PDA

View Full Version : Etapa 19: Steaua - Dinamo



Pages : [1] 2 3

ADelPiero
3rd April 2005, 22:15
Duminica, 10 aprilie 2005: Steaua - Dinamo, ora 20:15, TVR 1 (in tur 1-0)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

GeKuRA
3rd April 2005, 22:21
rupe Steaua pe Dinamo... :ok: :ok:

fia
3rd April 2005, 23:12
Evident cel mai bine pt noi ar fi un egal... Dar pe de alta parte nu ma deranjeaza nici daca bate Dinamo ;)

cip_81
3rd April 2005, 23:20
Ii rupem pe caini!!! Vorba aceea: Cainii latra, Steaua castiga :) 5-0

Cred ca esti obsedat de 5-0 asta...daca nu ma insel si la meciul cu Apulum tot scorul asta l-ai pronosticat.De data asta s-ar putea sa iasa chiar mai rau pentru echipa dintre cimitire.

Paul
3rd April 2005, 23:32
Inainte de orice post aduc la cunostiinta forumistilor

1) Tocmai au sarabatorit dinamosvitii 15 ani de la utlima victorie in Ghencea , in campionat

2) Este ultima saptamana inainte de ceea ce presa numeste "Marea plicitseala" ...
Steaua va domina returul fara drept de apel

3) Borcea pregatest-te ... daca pierzi esti un om mort ...

THE HUN
3rd April 2005, 23:42
Un meci al echipelor care trag la titlu dar care prezinta unele lacune in relatiile de joc si nu vad pe niciuna superioara celeilalte asa ca 1x2.

ADelPiero
3rd April 2005, 23:49
Steaua 3-0 Dinamo :D ... sper ca Zenga, sa`l lase in tribuna pe dica :rosu:

Mihai
3rd April 2005, 23:57
3-0 pentru Steaua???? nici in visele lui cele mai bune...

gicu
4th April 2005, 00:02
Un meci pe care trebuie sa-l castigam daca vrem titlul anul asta. Pe de alta parte ambele echipe joaca prost in mom. de fata, sper ca macar in confruntarea directa jucatorii sa arate de ce li se spune fotbalisti

Sper in inspiratia lui Ando

bogdan30
4th April 2005, 00:08
sper ca jiji si porcea sa aseze in teren cele mai bune formatii avand in vedere ca la cele 2 "mari"din bucuresti antrenorii sunt pt imagine :drak:

cip_81
4th April 2005, 00:23
5-0,3-0...numai scoruri fanteziste.Nici macar jocul echipei nu le da sperante pentru asa ceva.E un meci deschis oricarui rezultat, si sunt sigur ca Dinamo va marca in Ghencea.

Paul
4th April 2005, 00:28
N`a zis nimeni ca nu va marca , problema e cate ia ?

ADelPiero
4th April 2005, 00:32
1 boaba ... 2 boabe ... 3 boabe... etc :evil: ... la 5 e finishu` :evil:

bogdan30
4th April 2005, 00:33
dinamo va marca....in proprie poarta

Mihai
4th April 2005, 00:33
Chiar atat de mult o sa ia Steaua :evil:

Paul
4th April 2005, 00:39
Mihai doliul din avatarul tau e pt. Papa sau ti`o groaza de 13 aprilie ?

Mihai
4th April 2005, 00:40
Cea mai buna gluma pe ziua de azi :ok:
Mi-a placut, meriti o :bere:

cip_81
4th April 2005, 00:46
Bai, paulica, nu ti se pare ca ai o parere pre buna despre echipa aia de reptile din ghencea?S-ar putea ca pe 13, zi cu ghinion pentru urmasii lui Dolly, sa consemnam iesirea din cursa pentru titlu a echipei dintre cimitire.

Mihai
4th April 2005, 00:49
Si uite asa, Steaua a facut ca rapidistii sa tina cu dinamo si dinamovistii sa tina cu rapid :D

Paul
4th April 2005, 00:52
Bravo Mihai , ti-a trebuit o vesnicie sa intelegi ca Romania se imparte in stelisti si anti-stelisti ... !

Mihai
4th April 2005, 00:54
Nu-ti fa griji! Daca era dinamo sau rapid in situatia stelei, asa faceau si ceilalti :ok:

Paul
4th April 2005, 00:55
Bai, paulica, nu ti se pare ca ai o parere pre buna despre echipa aia de reptile din ghencea?S-ar putea ca pe 13, zi cu ghinion pentru urmasii lui Dolly, sa consemnam iesirea din cursa pentru titlu a echipei dintre cimitire.

esti obsedat rau de cimitire si de oi , sa mor io

Ok , am inteles aluzia , Jiji e cioban , noi suntem oi.
Ok , ai perfecta dreptate.

Am inteles ca stadionu Ghencea e intre cimitire , ai si aici dreptate perfecta... intr-unul sunt ingropati dinamovistii , in celalalt rapidistii .

Dar vad ca dintr-un mesaj de-al tau 70 % e reprezentat de conbinatia fixa: urmasii lui Dolly , echipa dintre cimitire...
zi tata ceva mai nou ...



Nu-ti fa griji! Daca era dinamo sau rapid in situatia stelei, asa faceau si ceilalti :ok:

Imposibil sa fie dinamo sau rapid in situatia stelei !
Suntem unici ...
CUm sa ajunga Dinamo in situatia Stelei , gandeste`te si tu ...
cel mai bun lot / lider / primavara europeana

In ultimii 15 ani din cele 3 chestii , Dinamo o avut cel mai bun lot doar in sezonul cand linia de mijloc suna : Petre-Lupescu - Haldan - Iftodi si atacul Mutu - Vladoiu ca in rest a vandut tot , lider a mai fost (dar contestat) , iar petru ei Primavara Europeana este si va fi o "fata-morgana"

Catalanul
4th April 2005, 01:39
un meci intre 2 candidate la titlu pe care tind sa cred ca steaua il va castiga, greu, dar se vor impune in fata dinamovisitilor cu scorul de 2-1 :rolleyes:

sib
4th April 2005, 03:24
Derby-ul cel mare al Romaniei. Invingatoarea? Fiind dinamovist, nimic nu ma bucura mai mult decat o victorie in fata eternei rivale. Insa, daca stau si ma gandesc mai bine, ar ajuta? Adik, ambele echipe au sanse la titlu, mai mult sau mai putin. Tin cu Dinamo si as vrea sa castige cam tot ce se poate castiga intern, dar extern? Aici e buba. Degeaba am bate noi Steaua, Rapid, National etc. daca la final Borcea&co vinde juma de echipa...Si atunci Ando ce face? Iara baga nasul in Divizia B, scoate cativa jucatori de pe acolo, mai ia si ceva de pe la tineret, reprofileaza atacanti in fundasi, si incepe IAR sa lucreze la omogenitatea echipei si la pregatirea pentru CL/UEFA :headbang: . In primul rand sunt roman si ma bucura succesele echipelor romanesti in Europa, indiferent cine joaca - fara sa apelez la eterna fraza folosita de mai toti conducatorii "E pentru binele fotbalului romanesc, deci voi tine cu XXX" :rolleyes: . Daca Dinamo nu isi schimba politica asta care nu face decat sa scoatem putin capul dupa ce castigam cupa si/sau campionatul, pentru ca apoi sa il bagam repede la loc, sa (re)vedem care e treaba prin minunatul nostru campionat si sa ne facem mici cand auzim de Europa, iar unii sa se bucure de rezultatele celorlalte echipe prin Europa.

OK, revenind la topic, victorie in fata Stelei, Niculescu dand startul la goluri, si sa speram ca va ramane si dupa finalul campionatului. HAI DINAMO!!!

ronaldinho
4th April 2005, 07:03
E primul meci oficial pentru Dinamo in acest sezon. Va fi un meci, care cred ca-i va aduce cu picioarele pe pamant. Personal mi-as dori un egal, dar cred ca oitele vor sterge pe jos cu javrele. Poate nu-i vor bate la scor dar ii va domina. Dar, cine stie? Mingea e rotunda. Poate egaleaza burca in ultimul minut :D

cip_81
4th April 2005, 08:29
Opa, vezi-ti mai bine de marfarul tau...marfarul din Cluj nu prea a vrut sa puna probleme marfarului de sub pod.


zi tata ceva mai nou ...

Pai, daca zic ceva mai nou va fac de ras, si, probabil, va fi sters mesajul.
Apoi, referitor la meci, tin sa-ti reamintesc ca acum vreo 3 ani Dinamo o batea pe steaua la orice ora cu o defensiva formata din Onut, Kirita si Iodi.

Ayrton
4th April 2005, 09:21
Sper ca a venit vremea "Sa-i calcam in picioare" pe berbecuti, si ma bazez si pe faptul ca stelistii nu vor mai beneficia de "erori" de arbitraj precum in tot acest campionat (ex: golul din ofsaid al lui Cristea din tur fara de care steaua ar fi avut cu 2 puncte mai putin si Dinamo cu unul mai mult, sau meciul de ieri de la Alba cand mardoiul de Radoi trebuia eliminat, la fel ca si Cristea pt al doilea galben, ca sa nu mai zic de penalty... jenant arbitraj prostelist!) pt ca vor fi arbitrii straini.

FORZA DINAMO!

suporterita
4th April 2005, 09:39
da,ne intoarcem la balacareala noastra,la incendiarul nostru campionat "plin de erori umane" si fotbalisti marcanti.sa nu va faceti iluzii dinamovistilor,nu o sa cistigati nimic,nici meciul cu Steaua nici campionatul!ar fii greu pentru voi sa o luati din primul tur in CL de fapt voi ne-ati dus acolo cu rezultatele voastre remarcabile.

RstInPc
4th April 2005, 10:08
Lasati-ne sa ne pregatim pentru Cempions Lig ! :yeah: :D :evil:

Sa presupunem ca batem in Ghencea (perfect realizabil) ce facem daca ne facem de toata bafta cu Rapidul ? Avem talent la a da pe mere ce luam pe pere. Mai este mult pana la final, iar daca Steaua s-a impiedicat si se va mai impiedica, cine poate sa garanteze ca Dinamo nu o va face ?

suporterita
4th April 2005, 10:17
este o presupunere gresita ca Dinamo bate in Ghencea.nici un meci nu seamana cu altul,Steaua a facut un egal,nu a pierdut meciul.cit despre Rapiduletu` ei intradevar joaca fotbal,Dinamo doar mimeaza,treziti-va!

ADelPiero
4th April 2005, 10:42
RstInPc, inca doarme... lasa`l pe saracu` sa viseze :evil: nu`l trezi ;)

uti2102
4th April 2005, 11:22
Ce e agitatzia asta aici ?! Deocamdata avem meci cu Bistritza.

