PDA

View Full Version : Etapa 19: Sportul - FC Arges



ADelPiero
3rd April 2005, 22:12
Sambata, 9 aprilie 2005: Sportul - FC Arges, ora 17:00, TVR 2 (in tur 2-2)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

GeKuRA
3rd April 2005, 22:56
bate Sportul cu 3-0 ... simt eu ... ceva . :D:D:D
parca ii vad pe Arges la HORA "B"-ului ... zii uaiiiii .. :D:D

be@
3rd April 2005, 22:59
RA']bate Sportul cu 3-0 ... simt eu ... ceva . :D:D:D
parca ii vad pe Arges la HORA "B"-ului ... zii uaiiiii .. :D:D

Da,uaiiiii.....s-ar putea sa ai dreptate!

fia
3rd April 2005, 23:05
Si eu cred ca bate Sportul...

Floryn007
4th April 2005, 00:05
Eu zic ca va bate FCArges...cu Farul am avut o gramda de ocaziii...ceea ce Dinamo nu a avut in meciul din prima etapa...dar Curca a prins o zi excelenta...in plus....la Sportu lipsesc cativa jucatori importanti.

Ultras-Viola

Catalanul
4th April 2005, 01:44
sportu' este intr-o forma de zile mari (batea si pe dinamo daca vroia ;)) si sunt sigur ca va trece si de arges :) desi sper intr-un egal, rezultat convenabil celor de la POLI Timisoara :)

Ultras
4th April 2005, 11:42
Sper sa batem, sa prindem o zi buna, dar cu Cartu si mai ales cu jucatorii Sportului nu stii sigur niciodata... Spaima pariorilor! :mda:

ADelPiero
4th April 2005, 12:16
2-1 cred ca se va termina :ok: ...

Vi3rme_X
4th April 2005, 13:15
Eu cred ca meciul se va termina la egalitate....GeK[_]RA , nici vorba de retrogradare

Gabriel
4th April 2005, 21:37
stiti ce m-am gandit eu ? sa vad pe viu acest meci :D
acum...sper sa fie si frumos afara. bat studentii fara probleme !

Ultima oara am fost in Regie in tur...cand Sportu a batut pe National.

be@
4th April 2005, 21:42
Meci in care se confrunta doi antrenori foarte buni .Sper sa castige Dan Petrescu.Va fi stilul "gastii nebune " contra cel al lui "Sorinaccio" .

Ultras
4th April 2005, 22:45
stiti ce m-am gandit eu ? sa vad pe viu acest meci :D
acum...sper sa fie si frumos afara. bat studentii fara probleme !

Ultima oara am fost in Regie in tur...cand Sportu a batut pe National.

Daca ajungi la meci mai devreme, treci pe La Nicu (Poarta 1, dinspre Regie) ca te asteapta o bere receeee...

Gabriel
4th April 2005, 23:07
nu cred ca ajung mai devreme...ca vin tocmai din Titan. dar mi-ar face placere sa ma astepte si dupa meci o bere rece la Nicu sau oriunde in Regie :D

Ultras
5th April 2005, 11:31
Cu siguranta te va astepta...

Angelina Jolie
5th April 2005, 11:43
Cred ca va fi egal. Sportul joaca bine, dar nici Argesul nu mi se par rai deloc.

esku
6th April 2005, 00:44
Eu zic k acest meci este de X2. Shi va spun shi de ce, k sa nu zicetzi ca-s eu prea subiectiv! Argesul nu are decat o singura victorie pe teren propriu, iar majoritatea punctelor sunt aduse din deplasare! (la poli timisoara a batut cu 2-0, la galati cu 2-1, la craiova(valcea) 2-1, la iasi 1-1, la cluj 1-1) Asa k este posibil k argesul sa respecte traditzia shi sa se intoarka cu cel putzin un punct! Sportul are o trupa tare dar nu e de nebatut! Daca argesul isi va face jocul ei obisnuit din deplasare nu are cum sa nu ia cel putzin un punct! /hello

ultravioletcanada
6th April 2005, 18:51
corect!

ultras_sportul
6th April 2005, 23:02
In meci amical disputat miercuri seara la ora 17.00


Sportul Studentesc - CS Otopeni 2-1 (1-1)

pentru Sportul au marcat Curelea si Radoi

fia
6th April 2005, 23:12
:) Incepe sa-mi placa de Curelea asta, iar a dat gol :D

ADelPiero
6th April 2005, 23:23
opa... a aparut alt Radoi :evil:

esku
7th April 2005, 00:04
sper sa nu dea shi cu noi!

nemuritor
7th April 2005, 00:33
e de la scola de fotbal Gica Popescu, sorin radoi.......va marca si cu argesul copiilor lui netoiu
pronostic 1

ADelPiero
7th April 2005, 01:53
Ultras, gIGeL ce mai face ? :D ... am auzit ca e in scadere de forma :(

Ultras
7th April 2005, 07:44
@esku Pe Otelul i-ati batut la Ploiesti
@ADelPiero Va arata sambata daca e in scadere de forma sau nu...

