PDA

View Full Version : EURO 2016 GRUPA A: Franta, Albania, Romania, Elvetia



Pages : [1] 2

Leo
14th May 2016, 23:28
10.06.2016 ora 22.00 Franta - Romania (Saint - Denis)
11.06.2016 ora 16.00 Albania - Elvetia (Lens)

15.06. 2016 ora 22.00 Franta - Albania (Marseille)
15.06.2016 ora 19.00 Romania - Elvetia (Paris)

19.06.2016 ora 22.00 Romania - Albania (Lyon)
19.06. 2016 ora 22.00 Elvetia - Franta (Lille)

Leo
16th May 2016, 15:29
LOTUL FRANTEI PENTRU EURO 2016

Portari
Benoît Costil (Rennes)
Hugo Lloris (Tottenham)
Steve Mandanda (Marseille)

Fundasi
Lucas Digne (Roma)
Patrice Evra (JUVENTUS TURIN)
Christophe Jallet (OLYMPIQUE LYONNAIS)
Laurent Koscielny (ARSENAL FC)
Eliaquim Mangala (MANCHESTER CITY)
Jérémy Mathieu (FC BARCELONE)
Bacary Sagna (MANCHESTER CITY)
Raphaël Varane (REAL MADRID CF)

Mijlocasi
Yohan Cabaye (Crystal Palace)
Lassana Diarra (Marseille)
N’Golo Kante (Leicester)
Blaise Matuidi (PSG)
Paul Pogba (Juventus)
Moussa Sissoko (Newcastle)

Atacanti
Kingsley Coman (Bayern Munchen)
André-Pierre Gignac (Tigres)
Olivier Giroud (Arsenal)
Antoine Griezmann (Atletico Madrid)
Anthony Martial (Manchester United)
Dimitri Payet (West Ham)

Rezerve
Alphonse Areola (Villarreal)
Hatem Ben Arfa (Nice)
Kévin Gameiro (Sevilla)
Alexandre Lacazette (Lyon)
Adrien Rabiot (PSG)
Morgan Schneiderlin (Manchester United)
Djibril Sidibe (Lille)
Samuel Umtiti (Lyon)

Johnny D
16th May 2016, 23:36
Reflexul si cunostintele de parior imi spun sa pun handicap pe Franta!
Inima imi spune stai bah putzulica un pic!....
Stiu si io...

dextercioby
16th May 2016, 23:44
Stai, mey, lotul final are 23, nu ? De unde sint acolo 31 ? Si frantujii sint largiti (hemoroizi, fisuri anale) ? :D

Leo
16th May 2016, 23:45
Lotul este de 23. Daca se accidenteaza vreunul, este chemat altul din rezerve.

delaparis
16th May 2016, 23:48
Varane si Griezmann vor participa la finala CL deci risc de accidentari. Apoi Gameiro va juca finala EL dar el e rezerva oricum.

dextercioby
16th May 2016, 23:49
Aa, da, mey, acum am vazut 23 + 8. Cum sa il lasi pe Gameiro pe dinafara ? :o:

Lordul
17th May 2016, 00:01
nu numai Gameiro si Lacazette si Ben Arfa si Rabiot

Leo
25th May 2016, 17:25
''Tricolorii nu se tem de bau-bau, de Franta, de Germania sau de teroristi''


Asta e bine. Psihologul isi face treaba si ii motiveaza.

Freek
25th May 2016, 17:37
Dap. :D

"Există un optimism fantastic, câteodată trebuie să mai temperăm exuberanța. Mulți speră să jucăm semifinala, vă spun sincer!"


Separat de asta, ma mai amuza cum se pune problema ca Andone poate sa nu prinda lotul :groggy:

phife
25th May 2016, 20:09
eu ma intreb, uneori, cati dintre jucatorii de la nationala stiu de capu' lor.. nu sa fie niste lumini da' macar asa, sa nu le curga rumegus din gura..

sak
26th May 2016, 08:39
Semifinale? :happy
Si cand va spun ca astia-s cretini, ca traiesc intr-o lume paralela nu ma credeti.
3 infrangeri o sa aiba Romania, la scor toate.

delaoltenia
27th May 2016, 08:59
practicam un fotbal de vis, frantujii si helvetienii tremura cand aud numele echipei din carpati. :D

YoNuTzz
27th May 2016, 18:21
presimt ca vom lua 1 sau maxim 2 goluri in aceasta grupa

pierdem 1-0 cu franta
facem doi de 0-0 cu elvetia si albania...

nu inscriem, sau inscriem maxim 1 gol.

Lordul
27th May 2016, 18:25
pai cu 2 egaluri nu trecem de grupa

sak
27th May 2016, 19:55
Si cine a spus ca trecem?
Eu cred ca pierdem toate meciurile, c-asa-i in fotbal, aia care-s degeaba iau dormeze in cap, li se rupe fâșu etc.

Lordul
27th May 2016, 22:51
Am iesit la Euro 2000 dintr-o grupa a mortii cu Portugalia , Germania si Anglia , la Euro 2008 intr-o grupa la fel de criminala sau poate mai grea cu Olanda , Franta si Italia am facut egal cu cocosii galici , si cu macaronarii ...si inaintea ultimului meci aveam sanse la califcare dar Olanda ne-a batut cu 2-0 si am plecat acasa...

Acum dintr-o grupa mai slaba valoric ...nu se pot compara cu acele grupe ar trebui sa trecem...sa luptam , sa nu ne facem de ras

sak
28th May 2016, 06:09
Comparatiile nu-si au rostul. Nu de acest fel.
Elvetia ne-a dat 4-1 cand aveam super echipa (pt noi). Si ne-a cam batut pe unde ne-a prins.
Albania are jucatori ce joaca in campionatele tari, titulari!
Franta....
Noi? Noi avem pacalici si cretini in jurul a doi-trei fotbaisti.

Clau7_D
28th May 2016, 10:53
Parerea mea e ca la Euro o sa conteze foarte mult oboseala jucatorilor...a fost iar un sezon lung, am vazut cand au fost finalele de Cupa in tarile din Vest cum jucatorii nu mai puteau sta in picioare pe final de meci. La noi s-a cam terminat treaba din aprilie :))

Lordul
28th May 2016, 12:27
nu stiu cat va conta ...la nivel profesionist au timp de refacere 2 saptamani pana la Euro...asa ca multi isi vor recapata forma ...

JJ
28th May 2016, 15:53
Griezmann oboseste prea tare diseara, castigam cu Franta :P

delaparis
28th May 2016, 23:02
Mathieu e out si el. Umtiti in locul sau

phife
28th May 2016, 23:38
Umiti > mathieu :rolleyes:

Freek
29th May 2016, 00:53
Si totusi, Benzema, castigator de CL nu joaca la Euro :rolleyes:

delaparis
29th May 2016, 00:56
Umiti > mathieu :rolleyes:

Oricum ambii sunt rezerve. La centru Deschamps va pune Koscielny - Mangala sau Rami - Koscielny.


Si totusi, Benzema, castigator de CL nu joaca la Euro :rolleyes:
Da. Dar e bine ca joaca Griezmann care a pierdut CL si Martial care a castigat ... bani :)

ronaldinho
30th May 2016, 01:32
Ii batem pe francezi (2-0), ne bat elvetienii si ii batem pe albanezi. Pierdem in optimi, cu o echipa buna, si venim acasa :D
Sper ca macar sa venim cu 2-3 titulari pentru urmatorii ani: Stanciu, Gaman, Matel, Andone, Ivan ar fi jucatorii de urmarit.
Poate scapam de Popica, ca mult ma enerveaza baiatul asta... Deasemenea Grigore, Ropotan, Filip nu prea au ce cauta la Euro. Eu as vrea sa arate cam asa nationala:
Tatarusanu - Matel, Gaman, Chiriches, Rat - Sapunaru - Ivan, Stanciu, Pintilii, Chipciu - Andone
Dar Cascheta cred ca ne va "surprinde" cu cel mai batran prim 11 din istoria CE :D
Tatarusanu - Sapunaru, Chiriches, Grigore, Rat - Hoban, Pintilii - Popica, Sanmartean, Torje - Keseru

Johnny D
30th May 2016, 08:49
Pai stai asa, ca daca-i batem pe albanezi cu 5-0, pierdem in optimi cu o echipa slaba!:D

Freek
30th May 2016, 20:43
Lotul de 23 al Elvetiei:

Portari:: Yann Sommer (Borussia Moenchengladbach), Roman Buerki (Borussia Dortmund), Marwin Hitz (Augsburg)

Fundasi: Stephan Lichtsteiner (Juventus), Nico Elvedi (Borussia Moenchengladbach), Michael Lang (Basel), Johan Djourou (Hamburger SV), Steve von Bergen (Young Boys), Fabian Schaer (Hoffenheim), Francois Moubandje (Toulouse), Ricardo Rodriguez (Wolfsburg)

Mijlocasi: Valon Behrami (Watford), Blerim Dzemaili (Genoa), Gelson Fernandes (Rennes), Fabian Frei (Mainz), Granit Xhaka (Arsenal), Xherdan Shaqiri (Stoke), Denis Zakaria (Young Boys)

Atacanti: Breel Embolo (Basel), Haris Seferovic (Eintracht Frankfurt), Admir Mehmedi (Bayer Leverkusen), Eren Derdiyok (Kasimpasa), Shani Tarashaj (Everton).

Trei jucatori de 19 ani :yes: Denis Zakaria, Nico Elvedi su Breel Embolo

Leo
30th May 2016, 21:03
Anthony Martial s-a accidentat la coapsa la primul antrenament de la Clairefontaine, baza de pregatire a francezilor. Daca Martial nu isi va reveni, Deschamps va apela la Kevin Gameiro de la Sevilla sau la Alexandre Lacazette de la Lyon

ronaldinho
30th May 2016, 21:07
Pai stai asa, ca daca-i batem pe albanezi cu 5-0, pierdem in optimi cu o echipa slaba!:D

Eu zic ca terminam grupa pe 1 sau 2 si picam cu Italia sau Polonia

Leo
30th May 2016, 21:13
Lista cu numerele pe care le vor purta francezii la Euro
1. Lloris
2. Jallet
3. Evra
4. Rami
5. Kante
6. Cabaye
7. Griezmann
8. Payet
9. Giroud
10. Gignac
11. Martial
12. Diarra
13. Mangala
14. Matuidi
15. Pogba
16. Mandanda
17. Digne
18. Sissoko
19. Sagna
20. Coman
21. Koscielny
22. Umtiti
23. Costil

TheIceMan
30th May 2016, 21:22
Griezmann oboseste prea tare diseara, castigam cu Franta :P

e obosit moral... si acum 'vede' bara zguduindu-se

JJ
30th May 2016, 21:31
Lotul de 23 al Elvetiei:
Trei jucatori de 19 ani :yes: Denis Zakaria, Nico Elvedi su Breel Embolo
Surprinzatoare prezenta lui Seferovic, care i-a zis arbitrului italian direct vaffanculo in ultimul amical si va primi o amenda serioasa si cateva meciuri suspendare. Surprinzatoare si absenta lui Zuffi, playmaker-ul FCBasel. Probabil se calca pe bombeuri cu Shaqiri.
O veste nasoala pentru adversari e ca Senderos, lent si gafeur cum e, a fost lasat acasa, fiind inlocuit de Elvedi.