Paul
4th April 2005, 11:26
Rahat , ala e ca si rezolvat ... il bagam pe Banel si ii fugareste pe batranii Gloriei de nu se vad...

Dupa cum a jucat Gloria cu National, nici 15.000 $ de la Dinamo nu vad cum i`ar face sa traga :)

Ayrton
4th April 2005, 11:28
Probabil pt ca 15.000 de $ de la oierul-sef trag mai greu, nu?

vlad1607
4th April 2005, 12:02
cu totzii in ghen(a)cea!!! sa-i calcam in picioare!!

ADelPiero
4th April 2005, 12:36
Ati auzit ca Posta Romana a trebuit sa-si retraga timbrele pe care tocmai le scosese? Erau cu jucatorii lui Dinamo si oamenii nu stiau pe ce parte sa scuipe! :evil:

radcom
4th April 2005, 12:57
Acesta cred ca va fi momentul adevarului. :yeah:
FORZA STEAUA !!! :happy Sa le spulberam sperantzele cainilor! :evil:

vlad1607
4th April 2005, 12:58
MERGETI IN gHena!CALCATI-I IN PICIOARE ! :D :D :D

Ayrton
4th April 2005, 12:59
e expirata gluma... de vreo 15 ani... si era cu protectorul si fanul vostru nr 1, ceausescu... :rosu:

radcom
4th April 2005, 13:11
Noua ne-ar conveni shi un egal, :ok: daca vom scoate 3 pcte. la Bistritza, :ok: pe cand voua v-ar prelungi agonia. :sleep:

ronaldinho
4th April 2005, 13:20
cip nu fi purcelus. lasa-ma si pe mine sa-mi dau cu parerea. Doar am vorbit la subiect, nu?

uti2102
4th April 2005, 13:30
fanul vostru nr 1, ceausescu... :rosu:
Mai informeaza-te de la apropiatzii clanului, Leana shi Nicu erau mari fani ai echipei din groapa. :D Fara indoiala ca afinitatea s-a datorat asemanarilor de caracter intre cei doi shi spiritul ministerului de interne. In acelashi timp, nu prea-l sufereau ei pe Valentin shi echipa lui, dar trebuia sa stea shi ei langa cea mai buna echipa a tzarii, dadea bine.

cip_81
4th April 2005, 14:21
Ha, ha, ha, erau dinamovisti...d-aia le-au pus a doua zi cupa in brate ovinelor, de dinamovisti ce erau.D-aia Dinamo trebuia sa se multumeasca cu locul 2.D-aia Craciunescu facea praf meciurile dintre cele doua echipe.D-aia durau meciurile stelei peste 100 de minute.Tot Dinamo a fost si echipa care nu a pierdut 104 partide.Sau poate ca Valentin avea o influenta mai mare...mai stii?

Ayrton
4th April 2005, 14:45
:lol: :D :lol:
Popa, scuza-ma dar nu pot opri din ras!!!!!!!!!! Caraghios... Ridicol chiar!

DanielAndrei
4th April 2005, 15:19
la apararea pe care o avetzi, berbecoii (STeaua :evil: ) o sa calce mieii in picioare

Ayrton
4th April 2005, 15:26
Venim!!!

"3200 DE BILETE PENTRU SUPORTERI
Conform protocolului semnat in toamna trecuta intre FC Dinamo si FC Steaua, clubul din Soseaua Stefan cel Mare va primi, pentru derby-ul de duminica (ora 20.15), 3.200 de bilete la peluza a doua a stadionului din Ghencea. Toate tichetele vor fi directionate catre Societatea Suporterilor Dinamovisti (SSD). "Una dintre casele de bilete de la Dinamo va sta, de joi, la dispozitia suporterilor. Am primit numeroase solicitari, tinand cont de faptul ca este si o conjunctura favorabila dupa rezultatul de ieri al stelistilor. Toti in Ghencea", a declarat Elias Bucurica, liderul fanilor dinamovisti."

vlad1607
4th April 2005, 15:29
3199 Ayrton ca un bilet e al meu :D
Popica :happy :happy :happy du-te :happy

Pustoai-k
4th April 2005, 15:54
Un egal e ok :ok:

Angelina Jolie
4th April 2005, 16:44
Sper sa fie super spectacol si sa bata Dinamo.

be@
4th April 2005, 16:49
Sper sa fie super spectacol si sa bata Dinamo.

Si eu la fel.Cat imi doresc sa piarda stelutza titlul si anul asta.......

uti2102
4th April 2005, 17:06
D-aia Dinamo trebuia sa se multumeasca cu locul 2
Dinamo e pe locul 2 shi dupa '89, asha ca mai ushor cu gargara. Cat despre viitor, pe 2 vetzi fi intotdeauna :D

Vedetzi shi pe thread-urile astea, tot de voi deschise : http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=5940&page=1
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=5748&page=1
Radetzi voi, da' nu e rasul vostru :drak:

vlad1607
4th April 2005, 17:20
Sper sa fie super spectacol si sa bata Dinamo.

Eu prefer sa nu vad cine stie ce spectacol din peluza dar sa batem in ghena !!! FORZA DINAMO !!! :ok:

Ayrton
4th April 2005, 17:21
Lasa-ne cu SOS, ca doar il stie toata lumea ca e paralel cu realitatea si nu traieste decat in lumea lui "stelara"...
Si mai sapa pe acolo, ca mai dai si de alte threaduri cu ceausescu = steaua!

PS: deja simt ca va e frica si incepeti sa va ofticati! :D

uti2102
4th April 2005, 17:43
Zbarnaie blana pe noi de frica :drak: Sa vezi ce-o sa zbarnaie dintzii in gura catzeilor cand o sa dea ochii cu "Mirela", cum va place voua sa-i spunetzi celui mai bun jucator din tzara. :evil:

@Boaba.....las-o draq de magarie... :jerk:

bob
4th April 2005, 17:49
asta e MECIUL MECIURILOR.nici una din echipe nu e in forma. dinamo n-are aparare, steaua- atac. stelistii ar trebui sa fie multzumitzi ca radoi n-a fost suspendat. e a nu stiu cita oara cind da cu cotul. imi place forma "marelui" d. munteanu. promitzator!

vlad1607
4th April 2005, 18:32
Grigorie a putut fi suspendat dupa vizionarea casetei.Mirela nu o sa fie niciodata suspendata !! Mitica stie :(

Mihai
4th April 2005, 18:33
Sa vezi ce-o sa zbarnaie dintzii in gura catzeilor cand o sa dea ochii cu "Mirela", cum va place voua sa-i spunetzi celui mai bun jucator din tzara. :evil:

Parca Andrei Cristea era ala de 1000 de milioane :o:

vlad1607
4th April 2005, 18:42
Popica vezi poate zbarnaie dintzii vostrii pe motiv de fum..foc...peluza.....ghencea...episodul 2 ! :D :D :D

vladutze... ai grija ca astfel de urari ... iti pot aduce "vizitatori" in casa .... si inca de aia de-ai tai! :drak:

Mihai
4th April 2005, 18:44
Hai ca aici ai dat-o in bara! Parca m-am mai cerat cu tine pe tema asta (sau ma insel??) Tu chiar esti mandru de ce au facut ultrasii atunci?

cip_81
4th April 2005, 19:08
Zbarnaie blana pe noi de frica :drak: Sa vezi ce-o sa zbarnaie dintzii in gura catzeilor cand o sa dea ochii cu "Mirela", cum va place voua sa-i spunetzi celui mai bun jucator din tzara. :evil:

@Boaba.....las-o draq de magarie... :jerk:

Din pacate pentru voi (sau pentru el) partida va fi arbitrata de un arbitru strain...asa ca batausul nu-si poate pune in practica iesirile neanderthaliene.

ion ghetler
4th April 2005, 19:55
:ciocan: cred ca dinamo va juca cu echipa a doua sa poata steaua marca cele 5 goluri

Paul
4th April 2005, 20:03
Sansele Stelei cresc simtitor ... revin la Dinamo Semeghin si Iordache ...
Ar trebui sa joace si Stelea si victoria e asigurata :)

Acum serios vorbind , chiar daca a batut Iasu Dinamo nu a convins deloc...
Sau au senzatia ca in Ghencea vor trece de mijlocul terenului ???

ion ghetler
4th April 2005, 20:10
:bere: cu un arbitraj ca cel de la alba iulia,veti obtine inca un punct pretios in lupta pentru titlu,bravo craciunescu.

Mihai
4th April 2005, 20:10
Dinamo nu a convins deloc????
Pai si steaua ce a convins? A convins arbitru sa greseasca pt ei, de mai multe ori :ok:

Paul
4th April 2005, 20:26
Terminati mah cu arbitru ...
Am mai zis`o
Sa `l fi eliminat pe ala (adica decizie corecta) si eram extrem de multumiti ...
Mihai ... DInamo a avut 3 meciuri si nu a covins ... Steaua doar 1

Stai flex. ca sambata e meci de 1x la National - Rapid si atunci vezi cum se va vorbii :)

Mihai
4th April 2005, 20:40
O sa vad! Eu nu zic de eliminati si de faza de la 11m :ok:

cip_81
4th April 2005, 20:51
Pai, bai, paulica, stiaua nu a convins jucand impotriva uneia dintre cele mai slabe echipe din prima divizie...echipa ce a fost umilita de sportul acasa cu 4-0.

apparte
4th April 2005, 22:32
cu totzii in ghen(a)cea!!! sa-i calcam in picioare!!
I-auzi-l si pe Zdreantza cel cu ochii de faianta!Vad ca ati uitat:"Sarim in groapa/sarim in groapa....(veteranii stiu continuarea)" sau "Steaua vine-n groapa..."
Si inca ceva...cu "incendierea"...d'aia plangeati la garda sa va lase fara amenzi....! :rosu:

tchibos
4th April 2005, 22:51
prea multa raca intre voi baieti, cel mai bine ar fi daca ar iesi un x cinstit :ok: , asa ca sa nu se supere nimeni :D ... dincolo de toate sper sa vedem un meci frumos

vlad1607
4th April 2005, 22:53
apparte vrei sa zici ca :venit in groapa/luati la..../si va punem.... dc tot scrii scrie varianta corecta ! sau "sTiaua vine in Groapa/Ia ....si pleaca"! Nu dezinforma opinia public a:P :D

uti2102
4th April 2005, 22:55
Din pacate pentru voi (sau pentru el) partida va fi arbitrata de un arbitru strain...asa ca batausul nu-si poate pune in practica iesirile neanderthaliene.
Pai nici nu e nevoie. Trebuie doar sa sara la cap shi-i baga in sperietzi. Dar sincer, nu cred k jucatorii dinamovishti sunt atat de speriatzi precum voi......ei au jucat totushi contra lui Manchester, shtiu ce inseamna un duel aerian.

apparte
4th April 2005, 23:07
apparte vrei sa zici ca :venit in groapa/luati la..../si va punem.... dc tot scrii scrie varianta corecta ! sau "sTiaua vine in Groapa/Ia ....si pleaca"! Nu dezinforma opinia public a:P :D
Ce s-a auzit in tur?????

apparte
4th April 2005, 23:09
prea multa raca intre voi baieti, cel mai bine ar fi daca ar iesi un x cinstit :ok: , asa ca sa nu se supere nimeni :D ... dincolo de toate sper sa vedem un meci frumos
Steaua-dinamo nu va fi un meci frumos!Ce ma mira e ca pana la ora asta cu panaramele pe care le au in aparare,n-au luat gol(in campionat)! :o:

alex36
4th April 2005, 23:19
doresc,si sper ca Dinamo sa-si ia revansa fata de meciul din tur

Paul
4th April 2005, 23:34
Steaua-dinamo nu va fi un meci frumos!Ce ma mira e ca pana la ora asta cu panaramele pe care le au in aparare,n-au luat gol(in campionat)! :o:

and ...
au luat in cupa...

Cine e de vina ca aia de la Faru nu au bagat`o in poarta din 10 ocazii , iar Poli Iasi atata poate !

Cu Sportul a fost blat ...

Nu`i nimic , ii ajutam sa ajunga la un golaveraj 5-5 in retur :)

gicu
4th April 2005, 23:50
Ce ma mira e ca pana la ora asta cu panaramele pe care le au in aparare,n-au luat gol(in campionat)! :o:
Asta inseamna sa ai antrenor :P

fia
5th April 2005, 00:02
Paule, vezi ca nu mai e valabila semnatura, ca acum e Dinamo pe primul loc....
In cateva etape te convingi tu ca si 22 ramane tot 21...

Paul
5th April 2005, 00:04
Iti bagi capu in WC daca o sa fie 22 ?

fia
5th April 2005, 00:11
Da-ti dai tu foc daca nu e asa? :yeah:, ca prea esti sigur.... ?
Si da, o sa fie 22 la un moment dat, dar nu cred ca anul asta...

Gata cu offtopicul, hai sa revenim la Steaua - Dinamo

ronaldinho
5th April 2005, 03:03
Steaua-dinamo nu va fi un meci frumos!Ce ma mira e ca pana la ora asta cu panaramele pe care le au in aparare,n-au luat gol(in campionat)! :o:
lasa ca o sa ia duminica cat pentru 4 meciuri. Si oricum, nu aveau cum sa ia gol, din moment ce au realizat 3 in a row :D .....blaturi, bineinteles. cred ca dupa meci stadionul va canta la unison: borcea si ai lui, cascadorii rasului" :degete:

baltazar
5th April 2005, 03:09
merg pe steaua
victorie lejera
2-0

Puc
5th April 2005, 05:00
Va fi meci egal,chiar cred intr-un 0-0 in care n-o sa se intimple nimic interesant.Poate ceva bătăi prin tribune: stelisti-jandarmi : -25 la -3 ; dinamovisti -jandarmi : -25 la 0 ;stelisti-jandarmi-dinamovisti= spital .Mult succes!(prea multă violentă....... :( )

ronaldinho
5th April 2005, 06:40
Puc, locuiesti in Brazilia? - Off topic

Pancujunior
5th April 2005, 07:41
egal... in urma unui meci urat, dupa chipul si asemanarea celor 2 echipe :)

Ayrton
5th April 2005, 09:13
Bilantul all-time al intalnirilor Dinamo - steaua
All Time: 109 37 39 33 143-147
In Stefan cel Mare: 55 22 19 14 77-71
In ghena: 54 15 20 19 66-76

FORZA DINAMO!!!

cip_81
5th April 2005, 09:47
Noua nu ne ramane decat


http://img212.exs.cx/img212/4579/dog8by.gif (http://www.imageshack.us)

radcom
5th April 2005, 09:56
:) "Domnilor, dinamovishti", meciul se joaca in GHENCEA... :ok:
intrebare: De cand n-atzi mai cashtigat in Ghencea, in campionat?????????????? :evil:
raspuns: DE VREO 16(SHAISPREZECE) ANI!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D (CANDVA PRIN 1989)!!!!!!!!!
:yeah: Iar noi, ne respectam traditzia!!!!!!!!!!!!!! :yeah:

Ayrton
5th April 2005, 10:41
A venit timpul sa suferiti!
DINAMO BATE PE STEAUA!!!

ieppy
5th April 2005, 11:13
is it that time of year again? Vremea cand suporterii celor mai tari echipe din tara isi fac sperante, se injura si se scuipa de zor? Ce mult a trecut de la ultima data. in fine, asta ca o introducere. :D

Meciul in sine va fi intre o echipa bunicica(nu buna, nu foarte buna si nu exceptionala) cu o conducere slaba pana la foarte slaba. Asta e Dinamo. Impotriva unei echipe bune(nu foarte buna, nu exceptionala) cu o conducere de toata jena, de kkt. Asta ar fi Steaua. Cine castiga? Vedem duminica. cert e ca Dinamo are moralul mai ridicat si un lot mai numeros si mai echilibrat valoric(chiar daca poate in jos) decat steaua. Daca stelei ii lipseste un atacant cheama juniorii, in aparare daca o sa ia odata radoi rosu(poate, poate :D) atunci e iar jale. La dinamo ce sa zic, e jale in aparare cu oricine acolo. Tare mirat am fost si eu sa vad ca nu am luat gol. Stiu, stiu, blaturi, aranjeli, tampenii. Pana una alta oitele sa aiba ciocul mic ca dupa meciul cu Apullum ar trebui sa se uite in pamantul din fata careului si sa mai traga odata linia aia de 16 m. :D Sau poate ar trebui sa ii dea un bandaj lui Giuchici pentru ca saracul nu are nici o vina ca se afla in teren cu Mirela, fata gingasa si virgina fotbalului romanesc, care imparte pumni si coate in fiecare meci. :D

Asa ca meciul e deschis intre doua echipe(si acum ma refer la franchise) de valori egale. totul e relativ insa pentru ca se stie ca in astfel de meciuri nu se joaca numai cu valoarea ci si cu daruirea si aici tind sa cred ca Dinamo are mai multe de castigat si demonstrat decat steaua.

In concluzie sper sa bata dinamo si vad ca oamenii meciului pe Zicu si Burca. :D

P.S
popica, did you miss me? :D

CoolRain
5th April 2005, 11:26
Oooooooooooooo, lume noua /hello . Ai venit sa vezi cum ii bate Dinamo pe Steaua, nu? Cred ca stii chestia asta :)

P.S.: stii ca dimano n-a mai luat gol in campionat de 5 etape :D ?

ieppy
5th April 2005, 11:41
pai puteam foarte bine sa ii vad si din fotoliu ceea ce nu o sa fac pentru ca o sa stau pe canapea. :D

Nu imi vine sa cred. iti spun un nume: Burca. De mare viitor. :D

uti2102
5th April 2005, 11:56
Ieppy, am o mica obiectzie. Sa compari conducerea lui Dinamo cu cea a Stelei e ca shi cum ai compara palmaresul european al cainilor cu cel al Stelei. Indiferent de ieshirile sale, Gigi e mult peste vanzatorii de butelii de la voi...
O sa vedem duminik cine e mai bun. Sunt sigur ca Zenga o sa-i mobilizeze exemplar pe baietzi, asha ca va spun sincer.......N-AVETZI NICI O SHANSA !!!

CoolRain
5th April 2005, 11:56
Mdea, de posibil sa traiasca mult. Cica tzuica prelungeste viata :D

CoolRain
5th April 2005, 12:02
Sunt sigur ca Zenga o sa-i mobilizeze exemplar pe baietzi, asha ca va spun sincer.......N-AVETZI NICI O SHANSA !!!
Mdea... nu fii asha de sigur. Luati bataie duminica. Steaua o sa aibe un retur muuuuuuuuuuult mai slab decat turul :P

uti2102
5th April 2005, 12:07
Bilantul all-time al intalnirilor Dinamo - Steaua
All Time: 109 37 39 33 143-147
In Stefan cel Mare : 55 22 19 14 77-71
In Ghencea : 54 15 20 19 66-76

FORZA DINAMO!!!

S-au mai jucat 2 meciuri, adik in total 111 (din 1948-1949) pana azi...

Ayrton
5th April 2005, 12:08
Nu fi asa sigur... "baetzii in negru" vegheaza asupra linistii oitelor si a pastorului lor... si nu ma refer la "badigarzii" ce au ajuns sa si dirijeze si peluza stelista, ci la aia cu fluiere si cartonase...

uti2102
5th April 2005, 12:11
Hai k intreci masura. Devi ridicol, ca sa nu zic nesimtzit. Cum potzi sa deschizi gura dupa "prestatzile" din sezonul trecut, sau, mai nou, dupa noua rushine europeana din acest sezon ?! Voi chiar nu va vedetzi lungul nasului. N-avetzi pic de respect pentru adversari. Mirela e fatuca virgina, Ghencea e ghena..... :jerk: O sa va aratam noi duminik unde va e locul. :rosu:

Utilizator
5th April 2005, 12:21
Cu cine se cearta AlPopa??? N-am reusit sa gasesc in postarile recente chestiile spuse de el cu ghena si virgina...
Cat despre prestatiile arbitrilor din trecut, mi-aduc aminte de modul cum ne-ati batut acasa, golul lui Cristea din offside clar. Sper sa ne aratati duminica ca locul ne e in fatza voastra :) In rest 'notre respect Steaua', va castiga, sper, cel mai bun.

Ayrton
5th April 2005, 12:25
E si el un pic ofticat... :D nu stiu motivul... nici nu ma intereseaza... si o sa fie mai ofticat dupa meciul de duminica!

ieppy
5th April 2005, 12:28
Popica, eu de ce trebuie sa o respect pe Mirela? Ce treaba am eu cu ea? Eu trebuie sa te respect pe tine si cred ca nu poti sa imi impui ceva de genul asta. :D Asa ca ia vezi cu nesimtzit si alte faze. :)

Comparatia intre cele 2 conduceri am facut-o cu un scop. Eu zic ca jiji face mai mult rau echipei si jucatorilor decat o fac borcica & co. Think about it. :)

Utilizator
5th April 2005, 12:32
Ieppy de unde stii ca vorbea cu tine ???? Ati vorbit pe pm ceva? :)

ieppy
5th April 2005, 12:34
pentru ca eu m-am referit la Mirela ca fata virgina si gingasa a fotbalului romanesc. Daca Mirela are vreo problema cu asta si se simte jignita atunci poate veni la Viena sa imi dea un cot in gura ca la asta se pricepe. :D

CoolRain
5th April 2005, 12:39
Who the heck is Mirela the virgin?! In mod sigur o raritate :D

Ayrton
5th April 2005, 12:40
Si de domnul "In genunghi ma intorc la tine" si cu mentalitate de slugoi-lingau, da, de mee mee stoica e vorba, ai ghicit!, nu zici nimic? Si pe el trebuie sa-l respectam, nu? Ca doar un pupincurist mai mare nu s-a vazut, si deci merita apreciat si el, nu?

Si noi dinamovistii suntem in proportie de 99,99 % impotriva celor ce au ajuns din anumite conjuncturi sa conduca clubul alb-rosu, cvartetul BBCN fiind injurat, huiduit, agresat verbal si chiar fizic de multe ori... Pe cand turma de mioare din ghencea doar a indraznit sa zica ceva de fiul de boschetar lacatus si v-a amenintat Ciobanul ca va da afara din stadion si ati luat pozitie de ... capra si ati tacut subit!

ieppy
5th April 2005, 12:56
Cool, e o raritate, de aia nici nu se da rosu la ea ca sa nu dispara complet. :D

Ayrton
5th April 2005, 13:00
Pai atunci sa o declaram "monument al naturii", sa o bage Dinel la muzeul comunismului, sa se poata prosterna in fata ei adulatorii din ghena. :D

ieppy
5th April 2005, 13:02
Uite o idee, dar nu stiu daca o da jiji fara 20 de milioane. :D

Ayrton
5th April 2005, 13:07
Ce coincidenta... arbitrul "alaturi de Radoi"... o fi vreo premonitie??? :rosu:



PS: relax, acum glumeam, la arbitrii straini si daca vor gresi o vor face neintentionat si nu o sa-i acuze nimeni de rea-vointa!

ieppy
5th April 2005, 13:10
Chiar naspa. Am ajuns sa anuntam de dinainte ca glumim ca sa nu se scoala lana pe oitze. :D

AAAAAAAAAAAAAAAA, it's good to be back. :D

Ayrton
5th April 2005, 13:18
Pai nu vezi? Cum zici ceva impotriva lor cum se oftica si trec la jigniri...

ieppy
5th April 2005, 13:21
observ. pacat.

Ayrton
5th April 2005, 13:27
Vad ca jesse james si-a editat mesajul si a scos porcaria ai aia cu arbitrul "alaturi de Radoi" :lol:
bine a facut!

uti2102
5th April 2005, 13:53
Pentru cei interesatzi, iata palmaresul Steaua vs Dinamo, ala corect, cules de prin anale :

vs Dinamo 111 33-40-38 150-147

in "Stefan cel Mare" : 56 14-19-23 (72-79)
in "Ghencea" : 55 19-21-15 (78-68)

@ayrton : pana sa vorbeshti matale de jignirile altora mai bine ai invatza ce e ala respectul ... :jerk:

PS :
Cine e interesat de istoria meciurilor directe dintre cele 2 echipe sa acceseze poza de mai jos.

Mihai
5th April 2005, 14:34
:o: "4 000 000 de iubitori ai culorilor rosh-albastre" :o:
Din care 3.950.000 nu au fost niciodata pe stadion :ok:

ieppy
5th April 2005, 14:34
las-o jos ca macane popica. :D

Darkslowstar
5th April 2005, 14:39
Eu zic sa va luati la bataie mai bine :D

Mihai
5th April 2005, 14:43
Uite cine baga raca intre saracii suporteri, un :P"nenorocit":P de brasovean :D

suporterita
5th April 2005, 14:48
si catei s-au transformat in dulai.....ce tupeu aveti,unde ati fost pina acum?in pauza competitionala?credeti ca ne impresioneaza latratul vostru?mai lasati-l pe Radoi in pace,deocamdata ar fii cazul s-o lasati mai moale cu jignirile.

Mihai
5th April 2005, 14:49
"lasati-l pe Radoi"
Il lasam pe Radoi! Dar asta nu inseamna ca si arbitrii trebuie sa-l lase in pace!

ieppy
5th April 2005, 14:51
noi il lasam, dar sa lase si el capul adversarilor si atunci e ok. :D A fost iertat atata timp, e singurul jucator care isi permite sa faca asta regulat. A fost invatzat prost. :D

Mihai
5th April 2005, 14:56
Dehh l-a invatat Jiji ca e seful turmei :ok:

the_big
5th April 2005, 14:59
1-1 !!!

suporterita
5th April 2005, 15:01
Ieppy,dusmanul meu preferat, Dinamo are un handicap uluitor:este in urma STELEI din orice statistica am cita.eu va inteleg frustrarea dar nu pot permite sa va dati rotunzi cind Steaua a muncit sa refaca rusinea lui Dinamo aceea de a ne trimite in turul 2 preliminar al Cl.ITI PROPUN SA TE LASI DE ACEASTA ECHIPA, DACA GASESTI MACAR UN MOTIV SA TII CU EA atunci eu te felicit.

uti2102
5th April 2005, 15:08
Deocamdata, gratzie unui fenomenal deceniu intre '70 shi '80, Dinamo are avantaj la intalnirile directe. Dar nu-i mai tzine mult :D Era comunismului a apus, iar Dinamo shi-a aratat valoarea in cei 15 ani de sezoane europene cu performantze deosebite :evil:

Utilizator
5th April 2005, 15:09
Pai comunism a fost si in '90 cand ati recuperat voi din avantaj :)

Ayrton
5th April 2005, 15:10
Dinamo este in urma STELEI din orice statistica am cita.
Ia citeaza te rog din statistica meciurilor directe: www.gsp.ro ; se pare ca mai aveti mult si bine de asteptat ca sa (daca o sa!) ne ajungeti! :cool:

suporterita
5th April 2005, 15:13
iata ca am reusit sa asmut alt ciine,cei drept simpatic.Ieppy a inghitit in sec si tace asta este, uneori realitatea bate orice conflict.

suporterita
5th April 2005, 15:15
nu va ginditi acum ca despre soferica Ayrton am spus ca e simpatic in nici un caz a fost vorba de Utilizator.

Utilizator
5th April 2005, 15:17
realitatea e relativa...diferenta majora dintre noi si voi e ca noi nu ne credem dumnezei si nici nu avem pretentia sa fim iubiti in unanimitate de o tara intreaga...mostenirea grea de la cei mai infocati suporteri ai echipei voastre, deh :)

PS: multam de compliment, n-as putea fi simpatic in discutiile cu tine daca tu nu ai fi la fel :) si chiar mai mult decat atat :)

Ayrton
5th April 2005, 15:18
Nici nu ma gandeam femeiushco!

suporterita
5th April 2005, 15:23
da se pare ca sunt unii care se cred Dumnezeu.eu una nu ma numar printre aceia care se cred asa.trebuie sa va vedeti lungul nasului cu Dinamo si cum am mai spus-o vreau un motiv pentru care tineti cu alde Semeghin spaima sticlelor de vin

suporterita
5th April 2005, 15:26
Nici nu ma gandeam femeiushco!
o sa propun aici moderatorului meu preferat,se stie cine este , sa fii avertizat.

Utilizator
5th April 2005, 15:30
da se pare ca sunt unii care se cred Dumnezeu.eu una nu ma numar printre aceia care se cred asa.trebuie sa va vedeti lungul nasului cu Dinamo si cum am mai spus-o vreau un motiv pentru care tineti cu alde Semeghin spaima sticlelor de vin


Noi ne vedem lungul nasului, altii nu si-l vad. Ma bucur ca-mi dai dreptate referitor la mandria fara seaman si masura.
Semeghin e trecut deja la noi, si chiar daca ar mai fi care e problema voastra?
In legatura cu beutura: au fost destui jucatori in Romania de-a lungul timpului care beau sprituri si alte licori si jucau bine. E alegerea fiecaruia, cei care exagereaza se vede treaba ca dispar din fotbal.

Ayrton
5th April 2005, 15:30
soferica Ayrton

Propune-te singura!

Paul
5th April 2005, 15:39
Noi ne vedem lungul nasului, altii nu si-l vad. Ma bucur ca-mi dai dreptate referitor la mandria fara seaman si masura.
Semeghin e trecut deja la noi, si chiar daca ar mai fi care e problema voastra?
In legatura cu beutura: au fost destui jucatori in Romania de-a lungul timpului care beau sprituri si alte licori si jucau bine. E alegerea fiecaruia, cei care exagereaza se vede treaba ca dispar din fotbal.

nu a zis nimeni ca fotbalistii nu au voie sa bea , dar nu cred ca dobrin sugea inainte de antrenament sau meciuri ...

Utilizator
5th April 2005, 15:41
nu stiu specific de Dobrin dar au fost altii care o faceau. Ma rog fotbalul s-a schimbat mult de atunci si pretentiile au crescut, nu prea mai poti da randament daca esti tovaras prea bun cu sticla. Nu ca asta ar fi bine, nici mie nu-mi plac astfel de specimene si i-as da afara chiar de la prima abatere.

Paul
5th April 2005, 15:54
Pai oricum Seme si Iordache nu prea au treaba cu fotbalul ...
Bine ar mai fi exemplul enlgezilor ...
Numa ca Dinamo nu vinde in Anglia ci in China si Coreea

Utilizator
5th April 2005, 16:06
asta e, nici voi n-ati vandut prea mult prin tari bengoase :) Pana la urma fiecare ajunge unde ii e locul, n-am zis niciodata ca avem numai super-jucatori. :ok:

Paul
5th April 2005, 16:21
Pai ca ti`o zic pe aia dreapta noi am vandut fix 2 jucatori ...in epoca Becali
Unu in Spania si unu in Coreea ...

Utilizator
5th April 2005, 16:24
Ala vandut in Spania de e acum in Germania dar se pare ca are sanse sa ajunga la Craiova? :)

E, uite de asta e de admirat Jiji, a tinut echipa, buna, rea cum e dar s-a sudat in timp.

remus
5th April 2005, 16:43
Bilantul all-time

Steaua 21 campionate + CUPA CAMPIONILOR EUROPENI :yeah:
Dinamo 17 campionate

pentru toti cei care au postat la meci : A fi stelist nu inseamna a dori raul lui Dinamo .

DACA VOM LUA TITLUL , JOCURILE NOASTRE NI-L VOR ADUCE , NU REZULTATE COLATERALE :yeah:

Ayrton
5th April 2005, 17:43
Si Haliuta? Nu l-ati vandut verisorilor vostri din giulesti?

Utilizator
5th April 2005, 18:38
uitati-va bine la ea ca n-o sa se mai repete, mai degraba as sugera consultarea pozei Steaua-Dinamo 0-3 :ok:

radcom
5th April 2005, 19:11
?!?!?!Oare voua, cainilor,de atata timp,... nu va intrat in reflex ca din GHENCEA tre' sa plecatzi cu coada'ntre picioare?!?!?! :mda:

remus
5th April 2005, 20:34
Si Haliuta? Nu l-ati vandut verisorilor vostri din giulesti?

N-ai inteles nimic din ce am spus :rolleyes:

Paul
5th April 2005, 20:43
pot sa parezi cu 70 % dintre dinamovisti nu au vazut (cu ochii lor la TV ... constienti de ceea ce li se intampla ) o victorie dinamovista in Ghencea , in campionat

Matematic sunt vre`o 16 ani , adaugam 8 ani (ma indoiesc ca se dezvolta sentimentul dinamovist de la 2 anisori ... ) , rezulta ca doar cei care au depasit varsta de 24 de ani ...
Apoi se mai adauga alti factori ... sa fi avut TV pe vremea aia :)


Bilantul all-time al intalnirilor Dinamo - Steaua
All Time: 109 37 39 33 143-147
In Groapa: 55 22 19 14 77-71
In Ghencea: 54 15 20 19 66-76
:D :D :D :D
La semafoare - stiaua,
La tomberoane - stiaua,
In canale - stiaua,
Aurolacii din ghiencia! :happy :degete:

Goood , very goood

1)Statistica e veche , din cate stiu Andrei Cristea a marcat golul 150 pt. Steaua impotriva lui Dinamo

2) Cum explici golaverajul superior al Stelei , desi Dinamo are mai multe victorii ???

3) Referitor la scandare , am auzit si eu una tare , dar e despre morti si nu ti`o zic...
Daca esti curios e de forma

C*****n H****n a*e u*a in t***n

uti2102
5th April 2005, 20:51
Bilantul all-time al intalnirilor Dinamo - Steaua
All Time: 109 37 39 33 143-147
In Groapa: 55 22 19 14 77-71
In Ghencea: 54 15 20 19 66-76


Voi suntetzi cu ani in urma, cum zice shi Paul. Palmaresul real este aici
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=236796&postcount=119

Paul
5th April 2005, 21:04
Mai popica , problema e alta totusi
Asta e palmaresul vechi , forma dinamovistilor ...

109 37 39 33 143-147

Asta e valabil la 01.01.2004 !
Mai adaugam 2 meciuri 2-1 pt. Dinamo si 1-0 pt. Steaua , ambele in Stefan cel Mare

111 38 39 34 145 - 149

okk , asta ar fi dupa varianta lor ...

Uite`l insa pe ala real si adevarat

111 38-40-33 147-150
____________________________
Deci oricum nu sunt in stare sa tina cu palmares ...

===============================================

In schimb m`am uitat prin statistica ...

In ultimii 30 de ani , au 2 victorii in Ghencea ... si 7 in Stefan cel Mare ... da domne` mare echipa ! pentru Dinamo :)
----------------------------------------------

Mare palmares ...

uti2102
5th April 2005, 21:13
Culmea e ca nici palmaresul din GSp nu e corect. Au omis ceva baietzii. Le-am trimis mail. Dar n-am sperantze prea mari, cand le-am cerut sa-mi trimita nishte statistici, shi lor shi celor de la ProSport, n-au fost in stare sa gaseasca palmaresul direct dintre Dinamo shi Steaua :o: A trebuit sa-l gasesc singur....

ronaldinho
5th April 2005, 21:14
Si Haliuta? Nu l-ati vandut verisorilor vostri din giulesti?
Ce om esti si tu? Cum poti sa tii cu echipele pe care le detest eu cel mai mult? :rosu: Da-ti nota acum. off-topic

Paul
5th April 2005, 21:22
Nu era o problema daca venea un asemenea mesaj de la un user...
Insa de la un moderator , e penibil ...
Nu stiu daca asa vorbesc modaratorii ?

Borcea
5th April 2005, 22:35
Un meci de 1X2. Totul depinde de cum va juca apararea lui Dinamo si atacul Stelei. Meci cu multe goluri
Pronostic 2-3
Hai Dinamo!

iulian
5th April 2005, 22:39
Borcea...welcome !...2-3...iar esti la "inaltime" ?

bob
6th April 2005, 09:27
va pansatzi cu palmaresul internatzional? v-a dat omul vostru, giuchici, cu el in cap! la transhumantza cu voi!

ADY19
6th April 2005, 09:38
Prinde si el un sut din nimereala..ceva ce nu o sa mai faca timp de vre-o 2 sezoane si gata...e mare vedeta. Voi nu o sa mai prindeti nik in Europa asa ca...nu va legati de palmaresul international al Stelei ca deveniti penibili

rew
6th April 2005, 09:54
2-0 pt Dinamo.
O sa ziceti ca e alt sport asta cu arbitri straini. Ce-o sa mai faca mirela, Ogararu sau P.Marin? Fara Salomir in echipa, va mai ramine doar avantajul adaptarii la noroi. Dar daca nu ploua nici branhiile nu va ajuta.

radcom
6th April 2005, 11:07
Orice atzi spune,...frustrarea ca nu va putetzi compara cu STEAUA, va termina psihic. :evil:

ieppy
6th April 2005, 11:12
sigur, de aia numai in gura voastra e cuvantul asta. Cum faceti de sunteti asa familiari cu cuvantul asta?

Destepte mai sunt oitzele in zilele noastre. :D

radcom
6th April 2005, 11:21
Cum faceti de sunteti asa familiari cu cuvantul asta?

Destepte mai sunt oitzele in zilele noastre. :D

Va analizam pe voi... :P
Asta e.Ovinele se shcolesc, iar cainii...cu gunoaiele lor. :evil:

ieppy
6th April 2005, 11:23
Mai sa fie. Nu degeaba aveti un filozof in frunte. Mare e gradina si tare am impresia ca la oitze le place sa sara gardu. :D

radcom
6th April 2005, 11:33
Eu personal, folosesc poarta! :ok: Cat despre cei pe care ii are Steaua in frunte, macar VOI sa lasatzi ciocu' mic, ca avetzi cea mai PENIBILA conducere din div. A, :rosu: alaturi de Stiinta U Craiova... :no:

ieppy
6th April 2005, 11:39
Sa iti fie de bine. Cat despre conduceri: chiar crezi asta? Eu zic ca al vostru oier face mai mult rau echipei. Numai ca voi sunteti asa de speriati de el incat inghiti tot ce va baga el pe gat.

radcom
6th April 2005, 11:50
Sa iti fie de bine. Cat despre conduceri: chiar crezi asta? Eu zic ca al vostru oier face mai mult rau echipei. Numai ca voi sunteti asa de speriati de el incat inghiti tot ce va baga el pe gat.

N-am spus ca Gigi Becali e cel mai bun. :no: Nu totdeauna sunt de acord cu deciziile lui(de ex. cazul Neaga).Il apreciez foarte mult pt. ca spre deosebire de ALTZII(shtii tu care), el BAGA bani in echipa, :ok: shi anul acesta s-au vazut shi roadele. :yeah: :yeah: :yeah:

ieppy
6th April 2005, 11:53
am facut o mare greseala. credeam ca vb cu un stelist. Dar tu esti un din ala care din lipsa de performanta a echipei din orasul tau iti alegi sa mai tii cu o echipa din capitala. hai sa traiesti

remus
6th April 2005, 15:35
dar atunci eu cum sunt ? Fc Baia Mare e pe cale sa se desfiinteze , iar eu simt nevoia sa tin cu o echipa mare , iar cum nu am radacini in Oltenia , am ales Bucurestiul :ok:

Daca te-ai nascut in provincie (mai ales in Ardeal) stii cum te trateaza sudistii , si in special bucurestenii.

kreugerman
6th April 2005, 15:42
cine isi mai avuce aminte de meciul STEAUA-dinamo 5-0?daca nu va mai aduceti aminte ,uitati-va duminica la meci.se spune ca-l dau astia reluare:))

Ayrton
6th April 2005, 15:51
Daca te-ai nascut in provincie (mai ales in Ardeal) stii cum te trateaza sudistii , si in special bucurestenii.

Aici gresesti...De la transilvaneni in special a plecat chestia asta cu "miticii", cu buCUResti, cu "va omoram cand treceti prin Timisoara in drum spre Zilina" si alte prostii ...

Red Heat
6th April 2005, 16:02
Daca Dinamo castiga in Ghencea va lua campionatul. Si invers la fel. E adevarat ca mai sunt multe meciuri de jucat, insa cred ca acesta este decisiv, mai ales din punct de vedere al moralului. Sunt tare curios ce va face Steaua la Bistrita...

don_denver
6th April 2005, 17:54
Orice ar fii (adica batem dinamo) hai steaua!!..:))

red hat..deocamdata e 2-0... :ok:

mendingo
6th April 2005, 18:22
forza steaua! cine zice ca sunt obositi? uite ca la bistrita au castigat hehe !
forza steaua! ii batem pe dinamo shi castigam campionatul! /hello

vitalie_killer
6th April 2005, 18:29
Desigur, daca Steaua a cumparat jocul (priviti la penaltyul lui Costin, ratarile altor jucatori). Cat timp nu a cumparat meciurile cu Gloria, Steaua nu a castigat la Bistrita (din sezonul 1997/98, cand a fost 1:0). Rezultatele au fost: 98/99- 2:1 la Bistrita (0:0 la Bucuresti); 99/00- 4:0(1:2); 00/01- 1:1(posibil blat)(0:1); 01/02- 2:1(1:1); 02/03- 0:0 si se incep blaturile(victoriile sunt usoare).
Dinamo nu a castigat in Ghencea de 15 ani, dar orice serie are sfarsit. Dinamo va castiga cu 2:1 datorita inteligentei tactice a lui Andone, daca Steaua nu va cumpara arbitrul (in asa caz va fi 1:1).
Forza Dinamo!

Mihai
6th April 2005, 18:30
Tu nu ai vazut ca i-ati batut pe unii mai obositi ca voi! Pai burebuista ala face cat toata echipa voastra la un loc! :D

Darkslowstar
6th April 2005, 18:42
dar atunci eu cum sunt ? Fc Baia Mare e pe cale sa se desfiinteze , iar eu simt nevoia sa tin cu o echipa mare , iar cum nu am radacini in Oltenia , am ales Bucurestiul :ok:

Daca te-ai nascut in provincie (mai ales in Ardeal) stii cum te trateaza sudistii , si in special bucurestenii.

Frate, dar n-ai pic de demnitate in tine? Baia Mare nu va dispare, chiar daca o va lua de la capat prin diviziile inferioare, pt. ca are o traditie si o istorie in spate. Un adevarat suporter trebuie sa fie langa echipa si la bine si la rau. Chiar daca asta inseamna sa mearga la meci in Divizia H. Asa la succese oricine poate fi suporter.
Brasovul poate sa cada pana la Onoare si eu tot o sa fiu mandru sa ma numesc stegar si o sa ma duc la meciuri. Indiferent cu cine joaca. Niciodata nu o sa fiu fan al altei echipe romanesti si mai ales al echipelor bucurstene sau ale Craiovei. Tin cu orice echipa romaneasca angrenata in competitii internationale, dar atat.
Dar pana la urma faci cum crezi de cuvinta.

Utilizator
6th April 2005, 18:45
Dark cinste tie :ok: iubesti din suflet si nu din interes :)

Mihai
6th April 2005, 18:48
Frate, dar n-ai pic de demnitate in tine? Baia Mare nu va dispare, chiar daca o va lua de la capat prin diviziile inferioare, pt. ca are o traditie si o istorie in spate. Un adevarat suporter trebuie sa fie langa echipa si la bine si la rau. Chiar daca asta inseamna sa mearga la meci in Divizia H. Asa la succese oricine poate fi suporter.
Brasovul poate sa cada pana la Onoare si eu tot o sa fiu mandru sa ma numesc stegar si o sa ma duc la meciuri. Indiferent cu cine joaca. Niciodata nu o sa fiu fan al altei echipe romanesti si mai ales al echipelor bucurstene sau ale Craiovei. Tin cu orice echipa romaneasca angrenata in competitii internationale, dar atat.
Dar pana la urma faci cum crezi de cuvinta.

Si uite asa ne-a oferit Dark o lectie de morala de NOTA 10 :ok:
Esti tare Dark :ok:

remus
6th April 2005, 19:56
nu am glumit cu desfiintatul : nu exista bani , stadionul e pe cale sa se prabuseasca iar echipa are toate sansele sa cada in D. :(

Paul
6th April 2005, 20:21
Frate, dar n-ai pic de demnitate in tine? Baia Mare nu va dispare, chiar daca o va lua de la capat prin diviziile inferioare, pt. ca are o traditie si o istorie in spate. Un adevarat suporter trebuie sa fie langa echipa si la bine si la rau. Chiar daca asta inseamna sa mearga la meci in Divizia Hsa la succese oricine poate fi suporter.
Brasovul poate sa cada pana la Onoare si eu tot o sa fiu mandru sa ma numesc stegar si o sa ma duc la meciuri. Indiferent cu cine joaca. Niciodata nu o sa fiu fan al altei echipe romanesti si mai ales al echipelor bucurstene sau ale Craiovei. Tin cu orice echipa romaneasca angrenata in competitii internationale, dar atat.
Dar pana la urma faci cum crezi de cuvinta.


Sunt de acord 99 % cu ce zici , mai putin cu ideea ca o sa mergi inclusiv in Divizia H ...

Ok , mergi in A , mergi in B .
Dar crede`ma ca daca echipa favorita ajunge in C (sau mai grav) in judetz nu a sa mergi...
Poate ca sambata la 11.00 dimineata nu ai chef de divizia B...

Nici fanii Timisoarei (considerati cei mai civilizati / patimasi) nu au suportat umilinta Diviziei B/C ...

baden
6th April 2005, 21:09
eu n-as putea sa merg la un meci de divizia c. Mai bine ma duc si joc eu o miuta. Acolo cel putin nu dau vina pe alti jucatori sau pe arbitri si nu depinde decat de mine ca jocul sa fie frumos ... si oricum se vede altfel cand ai "lipsa de oxigen" sau dupa meci si dupa bere

rainbow
6th April 2005, 21:55
om trai si om vedea......vb aceea...sari daca esti caine /hello :drak: :yeah:

uti2102
6th April 2005, 22:15
Apropo de demnitate : numeroshi catzei de pe forum latra in stanga shi-n dreapta despre "arbitrii cumparatzi de Steaua" :happy Care va sa zica Dinamo ar fi cashtigat toate cel 111 meciuri jucate in compania Stelei, numai sa nu fi cumparat Steaua arbitrii ! :ciocan: Ce caractere domne' ! Ce echipa ! Ce performantze ! Dar ce sa faci, unora chiar nu le e rushine. :no:

fia
6th April 2005, 23:12
Eh lasa ca nici ai tai nu sunt usa de biserica.....

cip_81
6th April 2005, 23:19
Alpopa, voi, stelistii, ar trebui sa fiti ultimii care sa vorbiti astazi ,6 aprilie, de rusine.

ADelPiero
6th April 2005, 23:42
cip, eu sunt mai greu de cap... imi poti enumera motivele ? :)

Paul
6th April 2005, 23:47
Alpopa, voi, stelistii, ar trebui sa fiti ultimii care sa vorbiti astazi ,6 aprilie, de rusine.

Cip_81 , voi dinamovistii sunteti ultimii care puteti acuza alte echipe de blat astazi ,6 aprilie , de rusine !

fia
7th April 2005, 09:39
Dar a batut Poli Iasi :evil:

knxdan
7th April 2005, 09:44
Steaua - Dinamo
pronosticul meu 1-0
dorinta mea 1-1 si un meci interesant

Darkslowstar
7th April 2005, 11:07
nu am glumit cu desfiintatul : nu exista bani , stadionul e pe cale sa se prabuseasca iar echipa are toate sansele sa cada in D. :(

Nu cred ca o sa se desfinteze, fie si numai traditia voastra o sa impuna salvarea echipei sub o forma sau alta. Si daca pica in D nu e sfarsitul lumii. O sa apara ei si banii la un moment dat si o sa reveniti la locul pe care vi-l da traditia si istoria voastra.

@Baden, Paul: cand Brasovul a stat 2 sezoane in B deceniul trecut, am fost la meciurichiar mai des decat merg acum (aveam si mai mult timp ce-i drept) si imi programam vizitele la Brasov ca sa pice cu meciurile Steagului de acasa. Si m-as duce si in C sau mai rau. Nu vad care-i problema. Am fost la multe meciuri de C sau judet, si aveti dreptate, uneori iti vine sa cobori pe teren (am stat mult timp in Aiud si mergeam regulat la meciurile metalului Aiud, atat in C cat si in judeteana).
Eu ii admir foarte mult pe acei suporteri englezi ai unor echipe de mare traditie acum multa vreme, infintate in sec XIX, cu titluri de campioana prin secolul trecut, dar acum cazute prin divizia 15 si care totusi au 5-6000 de spectatori la fiecare meci si au si un marketing infloritor. Dupa umila mea parere, asta inseamna sa fi un suporter adevarat. sa te bucuri si cand bati Valencia, dar si daca invingi greu Avantul Prabusirea in C, daca din intamplare ajungi acolo.
Sambata la 11? Am fost si s-ar putea sa ajung acolo la vara, dar nu o consider o tragedie. Tragedie este ceva de genul tzunami-ul ucigas, fotbalul e doar un joc.

suporterita
7th April 2005, 12:22
Apropo de demnitate : numeroshi catzei de pe forum latra in stanga shi-n dreapta despre "arbitrii cumparatzi de Steaua" :happy Care va sa zica Dinamo ar fi cashtigat toate cel 111 meciuri jucate in compania Stelei, numai sa nu fi cumparat Steaua arbitrii ! :ciocan: Ce caractere domne' ! Ce echipa ! Ce performantze ! Dar ce sa faci, unora chiar nu le e rushine. :no:
tonul l-a dat Cap de Butelie si Netoiul.e din ce in ce mai greu pentru ei sa pricapa ca nu mai au nici o sansa anul acesta.

ieppy
7th April 2005, 12:25
Norocul vostru ca ii credeti pe jiji si mirela. cati ani sunt acum? 4-5 ssau 6? ca nu mai tin minte bine de cand nu ati mai castigat si voi ceva. Pe langa premii de fair-play si campionate castigate la moral. :D

uti2102
7th April 2005, 12:34
Au trecut cam 6 saptamani :24 ianuarie 2005. Te las pe tine sa ghiceshti ce am cashtigat atunci. In orice caz, ceva ce voi n-o sa cashtigatzi niciodata. :drak:
Dinamovishtii incearca cu orice pretz sa-shi faca curaj : "mergem in Ghencea", "ii calcam in picioare", "le aratam noi lor" :happy Sunt patetici, incearca sa se pacaleasca singuri ca au cu ce :headbang: Dar nu-i bai, ei sunt maeshtrii la pacaleli :D Noroc ca exista cupele europene ca sa ne dam seama cand e pacaleala shi cand nu :evil:

ieppy
7th April 2005, 12:41
nu cunosc! ati castigat ceva? Ati primit ceva? e ceva nou pentru mine.

Hai mai popica. patetici? Tu chiar nu vrei sa te relaxezi. Imi pare sincer rau sa te vad asa. Nu face bine la inima. :) Cred ca singurul care isi face aici curaj esti incercand sa te dai mai rotund decat esti. Ai limitele tale peste care din pacate nu pari a putea trece. :)

uti2102
7th April 2005, 12:47
Nu e nevoie sa-mi fac curaj "aici". Nu de alta, dar e ultimul loc unde ar fi nevoie de asha ceva. Fii fara grija, "rotund" nu sunt :drak: Sunt inca in forma, asha ca n-are de ce sa-tzi para rau ! Sau poate ca .....are ! Ca doar eshti dinamovist :evil:

ieppy
7th April 2005, 12:50
Ar trebui sa iti citesti semnatura aia. tare imi e e ca tu te afli in categoria gresita. :) Eu nu am nici o treaba cu tine dar vad ca tu tot incerci sa te faci remarcat. am inteles, esti stelist(sa iti fie de bine). am inteles, urasti Dinamo(sa cresti mare). Nu inteleg insa de ce nevoia asta de afirmare? ti-a fost greu fara mine pe aici? :D

suporterita
7th April 2005, 12:56
cunosc pe cineva care are 20 de ani si vrea tot dinadinsul sa para mai mare.

ieppy
7th April 2005, 13:07
Chiar asa? Eu nu. :D

suporterita
7th April 2005, 13:15
unde mi-ai fost,in insulele Canare?

ieppy
7th April 2005, 13:20
prima la dreapta. Am avut treaba. Inca am. Asa ca nu te obisnui cu mine pe aici ca nu stiu cat o sa mai pot intra regulat. :)

suporterita
7th April 2005, 13:23
ar trebui sa ma bucur sau sa-mi para rau?pina una alta reinnoiesc intrebarea de ieri:da-mi un motiv pentru care inca mai tii cu Dinamo.

ieppy
7th April 2005, 13:28
nu am prins intrebarea. Nu stiam ca trebuie sa dau explicatii cuiva. Iubesc echipa asta de la 5 ani asa ca nu vad de ce nu as mia face-o acum. Dar lasa-ma sa ghicesc. Tu tii cu Steaua pentru ca are cei mai multi "suporteri". Sau pentru ca are cel mai bun palmares, nu?

suporterita
7th April 2005, 13:35
eu am un motiv sa iubesc Steaua,aici se face performanta.nu cred ca este bine sa traiesti din amintiri,prezentul si viitorul este tot ceea ce conteaza ,trecutul este de domeniul comunismului si nu prea avem la ce sa ne intoarcem.

ieppy
7th April 2005, 13:39
nu ai inteles nimic.

ion ghetler
7th April 2005, 13:45
mai mult de un meci egal si ceva box nu ne vor oferi aceste doua echipe fanion din fotbalul Romanesc,cel mai bine urmariti National-Rapid unde veti vedea un fotbal modern si tactic.

suporterita
7th April 2005, 13:46
tie trebuie sa-ti desenez?tu tii cu Dinamo de la 5 ani iar eu am spus ca nu este bine sa traiesti din amintiri poate atunci aveai motive sa iubesti Dinamo acum eu nu vad vreunul.despre mine, nu tin cu Steaua sa ingros rindurile suporterilor ci pentru ca am un motiv:se vrea si se face performanta si pe noi stelistii asta ne multumeste poate pe voi dinamovistii va multumeste lipsa performantelor si din acest motiv iubiti Dinamo.trebuie sa mai bei lapte prins ca sa te prinzi si tu,sau la Viena nu exista?

Triphat
7th April 2005, 13:51
Bate Steaua! Tre sa bata Steaua, a sosit momentul Stelei, pana acuma numa Dinamo. Duminica se vor vedea valorile celor 2 echipe... Toti stelistii sa fie prezenti in Ghencea duminica seara si sa faca infern sa se sperie javrele. Degeaba tot latra ei atata, ca din Ghencea vor pleca cu coada intre picioare. Forza Steaua!

ieppy
7th April 2005, 13:53
Si tu ce vrei de fapt? daca tu nu vezi inseamna ca nu exista? Ai devenit tu o autoritate in domeniu de cand lipsesc eu? Hai sa ne vedem fiecare de echipa lui.

uti2102
7th April 2005, 14:42
Ar trebui sa iti citesti semnatura aia. tare imi e e ca tu te afli in categoria gresita.
Nu-tzi fa tu griji in ce categorie sunt eu! Pana una alta observa ca tu nu te afli in nici una dintre ele :evil:
"Abureli a la Ieppy" legate de afirmare/dezafirmare etc potzi sa-mi trimitzi pe PM sau pe YM. Dar cum nici unu' dintre noi nu prea are timp propun sa lasam claca pe alta data. Adik pe cand o sa fii shi tu in forma :D

ieppy
7th April 2005, 14:50
ai calculat tu mai popica? :D Asa te vreau. baiat destept ce esti. :D Eu nu am timp de ym caci am multe de facut. Cat despre forma mea, hmmmmm, eu 9 din 9, tu 4 din 6. I win. :D

suporterita
7th April 2005, 15:01
se pare ca atunci cind muncesti ai accese de grandomanie si uiti sa mai tii cont de respect.

ROMANIA
7th April 2005, 16:26
Dragha suporterita, dar cine a castigar 3 campionate din ultimele 5? Si cine 1 din aceliasi 5(chiar din ultimele 6)? Voi ati eliminat Valencia? Pe acea Valencia o elimina si Gloria Bistrita, daca nu facea blat cum a facut ieri cu Steaua.
Dinamo is the best! STEAUA-DINAMO-1:2.

Paul
7th April 2005, 16:30
Dragha suporterita, dar cine a castigar 3 campionate din ultimele 5? Si cine 1 din aceliasi 5(chiar din ultimele 6)? Voi ati eliminat Valencia? Pe acea Valencia o elimina si Gloria Bistrita, daca nu facea blat cum a facut ieri cu Steaua.
Dinamo is the best! STEAUA-DINAMO-1:2.

Hahahaha , desigur dar voi de ce nu sunteti in stare sa eliminati echipa normale gen Partizan belgrad , TSKA Moscova sau Polonia Varsovia sau Grashoppers...

Si pana la a elimina Valencia am eliminat Besiktas , Standard , CSKA Sofis , iar ca Valencia era eliminata de Gloria nu `mi straneste decat mila ...
Ce echipa tare avem in oras si nu staim ...

ROMANIA
7th April 2005, 16:38
Paul, daca esti din Bistrita si cred ca ai privit ieri meciul, poti spune cu mana pe inima ca nu a fost blat? Apropo, cand a jucat Dinamo cu TSKA Moscova (poate cu Spartak)?
Gloria a demonstrat pe vremea ei ca are ceva valoare (cand a trecut 2 tururi in Intertoto), fiind eliminata de Lille, a ocupat nu demult locul 3, facand mai putine blaturi (aproape de loc, doar 2 cu Rapid, unul cu Steaua si cu Ceahlaul).

Paul
7th April 2005, 16:45
Ok , Dinamo cu Spartak a jucat ...
Da am vazut meciul Gloria - Steaua , dar spre deosebire de carcatasi am vazut si Gloria- National...
asemanarea ... asta e valoarea Gloriei ...nici o ocazie sanatoase in 2 meciuri acasa
-------
Probabil ca ceea ce numesti tu performanta "Gloria a demonstrat pe vremea ei ca are ceva valoare (cand a trecut 2 tururi in Intertoto), fiind eliminata de Lille" , se aplica la Dinamo.
Iti spun ca intertoto e fix **** .
Acolo joaca echipe de pe locurile 5-6 din Europa, dar este o competitie in care echipele care au avut un sezon prost , au o sansa sa prinda UEFA...

Ideea mea era alta ...
Nici o echipa din tara nu ar fi eliminat Valencia , fiindca noi nu numai ca am eliminat Valencia (daca era turul I admiteam ca a fost intamplare) , dar veneam dupa ce am eliminat Besiktas , Standard si CSKA !!!

Si drept exemplu , joi Valencia era in Ghencea, iar duminica facea 1-1 cu Real...
deh si Realii astia sunt iesiti din forma rau ...

Dinamovistii adevarati (cei care isi iubesc echipa , nu cei care urasc Steaua si isi spun dinamovisti !) , au apreciat performanta Stelei , chiar daca nu s-au bucurat !
Cele mai la indemana exemple sunt Andone si Fl. Petre , nu Borcea, Netoiu sau Elyass!

vitalie_killer
7th April 2005, 17:05
Si rapidistii urasc Steaua, dar eu urasc Steaua de aceea ca o iubesc pe Dinamo. Desigur eliminarea Valenciei este o performanta, dar la forma de moment a ei nu este ceva chiar fenomenal. Cu Real a fost alt antrenor si aceasta tot timpul duce la o motivare suplimentara, iar Real nu este intr-o forma prea grozava. Besiktas, Standard, CSKA Sofia sunt cel mult echipe medii, nu super. Eu cred ca pe "Old Trafford" Steaua in genere ar fi pierdut vreo 5:0, iar Dinamo a opus o careva rezistenta(0:0 la pauza).
P.S. Tu tii cu Steaua deoarece cu ea tin 60%(ceea ce eu nu cred, maxim vreo 30%) din romani?

uti2102
7th April 2005, 17:45
Voi ati eliminat Valencia? Pe acea Valencia o elimina si Gloria Bistrita
Vezi k tzi s-a lungit nasul. Ca obrazul cred k il aveai gros dinainte. :jerk:


Eu cred ca pe "Old Trafford" Steaua in genere ar fi pierdut vreo 5:0, iar Dinamo a opus o careva rezistenta(0:0 la pauza).
:happy Shi marmota......Nu shtiu domne cum se face, da' se pare ca Dinamo intr-adevar e cea mai cea. Ce chestie domne, multzam ca m-ai luminat shi pe mine intr-un tarziu :ciocan: Voi n-avetzi pic de rushine. Murdaritzi substantivul "caine" :mda:

apparte
7th April 2005, 21:39
Si rapidistii urasc Steaua, dar eu urasc Steaua de aceea ca o iubesc pe Dinamo. Desigur eliminarea Valenciei este o performanta, dar la forma de moment a ei nu este ceva chiar fenomenal. Cu Real a fost alt antrenor si aceasta tot timpul duce la o motivare suplimentara, iar Real nu este intr-o forma prea grozava. Besiktas, Standard, CSKA Sofia sunt cel mult echipe medii, nu super. Eu cred ca pe "Old Trafford" Steaua in genere ar fi pierdut vreo 5:0, iar Dinamo a opus o careva rezistenta(0:0 la pauza).
P.S. Tu tii cu Steaua deoarece cu ea tin 60%(ceea ce eu nu cred, maxim vreo 30%) din romani?
La pauza nu era 0-0,blea!In 15 ani ati trecut de 2(doua)ori de turul 1 in competitiile europene,acolo unde se vede valoarea!Nu in campionatul unde iti aranjezi 12 meciuri din 15,unde influentele MI sunt imense(inca).In acesti ultimi 15 ani in Europa a existat doar Steaua!Faptul ca echipa campioana a ajuns sa joace 3 tururi preliminare in CL(la fel ca echipele din Moldova,Armenia,Faroe,Islanda etc) vi se datoareaza voua,celor care contestati valoarea Stelei, cei care nu sunteti in stare sa treceti nici de islandezi sau letoni!

Paul
7th April 2005, 21:40
Si rapidistii urasc Steaua, dar eu urasc Steaua de aceea ca o iubesc pe Dinamo. Desigur eliminarea Valenciei este o performanta, dar la forma de moment a ei nu este ceva chiar fenomenal. Cu Real a fost alt antrenor si aceasta tot timpul duce la o motivare suplimentara, iar Real nu este intr-o forma prea grozava. Besiktas, Standard, CSKA Sofia sunt cel mult echipe medii, nu super. Eu cred ca pe "Old Trafford" Steaua in genere ar fi pierdut vreo 5:0, iar Dinamo a opus o careva rezistenta(0:0 la pauza).
P.S. Tu tii cu Steaua deoarece cu ea tin 60%(ceea ce eu nu cred, maxim vreo 30%) din romani?

Da domne de asta tin cu Steaua ...

Important nu e procentul

Sunt sigur ca multi dintre cei care au raspuns la acel sondaj au o gandire de genul... nu tin bre cu nimeni , dar hai tin cu Steaua ca e cea mai buna echipa a fotbalului romanesc

Probabil sunt unii care tot asa , nu prea implicati , nu se uita la meci , dar au o simpatie pt.Dinamo

In schimb suprematia la suporteri nu poate fi contestata.
La nivel global procentul a ajuns la 60 % Steaua conform Gallup!

La nivel de nr. prezenti pe stadion iarasi Steaua .
Bine Timisoara face stadion plin ca si Steaua , dar Timisoara in afara de banat , in rest in tara nu este iubita mai deloc .
Dinamo face in cele 13 meciuri neimportanta , fix 40.000 de spectatori , cat face Timisoara intr-un meci acasa.

In fond nu conteaza cati tin , nu ma pasuioneaza statistica , ideea e alta;

Uite la Bistrita de ex.
Cati spectatori au fost ieri ... stadionul plin ochi , au ramas oameni cu bilet afara si i-au bagat in peluza ( desi este inchisa , fiindca e in constructie)
Uite la Alba cati oameni au asteptat echipa...
Cand merge Rapidu la ALba ii asteapta cineva ?
La Bistrita ceva?
DInamo e asteptate la Bistrita de stelisti , ca sa-i injure !

Mihai
7th April 2005, 21:45
dar hai tin cu Steaua ca e cea mai buna echipa a fotbalului romanesc

Cred ca voiai sa zici cu cele mai bune rezultate si cele mai mari performante, dar te-a luat valul :ok:


la nivel de nr. prezenti pe stadion iarasi Steaua .
Bine Timisoara face stadion plin ca si Steaua , dar Timisoara in afara de banat , in rest in tara nu este iubita mai deloc .


In ghencea ati avut noroc cu Uefa ca s-a umplut stadionul ca sunt meciuri in care fluiera vantul prin tribuna :ok: Repet sezonul asta nu!

Paul
7th April 2005, 21:55
Nici sezonul trecut ...

uti2102
7th April 2005, 21:58
Cea mai slaba asistentza a fost in acest an la un meci cu Otzelul. Nu cred k eram mai mult de 7000 de spectatori. A dat gol Neaga, dupa o centrare de pe dreapta a lui Opritza. 1-0 scor final.

gabrifar
8th April 2005, 00:04
Mi-aduc aminte cu nostalgie de cuplajele pe stadionul 23 August cand eram pusti si traversam balta cu prietenii . Ce meciuri, ce fotbalisti: Lucescu, Marcel Raducanu, Dinu, Dudu Georgescu, Iordanescu, Stoica ahhh amintiri, amintiri

Angelina Jolie
8th April 2005, 00:46
eu n-as putea sa merg la un meci de divizia c. Mai bine ma duc si joc eu o miuta. Acolo cel putin nu dau vina pe alti jucatori sau pe arbitri si nu depinde decat de mine ca jocul sa fie frumos ... si oricum se vede altfel cand ai "lipsa de oxigen" sau dupa meci si dupa bere
Eu as putea sa merg la un meci in divizia C, si chiar am facut-o vreme de mai multi ani, eu si inca vreo 200 de indivizi in tribune la CFR. Si am facut-o meci de meci, nu intermitent. Ma refer aici la meciurile de acasa, ca in deplasari nu am fost, decat cand eram in B. Si din punctul meu de vedere a fost frumos, si as face la fel daca Doamne fereste am retrograda.
Ca sa zic si la subiect, abia astept meciul asta, pentru ca intotdeauna se creeaza o atmosfera foarte frumoasa in tribune, care te face sa apreciezi meciul, chiar daca este de calitate mai slaba. Sper sa nu fie cazul acum.

be@
8th April 2005, 01:16
Mai bine ma uit la Real-Barca,ca acolo am ce vedea !

ronaldinho
8th April 2005, 05:57
on topic meci de 1x2. 4-4-2 Zenga 3-4-X (x= o-3, 1-2, 2-1 :D numai ando stie) Fia, fia......asa greu te mai prinzi? Era o aluzie la faptul ca de vreo 3 pagini se vorbeste off-topic.

armin
8th April 2005, 09:02
Dupa atatea deplasari in care intotdeauna se ambitioneaza cate un jucator sa dea golul vietii sale impotriva Stelei, asta va fi meciul de "Home, sweet home" pentru Steaua, pentru care cateii pot sa se roage de pe-acum, sa nu o ia precum Nationalul in toamna.
Sunt sigur ca vom avea 2-0 sau 3-0 la pauza. Spun asta nu pentru ca Dinamo ar fi o echipa slaba, ci pentru ca vor juca in infern.

Ayrton
8th April 2005, 09:54
"Infern"... uuu, deja mi-e frica! :D

BOGGIECOOL
8th April 2005, 10:12
Sa bata Steaua, nu numai ca sun si stelist, dar am o boala pe dinamovistii astia ca nu stiu sa tina cu alta echipa, chiar daca aceasta a fost singura in lupta in cupele europene pt. Romania. Stiu rapidisti, stiu alti suporteri al altor echipe care au fost alaturi de Steaua pana la capat in cupe doar pt. ca reprezinta Romania, dar nu dinamovistii nu pot si inchei cu o vorba pt. toti dinamovistii : [MODERATED]! :rosu: :degete:

viorel 31
8th April 2005, 10:13
Sunt sigur ca Steaua va castiga meciul de duminica seara. Nu conteaza scorul, si un 1-0 ca in tur, rezultat "made in Italia" ca si antrenorul este OK :ok:
Mare pacat ca "eternul derby" se joaca la aceeasi ora cu "el classico" Real vs Barca...
Acum se vede adevarata valoare a echipei Dinamo, ca despre valoarea Stelei ne-am edificat in Cupa UEFA si in tur (stelistii stiu de ce)
Sper sa vedem inainte de toate un meci spectaculos, un fotbal bun si cine este mai bun sa castige.
F O R T Z A S T E A U A!!!

RstInPc
8th April 2005, 10:50
Cata siguranta pe stelisti !? Pana si mult iubitul vostru ciobanas...pardon, patron, este mai ponderat. Poate va facem ilice duminica. :rolleyes: Exista o conditie pentru ca noi sa avem sanse duminica, si anume sa nu joace Andone cu Fl. Petre pe stanga, ca ne-o luam mai rau decat Germania pe Giulesti ! :ciocan:

armin
8th April 2005, 11:58
Lasa ca si noi jucam cu un om in minus, ma refer la Dinita. Asta poate fi tinut si de Andone de pe margine.

Paul
8th April 2005, 14:22
Va fi stadionul plin cu stelisti , deja meciul e castigat

Ayrton
8th April 2005, 15:45
Pai atunci echipa voastra nici nu mai trebuie sa se prezinte... :D

remus
8th April 2005, 16:06
Dragha suporterita, dar cine a castigat 3 campionate din ultimele 5? Si cine 1 din aceleasi 5(chiar din ultimele 6)? Voi ati eliminat Valencia? Pe acea Valencia o elimina si Gloria Bistrita, daca nu facea blat cum a facut ieri cu Steaua.
Dinamo is the best! STEAUA-DINAMO-1:2.

pacat ca un user cu numele asta e asa de incuiat . Ce legatura are faptul ca chelsea nu a castigat vreun titlu de 50 ani cu faptul ca e acum pe primul loc :cool:

p.s. Mi-am permis sa iti corectez greselile din post-ul quotat , pentru a - ti imbunatati imaginea :ok:

Paul
8th April 2005, 16:24
Azi am auzit teoria zilea , de la un profesor de istorie (evident dinamovist)

Mah , pai daca Steaua a pierdut cu Poli Iasi , iar DInamo a batut Iasul , atunci Steaua pierde si cu Dinamo ... nu`i logic ?

cip_81
8th April 2005, 17:20
Si teoria aia tampita a ta...daca acolo n-au castigat Besiktas, Standard, Valencia sau Villarreal, Dinamo nu o poate face.

Ayrton
8th April 2005, 18:37
daca Steaua a pierdut cu Poli Iasi , iar DInamo a batut Iasul , atunci Steaua pierde si cu Dinamo ... nu`i logic ?

Logic este, sa speram ca asa si se va intampla! :evil:

Forza Dinamo!

Paul
8th April 2005, 18:38
Mi se pare extrem de logic ce sustin
Insa as continua lista echipelor care in ultimii ani nu au batut in Ghencea

Besiktas , Standard , Valencia , Villareal , CSKA , Liverpool Southampton ...

Mihai
8th April 2005, 18:40
Železnik.... a astia parca v-au batut :drak:

Paul
8th April 2005, 18:53
hmmm
parca atunci jucasem cu echipa a II nu??

Eu vb de meciurile pe care le-am tratat serios !

baden
8th April 2005, 18:55
Dinamovistii s-au intoxicat de "cretinism" de la dinu

Mihai
8th April 2005, 18:59
Eu vb de meciurile pe care le-am tratat serios !

Poli Iasi cu a cata echipa ati jucat? :thinkso:

ADelPiero
8th April 2005, 19:02
acolo a fost vorba de relaxare... :mda:

remus
8th April 2005, 19:03
Mai bine ma uit la Real-Barca,ca acolo am ce vedea !

Mai bine te-ai uita cum castiga Steaua.

baden
8th April 2005, 19:06
Parca numai steaua a pierdut meciuri ... :P ... dinamo joaca toate meciurile in deplasare ... (asa ca nu are cum sa piarda "acasa")

Paul
8th April 2005, 19:12
PS.
Ce coincidenta:

Duminica de la 20.00 se joaca 3 super derby-uri.

Steaua - DInamo
Real - Barcelona
Panathinaikos - Olympiakos

Mihai
8th April 2005, 19:14
Unu mai tare ca altul! Chiar nu stiu la ce sa ma uit:
Steaua - Dinamo sau Real - Barca :thinkso:

cip_81
8th April 2005, 19:15
Da, si cand te gandesti ca oaspetii le vor castiga pe toate...

semmaka
8th April 2005, 19:16
Parca numai steaua a pierdut meciuri ... :P ... dinamo joaca toate meciurile in deplasare ... (asa ca nu are cum sa piarda "acasa")


Ai zis bine, dinamo joaca numai in deplasare, ca acasa face circ, ca vin tot felul de figuranti prin groapa.

Paul
8th April 2005, 19:19
h3h ,permite`mi sa`ti ofer niste cote de pariuri pe cele 3 meciuri , cu semnul 2

Steaua - Dinamo 2 3,20
Real - Barca 2 2,70
Panathinaikos - Olympiakos 2 2,70

Cota : 23,38
Cu o miza decenta de 100 $(salariul minim pe economie) ies vre`o 2500 $...
-------
Sper ca observi ca in cele 3 meciuri , Dinamo are cele mai mici sanse sa se impuna in deplasare

ADelPiero
8th April 2005, 19:46
eu m`as duce pe 1 - 2 - 1 ... ce castig iasa asa ?

Paul
8th April 2005, 20:21
2,1 * 2,7 * 2,4 = 13,68

Deci de 14 ori suma pariata !
Pariezi 100 k ==> 1.368.000
-20 % impozit la stat , ramai cu ~ 1.100.000

Nu iti recomand ca Barca nu bate la Real (parerea mea)