PDA

View Full Version : SC Bacau - Otelul 3-0



megastar
27th February 2016, 16:43
Oțelul, care a trimis în teren o echipă formată numai din juniori cu excepția lui Ciurea, a pierdut primul meci din acest an în liga secundă, scor 0-3, în deplasare cu SC Bacău. Puștii antrenați de Stelian Bordieanu au reușit o primă repriză excelentă, rezistând fără gol primit. Gazdele au deschis scorul în min. 54 și l-au majorat peste trei minute, dintr-un penalti acordat pentru un henț contestat vehement de oaspeți.
Juniorii gălățeni nu s-au pierdut cu firea și scorul nu a luat proporții, așa cum poate mulți se așteptau ținând cont de diferențele imense de vârstă și experiență dintre cele două echipe, SC Bacău reușind să mai înscrie încă o dată abia în minutele de prelungiri.
Oțelul a fost ținută în competiție de următorii jucători: Șt. Bordeianu - R. Oprea, C. Maftei, Iorguș (Anghele, min. 67), Ciurea (cpt.) - I. Chiriac, Istrate, Blănaru, Fl. Toma (Cristof, min.78) – Sefer (A. Bordeianu, min. 83), Perju. Pe banca de rezerve s-au mai aflat Vădeanu - Mănău, Pepiță și Lepădatu

Pentru bacauani a marcat Vraciu in min 54, 57 si 90+1.

Doctor_Satan
2nd March 2016, 17:24
Am vazut ca am avut in teren si 2 jucatori de 15 ani.

megastar
3rd March 2016, 14:03
Da, la juniori A sunt si jucatori mai mici de varsta asta. I-am vazut in teren in egalul obtinut cu Sporting Liesti.

Johnny D
9th March 2016, 09:03
Cand ma gandesc ca noi o ducem rau, ma uit la voi!:(

megastar
9th March 2016, 10:15
Mie mi-e frica de ziua cand ne va fi "mai bine". Sper din tot sufletul sa nu se aleaga varianta mai usoara, sa nu facem cum au facut timisorenii.

Johnny D
9th March 2016, 13:55
Si eu sper! Timiorenii, craiovenii si poate si altii si-au batut joc, toata stima pt UTA, U Cluj, Otelul, etc. Nu si pt Ceahlao, nenorociti imputiti au promovat acu cateva sezoane aproape excluisv doar prin blaturi desi avura conditii gazon+stadion de 5 stele si puteau desfasura fotbal adevarat acolo. Echivalent cu sezoanele petrecute in Liga 1 pe nedrept in locu altor echipe le doresc Liga a 3-a si aia va si fi!:yes:

Doctor_Satan
9th March 2016, 14:58
Chiar si daca vom fuziona cu Metalosport, diferenta intre noi si timisoreni va fi ca echipa va fuziona cu alta din oras, nu vom muta una de pe la Bucuresti.