PDA

View Full Version : Ce echipa veti (mai) sustine la Euro?



Freek
16th May 2016, 18:16
Unii anticipeaza un turneu scurt si trist pentru Romania, altii... :confused: chiar daca am avea un turneu decent cu o calificare in saisprezecimi, chiar daca ajungem in semifinale (parca finala e prea mult :rolleyes:) e imposibil sa nu simpatizati si cu alta echipa, deci tot merge intrebarea... Ce echipa veti sustine la Euro in afara Romaniei?

Avem timp sa votam pana incepe turneul. Votati sa stim si noi care cu cine.

phife
16th May 2016, 18:34
Lipseste cineva din pool..

Freek
16th May 2016, 18:37
Dap Germania. Era prima dar nu stiu ce am facut... Se rezolva.

Eddy DoubleD
16th May 2016, 19:04
Anglia si Belgia. Fara Romania...

Luis Garcia10
16th May 2016, 19:10
@Eddy
Haha. Si eu la fel!

Eddy DoubleD
16th May 2016, 19:28
@Eddy
Haha. Si eu la fel!

:bere:

@FREEk, poate era bine un pol cu optiuni multiple :) Sunt multi care sustin mai mult de o echipa.

Nadalfan
16th May 2016, 19:29
Eu nici nu stiu daca ma uit sau nu :)) Niciodata nu mi-a placut fotbalul international...

Leo
16th May 2016, 19:35
Italia.

phife
16th May 2016, 19:36
germania si anglia

@nadal
primu om pe care-l vad sa spuna asta.

Eddy DoubleD
16th May 2016, 19:46
Eu nici nu stiu daca ma uit sau nu :)) Niciodata nu mi-a placut fotbalul international...

Ai cumva dreptate. E un fel de Cupa Davis: clar nu e la fel de interesant ca un GS, dar tot te uiti din lipsa de altceva :))

Eu oricum nu pot sa vad nimic in afara de weekenduri, so...

Lordul
16th May 2016, 19:57
am adaugat si Germania in poll !

Freek
16th May 2016, 20:04
Mersi Lord, dar fara RO :yes:



@FREEk, poate era bine un pol cu optiuni multiple :) Sunt multi care sustin mai mult de o echipa.

M-am gandit la asta dar am zis sa votam echipa pe care o simpatizam cel mai mult, eventual pe celelalte le putem mentiona in thread...
M-am mai gandit ca se mai trezesc cativa si voteaza de sus pana jos. :D

Si eu voi tine cu mai multe. Dupa Olanda care lipseste vine Germania (desi n-au mai fost primii la simpatie de o gramada de timp), apoi Anglia.

Nadalfan
16th May 2016, 20:11
germania si anglia

@nadal
primu om pe care-l vad sa spuna asta.

Ce vrei ma. Nu-mi place. Da, la Mondial am vazut mai aproape toate meciurile, dar ala a fost Mondial. Spre exemplu, in calificarile astea nu cred ca am vazut 5 meciuri... Prefer oricand un weekend cu meciuri intercluburi decat unul cu meciuiri internationale.

phife
16th May 2016, 20:12
Ai cumva dreptate. E un fel de Cupa Davis: clar nu e la fel de interesant ca un GS, dar tot te uiti din lipsa de altceva :))

Eu oricum nu pot sa vad nimic in afara de weekenduri, so...

pe bune, mondialele si europenele au hype, for fuck sake, e cream of the crop

Freek
16th May 2016, 20:15
Tru dat, dar simti hype-ul de anul asta? 2014 l-am simtit altfel si 2012 la fel.

phife
16th May 2016, 20:25
eu da.
adica, e tot fotbal, nu mi se pare ca s-a schimbat asa ceva tragic incat sa nu ma mai bucur de o sarbatoare gen turneu final.
e ca o luna intreaga de ucl doar ca fara echipe artificiale. si plm pariticipam si noi

Freek
16th May 2016, 20:34
Mi se pare hype-ulet (tentativa de diminutiv) fata de anii trecuti, atat, dar poate e devreme inca si acum dupa terminarea campionatelor se va simti altfel. Oricum, nu e un turneu de ratat. Singura chestie la care am putine indoieli este numarul de echipe.

phife
16th May 2016, 20:59
da' asta e adevarat..jocuri politice totusi, nici mie nu-mi place de exemplu ce se intampla in preliminariile ucl.

