PDA

View Full Version : 6. Puljic Ante



Leo
25th February 2016, 13:07
Fundaș central
Varsta: 28 ani
Numar: 6
Data nasterii: 1987-11-05


In varsta de 27 de ani, Ante Puljac (1,87 m / 79 kg) a castigat campionatul si Supercupa Belgiei cu Gent in 2015 si a mai evoluat pentru NK Zadar, Lokomotiva Zagreb si Dinamo Zagreb in prima liga a Croatiei.


''Ma bucur ca sunt aici. Am încercat sa gasesc solutii ca sa joc dupa ce anul trecut am avut o accidentare destul de grea. Am ales Dinamo pentru ca este un club mare în Romania. Cu antrenorul am mai lucrat patru luni in Belgia, la Gent. Ma cunoaste, stie care sunt posibilitatile mele. Am o parere buna despre el pentru ca am avut rezultate destul de bune atunci'', a spus Puljic.

Leo
25th February 2016, 13:12
Ionut Negoita s-a hotarat si va activa clauza de cumparare incepand din vara. Va plati 175.000 de euro pt jucatorul de la Gent.

Utilizator
25th February 2016, 17:21
Daca va fi pastrat vom avea solutii foarte bune in centrul apararii cu Ante, Mevljia si Marc.

Bravo Negoita daca intr-adevar va plati clauza.
Merita, daca Ante o tine tot asa va putea fi vandut lejer cu 500k dar cred ca se va putea obtine mult mai mult.
E o investitie deja.

C a t a l i n
26th February 2016, 00:05
Negoita nu plateste nici jumatate din salariul lui Ante Puljic, stirea cu transferul lui definitiv mi se pare o gluma nereusita.

Leo
5th September 2019, 12:54
Puljic s-a intors la Dinamo.

Leo
29th September 2019, 15:48
Puljic marcheaza primul gol dupa revenirea la Dinamo. Un gol care aduce 3 puncte importante.