Eddy DoubleD
30th May 2016, 21:40
Trei jucatori de 19 ani :yes: Denis Zakaria, Nico Elvedi su Breel Embolo

Embolo cica e piesa.

Freek
30th May 2016, 22:04
Da asa am citit si eu. Sa-l vedem la treaba, dar nu cu noi :D. Sunt curios cate minute prind astia trei.

Dexter30
30th May 2016, 22:04
Eu zic ca facem egal cu Franta, ne umflam in pene rau de tot, apoi ne luam o bataie zdravana de la elvetieni ('94 style), iar apoi o sa avem meci decisiv cu Albania cu care o sa facem egal. Locul 3 in grupa si eliminare.

Freek
30th May 2016, 22:09
Eu zic ca terminam grupa pe 1 sau 2 si picam cu Italia sau Polonia
Eu zic sa castigam grupa :rolleyes: si ne luam revansa cu Ucraina (presupus loc 3 la ea in grupa) sau ii facem mari si ne dam doua palme... :D

JJ
30th May 2016, 22:22
Da asa am citit si eu. Sa-l vedem la treaba, dar nu cu noi :D. Sunt curios cate minute prind astia trei.
Zakaria 0, Elvedi va fi probabil titular in al treilea meci, dupa ce restul din aparare gresesc suficient, Embolo o sa intre in repriza a doua cu Albania si daca joaca bine (desi n-a mai facut-o cam de multisor), o sa fie titular cu noi.

TheIceMan
30th May 2016, 22:35
Poate ne calificam de pe trei, eu zic asa:
Franta - Romania 3-0
Romania - Elvetia 0-0
Romania - Albania 1-0

Eddy DoubleD
30th May 2016, 22:42
Franta - Romania 3-0
Elvetia - Romania 2-0
Romania - Albania 0-0

Sa nu ziceti ca nu v-am zis :)

delaparis
30th May 2016, 22:57
Franta - Romania 1-1
Romania - Elvetia 0-2
Romania - Albania 1-0

Eddy DoubleD
30th May 2016, 23:13
Franta - Romania 1-1


Tu n-ar trebui sa pronostichezi niciun meci al Frantei. Habar nu ai ce vorbesti :)

Freek
30th May 2016, 23:25
Poate ne calificam de pe trei, eu zic asa:
Franta - Romania 3-0
Romania - Elvetia 0-0
Romania - Albania 1-0

Zic ca-i pertinent pronosticul. Nu stiu daca picam pe 3 dar daca e sa fim locul 3 picam apoi cu castigatoarea grupei B. Si Elvetia zic ca o da la pace cu Albania.


Franta - Romania 3-0
Elvetia - Romania 2-0
Romania - Albania 0-0

Sa nu ziceti ca nu v-am zis :)

Un gol tot dam undeva, da-i in spanac.

Eddy DoubleD
30th May 2016, 23:34
Un gol tot dam undeva, da-i in spanac.

Daca ne-o baga arbitrii in poarta. Altfel, cu cine? Poate o scoatem de un 1-0 cu Albania, cu ceva bulan.

Freek
31st May 2016, 00:01
Fix la meciul ala ma gandeam si eu :D. Sigurul relativ accesibil de altfel...

ronaldinho
31st May 2016, 01:06
Franta - Romania 1-2
Elvetia - Romania 1-0
Albania - Romania 0-2

Clau7_D
31st May 2016, 07:41
Cu francezii e crucial sa nu primim gol repede. Presiunea e pe ei, joaca acasa si toata lumea se asteapta ca ei sa joace fotbal de calitate. Hai sa rezistam noi pana la pauza si apoi vedem :)
Urmatoarele 2 meciuri sunt echilibrate, se poate orice.
Nu ma arunc la pronosticuri de rezultate dar cred ca ajungem in optimi...asa, cu jocul nostru neplacut ochiului :sneaky: ( sa nu zic de ***** :)) )

Johnny D
31st May 2016, 09:44
Franta - Romania 1-2
Elvetia - Romania 1-0
Albania - Romania 0-2

:happy Ne bat francezii de ne rup!
Cu chiu cu vai de scapam doar cu un gol diferenta sa zicem merci ca si-asa e buna expresia si in romana, si in franceza! :P



Nu ma arunc la pronosticuri de rezultate dar cred ca ajungem in optimi...asa, cu jocul nostru neplacut ochiului :sneaky: ( sa nu zic de ***** :)) )

E posibil dar in opinia mea improbabil, nu cred ca-i batem pe elvetieni, astfel iti tre victorie la scor cu Albania, nici asta nu cred ca se va-ntampla. Daca ne bate si Elvetia, lucru perfect posibil, jucam amical cu Albania. :P

Doctor_Satan
31st May 2016, 11:05
Poate reusim sa ne calificam si cu un egal norocos cu Elvetia (ca de victorie nu poate fi vorba), o infrangere la un gol cu magrebienii si o victorie cu albanezii.
As spera la asa ceva:
Franta - Romania 2-1
Romania - Elvetia 2-2
Romania - Albania 1-0

Johnny D
31st May 2016, 12:29
Cam asta e singura speranta, dar in cazul asta depindem de scorul cu care pierde Elvetia cu Franta, si cu cat bat elvetienii pe Albania.
Daca Elvetia are cu Franta ultimul meci, atunci e nasolie, Franta cu 6p va fi ca si calificata de pe 1, si Elvetia nu e Romania sa se faca de kko.

Capitanu.Burcea
31st May 2016, 12:58
Pe surse, per pule ii lasa acasa pe Kezeru si mere la atac cu Alibec, Motanu' si Andone Florin. Da, nu e rau, mai ramane de piciorizat Kiricash. Vad ca nu i se da nicio sansa lu' Moti. Nu stiu de ce plm l-au luat acolo, in conditiile cand pocaitii Grigore si Vladut sunt pamant. Au vrut ei sa-i faca un cv frumos si bravului Tosca, dar nu au luat in calcul si foamea perpetua din DR Congo.

Freek
31st May 2016, 13:15
Neah, nu cred ca scapam de Chiriches titular la toate cele 3 meciuri. Poate doar daca luam cincila cu Franta si trei boabe sa fie din vina lui...

Clau7_D
31st May 2016, 14:22
Pe surse, per pule ii lasa acasa pe Kezeru si mere la atac cu Alibec, Motanu' si Andone Florin. Da, nu e rau, mai ramane de piciorizat Kiricash. Vad ca nu i se da nicio sansa lu' Moti. Nu stiu de ce plm l-au luat acolo, in conditiile cand pocaitii Grigore si Vladut sunt pamant. Au vrut ei sa-i faca un cv frumos si bravului Tosca, dar nu au luat in calcul si foamea perpetua din DR Congo.

Tu ai uitat cand Moti si-a batut p..a de tot poporul stelist, si-a tras manusile in mana si i-a trimis la plimbare pe spurcati? :))
Altii nu au uitat...de-asta ne permitem sa nu il folosim nici macar un minut pe Moti, unul care e titular de baza la o echipa care e peste tot ce avem noi in campionatul nostru de circari :rosu:

Freek
31st May 2016, 19:54
Lotul de 23 al Frantei

Portari: Hugo Lloris (Tottenham Hotspur), Steve Mandanda (Olympique de Marseille), Benoit Costil (Stade Rennais)

Fundasi: Samuel Umtiti (Olympique Lyonnais), Laurent Koscielny (Arsenal), Eliaquim Mangala (Manchester City), Adil Rami (Sevilla), Patrice Evra (Juventus), Bacary Sagna (Manchester City), Lucas Digne (AS Roma), Christophe Jallet (Olympique Lyonnais)

Mijlocasi: Paul Pogba (Juventus), Blaise Matuidi (Paris St Germain), Lassana Diarra (Olympique de Marseille), N'Golo Kante (Leicester City), Yohan Cabaye (Crystal Palace), Moussa Sissoko (Newcastle United)

Atacanti: Antoine Griezmann (Atletico Madrid), Dimitri Payet (West Ham United), Anthony Martial (Manchester United), Kingsley Coman (Bayern Munich), Olivier Giroud (Arsenal), Andre-Pierre Gignac (UANL Tigres)

delaparis
31st May 2016, 20:18
Iar cu impiedicatii? ... ma zgarie pe ochi :cool:

Puiu a comunicat lista?

Leo
31st May 2016, 20:19
Inca nu.

delaparis
31st May 2016, 20:20
Ce tot intarzie? Negociaza cu Mutu? :))

Freek
31st May 2016, 20:22
:))
Anunta la 23:59. Incearca sa ia iprin surprindere echipa Frantei la meciul de deschidere, d-asta amana momentul.

Leo
31st May 2016, 20:34
ROMANIA


Portari: Ciprian Tătărus™anu (Fiorentina), Costel Pantilimon (Watford), Silviu Lung (Astra)

Fundasi: Cristian Săpunaru (Pandurii Tg. Jiu), Alexandru Măt›el (Dinamo Zagreb), Vlad Chiriches™ (SSC Napoli), Valerică Găman (Astra Giurgiu), Dragos™ Grigore (Al Sailiya), Cosmin Mot›i (Ludogorets), Răzvan Rat (Rayo Vallecano), Steliano Filip (Dinamo),

Mijlocasi: Mihai Pintilii (FC Steaua Bucures™ti), Ovidiu Hoban (Hapoel Be'er Sheva), Andrei Prepelit›ă (Ludogorets), Adrian Popa (FC Steaua Bucures™ti), Gabriel Torje (Osmanlispor), Alexandru Chipciu (FC Steaua Bucures™ti), Nicolae Stanciu (FC Steaua Bucures™ti), Lucian Sânmărtean (Al Ittihad)

Atacanti: Claudiu Kes™eru (Ludogoret›), Bogdan Stancu (Genclerbirligi), Florin Andone (Cordoba), Denis Alibec (Astra)

http://forum.onlinesport.ro/attachment.php?attachmentid=54845&d=1464716213

Freek
31st May 2016, 20:35
Ce surse au prapaditii astia de jurnalisti de au scris toata ziua ca il lasa pe Keseru acasa? :nope:

delaparis
31st May 2016, 20:39
Deci avem 4 portari si 7 fundasi :)

Leo
31st May 2016, 20:39
Filip este in lot.
Moti poate apara oricand. :D

Freek
31st May 2016, 20:43
Deci avem 4 portari si 7 fundasi :)

Stii cate goluri am luat in preliminarii, te asteptai la altceva? noi vom fi cosmarul Euro 2016, "Grecia" reincarnata. Castigam Euro /hello

Eddy DoubleD
31st May 2016, 20:44
Ce surse au prapaditii astia de jurnalisti de au scris toata ziua ca il lasa pe Keseru acasa? :nope:

Cine ar fi jucat in locul lui? :))

Freek
31st May 2016, 20:45
Nimeni iti dai seama, mai bagam un fundas.

TheIceMan
31st May 2016, 20:51
Stii cate goluri am luat in preliminarii, te asteptai la altceva? noi vom fi cosmarul Euro 2016, "Grecia" reincarnata. Castigam Euro /hello

Doamne-ajuta! Amin!

TheIceMan
31st May 2016, 20:54
evident, nu stiu cum joaca in ultimul timp, dar cred ca Torje e perimat, o convocare inutila. La fel si Bogdan Stancu.

ronaldinho
31st May 2016, 21:06
:happy Ne bat francezii de ne rup!
Cu chiu cu vai de scapam doar cu un gol diferenta sa zicem merci ca si-asa e buna expresia si in romana, si in franceza! :P


Tata Puiu a inceput tot timpul bine turneele, si-n general, Romania nu prea a dat cu mucii in fasole la primul meci.
In 90 I-am batut pe rusi, in 94 pe columbieni, in 96 ne-au batut greu francezii, care aveau sa fie campioni mondiali peste 2 ani si batuti la 11 m in semifinale in acel an, in 98 le-am dat-o iar la columbieni, in 2000 am facut egal cu Nemtia, si-n 2008 am facut egal cu Franta. Golaveraj: 6-3.... si cu ce echipe am jucat! Rusia, Columbia, Franta, Columbia, Germania, Franta
E a treia oara, pare-se, in care jucam jucam primul meci de la europene contra francezilor (din 4 prezente). Intram cu 0-0 la pauza, le baga Alibec mortu'n casa repede, ii arde Chipciu pe contraatac si dau si ei golul de onoare prin min 85. Terminam meciul cu 4 fundasi centrali in teren si sapunaru libero, chicken-style :happy

SwedishMafia
31st May 2016, 21:08
Oltenii, revoltați că Ivan nu merge la Euro: "Ne vom gândi dacă mai dăm jucători!"
olteni revoltati,LOL :))

Leo
31st May 2016, 21:10
Tata Puiu a inceput tot timpul bine turneele, si-n general, Romania nu prea a dat cu mucii in fasole la primul meci.
In 90 I-am batut pe rusi, in 94 pe columbieni, in 96 ne-au batut greu francezii, care aveau sa fie campioni mondiali peste 2 ani si batuti la 11 m in semifinale in acel an, in 98 le-am dat-o iar la columbieni, in 2000 am facut egal cu Nemtia, si-n 2008 am facut egal cu Franta. Golaveraj: 6-3.... si cu ce echipe am jucat! Rusia, Columbia, Franta, Columbia, Germania, Franta
E a treia oara, pare-se, in care jucam jucam primul meci de la europene contra francezilor (din 4 prezente). Intram cu 0-0 la pauza, le baga Alibec mortu'n casa repede, ii arde Chipciu pe contraatac si dau si ei golul de onoare prin min 85. Terminam meciul cu 4 fundasi centrali in teren si sapunaru libero, chicken-style :happy

Nu joaca statistica. :D

ronaldinho
31st May 2016, 21:12
Oltenii, revoltați că Ivan nu merge la Euro: "Ne vom gândi dacă mai dăm jucători!"
olteni revoltati,LOL :))

Pe bune acum, baiatul ala ar fi meritat selectia in locul lui Ad. Popa. E pacat ca nu I s-a dat sansa asta... La fel si Tanase....

ronaldinho
31st May 2016, 21:13
Nu joaca statistica. :D

Exact... Intra icoanele lui tata Puiu in joc. :D

phife
31st May 2016, 21:13
Tata Puiu a inceput tot timpul bine turneele, si-n general, Romania nu prea a dat cu mucii in fasole la primul meci.
In 90 I-am batut pe rusi, in 94 pe columbieni, in 96 ne-au batut greu francezii, care aveau sa fie campioni mondiali peste 2 ani si batuti la 11 m in semifinale in acel an, in 98 le-am dat-o iar la columbieni, in 2000 am facut egal cu Nemtia, si-n 2008 am facut egal cu Franta. Golaveraj: 6-3.... si cu ce echipe am jucat! Rusia, Columbia, Franta, Columbia, Germania, Franta
E a treia oara, pare-se, in care jucam jucam primul meci de la europene contra francezilor (din 4 prezente). Intram cu 0-0 la pauza, le baga Alibec mortu'n casa repede, ii arde Chipciu pe contraatac si dau si ei golul de onoare prin min 85. Terminam meciul cu 4 fundasi centrali in teren si sapunaru libero, chicken-style :happy

daca nu pierdem cu Franta in primu meci promit ca imi bat joc si de francezi si de aia care spun ca luam 9 toata viata.

Freek
31st May 2016, 21:17
Avem sansa noastra, mica rau dar exista. La scor oricum nu cred ca mancam bataie daca e. Cel mai rau sa fie 3-0 si aia e...


Exact... Intra icoanele lui tata Puiu in joc. :D

Cica bate Boca loviturile libere, pff... numa' la paianjen.

SwedishMafia
31st May 2016, 21:31
Adi popa e in lotul de la euro? :)) nici nu stiam :D shame on me !

YoNuTzz
31st May 2016, 21:44
gluma anului 2016...
chipciu la euro :))

Clau7_D
31st May 2016, 21:59
E a treia oara, pare-se, in care jucam jucam primul meci de la europene contra francezilor (din 4 prezente). Intram cu 0-0 la pauza, le baga Alibec mortu'n casa repede, ii arde Chipciu pe contraatac si dau si ei golul de onoare prin min 85. Terminam meciul cu 4 fundasi centrali in teren si sapunaru libero, chicken-style :happy

Plus inca doi oameni la inchidere si unul care sa rupa jocul :))

ronaldinho
31st May 2016, 22:03
Chipciu o sa rupa norii la Euro; si-a pastrat toata inspiratia pt acest moment.... Il vinde oierul cu 6-7 milioane dupa Euro.
Torje are si el acum sansa sa arate ca e fotbalist, altfel se va bate la retrogradare prin ligi de mana a doua pt tot restul carierei.

YoNuTzz
31st May 2016, 22:07
cine draq e fotbalist de la noi din luat...

poate doar portarii, portarii sunt ok...

in rest, dumnezeu cu mila...

ronaldinho
31st May 2016, 22:11
Plus inca doi oameni la inchidere si unul care sa rupa jocul :))
Aia se stie.... Nu-l uit cand a antrenat Rapidul. Mi-am pus la un meci jucatorii pe foaie si ma uitam la cum erau asezati in teren. Era, cu indulgenta, un 3-6-1 :headbang:

Dar lasa, ca ma uit cu drag la meciul cu Argentina din 94, si-i mai si iese (si atunci am jucat si fara Raducioiu). Treaba e sa prinda aia 1-2-3 din fata zi buna. Doar sa va uitati la cronica meciului respectiv, jucatorul cu cel mai ofensiv profil pe care l-am avut la un moment dat pe teren era D. Munteanu. :happy:happy:happy

TheIceMan
31st May 2016, 22:29
jucatorul cu cel mai ofensiv profil pe care l-am avut la un moment dat pe teren era D. Munteanu. :happy:happy:happyilie Dumitrescu...

Freek
31st May 2016, 23:11
Skysports zice asa
Key player: Vlad Chiriches (Napoli)

:D
http://www.skysports.com/football/news/19693/10297322/euro-2016-ultimate-guide-to-the-tournament

Eddy DoubleD
31st May 2016, 23:20
Iti dai seama ce sanse avem cand vezi ca 2 dintre cei 3 jucatori care au inscris cele mai multe goluri in preliminarii nu sunt in lot :))

ronaldinho
31st May 2016, 23:28
ilie Dumitrescu...
A fost schimbat cu Papura in minutul 88 :evil: si Hagi cu Galca in min 85.

delaparis
31st May 2016, 23:31
Moldovan are dreptate

Viorel Moldovan, unul dintre secunzii lui Anghel Iordanescu la echipa nationala a Romaniei, s-a aflat luni seara in tribunele stadionului din Nantes pentru a urmari la lucru echipa Frantei in amicalul cu Camerun (3-2).
- See more at: http://www.onlinesport.ro/fotbal/euro2016/viorel-moldovan-i-a-spionat-pe-francezi-si-le-a-citit-slabiciunile-apararea-punctul-slab-al-cocosilor-galici-nid-119461/#sthash.bm3xQUOk.dpuf

Franta are mari probleme acum la 10 zile de inceputul competitiei. Initial centrali erau Varane si Sakho. Acum avem rezervele rezervelor, Rami si Koscielny sau Koscielny si Mangala sau Rami si Umtiti :groggy:. Camerun ieri a demonstrat ca centralii sunt pioni deci e gaura acolo.
Ar fi pacat pt Romania sa nu profite de confuzia asta in primul meci deoarece Franta se va regla cat decat pana la urma.

ronaldinho
31st May 2016, 23:44
Iti dai seama ce sanse avem cand vezi ca 2 dintre cei 3 jucatori care au inscris cele mai multe goluri in preliminarii nu sunt in lot :))
Jucatorii care au facut ca meciurile acelea sa nu se termine si ele 0-0 :happy

Cei care ne-au adus 10 puncte din 20 nu sunt prezenti. Dar iti dai seama ce era daca-i lua si pe Rusescu si pe Papp :rosu: Si asa zice lumea de el ca e pro-Steaua

Eu zic ca selectia e buna pentru ce vrea Daddy Chicken sa joace. O sa avem furnicute care vor face pressing la greu si toti cei trei atacanti sunt speculative si-n forma. Toti sunt baieti cuminti, fara viata de Cancan, disciplinati tactic, capabili sa duca 90 de minute la fiecare 3-4 zile. Eu zic ca avem lot mai bun decat cel din 2008 (ca si grup). Avem si o grupa mult mai accesibila.... Eu unul, sunt increzator in rezultate. Ca si joc, probabil nu va fi asa spectaculos, dar noroc ca noi romanii stim sa traim meciurile :groggy:

phife
1st June 2016, 01:21
Moldovan are dreptate

Viorel Moldovan, unul dintre secunzii lui Anghel Iordanescu la echipa nationala a Romaniei, s-a aflat luni seara in tribunele stadionului din Nantes pentru a urmari la lucru echipa Frantei in amicalul cu Camerun (3-2).
- See more at: http://www.onlinesport.ro/fotbal/euro2016/viorel-moldovan-i-a-spionat-pe-francezi-si-le-a-citit-slabiciunile-apararea-punctul-slab-al-cocosilor-galici-nid-119461/#sthash.bm3xQUOk.dpuf

Franta are mari probleme acum la 10 zile de inceputul competitiei. Initial centrali erau Varane si Sakho. Acum avem rezervele rezervelor, Rami si Koscielny sau Koscielny si Mangala sau Rami si Umtiti :groggy:. Camerun ieri a demonstrat ca centralii sunt pioni deci e gaura acolo.
Ar fi pacat pt Romania sa nu profite de confuzia asta in primul meci deoarece Franta se va regla cat decat pana la urma.

kos nu e rezerva niciodata. cine sa joace in fata lui? sakho?mangala?
sakho e cel mai rudimentar fundas central din fotbalul mare, cel mai gafeur (cred ca e prima data cand folosesc cuvantul) in timp ce Kos e titular la vicecampioana angliei. mangala cat sunt si kompany si otamendi fit freaca banca.

Kos-Varane era cuplul ideal, asa nici kos-mangala nu-i chiar rau. dar sakho nu are ce cauta la nationala in general, mare noroc ca si-a batut uefa joc de el. Nici rami nu are ce cauta, umi mi se pare deja o solutie.

Freek
1st June 2016, 02:12
Diarra s-a accidentat la genunchi :confused: deci OUT. Intra in locul lui Morgan Schneiderlin.

A.Puscas
1st June 2016, 10:02
Schneiderlin la Euro:happy:happy

Nu l-as vrea nici in nationala noastra

Oh well, sanse pentru Kante .....titular :ok::ok::ok:

Leo
1st June 2016, 10:46
Albania:

Portari: Etrit Berisha, Orges Shehi, Alban Hoxha

Fundasi: Elseid Hysaj, Lorik Cana, Arlind Ajeti, Mërgim Mavraj, Naser Aliji, Ansi Agolli, Frederik Veseli

Mijlocasi: Armir Lenjani, Andi Lila, MIgjen Basha, Ledian Memushaj, Burim Kukeli, Taulant Xhaka, Ergys Kaçe, Armir Abrashi, Odise Roshi

Atacanti: Bekim Bala, Shkëlzen Gashi, Sokol Cikalleshi, Armando Sadiku

Jeleul
1st June 2016, 10:51
Am si eu o intrebare.

Ce p*zda ma-sii cauta la nationala Rat, Pintilie, Perpelita, Sanmartean, Keseru, Stancu ? Mai sunt cativa, dar in principal astia.

Agramatul ala de tata Puiu e prost gramada si probabil are unele interse, noi nu scapam niciodata de astfel de "selectionari", la fel facea si analfabetul Piturca, avea oamenii lui, zici ca echipa nationala e ceva echipa de curtea scolii unde iti chemi prietenii si rudele in functie de interse.

Pintilie ? Serios ma ? Pai ala nu stie sa alerge daramite sa mai faca si ceva cu mingea aia, asta traieste in lumea lui.

In loc sa bagi niste jucatori mai tineri, macar stii clar de ce o sa pierdem, asa tot aduci dinozauri dinastia la 33-35 de ani pe final de cariera sa-i umilieasca si fie batjocura altor echipe pe la turnee finale.

Antrenorul iEURO a facut limba romana cu Jiji.

sak
1st June 2016, 10:55
Jeleule, sunt de acord cu tine ceea ce-i mare lucru!:happy
Avem motiv să nu ne uităm, sau să nu ne facem nervi dacă ne uităm, așa selecționată slabă avem.

Leo
1st June 2016, 13:45
Romania - numere
1. Costel Pantilimon
2. Alexandru Matel
3. Razvan Rat
4. Cosmin Moti
5. Ovidiu Hoban
6. Vlad Chiriches
7. Alexandru Chipciu
8. Mihai Pintilii
9. Denis Alibec
10. Nicolae Stanciu
11. Gabriel Torje
12. Ciprian Tatarusanu
13. Claudiu Keseru
14. Florin Andone
15. Valerica Gaman
16. Steliano Filip
17. Lucian Sanmartean
18. Andrei Prepelita
19. Bogdan Stancu
20. Adrian Popa
21. Dragoș Grigore
22. Cristian Sapunaru
23. Silviu Lung jr.

Doctor_Satan
1st June 2016, 14:53
Cica bate Boca loviturile libere, pff... numa' la paianjen.
Chiar, Puiu l-a convocat si pe Boca in selectia de icoane?
Sa nu avem ghinion ca inca nu-i canonizat.

Eddy DoubleD
1st June 2016, 15:13
Diarra s-a accidentat la genunchi :confused: deci OUT. Intra in locul lui Morgan Schneiderlin.

Ai Kante, ai parte!:ok:

sak
1st June 2016, 15:41
Ce-as mai rade sa nu-l lase cu tona de prostii (icoane) pe stadion. Este ceva lege in Franta in acest sens.

TheIceMan
1st June 2016, 18:24
Numai cu icoane cu Mahomed e voie, pentru francezi :D

Pe bune, voi nu ati vazut ca mai toti jucatorii isi fac cruce cand intra pe teren, arata cu degetul spre cer cand marcheaza un gol, mai ales un gol vital... care-i problema cu icoanele???

Eddy DoubleD
1st June 2016, 18:44
Se pot folosit ca arme daca sunt de alea cu rama si oglinda.

Freek
1st June 2016, 19:46
@Ice
Nu e nicio problema, ne mai amuzam si noi de superstitiile unora. Abia astept sa vad primul antrenor/jucator care pupa spaghete in cinstea Monstrului Zburator de Spaghete.

Chiar, Puiu l-a convocat si pe Boca in selectia de icoane?
Sa nu avem ghinion ca inca nu-i canonizat.
Eh, birocratie bisericieasca... E dovedit stiintific ca daca-l pupi aduce noroc, prosperitate si sanatate.
L-a pupat suficient inainte de convocare deci e practic imposibil sa poarte ghinion.

Capitanu.Burcea
1st June 2016, 20:09
A fost o matusa la Arsenio Boca in audienta. Evlavioasa din fire, a pus la capataiul moastelor sfantului un buchetel cules din propria gradinita. Flori colorate, mititele, de-ale noastre din popor, nu din astea cu titluri in latina :D I s-a batut obrazul de catre un stabor local de intampinare, ca nu asa se vine la sfantul mormant. Practic cu mana goala. Asa, ca sa revin, voi credeti ca sfantul o pune la vinclu doar pt ca este pupat? Neah, fara prima speciala de calificare si diurna pe perioada CE cel putin la nivelul lui Burleanu, sa va luati gandul, fariseilor! Am zis.

TheIceMan
1st June 2016, 20:19
in 1997 am ajuns si eu la Biserica Densus (cea mai veche din Romania, btw, era si pe o bancnota daca imi amintesc bine) si apoi la Prislop. In afara de cei de pe acolo nimeni nu prea stia cine a fost Arsenie Boca, eu chiar acolo am aflat despre el si nu era nici o valva in afara manastirii nu cred ca a auzit mai nimeni despre el. Era o atmosfera patriarhala imi amintesc ca si la manastirea Sambata, nimic comercial. Se pare ca cumva in ultimii ani s-a comercializat excesiv.

delaparis
1st June 2016, 20:20
Hai ca soarta se asarna pe echipa Frantei. In afara de accidentari acum avem si probleme extra sportive. Benzema se razbuna in presa pt non selectionare si acuza federatia de rasism. Deschamps a depus plangere etc ...
Daca cu toate astea Romania nu castiga primul meci e grav.

Freek
1st June 2016, 20:23
Era grav daca Franta era Bulgaria, asa...

Am citit ceva pe fuga azi, ca FFF are ceva cu algerienii? :thinkso: sa cercetam.


A si daca nu imi plac magrebienii dar convoc jucatori de culoare, tot sunt rasist? adica ma gandesc ca ori esti rasist ori nu esti si cu asta basta.

TheIceMan
1st June 2016, 20:24
Hai ca soarta se asarna pe echipa Frantei. In afara de accidentari acum avem si probleme extra sportive. Benzema se razbuna in presa pt non selectionare si acuza federatia de rasism. Deschamps a depus plangere etc ...
Daca cu toate astea Romania nu castiga primul meci e grav.

daca mai si plooo ca la tenis, succesul ne este garantat :D

delaparis
1st June 2016, 20:30
Nu e fum fara foc. Deschamps e basc si bascii in general nu prea au arabii la inima. Sau sa zicem un anumit comportament de sant al lor. Deschamps a avut probleme cand a fost antrenor la Marseille cu Nasri si Ben Arfa.
Problema e ca Benzema il ataca aici pe nedrept. Deschamps l-a sustinut pe Benzema tot timpul mai ales cand nu marca de zece meciuri in nationala. Apoi cand selectionezi zece jucatori de culoare nu poti fi acuzat de rasism.

TheIceMan
1st June 2016, 20:31
dica ma gandesc ca ori esti rasist ori nu esti si cu asta basta.Cartea rasismului este jucata excesiv si idiotic azi. Cum nu-ti convine ceva, hopa, rasistii. Esti un jucator prost, nu esti convocat pentru ca "aia" sunt "rasisti". Esti un politician prost, nu te voteaza "aia" ca sunt "rasisti".... si asa mai departe. Iti face scarba sa auzi acuzatii de 'rasism'

Freek
1st June 2016, 20:34
:yes:

Nu stiu cat de clar era viitorul lui Benzema la nationala, dar dupa incidentul cu Valbuena + ce scuipa acum si-a cam incheiat cariera la echipa nationala.

sak
1st June 2016, 20:36
Io-s curios cine o sa-si strice programul ca sa se uite la meciurile Romaniei!
@Ice, biserica de la Densus a fost constrita cu pietre luate, se pare, de la Sarmisegetusa Ulpia Traiana. E mica dar deosebita. Si tavanul e din pietre.

sak
1st June 2016, 20:42
Echipa românilor care nu merg la EURO:

Niță - Papp, Gardoș, Tamaș, Toșca - Bicfalvi, Ropotan - Fl. Tănase, Budescu, Maxim - Marica

Rezerve: Bălgrădean, Sepsi, Rusescu, Anton, Ivan, Hora, Vătăjelu, Fl. Matei, D. Niculae, Enache

.......

Asta e o selectionata mult mai buna!:happy

ronaldinho
1st June 2016, 20:47
Am si eu o intrebare.

Ce p*zda ma-sii cauta la nationala Rat, Pintilie, Perpelita, Sanmartean, Keseru, Stancu ? Mai sunt cativa, dar in principal astia.

Agramatul ala de tata Puiu e prost gramada si probabil are unele interse, noi nu scapam niciodata de astfel de "selectionari", la fel facea si analfabetul Piturca, avea oamenii lui, zici ca echipa nationala e ceva echipa de curtea scolii unde iti chemi prietenii si rudele in functie de interse.

Pintilie ? Serios ma ? Pai ala nu stie sa alerge daramite sa mai faca si ceva cu mingea aia, asta traieste in lumea lui.

In loc sa bagi niste jucatori mai tineri, macar stii clar de ce o sa pierdem, asa tot aduci dinozauri dinastia la 33-35 de ani pe final de cariera sa-i umilieasca si fie batjocura altor echipe pe la turnee finale.

Antrenorul iEURO a facut limba romana cu Jiji.

Hai ca ai dat-o in delir....

Rat - E cel mai bun fundas lateral pe care l-a avut Romania in ultimul deceniu. Problema la el e lispa de concentrare, dar nu cred ca se pune problema la un turneu final. O sa faca meciuri bune, mult mai bune decat ar fi facut orice alt concurent pe postul lui. Are experienta international, urca mult, si daca-l ajuta extrema de pe partea lui dpdv defensiv, va bifa toate cele 4-5 meciuri ca si titular.
Pintilii - aici iti dau partial dreptate; dintre Hoban si Pintilii trebuia sa mearga doar unul. Ideal ar fi fost sa ia un tanar de perspectiva in locul unuia dintre ei doi, cu Prepelita backup.
Prepelita - cu el te contrazic; ca si rezerva este ideal; de fiecare data cand s-a apelat la el, nu a dezamagit. E atent, are disponibilitate la efort si pe unde a jucat in ultimii ani, a castigat trofee.
Sanmartean - E o prezenta constanta la nationala, are relatii bune de joc cu Pintilii, Popica, Keseru, Chipciu, Stanciu. Mai e si varianta ca Stanciu se accidenteaza, cine preia fraiele? Pe cine ai fi chemat in locul lui? Mai e si chestia ca e genul de fotbalist care intr-o singura faza iti poate castiga un meci... Are mult mai multe plusuri decat altii
Keseru - daca se concentreaza si daca-si ia alt reper decat portarul are chiar sanse sa le ia fata lui Alibec sau Andone. Pe unde a fost, a fost golgeter in ultimele 4 sezoane. Plus ca a jucat in Franta.... Nu mai spun ce sut are!
Stancu - aici no comment :rosu:; e intre primii 5 selectionabili. Nu exceleaza la niciun capitol, dar e complet: da cu ambele picioare, e bun la cap, alearga 12-13 km pe meci, nu se timoreaza.

Cu mici exceptii, a fost selectionat cel mai bun lot. Eu zic ca Torje, Filip, Grigore, Pintilii si Ad. Popa nu trebuiau selectionati iar in locul lor trebuiau adusi: Cr. Manea, R. Marin, Ivan, Fl Tanse si Hora (care poate juca si-n stanga). Tot e bine ca avem atacantii in forma...

delaparis
1st June 2016, 20:49
:yes:

Nu stiu cat de clar era viitorul lui Benzema la nationala, dar dupa incidentul cu Valbuena + ce scuipa acum si-a cam incheiat cariera la echipa nationala.

Pe de alta parte nu e mare pierdere. La nationala nu a dat randament ca in club si nu a parut niciodata implicat cum ne asteptam. A folosit selectia doar in scopul de a-si mentine cota. La Mondiale a refuzat sa joace cu Giroud si a impus un singur varf facand special sa rateze pase etc ... Cu jucatori ca el Franta nu trece de sferturi.

TheIceMan
1st June 2016, 20:55
@Ice, biserica de la Densus a fost constrita cu pietre luate, se pare, de la Sarmisegetusa Ulpia Traiana. E mica dar deosebita. Si tavanul e din pietre.Da, are o insemnatate exceptionala in istoria noastra, dar inexplicabil este aproape uitata in lectiile de istorie. Eu am auzit despre ea 'din vorba in vorba'.

Dar, mai bine sa discutam depre bolovanii din echipa lui tata Puiu :D

Freek
1st June 2016, 21:06
Pe de alta parte nu e mare pierdere. La nationala nu a dat randament ca in club si nu a parut niciodata implicat cum ne asteptam. A folosit selectia doar in scopul de a-si mentine cota. La Mondiale a refuzat sa joace cu Giroud si a impus un singur varf facand special sa rateze pase etc ... Cu jucatori ca el Franta nu trece de sferturi.

Pai si la Nasri nu e la fel si legat de randament si de comportament? La CM se spunea ca unul din motivele pentru care l-a lasat acasa era atitudinea lui, strica atmosfera...

Clau7_D
1st June 2016, 22:10
Hai ca ai dat-o in delir....


Cu mici exceptii, a fost selectionat cel mai bun lot. Eu zic ca Torje, Filip, Grigore, Pintilii si Ad. Popa nu trebuiau selectionati iar in locul lor trebuiau adusi: Cr. Manea, R. Marin, Ivan, Fl Tanse si Hora (care poate juca si-n stanga). Tot e bine ca avem atacantii in forma...

Cu tot respectul dar aici nu sunt de acord cu tine :) chiar daca Grigore joaca in nu stiu ce campionat el trebuie sa fie titular la euro. E mult mai sigur decat Chiriches, nu avem ce sa comentam aici :yes:

ronaldinho
1st June 2016, 23:00
E bun la mingi inalte si pe sus :D Ca si joc de picior e rudimentar rau, nu are viteza si nu compenseaza enorm de mult prin plasament. Pe langa Moti si Gaman, si Sapunaru ar putea juca in centru, deci l-am inclus pe Grigore pentru ca e inoportun sa avem atatea variante pe postul de fundas central si pentru ca mi se pare cel mai slab dintre toti 4 (Chiriches, Gaman, Moti, Grigore). Mie mi-ar placea sa-l vad pe Matel in dreapta, Rat in stanga, si lasat la bataie postul de lnaga Chiriches, in functie de adversar. La fel si la perechea de inchizatori.

Clau7_D
1st June 2016, 23:12
Eu unul nu l-as scoate pe Grigore din primul 11. A aratat in ultima perioada ca are interventii sigure, face ceea ce trebuie sa faca un fundas. Gaman mi se pare slab, cel mai slab din lista de 4 scrisa de tine.
Moti nu a avut sansa sa arate ce poate, doar Puiu stie de ce nu a vrut sa il bage nicicum. Ma gandesc ca am avut perechea Moti-Grigore la Dinamo si atunci ziceam ca sunt cei mai varza aparatori :))

YoNuTzz
1st June 2016, 23:35
referitor la francezi...

din cate am vazut, cam toti magrebienii creeaza probleme: ex: nasri, ben arfa, benzema...asa ca mai da-i in plm pana la urma...

oricum ma uit pe lotul frantei...e senzational...

3 echipe au super loturi:

franta / spania / germania si putin in spate belgia...

delaparis
2nd June 2016, 00:27
referitor la francezi...

din cate am vazut, cam toti magrebienii creeaza probleme: ex: nasri, ben arfa, benzema...asa ca mai da-i in plm pana la urma...


A fost un magrebin care a creat cea mai mare problema. Zidane. A fost campion mondial :)

YoNuTzz
2nd June 2016, 02:17
zidane, desi a avut acel episod nefericit finala World Cup, nu a parut genul infect precum cei 3 enumerati mai sus...

Freek
2nd June 2016, 07:43
Alta generatie, poate alta mentalitate... Si nici n-a avut prieteni gen Ben Arfa si Nasri :D

Johnny D
2nd June 2016, 08:57
Nu stiu ce tot deliberati p-aici, in afara de Sapunaru toti sunt ca valoare sub CL pe cand atacul francezilor e de CL tot, ne fac praf aia.
Ar mai fi Kiricash la nivelul asta dar el e praf total, cap, mort, mut, l-am vazut in amicale ca-l dribeaza toti in toate directiile ba mai si trec pusti de 17 ani prin el perpendicular pe poarta ca soarecele prin branza!:))
Sapunaru singur nu le poate face fata, plus ca si el a cam uitat cum e sa joci in CL chiar daca mai are meciuri in care joaca la acel nivel dar lipsa de experienta in zeci de ultime jocuri, practic in ultimii 2 ani la acel nivel isi va spune cuvantul si la el. Ne fac praf aia, nu stiu ce dracu tot deliberati, ar trebui sa avem un noroc gargantuan de-a dreptul sa nu luam de la 3 in sus.
Presiune!? Ce presiune ba, e primul meci, presiune ar fi daca nu-l castigi, da-l va castiga Franta la pas, fluierand. Intre 2 si 4-0 se va termina, desi eu ne dau 50-50 sanse sa dam si noi un amarat de gol, deci intre 2-1 si 4-0, best case scenario si worst case scenario. Nu ma puneti s-o zic pe franceza ca nu stiu cum se zice, intrebati-l pe parizian.:P

phife
2nd June 2016, 18:40
sapunaru a jucat in cl vreodata?

Freek
2nd June 2016, 18:47
Cam da. Doua sezoane parca sau trei... De un sezon sunt sigur :)).

Trei defapt. Eu doar de 09/10 eram sigur.
https://www.statbunker.com/players/GetHistoryStats?player_id=28522&comps_type=UCL&dates=-1&comps_id=-1

phife
2nd June 2016, 18:54
am facut un resarch si da, a jucat 1 sezon.
si a mai fost rezerva in 1.

deci da, e jucator de CL. singurul. pentru ca doar el a jucat in cl.
not. pana si moti..

Freek
2nd June 2016, 18:59
Stai ma ca el spune ca are valoare de CL...

phife
2nd June 2016, 19:24
deci sa inteleg ca sapunaru e cel mai bun fotbalist roman al momentului.
nope, nu-i subiectiv deloc.

Freek
2nd June 2016, 19:27
Sigur ca e subiectv dar e partea a doua :D. Eu nu am mai urmarit liga 1 ca sa pot sa imi dau cu parerea care e cel mai bun din lot la ora actuala. Sa fim corecti si sa spunem ca toti sunt mediocri :rolleyes:

steaua-86
3rd June 2016, 11:51
Nu stiu ce tot deliberati p-aici, in afara de Ne fac praf aia, nu stiu ce dracu tot deliberati, ar trebui sa avem un noroc gargantuan de-a dreptul sa nu luam de la 3 in sus.


Ce-i cu mentalitatea asta pe cei care se trag din Traian si Decebal? :D Eu zic ca avem sanse sa batem cocoselul (galic) in deschidere. Au probleme la lot si au problemele lor ca natie. N-au decat sa castige ulterior turneul, cum a prognozat Mama Puiu, dar focul va fi la ei la inceput.

Sa ma contrazica doar cei care au spus raspicat, sus si tare, ca Grecia e favorita la turneul din 2004 si ca pateticii de nemtalai, macaronari si fotbalistii-lu-peste din Spania o sa zboare din grupe. Care au zis-o inainte de inceperea turneului, mind you... :D

Nergal
3rd June 2016, 11:59
Tii cu stelemeaua si chiar vrei sa te ia cineva in serios?!

TheIceMan
3rd June 2016, 18:26
Ce-i cu mentalitatea asta pe cei care se trag din Traian si Decebal? :D Eu zic ca avem sanse sa batem cocoselul (galic) in deschidere. Au probleme la lot si au problemele lor ca natie. N-au decat sa castige ulterior turneul, cum a prognozat Mama Puiu, dar focul va fi la ei la inceput.

Sa ma contrazica doar cei care au spus raspicat, sus si tare, ca Grecia e favorita la turneul din 2004 si ca pateticii de nemtalai, macaronari si fotbalistii-lu-peste din Spania o sa zboare din grupe. Care au zis-o inainte de inceperea turneului, mind you... :D

Asa, asa! :ok: Sa fim si noi ca fratii greci, sa luam Euro si eu imi iau trei luni de vacanta. :)

Leo
4th June 2016, 13:59
Florin Andone si Alibec, vor purta purta bandaje de culoarea echipamentului de joc, invelite in spuma, pentru a nu risca sa is™i loveasca sau sa is™i accidenteze adversarii.

Lordul
4th June 2016, 18:14
deja atacul e in pioneze cel putin pe hartie...Fl.Andone si Alibec cu accidentari

Leo
5th June 2016, 19:31
Astazi, de la ora 19:30, ora Romaniei, romanii vor avea un antrenament pe Stade Intercommunal du Servois, care va fi deschis presei.

Freek
6th June 2016, 00:33
Cica au fost 1000 de suporteri (?). Oare cati vom avea pe stadion la meciul de deschidere?

Julio_Zane
6th June 2016, 03:34
Multi.Exista o comunitate mare in Paris din anii 60.Vin minim 5000 de romani.Am multe cunostiinte,prieteni care locuiesc acolo.O sa se simta bine tricolorii inaintea meciului.Sper si dupa.Hai Romania!

steaua-86
6th June 2016, 13:16
Multi.Exista o comunitate mare in Paris din anii 60.Vin minim 5000 de romani.Am multe cunostiinte,prieteni care locuiesc acolo.O sa se simta bine tricolorii inaintea meciului.Sper si dupa.Hai Romania!

