PDA

View Full Version : Etapa 19: FC Brasov - Poli Timisoara



ADelPiero
3rd April 2005, 22:11
Sambata, 9 aprilie 2005: FC Brasov - Poli Timisoara, ora 16:30, National TV (in tur 1-2)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

GeKuRA
3rd April 2005, 22:49
Brasovul e slabutza acasa ... un egal poate ...

fia
3rd April 2005, 23:02
Cred ca Timisoara isi va pastra parcursul bun... deci pronostic 2

GeKuRA
3rd April 2005, 23:07
pai tre sa mearga in Cupa Uefa ... :ok:

be@
3rd April 2005, 23:08
Da, ce gluma buna !!!!!!! Nu merge,ca mai sunt steaua,dinamo,rapid,national,farul
RA']pai tre sa mearga in Cupa Uefa ... :ok:

THE HUN
3rd April 2005, 23:25
Daca Poli nu isi subestimeaza adversarul este un loc unde poate sa obtina alte 3 pct.

Catalanul
4th April 2005, 01:27
avem nevoie de de cele 3 puncte puse in joc pentru a ne inbunatati adevarul ;) asa ca sunt convins ca POLI va castiga :) 2-0 pentru violeti, goluri Coman si Silvasan :cool:

MARCELC
4th April 2005, 05:52
Daca Poli ia meciul in serios, normal cistiga 100%

Dei
4th April 2005, 09:46
Poli poate sa ia cele 3 puncte si sa isi imbunatateasca si adevarul.

ADelPiero
4th April 2005, 10:44
pana acuma .. toti au pus 2 ... sper sa fie la fel si in meci ;)

Darkslowstar
4th April 2005, 11:15
Delpisor, imi place ca esti intotdeauna fair play. Oricum nu va ajuta pe voi,

Cred ca sambata vom obtine si noi primele 3 puncte in returul acesta. Echipa e pe un trend ascendent si avem un portar excelent intre buturi. Dupa cum a aratat in we asta Poli e echipa de batut. Forzza Steagu'

Carlos Gambino
4th April 2005, 11:27
Dupa cum a aratat in we asta Poli e echipa de batut.
Nah, ca m-ai pus pe ganduri ! :drak:

cuzmy
4th April 2005, 12:25
La jocul pe care il practica alb-violetii nu le dau nici o sansa brasovenilor. 2-solist!

24-DON
4th April 2005, 15:37
Dupa emotia de sambata, baietii s-au re-concentrat si nu cre sa fie probleme pt POLI. Dam 2-3 bucati, mai ales ca se va juca pe contra atac. E jocul care ne convine cel mai bine. Sambata suntem pe locul 6, si "cotele apelor" sunt in crestere :yeah:

Ayrton
4th April 2005, 15:45
Dupa ultimele evolutii brasovene urmeaza tot un meci egal... al patrulea consecutiv...

vlad1607
4th April 2005, 16:21
Brasovul e condamnata sa obtina macar un punct...se anunta un meci cel putin interesant....e posbil ca BV sa castige pe motiv de"urcat la cap" al celor din bragadiru !

Bancaru
4th April 2005, 16:28
Dati 2-3 bucati asa ca Popa, sau "ca Coman" sau "ca Caramarin" sau "ca Canu"... Adica aveti o medie de 4 goluri pe meci si vajaie urechile la toata divizia A de viteza pe care o aveti. Meciul cu Bacaul a dovedit ca nu stati chiar asa de bine. Meciul cu Macedonia a dovedit ca dintre Moldovan si Contra, tot Caramarin e mai bun la Nationala, daca ma intelegeti. Din pacate cei doi au fost singurii jucatori care s-au impiedicat de minge. Si asta a vazut o tara intreaga. Contra a pierdut 4 mingii una dupa alta. Varza. L-a sleit femeia aia. Pai ce credea el, ca e sfarma piatra sau stramba lemne?
Sa stiti ca sunt invidios, asta ca sa retezam orice subiect.

Darkslowstar
4th April 2005, 16:37
Va inselati daca credeti ca Steagu' va face un festival ofensiv. Brasovul sub Gabello e o echipa destul de defensiva si probabil va incerca mai mult pe contre si cu un marcaj la sange asupra oamenilor vostri cheie. Nici vorba sa ne dati repede cateva bucati, avem acum o aparare solida si un portar de valoare si in mare forma. La voi Contra si Moldovan par a fi destul de ruginiti, departe de ce erau acum catva ani.

vlad1607
4th April 2005, 16:38
Haiiiii Brasovuuuuuuuu" ! :D

Catalanul
4th April 2005, 16:54
La voi Contra si Moldovan par a fi destul de ruginiti, departe de ce erau acum catva ani.nu stiu de ce toti va legati de Contra si Moldova, de parca ei ar fi singurii jucatori de baza de la POLI :rolleyes: se pare ca ati uitat ca exista un Caramarin, un Gigel Coman, un Balace, un Silvasan (si lista continua :D) jucatori capabili de a face fata oricarei echipe si de a marca goluri... va fi un meci asemanator cu cel din etapa trecuta, Bacau si Brasovul joaca la fel, se apara si incearca se marcheze goluri pe contra atac :) desi va POLI va avea un meci greu, sunt convins ca jucatorii lui Oli vor invinge /hello

Bancaru
4th April 2005, 17:05
Catalane, fara suparare, dar eu as vrea sa continui cu lista aia. Nu e un lucru cu care sa ma laud, dar cu toate stelele in teren (acum la pOli) Brasovul ne-a tras-o cu 4-1. Jumate din ei sunt la voi acum. Putin la Rapid. Ne legam de Contra si Moldovan, adica ma leg de ei pentru ca sunt privite transferurile astea de parca au venit Zidane si Ronaldo. Si au facut rahatul praf. Macar fiti sinceri. Si s-au mai dus si la Nationala cu surle si trambite. In schimb pustiul lui Moldovan e simpatic foc. Sta cam prost cu limba romana ceea ce e rusinos pentru parinti (zic eu).

Darkslowstar
4th April 2005, 17:06
Pt. ca am fost cu toti dezamagati de evolutia lor de la Nationala. Pt. ca nu mai au valoare si forma de echipa nationala. Ti se pare suficient?

Bacaul si Brasovul nu joaca la fel si in plus ai uitat ca jucati in deplasare si deci tribunele o sa fie pline cu brasoveni. Va fi cu totul alt meci ca cel cu Bacaul, poti sa fi sigur. Se va juca probabil pe contre, rapid si probabil se vor marca mai multe goluri.

semmaka
4th April 2005, 18:22
Dati 2-3 bucati asa ca Popa, sau "ca Coman" sau "ca Caramarin" sau "ca Canu"... Adica aveti o medie de 4 goluri pe meci si vajaie urechile la toata divizia A de viteza pe care o aveti. Meciul cu Bacaul a dovedit ca nu stati chiar asa de bine. Meciul cu Macedonia a dovedit ca dintre Moldovan si Contra, tot Caramarin e mai bun la Nationala, daca ma intelegeti. Din pacate cei doi au fost singurii jucatori care s-au impiedicat de minge. Si asta a vazut o tara intreaga. Contra a pierdut 4 mingii una dupa alta. Varza. L-a sleit femeia aia. Pai ce credea el, ca e sfarma piatra sau stramba lemne?
Sa stiti ca sunt invidios, asta ca sa retezam orice subiect.

Esti nasol rau de tot, parca esti un copil de 5 ani si ti-au furat "aia mari" jucariile. Bine ca a jucat excelent Ogararu la nationala, ca nu a pierdut nici o minge, pentru simplul motiv ca nu ajungeau la el, i le fura olandezu. Iar Moldovan, singura faza in care a fost pasat, in minutul 10, a fost aproape de inscrierea unui gol. In rest, nu a fost jucat de linia de mijloc. Daca stii ceva fotbal mi-ai da dreptate cand spun ca meciul l-am pierdut la mijloc si pe benzi.

Brasov va juca ultra-defensiv, vom inscrie cu greu, dar daca o facem meciul va fi mai usor, pentru ca vor fi nevoiti sa atace. Brasov se va multumi si cu 1 punct, deci vor sta la cutie si vor incerca la ciupeala. Nu prea cred ca vor reusi mare lucru brasovul, ei totusi nu sunt ca actuala National, sa dea gol din singurul lor sut pe spatiu portii.

Darkslowstar
4th April 2005, 18:54
Haide Semmaka, voi il aparati numai pt. ca joaca la voi. N-a facut nimic in cele 2 jocuri, mai ales in meciul cu Olanda a fost mereu anticipat de fundasii olandezi. E drept ca nici nu a primit foarte mingi utile, dar cel pe care le-a primit le-a pierdut usor. Meciul a fost pierdut pe benzi, la mijloc, in aparare si in atac. Olandezii ne-au depasit la absolut toate capitolele, iar daca vrei sa sti, l-a injurat pe Ogararu, dar am avzut la meciul cu Mecedonia un Contra mai slab. Cu parere de rau (sper sa-si revina.

PS noua ne trebuie 3 puncte si ne vom bate pt. ele

gexge
4th April 2005, 19:03
Citesc marea majoritate a mesajelor legate de Poli Timisoara si am impresia ca unele sint scrise de copii de la gradinita romania mare.
O gramada de ...... se leaga de Poli din simplul motiv ca a cumparat jucatori de la alte echipe (de fapt a inceput prin a cumpara o echipa cu totul). Nu vad unde e problema! Trebuie sa joace numai cu sportivi nascuti pe punctul cu var de la centrul terenului din Timisoara? Chiar nimeni nu a mai pomenit ca jucatori sa se transfere de la un club la altul? Doar steaua are voie sa ia cu japca jucatori?
Hai sa fim seriosi. Iar daca discutam fotbal atunci musai trebuie sa acceptam ca jucatorii se mai si transfera. Iar daca asta dauneaza clubului de unde pleaca asta asta e problema conducerii respectivului club.
Forza POLI!

semmaka
4th April 2005, 19:07
Haide Semmaka, voi il aparati numai pt. ca joaca la voi. N-a facut nimic in cele 2 jocuri, mai ales in meciul cu Olanda a fost mereu anticipat de fundasii olandezi. E drept ca nici nu a primit foarte mingi utile, dar cel pe care le-a primit le-a pierdut usor. Meciul a fost pierdut pe benzi, la mijloc, in aparare si in atac. Olandezii ne-au depasit la absolut toate capitolele, iar daca vrei sa sti, l-a injurat pe Ogararu, dar am avzut la meciul cu Mecedonia un Contra mai slab. Cu parere de rau (sper sa-si revina.

PS noua ne trebuie 3 puncte si ne vom bate pt. ele

Evident ca le iau apararea, pentru ca nu ei au fost cei mai slabi, si nu ei au pierdut meciul. Dar s-a lovit in ei, nu s-a tinut cont de asezarea ampu..lea a echipei, nu s-a tinut cont de faptul ca Ogararu e pe langa, nu s-a tinut cont de faptul ca Fl. Petre nu are ce sa caute pe teren cand are ca adversar direct o namila de om care e la fel de tehnic ca si el, deci nici o sansa nu are in fata lui etc. De ce Moldovan? Pentru ca nu a dat gol? El cand dadea goluri la nationala era pasat de Hagi, el doar o intepa in plasa. Moldovan e atacant de careu, nu e atacant care sa vina sa-si ia mingi de la mijlocul terenului, nici atacant care sa-i arunci minge ainainte si el sa fuga dupa ea. Noi ce pasatori de 37 de ani am avut? Am vazut meciul in reluare, pe comp, si crede-ma ca Munteanu si A. Ilie au fost maini moarte, la fel ca Ogararu si Petre. Absolut nimic nu au facut, in afara de pase inapoi.

Cat despre Contra, el are probleme foarte mari in familie, si cu toate astea, oricat de prost ar juca, tot joaca mai bine ca Ogararu.

Iar Piturca, asta nu e antrenor, e pacalici, asculta de Becali si Sandu, astia ii fac echipa. Suntem penibili.

Carlos Gambino
4th April 2005, 20:38
Catalane, fara suparare, dar eu as vrea sa continui cu lista aia. Nu e un lucru cu care sa ma laud, dar cu toate stelele in teren (acum la pOli) Brasovul ne-a tras-o cu 4-1. Jumate din ei sunt la voi acum. Putin la Rapid. Ne legam de Contra si Moldovan, adica ma leg de ei pentru ca sunt privite transferurile astea de parca au venit Zidane si Ronaldo. Si au facut rahatul praf. Macar fiti sinceri. Si s-au mai dus si la Nationala cu surle si trambite. In schimb pustiul lui Moldovan e simpatic foc. Sta cam prost cu limba romana ceea ce e rusinos pentru parinti (zic eu).
Gandesti de parca ai fi fost batran odata ! :D Ce mai...Chi(L)otzea intruchipat ! :drak:

tudor
4th April 2005, 21:19
Pt. ca am fost cu toti dezamagati de evolutia lor de la Nationala. Pt. ca nu mai au valoare si forma de echipa nationala. Ti se pare suficient?

Bacaul si Brasovul nu joaca la fel si in plus ai uitat ca jucati in deplasare si deci tribunele o sa fie pline cu brasoveni. Va fi cu totul alt meci ca cel cu Bacaul, poti sa fi sigur. Se va juca probabil pe contre, rapid si probabil se vor marca mai multe goluri.

:D :D :D ce gluma buna :D :D :D

vor fi 700-1000 de timisoreni, care vor canta tot meciul. De partea cealalta, 3000-4000 de brasoveni, din care 2900-3900 vor manca seminte, si 100 vor incerca (fara succes) sa se faca auziti :degete: :degete:

FunPoli
4th April 2005, 21:31
Dati 2-3 bucati asa ca Popa, sau "ca Coman" sau "ca Caramarin" sau "ca Canu"... Adica aveti o medie de 4 goluri pe meci si vajaie urechile la toata divizia A de viteza pe care o aveti. Meciul cu Bacaul a dovedit ca nu stati chiar asa de bine. Meciul cu Macedonia a dovedit ca dintre Moldovan si Contra, tot Caramarin e mai bun la Nationala, daca ma intelegeti. Din pacate cei doi au fost singurii jucatori care s-au impiedicat de minge. Si asta a vazut o tara intreaga. Contra a pierdut 4 mingii una dupa alta. Varza. L-a sleit femeia aia. Pai ce credea el, ca e sfarma piatra sau stramba lemne?
Sa stiti ca sunt invidios, asta ca sa retezam orice subiect.

de ce esti neserios mai? oare tie cum ti-ar sta ................oricum nu sa farit sa vina la nationala cu toate ca avea probleme pe cand stelistii au comentat cand ia chemat piti la amicalu ala.

llcosmin
4th April 2005, 21:35
Poli e o echipa de batut cu siguranta. Vor intra pe teren foarte siguri pe ei si pe victorie si cred ca asta ii va costa... Deci 1, sau in cel mai rau caz X.

Bancaru
4th April 2005, 21:38
Ce mai muscati lantul... Stiti cum sunteti: daca eu trag o basina, oriunde ati fi apareti sa o mirositi. Care e problema? Va suparati ca am zis ca Moldovan si Contra sunt ratati? In opinia mea asta este adevarul. Ati vazut fazele in care prima data Contra si apoi Moldovan, in repriza a doua a meciului cu Macedonia, s-au impiedicat in minge? RUSINOS! Mie, in momentul ala, mi-a fost rusine. Traiti din amintiri. Contra nu mai este fundasul care ara terenul pe banda la Milano. Asta este. Daca mai era asa plugar bun il pastrau aia sau ceilalti. Asa l-au dat la El Dorado din Romania. Carlos, ai stat tu mult si ai scos-o p'aia tare. Inafara celor veniti de la National si a lui Paleacu spune-mi si mie marile voastre piese. Sculele, adica. Sa nu vorbim, te rog, de cei doi rataciti in tranzitie. Semakka, nu ii mai plange tu de mila. Nu l-am pus eu sa-i dea la buci aleia in fata ferestrei. Si Mutu avea probleme. In toate familiile cu care s-a incurcat a facut probleme. De exemplu Kitty Cepraga nici acum nu si-a revenit si s-a consolat in bratele lui bunica-su. Bunica-su daca ne uitam in buletin. Dar Mutu, drogat, afemeiat si Cheltuitor(u) tot dadea un gol o pasa.
Revenind la oile voastre, de ce credeti ca e asa imposibil sa o furati la Brasov? De ce trebuie sa traiti cu senzatia ca pe unde va duceti se alege praful? Cine va credeti, Hoarda de Aur? Rahat! Cel mai minunat jucator de la Poli este publicul si asa o sa ramana. Stai linistiti. Returul abia ai nceput. Daca la varsta voastra matusalemica mai aveti senzatia ca alde Rosianu sau Iancu (sau cum ii cheama pe fratii aia infractori) vor sa investeasca bani de amorul artei si al fotbalului... asta este. Fiti bucurosi! Sa fie dezmat la voi acolo! Stadionul cand il fac aia? Sauna si dusururile promise? Ca acus vine vara cu mirosurile ei pestilentiale cu care nu te poti plimba nici pe Corso si nici nu le poti sui in "gipan".

gexge
4th April 2005, 23:10
Inafara celor veniti de la National si a lui Paleacu spune-mi si mie marile voastre piese. Sculele, adica.
Nu ne trebuie. Cei de la National sint de ajuns. Si mai luam citiva la vara. :degete:

alt.core
4th April 2005, 23:12
"This message has been deleted by inter. Reason: data viitoare ai un link : www.poliaektimisoara.ro ... unde esti liber ..
scuza-ma, dar mi se pare cel putin deplasata postarea asta a ta! si ofensatoare! :jerk: :no: :no:


ai dreptate ... am rectificat! :ok:

alt.core
4th April 2005, 23:24
mda... totusi, cand editezi un mesaj al unui utilizator subliniaza interventia ta. nici macar eu nu mi-l mai inteleg, ce sa mai inteleaga alt user...
poti sa stergi mesajul asta dupa ce il citesti.

Carlos Gambino
4th April 2005, 23:32
Ce mai muscati lantul... Stiti cum sunteti: daca eu trag o basina, oriunde ati fi apareti sa o mirositi. Care e problema? Va suparati ca am zis ca Moldovan si Contra sunt ratati? In opinia mea asta este adevarul. Ati vazut fazele in care prima data Contra si apoi Moldovan, in repriza a doua a meciului cu Macedonia, s-au impiedicat in minge? RUSINOS! Mie, in momentul ala, mi-a fost rusine. Traiti din amintiri. Contra nu mai este fundasul care ara terenul pe banda la Milano. Asta este. Daca mai era asa plugar bun il pastrau aia sau ceilalti. Asa l-au dat la El Dorado din Romania. Carlos, ai stat tu mult si ai scos-o p'aia tare. Inafara celor veniti de la National si a lui Paleacu spune-mi si mie marile voastre piese. Sculele, adica. Sa nu vorbim, te rog, de cei doi rataciti in tranzitie. Semakka, nu ii mai plange tu de mila. Nu l-am pus eu sa-i dea la buci aleia in fata ferestrei. Si Mutu avea probleme. In toate familiile cu care s-a incurcat a facut probleme. De exemplu Kitty Cepraga nici acum nu si-a revenit si s-a consolat in bratele lui bunica-su. Bunica-su daca ne uitam in buletin. Dar Mutu, drogat, afemeiat si Cheltuitor(u) tot dadea un gol o pasa.
Revenind la oile voastre, de ce credeti ca e asa imposibil sa o furati la Brasov? De ce trebuie sa traiti cu senzatia ca pe unde va duceti se alege praful? Cine va credeti, Hoarda de Aur? Rahat! Cel mai minunat jucator de la Poli este publicul si asa o sa ramana. Stai linistiti. Returul abia ai nceput. Daca la varsta voastra matusalemica mai aveti senzatia ca alde Rosianu sau Iancu (sau cum ii cheama pe fratii aia infractori) vor sa investeasca bani de amorul artei si al fotbalului... asta este. Fiti bucurosi! Sa fie dezmat la voi acolo! Stadionul cand il fac aia? Sauna si dusururile promise? Ca acus vine vara cu mirosurile ei pestilentiale cu care nu te poti plimba nici pe Corso si nici nu le poti sui in "gipan".

Nu stiu daca-i observat, dar imi face o reala placere sa-ti citez kilul de litere asternut pe catziva cm2 si sa-ti raspund in cateva cuvinte... :drak: Brrr, ce frig e afara ! Ger in toata regula ! Maine cica a spus Malvina ca-i mai cald... :drak:

be@
5th April 2005, 01:06
Nu ne trebuie. Cei de la National sint de ajuns. Si mai luam citiva la vara. :degete:

Da,vad ca nesimtirea e in floare prin zona aia! Si se pare ca se ia si pe la altii, care pana mai deunazi pareau ca sunt oameni cu bun simt....Dar ce sa-i faci,asa-i cand se ajunge omul,uita de unde a plecat.

florynus
5th April 2005, 01:19
Cateii :degete: latra caravana trece . Normal ca bate Poli. De data asta la scor ca echipa e mai omogena./hello

gexge
5th April 2005, 02:10
Da,vad ca nesimtirea e in floare prin zona aia! Si se pare ca se ia si pe la altii, care pana mai deunazi pareau ca sunt oameni cu bun simt....Dar ce sa-i faci,asa-i cand se ajunge omul,uita de unde a plecat.
Nu am vrut sa fiu nesimtit. Dar nici nu pot sa fiu anti-POLI doar pentru ca au cumparat jucatori. Daca nu cumparau atunci devenem nesimtit si aruncam cu oua in ei. :evil:

THE HUN
5th April 2005, 03:56
Brasovul e condamnata sa obtina macar un punct...se anunta un meci cel putin interesant....e posbil ca BV sa castige pe motiv de"urcat la cap" al celor din bragadiru !
Nu stiam ca starea de invidie apare si la retardati,postarile tale arata ca esti limitat in materie de limba romana.In afara de bragadiru,ne-siinta,stana ,tigani si frustrati alte cuvinte greu se regasesc in vocabularul tau.La inceput am zis ca este o parere de moment dar acum devin tot mai sigur ca singurul frustrat dintre toti care posteaza esti tu(nu cred ca ai avut prea multe jucarii sau prieteni in copilarie) si daca tot te consideri "caine" cred ca esti un catelus care latra cu dulaii deodata ca sa para si el dulau.

THE HUN
5th April 2005, 04:28
Ce mai muscati lantul... Stiti cum sunteti: daca eu trag o basina, oriunde ati fi apareti sa o mirositi. Care e problema? Va suparati ca am zis ca Moldovan si Contra sunt ratati? In opinia mea asta este adevarul. Ati vazut fazele in care prima data Contra si apoi Moldovan, in repriza a doua a meciului cu Macedonia, s-au impiedicat in minge? RUSINOS! Mie, in momentul ala, mi-a fost rusine. Traiti din amintiri. Contra nu mai este fundasul care ara terenul pe banda la Milano. Asta este. Daca mai era asa plugar bun il pastrau aia sau ceilalti. Asa l-au dat la El Dorado din Romania. Carlos, ai stat tu mult si ai scos-o p'aia tare. Inafara celor veniti de la National si a lui Paleacu spune-mi si mie marile voastre piese. Sculele, adica. Sa nu vorbim, te rog, de cei doi rataciti in tranzitie. Semakka, nu ii mai plange tu de mila. Nu l-am pus eu sa-i dea la buci aleia in fata ferestrei. Si Mutu avea probleme. In toate familiile cu care s-a incurcat a facut probleme. De exemplu Kitty Cepraga nici acum nu si-a revenit si s-a consolat in bratele lui bunica-su. Bunica-su daca ne uitam in buletin. Dar Mutu, drogat, afemeiat si Cheltuitor(u) tot dadea un gol o pasa.
Revenind la oile voastre, de ce credeti ca e asa imposibil sa o furati la Brasov? De ce trebuie sa traiti cu senzatia ca pe unde va duceti se alege praful? Cine va credeti, Hoarda de Aur? Rahat! Cel mai minunat jucator de la Poli este publicul si asa o sa ramana. Stai linistiti. Returul abia ai nceput. Daca la varsta voastra matusalemica mai aveti senzatia ca alde Rosianu sau Iancu (sau cum ii cheama pe fratii aia infractori) vor sa investeasca bani de amorul artei si al fotbalului... asta este. Fiti bucurosi! Sa fie dezmat la voi acolo! Stadionul cand il fac aia? Sauna si dusururile promise? Ca acus vine vara cu mirosurile ei pestilentiale cu care nu te poti plimba nici pe Corso si nici nu le poti sui in "gipan".
Parca in iarna pe Moldovan l-au vrut si Dinamo si Rapid ,oare l-au vrut pt. nume sau pt.calitatile sale fotbalistice?Spune-mi, ai auzit de Abramovici inainte de a ajunge proprietarul lui Chelsea?Unii au nevoie sa investeasca(cateodata chiar bani nu prea curati) ca sa se afirme sau sa-si faca un nume.In privinta mirosurilor pestilentiale ar trebuii sa te intrebi oare de ce un candidat la primaria generala Bucuresti si-a inceput campania cu o declaratie ceva de genul ca un primar trebuie sa fie un arhitect si nu un gunoier,oare sunt atat de multe gunoaie pe acolo incat treaba asta ii rapests prea mult timp din activitatea de primar?

Puc
5th April 2005, 04:40
O să bată Poli pt că este o echipă puternică.

DIXX
5th April 2005, 09:54
Am avut curajul sa pun 1 solist.
Va rog frumos sa ma iertati.

Darkslowstar
5th April 2005, 10:24
Evident ca le iau apararea, pentru ca nu ei au fost cei mai slabi, si nu ei au pierdut meciul. Dar s-a lovit in ei, nu s-a tinut cont de asezarea ampu..lea a echipei, nu s-a tinut cont de faptul ca Ogararu e pe langa, nu s-a tinut cont de faptul ca Fl. Petre nu are ce sa caute pe teren cand are ca adversar direct o namila de om care e la fel de tehnic ca si el, deci nici o sansa nu are in fata lui etc. De ce Moldovan? Pentru ca nu a dat gol? El cand dadea goluri la nationala era pasat de Hagi, el doar o intepa in plasa. Moldovan e atacant de careu, nu e atacant care sa vina sa-si ia mingi de la mijlocul terenului, nici atacant care sa-i arunci minge ainainte si el sa fuga dupa ea. Noi ce pasatori de 37 de ani am avut? Am vazut meciul in reluare, pe comp, si crede-ma ca Munteanu si A. Ilie au fost maini moarte, la fel ca Ogararu si Petre. Absolut nimic nu au facut, in afara de pase inapoi.

Cat despre Contra, el are probleme foarte mari in familie, si cu toate astea, oricat de prost ar juca, tot joaca mai bine ca Ogararu.

Iar Piturca, asta nu e antrenor, e pacalici, asculta de Becali si Sandu, astia ii fac echipa. Suntem penibili.


Daca mi-ai citit cu atentie mesajul ai fi observat ca nu-i socotesc pe Contra si Moldovan mai vinovati de cat ceilalti jucatori din teren si nici pe departe decat Piturca. Doar ca aveam alte asteptari de la ei si ma intreb daca nu sunt cumva terminati ca jucatori. Acum asa se pare.

The Hun, auzizem de mafiotii vostri cu mult inainte de e veni la Poli. Mai cititi si voi un ziar, ceva, ca pro tv-ul tampeste.

tudor, mai ca nici n-ai merita sa-ti raspund, pt ca la varsta ta probabil iti doresti numai sa te bage cineva in seama. Stai linistit ca vor fi mai mult de 3-4000 de spectatori si ma indoiesc ca vor veni 1000 de polisti pt. meciul cu Steagu' (era altceva daca meciul era in Bucuresti). Seminte va lasam sa rumegati pe voi.

Sper din toata inima ca jucatorii lui Poli sa fie la fel de aroganti ca voi. Am batut echipe mai atri decat voi la Brasov in ultimii ani, asa ca sper sa plecati si voi tot cu coada intre picioare. Daca Poli ne ia la pret de matineu avem sanse mari sa-i batem fara urma de indoiala.

Bancaru
5th April 2005, 10:34
Nu stiu daca-i observat, dar imi face o reala placere sa-ti citez kilul de litere asternut pe catziva cm2 si sa-ti raspund in cateva cuvinte... :drak: Brrr, ce frig e afara ! Ger in toata regula ! Maine cica a spus Malvina ca-i mai cald... :drak:
Carlos, nu esti adeptul cantitatii vad eu. Poate ai dreptate. Dar si putin si prost... Las-o pe Malvina in plata ei si cauta-ti o emisiune mai educativa. Poti sa citesti si o carte daca iti permite intelectul. Fie ea si despre fenomene meteo. Nu mai vreau sa intru in polemici cu toti frustratii. Luati pe cine vreti de la National, nu am auzit de Abramovici, nu se fac bani numai din icoane (pictate sau furate), nu strigati hai BKP, Moldovan e cel mai tare varf impins, Contra cea mai buna exprema,bla, bla, bla. Am priceput. Sa fiti sanatosi. Vom trai si vom vedea. Din cate il stiu eu pe Olaroiu nu ii plac nici ratatii si nici inutilii. Sa vedem cat mai stau pe la voi. Adica e vorba de cati purici fac...

Inter, cu tot respectul te rog sa imi editezi mai subtire mesajele. Era vorba totusi de parintii mei si nu e frumos. Eu am gura spurcata, dar nu m-am legat de parintii nimanui de aici. Multumesc.

semmaka
5th April 2005, 10:47
Daca mi-ai citit cu atentie mesajul ai fi observat ca nu-i socotesc pe Contra si Moldovan mai vinovati de cat ceilalti jucatori din teren si nici pe departe decat Piturca. Doar ca aveam alte asteptari de la ei si ma intreb daca nu sunt cumva terminati ca jucatori. Acum asa se pare.

The Hun, auzizem de mafiotii vostri cu mult inainte de e veni la Poli. Mai cititi si voi un ziar, ceva, ca pro tv-ul tampeste.

tudor, mai ca nici n-ai merita sa-ti raspund, pt ca la varsta ta probabil iti doresti numai sa te bage cineva in seama. Stai linistit ca vor fi mai mult de 3-4000 de spectatori si ma indoiesc ca vor veni 1000 de polisti pt. meciul cu Steagu' (era altceva daca meciul era in Bucuresti). Seminte va lasam sa rumegati pe voi.

Sper din toata inima ca jucatorii lui Poli sa fie la fel de aroganti ca voi. Am batut echipe mai atri decat voi la Brasov in ultimii ani, asa ca sper sa plecati si voi tot cu coada intre picioare. Daca Poli ne ia la pret de matineu avem sanse mari sa-i batem fara urma de indoiala.


Tot in ultimii ani, de fapt chiar sezonul trecut Poli v-a batut cu 3-0 la Brasov. De atunci nu ati mai facut achizitii importante, ba chiar l-ati vandut pe Buga, in schimb Poli s-a intarit. Sunt sigur ca dupa episodul cu Bacau, jucatorii de la Poli nu vor trata meciul ca pe unul usor.

Bancaru, cand o sa scapi de obsesii?

Carlos Gambino
5th April 2005, 11:05
Carlos, nu esti adeptul cantitatii vad eu. Poate ai dreptate. Dar si putin si prost... Las-o pe Malvina in plata ei si cauta-ti o emisiune mai educativa. Poti sa citesti si o carte daca iti permite intelectul. Fie ea si despre fenomene meteo. Nu mai vreau sa intru in polemici cu toti frustratii.

Sunt si eu adeptul cantitatii, dar nu a unei cantitati mari in materie de aberatzii ! :headbang: Observ ca tie-ti face placere sa te legi de niste jucatori pe care-i consideri "ratati", dar paradoxal au dovedit in primele etape ale acestui campionat, ca valoric sunt peste multi "fotbalisti" din Romania ! Dar ce sa zic, decat spor la vizionat meciuri in continuare...oricum vad ca nu intelegi nimic din ele ! :rolleyes:
Ai dreptate totusi intr-o privinta, sunt frustrat si o recunosc ! :D Sunt frustrat pentru ca azi-dimineata nu a venit postasul cu presa la timp...sunt frustrat pt ca am avut probleme cu masina...si sunt frustrat pt ca netul merge kkurul (thanks RDS :jerk: ) ! In concluzie, am sa incerc sa ("daca-mi permite intelectul" :drak: ) citesc o carte de bucate, care sa contina si fenomene meteo cauzate de experientele culinare din propria-mi bucatarie ! :drak: Poate vine si Malvina sa mi le explice... :drak:

Bancaru
5th April 2005, 12:18
Este posibil ca eu sa nu inteleg din meciurile alea ceea ce intelegi tu. Adevarul este ca iti trebuie cantitati industriale de lectura parcursa ca sa pricepi meciurile, mai ales pe cele de la noi. MAI ALES!!! Poate ne uitam la alte meciuri.
Cat depre frustrarile tale ce pot sa-ti zic... atac la cauza! Poate a venit presa la timp dar nu ai auzit tu. Postasul nu suna de 2 ori.
Cat despre indeletnicirile tale intelectuale si nu numai iti spun: SPOR!
PS Nu inteleg de ce te-ai simtit vizat de "frustratii". Sincer, ma refeream la altcineva.

@Semakka: NICIODATA
@The Hun: da, sunt multe gunoie. Si la propriu si la figurat. Referindu-ne la gunoiul menajer iti pot spune ca gradul de civilizatie se vede si in cantitatea de gunoi menajer. Consider Timisoara un oras civilizat deci si cu mult gunoi.

FunPoli
5th April 2005, 18:40
Daca Poli ne ia la pret de matineu avem sanse mari sa-i batem fara urma de indoiala.

vezi vezi ce zici :) mai stiu pe unu care a zis la fel ca tine desore bacau si acuma nu stiu pe unde mai dau de el ca pe forum nu am vazut sa mai scrie nimic...asa ca nu zi ho pana nu treci dealu...pana una alta Olaruiu a zis ca va lucra la mentalitatea jucatorilor sa joace fiecare meci ca si cum ar juca cu steaua sau dinamo.

Bancaru
5th April 2005, 21:04
Dark, avand in vedere ca ei sunt mai multi tu ar trebui sa taci si sa te consideri invins. Asisderea si cu echipa cu care simpatizezi. Nici sa nu indraznesti sa-ti spui punctul de vedere.
Imi pare rau frati timisoreni, dar sunteti ca si ultrasii de la alte echipe, asa cum am mai spus. Faceti ceva pe toata lumea, nu va ajunge nimeni cu prajina la nas, nici macar Bubka, sunteti cei mai puri, cei mai frumosi, mirositi cel mai bine. Mai era unul care a scris ca ar trebui sa fim mandri ca suntem din aceeasi tara. Daca ziceti voi...
Ca sa revenim la meci va atrag atentia ca nu ati dat nici un examen major (nu consider ca partida cu Nationalul este elocventa). Nu se compara nici un meci cu altul, asa ca e mai putin important ce ati facut voi fara vedete, iar Brasovul cu terenul mustind de aere acum ceva vreme. Pe voi va doare in basca. Brasovenii sunt disperati si se vede treaba ca nu vor sa cedeze. Bravo lor!
Nu il aveti conducator de club pe Sfantul Petru si nici Moise nu e antrenor. Din Contra. Poate vine Oli si ne explica cum se facea ca pierdea 6 meciuri pe linie. Hai sa fim seriosi. La un moment dat o sa dati si voi de curul sacului.
Auguri!

L|L|aKu-
6th April 2005, 01:45
Dark, avand in vedere ca ei sunt mai multi tu ar trebui sa taci si sa te consideri invins. Asisderea si cu echipa cu care simpatizezi. Nici sa nu indraznesti sa-ti spui punctul de vedere.
Imi pare rau frati timisoreni, dar sunteti ca si ultrasii de la alte echipe, asa cum am mai spus. Faceti ceva pe toata lumea, nu va ajunge nimeni cu prajina la nas, nici macar Bubka, sunteti cei mai puri, cei mai frumosi, mirositi cel mai bine. Mai era unul care a scris ca ar trebui sa fim mandri ca suntem din aceeasi tara. Daca ziceti voi...
Ca sa revenim la meci va atrag atentia ca nu ati dat nici un examen major (nu consider ca partida cu Nationalul este elocventa). Nu se compara nici un meci cu altul, asa ca e mai putin important ce ati facut voi fara vedete, iar Brasovul cu terenul mustind de aere acum ceva vreme. Pe voi va doare in basca. Brasovenii sunt disperati si se vede treaba ca nu vor sa cedeze. Bravo lor!
Nu il aveti conducator de club pe Sfantul Petru si nici Moise nu e antrenor. Din Contra. Poate vine Oli si ne explica cum se facea ca pierdea 6 meciuri pe linie. Hai sa fim seriosi. La un moment dat o sa dati si voi de curul sacului.
Auguri!

Care e problema domnule "Destept de Bucuresti"? m? n-avem si noi, "taranii de Timisoara" dreptul sa ne bucuram? acum zi-mi sincer... ce te framanta cel mai tare? ca am cumparat jucatori de la voi si v-am salvat de la faliment sau ca v-am batut la voi acasa? cred ca te tragi de par toata ziua de ciuda :happy

THE HUN
6th April 2005, 05:40
[QUOTE=Bancaru]Este posibil ca eu sa nu inteleg din meciurile alea ceea ce intelegi tu. Adevarul este ca iti trebuie cantitati industriale de lectura parcursa ca sa pricepi meciurile, mai ales pe cele de la noi. MAI ALES!!! Poate ne uitam la alte meciuri.
Cat depre frustrarile tale ce pot sa-ti zic... atac la cauza! Poate a venit presa la timp dar nu ai auzit tu. Postasul nu suna de 2 ori.
Cat despre indeletnicirile tale intelectuale si nu numai iti spun: SPOR!
PS Nu inteleg de ce te-ai simtit vizat de "frustratii". Sincer, ma refeream la altcineva.

@Semakka: NICIODATA
@The Hun: da, sunt multe gunoie. Si la propriu si la figurat. Referindu-ne la gunoiul menajer iti pot spune ca gradul de civilizatie se vede si in cantitatea de gunoi menajer. Consider Timisoara un oras civilizat deci si cu mult gunoi.[/QUO Spune-mi si mie care sunt motivele care te fac sa crezi ca ma simt frustrat .Explica-mi cel putin si mie care sunt criteriile tale dupa care cataloghezi un frustrat deoarece pt.mine termenul e cel putin ambiguu dupa ce am citit atatea postari.

semmaka
6th April 2005, 08:57
Dark, avand in vedere ca ei sunt mai multi tu ar trebui sa taci si sa te consideri invins. Asisderea si cu echipa cu care simpatizezi. Nici sa nu indraznesti sa-ti spui punctul de vedere.
Imi pare rau frati timisoreni, dar sunteti ca si ultrasii de la alte echipe, asa cum am mai spus. Faceti ceva pe toata lumea, nu va ajunge nimeni cu prajina la nas, nici macar Bubka, sunteti cei mai puri, cei mai frumosi, mirositi cel mai bine. Mai era unul care a scris ca ar trebui sa fim mandri ca suntem din aceeasi tara. Daca ziceti voi...
Ca sa revenim la meci va atrag atentia ca nu ati dat nici un examen major (nu consider ca partida cu Nationalul este elocventa). Nu se compara nici un meci cu altul, asa ca e mai putin important ce ati facut voi fara vedete, iar Brasovul cu terenul mustind de aere acum ceva vreme. Pe voi va doare in basca. Brasovenii sunt disperati si se vede treaba ca nu vor sa cedeze. Bravo lor!
Nu il aveti conducator de club pe Sfantul Petru si nici Moise nu e antrenor. Din Contra. Poate vine Oli si ne explica cum se facea ca pierdea 6 meciuri pe linie. Hai sa fim seriosi. La un moment dat o sa dati si voi de curul sacului.
Auguri!


Parca nu stii cum pierdea 6 meciuri pe linie: recupera din banii investiti in club. Hai ca te las sa te intorci la lecturile tale fotbalistice, domnule Dinu al onlainsportpunctro.

miril
6th April 2005, 09:40
Semmaka, aici s-ar putea sa spui un adevar. Si ti se pare normal? Si, in plus, nu te ingrijoreaza putin, a priori, acest comportament? Pe mine m-ar pune pe ganduri. Si ca sa fiu in topic, un meci important, pentru Brasov sa se mentina in cursa evitarii retrogradarii si pentru Timisoara pentru a face un pas decisiv in a parasi zona sus numita. Un meci egal nu m-ar surprinde.

semmaka
6th April 2005, 09:55
Semmaka, aici s-ar putea sa spui un adevar. Si ti se pare normal? Si, in plus, nu te ingrijoreaza putin, a priori, acest comportament? Pe mine m-ar pune pe ganduri. Si ca sa fiu in topic, un meci important, pentru Brasov sa se mentina in cursa evitarii retrogradarii si pentru Timisoara pentru a face un pas decisiv in a parasi zona sus numita. Un meci egal nu m-ar surprinde.


La egal ar pierde amandoua. Daca ar fi sa imparta punctele, Brasov ar trebui sa castige, pentru ca Poli deja a luat deja 3 puncte. Dar nu cred ca sponsorul va accepta asa ceva, doar nu a venit sa investeasca aici la Poli milioane de dolari pentru a se implica in aranjamente de sub 100.000 de dolari. Brasovului ii va fi foarte greu sa castige 1 punct, ca sa nu mai spun de 3 puncte. Asta daca suntem realisti. Cat despre ce a facut Oli inainte cu Nationalul, eu am zis in gluma ce am zis de umplerea pusculitei, nu trebuie luat in serios pentru ca nu am absolut nici o dovada. Si Sportul a luat bataie la Timisoara in ultima etapa cu un lot peste al nostru la vremea respectiva, dar asta nu inseamna ca am cumparat meciul. Desi se pot gasi o gramada care sa spuna ca Dan Petrescu face aranjamente. Nu pot sa-i contrazic cu nici o dovada, dupa cum nici ei nu pot dovedi nimic. Toate sunt doar speculatii.

miril
6th April 2005, 10:28
Egalul ar fi rezultatul coliziunii de interese, lucru care ar dezavantaja Brasovul in mod clar. Sa nu uitam ca orice joc porneste de la 0-0 si isi are istoria lui. Steaua a pierdut acasa cu Poli Iasi, in tur, cand le era lumea mai draga. Si eu inclin sa-i vad pe timisoreni, mai degraba invaingatori, decat pe brasoveni, dar...balonul este rotund. Sa castige cel mai bun, pe teren!

Bancaru
6th April 2005, 10:39
Ce de raspunsuri trebuie sa dau...
@Liliacul: nu ma mai trag de par pentru ca nu mai am. De ciuda... de ciuda ca ne-a salvat tocmai Oli (fie vorba intre noi ce sacrificiu a facut saracul... Mi-e mila de el. L-am vazut eu cum se zbatea si cum il implora pe Gino sa nu-l vanda. Spunea ca Nationalul e viata lui. Ca a glumit cand a spus ca tine cu Steaua de mic.) Deci astept sa-mi creasca pentru a avea o baza.
@The Hun, cu greu am inteles ce vrei pentru ca am avut o senzatie de deja vu. Citeste ce ai scris in mesajul dinaintea celui postat de mine cu referire la treaba asta si ai sa vezi. Stii tu ce va de ma intrebi pentru ca eu nu am nominalizat.
Semakka, dar cati bani crezi tu ca a investit Oli de a tot recuperat. Pai sa-ti zic eu de unde se mai tot zice ca a recuperat: cand a plecat la Steaua (se batea sa-l ia acolo si pe Ovidiu Petre ca sa-si recupereze), cand a plecat Ovidiu Petre la Galata se zicea ca milionul nu o sa-l pupe Gino ca trebuie sa-si recupereze Oli. Tu spui ca "se stie" ca pierdea pe linie ca sa-si recupereze. A plecat la Timisoara ca sa mai recupereze ceva. Si atata vreme noi am avut investitor si nu stiam. Ce dragut! Subscriu la cele spuse de Miril legat de faptul ca nu e scuzabil, daca asta ar fi fost motivul. Plastic treaba asta s-ar traduce asa: la noi in curte rahatul putea iar voi l-ati luat si l-ati pus drept bibelou.
Nu exclud nici o posibilitate de rezultat. Dar nu cred ca veti avea meci usor la Brasov.

Darkslowstar
6th April 2005, 12:03
Tot in ultimii ani, de fapt chiar sezonul trecut Poli v-a batut cu 3-0 la Brasov. De atunci nu ati mai facut achizitii importante, ba chiar l-ati vandut pe Buga, in schimb Poli s-a intarit. Sunt sigur ca dupa episodul cu Bacau, jucatorii de la Poli nu vor trata meciul ca pe unul usor.


Sezonul trecut a fost a fost sezonul trecut, atunci eram noi favoriti si voi ati batut, acum sper sa se repete scenariul. :)
Te inseli, am facut un transfer important, Pesici, un super-portar. Intreaba-i pe galateni si pe bacauani cum a zburat din bara in bara, la Galati cu capul spart de ciocnirea cu Nanu.

Funpoli, ma gasesti aici si daca luam bataie. Daca nu ma crezi, poti sa verifici in arhiva la alte meciuri cand am luat bataie. Eu am spus ca sper sa batem, voi sunteti cei superincrezatori. Pe asta ma si bazez pt. ca lotul lui Poli e net superior si pe mentalitatea jucatorului roman. Nu cred ca au invatat ceva din meciul cu Bacaul, asta trebuia facut din copilarie (juniorat).

Vine careva din voi la meci? In presa brasoveana au transpirat zvonuri (probabil de la Timisoara) ca ar veni 5000 de polisti la meci. Eu sincer ma indoiesc ca vine chiar toata CVUCS pt un meci cu amaritii nostri. :)

Uite si linkul cu pricina:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=237683#post237683

L|L|aKu-
6th April 2005, 12:49
Eu nu pot sa vin din motive personale. nu vor fi nicidecum 5000, dar sigur vor fi peste 500. s-au anuntat multi ca vin. se merge probabil si cu autocarul si cu trenul. sunt vreo 200-300 care merg oricum in fiecare deplasare. si mai sunt care merg ca mine, cand le permite timpul. dar 5000 ma indoiesc ca vor merge.

Bancaru, vezi tu de FC National, echipa pe care de altfel o simpatizez de cand ma stiu. Poate si de mila ca are echipa dar nu are suporteri. nu trebuie sa mori tu de grija noastra. noi avem incredere in Oli. si in plus sunt acum la Timisoara multi jucatori care joaca [virgula] cu sufletul. i-as da exemplu pe Balace sau Moldovan, care nu ar avea nici un motiv sa tranteasca un meci. la fel Caramarin, care am citit pe undeva ca s-a indragostit de Timisoara si cauta sa-si cumpere un loc unde sa se stabileasca aici. si lista continua.

nu stiu ce se va intampla in acest meci, dar eu vad un X2 realist, la fel cum la Rapid-Poli din pacate [desi sper din tot sufletul sa nu am dreptate] vad un 1 solist. dupa mine putem castiga toate meciurile pana la meciul cu Rapid. acel meci e primul test important. in plus, eu spun ca deplasarea de la Otelul e mult mai grea decat cea de la Brasov, la fel cum meciul cu Bacaul am spus de la inceput ca va fi mai greu ca cel cu Brasovul [chiar daca l-am avut acasa]. din primele 4 meciuri de Bacau si National mi-a fost frica. acum ca am trecut de ambele hopuri ncep sa cred in echipa asta si sper ca pana la meciul cu Rapid sa incercam sa ne omogenizam, pentru ca avem nevoie. Rapid joaca altceva in inceputul asta de retur. mi se pare cea mai in forma echipa in momentul asta.

miril
6th April 2005, 12:53
A jucat si cu o echipa care, la forma la care se afla, mai are putin si intra in lupta pentru retrogradare. CFR-ul, verisora...regionala. Prietene, mila este un cuvant...umilitor. Noi avem nevoie doar de sponsor, suporterii se (re)activeaza sau/si inmultesc daca sunt performante majore: campionatul si cupa.

Darkslowstar
6th April 2005, 13:46
500 mi se pare si mie o cifra rezonabila. In sfarsit, sper sa ajung si eu la Brasov si o sa va spun exact cati sunt (poate ma apuc sa-i si numar :D)

semmaka
6th April 2005, 13:51
Ce de raspunsuri trebuie sa dau...
@Liliacul: nu ma mai trag de par pentru ca nu mai am. De ciuda... de ciuda ca ne-a salvat tocmai Oli (fie vorba intre noi ce sacrificiu a facut saracul... Mi-e mila de el. L-am vazut eu cum se zbatea si cum il implora pe Gino sa nu-l vanda. Spunea ca Nationalul e viata lui. Ca a glumit cand a spus ca tine cu Steaua de mic.) Deci astept sa-mi creasca pentru a avea o baza.
@The Hun, cu greu am inteles ce vrei pentru ca am avut o senzatie de deja vu. Citeste ce ai scris in mesajul dinaintea celui postat de mine cu referire la treaba asta si ai sa vezi. Stii tu ce va de ma intrebi pentru ca eu nu am nominalizat.
Semakka, dar cati bani crezi tu ca a investit Oli de a tot recuperat. Pai sa-ti zic eu de unde se mai tot zice ca a recuperat: cand a plecat la Steaua (se batea sa-l ia acolo si pe Ovidiu Petre ca sa-si recupereze), cand a plecat Ovidiu Petre la Galata se zicea ca milionul nu o sa-l pupe Gino ca trebuie sa-si recupereze Oli. Tu spui ca "se stie" ca pierdea pe linie ca sa-si recupereze. A plecat la Timisoara ca sa mai recupereze ceva. Si atata vreme noi am avut investitor si nu stiam. Ce dragut! Subscriu la cele spuse de Miril legat de faptul ca nu e scuzabil, daca asta ar fi fost motivul. Plastic treaba asta s-ar traduce asa: la noi in curte rahatul putea iar voi l-ati luat si l-ati pus drept bibelou.
Nu exclud nici o posibilitate de rezultat. Dar nu cred ca veti avea meci usor la Brasov.


Pocnesti de atata invidie si cauti nod in papura la orice. Esti ca un copil ...... ce plange ca i-au luat aia mari jucariile. Calmeaza-te. N-ai nici tu habar de ce bani s-au invartit si cum s-au invartit, si nu cred ca va puteti plange de ceva.

miril
6th April 2005, 13:56
Nimeni nu are habar. Ca asa-i la noi.

semmaka
6th April 2005, 13:58
A jucat si cu o echipa care, la forma la care se afla, mai are putin si intra in lupta pentru retrogradare. CFR-ul, verisora...regionala. Prietene, mila este un cuvant...umilitor. Noi avem nevoie doar de sponsor, suporterii se (re)activeaza sau/si inmultesc daca sunt performante majore: campionatul si cupa.


Pe suporterii astia nu dau doi lei. Anul asta daca ia stiaua titlul vor fi stelisti iar la anul Polisti ca va lua Poli titlul. Acestor suporteri le-as da foc.

Nu tine nimeni cu National din mila, ci pentru ca a avut (aproape) tot timpul ambitia si puterea sa le dea peste bot la "granzi". Ca sa stii si tu si bancaru cel ofticos ca National e o echipa simpatizata de multi si respectata de cei mai multi, cand ne-ati batut cu 4-1 in tur nu v-a huiduit nimeni, dimpotriva, ati fost aplaudati. Dar fratilor, aici e topic despre Brasov - Poli, si e plin de bancari :) . Sa inteleg ca simpatizati si voi pana la urma cu Poli, desi unii dintre voi vreti sa dati de inteles contrariul?

miril
6th April 2005, 14:01
Semmaka, asta-i un topic apartinand unui forum al tuturor suporterilor. Am fost tot timpul in topic. In schimb daca ma uit mai atent... Cand cineva face aluzii colaterale, in cazul acesta un polist, este greu sa-i raspunzi pe un alt topic. Tu cum ai face? In ceea ce priveste simpatiile nu mi le-am ascuns niciodata. Adica echipele din Ardeal, Banat si Crisana, Poli Iasi si...cam atat. ...X2. Ah, am uitat, republicanii, pardon, gazarii!

Darkslowstar
6th April 2005, 14:33
Sa inteleg ca simpatizati si voi pana la urma cu Poli, desi unii dintre voi vreti sa dati de inteles contrariul?

Nu, tin cu Brasovul, din motive lesne de inteles. :D

Bancaru
6th April 2005, 15:18
Daca nu vine Mahomed la munte, vine muntele la Mahomed. Nu ai veni tu, Liliacule, la Bucuresti la echipa pe care o simpatizezi de cand te stii, iata ca a venit echipa la tine. Daca tot esti asa milos poti sa faci si niste donatii substantiale. Cred ca iti dai seama ca sunteti ultimii de grija carora mor. Parul mi l-am smuls dar cu muritu'... Plus ca sunt cam ocupat. Eh, daca se muta Caramarin in Timisoara chiar ca nu mai are nici un motiv sa tranteasca vreun meci. Ma intreb ce naiba se intampla cand juca si locuia in Bucuresti. Al naibii! Balace? Ce e cu Balace? O fi mostenit vreo mina de aur de la Frank Timis si noi nu am aflat? Eu nu spuneam ca va tranti Poli in viitorul apropiat. Eu am spus ca adoata si odata veti ajunge la fundul sacului, pentru ca nu vad pe mafiotii aia sa aiba intentii serioase cu bataie lunga. Si atunci orice este posibil. Pentru ca Oli nu este la prima abatere. Prietenii stiu de ce. Pe mine nu ma intereseaza de ce a calcat stramb. Pe mine ma intereseaza ca s-a intamplat. Sub nasul lui. Sa zicem ca nu a fost implicat deloc. Oricum stie muuuult mai multe decat am putea noi sa banuim. De ce nu s-a dus in fata presei sa zica: "Imi bag picioarele in Gino si in clubul lui. Eu sunt cinstit nu mananc *****."? Daca unul fura de foame iar altul din obisnuita e vreo diferenta din anumite puncte de vedere? Multora le este foame. Unii incearca sa faca ceva cinstit, altii rabda. Dar nu toti fura. Deocamdata Oli e in banca lui.
Vreau sa va rog ceva, pe toti timisorenii. Fara nici o tenta de misto ieftin sau rautate. Va rog sa postati aici cateva articole din presa locala referitoare la banii care s-au virat si cati de la BKP catre club. In plus ceva despre imbunatatirile facute. Multumesc.

Semakka, baiatule. Nu plesnesc de invidie sau nu imi smulg parul (il mai tai din cand in cand). Sa stii ca nu mi-a cazut bine (dar asta nu e vina ta si am mai spus-o) ca au venit niste hoti cu o pungunta de bani si ne-au luat mai tot. Tu cum te-ai fi simit in locul meu. Daca plecau in 4 zari era mai acceptabil, pentru ca era clar ca situatia clubului nu e roza, dar cand cauti oferte vrei bani buni. Asa... primu' venit primu' servit. Eu nu am blamat pe jucatorii care au plecat, nu mai mult decat o faceam de obicei cand isi dadeau in petec. Eu stiu mai bine decat tine ce pot sau nu cei plecati. Stiu ce au facut rau si cand. Acesti jucatori au fost martorii ratarii a doua campionate si a unei Cupe. Cum s-a intamplat... nu stiu, dar ceva cantec a fost. Nu ma intereseza ca Moldovan nu mai face blaturi (dupa ce a parasit Dinamo). Cu o floare nu se face primavara. Asta ca sa spun un proverb, nu ca floarea ar fi el. Baietii astia rai de la BKP nu au nimic sufleteste cu Poli. Pe voi va incanta ca dau bani. Corect! Pe mine ma doare in fund. Dar ma supara ca ne-au luat la pret de dumping si ca ne-am si plecat capul. Pe aceasta cale ii multumesc si lui Gino.
Dar ca sa ma faci tu prostut... Daca ai par pubian fii tare si zi-mi ca sunt prost. Atunci iti zic si eu ca esti bou. Nu vitel.

semmaka
6th April 2005, 16:12
Timisorenii au trecut de atatea ori prin asa ceva, ba chiar am trecut prin mai rele. Lua Dinamo la pachet cate 4 jucatori, Dinamo, nu orice echipa. Si pe 3 lei, ca grosul mergea in buzunarul lui Boit sau cine mai stie al cui. Dar nu am injurat Dinamo pentru asta ci conducatorii de la Poli. Asa cum tu ar trebui sa te iei numai de Gino, nu ai de ce sa te iei de noi, Poli nu i-a furat. Vinovat e cel care a acceptat, e singurul care putea zice NU dar nu a zis: Gino. N-am zis ca esti prost, am zis doar ca nu esti corect cand arunci cu noroi in Poli.

Sper ca data viitoare sa-mi scrii nickul corect, asta daca ai ceva caracter in tine.

miril
6th April 2005, 16:17
Dudu, Beldeanu, Nastase, Kassay, Tanasescu, Mircea Sandu, Dumitriu IV, Manta. Toti dintr-o lovitura. Cu exceptia unuia, toti jucatori care au facut parte din Nationala Romaniei. Asta a propos, de istorie.

Bancaru
6th April 2005, 16:52
Semmaka, imi cer scuze daca am gresit nick-ul si ai inteles altceva. Nu e cazul sa pomenesti de caracter, ca nu ma ascund dupa porecle. Daca vreau sa-ti zic ceva iti zic. Ai vazut. Deci scuze.
Din cate imi aduc eu aminte ii cam injurati pe cei de la Dinamo. In limta decentei poate unii. Ca si mine. Eu nu mi-am scos si nu mi-am bagat. Nici nu cred ca ar trebui sa o fac. De ce trebuie sa scriu de jde mii de ori si tu (voi) sa nu intelegi(eti) nu am nimic cu voi. Chiar in mesajul precedent am spus asta.

Sa stii ca nu mi-a cazut bine (dar asta nu e vina ta si am mai spus-o) ca au venit niste hoti cu o pungunta de bani si ne-au luat mai tot.

Nu spuneam ca m-ai facut prost. Eu te-am facut vitel. Bland, sa zicem.

Esti ca un copil prostut

semmaka
6th April 2005, 19:22
Semmaka, imi cer scuze daca am gresit nick-ul si ai inteles altceva. Nu e cazul sa pomenesti de caracter, ca nu ma ascund dupa porecle. Daca vreau sa-ti zic ceva iti zic. Ai vazut. Deci scuze.
Din cate imi aduc eu aminte ii cam injurati pe cei de la Dinamo. In limta decentei poate unii. Ca si mine. Eu nu mi-am scos si nu mi-am bagat. Nici nu cred ca ar trebui sa o fac. De ce trebuie sa scriu de jde mii de ori si tu (voi) sa nu intelegi(eti) nu am nimic cu voi. Chiar in mesajul precedent am spus asta.


Nu spuneam ca m-ai facut prost. Eu te-am facut vitel. Bland, sa zicem.


Asta cu copil prostut nu o interpreta ca nu am intentionat sa te fac prost, doar vroiam sa-ti spun ca exagerezi cand ne ataci. Hoti sau nehoti, in ceea ce priveste fotbalul nu au faultat Nationalul cu nimic.

lucirvr
6th April 2005, 19:43
Bai georgelutilor intrati pe mirc daca vreti altceva; aici e vorba de bv vs poli; subscriu la cei 500 de suporteri de la poli, si sunt sigur ca voi fi intre cei 3000 de brasoveni care nu o sa se auda decat daca echipa o sa joace (mi-aduc aminte ca au fost la meciul cu steaua de anul trecut 15000 si tot nu ne-am auzit, dar si acum cativa ani tot 15000 cu fcm bacau si se faceau valuri tot meciul); sper un 2-1 pt noi; hai steagu !

FcPoliFan
6th April 2005, 20:04
Trecand peste conversatiile "amicale" de pe acest thread, vreau sa privesc doar la jocul lui Poli: in primele doua meciuri toata echipa a jucat incredibil de bine - chiar neasteptat de bine - si s-a impus fiindca a jucat fotbal si a meritat. Meciul cu FCM a fost ciudat si tulburator, mai ales in prima lui jumatate, asa ca, dupa umila mea parere, cred ca partida cu FC Brasov nu va face decat sa contureze mai bine imaginea pe care o am asupra actualul lot. Sunt convins ca daca joaca asa cum stiu ei mai bine pot castiga, dar nu stiu la ce sa ma astept de la ei...pe deasupra, n-am nici o idee cum joaca Brasovul, dar vazandu-i unde sunt in clasament (si fiind in cunostiinta de cauza asupra modalitatilor de a ajunge acolo) tind sa cred ca e loc de mai bine.

Ah, si tare-s curios sa vad cine e acest super-portar...

baden
6th April 2005, 21:17
bate poli ... cel putin asa mi-a iesit dupa ce-am facut calculele pe hartie. E clar ca timisoara e mai buna iar brasovul nu poate sa aiba nimic contra :)

ADelPiero
6th April 2005, 23:01
nu vad cu ce ar iesi Brasovul in evidenta... sa puna probleme Timisoarei :confused:

fia
6th April 2005, 23:12
Timisoara joaca bine, ar trebui sa bata... Dar pe de alta pate legea probabilitatilor spune ca odata tot trebuie sa piarda... Daca e acum :D?

ADelPiero
7th April 2005, 01:45
ma indoiesc ... nu se poate ... chiar Florin Batranu zicea ca nu sunt salvati :D

DIXX
7th April 2005, 09:34
In Transilvaniaexpres de azi scrie ca Poli au rezervat doar 300 de bilete la Brasov.Din pacate adevaratii brasoveni sint plecati au mai ramas doar moldovenii si lachetii asa ca nu e o problema sa cistige fondul sonor si cu astia 300.De meci nu mai zic nimic,fiecare tine cu echipa lui si gasesc normal sa fie asa,cit despre retrogradare am zis intotdeauna ca daca nu meritam sa raminem in prima divizie mai bine retrogradam fara a recurge la blaturi si lasam locul altora mai buni ca noi acum.

Darkslowstar
7th April 2005, 10:39
nu vad cu ce ar iesi Brasovul in evidenta... sa puna probleme Timisoarei :confused:


Jucand fotbal? Nu crezi ca pot?

semmaka
7th April 2005, 12:24
Vrei sa zici antifotbal. Aveti putine sanse, serios.

ADelPiero
7th April 2005, 12:29
n`am mai vazut de mult pe Brasov, sa joace fotbal

be@
7th April 2005, 12:32
O sa-i vezi in meciul cu Tm.

Darkslowstar
7th April 2005, 12:45
n`am mai vazut de mult pe Brasov, sa joace fotbal

Tu probabil n-ai vazut de la Brasov-Apullum 4-1. :drak:

Semaka, ca sa batem Poli, asa cum ne arde buza, va trebui sa jucam fotbal.

ADelPiero
7th April 2005, 12:47
Dark, nu umbla la istorie... nu dezgropa mortii :D ...

DIXX
7th April 2005, 13:06
De cite ori posteaza DelPiero contra noastra se intimpla sa luam puncte frumoase.Frate tine-o tot asa,pe tine nu ne putem supara oricum.

Darkslowstar
7th April 2005, 13:14
Mai ales ca ne esti si foarte simpatic :) si pe deasupra ne porti si noroc.

ion ghetler
7th April 2005, 13:26
Timisoara cu o victorie la Brasov are toate sansele sa urce pe locul 7.Un 2 sigur la acest meci.

Bancaru
7th April 2005, 13:30
Semm, eu nu m-am luat de voi ca de niste hoti. Eu m-am luat de BKP ca de niste hoti si niste nimeni, pana la urma, care au venit cu caramida si i-au rupt biroul lui Gino (si buzunarul interior de la jacheta) pentru ca stiau de ce e capabil omu' cand vede verde. Eu am parerea mea despre banii lor. Voi sunteti chiar simpatici. Daca nu ma cresi cauta sa vezi posturile mele despre Poli si galeria (sau compania, cum vrei). Plus ca m-a mai suparat Olita (putin) ca a uitat de unde a plecat si ce rahat a mancat. Ca a mancat si d'asta. Daca e o mica urma de basinica ce vine din gura lui, macar putea sa taca.
Eu cred ca bata Brasovul, pentru ca au cutitul mai aproape de os decat voi. Si nu numai ca sunt presati, dar nu au echipa de 2 lei (usori).

Bega
7th April 2005, 13:41
Chiar pe 6
Daca Bistrita nu bate la Bacau
Daca Sportul nu bate acasa pe Arges
Daca Otelul nu bate in deplasarea de la Farul
Daca Clujul bate acasa la o diferenta mai mica cu un gol decit Poli
Prea multi de "daca", desi n-ar fi excluse rezultatele astea
Si, la urma urmelor, de ce ne grabim?

daWhiGga
7th April 2005, 15:47
Cred ca bate Poli si sper sa se joace fotbal

DIXX
8th April 2005, 09:43
Stie cineva daca se poate vedea meciul si pe N24?

24-DON
8th April 2005, 10:08
meciul e doar pe national

alt.core
8th April 2005, 10:40
stie cineva ceva variante de cazare la Brasov?
la un pret cat de cat uman, nu mega-hotel... o pensiune, un motel?

Bancaru
8th April 2005, 11:28
Poti sa pleci de azi si sa stai in Bran (sunt vreo 25 de km) la Tanti Letitia la pensiune. Manaci, bei, hodina... Te duci la meci si te intorci.

lucirvr
8th April 2005, 12:21
Nu-ti recomand cazari in Bv , (scumpete), dar ia in seama varianta de mai sus, sau sunt 2 pensiuni una in Harman Dinasty 10 km de bv, si una in sanpetru bielman 4 km de bv in conditii OK

miril
8th April 2005, 13:42
Sau la rudele mele din Rasnov. Din pacate, pentru moment, lucru este valabil doar pentru...bancari.

tudor
8th April 2005, 15:23
daca vine alt.core cu un "bancar", cu Caramarin de exemplu, il primesc rudele ? :D

Bancaru
8th April 2005, 15:53
Asta e ca aia: doi olteni trecura podul, dupa ei "trecuradoi"... Nu stim la ce echipa joaca ei.
Pai bine ma, Tudore, Caramarin mai e bancar? Nu ai auzit ce vrea sa faca? Sau daca nu are cazare e bancar?

El Nińo
8th April 2005, 23:48
Brasovul e varza nu vad cum ar butea sa ne bata.
Eu zic ca vom cashtiga la doua goluri diferenta. :)

DIXX
9th April 2005, 10:32
Sa cistige cine merita zic eu.Va doresc succese dupa meciul cu noi.

24-DON
9th April 2005, 10:41
URAAAAAAAAA, Craiova e in BBBBBBBB, sa urmeze si Braovul, si daca mai cad Bistrita :degete: sau Bacau :degete: ar fi ireal de frumos. Sa moara toti blatistii :ciocan: . Apoi sa moara si Sandu si Dragomir :rosu:

E adevarat ce se spune cu primele astea uriase pentru noi (poli)? daca batem iar ii facem miliardari pe polisti. Merita. Forza VIOLA, asteptam campionatul, si poate chiar cupa UEFA de anul asta - sunt doar 12 puncte e recuperat!!!!!!!!!!!!!!

ADelPiero
9th April 2005, 10:52
nu poate face fata brasovul, presiunii venite din partea lui POLI :cool:

florynus
9th April 2005, 12:46
Ca bine mai zici /hello /hello /hello . Hai Poli :ok:

apparte
9th April 2005, 13:19
Nu cred sa faca ceva azi brasovenii!Cel mult X(am votat totusi 2).

DIXX
9th April 2005, 14:40
DelPiero iar te bagi in seama aiurea si dupa meci iei lama si te tai.Pe timisoreni ii inteleg perfect e echipa lor si e normal sa tina cu ea dar tu cam de mult timp ma cam calci pe bombeuri.Sa se traga oare de la fapul de la faptul ca va batem non stop acasa si la voi?
_______FORZA STEAGU!!!_______

ce_bine_e
9th April 2005, 14:58
haide timisoara;)...castigatzi tot, fara penultima etapa in care luatzi bataitza;)....meciu de azi va fi unul interesant de x 2;)....parerea mea

Paul
9th April 2005, 15:08
Cred ca se apropie sfarsitul seriei lui Poli Timisoara.

Meci de 1x , BV o trupa tare acasa , Timisoara nu e de neinvins ...

DD-Viola
9th April 2005, 16:02
..nu-i musai , dar putem castiga ...Haide Poli !

Paul
9th April 2005, 16:14
Logic , aveti prima sansa , dar cred ca azi o luati pe coaja ...

be@
9th April 2005, 16:44
A inceput curajos Brasovul.....Sa vedem ce va fi !

Paul
9th April 2005, 16:56
1-0 Coman :)

Nemeritat

miril
9th April 2005, 17:00
Brasovenii rateaza, P.Oli marcheaza! Parca ar fi Milan-Inter de miercuri, cu echipa gazda...inversata.

ionutz_TM
9th April 2005, 17:13
of of of Paule...ca parca Steaua ta ar juca minunat tot timpul
totul e nemeritat, pina si ce se intampla in Bucuresti e nemeritat pt restul tzarii

Paul
9th April 2005, 17:43
Nu bre , da nu se supara nimeni daca BV avea 2-0 in minutu 15

DD-Viola
9th April 2005, 17:46
...0-1 Ocaziile de gol a lui Poli sant mult mai clare ( deci rezultat meritat ) si pare ca echipa se indreapta spre o noua victorie in fata Brasovului care nu-i in stare sa lege jocul , insa lupta "eroic" pentru a obtine macar egalitatea.... Haide Poli !

Paul
9th April 2005, 17:48
auzi la el ocazii clare...
Unde au fost ele clare , ca eu le-am vazut pe ale Bv`ului mai clare...
E drept ma uit si la Sportul - Arges , dar in esenta vad meciul lui Poli
Neconvingator...

ionutz_TM
9th April 2005, 17:49
Bre, bre...tot cu branza si cu oile esti si tu...
exact ce spuneam mai devreme!
mananci si semintze in fatza televizorului? vezi unde scuipi cojile...

DD-Viola
9th April 2005, 18:00
...Paul ,io cred ca tu te uiti pe Cartoon Network...si daca nu , ar fi mai indicat oricum sa o faci , poate acolo intelegi cate ceva...pt fotbal mai tre' sa cresti un pic .

Paul
9th April 2005, 18:03
goood job
cate ocazii a avut poli in repriza a II ???

DD-Viola
9th April 2005, 18:09
...Cate pase pot lega Brasovenii ?...3-4 , atat , in rest ?...tot Poli conduce jocul ....
Din nou arbitrii i-si fac "datoria"...anuland un gol perfect valabil pt Poli...ce ocazie mai mare poate fi ???...daca va fi egal stim din ce cauza , insa Poli merita victoria .

ionutz_TM
9th April 2005, 18:13
Paul...sa vedem maine echipa ta favorita...
ai vrea tu sa castige...dar e greu...doar sa nu-tzi ajunga echipa in ultima etapa la mana Politehnicii
ce vei mai spune atunci?

Catalanul
9th April 2005, 18:15
Gol valabil pt. POLI, dar anulat de sAlomir pe motiv de offsaid! :mda: :rosu:

DD-Viola
9th April 2005, 18:21
...Final 0-1 , REZULTAT MERITAT ...Bravo Poli !

ce_bine_e
9th April 2005, 18:26
da, felicitari!

simpson
9th April 2005, 18:30
Felicitari poli... s-ar parea ca s-a mai ocupat un loc spre b, stiind ca brasovul va mai primi vizita rapidului, a lui dinamo si a stelei...

24-DON
9th April 2005, 18:36
putem prinde podiumul campionatului

24-DON
9th April 2005, 18:36
putem prinde podiumul campionatului

Bancaru
9th April 2005, 18:36
rezultat normal. La ce arata Brasovul... trebuie sa se gaseasca alte 2 mai proaste decat echipa asta. Cred ca ar trebui rechemat Marius Lacatus. Nu au jucat nimic. Partea dreapta in directia de atac era varza.
Dark, eu va tin pumnii in continuare si sper sa va reveniti.

24-DON
9th April 2005, 18:37
putem prinde podiumul campionatului

baden
9th April 2005, 18:38
brrrrr ... deja se vede concurenta acerba pentru B ... s-au stabilit candidatele ... urmeaza sa se intreaca in rezultate cat mai proaste

DIXX
9th April 2005, 19:32
Nu meritam sa stam in A cu echipa asta dar asta e.Nu jucatorii sint vinovati,atit pot ei.Succes in continuare Poli.

ADelPiero
9th April 2005, 19:44
victorie la limita ... felicitari POLI !

lucirvr
9th April 2005, 19:53
Felicitari Poli, nu ati aratat mare lucru dar noi nu am aratat nimic; La noi ne mai trebuie cativa ani sa ne dam seama ca jucatori ca Miclaus, Sarmasan, chiar Bodea (omul siguranta - toate mingile trebuie sa iasa in aut sau corner_) nu au ce cauta in Divizia A, si din pacate daca din aparare dam cu sutul in minge si scapam, mijloc nu avem deloc (exceptie Isaila, si poate Sandor la cateva faze) si atacul inseamna la noi mingi aruncate pe varfuri si cornere (o as ajungem sa aplaudam ca in anglia). Asta este. Hai Steagu

E_C_D
9th April 2005, 20:46
Pe langa faptul ca rezultatul ajuta vizibil Argesul si Iasul totusi Poli chiar daca nu a jucat cel putin ca in meciul cu National este cu mult peste Brasov . Incet incet se repeta povestea cu Chelsea din Anglia si daca banii or sa vina in continuare poate la anu sa mergeti in UEFA ; nu vad ca anu asta sa iesiti pe 3 si nici la anu sa va luptati la titlu nu c a nu ati avea jucatori dar o echipa din provincie nu e obisnuita sa tina ritmul cu bucurestenii . Chiar sunt curios la finalul sezonului ce se va intampla cu Moldovan si Contra?

ce_bine_e
9th April 2005, 20:49
3h3 3h3 3h3...care ziceai ca sunt principalele candidate pt retrogradare?

Puc
9th April 2005, 22:19
Poli ,jos pălăria!

Paul
9th April 2005, 23:46
cand te gandesti ca in tur au strans 15 p , iar acum 12 in 4 etape ...

miril
10th April 2005, 00:04
De fapt, pe primul loc in divizia A, cu mari sanse de a cuceri titlul se afla echipa P.Oli National Bucusoara, cu 39 de puncte. Eu zic ca asta va fi noua campioana.

Poli Timisoara
10th April 2005, 00:29
miril, tu noaptea poti sa dormi de grija lu' P.Oli ? ce naiba esti asa complexat ? cand o lasi moarta cu tachinarile la adresa echipei Poli TM ? Draqu va mai intelege,cand fura cu nesimtire dinamo jucatori din toata tara (mai ales din Timisoara si Craiova) toti erau cu ciocu' mic,la fel cand bacaul a cumparat locul clor din baia mare...nimeni nimik ! atata va excitati.... :degete: :ciocan:

Poli Timisoara
10th April 2005, 02:00
Apropo miril,felicitari !!!

Darkslowstar
10th April 2005, 04:48
Poli a invins meritat. Steagu', desi a avut 2 mari ocazii mari in debut (fata de 1 a lui Poli) si a luptat, sa- vazut ca in momentul de fata nu poate mai mult.
S-au vazut roadele politici de a ne vinde toate vedetele si de a nu aduce in loc jucatori de acesi calibru.

Super spectacolul CVUCS, jos palaria. M-a enervat in schimb bannerul cu "sustineti echipa locala, nu echipele din Bucuresti. Indivizii care l-au adus la meci probabil erau "high". Chiar m-a enervat faza asta, unde naiba credeti ca ati venit.

PS Moldovan e varza (anchilozat), nu mai are ce cauta la Nationala

MARCELC
10th April 2005, 05:12
cand te gandesti ca in tur au strans 15 p , iar acum 12 in 4 etape ...



VA ROADE INVIDIA TARE SAU CARE E PROBLEMA CEI IMPOTRIVA LUI POLI....

TZEFERU
10th April 2005, 06:47
...Final 0-1 , REZULTAT MERITAT ...Bravo Poli !

Viola...asta se "stropeste" cu jinars si se "spala" cu bere din cite stiu io....
Pacat ca nu ati avut echipa asta macar de la jumatatea turului. Distanta de puncte e cam mare fata de primul loc, altfel ati fi fost poate prin zona.
Sper ca la vara sa se mai plombeze si pe la noi lucrurile si apoi de la anu cot la cot...."atakeeeee"....spre directia SE.

miril
10th April 2005, 08:35
Danny, de ce interpretezi tu cele spuse de mine ca pe ceva negativ ce vizeaza Poli Timisoara? Remarca mea s-a vrut sa fie un elogiu adus lui Oli si nucleului bancar. Asa a inceput si turul, cu opt victorii, un egal si o infrangere, echipa fiind FC National. Poli nu face decat sa continue "traditia". As fi inteles pe undeva daca o astfel de "primire" ar fi venit de la unii suporteri stelisti, dar iata ca reactiile vin de unde te astepti mai putin. Oricum, nu ar fi trebuit sa te simti vizat si sa reactionezi astfel. Nu asta era scopul meu. Eu sunt un suporter fidel al Progresului si intotdeauna m-am bucurat de succesele lui Dudu, Beldeanu sau Nastase, in echipele unde au jucat. Acum sper sa ma intelegi pe drept ce am vrut sa spun. In rest, merci si felicitari, P-Oli (scriu asa ca un elogiu adus lui Oli, poate cel mai talentat antrenor din generatia "tanara")! Hai Progresul!

R. O`Sullivan
10th April 2005, 10:34
Victorie meritata, obtinuta pe teren... Nu stiu de ce aveam impresia ca Brasovul o sa castige, dar m-am inselat. Se pare ca am fost influentat de aptitudinile ``bistritene`` ale Brasovului din ultimii ani :D

Paul
10th April 2005, 10:45
VA ROADE INVIDIA TARE SAU CARE E PROBLEMA CEI IMPOTRIVA LUI POLI....

ma doare fix in papuc de poli , si de punctele adunate de ei , fiindca la anu nu vor mai putea tine pasu.

BkP aia au probleme in Ro , iar unii jucatori Contra si Moldovan in special vor pleca la vara ...

Ei sunt baza , ca in rest sunteti o echipa de pluton ,insa cu un solid cat de cat

Poli Timisoara
10th April 2005, 11:51
PAUL,ai sa te convingi ca BKP-ul nu au probleme deloc,poate nu ai vazut ultimile stiri de la tv si presa...ia mai informeazate si vezi,se pare ca BKP-ul vor cumpara din nou RAFO....au bani "cash" !!! si daca pleca Moldova si Contra care e problema ? si stelutza ta a pierdut jucatori si catzei la fel....o sa luam alti,mai buni...poate chiar de la voi sau caini ca eh....avem bani !!! Servus

ce_bine_e
10th April 2005, 11:51
asa e ...imi pare rau sa o zic dar de la anu va fi iarasi "greu" degeaba va avantatzi cu declaratzi din astea, vreau sa vad un poli tim-rapid, steaua, sau dinamo sa vedem ce putetzi atunci!...oricum felicitari si daca atzi avea acest lot un campioan intreg sunt sigur ca faceatzi ravagi!...dar se pare ca il vetzi avea numai un retur;)

florynus
10th April 2005, 13:47
Moldovan s-ar putea sa mai ramana ceea ce si cred. Contra s-ar putea sa mai fie imprumutat inca un an. Asa ca nu va bucurati degeaba. :drak:

miril
10th April 2005, 14:58
Jocul lui Poli nu sta in Contra si Moldovan, ci se bazeaza pe jocul colectiv gandit de Olaroiu. Fara mijlocul tinut de jucatori precum Coman si Caramarin, Poli nu ar fi bifat maximum de puncte posibil. La National, Olaroiu practic i-a recreat pe cei doi si sunt sigur ca ii va recrea si pe jucatorii timisoreni care se aflau la echipa inaintea venirii bancarilor. Concluzia, cheia succesului, in opinia mea, consta in transferul lui Olaraoiu, un antrenor de mare perspectiva.
Din nefericire pentru brasoveni, ei au plecat fara puncte din acest meci si le va fi greu sa le recupereze din deplasari, mai ales ca meciurile de acasa sunt foarte grele. O sansa ar surveni, pe langa faptul ca brasovenii vor lupta pana la capat, daca una din candidatele la retrogradare ar intra intr-o pasa foarte proasta. Una din aceste echipe ar putea fi Apulum. Poli Iasi isi joaca, pana acum, cartile cu curaj, iar CFR a stopat degringolada deocamdata. In opinia mea, U. Craiova pare condamnata, iar echipe precum Bacaul si Bistrita "au resurse", iar Argesul stie sa se salveze. Sportul este prea buna sa intre in acesta zona de discutii, iar Otelul a adunat ceva puncte. Cat despre National, suntem, inca, o echipa solida si departe de zona minata.

Carlos Gambino
10th April 2005, 16:44
Jocul lui Poli nu sta in Contra si Moldovan, ci se bazeaza pe jocul colectiv gandit de Olaroiu. Fara mijlocul tinut de jucatori precum Coman si Caramarin, Poli nu ar fi bifat maximum de puncte posibil.
Ai dreptate Miril. Eu chiar ma hazardez si spun: chiar daca pleaca Moldo si Contra din vara, tot vom avea o echipa extrem de puternica...oricum banuiesc ca se vor face cateva transferuri care sa-i inlocuiasca pe cei doi ! ;) Dar in momentul de fata, dat fiind faptul ca Oli si-a gandit jocul cu ei titulari, au devenit indispensabili... :ok:
Dar asta nu inseamna ca Moldo si Contra nu au valoare ! Dimpotriva, la ora actuala sunt peste toti jucatorii din acest campionat care evolueaza pe acelasi post cu ei...si vor dovedi asta pe teren...sunt sigur ! :yeah:

PS
Btw, felicitari pentru fantasticul meci cu Rapidul ! :ok: Asemenea meci vezi odata la 10 ani...

miril
10th April 2005, 16:57
Cred ca il veti vedea la voi, din nou, pe Olah, un jucator poli(predestinat, nu?)valent, de mare perspectiva, care in cel mult doi ani ar putea bate la portile Nationalei. Bineinteles ca sunt jucatori valorosi, iar in ceea ce-l priveste pe Contra, este ultima lui sansa serioasa sa redevina ceea ce a fost, mai ales daca va juca ca mijlocas dreapta. Nu ca sunt...nationalist, dar cand Ov. Petre va reintra, sper la forma care l-a consacrat, apararea va scapa de griji, iar atacul va avea mingi.

be@
10th April 2005, 17:10
miril,da' de ce crezi tu ca s-ar intoarce Olah la tm ? Nu crezi ca ne-au luat destui jucatori ?????????GATA,LE AJUNGE !!!!!! SA MAI IA SI DIN ALTA PARTE !

Carlos Gambino
10th April 2005, 17:39
Cred ca il veti vedea la voi, din nou, pe Olah, un jucator poli(predestinat, nu?)valent, de mare perspectiva, care in cel mult doi ani ar putea bate la portile Nationalei.
Pe Olah il regret...stia el ce stia atunci cand a cerut un salariu mai mare ! Il merita pe deplin...dar probabil conducerea si-a facut alte calcule, mai ales in momentul in care s-a reusit aducerea lui Contra. Oricum, un lucru e sigur...Olah e mult peste Ogararu, ca valoare si prezenta in joc...dar nah, nu te potzi kka in gustul "barbutistului" ! :mda: Probabil ca Olah si Contra n-ar fi fost vazuti de Piturca la meciul cu Olanda nici daca erau imbracatzi in aur ! :headbang:

miril
10th April 2005, 18:07
Olah joaca orice pe partea dreapta si a fost international la tineret.

semmaka
10th April 2005, 18:38
Jocul lui Poli nu sta in Contra si Moldovan, ci se bazeaza pe jocul colectiv gandit de Olaroiu. Fara mijlocul tinut de jucatori precum Coman si Caramarin, Poli nu ar fi bifat maximum de puncte posibil. La National, Olaroiu practic i-a recreat pe cei doi si sunt sigur ca ii va recrea si pe jucatorii timisoreni care se aflau la echipa inaintea venirii bancarilor. Concluzia, cheia succesului, in opinia mea, consta in transferul lui Olaraoiu, un antrenor de mare perspectiva.
Din nefericire pentru brasoveni, ei au plecat fara puncte din acest meci si le va fi greu sa le recupereze din deplasari, mai ales ca meciurile de acasa sunt foarte grele. O sansa ar surveni, pe langa faptul ca brasovenii vor lupta pana la capat, daca una din candidatele la retrogradare ar intra intr-o pasa foarte proasta. Una din aceste echipe ar putea fi Apulum. Poli Iasi isi joaca, pana acum, cartile cu curaj, iar CFR a stopat degringolada deocamdata. In opinia mea, U. Craiova pare condamnata, iar echipe precum Bacaul si Bistrita "au resurse", iar Argesul stie sa se salveze. Sportul este prea buna sa intre in acesta zona de discutii, iar Otelul a adunat ceva puncte. Cat despre National, suntem, inca, o echipa solida si departe de zona minata.

Total de acord cu tine, cu mentiunea ca si la Poli a reusit sa reinventeze jucatori. Cel mai bun exemplu este Stancu.

Rechinul Ucigas
10th April 2005, 19:18
bravo poli ! tot asa ! :ok: