PDA

View Full Version : Europene 2016 - Berna



Pages : [1] 2 3

Cata_RB
26th May 2016, 15:14
Campionatele Europene de gimnastica masculina se desfasoara la Berna, in Elvetia, in intervalul 25-29 mai.

Pentru juniori, ele includ calificari + finala pe echipe, finala de individual compus si finale pe aparate.
Pentru seniori, avem calificari, finala pe echipe si finale pe aparate.

Echipele Romaniei:
juniori - Alexandru Bănicioiu, Cătălin Drunea, Cristian Anghel, Eduard Gavrilă, Beniamin Cristea
seniori - Marian Drăgulescu, Cristian Bățagă, Vlad Cotuna, Andrei Muntean, Marius Berbecar

Informatii:
http://www.longinestiming.com/#!/gymnastics/Competition/00000F0200FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF/GG/2016
http://live.swisstiming.com/CisWebApp/
https://www.facebook.com/UEGymnastics/
https://www.facebook.com/gymBern2016

Mult succes!

Alina Nicoleta
26th May 2016, 18:05
Peste o ora incep calificarile baietilor, in ultima subdiviziune:) succes!!!!

Xtreem22
26th May 2016, 22:11
In afara de ratarea finalei pe echipe, care era previzibila, am obtinut maximul posibil; Dragulescu in finale la sarituri si sol, Munteanu si Berbecar in finala la paralele
Bravo!

lilianabirsanu
27th May 2016, 17:17
Felicitari tuturor!!!
Este bine ca au reusit toti sa se califice in finale.
Dar ce o fi cu saritura lui Marian???a avut marec noroc ca a fost pe 8!
Sper sa fie mai bine in finala...de cand antreneaza a doua saritura D2 nu mai iese perfect Dragulescu1 parca rastoarna prea repede si se dezechilibreaza.
Oare sare in finala D2...ar primi din 6.4??

Ada24
28th May 2016, 15:23
Unde se poate vedea?Nu imi vine sa cred ca nu transmite TVR!:headbang::headbang::headbang:

Xtreem22
28th May 2016, 16:31
LIVE: http://www.eurovisionsports.tv/

mihaidascalescu
28th May 2016, 19:38
Unde se poate vedea?Nu imi vine sa cred ca nu transmite TVR!:headbang::headbang::headbang:
La bbc sau la mine în reluare. Stabilim ora și dăm o reluare

mihaidascalescu
28th May 2016, 19:48
Ce cal a făcut Louis. A devenit Č™i mai bun dacă asta e cu putinČ›ă.

Ada24
29th May 2016, 10:40
LIVE: http://www.eurovisionsports.tv/

Multumesc. Ti-a mers din Romania?
Pt ca inainte sa protestez pe aici intrasem acolo si nu imi mergea (partea aia cu sorry not in your country), dar vad ca merg inregistrarile acum.Sper sa mearga si live, mai ales saptamana viitoare-optimista din mine spune ca ne calificam in finala pe echipe la fete.:D

Ada24
29th May 2016, 11:24
Merge! :D

PS Imi aduc aminte can transmitea digi mondiale parca, si era lumea suparata ca saracu' tvr nu e lasat sa transmita-e uite au ocazia si nimic rusine tvr:jerk:

E adevarat ca nici olimpiada nu o transmit??? (scuzati de off topic, dar oricum nu e prea multa actiune :D )

Adeline
29th May 2016, 11:45
Mergeee! Suntem salvati...un pic asa.

imi pare rau ca pentru gimnastica nu a fost nicio televiziune de sport interesata ca la altele nici nu ma astept. Si avem atatea degeaba. Ce rusine!

Ada24
29th May 2016, 12:00
Bravo Marian!Wow! Ce D mare are!

Adeline
29th May 2016, 12:02
Argint pt Marian 15333, 6.8 D!

Xtreem22
29th May 2016, 12:18
Ce muzica ambientala ciudata au ales....ieri auzeam Caracatita, azi Dosarele X :)

Bravo Marian pt argint!

Ada24
29th May 2016, 12:20
ce cal naravas!!!! pana si pe Louis l-a trantit! Atat avea si el calul...deh cand esti vedeta nu mai ai timp.

cristina.t
29th May 2016, 12:22
Felicitari Mariane pentru medalie!
Calul cu manere se dovedeste a fi foarte naravas azi. Numai ratari pana acum cu exceptia armeanului.

Ada24
29th May 2016, 12:25
Kuksenkov nu era dopat si suspendat?
Marty ai idee? (daca mai vorbesti cu noi, ca acum daca Ro nu e calificata la Olimpiada poate nu ne mai bagi in seama :D )

Xtreem22
29th May 2016, 12:27
Smith a fost foarte aproape sa urce pe podium cu ratarea aia :D

Adeline
29th May 2016, 12:32
Ce muzica ambientala ciudata au ales....ieri auzeam Caracatita, azi Dosarele X :)

Bravo Marian pt argint!

Li s-a parut ciudat ca au ratat 5 din 8. Pe podium sunt cei 3 care nu au ratat.

Cred ca toata lumea e suprasolicitata anul asta!

PS..unde eram si noi la cal odata:rolleyes:

cristina.t
29th May 2016, 12:36
Kuksenkov nu era dopat si suspendat?
Marty ai idee? (daca mai vorbesti cu noi, ca acum daca Ro nu e calificata la Olimpiada poate nu ne mai bagi in seama :D )
Da, Kuksenkov a fost gasit pozitiv la testul antidoping: http://olympics.nbcsports.com/2016/04/02/nikolai-kuksenkov-meldonium-gymnastics-russia-olympics/

Ada24
29th May 2016, 12:41
Daca ratau toti Louis castiga.:D

Da, Adeline si eu m gandeam la noi...imi aduc aminte cand vorbeam cu Mia pe aici, acum multi ani, despre armeni ca sunt exotici in ale gimnasticii si noi tineam cu ei...si uite ei acum iau aur , calificati tot mai des, acum noi am devenit "exotici"...of of of cum ar spune Alexoi.

Cristina, pai Kuksenkov a fost aici la europene...:sneaky:

cristina.t
29th May 2016, 12:47
Cristina, pai Kuksenkov a fost aici la europene...:sneaky:
Da, dar nu stiu ce s-a mai decis in privinta lui, daca s-a facut contestatie sau daca s-ar fi acceptat anumite doze mici de acest meldonium dat fiind ca multi sportivi, mai ales din est, au fost depistati pozitiv cu aceasta substanta.

magicgym
29th May 2016, 13:00
Pana acum, Rusia are medalii in toate finalele ... incredibila echipa

Ada24
29th May 2016, 13:08
Marian regizorul...lol

lilianabirsanu
29th May 2016, 13:43
Cine poate vedea transmisiunea???
Cum a sarit Marian???
Multumesc

magicgym
29th May 2016, 13:50
A sarit bine Marian ... un pas mare la a doua saritura.

Are argint :)

Ada24
29th May 2016, 13:53
Bravo Marian inca o medalie!
Tari armenii! Au 3 medalii pana acum!

Ada24
29th May 2016, 14:26
Marius 4
Andrei 5
la paralele

nu inteleg de ce a luat marius atat de putin, dar nu ma pricep :D

Am auzit eu bine, dupa ce a terminat Oleg V au pus "Dancing Lasha Tumbai"?:happy

Spiridonova.Fan
29th May 2016, 14:30
Kuksenkov nu era dopat si suspendat?
Marty ai idee? (daca mai vorbesti cu noi, ca acum daca Ro nu e calificata la Olimpiada poate nu ne mai bagi in seama :D )

E greu sa spun un rezumat avand in vedere cate prostii a facut si WADA, dar in cele din urma Kuksenkov a avut o cantitate mica de meldonium in organism, si acea suspendare a fost anulata.

