PDA

View Full Version : Il Giro 2016



Lordul
6th May 2016, 18:16
Primul Mare Tur al Anului debuteaza astazi cu un contratimp in Olanda la Alpendorm . Contratimp ce a fost castigat de Tom Dumoulin .

Castigatorul de anul trecut Alberto Contador nu isi va apara victorie pentru ca nu va participa .

Favoriti sunt Vicenzo Nibali , Mikel Landa Alejandro Valverde . Posibile suprize pot aparea de la Rigoberto Uran , Rafal Maijka Tom Dumoulin si Domenico Pozzovivo .

Pe cine mizati in acest tur , cine credeti ca se va impune ?

Lordul
6th May 2016, 18:31
Tom Dumoulin a reusit prin victoria de azi sa poarte tricourile distinctive in toate cele 3 mari tururi : tricoul roz -Il Giro , tricoul galben -Turul Frantei , tricoul rosu-Turul Spaniei .

liverpool-kid
6th May 2016, 19:25
Nu imi aduc aminte sa fi purtat si galbenul in TdF...oricum traseul i se potriveste bine si lui Tom...doar sa aibă forma din Vuelta de anul trecut

Nadalfan
6th May 2016, 19:41
Primoz fucking Roglic e the real deal. Awesome result. Omu' s-a apucat de ciclism la 23 ani. A fost saritor cu schiurile pana atunci.
Landa a mers ok. Nu a pierdut foarte mult fata de Nibali si Valverde. Uran si Zakarin marile dezamagiri dintre oamenii de GC. Ambii au mers mult sub asteptari.

Kittel trebuie sa ia maine etapa si un sprint intermediar daca vrea sa fie in roz. Altfel, asteapta pana duminica.

liverpool-kid
6th May 2016, 20:59
Etapa favorabilă pt Kittel se simte mai bine prin partile alea decat in Italia...poate si Edi ne face vreo surpriza

liverpool-kid
8th May 2016, 15:23
Kittel confirmă si se impune la sprint in Nijmegen, Edi pe 14 in fata lui Greipel...azi etapa din nou favorabilă pt Kittel...vom vedea

Nadalfan
10th May 2016, 13:51
Sonny Colbrelli FTW azi!

Lordul
18th May 2016, 15:31
Mikel Landa si Tom Doumolin au abandonat ...

Johnny D
20th May 2016, 00:42
Niciodata n-am inteles ce e asa spectaculos in a urmari sportul asta live, dar am remarcat un lucru, costumele par putin cam plagiate.

Lordul
20th May 2016, 15:27
foarte multa pasiune , munca , motivatie , ambitie , peisaje spectaculoase , lupta , invingatori si in invinsi

si


http://forum.onlinesport.ro/attachment.php?attachmentid=54795&stc=1&d=1463747395

@astazi prima etapa adevarata de munte

Lordul
20th May 2016, 22:01
Mikel Nieve s-a impus astazi . Andrey Amador e noul tricou roz

Lordul
21st May 2016, 15:21
etapa in Dolomiti azi..Paso di Stella

Lordul
21st May 2016, 20:51
a atacat Nibali si l-a distantat pe Valverde

Johnny D
26th May 2016, 16:56
Cu tot respectul pentru voi, baga-mi-as p***-n turul vostru! Fix in timpul RG-ului v-ati gasit sa-l dati live cand sunt meciuri superbeton, cele mai tari si misto meciuri din anul de tenis, astia nu stiu pedala decat fix atunci, pica-le-ar moartea in papuci!:headbang::headbang::headbang::headbang:
Ce sa-mi ocup unul din cele 2 eurosporturi, sincer, nici de-ar fi 10 eurosporturi, nici pe eurosport 10 n-as da kktul asta de sport!:kiss:

Nadalfan
26th May 2016, 21:43
Cu tot respectul pentru voi, baga-mi-as p***-n turul vostru! Fix in timpul RG-ului v-ati gasit sa-l dati live cand sunt meciuri superbeton, cele mai tari si misto meciuri din anul de tenis, astia nu stiu pedala decat fix atunci, pica-le-ar moartea in papuci!:headbang::headbang::headbang::headbang:
Ce sa-mi ocup unul din cele 2 eurosporturi, sincer, nici de-ar fi 10 eurosporturi, nici pe eurosport 10 n-as da kktul asta de sport!:kiss:

Loll...**** astora de la Rolland Garros ca nu lasa Giro sa inceapa cand trebuie. Mereu intarzie transmisia din cauza astora.

Lordul
27th May 2016, 16:01
Azi ajungem la 2744 m in Il Giro !!

Lordul
27th May 2016, 16:46
a cazut liderul Kruisweigh ...dar s-a ridicat

Lordul
27th May 2016, 16:54
Zakarin a cazut urat pe coborare ...e si o ambulanta acolo ...sa speram ca nu e nimic grav ...a mai cazut Kojataev

Johnny D
27th May 2016, 17:06
Loll...**** astora de la Rolland Garros ca nu lasa Giro sa inceapa cand trebuie. Mereu intarzie transmisia din cauza astora.

Ce meciuri faine ratez, Nikishor - Nando si mai ales Gascoi - Karagyos din cauza pedalistilor astora amarati! FUCK OFF!:headbang::headbang:

Lordul
27th May 2016, 17:42
a atacat Nibali ...Kruijswik a pierdut ceva timp...Chavez e virtual tricou roz

Nadalfan
27th May 2016, 17:55
Ce meciuri faine ratez, Nikishor - Nando si mai ales Gascoi - Karagyos din cauza pedalistilor astora amarati! FUCK OFF!:headbang::headbang:

Despre etapa de azi probabil o sa se vorbeasca si peste 20 de ani. Meciurile alea doua o sa fie uitate pana la Wimbledon...

Lordul
27th May 2016, 18:24
Ce etapa !!! Ce nebunie !!! S-a impus Vincenzo Nibali si Estevan Chaves e noul tricou roz . Diferenta dintre Chavez si Nibali e de 44 de secunde ...

Sa vedem daca Kruijswik poate da o replica maine si sa incerce sa revina macar in lupta pentru locul 2...

Dar si Valverde

Lordul
28th May 2016, 20:31
Nibali a atacat in ultima etapa montana si este noul tricou roz !! Chavez n-a rezistat si s-a sufocat prin munti .

Clasamentul inaintea ultimei etape

1.Vincenzo Nibali (Astana) 82h 44 31
2.Esteban Chavez (Orica) 52 s
3.Alejandro Valverde (Movistar) 1,17 s

Johnny D
30th May 2016, 10:56
Despre etapa de azi probabil o sa se vorbeasca si peste 20 de ani. Meciurile alea doua o sa fie uitate pana la Wimbledon...

Daca zici tu...:P Ieri a plouat cat a fost Giro, NA!:evil:

Lordul
31st May 2016, 07:56
Ieri n-a mai fost Giro ...s-a terminat duminica

Johnny D
2nd June 2016, 14:41
Ai fu**-v-as! Deci a fost in reluare! Bine ca m-ati nenorocit cat au fost meciuri bune!:headbang:

liverpool-kid
2nd June 2016, 16:05
In ritmul in care ploua la Paris se va difuza si Dauphine peste RG....

ice_girl
2nd June 2016, 16:26
Ai fu**-v-as! Deci a fost in reluare! Bine ca m-ati nenorocit cat au fost meciuri bune!:headbang:
Daca taceai filozof ramaneai, te puteai on-line, gaseai destule streamuri care transmiteau live:rolleyes:

Felicitari Nibali/hello, urmarea "oprire": Le Tour:yes:!

Lordul
2nd June 2016, 16:27
nu face Nibali dubla Il Giro-Le Tour ...dar despre Le Tour vom vorbi pe alt thread ! A mai ramas fix o luna .

Johnny D
7th June 2016, 14:49
Daca taceai filozof ramaneai, te puteai on-line, gaseai destule streamuri care transmiteau live:rolleyes:


Da, dar sunt de calitate slaba si nu vezi mingea! Presupun ca la astia le poti vedea bicicletele!:D


In ritmul in care ploua la Paris se va difuza si Dauphine peste RG....

Problema e ca tot reluari de meciuri de tenis dau cat ploua in loc sa va sature pe voi de Giro di Pulia.
Si cand sunt meciuri excelente ca si cele enumerate de mine mai sus, mai ales Thiem - Zverev din care n-am vazut live nici macar un punct, idiotii dau Giro di Pulia pe un canal, si pe celalalt ****ri care zbiara ca dracu si abia stiu lovi mingile!:rosu::rosu::rosu: E ca si cum v-ar da voua tenis pe un canal si Giro di Pizdia pe altu, adica ciclism feminin in timp ce e live masculin si nu poti sa-l vezi!
CUM PLM SA FII ASA RETARD MA TOT INTREB!?:rolleyes:

Johnny D
30th May 2018, 07:24
Dar ce se-ntampla cu Giro Di Pulia anu asta de nu-mi mai deranjeaza Roland Garros-ul!?:thinkso: Si-au dat seama ce mare magarie au facut pana acum si l-au devansat cu o saptamana!?:o: Atata e tot ce trebuia facut, sa-nceapa cu o saptamana ca sa termine cu o saptamana mai devreme si toata lumea e multumita!:ok: Si lumea tenisului e cam de vreo 1000 de ori mai mare decat lumea clapistilor astora din pedale. O alta solutie e sa faci dracului macar inca 2 eurosporturi, aia era chiar una si mai buna, dar... asta e. Bine si-asa.

Lordul
30th May 2018, 17:00
totusi a fost magistral atacul solitar de 80 km a lui Froome prin munti ! A castigat si Tricoul Roz

Johnny D
3rd June 2018, 09:54
Magistral, nemagistral, bine ca l-a dat cu o saptamana mai devreme!:))