PDA

View Full Version : Thaer Bawab



delaoltenia
16th January 2016, 19:12
Nume complet: Tha'er Fayed Al Bawab
Data nasterii: 1 martie 1985 (30 de ani)
Locul nasterii: Amman, Iordania
Inaltime: 1,80 m
Post: Atacant


Tha'er Fayed Al Bawab este un jucator nascut in Amman, Iordania, pe 1 martie 1985. Acesta a emigrat, in copilarie, in Spania, alaturi de familie si a inceput fotbalul la UE Cornella. La varsta de 18 ani a fost transferat de Real Madrid, unde a evoluat la echipa de tineret, pentru care a marcat 30 de goluri intr-un sezon. In 2004 a semnat un contract de profesionist cu Real Madrid, dar a evoluat doar pentru a treia echipa a clubului pana in 2007, cand s-a mutat la FC Barcelona B, pentru care a jucat si a marcat de 3 ori. Au urmat trei sezoane in care a jucat tot in ligile inferioare din Spania, pentru L'Hospitalet, CD Alfaro si Moratalla CF. In iunie 2010 a ajuns in Romania, la Gloria Bistrita, de unde a fost transferat, dupa numai jumatate de sezon, de Gaz Metan Medias. A ramas la Medias pana in vara lui 2014, cand a semnat cu CS Universitatea Craiova, echipa pentru care a jucat pana in aceasta iarna, cand a fost transferat de Steaua. La nivel de echipa nationala, Tha'er a adunat 26 de selectii si 5 goluri pentru selectionata Iordaniei.
In intreaga cariera, 2004-2016, a jucat in 213 partide si a marcat 48 de goluri.

delaoltenia
16th January 2016, 19:13
Mult succes in tricoul Stelei si la cat mai multe goluri!

delaoltenia
16th January 2016, 19:31
"Sunt fericit să ajung la cel mai mare club din România. Nu vreau să vorbesc mult, deoarece prefer să o fac pe teren. Sunt aici pentru a ajuta echipa să atingă obiectivele propuse și sper să reușesc să ajut. Mă simt bine fizic, știu că va fi dificil, fiindcă am mai lucrat cu Laurențiu Reghecampf și cu Thomas Neubert la Gloria Bistrița. M-am pregatit cât de bine am putut singur în perioada de vacanță și sper să ajung cât mai repede la un nivel bun, care să îmi permită să joc", a declarat Thaer Bawab pentru steauafc.com.

delaoltenia
26th May 2016, 09:36
FC Steaua Bucuresti anunta ca s-a despartit de atacantul Thaer Bawab, care a semnat ieri un contract cu gruparea qatareza Umm Salal.