Felicitari Marian pentru medalii, si pacat de Marius, parca are prea multe emotii in finalele pe aparate.

Spiridonova.Fan
29th May 2016, 14:32
Marius 4
Andrei 5
la paralele

nu inteleg de ce a luat marius atat de putin, dar nu ma pricep :D

Am auzit eu bine, dupa ce a terminat Oleg V au pus "Dancing Lasha Tumbai"?:happy

Da :)) ca tocmai s-a terminat Eurovision-ul...

Marius a ratat un handstand fix la inceputul exercitiului, si asta inseamna depunctare la E si D.

Ada24
29th May 2016, 14:38
Da, iar au dat melodia...
Am vazut ca a reaparut iubitul lui Mitz, a luat si medalie, tatuat rau de tot!

magicgym
29th May 2016, 14:42
Oleg e precum Larisa noastra.... a tras de unul singur si in calificari si in finala .... se vede ce obosit este

Ada24
29th May 2016, 14:46
off mai maras ce ai facut! imi doream medalie pt el.

Ada24
29th May 2016, 14:52
In sfarsit iau si britanicii niste medalii pe aparate ca nu prea i-am vazut azi.Cam slabut la campionatul asta fata de obicei.

In general f multe ratari azi.Sper ca la fete sa fie mai putine ratari.Abia astept saptamana viitoare.

Ada24
29th May 2016, 15:02
De ce au medaliile forma unor delfini???:confused::confused::confused:

magicgym
29th May 2016, 15:18
Si de ce e asa .... neelegant premiul de eleganta?

Xtreem22
29th May 2016, 15:21
La JO, in afara de sarituri si poate paralele, nu cred ca europenii se ating de podium..China si Japonia sunt ca si abonate la medalii
Posibil Oleg V la AA sa mai aiba o sansa, ca la echipe tot Asia e in top

Adeline
29th May 2016, 15:30
Pai cam asta a fost : 2 medalii de argint. Felicitari lui Marian! Nu vreau sa spun ca daca nu ar fi fost el....practic ne prea existam la campionatul asta.

4-5 pt Marius si Andrei la paralele. Felicitari si lor.

Marius spunea la plecare pe aeroport ca de acest rezultat depinde daca merge la Rio, daca nu iese bine acum la Europene se gandeste sa se retraga.

Acum...nu stim ce va fi, are o sansa unica, daca ii iese exercitiul lui e mai valoros decat al lui Andrei (din pacate ii iese mereu in calificari si mai putin in concurs). Andrei mai are ceva ani in fata pentru performanta.

In rest, medaliati noi si vechi. Rusia si-a revenit, Marcel Nguyen e aproape de forma care l-a consacrat (bine ca a pastrat coborirea unica la paralele). GB are de acum un izvor nesecat de sportivi, o sa ii tot vedem in finale. Elvetia si Armenia s-au vazut si ele in finale.

Da, ar fi fost frumos daca prindea si Maras un bronz, e foarte dificil cu revenirile:(

E drept ca au lipsit niste nume si echipe dar spectacol frumos a fost. Felicitari medaliatior! Succes la olimpida alor nostri si lui Oleg V.!

magicgym
29th May 2016, 15:39
Daca ar avea si Marius macar jumate din determinarea si vointa lui Marian ....

lilianabirsanu
29th May 2016, 15:42
Felicitari baietilor!!!
Ma bucur pentru Marian dar...tare m-as fi bucurat si pentru o medalie la paralele.
Pregatirea pentru JO...abia incepe...trebuie sa se mobilizeze si Marius(ce retragere???) si Andrei si care este in forma mai buna si ..sanatos acela merge.
Succes tuturor!!

Ada24
29th May 2016, 15:50
Si de ce e asa .... neelegant premiul de eleganta?

Cine a castigat? ca nu m-am mai uitat.

magicgym
29th May 2016, 16:17
Belyavskiy a castigat ..... dar nu de castigator spuneam, ci de trofeul in sine .... parca era mai frumos in alti ani :)

Marty R.
30th May 2016, 00:24
Kuksenkov nu era dopat si suspendat?
Marty ai idee? (daca mai vorbesti cu noi, ca acum daca Ro nu e calificata la Olimpiada poate nu ne mai bagi in seama )
:D Suspendarea a fost abolita, pentru ca concentrare de meldonium era prea mica (detalii aici (http://www.theallaroundforum.com/theallaroundforums/showpost.php?p=97189&postcount=40))

MitzGym
31st May 2016, 00:15
Da, iar au dat melodia...
Am vazut ca a reaparut iubitul lui Mitz, a luat si medalie, tatuat rau de tot!

Oohhg..da...m am bucurat pt acea medalie enorm!!
Dar ce s-a uratit baiatul asta cu multiplele tatuaje 😢

21mai
1st June 2016, 21:46
La junioare am luat bronz si stam binișor la paralele :)

iulia_p
1st June 2016, 22:04
La junioare am luat bronz si stam binișor la paralele :)
Binisor cred ca ar fi fost daca săream de 13 măcar cu o nota, doua. În rest insa, fetele au mai progresat probabil. Nu am vazut filmări.

niagara64
1st June 2016, 22:18
Binisor cred ca ar fi fost daca săream de 13 măcar cu o nota, doua. În rest insa, fetele au mai progresat probabil. Nu am vazut filmări.

Denisa este o promisiune frumoasa la sarituri ... Sper sa fie bine manageriata pe viitor ... SA nu se rupa devreme .

iulia_p
2nd June 2016, 07:06
Denisa este o promisiune frumoasa la sarituri ... Sper sa fie bine manageriata pe viitor ... SA nu se rupa devreme .Daaa!!! Si am vazut-o la Nationale, mi-a parut foarte ambitioasa, vorbea cu ea si era suparata dupa fiecare exercitiu, chiar si dupa DTY-ul pe care i-l stim deja. Putea de fiecare data mai bine :).
Cred ca e loc de progres si pe celelalte aparate, e de curand venita la lot am inteles (ma rog, in toamna era de curand), doar sa ii fie cariera condusa asa cum trebuie.
Mie mi s-a dus orice urma de incredere in acest sens.

cristina.t
2nd June 2016, 08:01
La junioare am luat bronz si stam binișor la paralele :)

Felicitari junioarelor!
Binisor nu stam la paralele, mai trebuie munca si competenta din partea antrenorilor, ca fetele nu au nicio vina ca astia nu pot antrena si produce exercitii performante care sa se plieze pe abilitatile fetitelor.

21mai
2nd June 2016, 19:41
A ratat ana la paralele

lory
2nd June 2016, 19:47
se poate vedea live undeva? presupun ca nu, dar ...:D

21mai
2nd June 2016, 19:49
De pe site fangymnastics

SARITURI

Silvia Zarzu: ronda flic, salt inapoi intins cu un surub (Yurchenko 360), cu probleme de tinuta si usor echerata – 13600 (5.0)
Anamaria Ocolisan: ronda flic, salt inapoi intins cu doua suruburi, cu un pas in spate la aterizare (Yurchenko 720) – 14666 (5.80)
Catalina Ponor: ronda flic, salt inapoi intins cu doua suruburi, aterizare stata (Yurchenko 720) – 15141 (5.8)
PARALELE:

Maria Holbura: roata libera, trecere stalder, jaeger, trecere 180, trecere inapoi, gigantica 360, dublu intins. Exercitiu curat. Bravo, Marie! 13333 (5.1)
Anamaria Ocolisan: Khorkhina, Jaeger, salt Pak, Shaposhnikova (nu prinde bara si cade pe spate), repeta Shapo (bine), trecere cu 180, gigantica 360, tsukahara. 12566 (5.6)
Anda Butuc: shapo, roata 360, trecere, roata 180, jaeger, gigantica inainte 180, gigantica 360, coborare surub cu 540 – 13133 (5.2)
BARNA:

Anda Butuc: cloche 180 (usor neintors), flic, salt cu deschidere, pirueta cu picorul 180 (usor supra-rotata), cloche, flic, seria gimnica, Onodi, danilova inainte cu saritura, pirueta cu piciorul la 90, danilova laterala, coborare gainer echer. Bine! – 13
Maria Holbura: cloche cu salt inapoi grupat, ronda salt intins (salvat), danilova inainte, serie gimnica, cloche lateral, pirueta cu piciorul la 180 (dezechilibrare), danilova laterala, dublu echer (lipit) 13700 (5.5)
Catalina Ponor: cloche la cap (dezechilibrare), pirieta dubla, Onodi, flic, slat cu deschidere (dezechilibrare), danilova inainte, serie gimnica, cloche cu 180, cloche, Kothetkova (dezechilibrare), dublu echer.

Ada24
2nd June 2016, 20:13
se poate vedea live undeva? presupun ca nu, dar ...:D

Ai presupus gresit.:D A fost.Pe site-ul UEG.Cred ca mai sunt inregistrarile acolo ca s-a terminat.

Ada24
2nd June 2016, 20:16
Suntem pe 4, dupa UK, Rusia si Elvetia, la doar 8 puncte de primul loc. :D. Incepem la paralele in finala, ura. :D
Calificari in EF doar Catalina-barna si sol.

Xtreem22
2nd June 2016, 20:25
Cata calificata de pe locul 3 si la BB si la FX...fara Rusia in finala la FX, dar la BB au primele 2 locuri, Cata foarte aproape de ele :)

BAFTA!

Ada24
2nd June 2016, 20:29
Belgia nu s-a calificat in finala.:groggy:
Silvia Zarzu a sarit doar FTY si doar 12.7 la sol...
Am impresia ca am avut doar o ratare -la paralele.
La barna-Aly e balerina in comparatie cu Frags.:o:

roxella
2nd June 2016, 20:34
Cand e finala pe echipe? Maine?

Si de ce nu avem thread separat?

iulia_p
2nd June 2016, 20:36
Belgia nu s-a calificat in finala.:groggy:
Silvia Zarzu a sarit doar FTY si doar 12.7 la sol...
Am impresia ca am avut doar o ratare -la paralele.
Plus greselile mari ale Silviei de la sol.
Ratarea calificării la Olimpiadă a fost clar din cauza concentrării pe 2-3 sportive.

Ada24
2nd June 2016, 20:36
@roxella

sambata

ca nu am fost cuminti. :) lol

da, iulia , asa e.pai asa a fost mereu-2,3 "vedete" , 2 ,3 soldati
se accidenteaza cineva din rezerve, care nu au mers la concursuri etc-dar e vina lor oricum :D
nu inteleg de ce e silvia in echipa daca nu e in forma, chiar nimeni nu poate mai mult de fty si 12,7 la sol?!

Xtreem22
2nd June 2016, 20:37
Cata BB: https://www.youtube.com/watch?v=YpOHmht46ng

Pfff...arbitrele de la E au cam inchis ochii..nush cum i-au dat 8.433 cu 2 dezechilibrari mari
Insa e promitator in perspectiva finalei :D
Nu inteleg de ce a inlocuit saltul echer cu cel cu deschidere (mi se pare mai riscant)

Gaia88
2nd June 2016, 20:44
Da, chiar e mare E-ul ala la ce dezechilibrari a avut:groggy:

Mie la saltul ala cu deschidere mi se pare ca s-a razgandit in ultimul moment, prea a venit dubios...:groggy:

cristina.t
2nd June 2016, 20:49
Cata BB: https://www.youtube.com/watch?v=YpOHmht46ng

Pfff...arbitrele de la E au cam inchis ochii..nush cum i-au dat 8.433 cu 2 dezechilibrari mari
Insa e promitator in perspectiva finalei :D


E iubita Catalina de arbitre la aceste europene :)
Sper sa tina dragostea asta pana la final si sa o vedem cu medalii acasa. Merita pentru ambitia si dorinta ei de a face gimnastica.

Xtreem22
2nd June 2016, 20:52
Ma mai gandeam la ceva :D .. Cata are atata notorietate incat si cu cadere de la BB sau ratare la sol arbitrele tot o bagau in finala :) ... Organizatorii chiar nu-si permit sa piarda puncte de rating asa usor :D
That's marketing

Xtreem22
2nd June 2016, 20:57
Si solul Catalinei https://www.youtube.com/watch?v=MqFkcQEoKFc

Mult mai bine aici :)

Gaia88
2nd June 2016, 21:04
Ce se intampla cu Zarzu si cu semi-ratarile pe banda rulanta?:confused:

Ada24
2nd June 2016, 21:35
zarzu sol
https://www.youtube.com/watch?v=vz1yZ8IABiw

magicgym
2nd June 2016, 21:42
Ce se intampla cu Zarzu si cu semi-ratarile pe banda rulanta?:confused:

Cam ce se intampla cu toate cand ajung la lotul de senioare ... in ultimii ani toate junioarele au regresat dupa ce s-au mutat la Izvorani. Holbura si Butuc nu au petrecut suficient timp la Izvorani ... si se vede. Numai aia care trebuie sa vada nu vad.

iulia_p
2nd June 2016, 21:51
Cam ce se intampla cu toate cand ajung la lotul de senioare ... in ultimii ani toate junioarele au regresat dupa ce s-au mutat la Izvorani. Holbura si Butuc nu au petrecut suficient timp la Izvorani ... si se vede. Numai aia care trebuie sa vada nu vad.De Butuc nu stiu, dar Holbura a fost printre cele care nu au fost selectate la Izvorani, ca si Vulcan parca. Norocul lor pana la urma, al ca au putut sa mai progreseze.

magicgym
2nd June 2016, 21:57
Izvorani e ca un fel de gaura neagra .... care ajunge acolo, dispare imediat din peisaj. Sunt curioasa cum se prezinta senioarele care se antreneaza la Deva. Stie cineva?

iulia_p
2nd June 2016, 22:02
Izvorani e ca un fel de gaura neagra .... care ajunge acolo, dispare imediat din peisaj. Sunt curioasa cum se prezinta senioarele care se antreneaza la Deva. Stie cineva?
Am citit un interviu cu Forminte la un moment dat, spunea ca au fost trimise în speranță ca se gaseste la Deva un buton pe care sa se apese pentru a le readuce unde trebuie, dar nu l-au gasit.

Ada24
2nd June 2016, 22:04
Pai daca toti antrenorii au acelasi comportament evident ca nu se gaseste butonul lol.

magicgym
2nd June 2016, 22:13
In orice echipa sunt persoane care nu isi doresc la fel de mult ca altele sa fie campioane sau nu sunt dispuse sa depuna un efort considerabil, dar mi-e greu sa cred ca dupa Larisa si Diana, din cate junioare aratau promitator, chiar nici una nu si-a dorit sa evolueze ca senioara. Nu e posibil asa ceva.

Marty R.
2nd June 2016, 22:28
Coborire noua de la barna de catre Jurkowsa-Kowalska, de valoare G: click here (https://youtu.be/2FduHtILGJ8?t=87).

Gaia88
2nd June 2016, 22:35
Da, asta e partea cea mai trista. Ca nimeni dupa Larisa si Diana nu a mai iesit in fata. Oricine. Cineva care sa ia niste medalii macar la cupe mondiale si la europene. Cu exercitii competitive si spirit de concurs.
Munteanu s-a pierdut inexplicabil pentru mine... mare semn de intrebare e titlul ei de campioana europeana la barna... cum e posibil ca medalia aia sa nu te motiveze si sa nu iti confirme un anumit nivel si statut nu stiu...:headbang:

aurb
2nd June 2016, 23:03
Noi toti ne dorim ca gimnastele sa progreseze, dar poate atata pot. Unele sunt in regres fata de perioada junioratului dar au trecut prin pubertate, au avut accidentari. Am vrea sa fie de valoarea Larisei, dar din pacate poate nu sunt la fel de talentate ca Larisa ( care este din generatia lor) si poate nici nu-si doresc atat de mult. Andreea M. parea ca ar fi la fel de talentata ca Larisa dar ceva s-a intamplat cu ea din 2014. Imi amintesc ca anul trecut in timpul europenelor a spus Alina Alexoi ca Andreea s-a antrenat la barna si apoi a refuzat sa se antreneze la sol in sala de concurs si a fost trimisa la autocar. Cam aceasta ar fi atitudinea unor gimnaste comparativ cu Larisa si Catalina. Iar sistemul acesta al nostru de a lucra cu niste antrenori la club, apoi la lotul de junioare cu altii si la senioare cu altii, nu este potrivit pentru toate gimnastele.

Ada24
2nd June 2016, 23:11
Da, Larisa e mai talentata decat restul, dar de ce in lotul Romaniei totul se bazeaza pe talentul gimnastelor?Unde e talentul antrenorilor? De ce elementele predate sunt limitate?
Oare e coincidenta ca la paralele stam cel mai prost, care e cel mai tehnic aparat?
Chiar asa la noi nici o gimnasta nu poate dublu apel?Ca , din cate am observat, gimnastele cu mai putina forta fac acest element.La noi? Ce sa mai spun de piruete pe barna si sol....
Hai sa ii vad ce fac pe codul nou la sol unde nu mai merge sa faci o danilova de umplutura la sol, trebuie element pe inainte in diagonala...
PS Si Larisa cu tot talentul ei nu are medalie individuala mondiala la barna...oare de ce?

cristina.t
2nd June 2016, 23:12
Coborire noua de la barna de catre Jurkowsa-Kowalska, de valoare G: click here (https://youtu.be/2FduHtILGJ8?t=87).
Frumoasa coborare, dar defectuos executata. Bine ca are inca picioarele intregi!

aurb
2nd June 2016, 23:25
Da, Larisa e mai talentata decat restul, dar de ce in lotul Romaniei totul se bazeaza pe talentul gimnastelor?Unde e talentul antrenorilor? De ce elementele predate sunt limitate?
Oare e coincidenta ca la paralele stam cel mai prost, care e cel mai tehnic aparat?
Chiar asa la noi nici o gimnasta nu poate dublu apel?Ca , din cate am observat, gimnastele cu mai putina forta fac acest element.La noi? Ce sa mai spun de piruete pe barna si sol....
Hai sa ii vad ce fac pe codul nou la sol unde nu mai merge sa faci o danilova de umplutura la sol, trebuie element pe inainte in diagonala...
PS Si Larisa cu tot talentul ei nu are medalie individuala mondiala la barna...oare de ce?

In afara Oanei Ban a mai facut alta gimnasta element inainte la sol? Acestia sunt antrenorii, cu acestia mergem inainte.

Ada24
2nd June 2016, 23:38
In afara Oanei Ban a mai facut alta gimnasta element inainte la sol? Acestia sunt antrenorii, cu acestia mergem inainte.

Eu vad ca mergem mai mult inapoi decat inainte. :D
Si sa puna mana sa invete alte elemente! Cum pot antrenorii din alte tari?
Problema lor e ca nu isi vad vina, e altcineva de vina deci ei nu vad de ce ar lucra la ei.:rosu:
IMO asta e mult mai grav decat "nu vreau", prea multa aroganta.
Tot arata trecutul pentru a-si arata valoarea, dar f multe din acele exercitii acum nici nu s-ar califica in finale , nici perfect executate...nu cred ca e cazul sa dau exemple...sa fim serioasi cand Korkina trecea de pe bara de jos pe cea de sus cu element acum de valoare E(0.5) noi treceam cu picioarele, acum -0.3 ...
asa ca...

Edit-Desigur atunci acele elemente/exercitii erau ok, problema e ca , intre timp, codul a evoluat , ei nu.

Elvira_L
3rd June 2016, 01:01
Felicitari Catalinei! Sper ca in finale sa mearga si mai bine! Sper sa castige o medalie de aur.

Echipa a mers mai bine decat ma asteptam dupa Rio. Imi pare rau pentru barna. Totusi, noi avem o mare traditie la acest aparat.

AntoniaA
3rd June 2016, 06:19
Eu nu cred in povesti de genul ca unele fete nu trag pentru ca de fapt nu se simt motivate in a obtine titluri mondiale sau continentale, sau atita pot ele. Cine le tine cu forta in 2016?
Cum sa stai atita timp in lotul olimpic si sa nu iti doresti sa ajungi sus in conditiile in care stii ca daca nu ai titluri nu te califici pentru renta viagera? Adica dupa Larisa nu a mai aparut nimeni?
Din 20 de fete de la Izvorani se gaseau macar 3 Diane daca nu o Larisa. Se putea dar nu s-a stiut cum sa finiseze macar aceste 3 Diane.

Eu cred ca valoarea antrenorilor este slaba. Sint slabi si debusolati. Nu au solutii sa antreneze intr-un climat normal. Da e greu cu adolescentii in ziua de azi asa e, dar de la antrenori si federali pleaca totul. Da parte din acesti antrenori scoteau medalii dar le scoteau cu multe palme si injurii in trecut din pacate.

sorin2782
3rd June 2016, 07:51
senioarele de la deva muntean si stanila cred ca se cam retrag iridon din cite am inteles ea se antreneaza dar are niste probleme la cot mai vechi ne tratate la izvorani dar lucreaza atit cit poate,dece nu sa afirmat nici o fata din cele 20eu tind sa cred ca nu sa vrut din partea antrenorilor,

sorin2782
3rd June 2016, 07:54
antrenori au vrut sa scoata niste vedete care poate ele nu isi doreau si a demoralzat pe unele care poate chiar isi doreau asta e mentalitatea la noi

myrab3la_19
3rd June 2016, 10:03
Musty is alive https://www.youtube.com/watch?v=1rERqJFAeRo Ma gandesc ca ar cam fi ultimul european pentru ea asa ca incerc sa ma bucur cat mai pot de gimnastica ei. Sigur, ar fi frumos sa vina la Cluj....
Cred ca in lipsa presiunii fetele s-au descurcat onorabil ieri. Maria Holbura are asa o determinare. Sper sa mearga toate fara ratare maine.

Ada24
3rd June 2016, 18:43
Ce inseamna sa urci, apreciaza presa...titlu de articol "succes rasunator pt echipa feminina" pt locul 4 in calificari.
:D

Junioarele incep in 20 minute nu?
edit-cred ca de fapt la 8 ora noastra..

Ada24
3rd June 2016, 20:10
live pe site-ul ueg

cristina.t
3rd June 2016, 20:11
Junioarele incep in 20 minute nu?
edit-cred ca de fapt la 8 ora noastra..

Se pot vedea evolutiile junioarelor undeva sau ne multumim doar cu "aplicatia minune"?

Ada24
3rd June 2016, 20:12
site-ul ueg au periscope

Ada24
3rd June 2016, 20:15
cristina poti sa pui notele fetelor noastre te rog ca eu nu pot folosi aplicatia minune
o Rus a ratat la sarituri

roxella
3rd June 2016, 20:18
site-ul ueg au periscope
poti sa pui link-ul,te rog? :D

Ada24
3rd June 2016, 20:19
https://www.facebook.com/UEGymnastics/videos/vb.290023041012315/1310329225648353/?type=2&theater

nu stiu daca merge direct ca eu nu am fb si tb sa ii zic ca alta data :D
oricum pe fb ueg

edit-pt fiecare rotatie e altul deci tot pe situl ueg.

roxella
3rd June 2016, 20:23
https://www.facebook.com/UEGymnastics/videos/vb.290023041012315/1310329225648353/?type=2&theater

nu stiu daca merge direct ca eu nu am fb si tb sa ii zic ca alta data :D
oricum pe fb ueg

edit-pt fiecare rotatie e altul deci tot pe situl ueg.

multumesc :)
maine finala pe echipe la ce ora este? tot in jur de 8 seara?

Ada24
3rd June 2016, 20:25
6

(2 characters)

cristina.t
3rd June 2016, 20:30
Ioana Crisan 14.033 la sarituri
Carmen Ghiciuc 12.100 paralele

Ioana pe locul 2 dupa primul aparat, Carmen pe 23

Ada24
3rd June 2016, 20:36
mda paralele paralele

cristina.t
3rd June 2016, 20:38
11.466 Ioana la paralele. Ca de obicei ne creeaza probleme
13.366 Carmen la barna

Ada24
3rd June 2016, 20:46
ai vazut ce a facut ioana? ca nu imi dau seama, a scapat bara? ca ce s-a dus saraca...
rus care nu a ratat la sarituri a gresit la paralele

Ada24
3rd June 2016, 20:48
dupa 2 rotatii pe 1 loc la egalitate e gimnasta din gbr cu una din....danemarca!!!!!!!!!! :D

cristina.t
3rd June 2016, 20:49
nu am vazut prea bine. E o oarecare desincronizare intre aplicatie si imagini. Se pare ca aplicatia afiseaza cu intarzire notele

cristina.t
3rd June 2016, 21:00
Ioana 13.966 la barna
Carmen 13.000 la sol

Ada24
3rd June 2016, 21:09
vai ce ratari la rusoaica la barna :(
cred ca ii e frica sa castige la ce se zice de castigatoarea eur de jr lol

cristina.t
3rd June 2016, 21:20
13.033 Ioana la sol (52.498 total), pe locul 2 deocamdata dupa italianca Basile
14.041 Carmen la sarituri (52.507), locul 3 deocamdata, Ioana a cazut pe 4

Ada24
3rd June 2016, 21:40
1.eremina
2.genhart-elvetia!!!
3.basile-italia

8.ghiciuc
9.crisan

Xtreem22
4th June 2016, 00:57
Ce DTY a scos Cata in calificari https://www.youtube.com/watch?v=3dxSTMHdEEs :)

Si barna de la PT https://www.youtube.com/watch?v=mxU7gF-91qo cu D din 6.4..deja vb de altceva :D

AntoniaA
4th June 2016, 08:20
Si totusi diferenta foarte mari intre notele de plecare ale fetelor noastre si rusoaice nu sint cu exceptia paralelelor care ramin o problema nationala, desi mie pe imi place tinuta lui Carmen Ghiciuc. La paralele trebuie crescuta nota de plecare, trebuie venit cu ceva nou chiar daca se rateaza plecarea din 5 taie din start un punct cel putin si daca ai trei fete in finala la echipe care pleaca din 5 atunci pe linga rusoaice pleci cu un handicap direct de 3-4 puncte numai de aici plus depunctarile din ratari. E pacat de chinul lor daca nu ia cineva taurul de coarne si face ceva la acest aparat.

florik2000
4th June 2016, 10:16
Ma mir ca nu au lasat-o pe Carmen G. sa concureze si nu au inlocuit-o cu Olivia C. Poate nu or sa isi mai bata joc si de aceasta noua generatie de junioare, caci potential exista.

21mai
4th June 2016, 14:43
Vedem undeva live competitia?

magicgym
4th June 2016, 15:12
http://www.eurovisionsports.tv/ueg/live.html?id=85#top

aici va fi live

Ada24
4th June 2016, 17:50
Ce medalie castiga Ro?:D

cristina.t
4th June 2016, 17:51
Ce medalie castiga Ro?:D
Bucuria de a face gimnastica?

Ada24
4th June 2016, 18:01
:).Incepem cu paralele
Ma bucur pt Ungaria.Cred ca au trecut 20 ani de cand s-au calificat intr-o finala.


cine castiga? rusia sau gbr?

Xtreem22
4th June 2016, 18:01
Rusia si GB se bat pt 1 si 2, iar pe 3 va fi Elvetia, doar sunt gazde ;)

Ada24
4th June 2016, 18:03
Rusia si GB se bat pt 1 si 2, iar pe 3 va fi Elvetia, doar sunt gazde ;)

eh, trebuie sa si stea pe aparat pt asta...chiar sunt curiosa cum rezista presiunii.
cu cine tineti intre rusia si uk?

Anicia Juliana
4th June 2016, 18:04
Sa vedem ce face Cata la barna. Daca dezechilibrarile din quals au fost doar un accident

Ada24
4th June 2016, 18:06
cine are aplicatia va rog sa c=scrieti ce face ro. multumesc.

magicgym
4th June 2016, 18:08
13.100 Maria

magicgym
4th June 2016, 18:08
12.733 Ana

magicgym
4th June 2016, 18:12
13.233 Anda

21mai
4th June 2016, 18:12
12.733 Ana

a ratat din pacATE, ANDA OK - 13.233

Issos
4th June 2016, 18:13
13.233 Anda

Ada24
4th June 2016, 18:13
multumesc.
da, ana plangea :(
f iubaret sandu azi:rolleyes:

21mai
4th June 2016, 18:14
ce mult i au dat kseniei pentru saritura 14.916 in conditiile in care a indoit genunchii

21mai
4th June 2016, 18:14
multumesc.
da, ana plangea :(
f iubaret sandu azi:rolleyes:

sunt camerele pe el...

Ada24
4th June 2016, 18:17
ce pornite sunt britanicele.
vor aurul. :D

Anicia Juliana
4th June 2016, 18:17
ce mult i au dat kseniei pentru saritura 14.916 in conditiile in care a indoit genunchii
Si Sedei tot mult. Arbitraj mai lejer

Issos
4th June 2016, 18:18
multumesc.
da, ana plangea :(
f iubaret sandu azi:rolleyes:

S-a ordin la albirea situatiei, avand in vedere furtuna din tara.

magicgym
4th June 2016, 18:19
ce mult i au dat kseniei pentru saritura 14.916 in conditiile in care a indoit genunchii


Seda a luat si mai mult cu aceeasi tinuta

AntoniaA
4th June 2016, 18:20
ce mult i au dat kseniei pentru saritura 14.916 in conditiile in care a indoit genunchii
Nu mi-au placut rusoaicele la sarituri, dupa mine au primit note cam mari!

magicgym
4th June 2016, 18:21
Elvetia a ratat la paralele

Xtreem22
4th June 2016, 18:22
note note... :)

Ada24
4th June 2016, 18:22
wow giulia cowboy a la nastia la coborare!

21mai
4th June 2016, 18:22
Bravo Giulia, super paralel !!! Ce ne lipseste Lari :( cu 14.8 am fi castigat 1.5 la paralele, cam cat pentru locul 3

cristina.t
4th June 2016, 18:24
Rusoaicele in general nu au tinuta la sarituri.

21mai
4th June 2016, 18:25
Rusoaicele in general nu au tinuta la sarituri.

dar nu e fair sa le dea cate 3 zecimi la fiecare, adica claudia pentru aceeasi saritura cu genunchii indoiti a luat 14.733 iar ksenia 14.916...

nu imi vine sa cred ca de la aur la ultima editie vorbim acum sau mai bine zis ne rugam sa nu mai ratam :(

Ada24
4th June 2016, 18:26
cat a luat giula la E?
21mai-nu stii ce fcea larisa, daca si cu parca, asta e, dacaurile nu ajuta.
daca era antrenata butuc mai bine poate lua ea 14.8

magicgym
4th June 2016, 18:26
romania pe 7 dupa prima rotatie la aproape 2 puncte de locul 3

AntoniaA
4th June 2016, 18:27
dar nu e fair sa le dea cate 3 zecimi la fiecare, adica claudia pentru aceeasi saritura cu genunchii indoiti a luat 14.733 iar ksenia 14.916...

Poate s-au speriat cind au vazut cum alearga!

Xtreem22
4th June 2016, 18:28
parca 1 pcr am vz eu, 39 + si 40 +

magicgym
4th June 2016, 18:29
Giulia 14.133 5.8 8.333

21mai
4th June 2016, 18:29
anda si a dus exercitiul la capat !!!

magicgym
4th June 2016, 18:30
parca 1 pcr am vz eu, 39 + si 40 +

1.8, si eu am zis 1 intial :)

Ada24
4th June 2016, 18:32
multumesc magicgym
frumoasa spiri pe paralel

magicgym
4th June 2016, 18:33
ce s-a intamplat cu Anda la barna ..... are D 4.8

13.000 nota

Ada24
4th June 2016, 18:34
frumos musti
mihai tb sa fie tare fericit. :D

21mai
4th June 2016, 18:34
superba Musti, il inteleg pe Mihai de ce e febetea lui :)

21mai
4th June 2016, 18:35
a ratat Maria la saltul intins, s a dus orice speranta de podium si anda 13

Anicia Juliana
4th June 2016, 18:36
Dty-ul perfect al unguroaicei Kovacs, aceeasi nota ca Afan

magicgym
4th June 2016, 18:36
si maria a ratat la barna ... 12.9

21mai
4th June 2016, 18:39
Extraordinara Catalina, de unde atata ambitie si putere ? Incredibila fata asta !

Ada24
4th June 2016, 18:40
magic, poata atat are anda Dul la barna?
in calificari a luat 13.133

21mai
4th June 2016, 18:41
magic, poata atat are anda Dul la barna?

parca 5 avea...

magicgym
4th June 2016, 18:41
14.600 Catalina din 5.9

Issos
4th June 2016, 18:41
Nu sunt cuvinte in dex pt a o caracteriza pe Catalina!

Xtreem22
4th June 2016, 18:41
Cata a mai scos din dificultatela BB...cu 2 note de 13 nu mai putea face minuni

Ada24
4th June 2016, 18:42
pai avea 6.acum 5.9-poate nu a primit vreo legare...la una sigur a miscat mainile...

21mai
4th June 2016, 18:43
Cata a mai scos din dificultatela BB...cu 2 note de 13 nu mai putea face minuni

Cred ca avea foarte mari emotiile, nu a scos gandindu se la ce fac colegele, oricum va fi mica media pentru aparatul nostru de varf....

magicgym
4th June 2016, 18:43
5.2 a avut Anda in calificari la barna

Issos
4th June 2016, 18:45
in calificari parca a avut 6.0 cata pornire

Ada24
4th June 2016, 18:46
extraordinara elvetia....
unde a ajuns si f repede

Anicia Juliana
4th June 2016, 18:47
Avand in vedere ca e in contention pt Rio, e in interesul ei sa dea maximul. Eu inca nu sunt convinsa, parca ii tremura picioarele, nu e Cata din 2012. Se vede ca nu e recuperata

21mai
4th June 2016, 18:47
Degeaba o sa zicem ca Elvetia e la ea acasa dar noi ne batem singuri, deja am pierdut cel putin 2 puncte de la ratari...nici macar Andreea Raducan cu toata forta si energia ei pozitiva nu le poate face pe fetele astea sa fie mai increzatoare, sa isi faca treaba perfect chiar cu dificultatea mica pe care o au. Mai urmeaza Silvia care in ultimul timp e abonata la ratari si locul 8 e asigurat

21mai
4th June 2016, 18:48
14.333 prima barna a elvetiencelor, ne salveaza giuli ca rateaza si ea

Xtreem22
4th June 2016, 18:49
Dupa cum se desfasoara lucrurile azi pierdem pe mana noastra

cristina.t
4th June 2016, 18:50
Degeaba o sa zicem ca Elvetia e la ea acasa dar noi ne batem singuri, deja am pierdut cel putin 2 puncte de la ratari...nici macar Andreea Raducan cu toata forta si energia ei pozitiva nu le poate face pe fetele astea sa fie mai increzatoare, sa isi faca treaba perfect chiar cu dificultatea mica pe care o au. Mai urmeaza Silvia care in ultimul timp e abonata la ratari si locul 8 e asigurat

Eu zic sa te duci sa le dai vreo doua palme ca sa-ti aduca medalie.

Ada24
4th June 2016, 18:50
vai giulai ce saritura artistica :D

Xtreem22
4th June 2016, 18:51
ce as rade sa ne batem cu Elvetia la 3, si sa ramana Franta cu bronzul :D

camigym
4th June 2016, 18:51
Silvia e in tribuna

21mai
4th June 2016, 18:52
Eu zic sa te duci sa le dai vreo doua palme ca sa-ti aduca medalie.

cred ca o iei usor dar sigur dupa urma lui dascalescu dar el macar aduce niste argumente pentru ce zice !
nu ma cunosti si iti permiti asemenea insulte !
mai bine gandeste inainte sa scrii si roaga i pe ai tai sa iti mai predea 1 data cei 7 ani de acasa !:rosu:

magicgym
4th June 2016, 18:53
momentan suntem la 4 puncte de locul 3 ....

cristina.t
4th June 2016, 18:53
cred ca o iei usor dar sigur dupa urma lui dascalescu !
nu ma cunosti si iti permiti asemenea insulte !
mai bine gandeste inainte sa scrii si roaga i pe ai tai sa iti mai predea 1 data cei 7 ani de acasa !:rosu:

Ce vorbesti? Eu sunt linistita pe scaun si privesc gimnastica, nu merg pe urmele nimanui. De gandit, gandesc foarte bine.

magicgym
4th June 2016, 18:54
da putem sa ne batem pentru locul 7, sa nu fie chiar 8

Xtreem22
4th June 2016, 18:56
Urmeaza aparate mai bune...o sa fim pe acolo..5-6..previzibil de altfel :)

21mai
4th June 2016, 18:57
Ce vorbesti? Eu sunt linistita pe scaun si privesc gimnastica, nu merg pe urmele nimanui. De gandit, gandesc foarte bine.

felicitari dar bunul simt este pierdut, poate il recuperezi !

21mai
4th June 2016, 18:57
Urmeaza aparate mai bune...o sa fim pe acolo..5-6..previzibil de altfel :)

daca Silvia e in tribuna, cine si ce executa de la noi la sol si sarituri ?:groggy:

cristina.t
4th June 2016, 18:58
felicitari dar bunul simt este pierdut, poate il recuperezi !

L-am pus in buzunar si-l pastrez special pentru tine. Imi dai si o definite a bunului simt? Ce intelegi tu prin asta?

magicgym
4th June 2016, 18:58
13.633 maria la sol din 5.7

Xtreem22
4th June 2016, 19:00
Seda nu se lasa de acel layout full la BB :D

21mai
4th June 2016, 19:01
L-am pus in buzunar si-l pastrez special pentru tine. Imi dai si o definite a bunului simt? Ce intelegi tu prin asta?

N-am ce sa iti explic daca nu il ai, intreaba-ti parintii ca nu e dator nimeni sa fie pedagogul tau :)

Ada24
4th June 2016, 19:01
21mai, andreea nu a fost trimisa acolo pt pozitivismul ei, ci pentru imagine...

camigym
4th June 2016, 19:01
Aiurea astia cu transmisia

Ada24
4th June 2016, 19:01
cine a mai facut sol la noi daca silvia nu e?

magicgym
4th June 2016, 19:01
13.266 Ana din 5.3

21mai
4th June 2016, 19:02
21mai, andreea nu a fost trimisa acolo pt pozitivismul ei, ci pentru imagine...

stiu doar ca e si foarte optimista si cred ca ar ajuta sau ma rog ar fi fost bine sa ajute

cristina.t
4th June 2016, 19:02
N-am ce sa iti explic daca nu il ai, intreaba-ti parintii ca nu e dator nimeni sa fie pedagogul tau :)
Nici nu mi-as dori un asemenea pedagog, stai linistita ca nu-ti cer serviciile.

magicgym
4th June 2016, 19:05
14.566 Catalina din 6

cristina.t
4th June 2016, 19:06
Frumoasa Catalina!

21mai
4th June 2016, 19:12
Nici nu mi-as dori un asemenea pedagog, stai linistita ca nu-ti cer serviciile.

Ca tot esti buna la logica, de unde ai dedus sau cum ai gandit ca eu as da palme ca sa obtin un rezultat? M ai facut curioasa :)))

Xtreem22
4th June 2016, 19:13
cat a luat musty la BB?

Xtreem22
4th June 2016, 19:14
Iete si Fraga vrea layout full si nu i iese..pfff

21mai
4th June 2016, 19:14
wow ce cazatura la claudia, sper sa nu fie grav :(

cristina.t
4th June 2016, 19:16
Ca tot esti buna la logica, de unde ai dedus sau cum ai gandit ca eu as da palme ca sa obtin un rezultat? M ai facut curioasa :)))

21Mai era doar sarcasm. Te-ai gandit vreodata ca poate si noi punem prea multa presiune si de aici si acest comportament al antrenorilor? In niciun caz ca as avea ceva personal cu tine. As dori sa discutam despre frumusetea gimnasticii si sa nu vedem doar note, rezultate si medalii. Scuze daca te-ai simtit insultata/insultat.

Xtreem22
4th June 2016, 19:18
Rebeca a rata de 2 ori la BB? :O

magicgym
4th June 2016, 19:18
14.800 din 6.1 Alya la barna

21mai
4th June 2016, 19:18
opaaa se complica lucrurile, downie rateaza si ea...uf

Ada24
4th June 2016, 19:19
21Mai era doar sarcasm. Te-ai gandit vreodata ca poate si noi punem prea multa presiune si de aici si acest comportament al antrenorilor? In niciun caz ca as avea ceva personal cu tine. As dori sa discutam despre frumusetea gimnasticii si sa nu vedem doar note, rezultate si medalii. Scuze daca te-ai simtit insultata/insultat.

hai sa fim seriosi, nu era forum in anii 80, 90...sa nu le gasim scuze, ca ei abia asteapta :)

multe ratari periculoase azi!

la soare ma pot uita, dar la frags pe barna ba.:o:

Xtreem22
4th June 2016, 19:19
Care e deferenta intre noi si locul 3?

Ada24
4th June 2016, 19:20
ce d a avut giulia la sol?

cristina.t
4th June 2016, 19:21
Ce au patit englezoaicele azi? Emotiile? Unde le este mentalitatea de castigatoare?

magicgym
4th June 2016, 19:22
nu mai conteaza, oricum rusia nu poate pierde si nici nimeni nu e aproape de locul 3

21mai
4th June 2016, 19:22
21Mai era doar sarcasm. Te-ai gandit vreodata ca poate si noi punem prea multa presiune si de aici si acest comportament al antrenorilor? In niciun caz ca as avea ceva personal cu tine. As dori sa discutam despre frumusetea gimnasticii si sa nu vedem doar note, rezultate si medalii. Scuze daca te-ai simtit insultata/insultat.

in regula. e bine sa nu tragem concluzii una despre cealalta daca nu ne stim.
nu mi-am permis niciodata sa dau in copii cand am predat pentru ca merg pe principiul ce tie nu iti place altuia nu-i face. Ca nu imi place neaparat cum pune problema dupa 15 ani Maria Olaru nu inseamna ca sunt adepta acestor metode, poate de aici ai ajuns la aceasta concluzie. In fine respectul e cel mai important

Anicia Juliana
4th June 2016, 19:23
Care e deferenta intre noi si locul 3?

3-4 puncte. Sa fim realisti

Xtreem22
4th June 2016, 19:24
Daca luam 3 note de 16 la VT mai putem spera

magicgym
4th June 2016, 19:24
Care e deferenta intre noi si locul 3?

4 puncte ... imposibil ca 3 echipe sa fie cu 4 puncte mai slabe la ultimul aparat

21mai
4th June 2016, 19:25
ce scoala de balet au rusoaicele, cu toate greselile tot a fost superba melnikova

magicgym
4th June 2016, 19:26
ce d a avut giulia la sol?

6.2

magicgym
4th June 2016, 19:26
ana 14.766 DTY

Anicia Juliana
4th June 2016, 19:26
Daca luam 3 note de 16 la VT mai putem spera
Faci haz de necaz? Eu m-am vindecat de boala medaliilor de la test event. Dupa Londra, mai aveam slabe simptome. 😄

21mai
4th June 2016, 19:26
ar fi tare sa iasa ungaria pe 3 :)

21mai
4th June 2016, 19:27
Maria Holbura: ronda- flic, salt inapoi intins cu un surub (aproape stat, usor genunchii indoiti) – 13733

magicgym
4th June 2016, 19:28
maria FTY 13.733

catalina 15.066

Xtreem22
4th June 2016, 19:29
Cata frustrare tb sa simta Cata cand obtine primele 3 punctaje din concurs la aparatele la care evolueaza si celelalte din echipa rateaza pe capete :|

21mai
4th June 2016, 19:29
maria FTY 13.733

catalina 15.066


Cata a luat mai putin decat in calificari dar am mai crescut un pic ca s-a luat mai mult la sol

cristina.t
4th June 2016, 19:32
Cata frustrare tb sa simta Cata cand obtine primele 3 punctaje din concurs la aparatele la care evolueaza si celelalte din echipa rateaza pe capete :|

Cred ca explodeaza in interiorul ei. Oricum jos palaria pentru tenacitatea ei.
Ce trairi au frantuzoaicele! Vor fi pe podium?

21mai
4th June 2016, 19:33
frumoasa Musti desi nu mi se pare ca se potriveste cu caracterul ei melodia aceea :)

cristina.t
4th June 2016, 19:34
Nu au rusoaicele tinuta la sarituri dar balerine sunt!

21mai
4th June 2016, 19:34
Cred ca explodeaza in interiorul ei. Oricum jos palaria pentru tenacitatea ei.
Ce trairi au frantuzoaicele! Vor fi pe podium?

Eu ma bucur in primul rand pentru ca si-a recuperat DTY si desi s-a scris pe aici ca au ras cei din sala pe la Test Event de incercarea esuata, a demonstrat ca a fost o intamplare ! Sper din suflet sa isi stapaneasca emotiile si in finalele pe aparate ! Fraga cat o fi luat la sol ?

Am luat mai putin ca Franta si Elvetia la barna, incredibil...

magicgym
4th June 2016, 19:37
locul 3 intre Franta si Italia ..... depinde cum stau italiencele pe barna


si elvetia are inca sanse, mai ales ca termina la sarituri

florik2000
4th June 2016, 19:38
Ma bucur ca a castigat Rusia si ma bucur ca nu am luat nicio medalie. Nu ar fi fost corect. In afara de Catalina Ponor, din pacate restul sunt mult sub nivelul gimnasticii de elita. Dar, bravo lor ca au avut puterea macar sa concureze dupa tot ce s-a intamplat in ultima vreme.

21mai
4th June 2016, 19:39
Ma bucur ca a castigat Rusia si ma bucur ca nu am luat nicio medalie. Nu ar fi fost corect. In afara de Catalina Ponor, din pacate restul sunt mult sub nivelul gimnasticii de elita. Dar, bravo lor ca au avut puterea macar sa concureze dupa tot ce s-a intamplat in ultima vreme.

iar ii salvau scaunul lui Stoica, oricum o sa fie incantat de prestatia Catalinei si o sa gaseasca scuze ...

21mai
4th June 2016, 19:44
164.596 total pe echipa cred ca mai bine decat in calificari

magicgym
4th June 2016, 19:45
FRANTA PE 3 pana la urma, romania pe 6

sorin2782
4th June 2016, 19:45
mai putin

21mai
4th June 2016, 19:45
FRANTA PE 3 pana la urma, romania pe 6

ce distanta e intre noi si franta ?

cristina.t
4th June 2016, 19:47
Haioasa tare Fragapane cu solul ei! E singurul sol de genul asta care imi place. In general prefer clasicul.

21mai
4th June 2016, 19:49
da pe 6 dupa italia cred; 4 puncte intre noi si Franta, n aveam cum sa recuperam nici daca nu ratau...paralele ne pun capac si dificultatea mica si la celelalte aparate, in trecut compensam cu dificultate la celellalte...

Xtreem22
4th June 2016, 19:50
Rusia peste 10 puncte in fata of of

Ada24
4th June 2016, 19:51
rusia a castigat detasat in fata uk.nu ma asteptam
ma bucur pentru franta, acum 2 ani nici nu s-au calificat in finala.

magicgym
4th June 2016, 19:51
3.9 puncte intre noi si Franta

cristina.t
4th June 2016, 19:52
Si Franta pe locul 3! Ce emotionate erau!
Felicitari tuturor concurentelor, ne-au oferit un spectacol frumos in seara asta.

magicgym
4th June 2016, 19:52
ce imi plac englezoaicele, ele se bucura la fel orice medalie ar lua ....

Ada24
4th June 2016, 19:55
magic, nu chiar la fel haha, in 2010 erau mult mai bucuroase, acum cred ca s-au obisnuit :)

camigym
4th June 2016, 19:55
Urate cazaturi au fost astazi.

21mai
4th June 2016, 19:55
ce imi plac englezoaicele, ele se bucura la fel orice medalie ar lua ....

cred ca sunt printre singurele natiuni care au aceasta placere de a face gimnastica, relaxarea lor atat la fete cat si la antrenori nu am vazut-o la nimeni :)

21mai
4th June 2016, 19:57
fraga cat a luat la sol pana la urma? cata cred ca a avut a 2 nota din concurs dupa alya la barna dar la sol ?
Silvia s-a accidentat oare de nu a facut azi sol si sarituri sau o fi patit si ea ca Andreea Iridon?...

cristina.t
4th June 2016, 19:57
cred ca sunt printre singurele natiuni care au aceasta placere de a face gimnastica, relaxarea lor atat la fete cat si la antrenori nu am vazut-o la nimeni :)
Asa ceva as dori sa vad si la noi!

Anicia Juliana
4th June 2016, 19:59
fraga cat a luat la sol pana la urma? cata cred ca a avut a 2 nota din concurs dupa alya la barna dar la sol ?
Silvia s-a accidentat oare de nu a facut azi sol si sarituri sau o fi patit si ea ca Andreea Iridon?...
14.8 frags

Ada24
4th June 2016, 20:02
a aparut si grandi, nu l-am mai vazut demult :)

21mai
4th June 2016, 20:02
asta inseamna sa nu antrenezi toate fetele in acelasi ritm, nu stiu de Anda dar Maria H. are o determinare, chiar o vad calcand pe urmele Catalinei daca are cine sa o invete elemente si sa ii valorifice potentialul...

magicgym
4th June 2016, 20:05
Catalina incepe prima la barna maine, la sol a 4a

Xtreem22
4th June 2016, 20:05
Cata a avut a 3-a nota la BB, Melnikova a luat 14.800

Sper ca maine sa demonstreze cine e the queen :D

Anicia Juliana
4th June 2016, 20:08
Melnikova e la primele tentative de machiaj 😀 Arata ca o fetita care a atentat la trusa mamei pe ascuns.

Greu pt Cata, Mustafina e favorita la bb.

21mai
4th June 2016, 20:09
Catalina incepe prima la barna maine, la sol a 4a


cam nasol ca incepe prima, s-au vazut si azi emotiile, e ok si locul 3 important e sa stea pe aparat ca dificultate de medalie are :)

Xtreem22
4th June 2016, 20:13
Cu dus si intors ca intra prima...daca obtine nota mare pune pesiune pe adersare
In acelasi timp nu are nicio presiune, vreo nota f buna inainte

Xtreem22
4th June 2016, 20:17
http://gymnasticsresults.com/euro/2016/wagsen/teamsfinal.pdf

Singura tara care a aliniat 4 gimnaste in finala


Fara Cata am fi iesit pe ultimul loc...in calificari!

cristina.t
4th June 2016, 20:18
Maria H este o fata pe care o admir foarte tare! Este determinata si se citeste in ochii ei dorinta de a demonstra ca poate. Sa speram ca cineva acolo la lot va avea grija de ea.

cristina.t
4th June 2016, 20:22
Fara Cata am fi iesit pe ultimul loc...in calificari!

Si ti se mai pare nostim ca antreneaza si paralele? :happy
Ea trage tare pentru ea si echipa. Asa a fost invatata sa fie campioana.

Ada24
4th June 2016, 20:24
http://gymnasticsresults.com/euro/2016/wagsen/teamsfinal.pdf

Singura tara care a aliniat 4 gimnaste in finala


Fara Cata am fi iesit pe ultimul loc...in calificari!

nu e singura...si ungaria la fel...
fara cata si in loc cine? nu ai de unde sa stii . :D

Xtreem22
4th June 2016, 20:25
nu e singura...si ungaria la fel...
fara cata si in loc cine? nu ai de unde sa stii . :D

In locul ei Nadia Comaneci..cum cine?

Adeline
4th June 2016, 20:27
Frumos concursul, noi nu prea ne-am vazut insa......:( S-a simtit insa ca gandul multora era la Rio (absente, dificultate scazuta, ratari din lipsa de concentrare si de miza).

Remarcasem ca siguranta pe aparat si executia frumosa se mutasera in tabara franceza la ultimele concursuri. Si uite si surpriza, felicitari lor! cred ca nici nu se asteptau.

Acolo e bronzul nostru....

Felicitari Cata pt notele obtinute, Frags mi-a placut la sol, Melnikova are trasaturi frumoase si glaciale (de rusoaica evident ;)), daca si le va pune in valoare, in cativa ani ne va vraji, Tutkhalyan rateaza mereu in concursuri, ma intreb daca o vom mai vedea in echipa Rusiei in concursuri? Spiridonova desi campioana mondiala la paralele nu prinde finala aici.

Steingruber sper sa prinda o medalie la Rio, ce m-as bucura pt ea!

Germania nu s-a vazut insa pe la Italia si Ungaria am vazut niste executii frumoase. Nu speram ca va avea Ungaria o echipa de top curand dar in ritmul asta.....o sa mai auzim de ei.

Stie cineva maine la ce ora incep finalele pe aparate?

Xtreem22
4th June 2016, 20:28
BTW..la noapte - 2 am ora Romaniei - este '2016 Secret Classic' in SUA
Transmisiune LIVE via youtube https://www.youtube.com/watch?v=0NTFbW470YE
O sa fie toata floarea americana Biles, Douglas, Raisman, Baumann, Skinner, s.a.

Acolo o sa vedem exercitii, nu la EC :)