PDA

View Full Version : Play-Off; etapa 4: Pandurii-Steaua 0-1



Leo
22nd March 2016, 13:22
Miercuri, 30 martie, ora 21.00

Leo
26th March 2016, 16:33
Egal.

delaoltenia
30th March 2016, 18:54
Steaua /OLE/

Hingherul
30th March 2016, 21:01
azi se schimba liderul. nu stiu de ce dar am incredere ca rasii vor certifica asta vineri :D

Johnny D
30th March 2016, 21:19
Ia bah la taranii ca doar galben le da!:rosu:

Bun e Adi Schiopa ala, nu pot sa cred ca joaca in Romania!:o:

Steaua /OLE/
Aia e!/OLE/ Dar unde joaca!?:thinkso:


azi se schimba liderul. nu stiu de ce dar am incredere ca rasii vor certifica asta vineri :D

Pentru ca stii mult fotbal, vineri ti se da ora exacta!:yes: Sau azi!?:rolleyes:
Dar daca ne luminezi pe noi cu cine o sa si fie liderul, atunci ar fi perfect!:))
De fapt nu trebuie, ajunge c-ai zis atat.:P

Johnny D
30th March 2016, 21:42
Ca sa echilibreze sansele, Avram l-a dat afara usor pe un pandur, adevaru e ca-mi era usor mila de FCSB-isti, acum se joaca de la egal la egal!:))

Hingherul
30th March 2016, 21:43
eh, cu ocazia asta ai aflat si cine e noul lider :D

delaparis
30th March 2016, 21:44
Cum sa nu injuri stelisti ? :headbang:

Johnny D
30th March 2016, 21:44
eh, cu ocazia asta ai aflat si cine e noul lider :D

Nu, acum aveti 35% sanse, 35% e pt egal, inainte aveati 20% sanse, 50% era pt egal!:rolleyes: Dar, ce sa stii si tu...


Cum sa nu injuri stelisti ? :headbang:

Pe FCSB-isti, pt stelisti asta e jucarie!:))

Bobi Cearton
30th March 2016, 21:46
Bourceanu face hentz, Marjac este eliminat.
Forza Steaua, ale, ale, ale.

Johnny D
30th March 2016, 21:47
N-a fost hent daca el nu stie c-a fost hent... atata poate si el si arbitrul, da-le pace! Acum vedem un meci interesant!:D

Bobi Cearton
30th March 2016, 21:49
Avram e fricos, echilibreaza situatia in repriza 2.
Coltescu era bun acum. Pana in min 60 zbura 3 panduri.

Johnny D
30th March 2016, 21:54
Era greu ca numa ala de-a luat rosu luase galben in prealabil de la Pandurii!:))


Apropo, Chipciu trebuia eliminat! Cum sa simulezi atat de imbecil acolo in careu si tusierul sa se faca, ca ploua!?:happy:happy

Leo
30th March 2016, 21:55
eh, cu ocazia asta ai aflat si cine e noul lider :D

Prefacutule!

Johnny D
30th March 2016, 22:10
Auzi la ala, c-a fost penalty!:o::happy:happy Unde dracu-i gasesc pe inaptii astia!?:))
Si culmea e ca e si doar 1, un meci din asta intre locurile 2 si 3 nu merita 2 inapti la comentariu! Jiji sport.teve!:))


Ce clasa-i da Sapunaru lu Cipcigau ala mare talent!:)) Cum ziceam, abia acum FCSB are sanse egale la victorie cu Pandurii!

Bobi Cearton
30th March 2016, 22:15
Egalul e bun.

Johnny D
30th March 2016, 22:16
E bun egalul dar 11 la 11 era aproape sigur, asa au scazut sansele la egal la jumate ca se va risca de ambele parti.
Ce-i drept, se va gafa mai putin, spiritele sunt mai adunate cand cineva e in inferioritate numerica.


Mai mare panarama ca Marica n-am vazut la FCSB in atac de pe vremea cand era Steaua dar nici atunci!:))
Nu te ajuta Dumnezeu daca te vinzi ca o tarfa pentru bani. Macar tarfele au nevoie de bani sa supravituiasca, ce-a facut el e mai rau.


Ce sef e Sapunaru la mingi centrate in careu! El urmareste mingea si e irelevant cati alti fcsb-isti o urmaresc!:)
Cat timp fraierii centreaza in zona lui acolo pe dreapta, n-au nici o sansa sa atinga primii mingea!:yes:
De centrat de pe dreapta pe stanga n-au putut pana acum ca n-au putut trece de el!:happy

Intra baBawa(r)b(a)!

Johnny D
30th March 2016, 22:30
In genere nu-mi plac tragerile de timp dar ocazional sunt o adiere pe suflet!:D

2 faulturi Enache si nu primeste al 2-lea galben, al 2-lea destul de dur dar binenteles, doar nu e pandur, e doar dur.:rolleyes:

Si Hora imediat ia galben pentru o treaba similara!:happy:happy:happy:happy

delaparis
30th March 2016, 22:33
Egalul e bun.

Pt Astra sau Dinamo?

Johnny D
30th March 2016, 22:33
Ambele!:) Dar cel mai bun e pt Hingherul, cu simtamintele lui!:D
L-am mai auzit pe unu care zicea ca numa egal nu va fi cand era clar, de pe luna cel mai probabil rezultat!:))

Srdjan
30th March 2016, 22:39
Greu de crezut ca acelasi Stanciu care trecea ca prin branza de defensiva Spaniei cu doar cateva zile in urma, este pur si simplu invizibil in fata unei aparari decente a Pandurilor

Johnny D
30th March 2016, 22:40
Diferenta intre amical si oficial, exact ce va ziceam!;)
Franta cred ca ne bate la handicap.
Dar mai e pana atunci, sa ne bucuram de fotbalul asta spectacol!:D


Deci nu cred asa ceva, ce gunoi de echipa e acest FCSB, n-a jucat nimic azi si primeste rosu si penalty! Incredibil!:)) Minge deviata cu capu in mana, e clar!:)

rador
30th March 2016, 22:49
bai nene, rusine de arbitraj. inteleg ca fcsb trebuie sa ia campionatul, dar asta-i bataie de joc! scarbos!

Hingherul
30th March 2016, 22:49
Gata cu fotosinteza! Salutati campioana! :D
Mult succes rasilor vineri :)

Johnny D
30th March 2016, 22:50
Campioana mancatorilor de excremente! Salutam excrementele din ei, ce e mai bun!:yes:

Leo
30th March 2016, 22:51
bai nene, rusine de arbitraj. inteleg ca fcsb trebuie sa ia campionatul, dar asta-i bataie de joc! scarbos!

Nu-ti bate capul, nu se merita.

rador
30th March 2016, 22:52
unde mortii lui e limbricul ala de memelus, sa ne explice el cum fcsb e cea mai dezavantajata echipa...


normal, fault pentru echipa sotiei lu' prodanca. pandurii n-au voie in apropierea careului alora...

phife
30th March 2016, 22:52
il astept pe dario sa-mi spuna mie cum nu e fcsb ajuata de arbitrii.

mariomax
30th March 2016, 22:54
Diferenta intre amical si oficial, exact ce va ziceam!;)
Franta cred ca ne bate la handicap.
Dar mai e pana atunci, sa ne bucuram de fotbalul asta spectacol!:D


Deci nu cred asa ceva, ce gunoi de echipa e acest FCSB, n-a jucat nimic azi si primeste rosu si penalty! Incredibil!:)) Minge deviata cu capu in mana, e clar!:)

eu la reluare am vazut asa: fundasul duce mana intentionat la minge.

nayram
30th March 2016, 22:54
Campionii Campinoii /hello!!! A fost o singura echipa pe teren in seara asta

Hingherul
30th March 2016, 22:56
Hai dinamo! :))

rador
30th March 2016, 22:56
Campionii Campinoii /hello!!! A fost o singura echipa pe teren in seara asta

normal. celeilalte nu i-a dat arbitrul voie...

Johnny D
30th March 2016, 22:57
eu la reluare am vazut asa: fundasul duce mana intentionat la minge.

E atacant si de aia ti se pare c-a atacat mingea cu mana!
Era intr-o pozitie natura de deplasare a corpului si pt asa ceva din deviere de la 2m nu dai penalty in minutul 90 decat daca dai rosu doar pt aia carora le dai penalty si pt ceilalti nu, circumstantele fiind similare. De ce!? De aia!:rolleyes:

delaparis
30th March 2016, 22:58
Echipa FCSB lista rusinii :)

Bobi Cearton
30th March 2016, 22:58
Cum sa nu ti se faca scarba de o echipa ca asta?
Javre nenorocite, banditi la drumul mare:yes:

Johnny D
30th March 2016, 22:59
Adevaru e ca n-a fost un furt flagrant, au furat doar atat cat e nevoie! Tot 3p se numeste!:)
Da nu e bai, ne vom bucura cu totii cand vor veni Partizan sau Ludogoretz si-i vor elimina din nou, deoarece spre deosebire de truditorii de rand ca Astra, Dinamo sau Pandurii care nici ei n-ar avea sanse mai mari cu aia evident, astia chiar te fac sa te bucuri cand si-o iau in bot de la echipe mai valoroase in Europa, tocmai pt ca sunt niste mancatori de excremente!:yes:

Hingherul
30th March 2016, 23:02
Cine e pe primul loc? :D

rador
30th March 2016, 23:03
Adevaru e ca n-a fost un furt flagrant, au furat doar atat cat e nevoie!

poi deh, disperarea. cand au vazut ca nu pot baga nicidecum mingea in poarta, au inventat un 11m...

PS: in nici un caz nu pot fi acuzat de afinitati rapidiste, dar Sapunaru nu trebuie sa lipseasca de la Euro.
PS2: si nici Sumudica din Liga I... :evil:

nayram
30th March 2016, 23:03
normal. celeilalte nu i-a dat arbitrul voie...

Arbitraj de nota 9. Daca vedea si penaltyul lui sabunaru din prima repriza era de 10.:D

Johnny D
30th March 2016, 23:03
Cine e pe primul loc? :D

La mancat excremente? Mai intrebi?
Sa nu-ti ramana printe dinti doar dimineata, nu de alta, dar ca sa apuci sa intrebi ca si cu, sa nu se stie dinainte!:D

delaparis
30th March 2016, 23:03
Cine e pe primul loc? :D

Becali :yes:

Srdjan
30th March 2016, 23:04
A fost penalty, insa si Enache trebuia sa primeasca minim 3 rosii asta-seara. Un arbitraj rusinos, iar daca asa arata campioana Romaniei in acest sezon, vai Doamne...

Hingherul
30th March 2016, 23:04
Ionele, pentru un suporter de liga secunda te agiti cam mult. Sa nu iti plezneasca vreun cablu de date ceva.

rador
30th March 2016, 23:06
mai oameni buni, da' Marica?! a jucat Marica?!

Johnny D
30th March 2016, 23:06
in nici un caz nu pot fi acuzat de afinitati rapidiste, dar Sapunaru nu trebuie sa lipseasca de la Euro.


Si totusi... daca apara Tatarusanu, ma tem sa nu-si dea autogol!:D


Ionele, pentru un suporter de liga secunda te agiti cam mult. Sa nu iti plezneasca vreun cablu de date ceva.

Fiecare primeste ce merita, voi aveti bolul de excremente, si va si place sa va laudati cu el, il mancati de nota 9 cat pe ce de 10, cum zicea ceva suporter cu stema altei echipe la avatar mai devreme!:)

Dante7
30th March 2016, 23:09
A fost hent clar. Scor corect !

Bobi Cearton
30th March 2016, 23:13
Comentatorii de la Dolce spun ca n-a fost penalti.
Stelistii - hoti, banditi, mafioti, suporteri de *****:jerk:

Hingherul
30th March 2016, 23:13
Ce basini expirate pe jegosul ala sapunar. Inca nu i-a rupt nimeni capul sa i-l bage in cur?

Bobi Cearton
30th March 2016, 23:15
Jigodia principala - arbitrul Comanescu:jerk:

Sergio_D
30th March 2016, 23:22
Prostia vinde, iar acesta e si motivul pentru care FCSB e tinută în brate de federatie, de arbitri, de televiziuni, de papagalii de comentatori si de invitati prin studiouri. Pe teren am văzut o echipă bună, Pandurii, măcelărită sistematic de deciziile luate de brigada de arbitri. Nu e nici prima si nici ultima dată când se întâmplă asa ceva, eu m-am obisnuit. De aceea mai urmăresc doar meciurile echipei mele, în rest nu mă mai interesează nimic din fotbalul românesc.

Ar trebui introdusă proba video în campionatul ăsta, poate doar asa s-ar evita mizeriile astea. Poate cineva de aici să sustină cu certitudine că la faza în care s-a dat penalty a fost hent? Niciun om normal la cap nu ar face asta, pentru că din imaginile de la televiziune nu se vede mare lucru. Halal echipament mai au si oamenii ăstia, nu pot să dea o reluare clară.

P.S.: domnule Cusnarencu, daca mai sunteti pe aici: collation utf8 general pe baza de date, ar trebui sa fie diacritice pe forumul asta.

Bobi Cearton
30th March 2016, 23:26
Pandurii au fost prea boieri, imi pare rau ca in locul lor n-au fost cei de la ASA Tg-Mures.

SwedishMafia
30th March 2016, 23:28
Lasati rautatile. :D DOAR STEAUA are voie sa castige titlul de campioana, da? :D

rador
30th March 2016, 23:29
Pandurii au fost prea boieri, imi pare rau ca in locul lor n-au fost cei de la ASA Tg-Mures.

... cu Sumudica antrenor... :D


Lasati rautatile. :D DOAR STEAUA are voie sa castige titlul de campioana, da? :D

poate la baschet. sau la rugby. ca la fotbal Steaua n-are echipa... :cool:

Dante7
30th March 2016, 23:35
Craciunescu spune ca in min 20 a fost penalty la Sapunaru. Pam-pam

Bobi Cearton
30th March 2016, 23:39
Craciunescu spune ca in min 20 a fost penalty la Sapunaru. Pam-pam

Nu intereseaza pe nimeni penaltiul din min 20.
E vorba de ala din min 88. Ce zice Craciunescu?
Pricepi ce intreb?

rador
30th March 2016, 23:45
Craciunescu spune ca in min 20 a fost penalty la Sapunaru. Pam-pam

oh, nu. acelasi Craciunescu care habar n-avea de arbitraj cand a spus ca Hategan a avantajat-o clar pe fcsb validand golul din offsaid al lui Hamroun, neacordandu-i rosu (in doua faze) lui Pintilii si eliminandu-i aiurea pe Hamroun si Filip?! nu, cred ca-i vorba de alt Craciunescu...

Bobi Cearton
30th March 2016, 23:47
Craciunescu joaca frecvent table cu Gigi Becali.
In trecut juca si cu Giovani.

TaciAcolo
30th March 2016, 23:48
aceasi smecherie damboviteana pune un arbitru` penal sa faca praf meciul...
o mizerie de campionat si de ceva timp ma uit doar la meciurile pandurilor

SwedishMafia
30th March 2016, 23:50
azi oltenilor li s-au intamplat de toate. olguta pam, pam, au pierdut in min 89. frumos :D

delaparis
30th March 2016, 23:50
In rezumat Steaua a castigat un penalty. :)

Dante7
30th March 2016, 23:51
Nu intereseaza pe nimeni penaltiul din min 20.

Okeeeeey, deci intereseaza doar fazele care o pun intr-o lumina negativa pe Steaua. Am inteles:ok:

delaparis
30th March 2016, 23:55
MM a facut puscarie sau nu inteleg de ce il ustura :D

Probleme de arbitraj la Pandurii-Steaua (http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/probleme-de-arbitraj-la-pandurii-steaua-nid-118522/)

tfsRapid
31st March 2016, 01:12
Vă bătea Sapunaru toată banca de rezerve oilor

delaparis
31st March 2016, 01:22
:))

Johnny D
31st March 2016, 07:15
Okeeeeey, deci intereseaza doar fazele care o pun intr-o lumina negativa pe Steaua. Am inteles:ok:
De dadea penalty in minutu 20, Pandurii nu mai luau rosu, va dadeau minim 2 bucati din acel minut pana la final!:)

Comentatorii de la Dolce spun ca n-a fost penalti.
Stelistii - hoti, banditi, mafioti, suporteri de *****:jerk:
Au fost circumstante de penalty dar la 0-0 in minutul 90 in derby cand ai dat rosu tot pt aceeasi echipa si pt cealalta n-ai dat nici in ruptu capului desi trebuia dat mai devreme, doar daca esti fie idiot, fie corupt de ceva anume dai.

Lasati rautatile. :D DOAR STEAUA are voie sa castige titlul de campioana, da? :D
In cazul asta i l-a furat FCSB in ultimii 3 ani!:))

Lordliv
31st March 2016, 12:49
steaua-campioana hotilor din fotbalul romanesc.:yes:

Johnny D
31st March 2016, 13:05
Lordliv presedinte!:yes:

Lordliv
31st March 2016, 15:46
de asociatie de propetari:))

hora are ca procurator pe doamna cap de mop.:happy
cati de la pandurii sunt in situatia asta?:o:
ala eliminat cu cine voteaza?:rolleyes:

Cristy RVD
31st March 2016, 15:59
Oricat as vrea desfiintata echipa jegoasa de langa cimitir nu consider ca aseara s-a intamplat ceva atat de grav. Probabil au inceput din nou sa fie la butoane, iar tot ce e discutabil e dat in favoarea lor.

Ramane o singura intrebare. Ce cauta Avram la Pandurii - Steaua in timp ce Hategan, euroarbitrul, seful arbitrior din Romania, la Voluntari - CFR?

Doctor_Satan
31st March 2016, 16:35
Inca un meci (probabil si campionat) furat de FCSB.

Bobi Cearton
31st March 2016, 22:13
Porumboiu a spus că n-a fost penalti în min 89.

delaoltenia
1st April 2016, 20:04
il astept pe dario sa-mi spuna mie cum nu e fcsb ajuata de arbitrii.
scuze, ai avut de asteptat nu gluma. :D

am vazut un penalty la popa in primul mitan, atac imprudent in careu al tiganului sapuneala. am mai vazut un arbitru depasit de importanta meciului, zic am vazut si nu vizionat la tembelizor.
multumit?

Lordul
2nd April 2016, 18:19
nici vorba de penalty ...Hora e cu ochii inchisi ...nici macar nu vede mingea

Dante7
13th April 2016, 16:41
De dadea penalty in minutu 20, Pandurii nu mai luau rosu, va dadeau minim 2 bucati din acel minut pana la final!:)

Sau poate ca Steaua marca din penalty iar Pandurii nu mai intorcea scorul. Sau poate Steaua marca iar, dar pe contraatac. Sau poate invia Napoleon si facea apoi o foarfeca pe linii portii. Tu pe ce argumente te bazezi ? In mod normal, Sapunaru lua galben acolo. Si la cat de usor se aprinde el, in special cand joaca impotriva Stelei, nu cred ca scapa neeliminat. Mai ales ca e si fundas. Parerea mea... Vezi ce usor e sa faci presupuneri ?:)