PDA

View Full Version : Etapa 19: Farul - Otelul Galati



ADelPiero
3rd April 2005, 23:10
Vineri, 8 aprilie 2005: Farul - Otelul Galati, ora 20:00, National TV (in tur 0-1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Rechinul Ucigas
3rd April 2005, 23:34
3-0 pt FARUL ! Victorie !
oricum in ultimile 2 meciuri din cupa am invins otelul :
otelu 1- 2 Farul
Farul 2-0 otelul

GeKuRA
3rd April 2005, 23:50
nu prea ma intereseaza meciul asta .. porbabil ca bate Farul .. cu 1-0 sau 2-1 ...

Quartz@nu
3rd April 2005, 23:53
meci greu si sper ca jucatorii Farului sa isi arate valoarea (daca mai este nevoie??) in fata "misterului " de doi lei care pronostica farul drept candidata la retrogradare la inceputul campionatului (bine ca nu a ramas la Farul!!!)......asa ca "ba " stoichitza :degete: si sper intr-un 1-0 cel putin ... :yeah:

fia
4th April 2005, 00:03
Bate Farul

Catalanul
4th April 2005, 02:23
se anuntza un meci echilibrat intre cele 2 echipe care cred (si sper :P) ca se va termina la egalitate... 0-0 :sleep:

Marquise MGP
4th April 2005, 13:32
asta va fi intradevar un meci greu pt noi dar si concentrarea va fi maxima si de aici poate iesi un meci bun...un plus pentru farul ca joaca acasa dar un rezultat de egalitate eu zic ca se poate scoate deci merg pe un X.

tchibos
4th April 2005, 23:39
ce meci greu fratilor ca Otelul joaca ca o echipa din divizia b... in mod normal Farul nu trebuie sa se impiedice de Otelul, mai ales ca Farul trebuie sa ramana acolo sus, in top, ca da bine ... Farul - Otelul 2-0, iar la sfarsitul meciului Stoichita o sa isi manance unghiile ca nu a ramas la Farul :mda:
--------------------------------------------------------------------------
HAI ALB ALBASTRII !!! :ok:

baltazar
5th April 2005, 04:07
sa de auda al de sus tchibos
merg pe mana ta

R. O`Sullivan
5th April 2005, 13:28
Vine Stoichitaaaa ! ! ! :D... Adica papagalul cu gura mare, arogant si pretentii de antrenor (chiar scump)

Sunt curios ce tratament va primi de la vreo 15.000 de spectatori...

Cat despre meci, unul fara importanta, cu o echipa slabuta... Un 2-0 ar fi perfect. Conditia e ca jucatorii sa nu se gandeasca la alt meci :D si sa uite de asta... Dar nu cred ca e cazul

P.S Avem ceva datorii morale fata de ``eternul antrenor de nationala`` Stoichita... Asa ca, ar trebui sa-i ardem

ady51a
5th April 2005, 22:28
CASTIGA FARUL CLAR 3-1. :ok:

Virus
6th April 2005, 01:12
Ma bucur ca sunteti convinsi ca bate Farul dar orice meci incepe de la 0-0 si nu poti considera nici un meci castigat doar dupa fluierul de final al partidei. Oricum HAI FARUL, CFR e de partea ta!

esku
6th April 2005, 02:04
2-0 pt otelul.....sa le scoata fotbalul din cap marinarilor

Al Dracu
6th April 2005, 02:36
Pitestene, tot nu v-a trecut pacaleala de 1 aprilie? :D

Kooler
6th April 2005, 11:38
Castiga Farul la diferenta de un gol sau doua 1-0 sau 2-0 Intrebare: de se auzea sau se aude ca Otelul e rivala echpei Farul?

R. O`Sullivan
6th April 2005, 15:10
Depinde ce vrei sa spui cu ``rivala``... Farul are 15 rivale:D, dar Otelul nu stiu cate are.
Daca te referi la ceva personal, nici vorba... Cei de la Farul n-au nici o treaba cu Otelul, o echipa cuminte dealtfel. Suporterii acestei echipe chiar au fost tratati bine pe ``Gheorghe Hagi``

O problema, ba chiar ura, exista intre Farul si Dinamo (ma refer la suporteri)... De ce? Asta e o poveste mai veche

Apropo, daca ati fost atenti la declaratii, toti adversarii Farului de anul asta au avut ghinion sau au prins o zi proasta... Ce papagali

Kooler
6th April 2005, 19:13
Nu stiu unde auzisem eu asta dar nu conteaza sper sa nu avem dusmanii nici cluburi nici suporteri. Meciurile cu dinamo au fost echilibrate. Sper ca Farul sa faca un meci bun cu Otelul si sa bata. Un meci interesant va fii cu Steaua

baltazar
7th April 2005, 01:49
2-1 sau 2-0

ADelPiero
7th April 2005, 02:36
bate Farul 2-1 ;)

Seahawk
7th April 2005, 06:34
o sa fie meci greu, Otelarii se cam pricep sa ne dea in cap cand ne e lumea mai draga.. (vezi sezoanele trecute pe terenul lui Farul)...
insa nu cred, ci sunt convins ca de data asta o sa ii invingem..
totusi poate Stoichita ii cunoaste pe Farul cat de cat, si deci o sa fie cam greu...
si daca privim si meciurile trecute, Farul a cam avut noroc.. sa fim sinceri...
de data asta trebuie sa confirmam..
ramane de vazut daca o facem sau nu...
1-0 pentru Farul, gol Cristocea :D - pronosticu meu :P

pirlinho
7th April 2005, 20:24
La ce varza de echipa au, doar o minune tactica din partea lui Stoichita ii poate salva de la o infrangere.

tchibos
7th April 2005, 23:54
in mod normal Farul bate, iar daca o sa piarda si Rapid (ceea ce sper sa se intample) Farul va urca pe locul trei in clasament... ce frumos ar fi !!! Hai National si FORZA FARUL CONSTANTA !!! :ok:

baden
8th April 2005, 20:00
Bate farul cu 2-0 ... grigoras stie sa munceasca si sa creasca o echipa ... in timp ce Stoichita ... strica echipa lasata de cartu

Triphat
8th April 2005, 21:38
Min. 32. GOL Farul: Gurita reia senzational din foarfeca si Barbu ramane fara replica

Seahawk
8th April 2005, 21:49
hahhah Gurita marcheaza impotriva fostei lui echipe ;) :ok:
sper sa facem o repriza a doua buna si sa luam cele 3 puncte

Mihai
8th April 2005, 22:11
2-0 pe farul! Si asta a fost gol frumos, dar nu se compara cu cel al lui Gurita!

ADelPiero
8th April 2005, 22:26
dap... 2-0 si inca nu e gata meciul ! gol de gol a lui Gurita :shock:

Mihai
8th April 2005, 22:29
Eu vad ca Farul sunt calare pe ei rau de tot! Si joaca si bine :ok:
NU stiu cum de nu a batut pe dinamo :thinkso:

Kooler
8th April 2005, 22:39
Cu dinamo meciurile sunt ciudate(joaca bine dar fara rezultat pentru faru) iar acu cu Otelul se joaca cu ocazile

Mihai
8th April 2005, 22:48
2-0 scor final! Dupa meciul asta ramanem cu golul superb al lui Gurita!

Kooler
8th April 2005, 22:50
S-a terminat meciu am castigat pe merit si sper ca Farul sa castige si urmatorul meci cu Sportul

ADelPiero
8th April 2005, 22:59
acuma imi iau golul lui gurita sa`l am in calc... nu te intalnesti in fiecare meci cu asa ceva :ok:

tchibos
8th April 2005, 23:19
ce gol, ce meci, ce echipa, am pronosticat corect 2-0

cred ca Gurita va fi marcatorul etapei care e abia a inceput, dar nu cred sa mai dea altul asa un gol :)

BRAVO GURITA, BRAVO FARUL :ok: SI hai National (off topic)

Virus
8th April 2005, 23:42
Bravo FARUL, tineti-o tot asa!

be@
9th April 2005, 00:00
Felicitari Farului,o spun din toata inima. /hello
Si......sa vina Craiova !!!!!!

apparte
9th April 2005, 00:11
Superb golul lui Gurita!Si(pe undeva)meritate scandarile la adresa lui Stoichita!Fac ce fac constantenii si dau cate-un jucator candidat la golul etapei! :ok:

Quartz@nu
9th April 2005, 00:13
mai oameni buni ,Farul chiar joaca fotbal .....felicitari din toata inima echipei .
GURITA dovedeste si in acest meci ca locul lui momentan este la nationala ...acolo in fata alaturi de OPRITA dar cum becali (jovani) :evil: , nasul si miticii nu vor .. :degete:
asta e . De la Farul doar LIVIU MIHAI este deocamdata fortat ca titular si nasol ca nu face fata :este "greoi" ( sa nu spun mai mult )
tot respectul pentru BADESCU care fara jena(fata de galeria galateana ) a salutat suporterii constanteni pe toata perioada partidei (speram sa revina la Farul in vara ca o sa avem nevoie de el in UEFA sau cine stiiiie in.......C.L. :sleep:
:yeah: :yeah: :yeah:

ADelPiero
9th April 2005, 00:16
vad ca Farul are ganduri mari :ok:

Al Dracu
9th April 2005, 00:26
Bine beeeey ai mei! :yeah:
Mi-era frica de meciurile astea doua (Arges, Galati) pentru ca era vorba de doua echipe ciudate,nici la podium nici la B.
Grigoras a ramas cel mai tare din oras. Asteptam Oltenia sa ne povesteasca niste basme despre cum Farul va avea o cadere in retur si va lupta la retrogradare iar Nestiintza va renaste ca pasarica lui Del Piero si va deveni balaur... :D

Mihai
9th April 2005, 00:38
mai oameni buni ,Farul chiar joaca fotbal .....felicitari din toata inima echipei .

Unde dracu era fotbalul asta in meciul cu Dinamo?
Sau cand ati intrat in Groapa ati uitat de jocul cu Mingea?

Rechinul Ucigas
9th April 2005, 00:56
Lasa Mihai Ca Si La Dinamo Am Jucat Bine Dar Am Avut Ghinion !!!
/hello Felicit Echipa Mea ! Din Toata Inima Le Multumesc /hello !!!! ( Am Lacrimi In Ochi )
:degete: STOICHITA





SA VINA CUPA LA CONSTANTZA !!!!!!!!

baltazar
9th April 2005, 01:30
bravooooo faru !!!!!!! cine stie unde gasesc sa trag si eu golul lui gurita?
am fost sigur ca bate ,sper sa treaca la fel si de sportul

pirlinho
9th April 2005, 02:03
3 victorii in urmatoarele 3 meciuri si ne batem la titlu. Probabil nu-l vom castiga, dar macar ne vom bate.

Daca face Steaua niste egaluri acum si Farul castiga urmatoarele 2 meciuri - cu Sportul acasa si in deplasare la Poli Iasi - avem sanse sa trecem de Steaua in meciul direct. Moahhaahah... ar innebuni lumea daca am trece pe primul loc batand pe Steaua. :D

Deocamdata vise. Sa nu devenim olteni, c-ati vazut ce se intampla. :D Vedem ce va urma. Sa nu ne impiedicam de legatura de praz in primul rand.

HAI FARUL!

baltazar
9th April 2005, 02:14
ha ha ha ,da intradevar multa fabulatie ,eu sunt multumit cu cupa, nu ma arunc atat de departe

tchibos
9th April 2005, 12:38
si eu ma multumesc cu cupa, dar ma bucur daca Farul ar fi ca acum pana la sfarsitul campionatului in top 3, lucru realizabil, asa ca sa dovedeasca ca nu e o intamplare ca va lua cupa :) (apropo de vise). Asteptam si alte echipe din provincie sa ajunga cat mai sus, singura care mai poate realiza lucrul asta fiind in momentul de fata Poli Timisoara ca m-am lamurit cu Stoichita si indienii cu investitiile lor :headbang:

laudabil si modul in care l-au salutat cei din galeria Otelului pe Gurita :ok:
--------------------------------------------------------------------------
SA VINA CUPA, SA VINA CUPA, SA VINA CUPA LA CONSTANTA !!!
/OLE/ /OLE/

Paul
9th April 2005, 16:32
Ar fi o chestie sa ia Farul cupa ... :)
Go , mizez pe voi :)

baltazar
10th April 2005, 02:52
nu stiu daca ia cupa,dar ca ajunge sa joace pt ea sunt foarte sigur.
daca o sa cada cu National in finala, sigur cupa merge la Constanta,
nu stiu cu Dinamo, nu ca ar fi prea buni, dar sunt blatuitori.

Marquise MGP
10th April 2005, 04:17
@ tchibos

care investiti ale indienilor ? ... momentan indienii au investit in stadion ca in ekipa nu au avut cum din cauza datoriilor financiare ... cand o sa am timp ( ca acum sunt obosit) o sa va explic adevaratele intentii ale indienilor si ce presupune noua societate mytaal steel(niste jonglerii financiare ... nimic special).

pt moment o sai felicit pe faristi pt victorie si pe gurita pt golul superb marcat.

forza otelul !!!

Marquise MGP
10th April 2005, 04:29
intre timp am mai citit din mesaje si am observat ca " mare frica va fost" ( dracule ca tot esti farist ... iti fuse tarseala cumva :D ?) de otelul , o ekipa care are ca obiectiv " salvarea "... sa fiti sanatosi si la performante cat mai mari dar cu " emotii " no sa ajungeti departe ... mai mult sange rece baieti...bafta in continuare si poate prindeti o cupa europeana si sa nu uitati .. " SA NU FACETI DE RUSINE PROVINCIA " .

R. O`Sullivan
10th April 2005, 10:49
Nestiintza va renaste ca pasarica lui Del Piero si va deveni balaur... :D

:D... Ce tare a fost asta, am ras cu lacrimi.

Cat despre meci nimic special... 2-0 cum am pronosticat, Otelul nu se poate ridica la nivelul Farului, mai ales cu un antrenor de B (constantenii stiu ce vreau sa zic)

Deoarece se lupta pe 2 planuri (REPET: 2 planuri), Farul e probabil cea mai tare echipa din provincie de dupa revolutie... Stiu ca Universitatea a luat un titlu prin `91, in caz ca apar niste mosnegi aici cu lectii de istorie

Apropo... Suntem la 3 puncte de Steaua si vine meciul direct :D, iar presa abereaza cu o echipa deja retrogradata si cu una catalogata ``fenomen, revolutie`` sau mai stiu eu cum dupa doar 4 meciuri...
Mai au mult astia de luptat PE TEREN pana sa ajunga tatici ca Farul


@Marquise_Mgp Nu-ti face tu probleme pentru Farul... Se va descurca in
UEFA... Tu vorbesti de rusine, cand se aude ca Otelul a trantit meciurile cu Partizan datorita pariorilor?? De rusine fac provincia echipele jegoase gen Brasov, Bistrita s.a.m.d

Marquise MGP
10th April 2005, 11:33
stai calm ca na trantit otelul meciurile din uefa...prostia unor jucatori a fost de vina si unele tensiuni interne...totusi partizan a ajuns foarte sus in uefa ... voi sunteti pe val acu si bine ar fi sa ramaneti acolo dar stii cum se zice ... " MAI E MULT PANA DEPARTE "

R. O`Sullivan
10th April 2005, 11:46
Expresia `pe val` e rasuflata in privinta Farului... Nu poti vorbi asa despre o echipa care lupta pe ambele fronturi de la INCEPUTUL CAMPIONATULUI...
Performanta Farului de anul asta va fi foarte greu de egalat de o `proviniala`

Pe val e Timisoara, care dupa 4 meciuri deja sunt ``fenomen, revolutie`` si alte prosteli.

Cand Galatiul va lupta si in cupa si pentru locurile fruntase in acelasi campionat, mai discutam... Pana atunci, Otelul mai are mult pana departe, nu crezi?

Marquise MGP
10th April 2005, 12:26
pai de luptat a luptat kiar anul trecut ... de reusit a reusit cat a putut... am avut vremuri bune si noi si nu prea am dece sa ma plang...pe voi sa va vad intai jucand in uefa si pe urma va mai felicit...performanta voastra de anul asta(una foarte buna pt moment) sar putea sa fie minciuna pe langa ce se anunta in campionatele viitoare in ce priveste "provincialele".

R. O`Sullivan
10th April 2005, 12:43
Care provinciale? Nu se poate sa fii atat de naiv incat sa crezi prostelile alea cu Galatiul in `Champions League`si altele... Atunci chiar nu mai avem ce discuta :D

Ati fost in finala cupei de anul trecut dar nici nu v-a interesat sa o castigati... Importanta a fost doar pariciparea in UEFA... Asta am vrut sa spun cu ambitii de 2 lei

Mai aveti mult de munca... Asa ca lasati incercarile puerile de ironizare si puneti-va pe treaba ca altfel va duce Stoichita direct in B :D

Marquise MGP
10th April 2005, 14:52
nu kiar champions league dar ceva consistenta in campionat tot sper si kiar se poate realiza...daca o sa va mentineti si voi la acelasi nivel...daca si poli va confirma la anul...daca si otelul se va tine de cuvant si va face performanta...atunci "provincialele" vor avea ceva de spus in campionat :D

cam multi " DACA " dar se poate :ok: