PDA

View Full Version : Deziluzia EURO 2016

Lordul
2nd June 2016, 14:54
Cine va dezamagi crunt la acest turneu final.

La World Cup 2014 , Italia , Spania , Anglia , Portugalia nu au trecut de faza grupelor .

Sa vedem acum cine va deziluziona.

Nergal
2nd June 2016, 14:56
Germania.

Doctor_Satan
2nd June 2016, 15:10
Eu sper ca Franta. Ce comic ar fi ca echipa organizatoare sa nu treaca de grupe.
Desi, acest lucru nu prea este posibil, "multumita" arbitrilor.

Srdjan
2nd June 2016, 15:21
Eu zic ca Portugalia. Nu prea cred ca CR7 va avea un turneu foarte bun, iar fara el acestia sunt cam morti

liverpool-kid
2nd June 2016, 16:01
România de ce nu e in polo?
Ah ei oricum sunt o dezamăgire de felul lor

Freek
2nd June 2016, 16:31
Dar optimi si sa apoi sa te scoata Romania de exemplu, nu-i cam nasol? ca acum nu stiu ce sa votez ca tu zici acolo de grupe...

ronaldinho
2nd June 2016, 18:25
By default as vota cu Anglia dar turneul asta parca au selectionat fotbalisti si nu nume de fotbalisti; cred ca Spania o ia peste ochi pana in semifinale. Spania, sa nu ajunga in semifinale cred ca e deziluzie.

Freek
2nd June 2016, 23:39
Anglia. Dar nu ca nu ies din grupe ca ies, dar dupa...

dextercioby
2nd June 2016, 23:46
Olanda :drak:

Lordul
3rd June 2016, 10:08
da dar nu e calificata

phife
3rd June 2016, 10:09
Pai tocmai.

steaua-86
3rd June 2016, 12:50
Eu zic ca Franta.

Dar nu inteleg poll-ul. Cum adica Elvetia, de ex. sa dezamageasca? Sa dezamageasca pe cine? Si daca pierde toate meciurile din grupe, nu e nici o dezamagire. Oricum n-a trecut de grupe niciodata din ce stiu eu, ce-ar fi nou?

Franta, Germania, Spania, Italia, Anglia pot dezamagi. Restul pot fi doar revelatii sau confirmari.

Doctor_Satan
3rd June 2016, 13:42
Pai Elvetia acum are lot si 2 cizme in grupa. Trebuie sa fie bostani sa nu se califice.

Lordul
3rd June 2016, 13:42
Elvetia are sanse sa treaca de grupa...si daca ar termina sub Albania ar dezamagi

steaua-86
3rd June 2016, 13:54
Elvetia are sanse sa treaca de grupa...si daca ar termina sub Albania ar dezamagi

Aaaa, atunci bun. Pai atunci si Romania ar dezamagi daca n-ar iesi pe 2 in grupe. Ok, cocoseii la ei acasa, cu magrebienii lor alergatori, n-au rival, precum in al doilea rezbel mundial, cand au avut linia Maginot dar nu le-a dat prin cap ca poate fi ocolita. Dar albanejii si confederatii helvetici... sa avem pardon.

Lordul
3rd June 2016, 13:57
mie de albaneji mie cel mai frica...au avut grupa grea in preliminarii si au lasat Danemarca acasa...par un grup unit si artagos...nu vom avea meci usor ...o sa vezi....antrenorul asta care il au i-a facut sa joace din ce in ce mai bine...

phife
3rd June 2016, 14:01
Albanezii au dat 4 goluri in calificari.

Doctor_Satan
3rd June 2016, 14:19
Eu vad ca au dat 10. In grupa cu Portugalia, Danemarca si Serbia si au terminat pe 2.

Aaaa, atunci bun. Pai atunci si Romania ar dezamagi daca n-ar iesi pe 2 in grupe. Ok, cocoseii la ei acasa, cu magrebienii lor alergatori, n-au rival, precum in al doilea rezbel mundial, cand au avut linia Maginot dar nu le-a dat prin cap ca poate fi ocolita. Dar albanejii si confederatii helvetici... sa avem pardon.
De cand Romania e peste Elvetia?

phife
3rd June 2016, 14:57
3-0 cu serbia nu se pun. Masa verde.

Lordul
3rd June 2016, 14:58
raman 7 atunci ...oricum s-au calificat dintr-o grupa cu Portugalia , Danemarca si Serbia ceea ce Romania nu stiu daca ar fi reusit

steaua-86
3rd June 2016, 16:44
De cand Romania e peste Elvetia?

