PDA

View Full Version : Etapa 26: Astra Giurgiu - FC Dinamo Bucuresti 1-1



delaoltenia
19th February 2016, 20:19
28 Februarie 2016, ora 20:30

Leo
25th February 2016, 11:54
Batem din nou Astra. :D

delaoltenia
26th February 2016, 17:20
test!
UE dinam0!

Lordul
27th February 2016, 22:32
si intram in play-off de pe primul loc

Leo
28th February 2016, 19:44
Echipele de start


AFC Astra Giurgiu: Gavrilas - Queiros, V. Gaman (cpt), Oros, J. Morais - Boubacar - Boudjemaa, Boldrin, Teixeira, De Amorim - D. Niculae.
Rezerve: Bosneag - D. Florea, Lovin, Scarlatache, Dandea, Al. Ionita, R. Alves.
Antrenor: Marius Sumudica

FC Dinamo Bucuresti: Cerniauskas - Hanca, Puljic, Mevlja, St. Filip - Ekeng, Bicfalvi - D. Rotariu (cpt), Palic, V. Lazar - Essombe.
Rezerve: Ramniceanu - Nedelcearu, Kortzorg, Val. Costache, Batin, A. Marc, Vl. Olteanu.
Antrenor: Mircea Rednic

Arbitru: Marcel Barsan (Bucuresti)

Leo
28th February 2016, 20:20
La Astra lipsesc: Silviu Lung Jr si Alibec. La Dinamo lipsesc: Anton si Gnohere.

Pt Dinamo egalul nu conteaza, nu-i ajuta cu nimic. Doar victoria conteaza. :D

YoNuTzz
28th February 2016, 21:32
cik l-au lovit pe sumudica...asa scrie pe sport.ro :))

Clau7_D
28th February 2016, 21:33
A stiut sumudica sa puna presiune pe arbitru inainte de meci...am luat rosu imediat...bou si filip :headbang: pierdem, nu avem nici o sansa sa rezistam pana la final :mad:

SwedishMafia
28th February 2016, 21:39
Oare tiganul sumpulica o fi pariat ca se va acorda cartonas rosu ? :D Daca a pariat asta, e smecher tiganu :D "Ie" valoare de ghiulesti :D

Johnny D
28th February 2016, 21:40
Un punct pt play off nu-i bun, tre doua! Sa moara dusmanii care tot posteaza rele de Shumi de ciuda!:evil:


Pt Dinamo egalul nu conteaza, nu-i ajuta cu nimic. Doar victoria conteaza. :D
Si cum victoria nu se mai poate mai bine dai 1p in plus lu Astra! Impreuna impotriva spurcatilor!:D Sau... semispurcatilor, ma rog.

Lordul
28th February 2016, 21:46
Oare tiganul sumpulica o fi pariat ca se va acorda cartonas rosu ? :D Daca a pariat asta, e smecher tiganu :D "Ie" valoare de ghiulesti :D

logic ca a pariat ...mai mult a pariat pe :rosu: in prima repriza

SwedishMafia
28th February 2016, 21:50
logic ca a pariat ...mai mult a pariat pe :rosu: in prima repriza

e golan, lordule...daca vine la tine la urgenta, eu zic sa refuzi sa-l tratezi:D:ok:

Bobi Cearton
28th February 2016, 21:57
Dinamo se agită peste măsură, deși nu joacă în Europa.

Bobi Cearton
28th February 2016, 22:00
Ekeng e decisiv.

delaparis
28th February 2016, 22:00
Gooooollll /hello

Johnny D
28th February 2016, 22:06
Gooooollll /hello

/hello Ca la biliard, inca unu si un 2-1 meritat sa fie!:yes:

Bobi Cearton
28th February 2016, 22:06
Amorim egalează.

delaparis
28th February 2016, 22:13
Cu am dat pe Lyon - PSG cum au egalat astralii. Nici nu am vazut golul. :cool:
Fara mine pierd si astia :)

Johnny D
28th February 2016, 22:28
Lu Dinamo ii e inutil pct asta, Astra cu el face 1p.
Dar cu o victorie ar fi facut 2p pt play off, au fost usor cam fricosi pe alocuri desi cu om in plus si-au platit cu 1p pt asta.

Hingherul
29th February 2016, 00:51
Ce actor de kkt e shumudick. Nu merita nici macar o nominalizare la zmeura de haur.
Au dat suporterii rasilor, aia cu ochii rosii si tulburi :D, cu ceva care i-a atins bratul iar rapidistul cabotin se vaita ca si cum a suferit o comotie cerebrala :))

delaparis
29th February 2016, 02:11
Are o mica mentalitate ... dar un mare caracter :D
Da cu ce are :)

Johnny D
29th February 2016, 07:16
Ce actor de kkt e shumudick. Nu merita nici macar o nominalizare la zmeura de haur.
Au dat suporterii rasilor, aia cu ochii rosii si tulburi :D, cu ceva care i-a atins bratul iar rapidistul cabotin se vaita ca si cum a suferit o comotie cerebrala :))

Pe el l-a lovit acolo hapt in suflet, si-a adus aminte de femeile ghenciste si a gesticulat fix ca si cea decorata de Basescu.
Dar n-a durat, si-a sters durerea din suflet ca un barbat, si dupa 10 secunde si si-a dat seama ca nu merita sa insiste la fel!:)

cimitiru' ghencea
29th February 2016, 09:47
daca filip nu era bombalau ,dinamo castiga aseara fara probleme ...bine si barsan a luat o decizie ,sa citez dintr-un mare clasic ,"dusmanoasa " ,dar filip trebuia sa-l lase pe astral sa fuga dupa minge inspre marginea terenului si nu sa-l impiedice prosteste ...
oricum, astra n-a dat niciun moment impresia ca poate sa bata dinamo chiar cu un jucator in plus pe teren ,golul giurgiveniulor piutand fi trecut la capitolul noroc porcesc.
il cred pe sumudica cand spune ca si-a adus aminte de lovin si bricheta lui si si-a dat seama ca se face de ras.greseala marturisita e pe jumatate iertata ,oricum nu sumudica este dusmanul nostru ...:D

Clau7_D
29th February 2016, 11:11
Faza cu Filip e o meteahna proasta a fotbalistului roman care alege sa isi lase echipa cu un om in minus pentru un meci intreg in loc sa il lase pe adversar sa continue o faza care nu era iminenta de gol...da-l in **** mea ca il ajungea de 3 ori pana la poarta daca il lasa sa alerge dupa minge :headbang:
Am scapat pana la urma cu un punct, nu ne ajuta la nimic dar i-am incurcat pe ei...fara capitan si fara Bizon pe teren, si cu o repriza intreaga in 10 oameni...e ok :yes:

Capitanu.Burcea
1st March 2016, 09:29
D-ale lu' sumidica, un spectacol care se juca cu casa inchisa in Giulesti triaj, a sfarsit tragic sub ochii pictati ai suporterilor giurgiuveni. Clovnul sumpi a facut de toate. S-a tavalit pe reveneala, si-a suflecat caracterul, a mers pe sarma in chiloti, si-a supt fluierul piciorului, insa verdictul hultrasilor alb-rosii a fost unul cinic: mue.

Meciul? Cum spuneam: mue.