab al Elvetiei sunt fundasii centrali, ca o comit frecvent. Ne trebuie 1-2 atacanti pusi in valoare cu pase rapide.

Johnny D
14th June 2016, 20:56
Elvet›ienii se tem de partida cu România. 'Viitorul nostru depinde de meciul de mâine'

http://www.antena3.ro/euro2016/euro-2016-elvetienii-se-tem-de-partida-cu-romania-viitorul-nostru-depinde-de-meciul-de-maine-362407.html

E buna cota pe Romania la sansa dubla, 1.60. Asta o si joc si e si de jucat.
Insa asta-ti arata ca vis-a-vis de 1.35-ul elvetienilor, nu esti favorit deloc in meci, ba chiar dimpotriva.:rolleyes:


Punctul slab al Elvetiei sunt fundasii centrali, ca o comit frecvent. Ne trebuie 1-2 atacanti pusi in valoare cu pase rapide.

Eu mai tare ma tem ca o comitem noi si ca Kiricash isi va arata "adevarata valoare".
Ma tem aspru de tot ca e genul de jucator care joaca bine cu echipele mari, si prost cu alea medii, e cel mai periculos un astfel de jucator!

Sper sa fie doar simpla paranoia din partea mea.

sak
14th June 2016, 21:13
Maine pierdem. Poate asa, din orgoliu o sa facem un egal cu albanezii.

delaoltenia
14th June 2016, 21:55
Maine pierdem. Poate asa, din orgoliu o sa facem un egal cu albanezii.
am impresia ca te-o muscat ursu. cheama repede veterinaru, cainele ii in mare pericol. :D

sak
14th June 2016, 22:09
Nici o sansa, Ursulica nu musca mana ce-l hraneste.
Despre pronosticul meu vorbim pe 20. E posibil sa gresesc, si sa pierdem si cu Albania.:))

RunRun1730
14th June 2016, 22:18
Daca maine aparam cele 0 puncte pe care le avem atunci meritam sa pierdem. Punct!

Johnny D
14th June 2016, 22:53
E enervant cum vorbesc elvetienii de sus, au fost cu totii impresionati de-o echipa mai slaba ca ei, asa zic toti.
Avem jucatori care joaca in Bundesliga, ei n-au jucatori cunoscuti si avem de invatat de la pisholcoshii astia care au facut meci foarte bun jucand agresiv ca o echipa si nu ca niste vedete ce suntem noi, asa-mi pare ca suna discursul lor.:mda:

Eddy DoubleD
14th June 2016, 22:54
Si nu e adevarat? :)) Exceptand partea in care am facut un meci bun. Doar ne-a lasat Franta.

Johnny D
14th June 2016, 22:56
Daca si Elvetia e echipa ce se poate uita la cineva de sus atunci poate ar trebui sa joace in locul Australiei in Oceania, acolo ar fi locul lor.


On 11 April 2001, the Australian and American Samoa national association football teams played each other in a qualifying match for the 2002 FIFA World Cup. The match was played at the International Sports Stadium in Coffs Harbour, Australia. Australia set a world record for the largest victory in an international football match, winning the game 31–0. Australia's Archie Thompson also broke the record for most goals scored by a player in an international match by scoring 13 goals.[1] David Zdrilic, the scorer of eight goals in the match, achieved the second highest number of goals in an international match since World War I. :rolleyes:

Eddy DoubleD
14th June 2016, 22:58
Se poate uita pentru ca au individualitati, jucatori de valoare si chiar unii de viitor. Noi suntem amarati. Nu inseamna ca ne vor umili maine. Un 1-0, maxim 2-0 va fi. Evident ca un 2-1 cu Franta pentru Romania a fost o performanta neasteptata tinand cont de situatie.

Johnny D
14th June 2016, 23:05
Eu nu cred ca pierde Romania maine, adica... mereu am zis ca mi-e frica, ca o sa clacam, daca clacam, pierdem.
Daca nu clacam, nu au astia absolut nici un atuu in fata noastra ca si joc, sunt niste ilustrii mediocrii.

Julio_Zane
14th June 2016, 23:27
Haideti sa ne uitam un pic la acest meci,il analizam,si apoi,trecem la concluzii.

Cu cine jucam?`

Iata cu ce 11 probabil elvetian vom avea de a face:

Sommer(portar) - Schaer(fd)-Lichtsteiner(fd)-Djourou-Rodriguez-Shaqiri-Dzemailli-Xhaka-Mehmedi-Behrami-Seferovic.

Puncte tari: portarul,fundasii Lichtsteiner si Djourou ,mijlocasul Xhaka si atacul in Seferovic respectiv Behrami.

Remarc multe nume exotice,ca sa zic asa.Echipa nu este unita,dar este valoric buna.

Au 1-0 si vor juca concentrati,dar nu neaparat stresati.Cred ca au cateva lucruri lipsa,vad acolo prin Dzemailli,respectiv Mehmedi cateva probleme de joc,nesincronizari - noi putem profita de asta.

Ok.

Hai sa ne uitam la noi,si comparand cu ce avem noi...cam ce putem,cum ne vom prezenta.

Avem,dupa toate discutiile,cam acest lot pentru Elvetia:

Tatarusanu-Chiriches-Sapunaru-Grigore-Rat-Pintilii-Stanciu-Hoban-Torje-Stancu-Keseru.

Deci,inlocuiti vor fi Popa si Andone,poate chiar si Chipciu va fi titular,sa vedem.

Cred ca ai nostri vor juca clar atent,fara sa riste mult,pentru inceput.Elvetia va juca asemanator,nu vor rosca nici ei,le convine.


Iordanescu ori va incepe prudent,astfel incat in a doua repriza sa pregateasca mai mult pe benzi (toate mingiile in zona Mehmedi-Dzemailli) il pune pe Torje la treaba,ori face o combinatie astfel incat sa avem mijloc progresiv.

Avantaj noi: unitate,prudenta,luptatori (suna ciudat,dar asta vedem la acest campionat de la tricolori)

Dezavantaj noi: Cateva probleme defensive(Chiriches o necunoscuta in continuare) sau cateva neconcodante (ok,il pune pe Chipciu in locul lui Stanciu,sau ce rol ii da? Stanciu e bun unde e) inca ma mai nedumiresc.

Cum se va termina? Cred in 1-1 sau un rezultat la 2-3 goluri diferrenta,in favoarea elvetienilor.

Cred ca se va termina totusi 1-1.Este mult mai realist.Posibil sa vedem un joc tactic in care ambele echipe sa se anuleze reciproc.

phife
14th June 2016, 23:36
Daca xhaka nu scoate fotbalu din atacu nostru .. Astia au 2 inchizatori, nu ca franta 3 (bine, unu cica juca regista) poate intram cu ea si spre/din centru.

Eddy DoubleD
14th June 2016, 23:37
Puncte tari: portarul,fundasii Lichtsteiner si Djourou ,mijlocasul Xhaka si atacul in Seferovic respectiv Behrami.



Esti total pe langa aici...

YoNuTzz
14th June 2016, 23:55
avem tripla presiune

1. ne-am luat gol cu franta in min 89 si avem 0 pct
2. elvetia are deja 3 pct
3. au batut si ungurii :))

Julio_Zane
15th June 2016, 00:02
De ce? Djourou e ok la HSV.Si Lichtsteiner parca e bun Juve,nu? Bine,nu l-am vazut des jucand.Daca gresesc insa,ok,sorry,spune-mi unde exact si remediez.

Leo
15th June 2016, 00:31
M-am razgandit, vreau victorie Romania. :)

Julio_Zane
15th June 2016, 00:58
M-am razgandit, vreau victorie Romania. :)

Bravo Leo,asa te vreau :yes:

Succes tricolorilor

delaparis
15th June 2016, 01:20
Un meci in care ambele echipe 'poate' castiga (http://www.onlinesport.ro/fotbal/echipa-nationala/iordanescu-prefateaza-intalnirea-cu-elvetia-nid-119751/)

Selectionerul Anghel Iordanescu a vorbit :D

iulian_1976
15th June 2016, 01:36
Haideti sa ne uitam un pic la acest meci,il analizam,si apoi,trecem la concluzii.

Cu cine jucam?`

Iata cu ce 11 probabil elvetian vom avea de a face:

Sommer(portar) - Schaer(fd)-Lichtsteiner(fd)-Djourou-Rodriguez-Shaqiri-Dzemailli-Xhaka-Mehmedi-Behrami-Seferovic..

Hai sa va zic cateva lucruri care le stiu de vre-o 30 de ani de cand joc si privesc fotbal.

Elvetia :
-sunt foarte speculanti la tot ce este lovitura libera,corner si tot ce poate fi centrare pe sus.
-analizeaza bine adversarul cauta chichite pe la jucatorii adversi diferite puncte slabe etc
-partea nasoala au portar bun si in forma

Genul asta de echipa ca a Elvetiei nu ne convine,rar am batut noi ca nationala genul asta de echipa.
Inca ceva mai au un juctor rutinat Frei asta e deranj pe aerian.

Problema este ca au portar iar atacantii nationalei Romaniei rateaza combinatia nu este buna. :)
Rar am batut genul asta de echipa dar sper desigur sa se intample desi am mari rezerve.

Julio_Zane
15th June 2016, 02:01
Okey.Ideea e sa facem atunci antijoc,sa ii anihilam,sa nu le dam sanse sa faca prea multe faze fixe.Ca joc seamana cu englezii si germanii.Nu e bine pt joc,dar pentru rezultat.Orice,numai sa nu le dam sanse sa profite.Poate ii batem cu propriile arme.Sunt tare curios cum pregateste Iordanescu acest meci.Daca reusim sa batem,e sarbatoare peste tot.Ca sa il citez pe Puiu : Doamne Ajuta! (sa ne ajutam)

iulian_1976
15th June 2016, 02:31
Seamana mult cu Suedia,Danemarca cam pe acolo cu influiente italiene franeaza jocul pot juca meschin,pot ataca cand au nevoie
pot bloca jocul cand nu le convine stiu sa temporizeze.

Daca ii prinzi pe o anumita slabiciune trebuie sa le dai cat poti,odata scapata ocazia nu prea ai cum sa le dai gol;mie personal nu imi plac.
Nu seamana cu Germania acolo ei joaca peste tine tot timpul si foarte direct,Anglia la fel de direct dar mai necizelat.

Johnny D
15th June 2016, 07:58
M-am razgandit, vreau victorie Romania. :)

Si eu vreau ca pun sansa dubla, e cota prea buna si daca conduce nu stau cu emotii!:D Bine, emotii or sa fie oricum, cu Rapidu in pioneze si Arsenal condusa de un retardat doar Romania ma mai poate consola nitel, si niste banuti castigati de ce nu?:D


Un meci in care ambele echipe 'poate' castiga (http://www.onlinesport.ro/fotbal/echipa-nationala/iordanescu-prefateaza-intalnirea-cu-elvetia-nid-119751/)

Selectionerul Anghel Iordanescu a vorbit :D

Vocea ratiunii a vorbit!:sneaky:
Mi-a placut cum i-a taiat macaroana acelui amarat de reporter "Nu stiu ce cauti aici ca nici nu trebuia sa vii la Euro!"
Nu stiu vreun alt selectioner in istoria fotbalului sa-si dojeneasca asa frumos vreun reporter, trebuie ca e original!:D

sak
15th June 2016, 08:30
Cat are cota Elvetia pt victorie? Ca am niste bani de investit.:D

dardar_3
15th June 2016, 09:56
Meciul cu Elvetia e aparent mult mai usor ca cel cu Franta. Sper la o victorie. Daca nu acum, atunci cand?! :D Hai Romania!

Paul Atreides
15th June 2016, 10:44
M-am razgandit, vreau victorie Romania. :)

Te razgandesti cam des in ultimul timp! :D

Romania va castiga numai daca va juca Chipciu. Torje e expirat ca si Rat. Numai pupaciosul de icoane nu vede.

Paul Atreides
15th June 2016, 10:50
Alex Chipciu: 'In meciul cu Elvetia vom da totul pentru victorie. Nu exista motivatie mai mare ca faptul ca suntem aici si jucam pentru tara noastra. Avem nevoie de fiecare dintre voi si stim ca o sa ne sustineti la fel ca in meciul cu Franta, poate chiar mai tare!'.

Daca ai sa joci, Alex. Desi nu cred.

Paul Atreides
15th June 2016, 11:10
Meciul cu Elvetia e mult mai greu decat cel cu Franta. Daca cu francezii jucatorii au jucat cu inima, cu elvetienii va fi o presiune suplimentara. Daca vor fi concentrati la meci si nu vor gafa, vor scoate egalul pe care il doresc.

Total fals. Apucate-te de crosetat. :D

cip
15th June 2016, 11:56
emotii,baeti? :D

Freek
15th June 2016, 11:59
Mari di tat. :D

I-am vazut in conferinta de presa pe elvetieni. Sunt cu nasu' pe sus, sper sa le dam un bobarnac.

86
15th June 2016, 12:20
emotii,baeti? :D


Depinde daca a mai invatat Tatarusanu sa boxeze pungile de salatini, sau daca a mai tras Stancu o fuga pe la oftalmologie sa nu rateze din jumatate de metru.:D

Paul Atreides
15th June 2016, 12:20
Acacacacacacacac

phife
15th June 2016, 12:45
Okey.Ideea e sa facem atunci antijoc,sa ii anihilam,sa nu le dam sanse sa faca prea multe faze fixe.Ca joc seamana cu englezii si germanii.Nu e bine pt joc,dar pentru rezultat.Orice,numai sa nu le dam sanse sa profite.Poate ii batem cu propriile arme.Sunt tare curios cum pregateste Iordanescu acest meci.Daca reusim sa batem,e sarbatoare peste tot.Ca sa il citez pe Puiu : Doamne Ajuta! (sa ne ajutam)

Seamana cu englezii si germanii acum 30 de ani. Fa-ti un update, putine echipe joaca asa spectaculos ca anglia si germania.

Bobi Cearton
15th June 2016, 12:52
Se spune că acest meci e cel mai important din ultimii 10. Să-i rupem pe ceasornicari!

Leul Oltean
15th June 2016, 13:40
Daca jucatorul Bogdan (vedeta echipei Kocalarbirligi si a nationalei Ro) prinde o zi buna, avem sanse la un egal.

Clau7_D
15th June 2016, 13:46
Batem azi :D Hai România! !!

Paul Atreides
15th June 2016, 13:54
Cacacacacacaca............

phife
15th June 2016, 13:54
Pastilele..

Freek
15th June 2016, 13:57
:)) Paul, stop tata, ca-l pun pe Johnny pe tine.

Paul Atreides
15th June 2016, 14:11
Ok. Atunci nu mai debitati tampenii.

de genul : "Depinde daca a mai invatat Tatarusanu sa boxeze pungile de salatini, sau daca a mai tras Stancu o fuga pe la oftalmologie sa nu rateze din jumatate de metru."

sau

"Daca jucatorul Bogdan (vedeta echipei Kocalarbirligi si a nationalei Ro) prinde o zi buna, avem sanse la un egal."

ps- reivane, vezi ca te bag in ........echipa euro 2016. :D

phife
15th June 2016, 14:16
pastilele s-au luat !
s-a strigat bingo! da chiar ma paul, e cum vad eu la televizor, se joaca bingo acolo la voi?

Johnny D
15th June 2016, 14:17
:)) Paul, stop tata, ca-l pun pe Johnny pe tine.

Deocamdata Paul se mentine decent, nu o da tocmai in dascalisme sa zic asa!:D Dar ar fi bine sa-si lase din exuberanta si pana dupa meci, cand toti om fi mult prea bucurosi si toleranti si atunci Paul e printul forumului, nu mai conteaza ce zice si ce face, sau cu paharul plin si fara chef si atunci oricum il taiem la vedere dar macar sa nu-l taiem pe bietu om inca din start! Sa-i acordam batar o sansa!:))

cip
15th June 2016, 14:51
batar :sneaky: de-ar fructifica-o,dar nu-l vad capabil :D

Clau7_D
15th June 2016, 15:00
:))) cum se pot pune poze de pe telefon aici ?

delaoltenia
15th June 2016, 15:05
:))) cum se pot pune poze de pe telefon aici ?
in primul rand intri in setarile browsreului, bifezi versiune site desktop ...de aici k pe comp, bafta.

delaoltenia
15th June 2016, 15:18
in primul rand intri in setarile browsreului, bifezi versiune site desktop ...de aici k pe comp, bafta.

abia acu vazui mca esti dinamovist, musai continuare... :D


go advanced--->attachments (raNdul de sus) deschide o noua fereastra care te trimite in browswer, galerie etc...pa si HAI ROMANIA! :)

Leo
15th June 2016, 15:20
:))

Johnny D
15th June 2016, 15:21
abia acu vazui mca esti dinamovist, musai continuare... :D


Asta a sunat ca si cum, AAH, cutit bagat sub coaste! Abia acum am vazut ca esti dinamovist!

...de erai stelist, nu ratai ficatul!:D

delaoltenia
15th June 2016, 15:23
:)) :)) esti tare leuto


ar fi trebuit sa fiu in tribune in seara asta...###ule neamu de jeguri cu serviciul lor cu tot :( :(

delaoltenia
15th June 2016, 15:26
Asta a sunat ca si cum, AAH, cutit bagat sub coaste! Abia acum am vazut ca esti dinamovist!

...de erai stelist, nu ratai ficatul!:D
ntttzz, ai ceva probleme. 99,9% din posturile mele sunt glumitze nevinovate.
ai inteles? :))

phife
15th June 2016, 15:28
Tatarusanu - Sapunaru, Chiriches, Grigore, Rat- Prepelita, Pintilii- Torje, Stancu, Chipciu-Keseru


daca intr-adevar asta e echipa inseamna ca nu stim ce jucam. simplu, nu stim ce jucam, habar nu avem cine e elvetia si ce joaca. habar nu avem.
ce cauta chipciu la natioanala ma? credeti ca daca spune ala si alalalt ca ei au probleme la fundasii centrali chiar asa e? si tre sa jucam fara om de pasa si al doilea varf?
Asta era echipa de bagat cu albania. Adica ei joaca in 2 inchizatori si noi jucam cu pintilii-prepelita. Ba, daca vrei sa joci ofensiv trebuie sa ai cu cine tata, nu asa, nu cu Chipciu. Si daca tot il bagi pe Stancu in spatele varfului macar joaca in **** mea cu alibec nu cu keseru.

Paul Atreides
15th June 2016, 15:28
"dar macar sa nu-l taiem pe bietu om inca din start! Sa-i acordam batar o sansa!"

Chiar asa, Johnny ? " dascalisme", "il taiem", "bietul om", "batar", "o sansa?". Nu crezi ca-i prea mult? :D


ps- poza dacinei - geniala

delaoltenia
15th June 2016, 15:34
Tatarusanu - Sapunaru, Chiriches, Grigore, Rat- Prepelita, Pintilii- Torje, Stancu, Chipciu-Keseru


daca intr-adevar asta e echipa inseamna ca nu stim ce jucam. simplu, nu stim ce jucam, habar nu avem cine e elvetia si ce joaca. habar nu avem.
ce cauta chipciu la natioanala ma? credeti ca daca spune ala si alalalt ca ei au probleme la fundasii centrali chiar asa e? si tre sa jucam fara om de pasa si al doilea varf?
Asta era echipa de bagat cu albania. Adica ei joaca in 2 inchizatori si noi jucam cu pintilii-prepelita. Ba, daca vrei sa joci ofensiv trebuie sa ai cu cine tata, nu asa, nu cu Chipciu. Si daca tot il bagi pe Stancu in spatele varfului macar joaca in **** mea cu alibec nu cu keseru.
taci in pla mea, e la un timp vb doar prostii.

Paul Atreides
15th June 2016, 15:35
Se pare ca nu sunt singurul care observa asta. :D

Dario, pla inseamna plm? :D

phife
15th June 2016, 15:36
iese stelistu din el.
bine ma, sa vedem ce o sa se intample.

Utilizator
15th June 2016, 15:36
meci greu azi, nea Puiu nu ar trebui sa nu inceapa iar cu Rat, e culoar de fuga pe partea lui si elvetienii sunt buni pe flancuri.
Din pacate e o pozitie fara acoperire buna in lot, nu stiu daca Filip e o solutie buna acolo. Dar daca prinde o zi buna atunci ar putea sa mearga mai bine decat Rat.

Mai cred si ca ar fi o greseala sa-l bage pe Sanmartean din prima, nici asta nu prea mai poate dar se incapataneaza sa incerce mai mult decat poate duce. Ar putea fi o solutie in partea a doua a meciului daca suntem disperati.

In rest trebuie sa ne rugam intens, nu prea avem multe certitudini in lotul actual.
Dar putem lua puncte cu putin noroc, multa ambitie si un joc de echipa inteligent.

Leo
15th June 2016, 16:04
Pentru prima dată în istoria unui turneu final se va organiza o paradă a fanilor români, de la ora 14:45, anuntă site-ul FRF. Suporterii care au bilet la meciul cu Elvetia vor pleca împreună spre stadionul Parc des Princes.

Grupul va fi condus de Cabral s™i se va deplasa pe o distanță de 3,8 kilometri. Pe parcursul drumului se vor exersa scandările pentru cele 90 de minute ale partidei.

cip
15th June 2016, 16:09
Pentru prima dată în istoria unui turneu final se va organiza o paradă a fanilor români, de la ora 14:45, anuntă site-ul FRF. Suporterii care au bilet la meciul cu Elvetia vor pleca împreună spre stadionul Parc des Princes.


e bine,macar se incaiera in afara stadionului...
altfel riscam naibii sa ne trimita astia acasa,daca printr-o minune ar gresi Cashketa tactica si ne-am califica :D

Paul Atreides
15th June 2016, 16:11
54898

atdi
15th June 2016, 16:12
Cam dezechilibrat primul 11, practic nu prea avem mijloc. Sper sa stie Iordanescu mai bine, dar cred ca formula de start e cam riscanta si nu-l caracterizeaza, parca totusi as fi jucat cu Stanciu in locul lui Stancu. Sunt totusi 2 inchizatori pe teren, Prepelita e undeva intre CM si DCM, dar omul din spatele varfurilor trebuie sa fie capabil sa-i ajute pe faza de aparare si Stanciu e mai bun decat Stancu la asa ceva.

Doctor_Satan
15th June 2016, 16:29
Pentru prima dată în istoria unui turneu final se va organiza o paradă a fanilor români, de la ora 14:45, anuntă site-ul FRF. Suporterii care au bilet la meciul cu Elvetia vor pleca împreună spre stadionul Parc des Princes.

Grupul va fi condus de Cabral s™i se va deplasa pe o distanță de 3,8 kilometri. Pe parcursul drumului se vor exersa scandările pentru cele 90 de minute ale partidei.
Daca-i cu Cabral in frunte, nu-i ataca francezii, ca-i de-al lor. Buna alegere.

Johnny D
15th June 2016, 17:01
ntttzz, ai ceva probleme. 99,9% din posturile mele sunt glumitze nevinovate.
ai inteles? :))

Da Paul!:D

delaoltenia
15th June 2016, 17:04
Da Paul!:D

ma bucur ca ai inteles. :)

Johnny D
15th June 2016, 17:05
taci in pla mea, e la un timp vb doar prostii.

:o: Si eu care te credeam... stai sa caut...


un flacau cu mult bun simt, cel putin asta.mi este impresia virtuala.


:D


PS: Alibec trebuia sa fie titular indiferent de mijloc. De acord cu Reivan aici, sper Keseru sa faca un meci bun.

delaoltenia
15th June 2016, 17:07
:o: Si eu care te credeam... stai sa caut...



:D
reformulez, taci in paula mea. :D

Lordul
15th June 2016, 17:08
sa nu ne coaca ceva rusul de la centru ....meciul va fi echilibrat..2 echipe fara mari vedete cu jucatori muncitori ....sa vedem ce iese..

delaoltenia
15th June 2016, 17:10
socrate :))

Paul Atreides
15th June 2016, 17:22
Echipa care ar fi castigat :

Tatarusanu - Sapunaru, Chiri, Grigore, Filip - Sanmartean, Pintilii - Adi Popa, Stancu, Nicusor Stanciu - Chipciu.

Cred ca asta va fi echipa din a doua repriza. Sper.

Sa continui sa joci cu Rat care a fost praf cu francezii inseamna sa fi blocat mintal.

Lordul
15th June 2016, 17:24
buna echipa...vad ca nu are atacant de careu ...sau joaca Stancu varf impins si restul in spatele lui ?

Utilizator
15th June 2016, 17:29
Chipciu e mana moarta de ceva vreme, nu stiu daca e de inceput cu el.

Sanmartean nu cred ca poate sa mai duca un meci intreg la nivel acceptabil. Nici macar o repriza.
La un meci decisiv ai nevoie de replieri rapide in aparare sau pe atac.

dar oricine ar juca, sper sa obtinem puncte din meciul asta.

Paul Atreides
15th June 2016, 17:32
buna echipa...vad ca nu are atacant de careu ...sau joaca Stancu varf impins si restul in spatele lui ?

Corect, Lordule. De ce draq nu esti tu in locul pupaciosului de icoane? :D

delaoltenia
15th June 2016, 17:34
o mana de ajutor pentru colegul dinamovist @fansportromania.

HAI ROMANIA!

Paul Atreides
15th June 2016, 17:40
super poza.

Tim
15th June 2016, 17:48
Delaparisule, urat stadion mai aveti. Stai pe scaun ca pe buda turceasca, ma rog arabeasca :D

Cipri
15th June 2016, 18:13
Vazand cu cata siguranta dau agentiile de presa si televziunile echipa sigura a Romaniei din meciul cu Elvetia ( Torje si Keseru titulari fata de meciul cu Franta ) chiar eram curios daca asa o sa fie . Iata ca NU .
In actuala echipa sunt 7 jucatori care au fost la Steaua si daca nu gresesc 6 dintre ei au jucat simultan in echipa Stelei ...
Hai ca intrarea lui Torje poate o mai inteleg .
Keseru nu alearga cat alearga Andone . Si nici eficient nu prea e .
Chipciu sper sa NU joace cum a facut-o in ultimii 2 ani .
Prepelita nici el nu cred ca stie ce e cu el acolo . La Ludogoret cate meciuri a prins ?
Sa nu il bagi pe Stanciu care are cele mai mai realizari dintre fotbalistii romani in 2016 ...
Eram increzator inainte de meci , dar cu schimbarile astea drastice ca sa zic asa , sunt circumspect .
HAI RO-MA-NI-A ! ! !

phife
15th June 2016, 18:29
shaqiri ne face ce vrea el. eu cu franta am fost relativ increzator, pe langa hypeu momentului chiar credeam ca nu ne facem de caca, cu astia..nu simt nimic de cand am aflat echipa. o s-o luam trist.

Eddy DoubleD
15th June 2016, 18:31
As fi de acord cu tine daca Shaqiri n-ar fi atat de inconstant. Insa daca are chef, castiga singur meciul. Daca nu, probabil se vor chinui putin.

Leo
15th June 2016, 18:32
Echipele de start

România: Tătărusanu - Săpunaru, Chiriches, Grigore, Rat - Pintilii, Prepelită - Torje, Stancu, Chipciu - Keseru

Elveția: Elvetia: Sommer - Lichsteiner, Djourou, Schar, Ricardo Rodriguez - Xhaka, Behrami - Shaqiri, Dzemaili, Mehmedi - Seferovic

Cipri
15th June 2016, 18:33
Alibec nu ma mira ca nu joaca .
Daca va uitati atent la faza care a precedat golul lui Payet , Alibec a pierdut mingea la mijlocul terenului ( era singur intre 4,5 francezi ) pentru ca peste 25-30 sec ~ sa primim gol .

phife
15th June 2016, 18:36
tati, mingi se pierd cu zecile/ sutele intr-un meci si cu toate astea nu vezi scoruri de basket.

cip
15th June 2016, 18:37
ce prostii debiteaza andreea esca,deja mi-a pierit tot cheful...:bored:
bai si ce fluturi in stomac aveam...:D

Cipri
15th June 2016, 18:37
E inadmisibil sa tii de minge acolo la mijlocul terenului cand esti atacat de mai multi francezi pe finalul unui meci in care scorul ne avantaja .

JJ
15th June 2016, 18:42
Echipa castigatoare nu se schimba. Sper insa sa nu-l lasam pe Seferovic de prea multe ori singur cu portarul, ca albanezii. E el un ratangiu notoriu, dar tot ii intra pana la urma.
Totusi, de ce Prepelita???
Si mi-e frica de rezultatul duelului Rat vs Shaquiri... :(

Hingherul
15th June 2016, 18:42
Delaparisule, urat stadion mai aveti. Stai pe scaun ca pe buda turceasca, ma rog arabeasca :D

ma mir ca nu s-a luat nimeni de tine ca stai in curul gol pe vine :))

cip
15th June 2016, 18:42
E inadmisibil sa tii de minge acolo la mijlocul terenului cand esti atacat de mai multi francezi pe finalul unui meci in care scorul ne avantaja .
pai si unde sa tina de ea,in aparare? :o:
ca in atac nu mai era nimeni acolo de ceva vreme :D

Cipri
15th June 2016, 18:45
Trebuia sa o arunce undeva aproape de poarta francezilor/out .

phife
15th June 2016, 18:48
ca sa ne luam de el ca bubuie mingea si nu stie fotbal.
hai coaie, fii serios, la golu ala de vine pot sa fie doar inchizatorii care au stat la 10 m de payet.

TheIceMan
15th June 2016, 18:51
Hai ca-ncepe! :)
Baftalooo bro!

phife
15th June 2016, 18:53
ce bafta ma frate, noi la un meci in care trebuie doar sa nu pierdem ca sa avem sanse chiar la locul 2 mergem sa atacam. mergem sa atacam o echipa care fix asta vrea.

cip
15th June 2016, 18:54
Trebuia sa o arunce undeva aproape de poarta francezilor/out .
cum a zis si Reivan,sunt atatea faze cu atatea posibile combinatii...
arunca aproape de poarta,venea rapid copilul de mingi ciocolatiu francez :D si degaja portarul pana in careul mic al tatarusanului gingas,iar ii dadea ala usor peste mana,iar luam gol...cine stie ce s-ar mai fi intamplat,poate se enervau francezii si luam chiar 3 :D

JJ
15th June 2016, 18:57
Elvetienii se crizeaza la culme ca secondos nu canta imnul. :))

Cipri
15th June 2016, 18:58
ATENTIE la fazele fixe . Avem o medie de inaltime scazuta . Foarte scazuta .

delaoltenia
15th June 2016, 19:00
pazite!

nu uitati ca jucam cu o selectionata albanezo-kosovara. :D

HAI ROMANIA!

JJ
15th June 2016, 19:06
Si Seferovic isi confirma inca o data clasa. :))

phife
15th June 2016, 19:07
lu seferovic sa-i dam cu sar'mana ca o sa mai rateze d-astea.

Johnny D
15th June 2016, 19:07
Si prin fata si prin spate Kiricash!? Frumos iti sade, mare fundas!:rolleyes:

Prost sa fii, bulan sa ai!

Hingherul
15th June 2016, 19:07
ciudati rau elvetienii astia. nu tin la gluma ca francezii...
fara trei nu scapam!

sak
15th June 2016, 19:07
Pintilii si Prepelita....
Taman a ratat unul....
Astia doi in teren si fotbalistii pe banca? Imi doresc mai tare sa luam bataie. Bag pla in ea echipa de rupători.

Eddy DoubleD
15th June 2016, 19:08
Daca si Seferovici ne ameteste asa...noroc ca asta rateaza cu carul.

steaua-86
15th June 2016, 19:08
Si Seferovic isi confirma inca o data clasa. :))

Aferim!

Johnny D
15th June 2016, 19:09
Si Seferovic isi confirma inca o data clasa. :))

Gunoaie! Care Germania, Anglia, Bundesliga!? Astia-s rezerve, rebuturile tuturor, nici dracu n-a auzit de ei!
Mai greu va fi cu Albania decat cu astia!:))


Norocul lor ca noi jucam fara mijloc intr-adevar.

phife
15th June 2016, 19:11
ne invata astia fotbal tati, lectii, lectii. de la alea de inceput pana la alea pe care si asa nu o sa le intelegem.

Johnny D
15th June 2016, 19:12
N-au astia ce ne invata, am uitat noi sa jucam ca si cu Franta, altfel s-ar kk pe ei.

Cred ca asta i se datoreaza lu Puiu, cum ma temeam io...

phife
15th June 2016, 19:15
coaie, termina, cu *****urile, doar pentru ca nu ai auzit tu de astia nu inseamna ca sunt slabi.

ca sa jucam cum am jucat cu franta trebuie in primu rand sa vrem sa jucam ce am jucat cu franta. acum daca esti atent jucam 442 old school fara un "nr 8", probabil ca o sa se vada mai bine ca nu stim ce jucam din minutu 30.
noi cica mergeam sa atacam :happy :happy


pwp seferovic, erou national.

unic_jul1980
15th June 2016, 19:15
Nimic nu joaca românica. Nu sunt în stare un stop, o pasa....

E dureros de slab

Freek
15th June 2016, 19:16
Ne toaca astia marunt. Grigore pare nesigur sper nu cumva sa fac o gafa mai mare.

Johnny D
15th June 2016, 19:16
coaie, termina, cu *****urile, doar pentru ca nu ai auzit tu de astia nu inseamna ca sunt slabi.


Sunt foarte slabi, gunoaie! Norocul lor ca noi suntem penibili, chiar si asa nu se descurca penalii astia!:))

Prepelita ala e antifotbal, toate le da pe langa minge, eu acuma l-as scoate!

steaua-86
15th June 2016, 19:16
Astia sunt sanatosi? In primul sfert de ora ne calaresc maimutoii astia albaneji??

phife
15th June 2016, 19:17
cum sa jucam tata sus cu apararea :happy nu avem mijloc, ne facem de ***** cu schimbarile lu muistu ala de iordanescu.
luati cu chipciu, pasa de 4m ratata. noroc ca nu stie sa ridice capu' din pamant.

Cipri
15th June 2016, 19:17
Haide maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Taquito
15th June 2016, 19:17
looooooool penalty
n-am jucat nimic pana acum

RunRun1730
15th June 2016, 19:18
Jucam bine suntem pe ei!!! Suntem aproape de a lega 5 pase consecutive! Hai baietii!!!

Freek
15th June 2016, 19:18
Penlaty bajneboon. :o: cat bulan sa avem :)).

Johnny D
15th June 2016, 19:18
Ce v-am zis ca astia-s niste gunoaie? Zero barat...Anglia, Germania, Bundeslinga... panarame toatale, noi slabi si ii conducem...:happy

delaoltenia
15th June 2016, 19:18
Ggggggggooooooooooooooooooooooooooooolllllllllllll llllllllllllllllllllllllll.......gol...gol...

/OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

phife
15th June 2016, 19:18
bine babaiatule.

sak
15th June 2016, 19:18
Bine maaaaa!
Oricat ii injur nu pot sa nu ma bucur!!!!
Iupiiiii!

cip
15th June 2016, 19:18
arbitrul e cu noi :D

JJ
15th June 2016, 19:18
Hai ca la 11m suntem buni bre. :))
Nici o ocazie si 1-0. :))

Cipri
15th June 2016, 19:18
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Le-am taiat elanul . SPER !@!!!!!!!!!

TheIceMan
15th June 2016, 19:19
1-0. Incredibil!!

Freek
15th June 2016, 19:19
:)) Bine ba! Stancu golgheterul Euro2016 :)).

Acum sa ne pregatim sa fim montati...

Eddy DoubleD
15th June 2016, 19:19
Bulanul > Valoare. Simplu :))

Johnny D
15th June 2016, 19:19
Da se vede ba cum dau pase, la 10-15m de jucator... asa panarame rar vezi ca la Elvetia.

Tre sa continuam sa dam goluri, sau sa-ncercam asa nasol cum putem, nasol e peste ei!:happy:happy

Leo
15th June 2016, 19:19
Gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooll

JJ
15th June 2016, 19:20
Deci credeam ca Lichtsteiner a invatat de la italieni la Juve sa traga si el mai discret de tricou, nu asa sa vada toti. :))

Hingherul
15th June 2016, 19:20
de ce nu mai am nicio reactie cand marcheaza Romania? la fel si cand primeste gol???
ce spurcaciuni mi-au luat bucuria sa ma bucur de fotbal?

phife
15th June 2016, 19:20
luati cu tatarusanu.

phife
15th June 2016, 19:21
de ce nu mai am nicio reactie cand marcheaza Romania? la fel si cand primeste gol???
ce spurcaciuni mi-au luat bucuria sa ma bucur de fotbal?

i feel de same fuckin way.

unic_jul1980
15th June 2016, 19:21
Ne mai trebuie un penalty și avem șanse la un egal

Johnny D
15th June 2016, 19:21
luati cu tatarusanu.

Eh, orice portar decent le scotea alea!:P


Scoate-l ba pe Prepelita afara, baahh...!:rosu:

Paul Atreides
15th June 2016, 19:22
cine vb de Chipciu sa se ceara afara. :D

phife
15th June 2016, 19:22
ce o cauta prepelica la nationala nu stiu. mi-e ca i-am enervat pe astia.

steaua-86
15th June 2016, 19:22
Bun executant Stancu! De apreciat sangele asta rece :)

delaoltenia
15th June 2016, 19:23
cine vb de Chipciu sa se cerea afara. :D
cum cine, stelistul csa.ist reivan :D

sak
15th June 2016, 19:23
Prepe a luat deja un galben.
Scoate-l padre pui, ca ia rosu talambul.

phife
15th June 2016, 19:24
stati usor cu chipciu ca se cere singur afara. ia uite-l, galben.

Eddy DoubleD
15th June 2016, 19:24
Care ia rosu pana la final?

Johnny D
15th June 2016, 19:25
ce o cauta prepelica la nationala nu stiu. mi-e ca i-am enervat pe astia.

Prepelita si Rat....

Chipciu si el, cum sa intrii asa in out!?... Se vede ca-s cam cazuti, insa au avut bulan si adversar idiot azi pana acu.
Daca intram cu 1-0 la pauza e briliant!:))


Cipcigau!:headbang:

delaoltenia
15th June 2016, 19:25
stati usor cu chipciu ca se cere singur afara. ia uite-l, galben.
zic sa jucam prost si sa castigam. ai inteles? :))

Nightwish
15th June 2016, 19:25
Faulturi fara sens, cartonașe galbene... Sper să nu rămânem în 10...

JJ
15th June 2016, 19:26
Chipciu incearca un Hamsik, dar nu-i iese :(

Johnny D
15th June 2016, 19:26
Ba da lung ii meciu cand conduci, te asteptai deja sa fie minutu 60-70!:happy

RunRun1730
15th June 2016, 19:26
Nea Puiu ii umileste pe elvetieni a bagat numa' rezerve!!! Ca sa vada lumea cine e Romania!

delaoltenia
15th June 2016, 19:27
Nea Puiu ii umileste pe elvetieni a bagat numa' rezerve!!! Ca sa vada lumea cine e Romania!
postul zilei :ok:

cip
15th June 2016, 19:27
de ce nu mai am nicio reactie cand marcheaza Romania? la fel si cand primeste gol???
ce spurcaciuni mi-au luat bucuria sa ma bucur de fotbal?
mircea sandu, mitica dragomir si toata sleahta de conducatori din toate diviziile,din toata tara...
bine,si noi suporterii suntem de vina...trebuia sa iesim si sa le dam pur si simplu cu grebla sau toporul la cap ...

Johnny D
15th June 2016, 19:27
Tu-ti Sapunaru!:headbang::headbang::headbang:

phife
15th June 2016, 19:28
zic sa jucam prost si sa castigam. ai inteles? :))

deocamdata asa a fost. sa de zeii sa ne tina asa.


baaa..

delaoltenia
15th June 2016, 19:28
baraaaaaaaaaaaaaaaaaa...bai, daca nu scriu in urmatoarele 10 minute inseamna ca.mi sta inima :mda:

Johnny D
15th June 2016, 19:29
Ba da slabi is aia... noi mental stam prost la centru terenului dar astia sunt varza pe aparare.... pilaf...


Franta cu rezervele le dau 4 lejer.

delaoltenia
15th June 2016, 19:30
ma duce gandul la timache, sigur s.o kkt pe el :))

TheIceMan
15th June 2016, 19:30
Rarissima ocaze in bara.

Johnny D
15th June 2016, 19:32
Acu tre scos Prepelita pulii:headbang:... nu mai rezista pana la pauza, decat daca Doamne-fereste ne egaleaza...

unic_jul1980
15th June 2016, 19:35
Intram în istoria fotbalului dacă câștigăm meciul asta luând în considerare cat de jenant jucam

Hingherul
15th June 2016, 19:35
ma duce gandul la timache, sigur s.o kkt pe el :))

nu e bai oricum era pe pozitie stand pe vine :))

Johnny D
15th June 2016, 19:36
Frumos Chipciu, ii invata fotbal pe elvetieni!:D


De fapt pe elvetian, ca e singuru cu nume ce seamana a Elvetia fundasul dreapta...:rolleyes:

delaparis
15th June 2016, 19:36
Acu tre scos Prepelita pulii:headbang:... nu mai rezista pana la pauza, decat daca Doamne-fereste ne egaleaza...

Exact. Trebuie scos deoarece e un *******. Faulteaza inutil si grosolan. O sa ne lase in 10 daca Puiu doarme...

cip
15th June 2016, 19:36
baraaaaaaaaaaaaaaaaaa...bai, daca nu scriu in urmatoarele 10 minute inseamna ca.mi sta inima :mda:
atata pasiune...:rolleyes:
crezi ca lui Chipciu si lui Keseru le-ar pasa de tine? :D

delaoltenia
15th June 2016, 19:36
chipciu o surpriza placuta, si cam atat din pacate.

cred ca ai dreptate cipane prea multa pasiune.

mihaidascalescu
15th June 2016, 19:37
Ptiu drace, am crezut ca lam văzut pe satana pe banca acolo

TheIceMan
15th June 2016, 19:38
Ce iau galbene inutile

Leo
15th June 2016, 19:38
Ptiu drace, am crezut ca lam văzut pe satana pe banca acolo

Pune-ti bai ochelari.

cip
15th June 2016, 19:39
il tot vad pe Moldovan pe banca acolo,asta se ocupa cu ce pana la urma? :o:

Johnny D
15th June 2016, 19:40
Cantatul imnului!:D

delaoltenia
15th June 2016, 19:40
rat, prepelita...fmm de jeguri cu ifose de fotbalisti...iordanesculeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee... :headbang:

phife
15th June 2016, 19:40
avem 34% posesie.
bulan >> valoare.


a jucat si keseru la euro :happy

Johnny D
15th June 2016, 19:41
Asa e mereu cand valorile sunt apropiate!:P

cip
15th June 2016, 19:42
chipciu o surpriza placuta, si cam atat din pacate.

cred ca ai dreptate cipane prea multa pasiune.
oltean cu sange fierbinte,daca nici noi banatenii nu va intelegem atunci cine? :D

unic_jul1980
15th June 2016, 19:42
il tot vad pe Moldovan pe banca acolo,asta se ocupa cu ce pana la urma? :o:

Trebuie sa mănânce și gura lui ceva, parca trebuie sa facă ceva pentru asta

unic_jul1980
15th June 2016, 19:44
Nu cred ca terminam meciul în 11 la felul cum joaca astia

Johnny D
15th June 2016, 19:44
Orice s-ar zice apararea noastra > apararea lor! Daca mijlocul ar ajuta un pic mai mult, le-am mai da.

cip
15th June 2016, 19:44
Trebuie sa mănânce și gura lui ceva, parca trebuie sa facă ceva pentru asta
aha,am inteles...e un fel de consiglier :D

delaoltenia
15th June 2016, 19:46
pauza mah.
un trabuc si ceva bere.



hai cu goluuuuu....

phife
15th June 2016, 19:46
pintilii e forta mare tata, nu ai ce sa-i reprosezi. cum dracu a prins asta contracte doar in est nu stiu..

delaoltenia
15th June 2016, 19:47
pintilii e forta mare tata, nu ai ce sa-i reprosezi. cum dracu a prins asta contracte doar in est nu stiu..

spune, a fost o alegere buna chipciu? ;)

Cipri
15th June 2016, 19:47
Bulevard pe partea lui Rat .
Prepelita iesit complet din meci .

Hai baietiiiiiiiiii !!!!!!!!

Hingherul
15th June 2016, 19:48
gata, pauza de tigara pentru Alibec :D

Leo
15th June 2016, 19:48
Per ansamblu o repriza buna pt noi. Bravo Romania!

delaoltenia
15th June 2016, 19:48
Bulevard pe partea lui Rat .
Prepelita iesit complet din meci .

Hai baietiiiiiiiiii !!!!!!!!
asta spun si eu, doar tata puiu ne contrazice. :(

phife
15th June 2016, 19:48
ofensiv nu s-a miscat rau da' cam atat.

eu am urat la chipciu mereu faptul ca atunci cand are mingea nu ridica de jos capu' si vrea sa treaca prin adversari. cateodata daca esti consecvent esti rasplatit si pentru prostii.

86
15th June 2016, 19:49
tot cred ca mai avem nevoie de un gol sa castigam, e doar o chestiune de timp pana marcheaza elvetienii.

JJ
15th June 2016, 19:50
Trebuie inchis la Xhaka acolo in mijloc... Ala e jobul lui Stancu.
Djourou a comis-o deja de doua ori, poate a treia oara vine si golul.
Plusuri pentru Romania: Am stat foarte bine la fazele fixe. L-am blocat pe Shaqiri. Am avut si 2-3 ocazii dupa gol. :ok:

delaoltenia
15th June 2016, 19:51
jCTVymHL5a0

mihaidascalescu
15th June 2016, 19:52
Pune-ti bai ochelari.

Tu care parte din: am crezut
nu ai înțeles?

phife
15th June 2016, 19:52
2-3 fix 1.
trebuie bagat hoban, prepelita nu doar ca n-a miscat nimic, a si luat cartonel, o belim daca-l mai tinem

Paul Atreides
15th June 2016, 19:52
Dario - iarta-l. Asta e p-afara de tot si toate.
Rat asa cum am mai spus- e in plus .
Keseru mediocru.

Astept echipa mea. Adica Filip pe stanga si Nicusor Stanciu in locul lui Keseru. Asa castigam. Daca nu se fac aceste schimbari va fi rau. rau.

phife
15th June 2016, 19:54
paul filip e chiar mai prost ca rat. de vreo 2-3 ori.
pe chipciu daca-l scoti din banda unde trece si el de un adversar in sfarsti l-ai distrus.

Johnny D
15th June 2016, 19:55
tot cred ca mai avem nevoie de un gol sa castigam, e doar o chestiune de timp pana marcheaza elvetienii.

Pai tre sa mai dam gol, nu se poate altfel, asa trebuie gandita si repriza a 2-a. De la schimbarea lu Prepelita!
Ar trebui sa intre si Sanmartean, le-ar inebuni pe nulitatile alea!:evil:


Sunt foarte susceptibili la dribling, nu stiu ce-i ala elvetienii, Sanmartean i-ar lua la **** ca si Messi pe toti, cam asta e diferenta.

Cipri
15th June 2016, 19:57
Mare atentie pe faza defensiva . Poate la mijloc ar trebui sa apara Hoban , sa le mai taie din actiunile rapide elvetienilor . Si mare atentie la galbene .......

Paul Atreides
15th June 2016, 19:59
Reivane - Mai prost ca Rat e Rat .
Uitasem de alta schimbare necesara : Sanmartean in locul lui Prepelita.

cip
15th June 2016, 20:00
presimt ca pierdem meciul asta...
elvetienii sunt mai buni si tata pulu parca vad ca o sa-i motiveze pe-ai nostri la pauza cu *****uri gen "focul la ei"...:D

Johnny D
15th June 2016, 20:01
Deja incepe prost Prepelita ramane, Pintilii iese.... ar fi un miracol sa batem asa...:(

Cipri
15th June 2016, 20:01
Cum ziceam . Trebuia sa apara Hoban , dar nu in locul lui Pintilii . Mai mult ca sigur s-a accidentat . Si el ne-a tinut tot mijlocul in spate atat cu Franta cat si acum cu Elvetia in pr. :(

delaoltenia
15th June 2016, 20:02
fumat, baut...si o proasta dispozitie, am un prost langa mine care spune ca luam bataie/tine cu pandurii, spune ca acum era bun radut.
cred ca.l bat pan la final. :(

Cipri
15th June 2016, 20:03
Offff ce ocazie Hobaaaan :(

Johnny D
15th June 2016, 20:03
Futu-ti Hobanu *******... sa-l invete cineva sa suteze pe poarta si din careu! Asta nu stie suta, e antipoarta, are alergie!:headbang:


Alibec de era aici o scotea la margina la Torje.... slab Keseru la combinatii! Alibec trebuia sa fie titular, stii plm...

Leo
15th June 2016, 20:09
Offfff Torje...

Johnny D
15th June 2016, 20:09
Djourou!:headbang: Bag-o bah prostule ca esti paralel cu fotbalu! Aici am avut ghinion ca la bara lu Sapunaru!:))

phife
15th June 2016, 20:10
prepelita nu exista. o dau pe urma lu paul, tre sa intre sanmartean in locu lui.

unic_jul1980
15th June 2016, 20:10
Ce suntem noi praf dar și elvețieni ăștia nu sunt departe de noi... E comedie cu ăștia

delaparis
15th June 2016, 20:11
Djourou se crede la Arsenal :D

Hingherul
15th June 2016, 20:11
Offfff Torje...

nu il mai dojenii si tu. stii ca e sensibil si pisa ochii din orice :D

Johnny D
15th June 2016, 20:12
prepelita nu exista. o dau pe urma lu paul, tre sa intre sanmartean in locu lui.

Asta zisei si eu, sa intre Sanmartean! Si in locu pericolului public nr 1 in aparare si inutilitatii in atac ar fi perfect!
Dar idiotu ala de Puiu nu vrea sa joace fara 2 defensivi!:groggy:



Si daca nu faci schimbarea.... esti pedepsit.

cip
15th June 2016, 20:12
fumat, baut...si o proasta dispozitie, am un prost langa mine care spune ca luam bataie/tine cu pandurii, spune ca acum era bun radut.
cred ca.l bat pan la final. :(
bai uomule :D
du-te frumos acasa cu un buchet de flori la fete :floricica:,recunoaste ca esti un mistret care le-a mai suparat uneori...alea alea...:)
auzi la el apucaturi steliste,numai la batai va sta gandul huliganilor! :D

Hingherul
15th June 2016, 20:13
gata, inca una si va potoliti :D

steaua-86
15th June 2016, 20:13
Futu-i mama ma-sii. Nimeni nu stie sa tina la sut?

Leo
15th June 2016, 20:13
1-1 :( Torpila elvetiana.