De cand e sub? E adevarat, au ajuns in sferturi la mondiale. In 1954! La euro n-au trecut de grupe.

Cine plm exact sunt astia? Au vreun Maradona din Alpi si nu stiu eu?

Suntem cam la acelasi nivel. Da-i in Svaitzer de-aici1 :)

Lordul
3rd June 2016, 16:52
Elvetia parca a trecut de grupe la ultimul mondial

Doctor_Satan
3rd June 2016, 16:58
De cand e sub? E adevarat, au ajuns in sferturi la mondiale. In 1954! La euro n-au trecut de grupe.

Ne-au mai batut si nationala de aur in '94, iar noi i-am batut intr-un amical din '92 incoace.
Si eu nu cred ca ne calificam din grupa lor.

Elvetia parca a trecut de grupe la ultimul mondial
Ca sa nu mai vorbim de faptul ca s-au si calificat la ultimul mondial si Argentina i-a eliminat cu gol in minutul 118.

phife
3rd June 2016, 17:53

da, sigur :))
xhaka, shaqiri, sommer/burki, lichtsteiner, rodriguez, mehmedi si altii dar stati sa vedeti bomba care o sa explodeze anii astia, embolo. astia se compara cu ai nostrii? :rolleyes:

TheIceMan
3rd June 2016, 18:44
Acuma depinde ce insemna deziluzie.
Daca pentru Ro obiectivul este sa ajunga sa zicem in sferturi, si termina grupa cu 0 puncte, e deziluzie. Daca pentru Franta obiectivul e sa castige cupa si pierd in semi, e deziluzie.
Asa, la intamplare am dat un vot pentru supermoderator :D

Freek
3rd June 2016, 18:51
da, sigur :))
xhaka, shaqiri, sommer/burki, lichtsteiner, rodriguez, mehmedi si altii dar stati sa vedeti bomba care o sa explodeze anii astia, embolo. astia se compara cu ai nostrii? :rolleyes:

Sunt batubili. Pana la urma e vorba si de cum se inteleg ei ca si grup ca individual sunt valori fara dusicutie. Din fericire nu sunt o echipa de speriat. Acum ca s-ar putea sa ne bata grav, nu stiu, poate prindem o zi naoala si ne dau 3 si albanezii.

phife
3rd June 2016, 19:32
albanezii nu dau 3 goluri nimanui niciodata, nu pierdem cu aia.
elvetia ne bate, daca avem noroc si jucam bine scoatem egal, facem 4 puncte si mergem in optimi

Freek
3rd June 2016, 21:42
Asa zic si eu de cand am aflat grupa. 4p realist. Dar, e difernta mare ca valoare intr Elvetia si noi. Intre noi si Albania ne despart doar 16 mil... Nu stii cat de motivati vor fi daca fac egal cu Elvetia.

Dante7
7th June 2016, 15:36
Portugalia (eliminata mult prea devreme de Italia :D )

JJ
7th June 2016, 20:59
Austria. Pentru ca desi au o echipa buna si un antrenor excelent, iar nu vor trece de grupe.
Si... presimt un campionat nasol si pentru campioana mondiala... :P

Julio_Zane
7th June 2016, 23:52
Initial ma gandeam si eu asa..ceva gen eliminare Germania in sferturi.Dar acum ma uitmai atent spre spanioli.Au luat-o pe coaja de la georgieni,pe care i-am batut lejer cu 5-1.

queque
8th June 2016, 00:48
Olanda.Apoi doar Belgia si Anglia,pentru ca Franta,Italia si Germania ajung,oricum,cel putin in sferturi...

Johnny D
8th June 2016, 07:23
ROOOOOOOOOOOMAAAAAAAAAAAAAAAANIIIIIIIIIIIIIIAAAAAA A!:no1

+*******ii care au facut reclama aia de pariuri cu gazda care n-a castigat de 30 de ani, cand in 30 de ani a avut doar cateva meciuri de deschidere, vreo 5-6, si cred ca intr-o ocazie, maxim doua au jucat cu o panarama de echipa de nivelul Romaniei, ba uneori chiar insusi gazda a fost o panarama de echipa, cum dracu sa castige!?:)) Noi vom rescrie istoria, prima echipa gazda dupa 30 de ani care bate, inca lejer.
Pentru noi doar ce face Romania ne intereseaza cu adevarat, orice alta echipa nu ne va deziluziona doar eventual pe tichetele de pariuri.

TheIceMan
17th June 2016, 18:54
Pana acum Ucraina, prima eliminata cu doua infrangeri.

Paul Atreides
17th June 2016, 18:58
Deziluzia mea e Lordul. :D

YoNuTzz
18th June 2016, 12:38
evident ucraina si turcia pana acum
sa vedem daca li se alatura si austria

JJ
18th June 2016, 16:20
Deziluzii Turcia si Ucraina? Dupa ce s-au calificat de pe locul trei la euro? Eu zi ca era de asteptat. Austria, marea "revelatie" a calificarilor, cu 9 victorii consecutive, e alta poveste. :))

Johnny D
20th June 2016, 01:46
Cum ziceam, Romania! Dar prostul de mine s-ar fi asteptat macar la un egal, nu chiar la infrangere cu Albania... panarame inapoiate mental.

Freek
20th June 2016, 01:48
La noi a fost speranta si atat. Toti am avut spranta aia ca poate poate, dar in sinea noastra stiam de ce este capabila. Ne place sa ne mintim :D.

Pana acum nicio deziluzie reala. Sau ma rog, Portugalia, dar mai au un meci.

Eddy DoubleD
20th June 2016, 01:50
Eu zic ca suntem revelatie. Am facut un punct mai mult decat credeam :)) Noroc cu amaratii de elvetieni ca au dat-o la pace. O au in sange.

YoNuTzz
22nd June 2016, 01:12
de la romania nu aveai pretentii, desi grupa era slaba...

culmea, turcaletii s-au scos...au batut cehia si probabil sunt in optimi

raman la deziluzii pana acum: ucraina urat de tot 0 pct si 0 goluri si rusia...

Freek
22nd June 2016, 01:22
Nu stiu de ce o bagati pe Ucraina. Ma gandesc ca sa fie pe lista deziluziilor trebuia initial sa fi avut si niste asteptari de la ea. Dar sunt de acord ca e un pic "socant" sa vezi 0p...

JJ
22nd June 2016, 20:56
Austria. Pentru ca desi au o echipa buna si un antrenor excelent, iar nu vor trece de grupe.
Si... presimt un campionat nasol si pentru campioana mondiala... :P
Prima parte mi-a iesit. Acum, daca Slovacia ii scoate pe nemti... ;)

Eddy DoubleD
22nd June 2016, 21:14
Austria pana acum

YoNuTzz
23rd June 2016, 00:03
de la romania nu aveai pretentii, desi grupa era slaba...

culmea, turcaletii s-au scos...au batut cehia si probabil sunt in optimi

raman la deziluzii pana acum: ucraina urat de tot 0 pct si 0 goluri si rusia...

turcaletii au ramas acasa, dar macar au batut in ultimul meci.

Deziluzii:

1. Ucraina
2. Rusia
3. Austria
4. Portugalia

De mentionat si Cehia care totusi au castigat grupa de calificare.
Si Romania.

Lordul
23rd June 2016, 12:31
La capitolul dezamagiri avem : Ucraina (zero puncte , zero goluri marcate) , Austria (1p zero goluri marcate) , Cehia ( desi trebuiau sa castige ultimul meci la fel ca noi s-au facut de ras) , Rusia (cu o echipa imbatranita in apare nu s-a ridicat la nivelul EURO) , Portugalia dar inca e in joc

ronaldinho
27th June 2016, 20:55
By default as vota cu Anglia dar turneul asta parca au selectionat fotbalisti si nu nume de fotbalisti; cred ca Spania o ia peste ochi pana in semifinale. Spania, sa nu ajunga in semifinale cred ca e deziluzie.
Right on... :D

Julio_Zane
27th June 2016, 21:02
Pana acum una clar: Spania

JJ
27th June 2016, 21:26
Nu vad nicio deziluzie la Spania, era de asteptat sa piarda contra Italiei.
In schimb, deziluzie e Croatia, ca n-a trecut de portughezi.

delaparis
27th June 2016, 21:34
Asteptati meciul englezilor :D

JJ
27th June 2016, 21:42
Sa ne deziluzioneze acum Islanda? Nu cred. :D

Lordul
27th June 2016, 23:56
Anglia e deziluzia...sa te scoata Islanda :)))))))

Eddy DoubleD
27th June 2016, 23:57
Anglia nu e deziluzie mai mare ca Spania.

delaparis
28th June 2016, 00:09
Asteptati meciul francezilor :D

Eddy DoubleD
28th June 2016, 00:16
Taci, bah, delaparise :D Tu esti genul ala care crede ca daca zici ceva de bine, pierde Franta? :D

phife
28th June 2016, 00:20

nooo :happy :happy

YoNuTzz
28th June 2016, 00:22

cum ti-am mai zis si pe thread-ul meciului anglia - islanda

inceteaza te rog sa te mai faci de ras :D

Anglia - cea mai mare deziluzie din 66 si pana acum :D

ronaldinho
28th June 2016, 00:25
Asteptati meciul francezilor :D

Nah, francezii au demonstrat caracter. Chair de ar fi sa piarda, surprinzator, cu Islanda, si-au respectat statul de gazda pana acum. Islanda nu va pierde usor, asta se vede. Eu spun in continuare ca Spania e deziluzia: nu si-a castigat grupa, a prin un culoar nefavorabil si nu a ajuns in semi, unde probabil i-ar fi locul.

Eddy DoubleD
28th June 2016, 00:29
@reivan: Deziluzie inseamna ca lumea sa aiba asteptari de la tine. Cand nu te astepti la nimic, nu poti dezamagi :ok:

Freek
28th June 2016, 00:36
Perfect adevarat :yes: Acum depinde si ce si-a propus Anglia. Si-a propus sa iasa din grupe, ok, ai iesit. Si-a propus semifinala, oh, naspa. :D

phife
28th June 2016, 00:38
anglia si-a propus trofeul in plm :happy :happy

Freek
28th June 2016, 00:38
Pai si atunci... In rest ramane valabil ce a spus Eddy pentru Ucraina. Ce plm asteptari sa ai de la aia?

Eddy DoubleD
28th June 2016, 00:39
anglia si-a propus trofeul in plm :happy :happy

Pai ca voiai sa declare altceva?:)) Ii mierleau huliganii daca ziceau altceva. Dar realistic vorbind :rolleyes:

Julio_Zane
28th June 2016, 00:43
cum ti-am mai zis si pe thread-ul meciului anglia - islanda

inceteaza te rog sa te mai faci de ras :D

Anglia - cea mai mare deziluzie din 66 si pana acum :D

Nu se face cu nimic de ras,a cantarit la fel ca mine eliminarea Spaniei,care,atentie,a fost in optimi,decat in semifinale,cum era normal.

valoric,Anglia era de sferturi.Faptul ca ambele au picat in optimi cade mai mult spre Spania.

Pai anul asta am avut Real campioana cu Atletico in finala, Sevilla Europa League winner

comparativ cu ManCity in semifinala,Leicester campioana,Liverpool in finala EL,Chelsea pe <10.Diferenta consistenta.

YoNuTzz
28th June 2016, 00:45
bai voi cred ca nu faceti diferenta intre italia si islanda...

Julio_Zane
28th June 2016, 00:55
Cum sa compari Islanda cu Italia din acest punct de vedere? Relativitatea nu iese aici,fiindca, valoric,Spania e campioana mondiala,europeana dubla.Anglia nimic in ultima vreme.Optimi la mondialul din 2010,sferturi la europeanul din 2012.Eliminati din grupe la cel din 2014.Italia finalista in 2012,2014 eliminati din grupe.

Pai iti mai dau argumente de ce e mai mare deziluzie Spania: pierzi ultimul meci cu Croatia,unde ai avut 11 m la 1-1,si altu era deznodamantul,si implicit alt adversar,care poate nu te elimina.

Ok,si acum adversarii.Italia pierde cu Irlanda in ultimul meci,dar tot castiga grupa.N-are nicio vina ca nu se astepta mai nimeni nimic de la ea.

Islanda bate Austria in ultimul minut si pica cu englezii.###

Anglia face egal cu Slovacia si iese pe doi.

Si-au facut-o cu mana lor de au picat asa naspa,dar asta nu scuza eliminarea.Valoric erau peste.

queque
30th June 2016, 03:33
Olanda.Apoi doar Belgia si Anglia,pentru ca Franta,Italia si Germania ajung,oricum,cel putin in sferturi...
N-am pomenit de Spania,dar pentru mine nu e dezamagire,ma asteptam la rezultate 'sinusoidale',nu mai au 'foame' si sunt obositi
Belgia,are acum sansa ei sa dezamageasca,dar in acelasi timp recunosc ca poate ajunge in finala,au jucatori,sa vedem daca au caracter si echipa.
Romania nu m-a dezamagit,nu aveam sperante.Am avut puterea sa nu ma uit la meciul cu Albania :)

queque
2nd July 2016, 09:37
[QUOTE=queque;4301889
Belgia,are acum sansa ei sa dezamageasca,dar in acelasi timp recunosc ca poate ajunge in finala,au jucatori,sa vedem daca au caracter si echipa.[/QUOTE]
nici n-a durat mult

YoNuTzz
2nd July 2016, 11:07
nu a dezamagit la fel de mult ca anglia, ca totusi wales mai au ceva jucatori, dar avand in vedere vedetele belgiei, daaa, au dezamagit.