PDA

View Full Version : Play-Off-etapa 8: Pandurii - Dinamo 0-0



delaparis
17th April 2016, 22:56
duminică 24.04.2016, ora 20:30, Stadion Municipal Drobeta Turnu Severin,
Drobeta Turnu Severin

delaparis
17th April 2016, 23:20
Daca Dinamo castiga aici este cu un punct peste locul 3 :)

Leo
19th April 2016, 15:55
Câstiga oaspetii.

Johnny D
20th April 2016, 06:58
Derby pt locul 3! Pandurii e mai echipa pe teren propriu, insa cu Dinamo mereu gasesc motive sa joace prost.
Ei ia sa nu-si gaseasca de data asta, am votat ca nu-si gasesc si chiar ar fi de vazut un astfel de meci!:yes:

Daca Dinamo castiga aici este cu un punct peste locul 3 :)
Adica...:thinkso:... ar fi cumva intre 2 si 3, dar nici pe unu, nici pe altu!?
...twilight zone...

sak
22nd April 2016, 19:51
Ics

rador
22nd April 2016, 20:57
Adica...:thinkso:... ar fi cumva intre 2 si 3, dar nici pe unu, nici pe altu!?
...twilight zone...

va fi pe doisiunpic. asta pana dupa meciul cu Astra, cand va reveni pe treisiceva. finalul nu poate fi prezis... :)

delaparis
23rd April 2016, 23:00
Nasol. Nu stiam ca Viitorul da meciul :)

petea
24th April 2016, 10:06
Nasol. Nu stiam ca Viitorul da meciul :)

N-o sa-l vezi pe retardat sa castige in fata fcsb. Face bine sa nu faca rau....

Ferko
24th April 2016, 11:51
Nasol. Nu stiam ca Viitorul da meciul :)
Era imposibil de prevazut asa ceva ...:cool::cool:

delaoltenia
24th April 2016, 14:07
Liga 1 - Etapa 8 - Play-off
Data: 24.04.2016
Ora: 20:30
Live: Look TV, Digi Sport, Dolce Sport
Stadion: "Municipal"
Oras: Drobeta Turnu-Severin

PANDURII TARGU-JIU: Stanca, Ungurusan, Sapunaru, Vasco Fernandes, Acsinte, Ropotan, Rauta, L. Antal, Nistor, Radut, Hora
Antrenor: Edward Iordanescu

Dinamo: Cerniauskas, Hanca, Puljici, Mevlja, Corbu, P. Anton, Ekeng, D. Rotariu, Bicfalvi, Palici, Essombe
Antrenor: Mircea Rednic

delaoltenia
24th April 2016, 14:11
Edward Iordanescu (antrenor): "Ne așteaptă clar un joc foarte greu, însă suntem pregătiți pentru asta, asta ne-am dorit, ne-am dorit să fim printre cele mai bune echipe ale României, să avem cei mai puternici adversari, aceste lucruri ne motivează. Este un joc care are o miză importantă, cel puțin o poziție în clasament din punctul meu de vedere. Dinamo, având în vedere de conjunctură, reușește un sezon frumos. O merită, are suporteri în spate, un patron care a reușit să redreseze financiar clubul. Vor veni determinați, sunt convins că vor și ei să termine cât mai sus în clasament. Încerc să-i fac pe băieți să conștientizeze că este foarte important cum lăsăm cortina după acest sezon, trebuie să terminăm cu capul sus, cum am fost pe toată durata lui și să asigurăm minim locul 3. Noi avem încă problemele noastre, încercăm să ținem totul sub control, am mare încredere în jucători, mai ales după jocul bun cu Viitorul".

Narcis Raducan (presedinte): "Ne așteaptă un meci care poate fi ca o finală pentru locul 3. Va fi un meci cu încărcătură maximă. Ne-am întâlnit de atâtea ori cu ei, încât nu știu dacă mai poate exista elementul surpriză. Nu îmi doresc decât ca băieții să repete evoluția bună din meciul cu Viitorul și să ne consolidăm locul 3 pentru a pregăti în liniște partida cu Steaua. Trebuie să o luăm etapizat. Trebuie să fim rezervați și concentrați la joc".

Andrei Pitian (mijlocas): "Cu cât terminăm mai sus cu atât ne va fi mai bine și financiar și din punctul de vedere al competiției în care vom juca. Locul 2 ne duce în preliminariile Champions League, ar fi o oportunitate frumoasă pentru noi toți".

Ioan Hora (atacant): "Ne luptăm pentru locul 2. Fiecare vrea să termine cât mai sus. Suntem triști că nu suntem în lupta la titlu. Tragem, vrem maxim, locul 2 sau 3. Suntem optimiști, vedem lumina de la capătul tunelului. Încercăm să depășim Steaua, mai sunt 3 etape, și apoi se trage linie".

Johnny D
24th April 2016, 15:29
Era imposibil de prevazut asa ceva ...:cool::cool:

:))

Si totusi, biletele mele de ieri spun altceva! Am avut niste bilete clarvazatoare!:cool:

rador
24th April 2016, 17:54
Si totusi, biletele mele de ieri spun altceva! Am avut niste bilete clarvazatoare!:cool:

au acceptat casele de pariuri meciul ala?! :o:

Leo
24th April 2016, 21:32
0-0 la pauza.

Bobi Cearton
24th April 2016, 21:55
Pandurii joacă mai bine.

Hingherul
24th April 2016, 22:04
buna seara. se aud si la voi suporterii dinamovisti cum canta imnul C.L. sau am eu televizorul stricat? :D

delaparis
24th April 2016, 22:25
Felicitari Steaua pt victorie :)

Leo
24th April 2016, 22:36
Slab meciul.

Bobi Cearton
24th April 2016, 22:41
Egalul făcut asta seară e favorabil Astrei. Pandurii și Dinamo nu vor mai trage pt locul 2.

Hingherul
24th April 2016, 22:43
adica cum, rasii nu au onoare? vrei sa spui ca ii largeste iar Shumudick? :D

Bobi Cearton
24th April 2016, 22:46
Șumi i-a lărgit pe toți.

delaparis
24th April 2016, 22:52
Șumi i-a lărgit pe toți.

pe unii chiar i-a spart :D

http://forum.onlinesport.ro/showthread.php?t=654903

Johnny D
25th April 2016, 07:30
Felicitari Steaua pt victorie :)

Si eu o felicit, eu sincer tineam cu ea-n acest meci si a castigat! Cu FCSB mai exact, ma rog.
De ce sa-si castige Pandurii dreptul la o cotonogeala sora cu moartea de la Arsenal/Sevilla si d-alea, las-o pe FCSB c-are coeficient mare!:D


Egalul făcut asta seară e favorabil Astrei. Pandurii și Dinamo nu vor mai trage pt locul 2.

Si FCSB-ului! Pandurii ieri trebuiau sa bata la ce s-a jucat, si atunci FCSB avea un meci infernal, Astra era campioana inainte sa joace cu Dinamo!:) Dar are planul "B", failsafe: Dinamo, se poate conta pe el!:D

Bobi Cearton
25th April 2016, 08:13
Arbitraj favorabil Stelei. Penalti neacordat Pandurilor, viciere de loc 2.