PDA

View Full Version : Jucatorul stelist al anului 2006



YoYoyOi
2nd December 2006, 12:00
Care este cel mai bun jucator al Stelei in anul 2006? Va rog sa va si argumentati raspunsul;)

YoYoyOi
2nd December 2006, 12:18
Zic Dica,hmmmm chiar daca sunt suparata pe el. Si-l votez doar pt faptul ca a fost jucatorul care a decis calificarea in primavara europeana.

mirung
2nd December 2006, 12:21
Argumente?

Herenveen, Sevilla, Boro, Gorica, Kiev, Kiev,goalgeter anul trecut, goalgeter anul acesta, Lotul national

Brian
2nd December 2006, 13:41
Am votat Thereau. Imi cer scuze ca am votat sub impulsul momentului. Nu am cine stie ce argumente dar le pun totusi....
La inceputul anului juca in liga a doua franceza si acum este al doilea golgeter al unei echipe de liga campionilor. De observat ca are mult mai putine meciuri jucate decat actualul golgeter al Stelei, la care se adauga si perioada de acomodare....

sun
2nd December 2006, 13:44
Vasilica Cristocea , cel care a adus titlul in vara ( prin golul marcat in minutul 92 al meciului cu Dinamo ). Cel care e inca posesorul unui record impresionant ( echipa nu a pierdut cu el pe teren in toamna)

Jerry20cm
2nd December 2006, 14:04
golgheterul stelei in campionatul trecut
golgheterul stelei in sezonul curent
golgheterul stelei in champions league
golgheterul stelei in cupele europene
jocuri constant bune la nationala Romaniei.

....nu sunt fan Dica...dar votul meu merge la el.
desi ar mai fi: goian,cristocea,p.marin, radoi(sf.sezonului trecut).
dar pt. intreg anul 2006 il votez pe dica.

dan
2nd December 2006, 14:12
...nicolae dica
e omul de gol al stelei, golgheterul echipei de cand a ajuns in ghencea si cel care a salvat de cele mai multe ori echipa prin golurile sale decisive sau pasele de gol pe care le-a dat.
il mai amintesc si pe banel nicolita:pt cele mai importante reusite ale sale:dubla de la sevilla prin care a calificat echipa in sferturi si golul din meciul tur cu rapid, care s-a dovedit si el decisiv pt calificarea echipei in semifinale

krapulax
2nd December 2006, 14:15
nae dica. argument? l-a votat prietenul meu, mirung.

pinki
2nd December 2006, 14:19
am votat eu dica (desi as fi votat cyril), dar, raportat la tot anul, dica face diferenta. este omul nostru care face diferenta :)


ar mai fi cristocea, talentat asta micu' :)

si, desigur, cyril :D

SORENSEN
2nd December 2006, 14:21
Dica nu are nici pe departe cocncurent ...e CEL MAI BUN STELIST...in ultimile 3 sezoane desi poate acum trei ani merita RAdoi

YoYoyOi
2nd December 2006, 15:34
Sint curioasa daca va obtine Dica aceleasi voturi si la anu pe vremea asta :mda:

Brian
2nd December 2006, 22:10
Sint curioasa daca va obtine Dica aceleasi voturi si la anu pe vremea asta :mda:

Dupa cum evolueaza Thereau...tot Dica va fi ales la anu' pe vremea asta....
de ce? Pey daca joaca asa in continuare cred ca il vedem la Chelsea, Manchester, Milan....nu il mai prinde toamna viitoare la Steaua daca joaca tot asa......exagerez un pic...:D

YoYoyOi
2nd December 2006, 22:14
nu exagera cu dintr-astea ca ma supar:mda: Thereau sa ramina aici si sa faca treaba. Nici un chelsea, Milan si Manchester si alte prostii. Ca-l sparg pe GG de-l da:P

Hard
2nd December 2006, 23:36
Daca nu era el,vedeam LC la tv (oricum tot la tv am vazut-o:happy).Normal ca Dica este jucatorul anului insa eu l-am votat pe cel de anul viitor:D

Zabriskie
3rd December 2006, 13:09
Goian si Ghionea. Dica din 5 meciuri, 4 e praf.

SORENSEN
3rd December 2006, 13:22
Dar e golgheterul stelei de 3 ani in toate competitiile ...are tot in aceste 3 sezoane celel mai julte pase de gol.
"Deci si prin urmare" ..."cum ar veni" e de departe cel mai bun...ok pare ca nu alearga dar asta e stilul sau ...dar e un superfotbalist pt ROmania...
Sezonul asta are 10 goluri si 6 pase de gol in campionat si 3 goluri si o pasa de gol in GRUPELE UCL.

starsteel
3rd December 2006, 16:39
Vin si eu cu o propunere.....titlul de cel mai bun fotbalist al anului 2006 sa nu se acorde.

Lauryca
3rd December 2006, 17:08
Subscriu... nu ne-a impresionat nimeni!!!

dede
3rd December 2006, 17:13
in primavara au fost multi jucatori care s-au remarcat, printre care si Radoi sau Goian...turul acestui campionat putem spune ca a fost al lui Thereau, chiar si Badea a avut cateva evolutii bune, insa jucatorul anului este Dica :D stim cu totii cat ne-a ajutat anul asta :P

hellas_verona
3rd December 2006, 18:07
Eu aleg Dica, chair daca in ultimul timp i-a intrat aiere de vip in cap...Orcum a facut foarte multe pentru Steaua in 2006, shi nu numai...Sper sa itzi revii maestre!!!!!!!:ok:

Sevilla86
3rd December 2006, 18:31
Dica! Sezonul asta a marcat in 4 competitii! In Preliminariile Euro 2008, Cupa Uefa, Campionat si Champions League! Nu e numai cel mai bun jucator de la Steaua, ci este cel mai bun jucator din Campionatul Intern in anul 2006!

YoYoyOi
3rd December 2006, 18:31
Eu aleg Dica, chair daca in ultimul timp i-a intrat aiere de vip in cap...Orcum a facut foarte multe pentru Steaua in 2006, shi nu numai...Sper sa itzi revii maestre!!!!!!!:ok:

Asta speram si noi :ok:

Bebe2007
2nd January 2007, 10:07
Dica a fost intr-adevar cel mai bun.

Gontel
2nd January 2007, 19:35
Dica - pt ca a fost jucatorul providential de cele mai multe ori.

starsteel
2nd January 2007, 20:33
Cu toate ca nu sunt un mare fan a lui Dica din cauza lipsei sale de daruire in teren pt. golurile importante marcate merita titlul de fotbalistul anului 2006.

georg40
2nd January 2007, 22:10
Eu nu am nici un moment de indoiala ca acesta a fost Dica.
Lupta Steaua !!