PDA

View Full Version : Streamuri EURO 2016



Lordul
2nd June 2016, 14:52
Va invit aici sa adaugam cateva link-uri unde putem vedea meciurile in conditii de calitate , nu neaparat de la Dolce pot fi alte televiziuni .

Multumesc anticipat .

Doctor_Satan
2nd June 2016, 15:14
Eu am fost foarte nemultumit de calitatea streamurilor de la Dolce pe perioada Champions League.

Lordul
2nd June 2016, 15:15
pai si eu de asemenea ...de asta am facut threadul...si sper sa avem cat mai multe optiuni

Freek
2nd June 2016, 16:34
Eu am fost foarte nemultumit de calitatea streamurilor de la Dolce pe perioada Champions League.

Te referi la cel platit de acum cativa ani? if so, mai se poate plati sa te uiti la ei?

Lordul
2nd June 2016, 17:25
da se poate 3 euro pe luna ..perioada minima 2 luni

Tim
2nd June 2016, 17:54
Eu am fost foarte nemultumit de calitatea streamurilor de la Dolce pe perioada Champions League.te-ai uitat doar dupa alea piratate, furate? Galatean, nu ti-ai face si tu un abonament ca tot romanul fraier.

Johnny D
2nd June 2016, 18:13
Kkti imputiti de la Dolce, catre ce n-au acoperire nici macar de juma de tara mai si fut streamu bun de la gura romanului muritor de foame!:jerk:

Freek
2nd June 2016, 18:23
da se poate 3 euro pe luna ..perioada minima 2 luni

Lasa un link te rog. Eu am cautat saptamana trecuta si cand am dat sa imi fac cont mi-a cerut nr. de telefon Telekom sau cod abonat... Am presupus ca nu mai exista optinea ca la CL de acum1 an 2 sau cand a fost.

Eddy DoubleD
2nd June 2016, 19:01
Heaven -> https://www.reddit.com/r/soccerstreams/

Lordul
2nd June 2016, 19:03
Lasa un link te rog. Eu am cautat saptamana trecuta si cand am dat sa imi fac cont mi-a cerut nr. de telefon Telekom sau cod abonat... Am presupus ca nu mai exista optinea ca la CL de acum1 an 2 sau cand a fost.

uite link-ul https://www.telekomtv.ro/live// acolo ai mai multe detalii

Johnny D
2nd June 2016, 19:07
Heaven -> https://www.reddit.com/r/soccerstreams/

Hai sa zicem on the road to heaven.
Heaven era daca se numea footballstreams asa cum trebuie si nu ceva cuvant inventat de prosti pt sportul rege.

Lordul
2nd June 2016, 19:08
Heaven -> https://www.reddit.com/r/soccerstreams/

multam fain...e tare de tot

Freek
2nd June 2016, 19:08
@Lordu'
Mno bine, am zis ca stii ceva ce nu stiam...

Nu merge. Poate nu fac ceva bine dar ma indoiesc.
http://i.imgur.com/j9P2v32.jpg


Heaven -> https://www.reddit.com/r/soccerstreams/

:great:
+ Acestream


p.s. multumesc ekooo :kiss:

Johnny D
2nd June 2016, 19:13
Ala e Eddy!:)) Eko e The Downer!
N-ai cum sa-l confunzi niciodata pe Bubblegum cu The Downer!:))

:D

Freek
2nd June 2016, 19:15
No shit! Nu bai, de la Eko stiu de /soccerstreams + acestream. He changed my life :)).

Johnny D
2nd June 2016, 19:16
Acum stiu si io, multumim celor doi. Vezi ca nu e degeaba ca intram pe forum?:))

Eddy DoubleD
2nd June 2016, 19:17
No shit! Nu bai, de la Eko stiu de /soccerstreams + acestream. He changed my life :)).

:yes:

Sigur se gaseste cineva sa aibe niste stream-uri HD la toate meciurile ori pe acestream ori pe streamup. Internet >>> TV.

Freek
2nd June 2016, 19:24
Dap. Si de picat in timpul meciului zic ca va fi destul de greu. Face fata la CL face fata si la Euro. Daaar, in caz de urgenta incerc sa aflu daca pot sa ma abonez pe undeva. Poate un VPN si vad eu pe unde dau bani, in caz ca nu merge la Dolce.

Lordul
2nd June 2016, 19:43
@Lordu'
Mno bine, am zis ca stii ceva ce nu stiam...

Nu merge. Poate nu fac ceva bine dar ma indoiesc.
http://i.imgur.com/j9P2v32.jpg



:great:
+ Acestream


p.s. multumesc ekooo :kiss:

nu stiu ce incerci tu sa faci...trebuie sa iti creezi un cont https://www.telekom.ro/customer/register/ si ar trebui sa mearga..incearca sa nu mai completezi telefonul

Freek
2nd June 2016, 19:44
Fix acolo. Imi da mesajul de mai sus.

Lordul
2nd June 2016, 19:45
am inteles ...eu mi-am facut un cont mai demult si a mers ...era undeva o optiune sa bifezi ca nu esti client telekom

Lordul
2nd June 2016, 19:47
Freek01 poate te ajuta asta !

M-au întrebat mai multe persoane în ultimele zile cum pot vedea Champions League, care acum este transmis în exclusivitate pe Dolce Sport, canalele Telekom.
În mod evident, soluČ›ia pe care ar prefera Telekom să o abordăm este să ne abonăm la serviciile lor de televiziune. Din acest motiv operatorii de cablu cumpără astfel de drepturi de televizare, dorindu-Č™i să atragă clienČ›i în reČ›eaua lor.
Dacă nu sunteČ›i dispuČ™i să faceČ›i asta, atunci puteČ›i urmări prin streaming de pe net meciurile, prin site-ul TelekomTV.ro. Nu trebuie să fiČ›i abonatul lor la vreun serviciu, ci doar să plătiČ›i 3,3 euro pe lună pentru pachetul de canale sport (s-a scumpit de la 2,5 euro/lună, când nu aveau CL). Eu aČ™a fac de la începutul anului pentru a urmări Formula 1 (Č™i orice altceva aČ™ vrea în luna respectivă).
Procedura de înregistrare Č™i plată am detaliat-o aici, la început de an. Pe scurt:
– ai nevoie de cont pe telekom.ro (se poate face fără să fiČ›i clientul lor) Č™i apoi te autentifici cu acel cont pe telekomtv.ro
– mergi la Profilul Meu Č™i încarci în cont, prin plată online sau SMS, o sumă de bani (3, 5 sau 10 euro). Banii apar aproape instantaneu în cont la plata online cu cardul. Prin SMS n-am încercat niciodată.
– te duci la secČ›iunea Abonament Č™i alegi Pachet Online Dolce Sport pentru 3,3 euro/lună. Banii vor fi luaČ›i din portofel. Dacă ai încărcat 10 euro, vei rămâne cu 6,7 euro din care vei putea plăti luna următoare.
– te duci în secČ›iunea Canale TV Č™i alegi ce canal vrei să vizualizezi. Activarea lor se face cam într-un minut după plată. Dacă e prima oară, vei fi rugat să instalezi pluginul de vizualizare. Utilizează Firefox, în Chrome nu merge, iar de Internet Explorer nu Č™tiu cum stau lucrurile.
Eu n-am avut niciodată probleme cu streamingul (am net de la RDS, nu de la Telekom), imaginile fiind mereu fluente indiferent că mă uitam la Formula 1 sau la tenis. M-am uitat zilele trecute la prima repriză din Real Madrid vs Sahtior Č™i am filmat clipul de mai jos, ca să vedeČ›i cât de “fluent” merge totul (sper să nu-l Č™teargă YouTube).

N-am încercat de pe tabletă sau telefon, dar în aceČ™ti bani puteČ›i urmări canalele Č™i de pe astfel de dispozitive prin aplicaČ›ia oficială Telekom TV.
M-am uitat a doua zi la Roma-Barcelona. A mers perfect până prin minutul 50, când a picat streamingul pe Dolce HD Č™i am continuat să privesc canalul Dolce 1 normal, unde au fost vreo 4-5 alte momente de “buffering” de-a lungul reprizei. VerificaČ›i să nu vă facă antivirusul vreo scanare periodică pe fundal, iar dacă banda e mică sau nu fac faČ›ă serverele, ieČ™iČ›i din modul Full Screen, unde de obicei încearcă o calitate mult mai bună a imaginii.
Duminică am văzut cursa de Formula 1 din Singapore în condiČ›ii excelente, fără nici măcar o singură întrerupere.
Cum spuneam, eu nu mă plâng. Se plâng însă alČ›ii, văd pe net oameni care spun că nu le-a mers bine niciodată, că nu începe streamingul, că nu merge de pe tablete Č™amd. Mă aČ™tept ca multe dintre probleme să fie legate de pluginuri, Java, hardware foarte slab sau bandă mică la net, dar unele or fi Č™i în ograda Telekomului. Dacă vreČ›i să testaČ›i, încărcaČ›i cu doar 5 euro, ca să nu pierdeČ›i mulČ›i bani în caz că nu sunteČ›i mulČ›umiČ›i.
AtenČ›ie: Telekom foloseČ™te pentru streaming un plugin Java destul de vechi, iar Chrome l-a blocat începând cu 1 septembrie. Va trebui să utilizaČ›i Firefox, iar de Internet Explorer sau noul Edge nu Č™tiu.
Sper că Telekom va continua să îmbunătăČ›ească serviciile de streaming, iar primul pas ar fi renunČ›area la acel plugin Č™i trecerea la un sistem nou, poate chiar bazat pe HTML 5 sau măcar pe ceva acceptat în orice browser.
Varianta trei: piratat de pe net. PuteČ›i găsi diverse stream-uri de la alte televiziuni străine ce transmit Champions League. E decizia voastră dacă vreČ›i să vă complicaČ›i cu tot felul de programe sau site-uri dubioase sau daČ›i aproximativ 15 lei pe lună către Telekom TV. Nu mă întrebaČ›i de streamuri pirat, eu sunt în al doilea an de plăČ›i lunare către Telekom TV.

Freek
2nd June 2016, 19:51
Multumesc dar citesc blogul ala de cativa ani. :D Nu stiu, ma orientez eu, e timp. Imi iau o cartela Telekom daca nu ma lasa cu alte numere dar sa nu ceara abonament ca ii tuf in bot.

Lordul
2nd June 2016, 19:53
oricum iti zic din experienta ca mi-am facut si eu abonament la telekom pe site-ul ala...prin vara lui 2015 am vazut F1 bine pana in Singapore cam asa ...cateva meciuri din UCL...dar apoi a inceput sa se blocheze si la F1 si la UCL ..si am renuntat...per total nu mi s-a parut o afacere foarte buna...

Lordul
2nd June 2016, 20:52
ca tot veni vorba de streamuri stie cineva un stream bun pt discovery id extra cu subtitrare in romana ? repet id extra nu investigation discovery ...multam anticipat

Doctor_Satan
3rd June 2016, 09:55
Te referi la cel platit de acum cativa ani? if so, mai se poate plati sa te uiti la ei?
Nu, ma refer la google-> dolce sport live-> click pe primul link

te-ai uitat doar dupa alea piratate, furate? Galatean, nu ti-ai face si tu un abonament ca tot romanul fraier.
Da, ca tu ti-ai facut 2 abonamente la televizor doar pentru cateva meciuri.

oricum iti zic din experienta ca mi-am facut si eu abonament la telekom pe site-ul ala...prin vara lui 2015 am vazut F1 bine pana in Singapore cam asa ...cateva meciuri din UCL...dar apoi a inceput sa se blocheze si la F1 si la UCL ..si am renuntat...per total nu mi s-a parut o afacere foarte buna...
Deci pana la urma da rateuri telekom tv? Ca si in ce ai postat mai sus zicea ca n-a putut sa vada HD (adica ce a platit) si ca erau intreruperi.

Lordul
3rd June 2016, 10:04
primul link nu mai merge cu antivirusul nodeset32 activat ..

Freek
3rd June 2016, 10:13
Deci pana la urma ii chis in freza. As accepta o calitate mai slaba dar sa se blocheze nu. Ce ne-a tras-o tvr, era bun tvrplus ala...

phife
3rd June 2016, 10:16
ca tot veni vorba de streamuri stie cineva un stream bun pt discovery id extra cu subtitrare in romana ? repet id extra nu investigation discovery ...multam anticipat

Da, ofera tot telecom :D
Folositi ma acestream ca o sa fie full de variante in timpul euro.

Lordul
3rd June 2016, 10:16
Nu, ma refer la google-> dolce sport live-> click pe primul link

Da, ca tu ti-ai facut 2 abonamente la televizor doar pentru cateva meciuri.

Deci pana la urma da rateuri telekom tv? Ca si in ce ai postat mai sus zicea ca n-a putut sa vada HD (adica ce a platit) si ca erau intreruperi.

da pe site-ul lor au dat rateu-ri ....pe freeitv nu a dat rateu-ri cand m-am uitat ...dar acum nu mai merge cu antivirusul pe care il am...si n-as vrea sa dezinstalez antivirusul

a mers ceva mai bine pe tableta

Doctor_Satan
3rd June 2016, 10:20
Dar sunt stabile cele de pe acestream? Ca o comparatie, uita-te pe site-ul dolce ca acolo au online gratuit si am vazut multe meciuri fara probleme.
Decat sa-i platim pe jegosii aia de la Telekom sa ne dea transmisii sacadate si non-HD, nu mai bine mergem la o terasa cand vrem sa vedem vreun meci?

phife
3rd June 2016, 10:21
Ba da :))
E stabil acestream si calitatea e buna.

Freek
3rd June 2016, 10:25
Nu am avut probleme cu acestream pana acum. Da, mai intra in prebuffering (nu tot timpul) cate un picut dar revine rapid si calitatea HD e decenta. Nu s-a intamplat sa cada.

Cea mai mare problema am intampinat-o a fost cand au tipat unii pe afara ca a dat gol la nu stiu ce meci si eu a trebuit sa astept ~40 de secunde cat era delay-ul sa vad golul, deci... :D

Lordul
3rd June 2016, 10:47
mie nu prea mi-a mers acestream...spunea ca nu e online acum...poate face cineva un tutorial in romana sa ne mai dumirim

El Pistolero
3rd June 2016, 13:27
Pe acestream e enervant delay-ul, care poate ajunge si la 1 minut. :D

O sa fie full de stream-uri bune in perioada aia. Pro Tv plus Dolce pe la ceva terese si e bine. :ok:

Eddy DoubleD
3rd June 2016, 17:45
Nu am avut probleme cu acestream pana acum. Da, mai intra in prebuffering (nu tot timpul) cate un picut dar revine rapid si calitatea HD e decenta. Nu s-a intamplat sa cada.

Cea mai mare problema am intampinat-o a fost cand au tipat unii pe afara ca a dat gol la nu stiu ce meci si eu a trebuit sa astept ~40 de secunde cat era delay-ul sa vad golul, deci... :D

La mine n-are cine sa tipe :)) It's all good.

Dar, da, uneori poate fi un delay de aproape un minut.

Freek
3rd June 2016, 17:55
Pai la tine sunt cu handegg-ul si cu oina, normal ca-i liniste :D.


mie nu prea mi-a mers acestream...spunea ca nu e online acum...poate face cineva un tutorial in romana sa ne mai dumirim

Downloadeaza Ace Player. Dupa ce ai instalat intri unde a zis Eddy pe reddit la soccerstreams si cauti evenimentul care te intereseaza si cauti sa vezi unde scrie acestream apoi e un carnat de genul asta:

af106aa68b7710889684b9c789bbaec2a3979692
Il copiezi, te duci la ace player > media > open ace stream content id > dai paste la cod si play. Done.

p.s. mi se pare ca nu sunt non-stop disponibile link-urile, dar gasesti fara probleme inainte de vreun meci.