Leo
16th May 2016, 21:16
Europenele de anul asta merita urmarite si datorita Romaniei care este calificata. Dar pana la urma fiecare cu parerea lui.

TheIceMan
16th May 2016, 21:49
Pe ai nostrii, normal. :)
Da' cred ca macaronarii si inglishman au prima sansa la titlu. :D

Leo
16th May 2016, 21:51
Pe ai nostrii, normal. :)
Da' cred ca macaronarii si inglishman au prima sansa la titlu. :D

Intrebarea este: Ce echipa veti sustine la Euro in afara Romaniei? :D

TheIceMan
16th May 2016, 21:53
pe ai nostrii, normal, am zis, vezi in poll :D

Leo
16th May 2016, 22:10
Germania? :o:

TheIceMan
16th May 2016, 22:13
avem presedinte neamt => nemtii is ai nostrii :D

Leo
16th May 2016, 22:15
:))
Eu nu gandesc asa.

Freek
16th May 2016, 22:16
Sau noi suntem ai lor. Marul il ia dar paranoia. :D La CM2014 toata lumea tinea cu Germania.

Leo
16th May 2016, 22:18
Eu nu. :D

phife
16th May 2016, 22:27
Eu da. Ba, vreau sa votez si germani

TheIceMan
16th May 2016, 22:28
Sau noi suntem ai lor. Marul il ia dar paranoia. :D La CM2014 toata lumea tinea cu Germania.

poate dupa finala :D

"Just because you're paranoid doesn't mean they aren't after you."

Freek
16th May 2016, 22:48
A da eu stiu sigur ca ma urmaresc :D
Parca la poll-ul din 2014 iesie invingatori la sustinatori inainte de finala.


Eu da. Ba, vreau sa votez si germani

Register > New Username > Vote :cheer:

Mai, daca va strangeti mai multi si doriti optiuni multiple, refacem poll-ul si aia este. :)

delaparis
16th May 2016, 23:16
Eu cu Franta doarece joaca Giroud /hello :D

Johnny D
16th May 2016, 23:35
Ce echipa veti sustine la Euro in afara Romaniei?


Nici una, doar Romania! Asa am si votat! Daca nu joaca Barcelona, vorba aluia pe tweeter, atunci degeaba te-ai mai apucat.


Italia.

:no: Antifotbal, niciodata!

Ar trebui sa fie facut un poll si cu ce echipa vreti sa piarda tot cu 0-10, cele mai spurcate din istoria fotbalului si din prezent!

Italia!:yes::yes:


Eu cu Franta doarece joaca Giroud /hello :D

And this is My Son! In Whom I am well pleased!/hello

Freek
16th May 2016, 23:49
Nici una, doar Romania! Asa am si votat! Daca nu joaca Barcelona, vorba aluia pe tweeter, atunci degeaba te-ai mai apucat.

:yes: O sa dispara curand, cat de curand, habra n-am dar dispare din poll :D.

El Pistolero
17th May 2016, 00:09
De obicei asteptam cu mare interes un turneu final, cum zicea cineva mai in urma, pana la urma era o sarbatoare a fotbalului european sau mondial. Dar editia din acest an, neah, parca nu ma atrage cu nimic. Parca vad ca o sa fie un fiasco, prea multe echipe de umplutura, plus ca nici echipele alea asa-zise de top, nu mai sunt ce-au fost odata, traiesc doar din amintiri sau sunt in reconstructie.

Belgia sau Italia. :ok:

Johnny D
17th May 2016, 00:15
Io cu Wilshere as fi tinut, pustiu e Dumnezeul fotbalului! Pana sa se fi accidentat, lasa ca se-ntoarce din sezonul viitor acolo unde trebuie fara sa mi-l mai rupa astia pe la turnee finale, s-a rupt el destul si singur saracu.
Jur ca daca ar fi sa aleg un jucator din tot fotbalul care sa vina acum la Rapid, si sa ne ajute sa promovam el ar fi.
Si singur ia campionatu anu viitor, garantez io!:yes: Omul are talent in el cat incape, dar inima are de 1000 de ori mai mult, Messi e mic copil.
Cand il vezi p-ala pe teren ce face cu mingea, cum fuge in adversar de se sperie aia de el, n-ai cum sa nu dai 200% ca si coechipier.

Leo
17th May 2016, 00:36
Italia mereu a renascut din propria cenusa ca o pasare phoenix exact cand lumea nu-i dadea nicio sansa.

Johnny D
17th May 2016, 00:38
Pai nu e vorba ca nu-i dau sansa, e vorba ca aia mereu au prea multa sansa la ce fotbal joaca!:))


Gata m-am hotarat, o sa tin cu ce echipa are in lot cel mai multi jucatori de la Arsenal si Rapid, binenteles!:D


De la Rapid sunt atatia de nu pot sa ma decid...:thinkso:


Un lucru il stiu sigur: multam lu Dumnezo ca nu joaca italieni la Arsenal si viceversa! In veci amin, multumesc Doamne!:yes:

dextercioby
17th May 2016, 00:41
Germanica, desi nu mai joaca my man Miroslav Klose. E un Goetze talentat nejucat suficient de Guardiola, e un Bellarabi, e un Reus, e un killer (dar nu de la 11m) Mueller, sint destui jucatori interesanti. Aaa, ca era sa uit, e un Mario Gomez :floricica:

Freek
17th May 2016, 00:55
Crezi ca prinde lotul? a avut un sezon fantastic dar in Trucia. Eu as vrea sa il cheme si sa-l vad si jucand dar... :confused:

dextercioby
17th May 2016, 00:57
Germania vrea sa intre cu mingea in poarta ? Spera ca da Kroos de la 25m sut la vinclu ? Singurul om cu joc de cap din Germania este Mario Gomez.

Freek
17th May 2016, 01:18
Nu stiu vor nemtii dar mi-e ca-l iau (daca) sa stea pe banca.

delaparis
17th May 2016, 01:30
De ce va disputati? Tot Franta va castiga ca de obicei. De fiecare data cand au organizat un turneu final acasa l-au castigat desi nu au jucat cine stie ce. Doar in 2000 au jucat bine si au castigat pe drept dar a fost in Belgia si Olanda :)
In 2006 au meritat dar nu a fost sa fie deoarece Italia si caposul de Zidane au decis diferit.
Anul asta echipa seamana foarte mult cu aia din 1998. O adunatura de jucatori relativ buni, fara sa fie exceptionali dar motivati.

Cristy RVD
17th May 2016, 01:41
Anglia, Croatia, Belgia si Slovacia.

Lordul
17th May 2016, 01:44
De ce va disputati? Tot Franta va castiga ca de obicei. De fiecare data cand au organizat un turneu final acasa l-au castigat desi nu au jucat cine stie ce. Doar in 2000 au jucat bine si au castigat pe drept dar a fost in Belgia si Olanda :)
In 2006 au meritat dar nu a fost sa fie deoarece Italia si caposul de Zidane au decis diferit.
Anul asta echipa seamana foarte mult cu aia din 1998. O adunatura de jucatori relativ buni, fara sa fie exceptionali dar motivati.

au organizat si in 1960 si ce sa vezi ? finala intre Yugoslavia si URSS castigata de sovietici cu 2-1

phife
17th May 2016, 02:00
De ce va disputati? Tot Franta va castiga ca de obicei. De fiecare data cand au organizat un turneu final acasa l-au castigat desi nu au jucat cine stie ce. Doar in 2000 au jucat bine si au castigat pe drept dar a fost in Belgia si Olanda :)
In 2006 au meritat dar nu a fost sa fie deoarece Italia si caposul de Zidane au decis diferit.
Anul asta echipa seamana foarte mult cu aia din 1998. O adunatura de jucatori relativ buni, fara sa fie exceptionali dar motivati.

fara benzema si ben arfa? nu stiu ..

delaparis
17th May 2016, 02:04
au organizat si in 1960 si ce sa vezi ? finala intre Yugoslavia si URSS castigata de sovietici cu 2-1

Da? Nu am vazut meciul :)

phife
17th May 2016, 02:06
nu avea cablu' tras.

delaparis
17th May 2016, 02:09
fara benzema si ben arfa? nu stiu ..

Si 1998 s-au prezentat fara Cantona si Ginola, cei mai buni atacanti francezi in perioada aia. Deci sa zicem ca nu tine de unul sau doi jucatori sa castigi titlul.
Dar sunt de acord. Echipa e amputata de doi jucatori de talent azi. Este vorba de incapatanare si rasism. Deschamps are ceva contra arabi iar Federatia contra Benzema. Astfel cei doi nu au nicio sansa sa revina la nationala.

Freek
17th May 2016, 02:25
Federatia vrea sa stea departe de scandalul lui Benzema asa ca l-au dat la o parte, poti sa le reprosezi ceva pe tema asta? Era bine sa fi fost Benzema, dar am sperante ca face un turneu bun Griezmann si Pogba. E si presiunea mare totusi, joci acasa, lumea are asteptari, vedem...

Johnny D
17th May 2016, 08:00
De ce va disputati? Tot Franta va castiga ca de obicei. De fiecare data cand au organizat un turneu final acasa l-au castigat desi nu au jucat cine stie ce. Doar in 2000 au jucat bine si au castigat pe drept dar a fost in Belgia si Olanda :)
In 2006 au meritat dar nu a fost sa fie deoarece Italia si caposul de Zidane au decis diferit.
Anul asta echipa seamana foarte mult cu aia din 1998. O adunatura de jucatori relativ buni, fara sa fie exceptionali dar motivati.

Asa am zis si eu, tot Germania il ia. Astia au trac doar cand joaca pe teren propriu.


E si presiunea mare totusi, joci acasa, lumea are asteptari, vedem...

Tensiunea e mare pana dupa primu meci, pe urma o sa fie relaxare pana-n fazele finale!:D

Freek
2nd June 2016, 08:51
Ca eu n-am votat... Bai pana la urma cred ca merg cu Franta si foarte foarte aproape cu Germania. Ma gandesc ca ar fi frumos sa castige la ei acasa, cam asta ar fi singurul motiv.

sak
2nd June 2016, 09:17
Germania.
Mentionez ca n-am nici cel mai mic gand sa ma uit sau sa tin cu nationala Romaniei.

Johnny D
2nd June 2016, 09:40
La Germania am Ozil, dar e cam blegut de felu lui, nu pare sa-l intereseze pe el de Arsenal desi joaca acolo, mai mult asa ca n-are unde altundeva si sa fie pupat in cur cu bani cu caru asa ca la noi. Mai degraba as tine si eu cu Franta ca-i avem pe Giroud si Khos titulari incontestabili meci de meci si ei daca iau turneul, chiar o sa-l merite si-o sa-i ajute mult din sezonul viitor la incredere si la tupeu in sensul pozitiv!:yes: Avem si spanioli si britanici in echipa dar nu ma prea intereseaza de echipele lor pentru ca nu prea au cum juca la acest turneu.
Si cei care joaca, sunt doar cate unul rasfirati pe fieunde, ori nu prea prind primul 17 la Arsenal, prea putin.

Allez la France, 4-0 in debut de turneu!/hello Daca n-ar fi cazut fix cu mucialaii de romani in primul meci, era mai bine, nu aveam sentimente conflictuale si puteam tine sa le sparga rozeta cat se poate. Insa cu-atat mai mult stiu ca ne vor da francezii de la 3 in sus cu cat stiu ca joaca Kiricash titular si n-are vreo treaba impreuna cu celalalt fundas central de langa el. Ar trebui sa avem un bulan din ala iesit din comun sa nu luam de la 3 in sus, nu prea cred ca va fi cazul. Sapunaru singur nu poate sa-i opreasca pe negroteii aia rapizi si puternici.

ronaldinho
2nd June 2016, 19:33
Tin si cu Hitler si cu Stalin :D
Romania, Germania, Rusia.... in ordinea asta. Tot timpul mi-au placut rusii la turneele finale, iar cu nemtii tin constant din 2008, la fiecare turneu final.

Johnny D
2nd June 2016, 20:03
Da, frumoase echipele alea cu exceptia Romaniei. Insa rusii sunt un pic cam retarzi raportat la talentul pe care-l au.
Seamana cu Rapidul! Inteleg de ce-i placi, si-ncep si cu R ca Rapid si Romania!:))

Doctor_Satan
3rd June 2016, 12:30
De ce va disputati? Tot Franta va castiga ca de obicei. De fiecare data cand au organizat un turneu final acasa l-au castigat desi nu au jucat cine stie ce. Doar in 2000 au jucat bine si au castigat pe drept dar a fost in Belgia si Olanda :)
In 2006 au meritat dar nu a fost sa fie deoarece Italia si caposul de Zidane au decis diferit.
Anul asta echipa seamana foarte mult cu aia din 1998. O adunatura de jucatori relativ buni, fara sa fie exceptionali dar motivati.
Tin sa te contrazic. In 2000 au avut noroc.
La faza egalarii, Del Piero a stricat faza de atac si nu s-a dus in pressing. Daca facea un pressing sau un fault, se termina meciul.

Tin si cu Hitler si cu Stalin :D
Romania, Germania, Rusia.... in ordinea asta. Tot timpul mi-au placut rusii la turneele finale, iar cu nemtii tin constant din 2008, la fiecare turneu final.
Eu tin cu nemtii din '96, de la meciul cu Anglia.

steaua-86
5th June 2016, 10:17
Tin si cu Hitler si cu Stalin :D
Romania, Germania, Rusia.... in ordinea asta. Tot timpul mi-au placut rusii la turneele finale, iar cu nemtii tin constant din 2008, la fiecare turneu final.

Votez si eu: Italia.
N-au mare branza de echipa dar sunt simpatici. Si tin cu ei de 30 de ani :)

queque
5th June 2016, 11:13
Spania,Romania,in ordinea asta.
Sper sa se intalneasca in finala :)

sannicola
5th June 2016, 14:09
Italia ftw!!!!
:D:D

JJ
5th June 2016, 15:33
Hopp Schwiiz!
Cand nu joaca cu Romania :P

bogdan_nj
5th June 2016, 16:12
Belgia, Croatia, Italia

Lordul
5th June 2016, 16:13
Germania Uber Alles !! Franta , Belgia , Croatia si Suedia

YoNuTzz
6th June 2016, 00:14
cele 3 favorite sunt: franta, germania si spania

franta are 2 trofee, iar germania si spania cate 3...

nu am o echipa favorita, dar voi sustine Mannschaft-ul.

Capitanu.Burcea
6th June 2016, 00:18
Rromania, normal. La si altele Engaland.

Leo
6th June 2016, 00:22
Germania Uber Alles !! Franta , Belgia , Croatia si Suedia

Poate castiga una din ele... :))

steaua-86
6th June 2016, 14:41
E ceva in neregula aici (sau cu mine :) Daca inteleg ca exista sustinatori ai Mannschaftului, ca unii tin cu macaronarii (ca mine), ca unii zic ca toreadorii sunt mai buni, sau ca cocosu' (scuze, pariziene), sau ca borsu de pe Tamisa ... dar atatea voturi pentru... Belgia? Le plat pays? Astia de unde au starnit atatea pasiuni fotbalistice? Atatia fani are Marc Wilmots? :)

Interesant, oricum.

Johnny D
6th June 2016, 14:58
Acuma cand am vazut ce-au facut zmeii mei Giroud si Khos cu ciumetii aia de scotieni!:o::o: ALLEZ LA FRANCE!/hello



Deviza Frantei: "Nu iertam ciumetii! La Roumanie, tu es suivnext!":cool:

steaua-86
6th June 2016, 15:24
Deviza Frantei: "Nu iertam ciumetii! La Roumanie, tu es suivnext!":cool:

Nu desfaceti sampania ca inca nu am scos icoanele! :D

sak
6th June 2016, 16:03
Da' unde le-ai ascuns? Lasă-le acolo, poate aș nu luăm un vagon de goluri la Euro ci pierdem decent cele trei meciuri, ceea ce FRF și antrenorul o să spună că e onorabil.

Julio_Zane
6th June 2016, 17:02
La acest turneu sustin Romania urmata de Germania,Suedia,Franta si Italia.

steaua-86
6th June 2016, 17:15
Da' unde le-ai ascuns? Lasă-le acolo, poate aș nu luăm un vagon de goluri la Euro ci pierdem decent cele trei meciuri, ceea ce FRF și antrenorul o să spună că e onorabil.

Nu luam nici un vagon. Ajungem in optimi. N-o sa ne impiedicam de alde frantuji, elvetieni si albaneji. Ca de-acolo se-mpute treaba, e alta chestiune.

Parerea mea. Nu dati cu parul! :)

Julio_Zane
6th June 2016, 21:58
E ceva in neregula aici (sau cu mine :) Daca inteleg ca exista sustinatori ai Mannschaftului, ca unii tin cu macaronarii (ca mine), ca unii zic ca toreadorii sunt mai buni, sau ca cocosu' (scuze, pariziene), sau ca borsu de pe Tamisa ... dar atatea voturi pentru... Belgia? Le plat pays? Astia de unde au starnit atatea pasiuni fotbalistice? Atatia fani are Marc Wilmots? :)

Interesant, oricum.

Romanii apreciaza fotbalistii de calitate superioara,egal de unde vin.Fellaini,Hazard,De Bruyne si compania merita tot respectul.Belgia se pricepe,nu numai la ciocolata si politica.

Freek
6th June 2016, 22:02
Au probabil cea mai buna generatie, e oarecum de inteles. Ar fi frumos sa reuseasca sa castige ceva, fie acum fie in Rusia, desi acolo va fi greu.

Dante7
7th June 2016, 16:03
Italia, Spania, Germania...

sun
10th June 2016, 12:54
de cand cu alegerile astea PSD-iste, nu prea imi vine sa sustin Romania ... :D

dar noroc ca is alte echipe care reprezinta tari cat de cat normale... asa ca voi tine cu ( in ordinea asta )

Croatia, Suedia, Elvetia si Ungaria :ok:

Johnny D
10th June 2016, 13:36
Ungaria!?:o::no: Not cool,... not cool.:no:

sun
15th June 2016, 11:59
Croatia, Suedia, Elvetia si Ungaria

3 victorii si un egal dupa prima etapa... not too bad /hello

miril
15th June 2016, 14:09
Italia si Anglia. Simpatii pentru francezi, islandezi, suedezi si belgieni.

Doctor_Satan
15th June 2016, 17:38
Ungaria!?:o::no: Not cool,... not cool.:no:
Pai e clujean. Ma mir ca nu-i prima optiune. :drak:

cip
15th June 2016, 17:46
Germania,Austria si Ungaria :D

sak
15th June 2016, 17:51
Cum sa tii cu Ungaria???

Doctor_Satan
15th June 2016, 18:01
Pai el inca regreta autonoma. Imperialist pur sanje.

cip
15th June 2016, 19:15
:))

sun
15th June 2016, 19:51
Cum sa tin cu o tara > 70% PSD cu o capitala 100% PSD ?????

Freek
15th June 2016, 22:00
Cum sa tin cu o tara > 70% PSD cu o capitala 100% PSD ?????


In Buc. 15%, te rog. :D

Doctor_Satan
16th June 2016, 12:15
Faptul ca ati votat-o pe Firea e cam la fel de rau.