Cat despre amicalul cu Otopenii... uuff, in sfarsit am reusit sa-i invingem, dupa o serie de 4-5 egaluri.

ADelPiero
7th April 2005, 12:50
Ultras, sunt alaturi de el ;) si de ultras_sportul:cool:

vladi
7th April 2005, 15:25
Sportul are de unde sa piarda puncte....Argesul are de unde sa cistige....vorba cuiva mai devreme, Sportul, spaima pariorilor....trebuie sa faca ei o "boacana"....sa speram ca o fac simbata

Ne vedem la meci :-)

himi
7th April 2005, 16:56
Sportul Studenţesc - FC Argeş, ora 17:00
Arbitri: Ionică Serea - Aurel Oniţa, Sorin Caia - Zoltan Erdei
Observatori: Dumitru Mihalache, Dan Dragoş Crăciun

Serea... :rosu:
Sper oricum sa batem!!!

ultravioletcanada
7th April 2005, 17:06
@nemuritor mai bine ai netoiului decit ai lui dinel. si daca nu va marca ce faci? te dai cu capul de pereti?

Gabriel
8th April 2005, 17:24
la catzi pitesteni sa ma astept maine in tribune ?

Ayrton
8th April 2005, 18:42
or sa fie cu vreo 4-5 mai putini decat "studentii"... deci vreo 20-22... :D

ADelPiero
8th April 2005, 18:55
dar studentii, chiar asa de multi sunt ? :shock:

ultravioletcanada
8th April 2005, 19:02
la catzi pitesteni sa ma astept maine in tribune ?
din cite stiu eu din pitesti pleaca 3 autobuze. plus cei care sint in bucuresti, fa si tu calculul. a, si plus ayrton, in caz ca nu a prins bilet in ghencea :P

ultras_sportul
8th April 2005, 19:04
Clubul FC Arges a transmis catre Jandarmeria din Bucuresti prin intermediul clubului din Regie ca se vor deplasa la Bucuresti 3 autobuze cu "vulturi violeti" :D ... probabil vin sa viziteze campusul din Regie :happy

Paul
8th April 2005, 19:28
Bate Sportul ...

be@
8th April 2005, 20:28
Hai Sportul ! N-am nimic cu Argesul,dar vreau ca Poli Iasi sa urce in clasament !

ADelPiero
8th April 2005, 21:30
Clubul FC Arges a transmis catre Jandarmeria din Bucuresti prin intermediul clubului din Regie ca se vor deplasa la Bucuresti 3 autobuze cu "vulturi violeti" :D ... probabil vin sa viziteze campusul din Regie :happy

sper ca vei face fata :ok: !

ce_bine_e
8th April 2005, 22:48
exact! N-am nimic cu Argesul,dar vreau ca Poli Iasi sa urce in clasament ;)........avetzi grija pitestenilor, etapa viitoare venim la voi!...vai de voi! :degete: :evil: :happy :yeah: :ciocan: :jerk: :no:

ultravioletcanada
8th April 2005, 23:10
tremuram deja :evil:

baez
8th April 2005, 23:25
or sa fie cu vreo 4-5 mai putini decat "studentii"... deci vreo 20-22... :D
ayrton, ciocu' mic, macar de trei puncte :rosu:
netzoiu si-a dat cu basca de pamant impotriva Bistritzei, ii dau dreptate intr-o anumita masura, insa, exista unii muuuult mai rai ca Bistritza, ai idee cine sunt? fa un sondaj si poate afli cu ce echipa tii :cool:

ADelPiero
8th April 2005, 23:28
ce_bine_e, mergi la meci ?

p.s. mai usor cu "mitziclonii" ca m`ai zapacit :P

Paul
9th April 2005, 09:33
ayrton, ciocu' mic, macar de trei puncte :rosu:
netzoiu si-a dat cu basca de pamant impotriva Bistritzei, ii dau dreptate intr-o anumita masura, insa, exista unii muuuult mai rai ca Bistritza, ai idee cine sunt? fa un sondaj si poate afli cu ce echipa tii :cool:

cu cea mai blatista ? DInamo ?
:)

Vulturul
9th April 2005, 09:46
Meci de x2 ....consider ca e mai usor insa decat cele cu otelul si farul deoarece jucam in deplasare si nu ne apasa grijile adevarului.Sper sa venim cu cel putin un punct din Regie.

E_C_D
9th April 2005, 10:21
Avand in vedere ca e primul meu mesaj aici sper sa nu fie cu ghinion pentru echipa.
Despre meci : Sportul pleaca cu prima sansa dar e o echipa careia daca ii dai un gol cade si nu mai e in stare de nimic. Greu e sa-i opresti sa-si faca jocul . Sa nu se astepte cineva ca vor fi la fel de apatici ca la meciul cu dinamo .
Despre echipa : Am vazut ca s-ar putea ca din vara sa vina un investitor care detine
dreptul de a importa masini Peugeot in Romania . Asta ar fi o palma data celor de la
Renault (ii inteleg ca nu sprijina fotbalul din pitesti chiar daca am vazut ca Lyon joaca cu sigla lor pe piep) mai ales in plan al imaginii . Ca fapt divers mai mult imi plac masinile celor de la Peugeot decat de la Renault. Sper ca daca acest investitor va lua
echipa se va pune pe treaba si sa nu mai stam cu gandul de unde luam puncte ca sa ne salvam in ultimele 2 etape .

ADelPiero
9th April 2005, 10:35
:mda: rand pe rand... la toate echipele vine un GREU ... pe Apulum nu o vede nimeni ! :rosu:

ultras_sportul
9th April 2005, 10:54
Nici in Regie nu vine vreun investitor de calibru mare dar asta este :)

E_C_D
9th April 2005, 13:54
In regie chiar ca e de poveste Siman cu telefoanele si prajitoarele de paine pe care
le da la victorie . Desi eu am impresia ca a luat destui bani pe fotbalistii pe care i-a dat ici colo . Dar pana la urma omu isi stie calculele lui si daca asa ii dau bine n-are rost sa se omoare cu firea ; si asa gigel bucur din vara le mai face si el de un rand de treninguri la coechipieri . :)

ce_bine_e
9th April 2005, 14:16
nu merg la meci:(

Paul
9th April 2005, 15:13
In regie chiar ca e de poveste Siman cu telefoanele si prajitoarele de paine pe care
le da la victorie . Desi eu am impresia ca a luat destui bani pe fotbalistii pe care i-a dat ici colo . Dar pana la urma omu isi stie calculele lui si daca asa ii dau bine n-are rost sa se omoare cu firea ; si asa gigel bucur din vara le mai face si el de un rand de treninguri la coechipieri . :)

Paltoane si deodorante ca prima de promovare :)

Intrebare putin off. topic ...Siman asta cu ce se ocupa ... la modul cel mai serios

Stim cu totii ca JJ e la imobiliare , Borcica la gaza , iar Copos peste tot .

E_C_D
9th April 2005, 20:25
0-0 Argesul s-a aparat tot meciul si pana la urma si-a vazut interesul mai ales ca Brasovul , Alba Iulia si Craiova au luat bataie . Dan Petrescu spune ca n-a vazut niciodata antijoc ca la meciul asta dar ce sa-i faci daca la anu se poate sa stai sa joci
cu International si Dacia Mioveni.Oricum cei mai in varsta au tras un somn pe cinste daca au avut curiozitatea sa vada meciul ; eu cel putin m-am uitat la cel de la Brasov.
Pana la urma Argesul ia un punct care daca se aduna cu o victorie etapa viitoare cu Iasul ne scoate putin din zona periculoasa.
Intrebare putin off. topic ...Siman asta cu ce se ocupa ...
Nu stiu , dar am vazut la stiri ca si-a luat un model abia aparut de Mercedes CLK.Asa ca spray-urile , deodorantele , paltoanele or sa curga in continuare la baieti .

ce_bine_e
9th April 2005, 20:45
BLAT BLAT BLAT curat





FORTZA POLI IASI!!!! cel mai important lucru pt mine asta e!!!!

be@
9th April 2005, 21:00
Blat pentru ce?Hai sa fim seriosi !

ce_bine_e
9th April 2005, 21:09
pt un punct pt arges...in fine trebuie sa recunosti ca a fost un meci urat! nu?

Gabriel
9th April 2005, 21:28
Am fost la meci, pe stadion.

Ca la fiecare meci din Regie, intrarea a fost libera. Spectatori destul de multi, asta si datorita vremii frumoase de afara, vreme perfecta pentru jocul de fotbal. Pitestenii au avut o galerie formata din vreo 200 de inimosi suporteri, care au cantat tot timpul meciului. De remarcat ca nu au strigat absolut nici o injuratura sau obscenitate. S-au limitat doar la a-si sustine favoritii.

Meciul a fost unul submediocru...lipsit in totalitate de faze de poarta. Doar Sportul a avut cateva ocazii. Argesenii s-au inchis foarte bine in aparare. Au fost in permanentza vegheatzi de pe margine de Sorin Cartzu...care nu a stat o clipa locului. Gesticula, isi punea mainile in cap....sau striga : "hai tata ! asa tata ! ". Prin ultimele minute..un pitestean simula ca este lovit...si nu se ridica din iarba. A intrat Cartzu in teren...l-a ridicat...si i-a dat una la fund. Marfa !
Dupa parerea mea...Cartu e mare antrenor. Si-mi place ca vine imbracat la trening...asa cum ii sta bine unui antrenor de provincie.

De la studenti...mi-a placut de capitanul Tibi Balan. A luptat mult.

Am stat la tribuna I, unde majoritatea suporterilor erau studentzi de prin camine, sau moshi, patimasi ai fotbalului. N-au lipsit oamenii comici de prin tribuna...cu diverse glume...si nici cei care cand m-au auzit vorbind despre fotbal cu interlocutoarea mea...s-au bagat si ei in vorba...dandu-si cu parerea.

Desi....meciul a fost unul de 5/10....a fost o dupa-amiaza placuta petrecuta pe un stadion de Divizia A.

Gigel Sportul
9th April 2005, 21:55
Ca sa il citez pe Paul, si sa il contrazic un pic, JJ e cu tzepele si japca, nu cu imobiliarele, asta (imobil) descrie cel mult starea neuronilor lui JJ. Pentru curiosi, Siman e cu lemne si alcoolice, cel putin din cate stiu eu.

Cat despre meci, am vazut cel mai mare jeg posibil. Serea a fost ca de obicei cel mai bun jucator al adversarului Sportului si l-a oprit pe Bucur, in minutul 60, dintr-o faza extrem de periculoasa (unu la unu cu fosila aia indefinibila, numita Preda) pe motiv de fault (complet inexistent) asupra atacantului studentilor. Faza dupa care ar trebui exclus din arbitraj pe viatza pe motiv de prostie crasa, sub nivelul cercopitecului australian.

Am vazut si lipsa de caracter a asa-numitului sportiv pe nume Preda, un individ cu oarece reflexe si o buna viziune a jocului, care la fiecare interventie se tinea de genunchi si cand vedea ca nu ii tine si adversarii aveau posesia, incepea brusc sa zburde, uitand de asa-zisa accidentare; jenant pentru un jucator care cica a fost si selectionat in echipa care iesea glorios din sferturile de finala ale Cupei Mondiale in urma cu 11 ani (ca individul in cauza a facut doat turism fotbalistic e partea a doua).

Am mai vazut un jucator "pitestean", nu ii retin numele (si nici nu merita un asemenea individ asa privilegiu), care avea o grija deosebita pentru tibiile adversarilor, si desi intrarile lui erau cu mult peste limita sportivitatii, nu a vazut nici macar un galben, in timp ce Curelela a fost sanctionat pentru o interventie mult mai eleganta decat cele proferate de respectivul pitecantrop asupra jucatorilor Sportului.

In concluzie, un meci nul, de care s-a bucurat o echipa la fel de nula, cea vizitatoare. De fapt numai o nulitate putea sa se bucure de un rezultat nul. Din nefericire, nu se procedeaza ca in Bulgaria de acum 15-16 ani, cand 0-0 insemna meci pierdut pentru ambele echipe; ar fi fost Argesul cu mult sub Craiova in clasament.

Si... hai sa mai si radem un pic... asa "autocare" (si doua, nu trei, asa cum fusesem amenintati, din care unul era inscriptionat cu insemenele, partial cazute, ale clubului pitestean, ceea ce ma face sa cred ca era al jucatorilor) precum cele pitestene, in fapt niste "rate" de pe care picau tablele, nu am vazut nici la echipele din C, cand jucam tururile preliminare de Cupa in urma cu vreo 2 ani... sper sa nu se fi dezintegrat intre timp, pe autostrada. Nu de alta, dar pretinsa caroserie consta din niste virole prinse cel mult in suruburi, ca vibrau din greu la cea mai mica adiere a vantului.

BLAT BLAT BLAT curat
FORTZA POLI IASI!!!! cel mai important lucru pt mine asta e!!!!
Copilu', norocul tau ca esti cam fraged pentru forumul asta, ca altfel ti-o luai cu simt de raspundere. Si vezi ca blatul nu e ala pe care ti-l pune mamica la tort, ci e o chestie ceva mai urata, cum ar fi sa iei tramvaiul 20 si sa nu compostezi biletul. Si daca vrei blaturi in fotbal iti propun unul: meciul vostru de vineri, de exemplu.

ultras_sportul
9th April 2005, 22:03
Cartu are un noroc fara limite: ma refer la fortele malefice care l-au aparat pe Sorinacio la cele doua ratari imense marca Mazilu si Nae. In rest jocul Argesului a fost un arici agresiv care a avut ca tel in viata obtinerea unui 0-0 :rosu:

Gigel Sportul
9th April 2005, 22:19
Cartu are un noroc fara limite: ma refer la fortele malefice care l-au aparat pe Sorinacio la cele doua ratari imense marca Mazilu si Nae. In rest jocul Argesului a fost un arici agresiv care a avut ca tel in viata obtinerea unui 0-0 :rosu:

adica rezultat nul, bucuria nulitatilor.

ce_bine_e
9th April 2005, 22:25
mah nu ma lua cu faze ca "copilu"...nu stiu daca conteaza dar eu am destule experietze in fotbal, si ar fi f. multe sa zic dar nu vreau sa par ipocrit, daca vrei vb privat,.....oricum itzi dai seama ca eu tzineam cu sportu, dar atzi jucat jalnic! si uite itzi supn din surse extrem de sigure ca poli iasi! de cand a promovat din C pana in A nu a facut nici un blat!( nu trebuie u sa ma invetzi pe mine fotbal sau ce-i blatu caci cunosc limba romana destul de bine chiar daca am 15 ani)

Tudose
10th April 2005, 00:52
Din nefericire, nu se procedeaza ca in Bulgaria de acum 15-16 ani, cand 0-0 insemna meci pierdut pentru ambele echipe; ar fi fost Argesul cu mult sub Craiova in clasament.

Inainte de a face astfel de afirmatii ai fi putut verifica faptul ca este primul rezultat de 0-0 pe care il inregistreaza echipa din Pitesti in acest campionat.
Iar Argesul asta care ar fi fost mult sub Craiova in clasament i-a batut pe olteni la Valcea acum 4 saptamani fara drept de apel.

bobycox
10th April 2005, 02:06
Ca sa il citez pe Paul, si sa il contrazic un pic, JJ e cu tzepele si japca, nu cu imobiliarele, asta (imobil) descrie cel mult starea neuronilor lui JJ. Pentru curiosi, Siman e cu lemne si alcoolice, cel putin din cate stiu eu.

Cat despre meci, am vazut cel mai mare jeg posibil. Serea a fost ca de obicei cel mai bun jucator al adversarului Sportului si l-a oprit pe Bucur, in minutul 60, dintr-o faza extrem de periculoasa (unu la unu cu fosila aia indefinibila, numita Preda) pe motiv de fault (complet inexistent) asupra atacantului studentilor. Faza dupa care ar trebui exclus din arbitraj pe viatza pe motiv de prostie crasa, sub nivelul cercopitecului australian.

Am vazut si lipsa de caracter a asa-numitului sportiv pe nume Preda, un individ cu oarece reflexe si o buna viziune a jocului, care la fiecare interventie se tinea de genunchi si cand vedea ca nu ii tine si adversarii aveau posesia, incepea brusc sa zburde, uitand de asa-zisa accidentare; jenant pentru un jucator care cica a fost si selectionat in echipa care iesea glorios din sferturile de finala ale Cupei Mondiale in urma cu 11 ani (ca individul in cauza a facut doat turism fotbalistic e partea a doua).

Am mai vazut un jucator "pitestean", nu ii retin numele (si nici nu merita un asemenea individ asa privilegiu), care avea o grija deosebita pentru tibiile adversarilor, si desi intrarile lui erau cu mult peste limita sportivitatii, nu a vazut nici macar un galben, in timp ce Curelela a fost sanctionat pentru o interventie mult mai eleganta decat cele proferate de respectivul pitecantrop asupra jucatorilor Sportului.

In concluzie, un meci nul, de care s-a bucurat o echipa la fel de nula, cea vizitatoare. De fapt numai o nulitate putea sa se bucure de un rezultat nul. Din nefericire, nu se procedeaza ca in Bulgaria de acum 15-16 ani, cand 0-0 insemna meci pierdut pentru ambele echipe; ar fi fost Argesul cu mult sub Craiova in clasament.

Si... hai sa mai si radem un pic... asa "autocare" (si doua, nu trei, asa cum fusesem amenintati, din care unul era inscriptionat cu insemenele, partial cazute, ale clubului pitestean, ceea ce ma face sa cred ca era al jucatorilor) precum cele pitestene, in fapt niste "rate" de pe care picau tablele, nu am vazut nici la echipele din C, cand jucam tururile preliminare de Cupa in urma cu vreo 2 ani... sper sa nu se fi dezintegrat intre timp, pe autostrada. Nu de alta, dar pretinsa caroserie consta din niste virole prinse cel mult in suruburi, ca vibrau din greu la cea mai mica adiere a vantului.

Copilu', norocul tau ca esti cam fraged pentru forumul asta, ca altfel ti-o luai cu simt de raspundere. Si vezi ca blatul nu e ala pe care ti-l pune mamica la tort, ci e o chestie ceva mai urata, cum ar fi sa iei tramvaiul 20 si sa nu compostezi biletul. Si daca vrei blaturi in fotbal iti propun unul: meciul vostru de vineri, de exemplu.


Vad ca vb de jucatorii lui FC ARGES ca ar fi cautat numai tibiile adversarilor , dar de fundasii vostri nu spui ca i-au rupt capul lui BILASCO la cate coate in cap i-au dat. In repriza a doua nu a fost un duel intre Bilasco si adversarii lui in care sa nu-si ia un cot in cap. Asa ca mai scuteste-ma cu ineptiile tale.

P.S. Nu ati jucat in nici un moment la valoarea voastra si asta s-a vazut. Cartu anuntase inca de marti ca prefera un joc urat cu un rezultat bun, decat un joc bun si un rezultat prost, cum s-a intamplat cu Farul si Otelul.

FORZA VIOLA FOR EVER.

dlgicu
10th April 2005, 05:50
Credeam ca numai oltenii sunt asa frustrati, dar vad ca si baietii plini de imaginatie gen [insert-name-here]_sportul defuleaza pe forum tot ce au strans pe stadion.

Asa e ultrasilor, despre sportul numai de bine, despre arges numai de nashpa, o adevarata ciudatenie ca evolueaza in acelasi campionat, Divizia A din Romania si tocmai au terminat o partida nula.

La faza cu rasul de galeria oaspetilor ati fost chiar penibili, venind din partea unor suporteri care vin in numar mai mic la meciul de acasa decat pitesteni (am spus pitesteni, nu galerii mai rasarite) in deplasare.
Dar in fine, si-a facut Siman anul de aratat jucatori prin divizia A, vinde tot in vara si apoi de la capat in B, unde din rate vor cobori adversarii, nu galeriile.

E_C_D
10th April 2005, 08:12
Pana la urma noi daca mai facem vreo 2 jocuri asa urate cum a fost asta ramanem in A pe cand Sportul la anul joaca frumos si pica in B.Asta cu vanzarea jucatorilor mai miroase si a teapa ; cand au cazut ultima oara au vandut prin Bucuresti tocmai fundasii pe care Rapid si Dinamo i-au luat de buni.Daca cineva se astepta ca o echipa la -7 sa joace cu calcaiul pentru spectacol ca au venit la stadion de 5 ori mai multi suporteri ai Sportului decat de obicei se insela amarnic.Sa-mi spuna si mie cineva care a fost diferenta de cum a jucat Sportul cu Dinamo si cum a jucat Argesul cu Sportul.

ultras_sportul
10th April 2005, 10:20
Dinamo a venit, sa nu uiti, cu 6000 de suporteri in Regie si au jucat la fel ca in Stefan cel Mare. La Sportul au lipsit doi ttitulari importanti la acel meci, iar Balan s-a rupt la 0-0. Argesul in meciul cu Sportul a avut mult noroc, mai mult este inutil sa zic!

http://site.neogen.ro/ro_montana/images/img_297310.jpg
http://site.neogen.ro/ro_montana/images/img_297308.jpg
http://site.neogen.ro/ro_montana/images/img_297311.jpg
http://site.neogen.ro/ro_montana/images/img_297314.jpg
http://site.neogen.ro/ro_montana/images/img_297313.jpg
http://site.neogen.ro/ro_montana/images/img_297316.jpg
http://site.neogen.ro/ro_montana/images/img_297318.jpg

Tudose
10th April 2005, 10:51
Si norocul face parte din fotbal. Poti sa imi spui ca Sportul a facut un meci mare?? Au avut doua ocazii mai rasarite, un sut in prima repriza si o lovitura de cap a lui Nae in final de meci, nici una insa nu a fost pe poarta. Preda cel atat de criticat nu a avut prea mult de lucru.
Etapa trecuta de exemplu noi am jucat bine, am atacat, ne-am creat ocazii si... 1-1 cu Farul (egal in conditiile in care am avut 7-8 ocazii, nu doua). Acum a fost un meci slab (la care au contribuit ambele echipe!) si... am mai adunat un punct... c-asa-i in fotbal si nu suntem la patinaj artistic.
Ca unul care a vazut din tribuna toate cele 4 meciuri ale Argesului din acest retur pot da urmatoarele calificative pentru jocul echipei:

Univ. Craiova - FC Arges 1-2 -> foarte bine
FC Arges - Otelul 1-1 -> satisfacator
FC Arges - Farul 1-1 -> bine
Sportul - FC Arges 0-0 -> slab

Iata ca am reusit sa nu pierdem nici una din confruntari si sa strangem 6 puncte. Cartu e un antrenor pragmatic si a obtinut ceea ce si-a propus sambata. Echipa are in continuare fluctuatii in joc (chiar si in acelasi meci) si mai e mult de lucru.

In ceea ce priveste galeriile, si cu doar doua autobuze am fost mai multi si ne-am auzit mai tare decat voi. Poti gasi ceva imagini aici:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=241247#post241247

Pentru ca mie imi plac lucrurile concrete, sa comentez mai pe larg afirmatia facuta de Gigel Sportul cum ca daca s-ar fi intamplat ca in Bulgaria inainte de 1989, sa nu se acorde nimic pentru meciurile terminate 0-0, Argesul ar fi fost

cu mult sub Craiova in clasament

Ia sa vedem liniile actuale:

FC Arges 21 p
Univ Craiova 14p

diferenta: 7 puncte

In acest campionat noi am avut un singur rezultat de 0-0 (acest joc cu Sportul), in timp ce Craiova a avut 3 astfel de meciuri in tur (cu Farul, Poli Iasi si Otelul). Clasament refacut dupa acest criteriu:

FC Arges 20 p
Univ Craiova 11p

Asadar, in loc sa fim
cu mult sub Craiovadiferenta ar fi crescut de la 7 puncte la 9 puncte. Seamana cu povestea lui Ion Creanga cu cele 5 paini, cand nemultumitul in loc sa primeasca 50 de bani a trebuit sa restituie un leu.

ce_bine_e
10th April 2005, 11:28
meci urat....

ultras_sportul
10th April 2005, 16:54
Galeria Argesului in Regie a fost de dimensiune egala cu grupul de suporteri ai Sportului din peluza opusa dar ai vostri erau mai galagiosi, recunosc! :happy

iar uniii chiar ametiti rau de la tuica doua prune de au cazut si in cap :happy


in poza ai Sportului par mai putini dar e facuta la 16.55 iar in timpul meciului au mai venit vreo 60 de oameni :P

Vulturul
10th April 2005, 18:17
In Regie am fost clar mai multi in galerie decat voi. Iar baiatul din poza e intr-adevar de la noi, dar... avem si noi oamenii nostri cu probleme, insa nu asta e caracteristica galeriei Argesului.

ultravioletcanada
10th April 2005, 18:21
:D pai dupa cite vad eu in poze, la ai vostri nu prea are cine sa bea, in afara de 4-5 insi. motivul? pentru unii e ilegal (sub 14 ani), pentru unii nu mai are sens (peste 60).

dlgicu
10th April 2005, 18:30
statistic in orice galerie e un procentaj de: betivi; huligani (cauta bataie si de multe ori o gasesc); etc.

la 200 de oameni e normal asadar sa apara probleme, chiar meci de meci.

dar ce statistica sa faci pe cei 10 "ultrasi" ai sportului, practic fara steaguri, fara insemne care cica se numesc galerie? galeria sportului este intr-adevar sublima, pentru ca lipseste cu desavarsire

P.S.: ceva totusi se poate remarca la asa-zisa galerie din regie: cel putin o treime sunt surprinsi facand clar gesturi care indica faptul ca mananca seminte - activitate in general incompatibila cu aceea de incurajare a echipei. Cred ca au aparut deja factiuni in galeria voastra: brigate "de floare" si nucleo "de bostan"

Ultras
10th April 2005, 19:02
@dlgicu Cred ca departarea de prunii pitestiului ti-a luat mintile (deh, sevrajul). Nu te-a bagat nimeni in seama de multa vreme si te simti singur? Da' chiar asa sa cersesti chiar si injuraturi? Daca incerci sa te trimita careva la origini, speri degeaba. Mai bine bea ceva, da-te cu capul de pereti pana te umpli de sange si o sa te simti la fel ca in galeria pitestiului... Mai te simti singur?

Rechinul Ucigas
10th April 2005, 19:14
felicitari argesului pt punctul din deplasare !

ultras_sportul
10th April 2005, 20:06
Se pare ca vor sa vada si ei saptamana viitoare cum este sa faci egal pe teren propriu. Pentru ca acesta este finalul cel mai sigur al meciului direct de sambata dintre noi si marinari :D

ce_bine_e
10th April 2005, 20:09
si dintre arges si poli iasi:D da s-ar putea sa ii batem;)):D

dlgicu
10th April 2005, 21:21
@dlgicu Cred ca departarea de prunii pitestiului ti-a luat mintile (deh, sevrajul). Nu te-a bagat nimeni in seama de multa vreme si te simti singur? Da' chiar asa sa cersesti chiar si injuraturi? Daca incerci sa te trimita careva la origini, speri degeaba. Mai bine bea ceva, da-te cu capul de pereti pana te umpli de sange si o sa te simti la fel ca in galeria pitestiului... Mai te simti singur?

Bravo bucurestene, ai reusit sa inchei discutia!
Nu am fost niciodata bautor de tuica sau alte tarii, dar daca pitestenii se delecteaza cu produsele din prunii de pe langa Pitesti, pana "La Nicu" se pare ca ajung doar produsele combinatului nostru petrochimic.

S-au terminat argumentele si am trecut la "glume" de capitala si atacuri directe si incoerente la persoana. Si apoi ne mai miram de ce ne fac altii "mitici".

As putea raspunde si eu cu "ba pe-a mamei dumneavoastra, domnule bucurestean", dar nu-ti dau satisfactia asta.

Nicu, inca un mitilic pentru Ultras, o punga de agricole, si "Hai Studentii!", ca i-au mai inchis gura unui provincial amarat.

esku
10th April 2005, 23:40
Galeria Argesului in Regie a fost de dimensiune egala cu grupul de suporteri ai Sportului din peluza opusa dar ai vostri erau mai galagiosi, recunosc! :happy

iar uniii chiar ametiti rau de la tuica doua prune de au cazut si in cap :happy


in poza ai Sportului par mai putini dar e facuta la 16.55 iar in timpul meciului au mai venit vreo 60 de oameni :P
tu vrei sa zici ca cei din galeria sportului erau mai multzi k noi??? te inseli! noi am fost doua autocare ......cam 150 de insi, iar poza pe care tu ai facut-o galeriei Ultras-Viola este in pauza meciului, cand omul isi mai rezolva si el problemele iar multzi dintre ei erau plecatzi asa k ar trebui sa fii corect.

Ultras
11th April 2005, 13:30
Bravo bucurestene, ai reusit sa inchei discutia!
Nu am fost niciodata bautor de tuica sau alte tarii, dar daca pitestenii se delecteaza cu produsele din prunii de pe langa Pitesti, pana "La Nicu" se pare ca ajung doar produsele combinatului nostru petrochimic.

S-au terminat argumentele si am trecut la "glume" de capitala si atacuri directe si incoerente la persoana. Si apoi ne mai miram de ce ne fac altii "mitici".

As putea raspunde si eu cu "ba pe-a mamei dumneavoastra, domnule bucurestean", dar nu-ti dau satisfactia asta.

Nicu, inca un mitilic pentru Ultras, o punga de agricole, si "Hai Studentii!", ca i-au mai inchis gura unui provincial amarat.

Presupunerile tale sunt fara nici o acoperire, ca si parerile pe care le exprimi despre altii. In timp ce noi eliminam elementele "turbulentate", la voi "cazutii in cap" sunt suporteri number one, vedete de televiziune. Iar cat priveste treaba cu "mitici", cred ca nu cunosti sensul termenului. Mishto-ul ieftin pe care-l practici te recomanda pentru aceasta eticheta. Eu ti-am dat un sfat prietenesc, cat se poate de serios.

andreisf
11th April 2005, 15:37
Galeria Argesului in Regie a fost de dimensiune egala cu grupul de suporteri ai Sportului din peluza opusa dar ai vostri erau mai galagiosi, recunosc! :happy

iar uniii chiar ametiti rau de la tuica doua prune de au cazut si in cap :happy


in poza ai Sportului par mai putini dar e facuta la 16.55 iar in timpul meciului au mai venit vreo 60 de oameni :P

Am fost mai multi.....

FORZA VIOLA

Gigel Sportul
13th April 2005, 23:47
Vad ca vb de jucatorii lui FC ARGES ca ar fi cautat numai tibiile adversarilor , dar de fundasii vostri nu spui ca i-au rupt capul lui BILASCO la cate coate in cap i-au dat. In repriza a doua nu a fost un duel intre Bilasco si adversarii lui in care sa nu-si ia un cot in cap. Asa ca mai scuteste-ma cu ineptiile tale.

P.S. Nu ati jucat in nici un moment la valoarea voastra si asta s-a vazut. Cartu anuntase inca de marti ca prefera un joc urat cu un rezultat bun, decat un joc bun si un rezultat prost, cum s-a intamplat cu Farul si Otelul.

FORZA VIOLA FOR EVER.

Cartu nu va prefera niciodata sa joace, mai ales cand nu are cu cine. Va cauta sistematic cotonogeala si complicitatea unui serea ca sa mai scoata o nulitate de rezultat pentru satisfactia unei nulitati de om, si acesta se numeste sorinaccio. Si nu am vazut atatea interventii dure asupra lui Bilasco cate am vazut asupra lui Bucur si Lazar (ma mir ca a scapat Balan) proferate de jucatorii Argesului. Se vede mana cartzistica, traditional Argesul juca cu totul altceva.

Gigel Sportul
13th April 2005, 23:51
tu vrei sa zici ca cei din galeria sportului erau mai multzi k noi??? te inseli! noi am fost doua autocare ......cam 150 de insi, iar poza pe care tu ai facut-o galeriei Ultras-Viola este in pauza meciului, cand omul isi mai rezolva si el problemele iar multzi dintre ei erau plecatzi asa k ar trebui sa fii corect.

Defineste mai intai notziunea de autocar, ca de pe sicriele alea mobile picau tablele. Ceva mai bun nu gasirati?

himi
14th April 2005, 15:40
Sportul Studenţesc - FC Argeş, ora 17:00
Arbitri: Ionică Serea - Aurel Oniţa, Sorin Caia - Zoltan Erdei
Observatori: Dumitru Mihalache, Dan Dragoş Crăciun

Serea... :rosu:
Sper oricum sa batem!!!

Ultimul meci de Divizia A a lui Serea...
Asa-i daca te faci caine...
Eu i-am dat rosu anticipat!
Craciunescu i l-a dat acum...

07Ex
17th April 2005, 08:18
Domne, bine i-a facut lui Serea ca l-a retrogradat. Poate in felul asta se invata minte si arbitrii astia sa arbitreze corect.