PDA

View Full Version : Etapa 25: Voluntari - Steaua 3-1



Leo
13th February 2016, 23:40
Luni, 22 februarie, ora 20.30

Bobi Cearton
19th February 2016, 22:53
Steaua și-a tras satelit, o să fie un meci cu final așteptat.

delaoltenia
22nd February 2016, 12:00
Liga 1 - Etapa 25
Data: 22.02.2016
Ora: 20:30
Live: Look TV, Digi Sport, Dolce Sport
Stadion: "Dinamo"
Oras: Bucuresti


FC Voluntari: Bornescu, Filipov, Spahija, Taru, Barna,Moke, V. Achim, L. Rus, H. Kone, L. Iorga, Ad. Balan
Antrenor: Ionel Ganea

FC Steaua Bucuresti: Nita, Rapa, Tamas, Tosca, Momcilovici, Bourceanu, Pintilii, Ad. Popa, N. Stanciu, Hamroun, Marica
Antrenor: Laurentiu Reghecampf

delaoltenia
22nd February 2016, 12:03
Laurentiu Reghecampf

"Vom încerca să ne câștigăm meciul de mâine. Este foarte important pentru noi, celelalte echipe din față au câștigat. Suntem obligați și noi să ne câștigăm meciul. Nu mă sperie, dar eu v-am spus și după meciul de la Chiajna că îi iau foarte în serios. Au adus jucători foarte buni, au un antrenor foarte bun, un antrenor care a făcut o echipă puternică. Eu nu mă iau după Mircea Rednic și după toți cei care spun la televizor că Steaua este favorită. Consider că toate echipele care vor juca în play-off au șanse egale. Dar, până la urmă, eu cred că valoarea echipei noastre își va spune cuvântul și sper să reușim să câștigăm campionatul fără probleme".






Ionel Ganea

"Orice jucător care nu are vreo problemă medicală va juca. Restul nu mai comentez. Eu ca antrenor doar atât pot spune. Până la meci mai e o săptămână, până acum toți sunt sănătoși. În plus, orice jucător apt își dorește să joace și împotriva unor echipe de top. Atât eu cât și Laurențiu ne urmărim interesele. Și pe mine mă interesează să câștig. Sunt multe exemple. Uite, Morata de la Real a fost împrumutat la Juventus și când a venit meciul direct, Morata a jucat. Și a lăsat Realul acasă. Dacă Steaua este peste noi, ei pot câștiga acest meci și cu cei trei în teren. Mi-au dat niște jucători împrumut, să mă lase acum să-mi fac treaba. În plus, și Steaua are de câștigat dacă acești jucători vor juca bine. Dacă sunt că sunt cei mai buni din țară, de ce își fac atâtea griji?".

Marius
22nd February 2016, 15:46
Sansa buna pentru o echipa din provincie sa arate ce poate in Bucuresti :sneaky:

delaoltenia
22nd February 2016, 16:31
Brigada de arbitri:

- A: Popa Catalin (Pitesti)
- A1: Neacsu George Florin (Campulung Muscel)
- A2: Slabu Stelian (Brasov)

delaparis
22nd February 2016, 21:33
La pauza 1-0. Becali e de vina. Nu era mai bine jucatorii imprumutati de la Steaua asa cum dorea Ganea? :)

Marius
22nd February 2016, 22:17
o fi pus sumi 1x?

Johnny D
22nd February 2016, 22:18
Koneeeee!:yeah:


Asta e bun de Rapid anu viitor cand ne batem la play off!:D




o fi pus sumi 1x?


Ce vb!? 1 pauza/ 1 final, ne arata biletu maine!:)

Marius
22nd February 2016, 22:19
Cica nu joaca pe 3 sticle de apa

Johnny D
22nd February 2016, 22:20
Ii dam 4, pe cand ne intoarcem in Liga 1, vin si sponsorii!:cool:



Mai pacat e ca n-a declarat Reghe ca etapa trecuta, ca batem oricum, suntem cu 72 de clase peste astia!:))

Johnny D
22nd February 2016, 22:23
Oioioioioioooooooooooiiii... Ganea fuge pe langa teren! Kone surclaseaza FCSB-ul!:))



Vine Shumi maine cu biletu, ce pauza/final, victorie dubla!:))

Johnny D
22nd February 2016, 22:28
Sa salutam cunoscatorii: CimishorulGhencea si unu de-i banat si nu-i pot citi numele!:yes:

ThePhenom
22nd February 2016, 22:28
:happy:happy:happy

Cam pioana e obisnuita deja sa ia 3 in Groapa. Probabil intrasera deja cu pantalonii murdari pe teren, dupa ce au fost umiliti data trecuta cand au jucat pe stadionul asta. Kone a continuat seria. Urmeaza trilogia odata cu meciul din Cupa :D.

Jeleul
22nd February 2016, 22:29
Hahahahaha! Clona comunista a luat-o-n bot.

Tamas, Marica, Pintilie, Bourceanu, Chirpiciu, niste rebuturi resapate expirate de mult, niste zdrente care nici inainte nu erau cine stie ce jucatori, niste pacalici care si-au batut joc de fotbal. Pai cu astia vrei sa faci echipa ? hahaha

delaoltenia
22nd February 2016, 22:29
felicitari Ganea, Dragomir si in mod cu totul special jucatorilor de la voluntari.

felicitari konee!

Marius
22nd February 2016, 22:29
omenie pentru mitica, sa scape echipa lu' pandele sezonul asta

Leul Oltean
22nd February 2016, 22:30
...

Leo
22nd February 2016, 22:30
Bine Ganea!

Johnny D
22nd February 2016, 22:31
omenie pentru mitica, sa scape echipa lu' pandele sezonul asta

Pintili ala si Onimusha sau cum il cheama pe ala chel de la mijloc, aia de oameni, dar cel mai om, omenos de-a dreptu: Chipciu!:yes:


@Leul!:))

Arkadiusz
22nd February 2016, 22:33
Desi wcsb-ul mi-a futut una bucata belet la pariuri, eu mizand ca prostu' pe ei ca vor castiga azi, nu poci sa nu ma bucur din tot sufletu' de victoria Voluntariului!!

Jeleul
22nd February 2016, 22:35
omenie pentru mitica, sa scape echipa lu' pandele sezonul asta

Cica le-a promis-o Pandele pe Firea pentru verii lui Gigi, Giovanni si Victor, daca castiga FC Voluntari. Becali n-a avut cum sa refuze binele lor.

menage aux 3.

Johnny D
22nd February 2016, 22:36
Desi wcsb-ul mi-a futut una bucata belet la pariuri, eu mizand ca prostu' pe ei ca vor castiga azi, nu poci sa nu ma bucur din tot sufletu' de victoria Voluntariului!!

Trebuia sa pui si tu victorie dubla, una bucata cota de vreo 80! Vezi daca nu-l intrebi pe Shumi?:))



Ce s-o fi intamplat cu Unghi de n-a votat si el... o fi simtit el ceva!
De cand cu Reghe, nici nu mai are rost sa votezi, e clar rezultatu dinainte!:D

Clau7_D
22nd February 2016, 23:01
Cineva sa-l debaneze pe Duba :D

Bobi Cearton
22nd February 2016, 23:03
Gemenii fotbalului Koke si Moke distrug Steaua.

Lordul
22nd February 2016, 23:16
Hamed Kone e fotbalist

delaparis
22nd February 2016, 23:20
Sa nu uitam totusi ca la Steaua au jucat fosti dinamovisti :rolleyes: :)

cip
23rd February 2016, 08:17
si Slujitorul a batut in deplasare,e groasa rau ...iar se suceste Hinghi si se declara viitorist blatist de mic :))

precene stelist am trimis ieri seara cu Urgent Curieru' o punga,fantele le faci tu ca nu stiu cat ai ochii de dilatati :o:,poti sa mergi acum de dimineata la ei la sediu s-o ridici,awb-ul este 31313131 :rasc:

delaoltenia
23rd February 2016, 08:37
he, he, prietenul la nevoie se cunoaste.
prietenul lui Hinghi sa nu fie loc de interpretare. :)

Marius
23rd February 2016, 08:43
fcsp, ale!

Clau7_D
23rd February 2016, 09:00
si Slujitorul a batut in deplasare,e groasa rau ...iar se suceste Hinghi si se declara viitorist blatist de mic :))

precene stelist am trimis ieri seara cu Urgent Curieru' o punga,fantele le faci tu ca nu stiu cat ai ochii de dilatati :o:,poti sa mergi acum de dimineata la ei la sediu s-o ridici,awb-ul este 31313131 :rasc:

:happy
Parola e "Kone" cumva? :))
umilinta, numele tau este fcsb :))

cimitiru' ghencea
23rd February 2016, 09:35
mitica era cam suparat ,nu cred ca sta in picioare teoria blatului ...
mai degraba cred ca ganea le-a transmis clar jucatorilor ca le rupe picioarele daca nu isi apara corect sansele .
suparare mare la prosteauatv , un minirezumat de 30 de secunde cu golurile si cam atat .daca batea fcsp ,baietii ne explicau cel putin 10 minute de ce regheblat e cel mai mare antrenor roman din toate timpurile ,cum au fost gandite schemele din care s-au dat golurile ,cum a reusit cap de mop sa-l convinga pe sotul ei ,in timpul unei partide de deepthroat sa-l transfere pe enache ,ce a visat tamas cu capul pe masa inaintea meciului , cum s-a specializat marica in goluri din foarfeca de cand a venit la fcsp s.a.m.d....
priceless.:ok:

Leo
23rd February 2016, 12:38
Cadavre umblatoare. Nici ca se putea o descriere mai buna a jucatorilor ciobanului. Genial.

cip
23rd February 2016, 18:51
Cadavre umblatoare. Nici ca se putea o descriere mai buna a jucatorilor ciobanului. Genial.
mai degraba neinspirati,cumparau si ei fundasii centrali adversi si dadeau 4-0...defilau ca voi si nu pateau rusinea :rasc:

Lordul
23rd February 2016, 20:58
Kone a dat un gol fabulos ...cum a driblat apararea de milioane de euro a campeoanei :)))))

Leul Oltean
23rd February 2016, 22:04
La care din ele ?

Arkadiusz
23rd February 2016, 22:30
cum s-a specializat marica in goluri din foarfeca de cand a venit la fcsp s.a.m.d....
priceless.:ok:

rebutu' ala mai stie sa dea gol in vreun fel?! :thinkso:

bogdan_nj
24th February 2016, 00:32
Stau si ma gandesc oare ce ar fi spus ziaristii daca Marica ar fi dat golurile lui Kone :D

Johnny D
24th February 2016, 07:19
La care din ele ?

La ala de n-a pasat la omu liber, c-a stiut ca sunt 50-50 sanse sa fie platit de Becali sa rateze!:D


Stau si ma gandesc oare ce ar fi spus ziaristii daca Marica ar fi dat golurile lui Kone :D

Pentru o zi, Lewandowski nu mai era bun de FCSB daca indraznea macar sa se autopropuna cumva la supercampioana!:))

Capitanu.Burcea
24th February 2016, 12:44
Mno, e greu sa bata cineva supercampioana din metropolitania Pitestiului, insa cu ajutor di(n)vin s-a reusit si minunea asta. E greu cand ai un singur jucator cu salariu de un bulion, restul firimituri, 2-300 mii de coco, mai mare rusinea. Baga bani, ba jigodie, cum ar spune vocea gatuita a unui cunoscut moderator, dinauntrul pungii de hartie! :D

Care poata sa rada cu curul, acum e momentul. Ca mai tarziu face Gigi salarii de 700 de mii pe an lu' tinichipciu, benzema hamrun, horea, tosca si crisan si o beliti de malineanu.

Arkadiusz
24th February 2016, 22:24
Si daca face, ce? Tot niste nulitati de "fotbalisti" raman, cu basini de eroi nationali in cap!

Johnny D
25th February 2016, 15:13
Si cand vede ce se scrie
Del Sopercampen d'estema
Superinosente Megas Steaua Maxima:o:
Et nimenea nu e-nstare
Ca sa sara la cutite
Si sa apere pe micuta de taranii citadema,:(
Numa screme foamea-n Dubish
Si se-nfoaie valvataia
Ca in mana lu Patzaikin
Ce gonea in draci pagaia.

Unde esti tu Dubo, oare!?
Sa arunci a ta mahnire
Cu deceniile-ti de cuget
Sa-i lovesti unde ii doare!
Sa izbesti cu-a' tale vorbe
Ca si-o ploaie de topoare
Peste cei ce-n a lor grija
Au doar a spurca superfrumosul
Si-a jubila in uitare
Cand acesta iaca moare!:help: