PDA

View Full Version : Fantasy Euro 2016



Pages : [1] 2

Eddy DoubleD
20th May 2016, 19:35
Let's get ready to rumbleeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

http://eurofantasy.uefa.com/en

Am facut o liga pentru OLS. Join cu codul de mai jos.

League code: 20829TY1

Freek
21st May 2016, 23:24
Eu ma bag. Habar nu am cum se joaca dar ma bag la citit zilele astea. Banuiesc ca nu e inginerie aerospatiala. :D

Doctor_Satan
25th May 2016, 10:47
M-am bagat si eu.
Freek, daca citesti si vezi ceva important, posteaza un rezumat aici, te rog.

Johnny D
30th May 2016, 11:56
Eu nu ma bag si peste ultimul bastion a lu Eddy ce-a ramas necucerit de catre mine!:D

Eddy DoubleD
30th May 2016, 16:18
Eu nu ma bag

Pai n-are rost; chiar trebuie sa te uiti la fotbal pentru jocul asta, nu doar pe flashscore. Ca sa nu mai zic ca nici nu le ai cu pusul la pariuri :(

Freek
30th May 2016, 20:39
Ce face Johnny pe nebunu. :D Baga-te bre, sa fim multi...




M-am bagat si eu.
Freek, daca citesti si vezi ceva important, posteaza un rezumat aici, te rog.

Sigur. Mi-am facut doar contul, n-am citit nimic. Am vrut azi dar m-a palit o leneeee...

JJ
30th May 2016, 22:16
M-am bagat, dar vad ca suntem doar 3...

Eddy DoubleD
30th May 2016, 22:30
Se misca lumea greu. Sunt cateva persoane care erau active pe FPL si poate vor intra si ei :) Nu e bai. Astia nici nu au updatat in joc inca lista cu jucatorii convocati.

Freek
30th May 2016, 22:31
Daca fac echipa acum mai am timp sa schimb una alta pana incep meciurile sau e batuta-n cuie?

Eddy DoubleD
30th May 2016, 22:33
Schimbi cat vrei pana la primul meci.

Freek
30th May 2016, 22:35
Bun, ca sa pot sa intru si eu in liga ols.

JJ
30th May 2016, 22:37
Apropo, Tamas e in lot? Ca la astia pe site poti sa-l alegi.

Eddy DoubleD
30th May 2016, 22:41
Apropo, Tamas e in lot? Ca la astia pe site poti sa-l alegi.

Asta ziceam mai sus, n-au corectat astia inca listele finale cu jucatori.:)

JJ
30th May 2016, 22:42
Va dau un tip gratis: luati-l pe van Damme. Are un nume predestinat sa intre in legenda. :D

Freek
31st May 2016, 00:05
Pfoai, pai ce preturi au aia ma acolo. Ma doare capatana... :nope:

Vad ca suntem 4 in liga.

Johnny D
31st May 2016, 09:30
Pai n-are rost; chiar trebuie sa te uiti la fotbal pentru jocul asta, nu doar pe flashscore.
Ca sa nu mai zic ca nici nu le ai cu pusul la pariuri :(

De asta aveam nevoie ca sa ma bag! Doar de motivatia necesara!:D

Johnny D
31st May 2016, 15:02
Gata, mi-am facut o echipa de 100 de milioane fix chiar buna!
Astept insa si jucatorii care participa la acest european!:))

Nu stiu ce naiba e aici dar doar eu apar la Leagues!:))

Freek
31st May 2016, 17:17
Pai sigur nu e ok. Da-i iar Join a League si bagi codul din primul post. Suntem patru inscrisi acolo si apoi trebuie sa iti apara OLS Euro 2016.

Johnny D
1st June 2016, 07:29
Exista si cod!?:confused:

LE: Arata 8 membrii, zici ca ne-am dublat!:D
No bun, ieri am invatat cum schimb jucatori, azi cum dau join a league, in fiecare zi invatam cate ceva!:yes:

Johnny D
1st June 2016, 07:46
Alibec nici n-are poza!:))
Si la cat timp putem sa modificam echipa? Cand sunt pauzele alea, la cate meciuri sau la cate zile?

Si cum naiba schimb inapoi sistemul echipei? Ca dupa ce-am vazut jucatorii ce pot sa-i aleg cu bugetul care-l am, sistemul e gresit!
Initial vroiam sa joc 4-4-2 cu Lewandowski si Giroud dar in grupe Arrogantaldo e bun, si merita jucat si el intr-un 4-3-3 fara mijlocasi defensivi. Ar fi culmea sa nu te lase sa schimbi sistemul de joc, un antrenor poate schimba chiar si-n timpul meciului sistemul.:mda:

Freek
1st June 2016, 07:52
Acolo la My Team in stanga jos sub teren ai niste punctulete albastre cu niste cifre :P. Da click acolo si schimba sistemul.

Cred ca avem ferestre de cateva ore intre etape sa facem transferuri, asta dupa ce incepem. Pana incepem fara numar, bagi si scoti pe cine vrei.

Si eu sunt la primul fantasy, ne mai explica Eddy.


Making Transfers
After selecting your squad, you can buy and sell players in the transfer market. Unlimited transfers can be made at no cost until your first deadline and between group and knockout stages.

Only one transfer can be carried forward to the next matchday. No free transfers can be carried forward once the knockout phase begins.

Number of free transfers
Group stage: one per matchday
Round of 16: unlimited
Quarter-finals: 4
Semi-finals: 6
Final: 6

You are deducted four points for every transfer you make above the available free transfers for a matchday.

Johnny D
1st June 2016, 07:58
Bun, ms. Si cum salvez echipa dupa ce fac transferuri ca numa nu-mi ramane salvata?:mda:

Isi bate joc de mine, degeaba fac transferuri ca nu mi le pastreaza!:headbang:
Si in transferuri nu pot sa refac sistemul, de aia nu-l vedeam io acolo.

Freek
1st June 2016, 08:02
Deasupra terenului in dreapta ai un buton galben cu Confirm, asa salvezi echipa dupa ce faci modificari. Sau nu la asta te referi?

Cum naiba nu le pastreaza? :thinkso:

Johnny D
1st June 2016, 14:50
Pai n-am confirm doar Autofil si Reset... nu ma ajuta cu nimic!:mad:

Trebuie sa fie toate 15 locurile complete? Nu pot intra in concurs doar cu 13/15?:D

Freek
3rd June 2016, 10:33
Up. Ca tot 8 am ramas, poate se mai strang...

Cristy RVD
3rd June 2016, 12:10
O sa ma bag si eu, desi jocul e la fel ca la Liga, adica fara farmec.

Gasisem unul cu draft. Mult mai interesant.

Eddy DoubleD
4th June 2016, 00:52
Up. Ca tot 8 am ramas, poate se mai strang...

De fapt suntem 5. Sunt 3 membrii care ii pot adauga automat, fiind experti ai site-ului UEFA or something. :D

Pana acum suntem eu, FREEk, JJ, Johnny si Gheorghe (Doctorul?:D).

sannicola sau A. Puscas mai erau activi pe fantasy, dar nu i-am vazut pe aici sa-i strang cu usa.

Freek
4th June 2016, 01:06
Bine ca m-ai lamurit, imi storceam aseara creieri sa vad care e Paolo ala sau cum isi zicea :)).
Asta este. Ati mai intrat si prin alte ligi ceva? am intrat eu aseara intr-o liga dar am iesit cand am vazut ca erau aproape 2000 de insi.

JJ
5th June 2016, 16:47
Am avut mana buna la aparatori, ii aveam pe Hummels si pe Varane in echipa. :))

Cristy RVD
7th June 2016, 02:19
Gata, am intrat si eu.

Johnny D
7th June 2016, 07:25
E enervant rau

You have made 3 transfers.
Click confirm to save your changes for MATCHDAY 1.

Si nu ma lasa nicicum sa dau confirm, doar continue sau reset. Nici cum nu ma lasa sa fac transferuri!:mda:

PS: M-a lasat la a 3-a incercare, deci daca nu merge, trebuie dat refresh pana merge!
Nu se punea cand apasam pe confirm changes dupa continue.
Na, m-am mai linistit ca m-a luat cu disperare de vreo saptamana.

Freek
7th June 2016, 07:34
Vai ce bine ca ati postat. Cu ocazia asta mi-am adus aminte sa-l scot dracu pe Sanmartean de la rezerve si sa caut o varianta la 5 mil :D

Johnny, cred ca esti ghinionist, la mine merge fara probleme.

Uitam ce era mai important. Daca rezervele joaca, primesc puncte?

Cristy RVD
7th June 2016, 14:42
Citeste regulamentul cu atentie :D

Baga in echipa jucatorii care evolueaza in primele grupe si tine rezerve jucatori din grupele de la final pentru ca poti face schimbari. De ex, daca unul a jucat luni si nu a facut nimic poti sa-l schimbi cu altul de pe banca. La fel si capitanul.

Daca nu faci asta, rezervele o sa-ti intre automat daca nu-ti joaca vreun titular.

Johnny D
7th June 2016, 14:53
Bai, Arsenal fan, schimba-ti avataru ca ti-a trecut vremea sau iti place asa de mult stema si de stadionul nostru?
Stiu ca echipa e slaba dar de stadion si stema nu te poti desparti nici sa mori, estem?:D



Stiu ca echipa e slaba

Pana revine Wilshere.:cool:

Jucam si-n 10 excelent de intra Vardy, nu e problema. Wilshere face cat 2 plus isi face si treaba lui inspirationala pentru toata lumea.

Freek
7th June 2016, 20:05
Citeste regulamentul cu atentie :D

Baga in echipa jucatorii care evolueaza in primele grupe si tine rezerve jucatori din grupele de la final pentru ca poti face schimbari. De ex, daca unul a jucat luni si nu a facut nimic poti sa-l schimbi cu altul de pe banca. La fel si capitanul.

Daca nu faci asta, rezervele o sa-ti intre automat daca nu-ti joaca vreun titular.

Ok, eu le citisem cu destula atentie dar le mai citesc. :D

Eu nu eram lamurit daca rezerva primeste puncte pentru ca joaca in meciul propriu-zis dar la mine este rezerva...

Eddy DoubleD
7th June 2016, 20:22
Cum a zis Cristy, baga jucatorii in echipa in functie de ziua in care se joaca meciurile. Se fac schimbari intre zile (poti introduce un jucator care n-a jucat in locul unuia care a jucat; dar nu poti da inapoi, adica baga unul care a jucat deja), nu doar la finalul "etapei".

Asta inseamna ca si tactica pentru capitan e clara: pune capitan un jucator care joaca in prima zi; daca nu-ti place ce a facut, schimba-ti capitanul cu un jucator care joaca a doua zi. Daca nu-ti place iar, schimbi cu un jucator din a 3-a zi si tot asa, pana iti convine.

Freek
7th June 2016, 20:27
Will do.

Multam!



LE

Curaj, inscrieti-va. Avem si premii. Ma rog, UEFA are premiile nu noi :D.

Johnny D
8th June 2016, 07:15
Ba noi sa le avem!:D

Cum a zis Cristy, baga jucatorii in echipa in functie de ziua in care se joaca meciurile. Se fac schimbari intre zile (poti introduce un jucator care n-a jucat in locul unuia care a jucat; dar nu poti da inapoi, adica baga unul care a jucat deja), nu doar la finalul "etapei".

Finalul etapei asteia, e inainte de-a juca o nationala a 2-a oara? Franta sau Romania, de exemplu.

PS: N-am probleme cu capitanu pe prima zi, capitanul meu da gol.:cool:
Dar tot il schimb a 2-a sau a 3-a zi, ca a 2-a zi nu mai are cum da gol, ca nu mai joaca!:))
Sau... trebuie sa-l las capitan pana la finalul etapei daca a facut treaba buna!?:thinkso: Nu-nteleg deloc cum se puncteaza jocu asta!:headbang:

Freek
8th June 2016, 07:33
Pai cam da, ca la astia Matchday-ul tine o etapa :D. Lasa-ma sa ghicesc capitanul tau, Giroud? :sneaky:

Daca ai jucatori in echipa care au meci fie sambata fie duminica si eventual pana la capatul etapei, schimba capitanul ca sa ai sansa sa iei puncte.

Johnny D
8th June 2016, 07:45
Lasa-ma sa ghicesc capitanul tau, Giroud? :sneaky:


Eh, Giroud, pai amarati d-astia sa pun care dau gol pt Franta meci de meci!? Nup, Hoban! :sneaky:
Am mizat ca asta e singurul meci in care una din rachetele sale sol-aer va nimeri directia portii, ba mai mult, si nici nu va decola!:D


:))

Freek
8th June 2016, 07:47
Ok deci Giroud :D.
Eu inca stau intre Giroud si Griezmann.

YoNuTzz
9th June 2016, 19:04
voi citi si eu sa vad daca inteleg regulamentul...
ca mi se pare ciudat ce tot vorbiti voi mai sus :))

Freek
9th June 2016, 19:28
Ati avut probleme de logare pana acum? pe mine pe pc de o zi ma tine ca nu-i buna parola, cand dau sa o recuperez nu primesc niciun mail. Parola e buna pentru ca pe telefon ma pot loga. Ma rog, fuck it, ma chinui pe telefon daca nu se poate altfel.

Eddy DoubleD
9th June 2016, 19:41
La mine merge bine.

Suntem 8 acum: eu, FREEk, JJ, Johnny, Doctorul, Cristy, A. Puscas si Nadalfan.

El Pistolero
9th June 2016, 20:04
M-am inscris si eu.

YoNuTzz
9th June 2016, 21:40
Citeste regulamentul cu atentie :D

Baga in echipa jucatorii care evolueaza in primele grupe si tine rezerve jucatori din grupele de la final pentru ca poti face schimbari. De ex, daca unul a jucat luni si nu a facut nimic poti sa-l schimbi cu altul de pe banca. La fel si capitanul.

Daca nu faci asta, rezervele o sa-ti intre automat daca nu-ti joaca vreun titular.

ca sa inteleg...

banuiesc ca punctajul se calculeaza la final de prima etapa, nu la nivel de zi ?

daca griezman nu inscrie,adica imi aduce 0 puncte, il pot pune pe lewa si mi se pastreaza jucatorul pe care il am in echipa atunci cand se calculeaza, sau cum ca nu mai inteleg.

ca asa - azi il pun pe griezman imi aduce puncte sa zicem...
daca maine il scot si-l pun pe muller si imi aduce si el puncte...

se cumuleaza ce am adunat, sau ptr simplu fapt ca l-am scos pe griezman, se anuleaza punctajul...

nu inteleg...

help pls ! multumesc !

Eddy DoubleD
9th June 2016, 22:24
ca sa inteleg...

banuiesc ca punctajul se calculeaza la final de prima etapa, nu la nivel de zi ?

daca griezman nu inscrie,adica imi aduce 0 puncte, il pot pune pe lewa si mi se pastreaza jucatorul pe care il am in echipa atunci cand se calculeaza, sau cum ca nu mai inteleg.

ca asa - azi il pun pe griezman imi aduce puncte sa zicem...
daca maine il scot si-l pun pe muller si imi aduce si el puncte...

se cumuleaza ce am adunat, sau ptr simplu fapt ca l-am scos pe griezman, se anuleaza punctajul...

nu inteleg...

help pls ! multumesc !

Se calculeaza punctaje si partial cred, dar nu e relevant pentru nelamurirea ta.

De punctat puncteaza doar jucatorii pe care ii ai pe teren (in primul 11). Daca Griezmann nu inscrie, poti sa-l il schimbi cu un jucator care n-a jucat (Muller de exemplu). La fel, daca Griezmann a fost capitan, poti schimba capitanul cu Muller sau altcineva care n-a jucat. Daca l-ai scos pe Griezmann de pe teren dupa ce a jucat, nu-l mai poti baga. Ti se scot punctele lui si vor conta punctele jucatorului pe care l-ai bagat de pe banca pe teren. E posibil doar sa schimbi capitanul daca vrei, dar sa-l tii pe Griezmann pe teren si punctele lui vor conta.

Sper ca am acoperit toate situatiile.:)

El Pistolero
9th June 2016, 22:41
Poti sa faci schimbari zilnic, dar e evident ca odata ce ai scos un jucator care a jucat din primul 11, pierzi punctajul lui.

Eddy DoubleD
9th June 2016, 22:48
Da, adica in linii mari:

Puneti pe banca intai jucatorii care joaca mai la finalul etapei. Gen eu acum il am pe Kozacik ca portar desi nu e principalul meu portar. Dar daca nu scoate un clean sheet, il schimb cu portarul meu principal.

Jucati cate un capitan in fiecare zi. Gen azi Giroud. Daca Giroud nu face hattrick :)), il bagi pe Kane apoi. Daca Kane nu face nimic, il bagi apoi pe Muller si tot asa.

Deadline-ul in fiecare zi e putin inainte de inceperea meciului. Daca sunteti prin zona cand se anunta echipele (in general cu o ora mai devreme), poti sa astepti pana atunci sa faci eventuale modificari.

Alta chestie, am inteles ca astia de la uefa nu prea sunt seriosi cu site-ul. Maine e probabil sa pice au zis unii. E bine sa ai echipa facuta cu cateva ore mai devreme in caz ca inainte de deadline nu o sa mearga.

Freek
9th June 2016, 22:51
E primul fantasy la care particip, din ce am citit si eu pe ici pe colo astia de la Uefa cu Euro au niste reguli destul de ambigue fata de PL de exemplu.

Apreciez ca ne explicati, it helps :).

Eddy DoubleD
9th June 2016, 23:07
Da, asta cu schimbarile e diferit. In principiu nu agreez pentru ca face jocul mai usor si cere mai multa implicare zi de zi (desi aici nu am o problema; mereu sunt pe net:D).

In FPL, marea frustrare e cand lasi un jucator cu multe puncte pe banca sau alegi capitanul gresit :D Din moment ce ai o sansa sa-ti faci echipa, se intampla foarte des. Aici practic poti sa joci toti jucatorii si sa-i pastrezi pe cei mai buni pe teren. La fel pt capitani.

Freek
9th June 2016, 23:25
Multi useri ca mine, nefamiliarizati. S-au gandit sa le faca viata mai usoara :D


Eu inca nu am terminat de alcatuit echipa sa nu uit si sa raman cu ce am acum ca am belit-o. A si mi-a mers sa ma loghez :confused: Haleluia.

YoNuTzz
9th June 2016, 23:33
am citit si eu regulile si m-am inscris ligii OLS.

let the party begin !

Johnny D
10th June 2016, 07:46
Jucati cate un capitan in fiecare zi. Gen azi Giroud. Daca Giroud nu face hattrick :))

Pai daca Giroud da hat-trick cu noi, capitan ramane in toate meciurile din grupa, termina cu minim 10 goluri meciurile!:cool:



In FPL, marea frustrare e cand lasi un jucator cu multe puncte pe banca sau alegi capitanul gresit :D Din moment ce ai o sansa sa-ti faci echipa, se intampla foarte des. Aici practic poti sa joci toti jucatorii si sa-i pastrezi pe cei mai buni pe teren. La fel pt capitani.

Eu n-am astfel de griji, am un prim 11 traznet si niste rezerve de care n-a auzit nici cei care-l stimeaza pe Vardy!:D
De fapt la mine e clar, eu nici la FIFA cand joc de exemplu nu joc niciodata cu al 2-lea portar pe banca, o singura data din 10 mii de meciuri mi s-a intamplat sa ia portaru rosu si niciodata sa se accidenteze, asa ca nu prea conteaza; dupa mine de s-ar fi putut incepe doar cu 11/15 sa nu aleg nimic pe banca dar sa pot folosi toti banii pentru titulari, asa as fi facut!:))

PS: Li s-a futut site-ul, s-au dat peste cap si orele de trasnfer, deja mai avem 5 zile si echipele, nu mai avem jucatori in ele!:))

dardar_3
10th June 2016, 15:17
Salutare baieti!
Am revenit! :P M-am inscris si eu la Fantasy 2016!

JJ
10th June 2016, 19:46
Si inca trei incerti la limita schimbati inaintea startului...

Johnny D
10th June 2016, 20:01
Salutare baieti!
Am revenit! :P M-am inscris si eu la Fantasy 2016!

Bine-ai venit! Sa fie intr-un antiItalia bun!:ok:
Mi-am luat si eu un taran italian pe linia de fund, de ce sa nu recunosc, la atata is buni si astia.

Eddy DoubleD
10th June 2016, 20:04
Si inca trei incerti la limita schimbati inaintea startului...

Ce echipa ai? :)) Se pare ca tu blestemi jucatorii cu accidentari.

Johnny D
10th June 2016, 20:12
Eddy, deci ai dreptu sa faci schimbari intr-o etapa, sa scoti si sa bagi jucatori de pe banca cati vrei nu?
Etapa asta nu mai ai voie sa-i repui in echipa, dar de meciul urmator te lasa sa-i rebagi in echipa pe cel care l-ai scos?
Ma refer etapa 2, cand joaca Franta si Romania iar? Sau orice echipa care joaca al 2-lea meci, doar ca prima dintre toate!
Sa nu ma trezesc ca mi l-am scos si nu mai pot sa-l bag pana cand se termina faza grupelor!:))

Freek
10th June 2016, 20:14
Eu inca n-am finalizat echipa iar acum la ora asta am o lene... E din ce cauteasem zic ca am luat numai titulari acum ma pomenesc ca incepem si am vreo 3 4 care vor fi rezerve :D.

Imi dati si mie cateva milioane sa mi-l iau pe KDB plix :floricica:

Johnny D
10th June 2016, 20:15
Unde gasesc si eu titularii Frantei si Romaniei?:))


Dar eu oricum o sa joc cu rezerva, poate intra pe parcurs si face senzatie.
De ce sa n-o joc daca alternativa ei e jucator de la Spania care joaca doar luni de exemplu?:)

Freek
10th June 2016, 20:18
Inainte de inceperea meciului :))

9-10 sunt fix da-i in spanac, mai pot exista surprize la fiecare echipa, ca doar nu schimba lotul peste noapte.

JJ
10th June 2016, 20:24
Ce echipa ai? :)) Se pare ca tu blestemi jucatorii cu accidentari.
Pana acum out: Hummels, Varane, Janko, de Gea si un rus de umplutura. In locul rusului am luat un superjucator, la restul n-am gasit la fel de buni. :(

Eddy DoubleD
10th June 2016, 20:27
Eddy, deci ai dreptu sa faci schimbari intr-o etapa, sa scoti si sa bagi jucatori de pe banca cati vrei nu?
Etapa asta nu mai ai voie sa-i repui in echipa, dar de meciul urmator te lasa sa-i rebagi in echipa pe cel care l-ai scos?
Ma refer etapa 2, cand joaca Franta si Romania iar? Sau orice echipa care joaca al 2-lea meci, doar ca prima dintre toate!
Sa nu ma trezesc ca mi l-am scos si nu mai pot sa-l bag pana cand se termina faza grupelor!:))

In timpul etapei poti sa faci schimbari doar cu aia 15 jucatori pe care ii alegi acum. Apoi, intre etapa 1 si 2 (inainte sa joace toate echipele iar), poti sa schimbi doi jucatori far sa fii depunctat ori sa folosesti wildcardul (ai doar unul pt toata competitia) si faci schimbari cate vrei. De asemenea dupa ce se termina grupele, toata lumea poate face schimbari cate vrea. Deci practic acum gandeste echipa doar din punctul de vedere al meciurilor din grupe.

Also acum am citit ca daca un jucator ia rosu, nu mai poti sa-l schimbi in timpul etapei :)) Deci sa nu-i luati in echipa pe astia de iau cartonase :))

Freek
10th June 2016, 20:50
Pana la ce ora mai pot face mdoificari?

Acum imi da Connection could not be established. Deci ma tuf pe ei grav daca nu mai pot. :mda:

Eddy DoubleD
10th June 2016, 20:52
La mine merge. La ora meciului e deadline.

Freek
10th June 2016, 20:54
A, ok.
Numai probleme am avut cu astia, vad ca n-am fost singurul, sunt mai fericit acum :mda:

Eddy DoubleD
10th June 2016, 21:12
Pentru Johnny :))

Playing in a game 1
Playing at least 60 minutes in a game (includes points mentioned above) 2
Goal scored by a goalkeeper or defender 6
Goal scored by a midfielder 5
Goal scored by a forward 4
For each assist 3
Goalkeeper not conceding while on pitch (must play at least 60 minutes) 4
Defender not conceding while on pitch (must play at least 60 minutes) 4
Midfielder not conceding while on pitch (must play at least 60 minutes) 1
Earning a penalty 2
Conceding a penalty -1
Penalty miss -2
Penalty save 5
For every two goals conceded by a goalkeeper or defender -1
Yellow card -1
Red card (includes yellow card deduction) -3
Every three saves made by a goalkeeper 1
Own goal scored -2

Johnny D
10th June 2016, 21:16
Mersi! Acu ma pot si eu considera cunoscator, in sfarsit!:sneaky:

JJ
11th June 2016, 00:15
Bre, de ce nu pot sa-mi schimb francezul? Al meu n-a marcat. XD

Eddy DoubleD
11th June 2016, 00:21
Vezi maine dimineata. Trebuie sa updateze astia. Vad ca au probleme.

Freek
11th June 2016, 00:28
Pe pc ciuciu punctaj pe telefon am punctaj. Cum e la astia, clasamentul se actualizeaza dupa fiecare meci sau la sfarsitul etapei?

Eddy DoubleD
11th June 2016, 00:41
Pare ca se calculeaza acum. Nu stiu ce au de gand.

Eddy DoubleD
11th June 2016, 01:37
Au updatat. Mai repede decat ma asteptam:D Deja am schimbat capitanul pentru maine.

Freek
11th June 2016, 01:38
E up and running. Credeamc a dureaza pana maine.

Eu si Eddy avem acelasi atac :D L-as pune capitan pe Muller da' mi-e frica.

Eddy DoubleD
11th June 2016, 01:40
Pai pune-l pe Behrami maine. Poate, poate.

Eddy DoubleD
11th June 2016, 01:41
Care esti Dragos? :)) Pe ce loc esti cu 24 de puncte?

Freek
11th June 2016, 01:42
Zic de puncte. Vad ca ti le-ai pierdut :thinkso: Poate baga 3 Muller, poate o suge. Poate ma culc pe idee, macar am doua acum +Behrami.

Dardar, a rupt cu Payet :)):yes:

Eddy DoubleD
11th June 2016, 01:50
Zic de puncte. Vad ca ti le-ai pierdut :thinkso: Poate baga 3 Muller, poate o suge. Poate ma culc pe idee, macar am doua acum +Behrami.

Dardar, a rupt cu Payet :)):yes:

Am schimbat pe Giroud (C) la Rodriguez.

Freek
11th June 2016, 01:53
Da, pai aveai 10 acum ai 5 d-asta zic. Crezi ca scoti mai multe de la Rodriguez? ca asa gandesc si eu ca scot mai multe de la Muller... Nu-mi place ca pierdem puncte cand schimbam capitanul. :D

p.s. bai Johnny ce dracu rezerve ai ma acolo? :confused:

Eddy DoubleD
11th June 2016, 01:55
Poate scot, daca nu, aleg pt ziua 3 dintre Muller, Mandzukic si Perisic :)) Rodriguez are ceva potential daca scoate clean sheet si gol/assist. El bate penaltyuri si faze fixe.

Freek
11th June 2016, 01:57
Stai ca m-am lovit la capatana. La mine in cap juca maine Germania :)).

YoNuTzz
11th June 2016, 02:18
nu ai ce plm sa-mi ceri...
vineri cu vreo 4 ore inainte de meci l-am schimbat pe payet cu pogba...
payet a dat gol si pasa de gol

bagami-as pl...

El Pistolero
11th June 2016, 12:04
Si eu l-am avut pe Payet capitan. 20 de puncte. :))

Johnny D
11th June 2016, 12:08
p.s. bai Johnny ce dracu rezerve ai ma acolo? :confused:

Necunoscuti plus Iniesta!:))
Dar rezervele nu se puncteaza, nu?:thinkso:


Oho, nu stau asa prost!:)

YoNuTzz
11th June 2016, 12:47
Salutare baieti!
Am revenit! :P M-am inscris si eu la Fantasy 2016!

welcome back !

Luis Garcia10
11th June 2016, 13:33
I'm in too ;)

Freek
11th June 2016, 13:41
Necunoscuti plus Iniesta!:))
Dar rezervele nu se puncteaza, nu?:thinkso:


Oho, nu stau asa prost!:)

Se puncteaza. Cat au costat aia de n-au prins lotul :)), sa stiu daca a meritat.

JJ
11th June 2016, 14:17
Daca nu citesti... Ambii portari ai mei joaca azi, dar se pare ca nu poti schimba decat seara tarziu dupa toate meciurile. :(

Freek
11th June 2016, 17:56
Ce vant ii fac eu lu' Behrami cand se deschid transferurile :D.

Eddy DoubleD
11th June 2016, 18:43
The Swiss defence coming good :ok: Pacat ca nu l-am luat pe Schar in loc de Rodriguez. Era si mai ieftin :headbang:

Freek
11th June 2016, 18:48
Si acum e zi moarta la mine :( si mi se pare ca mai am ultima zi. A il am pe Rui Patricio.

YoNuTzz
11th June 2016, 22:22
dupa dezastrul de ieri cand l-am scos ca retardul pe payet si l-am pus pe pogba, azi m-au scos sommer si lichtsteiner :D

JJ
12th June 2016, 00:02
Hart, cum mi-ai mancat tu 5 puncte in minutul 92 ba baiatule baaa. :headbang:

Johnny D
12th June 2016, 15:09
:)) Eu oricum nu inteleg jocul asta, ma distrez si eu acolo! :P
Deci il schimbam pe Giroud de la capitanie sau nu-l schimbam!? A luat galben deci minus 1p.:thinkso:

Se puncteaza. Cat au costat aia de n-au prins lotul :)), sa stiu daca a meritat.
Eu planuiam sa nu fac decat maxim o schimbare in caz ca se accidenteaza ceva mijlocas sau atacant, credeam ca doar titularii se puncteaza.

YoNuTzz
12th June 2016, 17:55
l-am avut pe lichtsteiner capitan dupa dezastrul cu griezmann...mi-a luat 12 puncte...e bine.

nush daca sa-l pun pe lewa captian sau sa-l las pe lichtsteiner...

ma pomenesc ca face lewa hattrick :))

Johnny D
12th June 2016, 21:53
Cand mai putem face schimbari!?:thinkso:

Freek
12th June 2016, 22:00
Schimbari dupa ce se calculeaza puncajul pe zi, transferuri (defapt unu, ca restul te costa puncte) intre MD1 si MD2.

YoNuTzz
12th June 2016, 22:38
schimbari in fiecare zi
transferuri cand incepe sa joace din nou grupa romaniei meciul 2

un transfer gratis, al 2-lea se scad puncte.

Johnny D
12th June 2016, 23:52
Schimbari dupa ce se calculeaza puncajul pe zi, transferuri (defapt unu, ca restul te costa puncte) intre MD1 si MD2.

Pai vreau sa-l scot pe Wilshere si sa-l bag pe Iniesta si numa nu ma lasa!
Poti sa-mi zici in ore ca nu stiu ce-s alea MD.

Transferuri oricum nu fac ca n-am pe cine sa vand, toti sunt buni unde sunt, iar cei inutili, n-ai pe cine sa iei in locu lor decat tot inutili!:))

Freek
12th June 2016, 23:54
Ai sa poti sa faci schimbarea imediat dupa ce calculeaza uefa punctele. O sa ai timp pana maine la ora meciului sa faci schimbarea daca uiti...
Matchday = o etapa. adica sa joace toate grupele.

Johnny D
12th June 2016, 23:56
Deci in fiecare zi pana la inceputul primului meci din zi.
O sa fac maine la servici schimbarea! Oricum echipa initiala nici nu trebuia schimbata la cum mi-am facut-o io, fara schimbari!
L-am pus totusi pe Wilshere c-a jucat primu meci inainte de Spania, te gandeai ca intra si da hat-trick sanse una la milion, da sigur ca da!:P

Intrebarea mea e numai una, il schimb pe Giroud si-l bag capitan pe Ronaldo?
Hmmm... in cazu asta as putea incerca si cu Nolito maine drept capitan sau chiar Iniesta... hmmm... tre sa ma gandesc.
Il schimb ca e mai palpitant asa, Nolito a fost muci total in amicale, poate acu vine vremea lui!:D

Vedem inainte de joc cine si cum joaca!:yes:

Rolando o sa fie primul meu transfer si unicul dupa ce iese Portugalia din competitie, pe ala pot sa iau pe oricine!:))
O sa fie calul meu de bataie si pe urma cand nu mai e bun, il schimb! Ii fac o arogantealda cum face el altora!:evil:

Freek
13th June 2016, 00:03
Nu stiu ce sa iti zic cu Groud. Eu regret ca l-am pus C pe Muller, dar asta e.

Johnny D
13th June 2016, 00:35
A luat galben, de aia nu-mi place de el, m-a dezamagit cu acel galben!:no:

Dar cum e asta cu capitanu, o data per etapa i se cumuleaza punctele?

Freek
13th June 2016, 00:42
iti zic ce am intles eu, se poate sa nu fie asa.
Il dau exemplu pe Giroud, a avut 10p fiind C, dupa ce l-am pus pe Muller C, a ramas cu 5p dar punctajul total a ramas acelasi... Banuiesc ca la recalculare acum imi scade 5p. E bine de schimbat daca nu a dat randament, ca daca a dat si pui pe altu, e la risc. Deci, cam o data pe etapa, ca asa ai lua bonus in fiecare zi.

phife
13th June 2016, 00:45
Nolito a dat hattrick intr-un amical.

Puneti ma capitan un portar gen neuer sau neuer. Ca are grupa usoara si nu ia gol, in optimi area fel adversar slab.

JJ
13th June 2016, 01:42
Deci sunt pe un onorabil loc 73986 :P

Freek
13th June 2016, 08:06
Cei care il aveti pe Srna sa fiti pe faza pentru MD2, ca s-a dus acasa (i-a murit tatal) si nu se stie daca se intoarce.

Johnny D
13th June 2016, 08:08
Puneti ma capitan un portar gen neuer sau neuer. Ca are grupa usoara si nu ia gol, in optimi area fel adversar slab.

Nu zici tu rau... noi ne tot gandim la cei care dau hat-trick sau macar gol si pasa de gol!:))
Ah, trebuia sa-l pun etapa asta pe Neuer dar n-am fost pe faza cu portarii, si-ai mai zis tu ceva o data dar n-am bagat la cap.


Nolito a dat hattrick intr-un amical.


A dat cu ceva nimeni unde-a dat si cine n-a vrut, insa in meciurile stranse a fost carpush.


Intrebare de 100 de milioane, intre meciuri pot sa-mi schimb capitanu? Ca vad ca schimbari nu pot face... Deci daca e la fel, capitanu tre ales pentru toate meciurile din ziua respectiva inainte de inceperea primului meci!

Amu la Spania am Nolito, Iniesta si Pieque fute-i-ai... cine-i capitanu!?:))
Tre sa vad prima data daca joaca Nolito, altfel aleg degeaba. 10p la Giroud e putin cand Neuer mi-a facut 7 si Ozil 6, dublate era mai bine.

Kante are 5p, cum dracu nu e bun Eddy? Nu ma-ntreba cum le-a facut ca nu stiu! Ce stiu e ca nu iese din echipa pana moare!:))

Eddy DoubleD
13th June 2016, 18:08
Cat bulan sa ai mah?:)) Kante assist, Pique gol din assist Iniesta. :happy

Fabregas a frecat menta tot meciul pt mine.

Freek
13th June 2016, 18:18
Si la mine Peresic ieri a centrat destul si nici Mandzukic nu s-a lipit de gol :D.

Hai cu MD2 sa imi mananc 4 puncte cu un transfer in plus. Transferu salvator, 20 de puncte garantat :mda:.

Eddy DoubleD
13th June 2016, 18:24
Si Srna putea sa aibe ieri 3 goluri si 3 assisturi la cat a sutat si centrat. Perisic, Manduzkic la fel.

JJ
13th June 2016, 19:12
Ne, doar eu sunt de vina. Ii aveam portari pe Sommer si pe de Gea, m-am luat dupa zvonurile ca-l trimit acasa pe de Gea si l-am schimbat cu Hart, apoi dintre Sommer si Hart l-am luat pe englez. :headbang:
Sa mai zic ca Pique mi-a facut 12p azi si nu l-am pus capitan? :headbang:

Johnny D
13th June 2016, 19:55
Mda, si mie mi-e ciuda ca nu l-am ales capitan si l-am ales pe Iniesta!:mda:

Dar... ce vad eu aici, imi raman punctele de ieri!? Adica nu i se scad punctele lu Giroud!?:thinkso:

Freek
13th June 2016, 19:56
Se scad diseara dupa recalculare. Asa si eu ieri aveam 41 de puncte, eram fericit...

Johnny D
13th June 2016, 19:57
Maine clar il aleg pe C. Ronaldo, de ciuda ca nu l-am ales pe Pique!:))

Cat bulan sa ai mah?:)) Kante assist.
Ce?:o: Pasa care i-a dat-o lu Jayet? De i-a pus-o pe tava pt gol!? PASOCU ALA DE GOL D'EFECT EXTRAORDINAIRE!?:o::o:
Moooomaaaaa ce de stiinta!:floricica: Numa invidiosi p-aici!:ciocan:

Freek
13th June 2016, 19:58
Sper sa iasa accidentat in min 1 :evil:

Johnny D
13th June 2016, 20:01
Dupa ce-n secunda 30 face penalty si inscrie in stilu-i idiotic!:))

Eddy DoubleD
13th June 2016, 20:01
Maine clar il aleg pe C. Ronaldo, de ciuda ca nu l-am ales pe Pique!:))

Ce?:o: Pasa care i-a dat-o lu Jayet? De i-a pus-o pe tava pt gol!? PASOCU ALA DE GOL D'EFECT EXTRAORDINAIRE!?:o::o:
Moooomaaaaa ce de stiinta!:floricica: Numa invidiosi p-aici!:ciocan:

D'uh, dintre toti oamenii. Nu pot sa fiu invidios pe bulan. Bulanul nu poate fi explicat logic.

Johnny D
13th June 2016, 20:03
Asa zicea si Cirsty, e doar un necunoscator. Faptu ca-i ies pronosticurile e bulan pur!
Cat imi place sa joc la loto-fotbal, loto-tenis si loto-handbal, e activitatea mea preferata!:D


No, gol Irlanda, nu puteau iesi toate.:mda:

Freek
13th June 2016, 22:50
Hai ca am avut si eu bulan cu Giaccherini al meu... Ma asteptam poate la un assist in trei meciuri dar nu gol.

YoNuTzz
14th June 2016, 00:00
am un dar de a ma sabota...

l-am scos pe payet inainte de meci, l-am bagat pe pogba
acum l-am tinut pe bonucci rezerva...ca deh...juca cu belgia..

FMM !

Freek
14th June 2016, 01:12
Mda. Cred ca am facut o gafa si raman fara destule puncte.. fml si fuck this game. Hate you all! :D

Eddy DoubleD
14th June 2016, 01:13
Ce-ai facut? :))

Freek
14th June 2016, 01:29
L-am schimbat pe Neuer cu Patricio. Nu stiu imi scade punctele la general sau mi le lasa.

Eddy DoubleD
14th June 2016, 01:31
Ti le scade daca ai confirmat deja. Vezi daca poti sa modifici inapoi.

Freek
14th June 2016, 01:34
E confirmat de mult. A fost asa ceva mecanic, nici n-am realizat ce am facut. Acum am vazut ca il am in poarta pe portughez. Asta e.
Am mai pierdut si cu Vertonghen. 0p cu stil.

YoNuTzz
14th June 2016, 01:53
chiar vreau sa-l schimb si eu pe koscielny cu pepe...

dar cum fac asta...daca dau click pe jucator, nu imi apare opiunea de schimbare momentan...

JJ
14th June 2016, 01:58
Vad ca nu merg schimbarile.:(

Eddy DoubleD
14th June 2016, 02:00
Inca n-au updatat. Lene mare azi...Maine dimineata. Si asa incep meciurile mai tarziu.

Freek
14th June 2016, 02:01
Dupa ce calculeaza punctele poti sa faci schimbare. Pana aucm la ora asta erau calculate deja, dar in seara asta au adormit hamsterii.

Johnny D
14th June 2016, 07:07
Inca n-au updatat. Lene mare azi...Maine dimineata. Si asa incep meciurile mai tarziu.

Pai sunt numa 2 meciuri vad ca.


Deci sunt pe un onorabil loc 73986 :P

Io-s cam pe la jumate din aia.:thinkso: Facem Romania mandra!:))

PS: Nush ce-i cu Cristy ca nu mai joaca, parca e absent de pe forum! Il muncesc astia de-l rup, bietul!:(

Ce m-a ucis ala care e langa mine cu acelasi punctaj, l-a avut pe Piquet capitan!:o:
Slab punctaj am.... to be or not to be Cristiano Arogantaldo.... make him captain! ALL IN! Do not dissapoint me, buze de cur!
Adevaru e ca daca nici blonzilor astora nu le dai macar o dubla apai... te poti lasa de meserie.

Freek
14th June 2016, 07:52
Au ce urat mi-a fost sa deschid sa vad ce punctaj am :(. Sper sa pice serverul UEFA.

YoNuTzz
14th June 2016, 09:45
moaa...ce slab sunt...
dezamagitor pana acum.

Doctor_Satan
14th June 2016, 09:48
Eu cate puncte am, ca mi-e lene sa intru?

El Pistolero
14th June 2016, 10:35
61 de puncte si mai am azi pe Ronaldo si Andre Gomes. :D

YoNuTzz
14th June 2016, 11:40
@El Pistolero - cred ca esti situat bine la ranking si pe lume.

El Pistolero
14th June 2016, 11:45
Pai sunt pe 4600 si ceva din peste 1,2 mil de jucatori. :D

2 goluri azi Ronaldo si e ok. :))

YoNuTzz
14th June 2016, 11:49
eu sunt pe 250 000 :)))

dardar_3
14th June 2016, 16:01
Care esti Dragos? :)) Pe ce loc esti cu 24 de puncte?

Eu sunt. :P
Era normal ca dupa primu meci avand 3 jucatori de la Franta.
Ultima oara cand am jucat Fantasy erau alte reguli: se puneau puncte la fundasi si pt deposedari, la fel pt mijlocasi.
Acum daca nu nimeresti marcatorii sau cei care dau pasele iei 1p sau maxim 2p.
Am gresit cu cativa jucatori. 49p si 2 jucatori azi care pot puncta.

Eddy DoubleD
14th June 2016, 16:21
Eu sunt. :P
Era normal ca dupa primu meci avand 3 jucatori de la Franta.
Ultima oara cand am jucat Fantasy erau alte reguli: se puneau puncte la fundasi si pt deposedari, la fel pt mijlocasi.
Acum daca nu nimeresti marcatorii sau cei care dau pasele iei 1p sau maxim 2p.
Am gresit cu cativa jucatori. 49p si 2 jucatori azi care pot puncta.

Alea sunt reguli de MLS fantasy. E mai misto, dar mai greu de procesat din punctul de vedere al organizatorilor.

Doctor_Satan
14th June 2016, 17:49
Eu unde-mi verific echipa? Am intrat si nu gasesc decat optiunea sa incep sa joc fantasy16.

Freek
14th June 2016, 17:51
Da-i play fantasy si in urmatoarea pagina ai o bara alba unde scrie My Team - Leagues -etc., n-ai cum sa o ratezi.

Eddy DoubleD
14th June 2016, 17:52
Eu unde-mi verific echipa? Am intrat si nu gasesc decat optiunea sa incep sa joc fantasy16.

Also, poate esti delogat.

Doctor_Satan
14th June 2016, 17:53
N-am decat create team, news, prizes etc.
Oare am intrat pe alt cont de-al meu? La celelalte mailuri imi zicea ca nu sunt inregistrate.

Freek
14th June 2016, 17:56
Ia da click direct, poate ai parte de vreo surpriza.
http://eurofantasy.uefa.com/en/fantasy16/manage-team

JJ
14th June 2016, 19:28
Urc, urc... 35221 acum :)
Dar Johny e egal cu mine... bleah :P

Eddy DoubleD
14th June 2016, 20:20
Junuzovic iese inainte de 60 min, deci am capitan cu un punct:headbang: Fuck Euros...

Freek
14th June 2016, 20:30
Yeah! fuck this game!!! am mai zis :D.


Acum cred ca m-a prins si ma inscriu si la UCL cand incepe.

Eddy DoubleD
14th June 2016, 21:16
E naspa organizat UCL-ul. Joaca FPL. Acolo e cea mai mare bataie.

Freek
14th June 2016, 21:39
FPL atunci.

El Pistolero
15th June 2016, 00:08
Eu sunt. :P
Era normal ca dupa primu meci avand 3 jucatori de la Franta.
Ultima oara cand am jucat Fantasy erau alte reguli: se puneau puncte la fundasi si pt deposedari, la fel pt mijlocasi.
Acum daca nu nimeresti marcatorii sau cei care dau pasele iei 1p sau maxim 2p.
Am gresit cu cativa jucatori. 49p si 2 jucatori azi care pot puncta.

Da era mai fain inainte, cel putin asa era la ultimul fantasy.

Fundasii si mijlocasii acum iau puncte doar pentru minutele jucate si pentru faptul ca nu iau gol. Greu sa ii nimeresti pe aia care dau goluri sau pase decisive.

YoNuTzz
15th June 2016, 00:48
fff slab am incheiat runda...

i-am avut pe quaresma si alaba si pepe :))

am gandit ca portugalia si austria vor rupe :))

ps: chiar...acum cred ca avem voie la un free transfer.

Eddy DoubleD
15th June 2016, 00:51
Dupa update.

Prea mult bulan etapa asta. Aproape niciunul din jucatorii care trebuiau logic sa performeze nu au facut-o.

Johnny D
15th June 2016, 07:35
Mi-a trebuit Arogantaldo, nici nu mi-am imaginat ca el sta-n careu ca prostu, ce strategie fail!:sleep:
Poti merge la sigur pe fundas, mijlocas sau chiar portar la Franta, Germania sau Spania, dar ce prost mi-au futut astia concursu ca pun Portugalia sa joace ultima si e riscant mereu sa joci pe atacant!:headbang: De-ar juca Portugalia prima ar fi cu totul altceva.
Acu si de-al dracu tre sa-l joc pe gunoiu ala capitan, n-are cum sa nu faca nimic 2 meciuri la rand, ar fi prea de tot.

Azi nu stiu ce sa fac, Giroud sau Pogba... Pogba cred ca se va trezi si are puncte ca nici nu va lua gol Franta... Hmm...
Dar Giroud e posibil sa dea mai mult de o bucata!:D

Freek
15th June 2016, 07:37
Bai si cand ma gandesc ca eram mai sus cu 7p ale lui Neuer :headbang:


In fine, puteti face schimbari in echipa? ca pe mine nu ma lasa.

Johnny D
15th June 2016, 07:41
Te lasa dar vad ca nu mai poti sa-l pui in echipa pe cel care l-ai scos etapa asta dintre titulari!
Ceea ce e pervers!:confused: Noroc ca mie nu prea-mi pasa de Wilshere, l-am luat la numar.:P

Freek
15th June 2016, 07:43
If so, imi bag pl in el de joc.punct. Practic ma arde pervers rau de tot.

Mdea.


]An unlimited number of manager substitutions can be made, although it is not possible to make them after games on the last day of the matchday as all fixtures will have been completed.

Sunt de dat exemplu la cum sa nu joci jocul asta. :great:

Johnny D
15th June 2016, 07:45
Tocmai, sper sa fie doar ceva glitch.
Dar cert e ca pe mine doar pe Wilshere nu ma lasa sa-l repun in echipa, si a fost singurul meu titular ce l-am schimbat.

PS: Oricum nu-nteleg ce zice acolo!:))
Prost explicat regulament. Adica n-ai voie sa faci schimbari fix doar in ziua urmatoare dupa ce o etapa e gata(respectiv prima in acest caz)!?
Ce puii mei... pai azi incepe etapa 2, cum plm vine asta... Stupeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee......

Freek
15th June 2016, 08:06
Deci pana la urma m-a lasat.

Acum ma mananca sa dau4p pe un transfer in plus. Am timp pana mai tarziu sa ma gandesc...

dardar_3
15th June 2016, 09:46
Exista un wildcard in care poti face schimbari nelimitate si il poti folosi doar o data. Eu am profitat de el si am schimbat aproape toata echipa. :D
Ieri l-am avut si pe Dragovic care a luat rosu (al doi-lea dupa albanezul Cana) si pe Almer care a luat 2 boabe :D

Doctor_Satan
15th June 2016, 11:16
Ia da click direct, poate ai parte de vreo surpriza.
http://eurofantasy.uefa.com/en/fantasy16/manage-team
Imi afiseaza un teren verde, gol.
E clar, am mai creat un cont si am uitat pe ce adresa de mail, desi am incercat pe toate sa-mi recuperez parola si-mi spune ca nu exista in baza lor de date.
S-a dus, ma anuntati voi la final cate puncte am.

Freek
15th June 2016, 11:28
Ciudat. Daca dau click pe link si nu sunt logat ma duce la pagina aia de spuneai ca iti apare Play Fantasy '16, nu unde te-a dus pe tine.


Exista un wildcard in care poti face schimbari nelimitate si il poti folosi doar o data. Eu am profitat de el si am schimbat aproape toata echipa. :D
Ieri l-am avut si pe Dragovic care a luat rosu (al doi-lea dupa albanezul Cana) si pe Almer care a luat 2 boabe :D

Eu vreau doar un amarat de jucator, atat, dar s-ar putea sa il folosesc in MD3. Spune-mi, iti apare ceva pe undeva pe care tre sa dau click, sa le spuna ca folosesc wildcard-ul? ca sa nu fac naibii ceva pe acolo si sa imi scada nu stiu cate puncte.

dardar_3
15th June 2016, 11:43
Mie mi-a aparut dimineata "unlimited transfers". Am facut 8 transferuri si dupa ce am confirmat mi-a aparut ca mai am 0 transferuri. Probabil dupa ce il folosesti nu mai poti transfera (adica ori faci 15 schimbari in acelasi timp, ori doar 1). :)

Freek
15th June 2016, 11:56
Dada, m-am prins ca daca il folosesc aia e, ziceam as=l pastrez pentru MD3. Mie nu imi apare "unlimited transfers" doar "make transfers" si pe prima pagina si pe pagina de la My Team. Poate ca am facut deja un transfer :thinkso: dar parca nici de dimineata nu imi aparea... edit: Ba da imi apare, sunt eu chior :cheer:

Acum ia sa vad eu ce echipa ti-ai facut, ca-s curios :D.

dardar_3
15th June 2016, 14:50
:))) Azi merg pe mana lui Dzyuba. :D
Daca o ia in mana, am maine Konoplyanka, vineri Iniesta si sambata CR7. Daca as putea juca fara fundasi ar fi mai bine. :D

dardar_3
15th June 2016, 16:54
I-am ales bine pe rusnaci. :D Acum ma rog sa-l bage Del Bosque pe Bartra vineris sa-i schimb pe toti 3 (Akinfeev, Berezustski si Dzyuba).

Freek
15th June 2016, 17:47
Aoleu :))
Si eu as fi mers pe mana rusilor.

JJ
15th June 2016, 21:30
Sa-l f* pe Deschamps, cum il tine el pe Pogba pe banca. :headbang:

Johnny D
15th June 2016, 21:43
:)) Lasa ca intra cu Elvetia si face senzatie, ni-l punem capitan atunci! :D
Desi mie mi-e greu sa ma despart de Giroud!:floricica:

Eddy DoubleD
15th June 2016, 21:43
Ma desparteam de el daca stiam ca Hamsik e pe val azi.

JJ
15th June 2016, 23:15
Vezi bre Deschamps ca ti-ai dat seama c-ai fost prost? Nu puteai sa-l bagi in min. 29, sa iau 2 puncte pe el? :P

Freek
15th June 2016, 23:52
Ce bine sta Rami pe banca mea :headbang:

Eddy DoubleD
15th June 2016, 23:52
Pai de ce nu l-ai bagat?:o:

Freek
15th June 2016, 23:52
De bou?

Si verificasem statisticile, statea mai bine fata de Koscielny.

Acum decizia sulii. Muller sau Peresic (C).

YoNuTzz
16th June 2016, 00:12
lichtsteiner m-a omorat azi...

noroc cu koscielny si griezmann...

ps: pogba, o mare dezamagire pana acum...

cand ma gandesc ca l-am scos pe payet...inca ma oftic...greseala fatala...

pogba mi-a adus 3 pct in 2 meciuri.

Eddy DoubleD
16th June 2016, 00:14
De bou?

Si verificasem statisticile, statea mai bine fata de Koscielny.

Acum decizia sulii. Muller sau Peresic (C).

Muller maine. Eu n-am nimic altceva in echipa.

dardar_3
16th June 2016, 00:24
Muller maine. Eu n-am nimic altceva in echipa.

Dupa ce am zbarcit-o cu rusnacii, m-au salvat Rami, Payet si Grizzman. Chiar vroiam dimineata sa-l pun pe Rami capitan. :D Maine am dubii la Kroos sau Konoplyanka. Mai stiu ce tactica adopta Low... :))

Eddy DoubleD
16th June 2016, 00:26
Mergi pe Ucrainian imo.

Johnny D
16th June 2016, 07:24
Am mai intrebat inainte, raspunsul corect e nu, rezervele nu-ti fac puncte, doar titularii!:rolleyes: Adica cine ramane titular in echipa la final de zi iti face puncte, rezerva isi pierde punctele chiar daca a facut ceva, cand il scoti din echipa e pa, deci nu poti puncta cu rezervele!

Freek
16th June 2016, 08:12
Iti fac puncte daca-i bagi titulari :)).

Muller, Peresic sau Mandzukic (c). Dau cu banul pana la urma.

dardar_3
16th June 2016, 09:53
Au o matematica de balta astia. Cica am facut 2 puncte cu Rami, Grizzman, Payet, Sapunaru... :D

Johnny D
16th June 2016, 09:55
Iti fac puncte daca-i bagi titulari :)).

Muller, Peresic sau Mandzukic (c). Dau cu banul pana la urma.

Pai da, dar atunci nu mai sunt rezerve. Si titularii care-i transformi in rezerve sunt out, nu mai fac puncte. Deci rezervele nu fac puncte.:P

El Pistolero
16th June 2016, 10:35
97 de puncte deja si sunt pe 802 la general. :))

Merge treaba bine de tot. :D

Cristy RVD
16th June 2016, 13:43
Cat de tare e jocul asta cand ai ghinion :))

In prima etapa am avut Hamsik si Morata capitani la un moment dat, amandoi au ratat ocazii imense, am pierdut un CS la Rose in minutul 90+1, l-am scos pe Dier din echipa si l-am avut pe Dragovic cu rosu.

Ieri am avut Hamsik, a fost ok. Dar am mai avut Sapunaru care a dat bara si toata lumea a facut puncte cu Payet care a dat gol in minutul 90+5.

Pentru cine vrea sa faca bani. Vedeti ca preturile se schimba dupa ultima etapa a grupelor si atunci aveti transferuri nelimitate. Luati-i seara pe astia care au facut puncte si vor urca, iar a doua zi ii vindeti si incasati profitul. Va va ajuta.

dardar_3
16th June 2016, 14:00
Cristi, lasa vrajeala pt ca poti face transferuri dupa ce se termina faza respectiva nu ziua. :D
Pe de alta parte e destul de varza la Euro asta. Nu poti face schimbari dupa terminarea meciului, ci dupa terminarea partidelor din zi.
Basca mai pui ca fundasii nu primesc nimic pt deposedari. Pe mine m-au tepuit astia de 28p si in loc de 30 am 2 puncte in MD2 :))

Eddy DoubleD
16th June 2016, 15:11
Cristi, lasa vrajeala pt ca poti face transferuri dupa ce se termina faza respectiva nu ziua. :D
Pe de alta parte e destul de varza la Euro asta. Nu poti face schimbari dupa terminarea meciului, ci dupa terminarea partidelor din zi.
Basca mai pui ca fundasii nu primesc nimic pt deposedari. Pe mine m-au tepuit astia de 28p si in loc de 30 am 2 puncte in MD2 :))

Cred ca ai facut transferuri si n-ai jucat wildcardul:confused:

dardar_3
16th June 2016, 16:42
Posibil. M-am ars de 28 de puncte. :D

Freek
16th June 2016, 17:00
Adica fix 7 transferuri, ca unu era moca. Pai si cum pana mea accesam wildcardul? :thinkso:

dardar_3
16th June 2016, 17:03
Ideea e ca imi aparea unlimited la transfers si nu m-a avertizat cu nimic. Am dat confirm si gata. :D
Aseara aveam 30p, azi 2. Nu-i bai ca oricum recuperez. Poate apara Hart vreo 2 penalty-uri azi. :))

Freek
16th June 2016, 19:28
N-a fost sa fie. Poate da 3 Konoplyanka :D

Stie pana la urma careva cum procedam cu wildcardul? ati vazut ce a patit dardar :nope:

Eddy DoubleD
16th June 2016, 19:30
Faci transferuri cate vrei, mergi inapoi in pagina cu echipa ta si ai un buton "Play wildcard" undeva in stanga ecranului, scris in albastru.

Freek
16th June 2016, 19:33
Purrrfect. Multam.

JJ
16th June 2016, 19:44
Am o mana la capitani.. Ieri rezerva Pogba, azi mortul de Sterling... :))

Eddy DoubleD
16th June 2016, 19:47
Daca l-ai pus capitan pe Sterling, meriti sa nu il mai poti schimba pentru restul zilelor, sincer :D

JJ
16th June 2016, 19:51
Parca vad ca-mi da Piszczek vreo trei pase de gol cu nemtii. :))

dardar_3
16th June 2016, 20:54
I-am nimerit azi si pe ukrainieni. :)) Konoplyanka capitan ... :D

Eddy DoubleD
16th June 2016, 20:56
Mda, naiba intelege ceva :))

Freek
16th June 2016, 21:21
Auzi mai dardar, dar o icoana ai pupat si tu? numa zic :D.

Hai Muller, hai Neuer, hai Ozil. Niste goluri niste goluri salvate niste assist-uri. sa fie di toate. /hello

dardar_3
16th June 2016, 23:43
Maine il pun pe Iniesta capitan. Ar fi bine sa il scoateti din echipa daca il aveti selectat. :))

dardar_3
16th June 2016, 23:58
Faci transferuri cate vrei, mergi inapoi in pagina cu echipa ta si ai un buton "Play wildcard" undeva in stanga ecranului, scris in albastru.

Pe telefon nu aparea nimic, ci doar pana sa confirm aparea la transferuri disponibile "unlimited" :D In fine, nu mai conteaza. Sper sa aiba un vis frumos Del Bosque si sa-l joace maine pe Bartra ca va face un meci mare cu turcii. :cool:

JJ
17th June 2016, 00:08
Gata, ajunge! il belesc pe Hart in urmatoarea perioada de transferuri. Bale a tras fix la fel ca in primul meci, Hart a fost la fel de bou ca portarul Slovaciei.

Freek
17th June 2016, 00:27
Ce repede s-au pus astia pe calculat. Sa nu le fie de deochi.

Ups. Nu stiu cine l-a avut pe Srna dar cica ar juca maine :D.

Eddy DoubleD
17th June 2016, 00:53
Eu, dar l-am vandut anyway. :) Srna -> Strnic si Junuzovic -> Siggy.

Eddy DoubleD
17th June 2016, 02:00
Bai, Pistolare, las-o mai moale in papucii mei :))

Freek
17th June 2016, 09:18
:)) Nu cred ca-l mai ajunge careva, doar sa gafeze...
Pe ce loc esti in Ro Pistolero?

Mama ce rad juma de echipa pentru MD3. Bine, nu stiu daca este intelept sa folosesc wildcardul, dar ma gandesc totusi ca ar fi. Avem suficiente transferuri dupa optimi. 4 respectiv 6. Sau...pana mea, mai rumegam :D.

YoNuTzz
17th June 2016, 09:47
eu aveam 81 de pct, dar i-am scos pe pogba si lichtsteiner ca mi-au luat 1 pct doar

Johnny D
17th June 2016, 09:55
Bai, Pistolare, las-o mai moale in papucii mei :))

Anonomii rup!:)) Diferenta e Payet, meci de meci e scula, daca-l aveai si tu sau eu, aveam cam cate puncte are el!:)

El Pistolero
17th June 2016, 13:10
Bai eu am echipa slaba, fara gluma...:))
Sunt pe 11 in RO.

In prima etapa l-am avut pe Srna in locul lui Boateng.

Eddy DoubleD
17th June 2016, 21:24
Ce ratat e Mandzukic ala. El si cu Muller, doua etape i-am avut, n-au miscat nimic. Noroc ca l-am pus capitan pe Perisic. Cred ca o sa-l tin capitan. Nu mai risc.

Freek
17th June 2016, 21:32
Cam da. Eu cred etapa urmatoare il vand pe unu din ei. Maini moarte pur si simplu.

Johnny D
17th June 2016, 22:54
Arogantaldo tre sa-mi aduca si mie ceva, azi trebuia sa-l aleg pe Nolito capitan, ce inspirat as fi fost....
Daca in grupe nu joaca nimic, pe urma sigur n-o sa mai joace mare branza.

Cristy RVD
18th June 2016, 02:11
In sfarsit, l-am prins si eu pe Morata capitan cu dubla. Pacat ca mi-au retras assist-ul la Fabregas.

Johnny D
18th June 2016, 16:10
Oare pe unde umblii, am crezut ca te-au muncit astia pana-n mormant!:))

Eddy DoubleD
18th June 2016, 23:53
L-ai jucat pe Patricio, El Pistolero? :D

El Pistolero
18th June 2016, 23:58
Normal. 6 puncte fata de 3 cat avea portarul elvetian. Ronaldo si Gomes 5 puncte in total.
Inca n-au updatat astia punctele, dar cred ca am 130 in total.

Eddy DoubleD
19th June 2016, 00:19
Goddamit :D Ma gandeam ca nu risti si mai recuperez ceva puncte :D Anyway, am facut cu Siggy ceva. Iti mai tai din elan ca prea te-ai dus in fata.

O sa fie naspa dupa grupe. Cred ca toata lumea va avea echipe similare.

JJ
19th June 2016, 01:11
Si Ronaldo rateaza un penalty... mai bine il lasam pe Sterling capitan. :))

dardar_3
19th June 2016, 10:44
Acum am vazut ca aplicatia pt android are un bug si nu poti folosi wildcardul. Pe langa cele 28p pierdute, echipa care o aveam inainte de meciul 2 facea peste 80p( ii aveam pe Witsel, Morata, Vardy, Grizzman, Rami... :))

YoNuTzz
19th June 2016, 10:49
eu nici 100 nu am facut...

Wildcard
The wildcard can be used to potentially make transfers free of charge.
It can be used only once throughout the tournament. The wildcard is played when confirming transfers that deduct points and can't be cancelled once played.

cred ca mai astept.

Freek
19th June 2016, 11:13
Daca nu schimbi in grupe nu-i mai vad rostul.

Number of free transfers
Group stage: one per matchday
Round of 16: unlimited
Quarter-finals: 4
Semi-finals: 6
Final: 6


Daca ai echipa solida atunci nu merita.

Freek
19th June 2016, 20:09
Mi-am adus aminte ca eu aveam de gand sa folosesc un wildcard. Bine ca nu m-am trezit cu juma' de ora inainte.


Intreabre (sper sa fie careva online sa imi rapsunda:D): daca vand un jucator cu puncte, punctele respective le pierd (daca mi le scade din totalul de puncte)? data trecuta am vandut un jucator cu 0p deci nu stiu ce se intampla...

Johnny D
19th June 2016, 20:11
Intreb si io, pot sa-mi vand toate rezervele si sa raman doar cu 12 jucatori? Asa ar fi de tare!:))

Pot pe dracu!:P

Eddy DoubleD
19th June 2016, 20:23
Mi-am adus aminte ca eu aveam de gand sa folosesc un wildcard. Bine ca nu m-am trezit cu juma' de ora inainte.


Intreabre (sper sa fie careva online sa imi rapsunda:D): daca vand un jucator cu puncte, punctele respective le pierd (daca mi le scade din totalul de puncte)? data trecuta am vandut un jucator cu 0p deci nu stiu ce se intampla...

N-ai ce sa pierzi. Punctele din GW1 si GW2 sunt definitive.

Freek
19th June 2016, 20:25
Ok. Mersi.

Connection could not be established. Sa ma chis pe site-ul uefa :yes:


Cine l-a luat pe Payet in ultima etapa cand nu joaca (desi citisem azi ca joaca)? eu!

JJ
20th June 2016, 19:26
A jucat bre, era cat pe-aci sa marcheze iar, n-a vrut bara. :)
Adevarata intuitie vine la mine: Cu Sommer, Sagna si Pogba in echipa de ieri, l-am ales capitan pe Stanciu. :))

Freek
20th June 2016, 19:30
Da pai si eu nu tot pe Stanciu? :))

A jucat Payet. 1p... :headbang: Mai bine luam pe altul.

El Pistolero
20th June 2016, 20:34
O sa fie nașpa etapa asta, pentru ca marile echipe mai odihnesc cāțiva titulari.

Eddy DoubleD
20th June 2016, 20:47
De asta am jucat wildcardul. Dar tot l-am luat pe Alli :headbang:

JJ
20th June 2016, 20:56
I-am dat afara pe Sterling si Hart. :rosu: Da, stiu ca tot Hart joaca, dar parca vad ca iar o comite. :))

Eddy DoubleD
20th June 2016, 20:58
Pai de ce nu-i joci? Ii schimbi dupa. Lasa-i acolo ca nu stii.

JJ
20th June 2016, 21:07
I-am dat afara de tot! Gata! Hahalerele astea doua nu mai au ce cauta la mine in echipa. :evil: Si asa, cu Shaqiri si Stanciu tot mi-au mai ramas doua panarame... :headbang: plus ratangiul ala de Pogba, care tinteste doar bara. :D

L-am imprumutat si pe Modric - daca e accidentat, sa-l plateasca Croatia, doar n-o sa-l platesc tot eu. Poate il iau inapoi in optimi, sa vedem.

Johnny D
21st June 2016, 21:45
Ce!? Nu pot sa fac schimbari intre meciuri de la Germania la Spania!?:o:


OH FUCK OFF STUPID GAME! _|_

dardar_3
21st June 2016, 21:57
:)) Doar de pe o zi pe alta. Desi am facut inainte de MD2 vreo 7 transferuri care m-au costat 28p, recuperez zdravan acum. :D

Freek
22nd June 2016, 01:18
Am asa o senzatie aiurea. Mi-e ca daca-l pun capitan pe Gelu, o freaca iar daca nu il pun baga 2 3 in ate :D

Eddy DoubleD
22nd June 2016, 01:23
Vin dupa tine, Pistolare :D Bonucci, De Rossi, probabil nu joaca maine. Gomes pare accidentat or something. Gelu nu stie sa traga pe poarta:D

Freek
22nd June 2016, 01:25
Si Guerreiro pare accidentat or something :)).

Eddy DoubleD
22nd June 2016, 01:26
Mda, asa e, dar Portugalia are primul meci al zilei si pot sa vad daca joaca :) Plus ca am 3 jucatori cu un punct. Diferenta dintre 1 punct si 0 e mica :))

Freek
22nd June 2016, 01:32
Eu zic ca joaca, defapt sper sa joace ca altfel raman cu Juanfran si ma deranjeaza cand vad 1p acolo :mda:
Maine mai pierd niste puncte, nu multe, dar merg la risc sa-i fac loc lu Gelu :D

JJ
22nd June 2016, 20:22
Pepe mai are un pic si ajunge pe minus la mine. :))

Eddy DoubleD
22nd June 2016, 20:25
Sper ca Pistolero nu l-a pus capitan pe Cristiana ca nu-l mai prinde nici naiba :mda:

JJ
22nd June 2016, 20:30
Am ratat sansa sa ma detasez de multime si sa ma apropii de pistolar... L-am lasat pe Boateng capitan. :)

YoNuTzz
22nd June 2016, 20:31
ma omoara pepe :))

Freek
22nd June 2016, 20:57
Bine ca n-am pus vreun fundas de la Portugalia. Mai bine il lasam pe Tatarusanu in poarta :)).

Johnny D
22nd June 2016, 21:16
He finnaly came through for us, eh?:sleep:

El Pistolero
22nd June 2016, 21:50
Nu l-am pus capitan. 15 puncte dupa meciul asta. Mai am Bonucci. :D

Eddy DoubleD
22nd June 2016, 21:53
Nu l-am pus capitan. 15 puncte dupa meciul asta. Mai am Bonucci. :D

Mda, si joaca desi era anuntat ca rezerva. :mda:

dardar_3
23rd June 2016, 00:14
Free transfers... :)) 4 transferuri dupa optimi. Daca iei cate un jucator din fiecare tara calificata iti ajung transferurile. :D

Eddy DoubleD
23rd June 2016, 02:53
Deci preturile au crescut putin (sau scazut) la cativa jucatori (0.1/0.2), apoi pe langa profitul facut pe jucatori, am mai primit 5.0 la buget, plus ca se pot alege 4 jucatori de la aceeasi echipa acum.

Johnny D
23rd June 2016, 07:21
Suntem la egalitate dupa grupe, Eddy! :))