Tricolori si ei, tricolori si noi... cineva sigur se va simti bine :)

Clau7_D
6th June 2016, 15:40
Pai din ce stiu eu romanii au 15000 de bilete rezervate la primul meci. Am multi prieteni aici la locul de munca care vor merge. Sigur o sa fie multi de-ai nostri pe stadion :ok:

Freek
6th June 2016, 17:17
Dap, pe aici cred ca ne, invartim intre 15 si 20k, ceea ce nu e rau deloc. Sper sa fie comasati nu imprastiati prin tot stadionul.

Hai ca mai avem putin /hello
http://i.imgur.com/eZoWup5.jpg
https://twitter.com/princessgawry

TheIceMan
6th June 2016, 19:43
Multi.Exista o comunitate mare in Paris din anii 60.
Chiar mai inainte de anii '60, dar asta-i alta discutie. :D

Julio_Zane
6th June 2016, 19:59
Da,au fost mai multe perioade.In alt thread,unul despre comunitatile romanesti din spatiul latin si non latin etc.

ronaldinho
6th June 2016, 21:03
Dap, pe aici cred ca ne, invartim intre 15 si 20k, ceea ce nu e rau deloc. Sper sa fie comasati nu imprastiati prin tot stadionul.

Hai ca mai avem putin /hello


Si eu zic ca vom fi 20,000... Va fi un meci echilibrat si sper sa aiba posibilitatea sa-i incurajeze pe baieti pe tot parcursul meciului. Eu chiar prezi ca prin min 55 intram in avantaj si nu-l mai pierdem pana la sfarsitul meciului, chiar daca asta va insemna ca Moti va juca pe post de atacnt central sau Sapunaru extrema dreapta, in viziunea lui nea Puiu. :groggy:

TheIceMan
6th June 2016, 21:06
Si eu zic ca vom fi 20,000... Va fi un meci echilibrat si sper sa aiba posibilitatea sa-i incurajeze pe baieti pe tot parcursul meciului. Eu chiar prezi ca prin min 55 intram in avantaj si nu-l mai pierdem pana la sfarsitul meciului, chiar daca asta va insemna ca Moti va juca pe post de atacnt central sau Sapunaru extrema dreapta, in viziunea lui nea Puiu. :groggy:

Sau portar :D

sak
6th June 2016, 22:11
Unde pot paria 100 de lei ca Romania nu face nici un punct? Nu online.

phife
6th June 2016, 22:17
cu mine.
vin sa-i livrez personal?

delaparis
6th June 2016, 22:20
Dap, pe aici cred ca ne, invartim intre 15 si 20k, ceea ce nu e rau deloc. Sper sa fie comasati nu imprastiati prin tot stadionul.

Hai ca mai avem putin /hello
http://i.imgur.com/eZoWup5.jpg
https://twitter.com/princessgawry

Al doilea inel acolo jos deasupra tribunelor nivel sol sunt lojele VIP. In mod normal Timache acolo e :)

El Pistolero
6th June 2016, 22:25
Unde pot paria 100 de lei ca Romania nu face nici un punct? Nu online.

La superbet e doar maxim un punct, cota 5.30. :D

Eu zic ca facem maxim 4 si minim 1.

Leo
7th June 2016, 00:27
''Franta ne este clar superioara. Deschamps are jucatori de top, care joaca in Liga Campionilor sau in Europa League. Noi avem jucatori care evolueaza in Romania, Turcia, Bulgaria, Israel si Qatar. Asta nu inseamna ca ne vom lasa invinsi prea usor. Obiectivul nostru este sa iesim din grupe. Nu stiu daca absenta lui Benzema ne ajuta. Sa nu-l plangem pe Deschamps pentru ca are de unde alege. Dar daca totusi nu-l mai vrea pe Benzema, il luam noi. Asta daca vrea si jucatorul'' a spus Iordanescu pentru cotidianul spaniol Marca.

Sa vina Benzema la noi. :))

Freek
7th June 2016, 00:32
Vai ce simpatic fu' cashcheta. "Asta daca vrea si jucatorul" awww.

Intrebare de baraj. Autobaza si poate un punct sau sa ne deschidem? :sneaky:

TheIceMan
7th June 2016, 00:33
ar aparea si la noi un migrant in graficul ala.... Tz, tz, tz... si la jucatori 'migranti' suntem pe ultimul loc in Europa. Sper ca Basescu e multumit :D

Leo
7th June 2016, 00:34
Fundasul stanga, Steliano Filip s-a ales cu o entorsa la antrenamentul de astazi. Locul acestuia ar putea fi luat de stelistul Alin Tosca.

TheIceMan
7th June 2016, 00:38
Autobaza si poate un punct sau sa ne deschidem? :sneaky:

BTW, la ce ora e meciul de deschidere? :D

le. acum vad 21:00 CET...

Freek
7th June 2016, 00:43
Dap, deci zic sa-ti iei o zi libera :D.

TheIceMan
7th June 2016, 00:54
:) ... merge si numa' juma' de zi :D

Johnny D
7th June 2016, 07:34
Vai ce simpatic fu' cashcheta. "Asta daca vrea si jucatorul" awww.

Intrebare de baraj. Autobaza si poate un punct sau sa ne deschidem? :sneaky:

Dupa cat am strigat pe amicale, sa ne deschidem clar! 2-4-4!:))
Bine, cu Franta nu conteaza, 0-3, 0-8 tot acolo, putem si sa ne deschidem. Cu Elvetia si Albania conteaza ce facem.

Leul Oltean
7th June 2016, 21:49
Bine, cu Franta nu conteaza, 0-3, 0-8 tot acolo, putem si sa ne deschidem. Pai nu e tot acolo. Stii o cota buna pentru Franta -2.5 ?

Johnny D
7th June 2016, 23:46
Pai cum nu, -2.5 iti iese in ambele cazuri!:)
Totusi, e putin riscant, eu zic sa mergem la sigur -1.5!:D

JJ
11th June 2016, 00:29
Daca maine bate Elvetia, suntem ca si eliminati.

Freek
11th June 2016, 00:34
Sansa aia mica la locul 3 tot o avem. Mai baubau a fost Franta, poate subestimez eu Elvetia dar zic ca avem sansa noastra sa castigam.

JJ
11th June 2016, 00:36
Necazul e ca asta e prima grupa, drept urmare nu se va califica locul 3. In ultima etapa ceilalti vor sti ce rezultate le trebuie.

miril
11th June 2016, 01:11
sapunaru a jucat in cl vreodata?

Reivan, Sapunaru a jucat excelent la Porto. A jucat fenomenal in tur, Porto cu MU, 2-2 la Manchester, in sferturi de finala, in 2009. Ronaldo, altfel in mare forma, n-a miscat.

Clau7_D
11th June 2016, 01:15
Sa presupunem ca Franta castiga toate meciurile din grupa si Albania le pierde pe toate ( vrei sa mergi in optimi, deci trebuie sa fii in stare sa ii bati pe albanezi). Ne ramane meciul direct cu Elvetia. La egal o sa conteze golaverajul si e ok ca am pierdut la limita cu francezii. Si mai e varianta locului 3 cu 4 puncte adunate. Nu vor face 5 echipe de pe locul 3 tot 4 puncte.

ronaldinho
11th June 2016, 01:19
Maine e meci de meci. Daca ii tin albanezii in sah pe elvetieni, aia vor fi nevoiti sa ne atace...

phife
11th June 2016, 01:21
In special a jucat bine si azi. Chiar nu am urmarit evolutia lui atunci.

Jj sa te iei de mana cu jd, dupa voi ne-am prezentat degeaba ca era absolut de asteptat sa pierdem azi si sa bata elvetia. Dimpotriva, daca nu bate elvetia maine e grav, da n-am cu cine ... Amandoi aduceti niste argumente fix ****.

phife
11th June 2016, 01:22
Sa presupunem ca Franta castiga toate meciurile din grupa si Albania le pierde pe toate ( vrei sa mergi in optimi, deci trebuie sa fii in stare sa ii bati pe albanezi). Ne ramane meciul direct cu Elvetia. La egal o sa conteze golaverajul si e ok ca am pierdut la limita cu francezii. Si mai e varianta locului 3 cu 4 puncte adunate. Nu vor face 5 echipe de pe locul 3 tot 4 puncte.

Degeaba le explici ma..

Clau7_D
11th June 2016, 01:25
Tot timpul se gasesc de-astia care comenteaza doar asa ca sa enerveze :headbang:
deci daca bate elvetia se termina oxigenul din lume, creste euro la 6 lei si alte chestii mult mai grave :rolleyes:
Pai albania e cam cea mai slaba echipa de la european, ce ***** tot veniti cu propozitia asta ca ''daca bate elvetia...'' ?

phife
11th June 2016, 01:29
I agree with ya mate. 100%
Cica englezii care au vazut meciul la marseille s-au bucurat cand am dat boaba.. Oamenii aia sunt greu de inteles da' cum o faci n-ai cum sa nu-i iubesti.

Clau7_D
11th June 2016, 01:37
clar ca englezii nu ii au la inima pe francezi :))

JJ
11th June 2016, 01:43
Sa presupunem ca Franta castiga toate meciurile din grupa si Albania le pierde pe toate ( vrei sa mergi in optimi, deci trebuie sa fii in stare sa ii bati pe albanezi). Ne ramane meciul direct cu Elvetia. La egal o sa conteze golaverajul si e ok ca am pierdut la limita cu francezii. Si mai e varianta locului 3 cu 4 puncte adunate. Nu vor face 5 echipe de pe locul 3 tot 4 puncte.
Franta nu castiga toate meciurile din grupa. Albania nu e atat de slaba pe cat o credeti voi. Daca maine nu o comite Elvetia va fi rau pentru noi.

phife
11th June 2016, 01:45
Stai ma ca se trezeste :D

Clau7_D
11th June 2016, 01:48
Stai ma ca se trezeste :D

Explica-i tu ca noi acum avem 0 puncte si daca maine Elvetia BATE pe Albania noi ramanem tot la 0 puncte :)) explica-i, deseneaza-i, fa ceva :D

YoNuTzz
11th June 2016, 02:46
dupa infrangerea nemeritata cu franta, cred ca vom claca din pacate cu elvetia si intram in meciul cu albania cu 0/6

sper sa ma contrazica romania...

sak
11th June 2016, 06:44
De ce nemeritata?
Au dat doua goluri, noi unul, fiecare echipa are un gol dat cu ajutorul arbitrului dar Franata are unul dat "pe bune". La ocazii ei sunt peste, noi doua, cate una pe inceput de repriza vLa nr de pase, la posesie etc Franta ne domina. Asadar de ce e nemeritata victoria Frantei?

Clau7_D
11th June 2016, 10:06
Victoria lor e meritata doar ca ramane gustul amar ca am luat gol in minutul 89 . Au fost peste noi, au avut ocazii dar eu consider ca ne-am prezentat bine si cu putin noroc puteam scoate un punct care ne ajuta foarte mult.

Utilizator
11th June 2016, 12:01
Albania are echipa buna, va di meci greu.
Pe la ce cluburi joaca albanezii
http://www.uefa.com/uefaeuro/season=2016/teams/team=2/squad/index.html

delaparis
11th June 2016, 13:44
Taulant si Granit.
Sunt frati si numele lor e Xhaka. De ce spun asta? Deoarece Taulant joaca la albanezi iar Granit la elvetieni. :yes:

Freek
11th June 2016, 13:45
Boateng Boateng. :D

iulian_1976
11th June 2016, 13:58
Nu tin minte un meci reusit contra Elvetiei,am ramas acasa la Euro 92 Elvetia ne-a pus bete in roate,in 94 la mondial ne-au tras-o tare.Nationala cu Hagi,Popescu,D.Petrescu etc
M-as mira sa batem Elvetia ar fi o noutate pentru mine cel putin :)

Franta are un jucator care poate deveni liderul grupului,nationala Frantei functioneaza ok cand are un lider probabil ca si-au gasit liderul,asa au functionat tot timpul Platini,Zidane si de ce nu Payet.
Nu ii vad ajungand in finala dar avand in vedere a sunt gazde pot interveni si alti factori exteriori.:)

phife
11th June 2016, 13:59
din 94 pana acum au trecut 22 de ani.
de batut nu cred ca-i batem da un x..:rolleyes:

JJ
11th June 2016, 14:00
Astra l-a anihilat destul de bine pe Payet acum un an... Trebuia sa se consulte tata Puiu cu Sumudica. :P

ronaldinho
11th June 2016, 20:12
Cu Franta am fost optimist, dar astia cred ca ne macina fizic.
Trebuie sa mergem la viol cu ei si sa aruncam jucatorii care joaca cat mai direct, fara preludiu. Eu unu le-as da o pauza lui Hoban si Popica si l-as arunca pe Matel si Sanmartean. Sapunaru si Pintilii la mijloc, Stanciu pe dreapta si Sanmartean in spatele lui Andone. In functie de rezultat, prin min 60 il inlocuiesti pe Sanmartean cu cine impune situatia.

Utilizator
12th June 2016, 10:11
Nu sunt convins ca Sanmartean mai poate duce jumatate de meci contra unei echipe rapide.
Cu Elvetia va trebui sa le impunem ritmul de joc si sa-i macinam noi pe ei. :)

Lordul
12th June 2016, 16:50
Cu Elvetia e meciul decisiv..trebuie macar un egal...dar atentie daca facem egal iar Franta castiga cu Albania...francezii sunt calificati iar in ultima etapa in meciul Franta-Elvetia ii trimite in optimi si pe elvetieni iar noi nu putem fi mai sus de locul 3 indiferent de jocul cu Albania...sa vedem

Utilizator
12th June 2016, 17:30
Ar fi ideal sa batem Elvetia, am respira mai usor la ultimul meci cu albania, deloc usor in opinia mea.
Va di al naibii de greu daca com avea musai nevoie de victorie cu Albania.
Dar Elvetia e echipa buna, va fi nevoie de mai mult decat dorinta ca sa vorbim despre puncte pentru noi.

Altfel locul 3 nu e rau, daca adunam 4 puncte apeoape sigur ne calificam mai departe.

sak
12th June 2016, 20:00
A venit si a 3-a zi si.... am dovedit ca suntem cel mai vesel popor!
In timp ce in Franta natiunile se bat intre ele noi, ca suntem mai altfel, ne batem intre noi.
Normal, totul a inceput din cauza celor de fcsb.

Utilizator
12th June 2016, 21:11
A venit si a 3-a zi si.... am dovedit ca suntem cel mai vesel popor!
In timp ce in Franta natiunile se bat intre ele noi, ca suntem mai altfel, ne batem intre noi.

Un popor vizionar, asta e next level cand toti vor incepe sa se bata intre triburi, strazi, blocuri...la final va ramane numai unul.
Un popor de filosofi ce sta pe loc stiind ca istoria e ciclica si asteptand ca obiceiurile trecutului sa devina noua moda de maine. Evolutia e doar un moft trecator. :D

sak
12th June 2016, 21:54
Ce ma bucur ca fac parte dintr-un asa popor dăștăpt!!! Nici nu-ț ânchipui!!!
:happy

Utilizator
12th June 2016, 23:57
Pai d'aia suntem un popor mandru...avem cu ce. :D

Johnny D
13th June 2016, 00:06
Albania are echipa buna, va di meci greu.


Asta i-am zis si io lu Revian acu vreo 10 zile cand jucam prin amicale si el ma facea sa nu zic cum...
Si e important sa nu pierdem cu Elvetia!:)

dextercioby
13th June 2016, 00:08
Cu 2 egaluri sintem acasa :D

Eddy DoubleD
13th June 2016, 00:09
Nicaieri nu e mai bine ca acasa:D

Freek
13th June 2016, 00:11
Pai daca n-au si aia un Bellagio sau un Fratelli, normal ca-i mai bine acasa :D

phife
13th June 2016, 00:27
O sa vedeti voi albania

Johnny D
13th June 2016, 00:28
Ii incarca Franta urat? :)

phife
13th June 2016, 00:29
Nu, noi.

Johnny D
13th June 2016, 00:30
Si noi?:D Sau doar noi?:))


Cordoba a fost eliminata din promovare! E clar, Andone nu va mai fi titular, e prea afectat mental!:D

ronaldinho
13th June 2016, 02:24
Cu atat mai bine. Sa traga tare de el sa scape din Segunda printr-un transfer. Are clauza de 10 bulioane, asa ca daca vrea Primera si loc de titular la nationala, sa bage materiale. Eu n-as incepe echipa fara el, chit ca joaca central sau in dreapta, in locul lui Popica. Trebuie sa jucam cu trei atacanti, ca meciul incepe de la 1-0 pt Elvetia

SylverCheetah53
14th June 2016, 01:01
E posibil să ne calificăm și cu doar 3 puncte, smulse în fața albanezilor.

ronaldinho
14th June 2016, 19:25
:yes:
E posibil să ne calificăm și cu doar 3 puncte, smulse în fața albanezilor. :yes:
Asa zic si eu, dar as vrea sa ne calificam prin joc, nu prin jocul rezultatelor. Din ce am vazut pana acum, avem echipa de optimi, chiar de sferturi. Suntem peste Polonia, Tara Galilor, Suedia.

sak
14th June 2016, 19:30
:groggy:Sferturi? Cel puțin de finală!:groggy:

JJ
14th June 2016, 19:33
:yes: :yes:
Asa zic si eu, dar as vrea sa ne calificam prin joc, nu prin jocul rezultatelor. Din ce am vazut pana acum, avem echipa de optimi, chiar de sferturi. Suntem peste Polonia, Tara Galilor, Suedia.
:)) Corect! Ce sunt Ibra, Bale, Lewa pe lange Florin Andone si Stanciu? :))

ronaldinho
14th June 2016, 19:48
:)) Corect! Ce sunt Ibra, Bale, Lewa pe lange Florin Andone si Stanciu? :)) :rosu:

Ca sa vezi?!
Daca-l pui pe Alibec in echipa lui Bayern ce are? La ce forta de joc au aia oricine care are simtul portii poate fi atacant.
Eu vb de echipa, nu de individualitati. Avem echipa faina, degeaba tot ne cacam pe noi pe aici. Euro asta o sa ne scoata din foame, daca stim sa-l abordam.
Stanciu... asta va ajunge scula mare :ok:

JJ
14th June 2016, 19:55
Daca-l pui pe Alibec in echipa lui Bayern ce are? La ce forta de joc au aia oricine care are simtul portii poate fi atacant
De ce oare n-o fi Alibec la Bayern? Sau na, macar la Schalke...
Mai scria la ziar azi ca Milan si Inter se bat pe Stanciu. :))

ronaldinho
14th June 2016, 20:21
Ca suntem romani, in plm.... Dar daca ajunge la Galata, ce are?
Asta cu Stanciu o cred putin; e jucator de clasa... Dar as vrea sa-l vad in Spania.

JJ
15th June 2016, 22:46
Cu 0-0 la Franta-Albania... care e pe primul loc la un egal Franta-Elvetia? Se ia clasamentul FIFA sau se trage la sorti?

Freek
15th June 2016, 22:53
https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2016#Tiebreakers

Higher number of points obtained in the matches played between the teams in question;
Superior goal difference resulting from the matches played between the teams in question;
Higher number of goals scored in the matches played between the teams in question;
If, after having applied criteria 1 to 3, teams still have an equal ranking (e.g. if criteria 1 to 3 are applied to three teams that were level on points initially and these criteria separate one team from the other two who still have an equal ranking), criteria 1 to 3 are reapplied exclusively to the matches between the teams who are still level to determine their final rankings. If this procedure does not lead to a decision, criteria 5 to 9 apply;
Superior goal difference in all group matches;
Higher number of goals scored in all group matches;
If only two teams have the same number of points, and they are tied according to criteria 1–6 after having met in the last round of the group stage, their ranking is determined by a penalty shoot-out. (This criterion is not used if more than two teams have the same number of points.)
Fair play conduct (1 point for a single yellow card, 3 points for a red card as a consequence of two yellow cards, 3 points for a direct red card, 4 points for a yellow card followed by a direct red card);
Position in the UEFA national team coefficient ranking system.

JJ
15th June 2016, 22:54
A, deci joaca penalty-uri? Misto. :)

BlueEnergy
15th June 2016, 23:52
Deci Franta 6 puncte si Elvetia 4 dupa 2 etape. Fac egal in ultima etapa si merg brat la brat mai departe.

YoNuTzz
16th June 2016, 00:07
franta 6
elvetia 4
romania 1
albania 0

greeeeeeeeeeeu de tot sa dam gol albaniei

elvetienii au avut mare bulan, au dat gol repede, si apoi albania a avut om eliminat
francezii au dat abia min 90.

dextercioby
16th June 2016, 00:15
Ba, mai e rost de un 0-0 cu Albania si revenim cu picioarele pe pamint.

Freek
16th June 2016, 00:16
Pai chiar ca, ca prea ne vedeam semifinalisti.

1x ar fi pentru Ro - Alb. 2 cu ceva ghinion. Gen dribling Chiriches in careu.

YoNuTzz
16th June 2016, 00:19
pana la urma daca scoti 2/6 cu elvetia si albania, foarte bine ca te intorci acasa...

ar fi urat sa nu ne ducem, din grupa asta slaba, cand se duc 4 de locul 3.

iulian_1976
16th June 2016, 02:15
Al doilea meci a aratat mai clar echipa Romaniei.

Echipa asta duce maxim 60-70 de minute fizic stau foarte rau,nu se pune problema sa fortezi pe final de meci.
O repriza o duc destul de bine a cazut bine faptul ca au marcat in prima repriza.
Contra Albaniei eu spun sa ne asteptam si la un egal daca vor sa atace nu au cu cine,daca marcheaza in prima repriza poate,poate in rest nu poti avea mari pretentii.

A 2-a repriza.
Diferenta de atitudine s-a vazut clar Sommer juca cu fundasii semn ca doreau o constructie de joc.
Tatarusanu era obligat sa degajeze pe un atacant sa scurteze constructia,in conditiile astea nu prea vad cum treci de Albania :)

Leo
16th June 2016, 17:21
UEFA a deschis o procedură disciplinară împotriva Federației Române de Fotbal (FRF), pentru că fanii au aprins torțe în tribune la meciul cu Elveția (1-1), de miercuri seară, de pe arena Parc de Princes, informează news.ro.

sun
16th June 2016, 18:12
Rezultatul dintre Anglia si Wales e ok pentru Romania. Daca Romania bate la un gol diferenta Albania, avem nevoie de o victore a Angliei. Daca batem la 2 goluri diferenta Albania, nu exista nici un scenariu in care echipa de pe 3 din Grupa B va fi peste Romania. ( bineinteles, daca batem Albania la 2 goluri, avem si ceva sanse la locul 2 in grupa noastra )

in meciurile din grupa C ne-ar avantaja o victorie a Germaniei si un egal in cealalta partida.

JJ
16th June 2016, 19:42
Rezultatul dintre Anglia si Wales e ok pentru Romania. Daca Romania bate la un gol diferenta Albania, avem nevoie de o victore a Angliei. Daca batem la 2 goluri diferenta Albania, nu exista nici un scenariu in care echipa de pe 3 din Grupa B va fi peste Romania.
FALS!
Anglia-Slovacia X;
Franta-Elvetia X2;
Romania-Albania 2-0
Rusia-Wales 3-0
Slovacia e pe doi in grupa din cauza rezultatului direct cu Rusia; Rusia e pe un loc 3 mai bun decat noi din cauza golaverajului.

JJ
16th June 2016, 19:53
Timpul de edit a trecut deja... Mentionez ca situatia de mai sus e pur ipotetica. Nu cred ca ne da cineva doua penalty-uri, asa ca de unde doua goluri cu Albania??

Freek
16th June 2016, 20:07
Inca n-au convis francezii si as spune ca vor incerca sa castige cu Elvetia. Retineti, vor incerca. dar de reusit... :confused: Meci de unuicsdoi.

p.s. nu te indoi de puterea icoanei JJ. Am ras noi de Puiu dar am avut doo penalty-uri. DOO!

JJ
16th June 2016, 20:10
Eu zic sa castigam CE, doar din penalty-uri. Devine Stancu cel mai mare golgeter din istoria Euro. :))

Paul Atreides
16th June 2016, 20:11
Romania-Albania 1-0 . Inscrie Rat in min 101. La pauza intra Iordanescu in locul lui Tatarusanu.
Franta - Elvetia 2-2. Blat pe franci elvetieni.
:D

JJ
16th June 2016, 20:12
Nu mai sunt nici Blatter, nici Platini. Infantini nu face de-astea. :))

delaparis
17th June 2016, 01:24
O mica analiza dupa primele doua meciuri.

Pt mine e clar ce avem aici.
Problema mare cu mingea la picior.

Cine dribleaza? Nimeni. Payet e in forma dar tehnica nimic. Sut are, orientare pase ok in rest e incepator. Singurii driblori sunt Benzema si Ben Arfa. Pacat ca nu participa. Coman rupe ritmul dar nu dribleaza. De fapt nu controleaza mingea. O da inainte si fuge repede dupa ea.

Tehnica cu mingea in posesie? Nimeni. Matuidi si Kunta Kante alearga. Si alearga iar. Inchidem televizorul seara si deschidem a doua zi iar ei tot alearga. Pogba se intreaba cand va incepe meciul deoarece el se tot incalzeste. Bine :yes:.

Aparare? Kos e agitat rau si ambitios dar fundas de nivel Lorient in Ligue 1. Rami vrea sa faca bine dar inca nu stie daca Deschamps l-a pus titular. Sagna se antreneaza sa centreze de 10 ani. Si continua desi e clar ca nu poate. Evra a abandonat fotbal si s-a specializat in ... animator de vestiar. Are un rol important :yes:

Si in ultimul rand, Giroud. A scapat de Benzema iar acum vrea sa demonstreze ca e mai inalt decat Gignac. Da, Olivier, ai cativa centimetri mai mult. Poti dormi linistit in atac :cool:

Eddy DoubleD
17th June 2016, 01:51
Cu tot ce ai zis tu acolo, e de ajuns sa faci minim semifinale la cum arata ceilalti.

delaparis
17th June 2016, 02:02
Semifinale?
E usor pt sferturi dar doar daca calificat pe primul loc altfel dificil de trecut de optimi pt Franta.
Franta o sa fie o echipa dificil de batut chiar daca apararea e in santier. Dar nu e echipa care va castiga in sferturi... din ce am vazut pana acum.

phife
17th June 2016, 02:04
Gata ma acu nu vrea nimeni sa castige europeanu

Johnny D
17th June 2016, 08:12
Si in ultimul rand, Giroud. A scapat de Benzema iar acum vrea sa demonstreze ca e mai inalt decat Gignac. Da, Olivier, ai cativa centimetri mai mult. Poti dormi linistit in atac :cool:

Gignac ala e cea mai mare carpa dintre toti atacantii de la acest turneu final!
Chiar daca Giroud nu e in forma, tot n-are de ce sa-i fie frica, concurenta e inexistenta.

Franz
17th June 2016, 12:33
O mica analiza dupa primele doua meciuri.

Pt mine e clar ce avem aici.
Problema mare cu mingea la picior.

Cine dribleaza? Nimeni. Payet e in forma dar tehnica nimic. Sut are, orientare pase ok in rest e incepator. Singurii driblori sunt Benzema si Ben Arfa. Pacat ca nu participa. Coman rupe ritmul dar nu dribleaza. De fapt nu controleaza mingea. O da inainte si fuge repede dupa ea.

Tehnica cu mingea in posesie? Nimeni. Matuidi si Kunta Kante alearga. Si alearga iar. Inchidem televizorul seara si deschidem a doua zi iar ei tot alearga. Pogba se intreaba cand va incepe meciul deoarece el se tot incalzeste. Bine :yes:.

Aparare? Kos e agitat rau si ambitios dar fundas de nivel Lorient in Ligue 1. Rami vrea sa faca bine dar inca nu stie daca Deschamps l-a pus titular. Sagna se antreneaza sa centreze de 10 ani. Si continua desi e clar ca nu poate. Evra a abandonat fotbal si s-a specializat in ... animator de vestiar. Are un rol important :yes:

Si in ultimul rand, Giroud. A scapat de Benzema iar acum vrea sa demonstreze ca e mai inalt decat Gignac. Da, Olivier, ai cativa centimetri mai mult. Poti dormi linistit in atac :cool:
buna analiza. si amuzanta. mi-a placut

Franz
17th June 2016, 12:34
Gata ma acu nu vrea nimeni sa castige europeanu

stai bland. e un turneu lung. cine-si arata coltii acum s-ar putea sa nu-i poata pastra pana la final

Freek
17th June 2016, 14:37
Acum stim de ce Romania joaca cum joaca :D.

sun
17th June 2016, 17:37
[COLOR="Red"]
Anglia-Slovacia X;
Franta-Elvetia X2;
Romania-Albania 2-0
Rusia-Wales 3-0
Slovacia e pe doi in grupa din cauza rezultatului direct cu Rusia; Rusia e pe un loc 3 mai bun decat noi din cauza golaverajului.

mda, am uitat ca meciurile directe conteaza inaintea golaverajului :headbang:

Taquito
18th June 2016, 19:57
sunt vreo 20% sanse sa ne calificam si cu un egal dar ar fi prea penibil

sun
19th June 2016, 07:53
Oricum dupa minutul 60 o sa cadem fizic, deci daca nu suntem in avantaj pana atunci, e game over

Franz
19th June 2016, 13:39
Acum stim de ce Romania joaca cum joaca :D.buna asta

JJ
19th June 2016, 13:50
O mica analiza dupa primele doua meciuri.

Pt mine e clar ce avem aici.
Problema mare cu mingea la picior.

Cine dribleaza? Nimeni.
Asta e valabil pentru toate echipele, turneul asta e moartea driblingului. Drept dovada, nici unul dintre jucatorii mai tehnici n-a rupt gura targului - poti incepe cu Ibra si CR7, poti continua cu Ozil si Sterling, poti termina cu Shaqiri.

YoNuTzz
20th June 2016, 01:00
franta 7
elvetia 5
albania 3
romania 1

:))

cam asta a fost

Leo
20th June 2016, 01:13
Prima echipa care isi face bagajele este Romania.

Eddy DoubleD
20th June 2016, 01:14
Ucraina a fost prima care si-a facut bagajele :rolleyes: Doar ca mai stau si pentru ultimul meci.

Leul Oltean
20th June 2016, 01:17
Ne, ne ... romanica si le face la propriu. :D

delaparis
20th June 2016, 01:19
Prima echipa care isi face bagajele este Romania.

Normal, a jucat in Grupa A :D
Macar aici suntem si noi primii :))

phife
20th June 2016, 01:20
am stiut eu ce fac cand am votat franta si elvetia.
nici albaneea cu 3p nu se califica. nu vreau eu.

Leul Oltean
20th June 2016, 01:24
Cel mai probabil, nu. dar sanse teoretice inca exista.

Eddy DoubleD
20th June 2016, 01:25
am stiut eu ce fac cand am votat franta si elvetia.
nici albaneea cu 3p nu se califica. nu vreau eu.

Bah, e foarte probabil sa se califice imo. In grupele D si E e posibil ca pe 3 sa termine echipe cu mai putin de 3 puncte sau cu 3 puncte si goleveraj mai slab ca Albania. In restul grupelor e mai putin probabil. Intre grupele A, D si E se va juca ultima calificata de pe locul 3.

Lordul
20th June 2016, 09:20
1.Franta 7
2.Elvetia 5
3.Albania 3
4.Romania 1

TheIceMan
20th June 2016, 19:06
Bah, e foarte probabil sa se califice imo. In grupele D si E e posibil ca pe 3 sa termine echipe cu mai putin de 3 puncte sau cu 3 puncte si goleveraj mai slab ca Albania. In restul grupelor e mai putin probabil. Intre grupele A, D si E se va juca ultima calificata de pe locul 3.

Posibil dar mai putin probabil, ma gandesc.
In D, bate Cehia pe turcaleti, foarte probabil, si Albania merge acasa.

Paul Atreides
20th June 2016, 19:14
1.Franta 7
2.Elvetia 5
3.Albania 3
4.Romania 1

Lordule- acum stiu. Aia topaie de bucurie ca suntem pe 4 si nu pe 5. :D

TheIceMan
20th June 2016, 19:15
Daca Anglia si Rusia bat ambele azi la 3-0 sau mai bine, Wales sau Slovacia vin sub Albania in clasamentul locurilor 3.

Eddy DoubleD
20th June 2016, 19:35
Posibil dar mai putin probabil, ma gandesc.
In D, bate Cehia pe turcaleti, foarte probabil, si Albania merge acasa.

Turcia ar putea incerca sa se califice. Nu e ca si cum n-au motivatie. Iar atacul Cehiei nu arata bine. Rosicky lipseste.

JJ
20th June 2016, 19:37
Daca Anglia si Rusia bat ambele azi la 3-0 sau mai bine, Wales sau Slovacia vin sub Albania in clasamentul locurilor 3.
E suficient sa bata Anglia.

Cneazul
20th June 2016, 19:59
Dati share peste tot!!!
http://www.petitieonline.com/retragerea_lui_torje_din_nationala_romaniei

JJ
20th June 2016, 20:04
Nu stiu cu ce-o fost Torje mai slab decat Stanciu, Popa, Stancu sau Alibec in meciul asta.

Freek
20th June 2016, 20:05
O fi pariat ca da gol Torje :confused: