PDA

View Full Version : 22. Romario Kortzorg



Leo
9th February 2016, 11:54
Romario KORTZORG

Data nasterii: 25.08.1989 (Rotterdam, Olanda)
Post: mijlocas


Nascut la Rotterdam, Romario Kortzorg (26 de ani) si-a inceput cariera in fotbalul olandez la clubul Ridderkerk si a mai evoluat pentru Dijkse Boys, Apeldoorn si Dordrecht (Olanda), Botev Plovdiv (Bulgaria), Erzgebirge Aue (Germania) si in Liga 1, la ASA Targu Mures.

''Sunt fericit ca am oportunitatea de a juca la Dinamo. Voi da totul pe teren in fiecare minut in care antrenorul va conta pe mine. Voi lupta pentru echipa si pentru suporteri. Sper sa castig din nou un trofeu în Romania''.


1 trofeu a castigat Romario Kortzorg, în 2015, Supercupa Romaniei cu ASA Targu Mures.

7 partide si un gol a adunat Romario Kortzorg in cupele europene, in tricoul echipei Botev Plovdiv.

4 goluri in 28 de meciuri a marcat Romario Kortzorg pentru Erzgebirge Aue, in 2.Bundesliga, in sezonul competitional 2014-2015.

3 pase decisive in 14 etape din Liga 1 a reusit Romario Kortzorg la ASA Targu Mures.

Leo
5th April 2016, 12:23
Superb golul. De la meci la meci e tot mai bun, mai sigur pe el.


dQ_JURY6df8

torinezu
5th April 2016, 14:32
mie imi place cum se descurca olandezul. sper sa nu intre in vreo eclipsa de forma, ca altii, prea curand...

Leo
10th June 2016, 12:41
I-a expirat contractul si inca nu a semnat vreun acord de continuare a intelegerii.

''Eu sunt dispus la negocieri, din partea mea sunt sanse sa ne intelegem. Acum, sa vad daca mai sunt dorit. Eu as dori sa mai joc in Stefan cel Mare, am avut multe momente frumoase. Din partea mea exista toata deschiderea'', a declarat olandezul pentru Gazeta Sporturilor.