PDA

View Full Version : Oamenii statului mafiot !!



Pages : [1] 2 3

Tim
11th January 2016, 09:42
Iata cum ne ameninta oamenii statului creat de traian basescu. Iata ce amenintari explicite primesc de la unul dintre cei mai jegosi tzucari ai lui basescu:



Pe tine stiu de unde sa te iau, stai relax si aștepta.


Eu nu dar colegilor mei la place sa stranga priculicii de OO pana se invinetesc. Stai lin (vorba defunctului) ca eu nu vorbesc in zadar precum miticii :) Pricepi?





Priculici, nu am vreme de tine ca's plecat din tara/ umblu dupa un peștan adevărat nu ....


Între timp tu pune mana si acopera neregulile din contabilitate, stocuri, semnează-ti instructajele la oameni, pune etichete pe prize, "acopera-ti cu acte" contractul ala cu primăria ... sigur ai ce face in urmatoarele saptamani. Nu uita sa cauti o sursa pentru bunastarea afisata la resedinta (stii tu, ceva matusa bogatana care "te-a donat") dar sper ca de asta te-ai ocupat :D

Ps. Sper ca wk asta te-ai ocupat de inventar ca-i cu deadline :o:

Ps2.... sa ne vedem sanatosi!

Tim
11th January 2016, 09:44
Il stie cineva pe acest nefericit? Daca da si daca doriti sa ma ajutati , astept PM !

cimitiru' ghencea
11th January 2016, 09:46
e novac.scrie pe ols .
cam in stilul tau ,dar e din tabara adversa...

Tim
11th January 2016, 10:09
Daca e asa iar voi sustineti asta, atunci eu ma retrag. Va las cu el, va las cu ei , va las cu colegii lui , cei care ii strang de OO pe toti cei ce nu i-au pupat curul lui basescu.



Chiar ma intrebam cat dureaza pana isi trimite sistemul oamenii dupa mine.

Vadime , daca asta e politica forumului tau , probabil voi face cu contul asta ce am facut si cu celalalt.



:cya:

cimitiru' ghencea
11th January 2016, 10:15
timache ,numai eu stiu cel putin 5-6 postari de-ale tale in care amenintai diversi useri cam in felul in care te-a amenintat acum novac.sa-ti aduc aminte din nou de rador si de darkslowstar ?
valabil e proverbul romanesc "ce tine nu-ti place ,altuia nu-i face " .

Cristy RVD
11th January 2016, 10:42
vadime, nu mai trimite ba oameni dupa tim :happy :happy

Sir. Eko
11th January 2016, 10:54
Chiar ma intrebam cat dureaza pana isi trimite sistemul oamenii dupa mine.


:happy


Nu ai amenintat si tu pe cineva tot asa ?

Leul Oltean
11th January 2016, 12:32
Daca e asa iar voi sustineti asta, atunci eu ma retrag. Va las cu el, va las cu ei , va las cu colegii lui , cei care ii strang de OO pe toti cei ce nu i-au pupat curul lui basescu.Tin minte ca ti-am mai dat niste sfaturi, unele chiar recente ... probabil nu ai tinut cont de ele.
Iti mai dau unul, acum : fa un exercitiu simplu de imaginatie. Inchipuie-ti ca nulitatea la care faci referire in thread arata cam ca in attachment, doar ca are 2 ochi. (precizare : exercitiul de imaginatie nu necesita timp sau efort, deoarece diferenta intre imaginea din attachment si aspectul real al individului este nesemnificativa :D).
Din acest moment il tratezi ca atare si i te adresezi normal, fara nervi, patima si fara a te gandi macar la politica sau altele adiacente.

Novac
11th January 2016, 13:11
Draga Tim, acum 2,3 luni te ratoiai prin spațiul virtual al olsului (de pe aipiul de la munca!) ()ca ma vei găsi si in gaura de sarpe ... vei face poze cu mine in curul gol si le vei expune pef forum. Ce **** mea te-ai efemnizat asa brusc, suna telefoanele si alarmele, ha?... tropaie ANAFUL deja??:)))


Fraierica, fara aia 2 lei din buzunar (am mai vorbit noi despre ei, cei pe care-i furi de la buget) esti mic precum ala din cantecul Voltajului. Un individ MicMic care nu stie sa faca nimic si a trecut de jumatatea vietii :(

Ps. Apuca-te in plm si invata o meserie ca nu strica...

Leul Oltean
11th January 2016, 14:10
q e d :))

Mai repede chiar decat ma asteptam. Foarte repede a trecut de la alfa la omega si uite cum se verifica unul dintre principiile de baza ale neoliberalismului bugetar.
... plus tot felul de nonsensuri dar si oscilatii bruste de la atitudinea de mare jmeker la cea de lup moralist (atunci cand dau de unul mai smecher sau mai inteligent ... si asta se intampla cam des).E aiurea sa ma citez singur, dar ...
Era un mare jmeker si un dur, in postul urmator a dat-o pe morala. :D

Hingherul
11th January 2016, 14:14
vadime, nu mai trimite ba oameni dupa tim :happy :happy

:happy:happy:happy:happy:happy

Leul Oltean
11th January 2016, 14:17
Altul ... numa ca asta are ochii verzi. :D

Cristy RVD
11th January 2016, 21:15
salut, Leule.

am intrat sa te anunt ca Vadim a trimis oameni si dupa tine. sunt 3, scotocesc de zor un sat din oltenia :D

toate bune!

newcool
11th January 2016, 21:16
vadime, nu mai trimite ba oameni dupa tim :happy :happy
:)):)):happy

delaparis
11th January 2016, 21:20
salut, Leule.

am intrat sa te anunt ca Vadim a trimis oameni si dupa tine. sunt 3, scotocesc de zor un sat din oltenia :D

toate bune!

Eu nu ma bag in discutiile voastre mafiote dar daca aia trei il cauta la sat pe Leul atunci sunt ... toti trei :D

Bobi Cearton
11th January 2016, 21:46
Novac e nepotul Babei Novac, lucreaza la ANAF ca zapciu.

Cand se imbata il ia apa Nova.

Leul Oltean
11th January 2016, 21:56
salut, Leule.Salut, Cristinel. Ai tai sunt albastri sau caprui ? :D

Cristy RVD
11th January 2016, 22:03
Hihi, raspuns de baiat fin.

Incep sa cred ca ai crescut la oras :D

Leul Oltean
11th January 2016, 22:10
Tu insa ai crescut in Rahova. :D

Cristy RVD
11th January 2016, 22:19
Locul in care inveti, de altfel, foarte multe lucruri utile :D

La Dabuleni cum e?

Leul Oltean
11th January 2016, 22:22
Nu stiu cum e sa cresti sau sa inveti la Dabuleni, am fost pe acolo doar in trecere si am stat putin de fiecare data. Dar am avut colegi din Dabuleni : foarte inteligenti si foarte foarte bogati. Plini de bani. ;)

delaparis
12th January 2016, 00:17
Draga Tim, acum 2,3 luni te ratoiai prin spațiul virtual al olsului (de pe aipiul de la munca!) ()ca ma vei găsi si in gaura de sarpe ... vei face poze cu mine in curul gol si le vei expune pef forum. Ce **** mea te-ai efemnizat asa brusc, suna telefoanele si alarmele, ha?... tropaie ANAFUL deja??:)))


Fraierica, fara aia 2 lei din buzunar (am mai vorbit noi despre ei, cei pe care-i furi de la buget) esti mic precum ala din cantecul Voltajului. Un individ MicMic care nu stie sa faca nimic si a trecut de jumatatea vietii :(

Ps. Apuca-te in plm si invata o meserie ca nu strica...

Mestere, uite ca de acum ai pierdut si cel mai mic respect pe care-l aveam asa de forma pt tine. Era din vechime pe forum dar se pare ca esti ca un vin de proasta calitate. Cu timpul te transformi in otet :)

Te-am citit cu atentie de cateva saptamani si observ o rea intentie nejustificata ... parerea mea :cool:

Iti propun asa. Deschidem un thread pe Administrativ unde vom posta argument contra argument in legatura cu problemele acestui forum de zece ani pana acum si solutii pt prezent si viitor. Fara "plta" si alte p*** (Dario sau "prieteni" ai tai intelect strict legat :groggy:).
Si detaliu tehnic deoarece iti scapa ca de obicei, tu trebuie sa deschizi apoi sa-l inchizi. Astfel doar tu si eu putem posta acolo ;). Deja sa-mi spui merci pt pont ... eviti sa faci parte dintre cei "toti trei" :))

PS. inca un sfat. Incearca sa nu pari nostim. :mda:

Hingherul
12th January 2016, 01:38
Help! Iar sunt la soacra-mea!!!
Vadim, daca poti trimite cativa oameni si dupa mine sa ma scoti de aici....

delaoltenia
12th January 2016, 09:20
din varii motive :D , care momentan imi scapa, singurul sm al acestui forum inca in viata o ia din nou pe aratura. cei cu 'telectu mai ridicat pot interpreta, chiar o da cotita. doreste dezbateri, vrea executii publice, acuze cum ca-i pleaca userii pentru limbajul unuia sau altuia si ajunge la mine...principalul vinovat in razboiul dintre timisorean si bucurestean. :))
ii reamintesc si cu aceasta ocazie ca sunt doar oltean.


o rugaminte si nu un sfat, incearca sa nu pari prost chiar daca esti un individ cu inteligenta peste medie.

cimitiru' ghencea
12th January 2016, 09:27
Mestere, uite ca de acum ai pierdut si cel mai mic respect pe care-l aveam asa de forma pt tine. Era din vechime pe forum dar se pare ca esti ca un vin de proasta calitate. Cu timpul te transformi in otet :)

Te-am citit cu atentie de cateva saptamani si observ o rea intentie nejustificata ... parerea mea :cool:

Iti propun asa. Deschidem un thread pe Administrativ unde vom posta argument contra argument in legatura cu problemele acestui forum de zece ani pana acum si solutii pt prezent si viitor. Fara "plta" si alte p*** (Dario sau "prieteni" ai tai intelect strict legat :groggy:).
Si detaliu tehnic deoarece iti scapa ca de obicei, tu trebuie sa deschizi apoi sa-l inchizi. Astfel doar tu si eu putem posta acolo ;). Deja sa-mi spui merci pt pont ... eviti sa faci parte dintre cei "toti trei" :))

PS. inca un sfat. Incearca sa nu pari nostim. :mda:

acu' , nu ca am ceva cu timache :D , da' cand timache "se ratoia prin spațiul virtual al olsului ca il va găsi pe novac si in gaura de sarpe ... va face poze cu el in curul gol si le va expune pef forum." (pot confirma asta si pot confirma si ca novac nu e primul agresat in felul asta) , nu te-am vazut sa intervii atat de ferm si sa-i explici lui timache ca forumul e forum si privatul e privat ...
eu cred ca esti antenist .:))

Tim
12th January 2016, 09:58
acu' , nu ca am ceva cu timache :D , da' cand timache "se ratoia prin spațiul virtual al olsului ca il va găsi pe novac si in gaura de sarpe ... va face poze cu el in curul gol si le va expune pef forum." (pot confirma asta si pot confirma si ca novac nu e primul agresat in felul asta) , nu te-am vazut sa intervii atat de ferm si sa-i explici lui timache ca forumul e forum si privatul e privat ...
eu cred ca esti antenist .:))sunt aici useri si sunt postaci ordinari platiti ( s -a dovedit) din banii murdari ai mafiei basiste. Da , i-am spus gunoiului slugoi ca il caut. Ca il caut barbateste, fata in fata si il scot de dupa tastatura si il arat asa cum e, in curul gol. Nu l-am amenintat cu forta organelor statului unde slujeste el, nu i-am amenintat afacerile familiei si nici rezidenta. Asta a fost atunci. Acum datele s-au schimbat. Acum mergem pe mana colegilor lui. Inca mai astept un PM cu date de la cine il cunoaste, promit discretie.

Paul Atreides
12th January 2016, 10:18
10 capete de acuzare pentru Traian Băsescu.
http://jurnalul.ro/stiri/politica/zece-capete-de-acuzare-pentru-traian-basescu-radu-tudor-romania-nu-a-mai-avut-parte-de-asemenea-acuzatii-la-adresa-unui-presedinte-705070.html

cimitiru' ghencea
12th January 2016, 10:32
sunt aici useri si sunt postaci ordinari platiti ( s -a dovedit) din banii murdari ai mafiei basiste. Da , i-am spus gunoiului slugoi ca il caut. Ca il caut barbateste, fata in fata si il scot de dupa tastatura si il arat asa cum e, in curul gol. Nu l-am amenintat cu forta organelor statului unde slujeste el, nu i-am amenintat afacerile familiei si nici rezidenta. Asta a fost atunci. Acum datele s-au schimbat. Acum mergem pe mana colegilor lui. Inca mai astept un PM cu date de la cine il cunoaste, promit discretie.

timache , fara suparare ,te-ai inselat in atat de multe privinte in ceea ce ii priveste pe interlocutorii tai... esti mult prea patimas ,esti convins ca numai tu ai dreptate si crezi ca toate lucrurile sunt numai asa cum le vezi tu .
eu unul nu cred ca novac e postac platit ,dar n-as putea baga mana in foc pentru nimeni de pe forumul asta in afara de mine si de fracele cip .daca ai dovezi ,produ-le , nu mai acuza fara acoperire .
PS sunt de acord ca novac a gresit cand ti-a adresat aceste amenintari ,nu ma erijez in aparator al sau ,dar raman la parerea ca l-ai provocat de cate ori ai avut ocazia.

Novac
12th January 2016, 12:50
:) a terminat inventarul (+ ca a trimis acasa pt o luna workerii fara contract) si a inceput(again :)) )sa se simta STĂPÂN - rupe șipcute 'd'alea cu karata precum kyokoshinii aia bengos de la tv. Eu zic ca-i prematur ...

Tim draga, ti-ai pus vreodată problema (in ultimele luni ... de cand tot amușimi curul meu) ca noi ne cunoastem?

Marius
12th January 2016, 13:23
da' cand timache "se ratoia prin spațiul virtual al olsului ca il va găsi pe novac si in gaura de sarpe ... va face poze cu el in curul gol si le va expune pef forum." (pot confirma asta si pot confirma si ca novac nu e primul agresat in felul asta) , nu te-am vazut sa intervii atat de ferm si sa-i explici lui timache ca forumul e forum si privatul e privat ...
eu cred ca esti antenist .:))

Cam asta voiam sa-i spun si eu parizianului. Doar ca nu-i antenist, ci subiectiv. Cu novacu' are ceva, tim ii e indiferent sau chiar simpatic. De asta tim poate sa ameninte nestingherit, lordliv poate sa ameninte nestingherit, iar novac nu.

Oricum, povestea asta e amuzanta. Cine vrea sa se intalneasca fata in fata cu altcineva n-o face pe forum, in public. In cel mai rau caz, respectivii stabilesc in privat sa se vada si sa "discute", iar dupa aceea invinsul o sa fie mult mai retinut :)

Paul Atreides
12th January 2016, 13:24
timache , fara suparare ,te-ai inselat in atat de multe privinte in ceea ce ii priveste pe interlocutorii tai... esti mult prea patimas ,esti convins ca numai tu ai dreptate si crezi ca toate lucrurile sunt numai asa cum le vezi tu .
eu unul nu cred ca novac e postac platit ,dar n-as putea baga mana in foc pentru nimeni de pe forumul asta in afara de mine si de fracele cip .daca ai dovezi ,produ-le , nu mai acuza fara acoperire .
PS sunt de acord ca novac a gresit cand ti-a adresat aceste amenintari ,nu ma erijez in aparator al sau ,dar raman la parerea ca l-ai provocat de cate ori ai avut ocazia.

De ce nu-l iei acasa?

Paul Atreides
12th January 2016, 13:57
Cam asta voiam sa-i spun si eu parizianului. Doar ca nu-i antenist, ci subiectiv. Cu novacu' are ceva, tim ii e indiferent sau chiar simpatic. De asta tim poate sa ameninte nestingherit, lordliv poate sa ameninte nestingherit, iar novac nu.

Oricum, povestea asta e amuzanta. Cine vrea sa se intalneasca fata in fata cu altcineva n-o face pe forum, in public. In cel mai rau caz, respectivii stabilesc in privat sa se vada si sa "discute", iar dupa aceea invinsul o sa fie mult mai retinut :)

Raul incepe cand ceea ce faci distruge pe altii, care nu au nici puterea si nici uneltele pe care tu le ai sau pe care ti le poti permite.

Ai inteles? :D

ps- de fapt te supraestimez. Nu crezi?

Paul Atreides
12th January 2016, 14:09
Nebun pe care nimeni nu-l va ajuta să-și realizeze obsesia.

Marius
12th January 2016, 14:47
Ai inteles? :D

ps- de fapt te supraestimez. Nu crezi?

Cine scrie, pilotul paulica sau dr. ion?

Paul Atreides
12th January 2016, 15:17
Zero. Mai incearca. Ai cam tocit-o cu dr. Ioan. Atat poti?
Repet:
Nebun pe care nimeni nu-l va ajuta să-și realizeze obsesia.

Novac
12th January 2016, 15:50
Cam asta voiam sa-i spun si eu parizianului. Doar ca nu-i antenist, ci subiectiv. Cu novacu' are ceva, tim ii e indiferent sau chiar simpatic. De asta tim poate sa ameninte nestingherit, lordliv poate sa ameninte nestingherit, iar novac nu.



Are cum sa nu aibă pentru ca Novac spune (uneori): delaparis, vezi ca gresesti. Vezi ca pleacă oameni de pe forum pentru ca cei 2 (poate3) protejati ai tai fac forumul varza si nu se intampla nimic.

Spre deosebire de handilaul de Dascalescu pentru care a dat consemn - oricine poate sa-l jigneasca pentru ca nu pateste abs nimic.

Cum e, supăra adevarul?

Sir. Eko
12th January 2016, 18:37
nebun pe care nimeni nu-l va ajuta să-și realizeze obsesia.

:d

cip
12th January 2016, 18:41
Help! Iar sunt la soacra-mea!!!

uite un om cu probleme adevarat serioase...:cool:
si noi ne mai plangem ca ala a zis aia sau aia despre mine...:groggy:

curaj,precene viitorist,sufleteste suntem alaturi de tine,rezista! /hello
in rest nu vad de ce nu rupi odata pisica-n doua,e chiar asa bogata mama soacra? :))

delaoltenia
12th January 2016, 18:51
bogata sau saraca, dar are papucul lat. :D

cip
12th January 2016, 18:59
pai si noi cu ce sa-l ajutam mai mult,n-auzi ca sufleteste suntem alaturi de el...:))

delaoltenia
12th January 2016, 19:05
cu sfaturi precene timisan, noi avem ceva experienta in domeniu. ;)

Paul Atreides
12th January 2016, 19:07
Hinghi- o intrebare simpla:
Cate soacre ai? :D

Daca n-ai decat una, nu te mai vaita.

delaoltenia
12th January 2016, 19:09
una si buna, cu 46 la papucul drept. :D
gurile rele vorbesc ca ar simpatiza cu echipa din groapa aia...

Paul Atreides
12th January 2016, 19:14
una si buna, cu 46 la papucul drept. :D
gurile rele vorbesc ca ar simpatiza cu echipa din groapa aia...

Atunci e pierdut. :D

delaoltenia
12th January 2016, 19:15
unghierul este "baiat de asfalt", a facut un mic compromis...viitorean de mic. :D

cip
12th January 2016, 19:18
cu sfaturi precene timisan, noi avem ceva experienta in domeniu. ;)

pai tot arogante a facut pana acum,cu Poli,care Poli,cu Recas,cu pungi pe cap,cu delfini...pana nu retrage sa stea la mama soacra,niciun sfat...:ciocan:
bai si ce usor l-as putea scapa...:))

delaoltenia
12th January 2016, 19:27
lasa bre de la tine, asa-i tot tineretul zilelor noastre. intinde o mana de ajutor ca nu se stie la batranete. :D
cred ca aici se poate rezolva direct cu soacra. rugaminte la moderatorul abuzat sa ne dea un pm cu niscai detalii, nr de telefon, adresa si nu in ultimul rand varsta distinsei doamne. daca se poate si o poza... :))

pentru binele prietenului stelist, pentru armonie si intelegere in familie, dau camesa dupe mine. :D

Novac
12th January 2016, 19:47
Ontopic: mai Timuletz mai, uite d'aia a prins atât de bine la romani golaneala cu " asta înseamnă sa fii mafiot"! De acu inainte, cand vei vrea sa te mai dai smardoi si baiat de baiat vezi ca-i probabil sa te CALCE unul (catalogat in mintea ta ca) sarac, *******, prost, ... cu ea mai vartoasa si ti-o vâră () până faci temperatura :)


Daca inveti ceva din asta înseamnă ca evoluezi altfel

nu.

Ps ca ti-ai facut inventarul si "nițica" ordine prin taverna nu inseamnă ca respecti legea - Plateste-ti Impozitele si Darile la Stat (dupa dupa normativ :D) si abia apoi te poti apuca de baietii! ah, si stai relax :D inca nu am trimis OAMENiI dupa tine

cip
12th January 2016, 19:47
cred ca aici se poate rezolva direct cu soacra. rugaminte la moderatorul abuzat sa ne dea un pm cu niscai detalii, nr de telefon, adresa si nu in ultimul rand varsta distinsei doamne. daca se poate si o poza... :))

pentru binele prietenului stelist, pentru armonie si intelegere in familie, dau camesa dupe mine. :D
al dreq oltean,pusesi repede uachii aia de cameleon :groggy: si vazusi oportunitatea...
cata vreme tintesti in afara Carpatilor nu am decat cuvinte de lauda pt tine...:D

delaoltenia
12th January 2016, 19:52
depinde de unde privesti, pentru mine spatiul in afara Carpatilor este undeva la nord de Petrosani.
spatiu vital. :D


edit.
suntem putin offtopic, userii de aici dezbat probleme de viata si moarte.

delaparis
12th January 2016, 19:56
Are cum sa nu aibă pentru ca Novac spune (uneori): delaparis, vezi ca gresesti. Vezi ca pleacă oameni de pe forum pentru ca cei 2 (poate3) protejati ai tai fac forumul varza si nu se intampla nimic.

Spre deosebire de handilaul de Dascalescu pentru care a dat consemn - oricine poate sa-l jigneasca pentru ca nu pateste abs nimic.

Cum e, supăra adevarul?
Eu ti-am propus ceva dar vad ca te ascunzi sub aparenta detasata a omului intelept care respira adevar.
Vorbesti tampenii deci in afara de zambit cu dispret nu-mi provoci nimic :)

Pune mana si cauta sa vezi pe administrativ cate sanctiuni am dat eu Leului si lui Lordliv si vei vedea ca sunt cel care i-a sanctionat cel mai mult. Deci cine protejeaza pe cine, mai pacala? Daca eu protejez aici atunci ceilalti moderatori ce fac? Ii pupa pe botic de-a dreptul daca ne luam dupa tine.

Dai din clanta aiurea :no:

delaoltenia
12th January 2016, 19:58
ca tot veni vorba si fara alte comenturi, anul trecut userul Duba a primit cele mai multe sanctiuni de la mine.

cip
12th January 2016, 20:29
timache ,numai eu stiu cel putin 5-6 postari de-ale tale in care amenintai diversi useri cam in felul in care te-a amenintat acum novac.sa-ti aduc aminte din nou de rador si de darkslowstar ?
valabil e proverbul romanesc "ce tine nu-ti place ,altuia nu-i face " .
auci...

Leul Oltean
12th January 2016, 20:40
Na, ca aparu si ala cu ochii negri ! ... :))

cip
12th January 2016, 21:40
se certara mamaie cu tataie?
si asta din urma veni sa doarma la tine?

eu zic sa-l mai tii un pic acolo,maine primesti titlul de pacaliciului anului...se intoarce si el cu trofeul la Bailesti si sa vezi cum se impaca mintenas,cand afla ce important a ajuns fiul lor,acolo la oras...:))

Leul Oltean
12th January 2016, 21:42
auci ... :D

delaparis
12th January 2016, 22:16
Cam asta voiam sa-i spun si eu parizianului. Doar ca nu-i antenist, ci subiectiv. Cu novacu' are ceva, tim ii e indiferent sau chiar simpatic. De asta tim poate sa ameninte nestingherit, lordliv poate sa ameninte nestingherit, iar novac nu.


:))

Nu prea. Desi pare o analiza pertinenta cam scartaie prin scurtaturi.
Ia vezi cine cu cine are. Cum am spus mai devreme Novac tot "vrea" ceva acolo de cateva saptamani insistent. Ce sa fac? Ii raspund.
La un moment dat a atacat dar am inteles deoarece era in perioada cand se dezbatea tare pe Administrativ si iti lua partea .... asa ca stelist. Bun. Nimic mai normal. Dar tot insista acum si fara argumente serioase arunca cu noroi deci a reusit sa ma scoata din sarite. Macar de ar fi mai implicat deci sa observe cu adevarat activitatea mea pe forum.

Tim nu prea ameninta ci mai degraba tipa ca la "revolutie".... "Securisstiiiii " :)
Lordliv a tot amenintat el dar nu am ezitat sa-l atentionez in public si ... pm :)

Si tu? Ai ceva cu Ulysses ca nu inteleg? Esti subiectiv ca nu-i ridici bann acolo :cool:
:D

cip
12th January 2016, 22:42
:))


Lordliv a tot amenintat el dar nu am ezitat sa-l atentionez in public si ... pm :)


pai sa vedem si noi pm-urile alea,ce sunteti asa de secretosi? :D

delaparis
12th January 2016, 22:47
Pai nu le-a pus Lordliv deja? :o:

Adevarul e ca le selectioneaza doar pe alea "interesante" pt el :D

Eu pastrez pm de la tine acolo unde il propui pe Bobi :drak::D

cip
12th January 2016, 23:07
Pai nu le-a pus Lordliv deja? :o:

Adevarul e ca le selectioneaza doar pe alea "interesante" pt el :D

Eu pastrez pm de la tine acolo unde il propui pe Bobi :drak::D
probabil n-am fost pe faza cu Lordliv ,n-am vazut :o:

pm de la mine,ai dezlegare...:)
doar sa-l dai cu tot cu intrebare,ca doar nu ma apucam aiurea sa te contactez acolo pe privat...:)

despre Bobi ca om tot parere buna am si acum...cu orientarea lui politica nu prea ma impac dar asta-i alta discutie...;)
cred ca nici el cu a mea :D

nu-l mai am,dar parca eu imi amintesc totusi altceva...

Cristy RVD
12th January 2016, 23:59
buna seara.

vreau sa stiu daca aici e loc de caterinca :D

delaparis
13th January 2016, 00:10
Buna seara.
Nu avem :D

Cristy RVD
13th January 2016, 00:10
Umor? Stiam :D

delaparis
13th January 2016, 00:17
despre Bobi ca om tot parere buna am si acum...cu orientarea lui politica nu prea ma impac dar asta-i alta discutie...;)
cred ca nici el cu a mea :D
Cu orientarea ta politica nu prea cred ca legea e de acord :cool: ... ce-i ceri lui Bobi ? :D

cip
13th January 2016, 07:20
Cu orientarea ta politica nu prea cred ca legea e de acord :cool: ... ce-i ceri lui Bobi ? :D
e o lege prost facuta...
locuiesti la Paris,e suficient sa scoti un pic nasul pe strada si sa arunci o privire in jur...o sa-mi dai raison :D

Capitanu.Burcea
13th January 2016, 08:48
Ontopic: mai Timuletz...De acu inainte, cand vei vrea sa te mai dai smardoi si baiat de baiat vezi ca-i probabil sa te CALCE unul (catalogat in mintea ta ca) sarac, *******, prost, ... cu ea mai vartoasa si ti-o vâră () până faci temperatura

Sa mai spuna cineva ca povestea aia a pulei nu e adevarata. Eu spun ca timache a sadit, a udat, a plivit cu mare grija vrejul de pulicica, iar acum, cand s-a trezit cu ea la cour cat elefantul, a realizat ce monstru a crescut la san. E meritul lui Novac pt ca a pus atata lume pe ganduri :D si pt ca a scos de la timache cea mai buna prestatie de drama queen din cariera lui.


Problema lipsei userilor e simpla. D-l Vadim e adeptul muncii patriotice, are scoala sovietica de umblat la sentimente, strajuita de ariciul din buzunar, fara a avea in vedere ca nici caruta asta nu va mai merge mult la vale pe linie gravitationala. Solutia era una singura: investitii in capital uman, care sa ridice sectiunile importante ale forumului. Asta daca il privim ca biznis. Oricum, nu e treaba mea. Intrasem doar sa-mi fac sfanta cruce de cat de mintosi sunt astia la cemesvar si ce pronie cereasca ne-a pricopsit cu ei de straja la Rin :D

cimitiru' ghencea
13th January 2016, 09:03
:))


Tim nu prea ameninta ci mai degraba tipa ca la "revolutie".... "Securisstiiiii " :)

:D

ai dreptate.
rador si darkslowstar au disparut de pe forum pentru ca timache "nu prea ameninta" ci trece chiar si la fapte ...:D

Ess
13th January 2016, 10:07
Problema lipsei userilor e simpla. D-l Vadim e adeptul muncii patriotice, are scoala sovietica de umblat la sentimente, strajuita de ariciul din buzunar, fara a avea in vedere ca nici caruta asta nu va mai merge mult la vale pe linie gravitationala. Solutia era una singura: investitii in capital uman, care sa ridice sectiunile importante ale forumului. Asta daca il privim ca biznis.

:happy
:ok:

ot: in rest, cum "e" baietii? :)

Marius
13th January 2016, 11:59
Tim nu prea ameninta ci mai degraba tipa ca la "revolutie".... "Securisstiiiii "
Lordliv a tot amenintat el dar nu am ezitat sa-l atentionez in public si ... pm

Vezi tu, asta e problema. tim a facut acelasi lucru ca novac, ba inteleg ca a si pus in practica niste amenintari similare in trecut, iar tie ti se pare ca nu e nimic. Insa cand novac face fix aceeasi chestie, te sesizezi chiar destul de rapid si iei atitudine. Asta e dubla masura.

Cu padurarul n-am nimic. El ma injura ca ultimul vasluian abuzat de neamuri, iar eu ii urez sa fie sanatos, pentru ca de la o varsta apar si problemele. Daca tu vrei sa-i ridici banul unui individ care scrie asa cum a scris pana acum, chiar te rog s-o faci.

Novac
13th January 2016, 12:53
iata si unul dintre protejati incercand patetic sa râneasca laturile varsate de "bos" ducand discutia spre banalulzilnic trait de-o vinitura a Bucurestilor



q e d :))

Mai repede chiar decat ma asteptam. Foarte repede a trecut de la alfa la omega si uite cum se verifica unul dintre principiile de baza ale neoliberalismului bugetar. E aiurea sa ma citez singur, dar ...
Era un mare jmeker si un dur, in postul urmator a dat-o pe morala. :Dps apare negresit si ********u pensionar. Negresit :D

delaparis
13th January 2016, 14:20
Vezi tu, asta e problema. tim a facut acelasi lucru ca novac, ba inteleg ca a si pus in practica niste amenintari similare in trecut, iar tie ti se pare ca nu e nimic. Insa cand novac face fix aceeasi chestie, te sesizezi chiar destul de rapid si iei atitudine. Asta e dubla masura..

Asta o fi problema ta. Pe mine nu ma intereseaza ce amenintari pune sau nu in practica Tim (sau Novac). De fapt nici macar nu interveneam aici daca Novac nu ma cita din nou amestecand prbleme de trafic forum cu "protejari" useri sau atitudini ale mele in nu stiu ce situatii...

Nu stiu ce i-a facut Tim lui Dark Rador :D de a plecat de pe forum dar nu vad legatura si ce pot face eu eventual pt a evita asa ceva. Nu pot modera viata reala a userilor.

cip
13th January 2016, 18:13
tara arde si baba se piaptana...
pe voi chiar nu va intereseaza situatia grea in care se afla Hingherul :(
egoistilor! :D

Paul Atreides
13th January 2016, 20:01
der wille zur maht

Leul Oltean
13th January 2016, 21:13
meritul lui Novac Mosule, recunosc : stai bine cu imaginatia. Da' bine :D rau, nu asa ...
Pentru ca iti trebuie foarte multa imaginatie ca sa identifici merite in dreptul unui trist/frustrat/ constipat ... :))

delaparis
13th January 2016, 23:12
der wille zur maht

Tu chiar crezi ca Cip intelege germana? :D

Utilizator
14th January 2016, 11:51
Problema lipsei userilor e simpla. D-l Vadim e adeptul muncii patriotice, are scoala sovietica de umblat la sentimente, strajuita de ariciul din buzunar, fara a avea in vedere ca nici caruta asta nu va mai merge mult la vale pe linie gravitationala. Solutia era una singura: investitii in capital uman, care sa ridice sectiunile importante ale forumului. Asta daca il privim ca biznis. :D

Din pacate problema userilor e din cauze mai mari decat ariciul din buzunarul decidentului. Si nu spun asta ca sa-l apar pe Vadim.

Forumurile mor din cauza de social media si de simplificare a comunicarii sociale...facebook, twitter, bloguri samd.
Cu 10 ani in urma forumurile erau inundate de useri fara sa fie nevoie de vreo investitie. Nu stiu daca acum este cazul (cel putin nu al meu), dar la inceput nu a fost niciodata vorba de a avea moderatori platiti.
Acum foarte putini mai au dorinta si rabdarea sa dicute o tema in mod mai serios.

O investitie suplimentara in forum nu e suficienta pentru a tine traficul in contextul asta.
Poate doar investitii si efort depus in solutii inovative ar mai aduce/tine useri. De ex sa asociezi forumul cu o sectiune de bloguri unde sa atragi bloggeri buni ce pot starni interesul.
Sau/si sa ai in fiecare saptamana invitati cu nume care sa vina pe forum si sa comunice cu userii.

Paul Atreides
14th January 2016, 12:15
Tu chiar crezi ca Cip intelege germana? :D

Nu cred. :D

Novac
14th January 2016, 14:02
Uti, tu ai totala dreptate in ceea ce afirmi doar ca nu asta era problema ridicată de mine.

Tot muta jmechereii astia discutia de pe un tread pe altul in speranța ca oamenii sunt ocupati si uită subiectul in discuție, BLEAH. Eu reclamam faputl ca dlp-ul actioneaza discretional profitand de faptul ca Vadim are alte biznisuri de facut si nu mai are vreme. Mai exact faptul ca lăsa câteva gunoaie de useri (cu care rezoneaza din diferite motive, nu ma intere!) sa jigneasca nestingherit.

Trist este ca-si arată caracterul indoielnic pitind-use in spatele mozilor de pe sectiunea pe care au postat astia mizerii ... ca vezi doamne, ei trebuie sa actioneze. Chiar si in școla primara gasesti scuze mai plauzibile :))

delaparis
14th January 2016, 14:52
Si hop hai ca iar se screme ...
Nu eu sunt de vina ci Ponta :D

De fapt pe tine te doare undeva de forum si cauzele reale ale problemelor.Te intereseaza sa-l banezi pe Leul si Lordliv si atat.


Inca un pont Novacel, daca ai ceva de spus, da, te adresezi moderatorului pe sectia respectiva. Apoi daca te ignora vorbim si vedem ce facem. Nu e o scuza de scoala primara ci un sistem de functionare bazat pe respect intre colegi.

Utilizator
14th January 2016, 15:11
Uti, tu ai totala dreptate in ceea ce afirmi doar ca nu asta era problema ridicată de mine.

Tot muta jmechereii astia discutia de pe un tread pe altul in speranța ca oamenii sunt ocupati si uită subiectul in discuție, BLEAH. Eu reclamam faputl ca dlp-ul actioneaza discretional profitand de faptul ca Vadim are alte biznisuri de facut si nu mai are vreme. Mai exact faptul ca lăsa câteva gunoaie de useri (cu care rezoneaza din diferite motive, nu ma intere!) sa jigneasca nestingherit.

Trist este ca-si arată caracterul indoielnic pitind-use in spatele mozilor de pe sectiunea pe care au postat astia mizerii ... ca vezi doamne, ei trebuie sa actioneze. Chiar si in școla primara gasesti scuze mai plauzibile :))

De acord cu tine cand spui ca off-topicul a invadat OLSul.
Probabil ca si eu fac offtopic intr-o anumita masura, divagand de la subiect. :)

Nu stiu altii cum sunt, dar eu in calitate de mod pe sectiunea asta ma simt obligat sa spun ca nu e niciun user in spatele meu. :)
Dar mea culpa, recunosc ca nu am fost niciodata un moderator intransigent, iar in ultimii ani am devenit chiar extrem de permisiv.
Am ajuns la concluzia ca e mai bine asa decat sa fiu partas la uciderea OLS. Si spun asta pentru ca userii 'nervosi' de pe aici sunt cam ultimii combatanti mai vechi de pe forum si totodata printre cei mai activi. Daca procedam aspru mi-e teama ca se va face liniste deplina.


Sincer vorbind imi displace mult modul in care discutiile pe aici ajung extrem de des la atacuri intre useri. Dar e de inteles daca luam in calcul ca e sectiune de politica iar politica din Romania este in principal bazata pe atacuri la persoane si nu discutii pe idei si cu argumente. Asa ca apare cumva normal sa fie si aici o reflectie a realitatii din teren. Plus ca unii useri ar putea fi chiar inregimentati politic, am avut ceva banuieli fata de unii dar sigur ca nu puteam dovedi asta.

Dar mai exista o farama de speranta ce depinde de noi toti de pe aici.
In mod paradoxal, 'taberele' antagonice se tin aici unele pe altele. Altfel nu ar mai fi prea multa dezbatere.
De aceea cred ca speranta e sa realizam toti asta si sa incercam sa devenim un pic mai toleranti si mai putin agresivi fata de ceilalti useri.
Cred ca nu e asa de greu, mai ales ca sunt multi useri foarte inteligenti pe aici.

Novac
14th January 2016, 15:28
Hmmm, parisule nu cre ca e bine sa continui poatarile pe subiectul asta.

O iei prea personal dovada sunt apelativele cu care te hazardezi sa ma cataloghezi :D ( tocmai tu, Cetatean Euopean) ... eu nu tin minte sa te fi bagat in categoria emigrantilor ratati, inadapat social sau nefericit dezradacinat deși era foarte usor sa o fac judecand dupa timpul petrecut de tine pe un forum romanesc.

Las-o in stadiul asta pentru ca-ti depasesti garantat atributiile de moderato copiind mojicie prietenului tau oltean. Stai lin in banca ta si asteapta vocea poporului :D

Uti, raspund pe seara ca's cu treaba.

cip
14th January 2016, 16:04
parizianul a inceput sa posteze la ore din ce in ce mai tinere :o:

pune bre mana si munceste in loc sa tot prigonesti bietii useri...ca au nevoie tinerii musulmani de ajutoare sociale,altfel iar va topaie pe masini...:rasc:

Tim
14th January 2016, 17:52
Nu mi-am suspendat contul. Astept in continuare ajutor si informatii pe PM.


Deoarece am o problema pe care trebuie sa o rezolv ( mi-a fost amenintata familia) si o voi rezolva ,ma vad nevoit sa ma retrag de pe acest forum.

Poate ne mai auzim, poate nu.

Sa aveti o viata implinita!

Tim
14th January 2016, 18:09
PS> vreau sa multumesc pe acesta cale "precenilor" care m-au vandut!

Novac
14th January 2016, 19:40
Nu ti-a amenintat nimeni familia boule ci bunastarea care, in cazul tau (si a multora din tara asta), este efemera. In plus nu's banii tai ci ai noștri ca's nedeclarati/ neimpozitati/ evazionati deci NEMERITATI :D. Esti cazul George becali douasutepatruzecisisaptedemii si cevamaruntiș.

Ps in tara asta 70% din po****tie traieste la limta subzistentei si totusi majoritatea romani lor se declara fericita. Interesant! :o:, poate ca exact gramajoara aia de galbeni afisata ostentativ te face atât de posac si negativist iar daca scapi de ea vei vedea altfel viata ... gandeste-te la asta (in timpul alocat uzual forumului).

Drumuri libere sa primesti si tu!:)

Cristy RVD
14th January 2016, 19:44
Nu mi-am suspendat contul. Astept in continuare ajutor si informatii pe PM.


Deoarece am o problema pe care trebuie sa o rezolv ( mi-a fost amenintata familia) si o voi rezolva ,ma vad nevoit sa ma retrag de pe acest forum.

Poate ne mai auzim, poate nu.

Sa aveti o viata implinita!

Shit just got real.

Sanatate, tim, e mai importanta decat toate.

delaoltenia
14th January 2016, 20:00
buna seara!

un uzer al acestui forum inca in viata m-a amenintat pe privat, a scris negru pe alb ca-mi suge **** de cate ori doresc...

Cristy RVD
14th January 2016, 20:04
si tu ce i-ai raspuns?

delaoltenia
14th January 2016, 20:05
inca nu am raspuns.
ce zici, ma ajuti cu un raspuns fara replica din partea uzerului impricinat? :D

Cristy RVD
14th January 2016, 20:07
bine, nu e asa greu :D

spune-i ca trebuie sa stea la coada.

delaoltenia
14th January 2016, 20:09
multam!

ma gandisem sa-i solicit prezervative la prima "sedinta". :D

Leul Oltean
14th January 2016, 20:52
un uzer al acestui forum inca in viata m-a amenintat pe privat, a scris negru pe alb ca-mi suge **** de cate ori doresc...

inca nu am raspuns.
spune-i ca trebuie sa stea la coada.Asa, si ? Daca ma prapadesc de ras castig ceva ? Sunt mai bogat incepand din momentul ala ?




























:happy:happy:happy

phife
14th January 2016, 21:02
Mă retrag și eu pen' că e la modă

Leul Oltean
14th January 2016, 21:05
Sunteti niste pierderi mari toti astia care intrati pe forum pentru voyeurism. :))

phife
14th January 2016, 21:14
Pai ce vrei mă să fac? Să mă bag în războaiele altora?

Leul Oltean
14th January 2016, 21:18
Unde dreaq vezi tu razboaie, ca eu vad numa fazani, unii fac si morala ... :D

Nu ti-a amenintat nimeni familia boule ci bunastarea care, in cazul tau (si a multora din tara asta), este efemera. In plus nu's banii tai ci ai noștri ca's nedeclarati/ neimpozitati/ evazionati deci NEMERITATI :D. Esti cazul George becali douasutepatruzecisisaptedemii si cevamaruntiș.
Ps in tara asta 70% din po****tie traieste la limta ...:))

delaparis
14th January 2016, 21:33
Leule daca mai postezi mult iar zic "astia" ca esti protejat :D

Novac
14th January 2016, 21:37
Gata mah, mergi la culcare ca ti-ai adus aportul la bunastarea forumului pe seara asta. Miezule!

Ti-ai dracului de pauperi fericiti (cu juvetlandia voastra cu tot ):)

Leul Oltean
14th January 2016, 21:38
Tu chiar crezi ca Cip intelege germana? :Dca orice etiopian care se respecta.

delaparis
14th January 2016, 21:48
Hmmm, parisule nu cre ca e bine sa continui poatarile pe subiectul asta.

O iei prea personal dovada sunt apelativele cu care te hazardezi sa ma cataloghezi :D ( tocmai tu, Cetatean Euopean) ... eu nu tin minte sa te fi bagat in categoria emigrantilor ratati, inadapat social sau nefericit dezradacinat deși era foarte usor sa o fac judecand dupa timpul petrecut de tine pe un forum romanesc.

Las-o in stadiul asta pentru ca-ti depasesti garantat atributiile de moderato copiind mojicie prietenului tau oltean. Stai lin in banca ta si asteapta vocea poporului :D


Bun. Iar ma obligi sa-ti citesc opera :D
Sa ma tratezi de emigrant ratat sau inadaptat social, nefericit? Pe mine care abia reusesc sa mai scriu cat de cat romaneste chiar daca nu corect? :))
Pai tocmai ca esti in eroare. Forumul asta reprezinta singura mea legatura cu limba romana si romani in general. Deci este asa ca sa nu ma dezradacinez complet de o tara din care am plecat la 16 ani. ;)
Altfel sunt ok stai linistit. Ii invat pe francezi, elvetieni si belgieni cum sa faca sa fie mai competenti in domeniu IT. Mai sunt si platit pt asta deci ratat ca mine le doresc tuturor sa li se intample :D

Leul Oltean
14th January 2016, 21:50
Bine, el se respecta si ca teuton ... dovada importanta pe care o acorda limbii franceze (''...monsieur le SM ... votre papiers ... ja ja ...'') ... :))

delaparis
14th January 2016, 21:53
Bine, el se respecta si ca teuton ... dovada importanta pe care o acorda limbii franceze (''...monsieur le SM ... votre papiers ... ja ja ...'') ... :))

Nu mai stiu ca sa spun despre Cip. Tim a facut aluzie mai devreme cum ca a fost "vandut de prieteni" :cool::rolleyes:
Chiar nu ma asteptam din partea unui banatean partizan ... al granitei :D

Leul Oltean
14th January 2016, 21:59
Pai lucreaza in vanzari, ce mare branza ... iar daca e capabil sa vanda saibe, poate vinde orice ... :D

delaparis
14th January 2016, 22:01
Corect. Dar problema la Cip e ca vinde in pierdere :D

Novac
14th January 2016, 22:02
Ma vad obligat sa va aduc aminte de postarile sâcâitor de repetitive ale altui ******* care reclama ca's suspect de mulți "ghești" pe anumite sectiuni.

Radeti bah tristilor! Radeti si voi sa fiti in ton cu "pulimea" forumului

/ ... se râde de voi in perioada asta. :)

Leul Oltean
14th January 2016, 22:05
Ce trist ... :))

(''se vede nevoit'' ... :D)

Novac
14th January 2016, 22:11
De acord cu tine cand spui ca off-topicul a invadat OLSul.
Probabil ca si eu fac offtopic intr-o anumita masura, divagand de la subiect. :)

Nu stiu altii cum sunt, dar eu in calitate de mod pe sectiunea asta ma simt obligat sa spun ca nu e niciun user in spatele meu. :)
Dar mea culpa, recunosc ca nu am fost niciodata un moderator intransigent, iar in ultimii ani am devenit chiar extrem de permisiv.
Am ajuns la concluzia ca e mai bine asa decat sa fiu partas la uciderea OLS. Si spun asta pentru ca userii 'nervosi' de pe aici sunt cam ultimii combatanti mai vechi de pe forum si totodata printre cei mai activi. Daca procedam aspru mi-e teama ca se va face liniste deplina.


Sincer vorbind imi displace mult modul in care discutiile pe aici ajung extrem de des la atacuri intre useri. Dar e de inteles daca luam in calcul ca e sectiune de politica iar politica din Romania este in principal bazata pe atacuri la persoane si nu discutii pe idei si cu argumente. Asa ca apare cumva normal sa fie si aici o reflectie a realitatii din teren. Plus ca unii useri ar putea fi chiar inregimentati politic, am avut ceva banuieli fata de unii dar sigur ca nu puteam dovedi asta.

Dar mai exista o farama de speranta ce depinde de noi toti de pe aici.
In mod paradoxal, 'taberele' antagonice se tin aici unele pe altele. Altfel nu ar mai fi prea multa dezbatere.
De aceea cred ca speranta e sa realizam toti asta si sa incercam sa devenim un pic mai toleranti si mai putin agresivi fata de ceilalti useri.
Cred ca nu e asa de greu, mai ales ca sunt multi useri foarte inteligenti pe aici.

Am vrut doar sa readuc postarea in fata :D

Ps. Dupa cum era de așteptat curg siroaie de mizerii peste olsul bolnav , e greu :(

Leul Oltean
14th January 2016, 22:16
Bun, la unghieru am inteles, e mascarici din pasiune. Dar tristul asta ? :confused:

:))

delaparis
14th January 2016, 22:19
Am vrut doar sa readuc postarea in fata :D

Ps. Dupa cum ma asteptam curg siroaie de mizerii peste olsul bolnav , e greu :(

Asa Novac :ok: ... asa te vreau, adevarat cum incerci sa te bagi :)

Problema e ca ai pierdut firul discutiei. Uti raspunde acuzatiilor tale in primul rand :D ... si mie probabil cand ma refer la moderatori pe anumite sectii ols :)

Bobi Cearton
14th January 2016, 22:37
Domnul Novac a preluat inițiativa și-a trecut la morală. Încearcă sa-i dea cu cracii în sus pe toți.

TheIceMan
14th January 2016, 22:40
Cu 10 ani in urma forumurile erau inundate de useri fara sa fie nevoie de vreo investitie. Nu stiu daca acum este cazul (cel putin nu al meu), dar la inceput nu a fost niciodata vorba de a avea moderatori platiti. Pai si care-i forumul tau Uti?

Leul Oltean
14th January 2016, 22:41
Domnul Novac a preluat inițiativa și-a trecut la morală. Încearcă sa-i dea cu cracii în sus pe toți.Combate bine. Daca pastreaza stilul si ritmul, in scurt timp va ajunge SM.
Pe un forum unde va posta el si (din cand in cand) Vadim. :D

Bobi Cearton
14th January 2016, 22:44
Ols-ul se scufunda încet dar sigur. La fel ca pe Titanic menestrelul cântă, nu se lasă

Leul Oltean
14th January 2016, 22:44
Pai si care-i forumul tau Uti?:happy:happy

Dupa ce ca se baga exact ca musca in lapte, mai e si autist. :D

delaparis
14th January 2016, 22:53
Ols-ul se stinge încet dar sigur.

Aici nu sunt de acord. Spun asta nu fata de ce afirma Novac dar constat de ani de zile cum evolueaza.
Este un forum de sport din Romania. Sportul romanesc tine pulsul acestui forum si asta de mai bine de zece ani. In primul rand fotbalul. Fotbalul romanesc e la pamant deci si forumul trage greu. Dar ca de fiecare data renaste in evenimente sportive importante. Pun pariu ca si de data asta doboram recordul de afluenta in vara la Euro si la JO ulterior. :yes:

Bobi Cearton
14th January 2016, 23:00
Aici nu sunt de acord. Spun asta nu fata de ce afirma Novac dar constat de ani de zile cum evolueaza.
Este un forum de sport din Romania. Sportul romanesc tine pulsul acestui forum si asta de mai bine de zece ani. In primul rand fotbalul. Fotbalul romanesc e la pamant deci si forumul trage greu. Dar ca de fiecare data renaste in evenimente sportive importante. Pun pariu ca si de data asta doboram recordul de afluenta in vara la Euro si la JO ulterior. :yes:
Vom fi câtă frunză și în Franța, 5-10000.
Pe Ols nu sunt semne că va fi la fel.

Leul Oltean
14th January 2016, 23:05
Si in playoff/playout liga 1 va creste traficul. Adica in loc de 3 useri activi vor fi 5. Daca il eliberati pe Duba, poate chiar 6. :D

delaparis
14th January 2016, 23:08
Vom fi câtă frunză și în Franța, 5-10000.
Pe Ols nu sunt semne că va fi la fel.

La fiecare turneu final fotbal a crescut afluenta. Romania nu a mai jucat din 2008 dar tot asa a fost. Anul asta Romania va participa deci sunt sanse sa avem record absolut. Nu glumesc. Sunt cifre reale pana acum.

TheIceMan
15th January 2016, 00:10
Pe facebook esti ca la piata, toata lume vorbeste despre orice si e un zgomot ingrozitor :D
Aici, suntem ca la un club select, dupa usile inchise discutam structurat pe anumite teme. Intra doar cei interesati. De aceea mojiciile se vad mult mai rau si afecteaza mult mai tare decat "in piata", unde toata lumea vorbeste in acelasi timp, la gramada.

cimitiru' ghencea
15th January 2016, 09:11
nu inteleg de ce este deturnata discutia de aici cu divagatii pe tema functionarii forumului si a prestatiei moderatorilor .
aici este vorba despre supararea produsa lui timache de catre novac.
retragerea sa imi aduce aminte de retragerea lui rador si darkslowstar amenintati de stimabilul nostru coleg cu interventii prin diverse locuri pentru a-si pierde locul de munca ...vina lor ? deh,basisti ...:))

Paul Atreides
15th January 2016, 09:31
"Omul este ceva ce trebuie depasit. Voi ce-ati facut, pentru a-l depasi?"
Nimic.

Paul Atreides
15th January 2016, 09:34
N-ati auzit inca ca Dumnezeu este mort?

Paul Atreides
15th January 2016, 10:12
Doar singurătatea te mai poate salva, pentru că toți sunt niște lași care în sinea lor ard de dorința de a te termina.
Probabil ca asta e lectia invatata de Timache.

Calandrinon
15th January 2016, 13:31
Pai lucreaza in vanzari, ce mare branza ... iar daca e capabil sa vanda saibe, poate vinde orice ... :D

:happy:happy:happy:happy:happy

Paul Atreides
15th January 2016, 13:37
Omul e cea mai idioata făptură dintre toate dobitoacele.

Cristy RVD
15th January 2016, 17:15
iar tu esti cel mai bun exemplu :D

Paul Atreides
15th January 2016, 17:32
Inca unul care a ridicat putin capul peste nivelul de animal.

Cristy RVD
15th January 2016, 22:27
tu cand ai de gand sa-l ridici? :D

delaparis
15th January 2016, 22:48
nu inteleg de ce este deturnata discutia de aici cu divagatii pe tema functionarii forumului si a prestatiei moderatorilor .
aici este vorba despre supararea produsa lui timache de catre novac.
retragerea sa imi aduce aminte de retragerea lui rador si darkslowstar amenintati de stimabilul nostru coleg cu interventii prin diverse locuri pentru a-si pierde locul de munca ...vina lor ? deh,basisti ...:))

Eu sincer nu prea inteleg de ce se discuta astfel de subiecte aici pe forum. Nu cred ca trebuie puse publice probleme de genul asta.

Dar daca tot insisti poate precizezi si ce fel de "interventii" a avut Tim acolo incat sa provoace probleme in activitatea profesionala a lui Darkvador rador? :confused:
La fel si Novac. Ce a facut ca Tim sa se simta amenintat etc? ... :confused:

Avem forumisti teroristi pe aici si nu stiu eu? :D
Daca e cazul atunci vin cu GIGN imediat :cool: ... dupa meciul rugby Ospreys - Clermont :)

Cristy RVD
15th January 2016, 22:50
Dar daca tot insisti poate precizezi si ce fel de "interventii" a avut Tim acolo incat sa provoace probleme in activitatea profesionala a lui Darkvador rador? :confused:


Nu e nevoie sa precizeze cimi, a tot spus-o tim pe aici.

delaparis
15th January 2016, 23:46
Da, te cred desi nu am gasit. Nu vad ce a spus Tim in legatura cu interventia la Darklovervador Rador ...:) Nu mai stiu cum sa-l numesc :D

Dar totusi ce a fost?

Cristy RVD
16th January 2016, 00:23
Baietii l-au suparat, tim i-a cautat, i-a gasit, i-a "dat in vileag" si nu au mai intrat pe forum dupa descoperirile lui.

delaparis
16th January 2016, 00:50
Vai :o:
Deci?

Le-a facut un bine deoarece locul ala de munca era fraged. Daca doar un forumist ajunge sa-i compromita atunci e clar ca nu era fix cum trebuie din toate punctele de vedere ... :cool:
Meritau altceva mult mai bine

TheIceMan
16th January 2016, 01:09
ce meritau?

delaparis
16th January 2016, 01:12
Un loc de munca meritat indiscutabil. Nimeni si niciunde ar fi contestat asta :cool:

Bobi Cearton
16th January 2016, 11:25
Baietii l-au suparat, tim i-a cautat, i-a gasit, i-a "dat in vileag" si nu au mai intrat pe forum dupa descoperirile lui.

Sherlock Holmes scrie pe tine.

Paul Atreides
16th January 2016, 11:40
tu cand ai de gand sa-l ridici? :D

Obsessive-compulsive disorder (OCD)
Asta ai baietzas sau fetitzo. Cauta-ti un doctor. Incerarca-l pe marius. El are aceiasi boala.

Marius
16th January 2016, 17:43
Le-a facut un bine deoarece locul ala de munca era fraged. Daca doar un forumist ajunge sa-i compromita atunci e clar ca nu era fix cum trebuie din toate punctele de vedere ... :cool:
Meritau altceva mult mai bine

Pai poate si novac ii face un bine lui tim, de ce vrei tu sa te implici si sa strici asta? :drak:

delaparis
17th January 2016, 23:08
Nu ma implic, discut si eu asa ...

Dar din ce spune Tim am inteles ca are familia amenintata. Nu gasesc unde e binele asta :) Locul de munca se poate schimba, familia nu :)

Cristy RVD
17th January 2016, 23:40
Sa nu uitam ca si lordliv a fost amenintat.

Novac
18th January 2016, 06:19
Cum politica struțului este in continuare aplicată cu stoicism pe ols ma vad obligat sa continui (da ma stiu, râzi ca prostul in sat) bătaia de joc perpelind priculiciul parvenit. Cum spunea "mutu" ... ghinion!

Au dibuit-o colegii pe matusa "tamara" si spune ca NU! Adică nu numai ca nu i-a dat bani sau mosteniri ci din contră, i-a cerut de doua ori imprumut (cu motivarea aferentă) si ce sa vezi ... tocmai atunci nu avea :(

In schimb place tare la banatean sa-si etaleze statutul la fiecare intrunire.

Ps. Dlp, nu i-a amenintat nimeni familia plângaciosului, garantat spun asta. Este vorba aici doar de preaplinul cramei, desele iesiri recreative si prea multele valoril etalate ce, CA SA VEZI, nu prea se potrivesc cu "incomul" cetateanului.
Ps2. Serios vorbind acum - daca vrei si poti proba ca nu esti ranchiunos ne vedem luna viitoare la un suc :D, am o lucrare la tine in oraș :)

Tim
18th January 2016, 10:52
Aveti DOVADA!!! Am scos la lumina inca un ******** !! L-am dovedit ! Nici o cunostinta de-a mea care sa ma fi vandut nu stia de acel contract cu Primaria, numai unul din interiorul structurilor putea afla asta !!

Am avut inca odata dreptate!

cip
18th January 2016, 11:26
PS> vreau sa multumesc pe acesta cale "precenilor" care m-au vandut!


Aveti DOVADA!!! Am scos la lumina inca un ******** !! L-am dovedit ! Nici o cunostinta de-a mea care sa ma fi vandut nu stia de acel contract cu Primaria, numai unul din interiorul structurilor putea afla asta !!

Am avut inca odata dreptate!

si cu aia de mai sus cum ramane?

Paul Atreides
18th January 2016, 12:16
Timache bine c-ai revenit.
Credeam ca te-ai urcat si tu in palmierul lui Ess! :D

ps- in romanica mori cu dreptatea in brate. In concluzie nu mai vb de dreptate. Ea va aparea atunci cand slugile betivului ordinar vor disparea.
Pana atunci mai e de asteptat.

Novac
18th January 2016, 12:44
Ce nasol trebuie sa fie sa nu te poti baza pe apropiații tai. Atâta neincredere in oameni :o:

pff, viata grea trebuie ca ai! :(

Paul Atreides
18th January 2016, 14:00
"viata grea trebuie ca ai! "

Poate.

cimitiru' ghencea
19th January 2016, 09:24
Eu sincer nu prea inteleg de ce se discuta astfel de subiecte aici pe forum. Nu cred ca trebuie puse publice probleme de genul asta.

Dar daca tot insisti poate precizezi si ce fel de "interventii" a avut Tim acolo incat sa provoace probleme in activitatea profesionala a lui Darkvador rador? :confused:
La fel si Novac. Ce a facut ca Tim sa se simta amenintat etc? ... :confused:

Avem forumisti teroristi pe aici si nu stiu eu? :D
Daca e cazul atunci vin cu GIGN imediat :cool: ... dupa meciul rugby Ospreys - Clermont :)

timache timache is offline
sport legend

Join Date: Mar 2015
Posts: 4,270
?
"Domnule x *, ca deobicei te strang chilotii si simti nevoia sa te implici in ceva ce te depaseste. Uite domnule x , voi incerca sa iti readuc aminte ca in cazul lui Rador si Dark am insistat de multe ori sa inceteze cu propaganda pentru ca ei sunt implicate in fenomen iar noi aici dezbateam idei fara sa fim parte a sistemului. Ca ei nu au inteles si ca eu am avut dreptate ca Rador era ******** si nefericitul ala de Dark era un trepadus al sistemului , ca le-am spus ca ma leg de ei, niciodata nu am facut mai mult de atat. Nu le-am amenintat familia. La fel cum nu am reclamat niciodata otelul galati sau pe dorinel munteanu pentru dopaj sau cum nu te-am sunat NICIODATA pe tine.


Intelegi? Daca nici acum nu intelegi domnule x atunci crezi ca daca voi face o sesizare la ANAF Suceava rugandu-i sa verifice provenienta banilor pe care domnul x I-a bagat in viloaca aia , atunci vei intelege de ce ceea ce face trepadusul postac Novac acum asupra mea?

Gretoasa pozitionare ai avut in acest caz, ca un veritabil fanatic basist!"

*(daca imi pun numele real pe care l-a folosit in loc ,iar spune ca m-am autodesconspirat ,cum a mai facut-o in trecut dupa ce am postat alte amenintari voalate ale domniei sale la adresa mea :D)

PM primit de la timache .nu am timp sa caut postarile (calandrinon m-ar putea ajuta cu siguranta ,dar el e antibasist :D) dar tin sa mentionez ca domnul timache s-a laudat in repetate randuri cu "succesurile" sale in demascarea hidrelor basiste rador si darkslowstar si deferirea lor "justitiei".
si ca sa intelegi si tu ,domnule delaparis ,care-i diferenta dintre mine si timache ,iti voi raspunde cum i-am raspuns si lui prin PM : pe mine nu m-a interesat ,nu ma intereseaza si nu ma va interesa niciodata cum il cheama de-adevaratelea ,ce bani are ,ce bani sifoneaza sau de unde poola mea are bani sa se dea cu yachtul in viena si cu schiurile prin nisa ..
e doar un fraier caruia ii place sa ameninte in stanga si-n dreapta si care ,cand i se raspunde in acelasi mod ,se caca pe el de frica...:jerk:

Novac
19th January 2016, 11:50
:). dap este cam maro situația ;P

Paul Atreides
19th January 2016, 13:09
"si ca sa intelegi si tu ,domnule delaparis ,care-i diferenta dintre mine si timache ,iti voi raspunde cum i-am raspuns si lui prin PM : pe mine nu m-a interesat ,nu ma intereseaza si nu ma va interesa niciodata cum il cheama de-adevaratelea ,ce bani are ,ce bani sifoneaza sau de unde poola mea are bani sa se dea cu yachtul in viena si cu schiurile prin nisa ..
e doar un fraier caruia ii place sa ameninte in stanga si-n dreapta si care ,cand i se raspunde in acelasi mod ,se caca pe el de frica."

Sa-ti explic ce specie esti? Inutil.
Cum iti permiti jigodie sa vb asa? Cine dracu iti permite?

cimitiru' ghencea
19th January 2016, 13:38
chiar sunt suparat pe apartinatorii lui paulica.
oameni buni ,daca nu-i dati medicamentatia ,macar supraveghiati-l !

Calandrinon
19th January 2016, 17:07
Sa postezi mesaje private...:cool:
E din ce in ce mai clar: omul asta, care raspunde neintrebat de nimeni la numele cimitiru`ghencea, a luat-o razna. Dar rau de tot.

Bobi Cearton
19th January 2016, 19:00
Nasol:(

delaparis
19th January 2016, 21:30
Sa postezi mesaje private...:cool:
E din ce in ce mai clar: omul asta, care raspunde neintrebat de nimeni la numele cimitiru`ghencea, a luat-o razna. Dar rau de tot.

El si cu Lordliv :)
Si despre Novac nimic? :D

Novac
19th January 2016, 21:39
Iar te hazardezi frazand in limba româna :D

Bobi Cearton
19th January 2016, 21:58
S-a ajuns prea departe. Nu e normal ce se întâmplă.

delaparis
19th January 2016, 22:04
Iar te hazardezi frazand in limba româna :D

Eu ziceam ca e mai bine sa spuna Cala ceva despre tine decat sa o faca Paul :D

Novac
19th January 2016, 22:15
Nu am timp de cala dar ma ingrijoreaza faptul ca nu-i deloc deranjat de caracterul josnic al prietenului sau dar faptul ca Cimi devoaleaza franturi dintr-o conversatie PRIVATA este revoltator pt el. Viata privată VS o tacla de ***** pe forum, pardon - pe mesageria forumului :)

Nasol este ca si vouă (dlp & bobi) începe sa va para firesc lucrul asta. Trist :(

Leul Oltean
19th January 2016, 22:20
Aveti DOVADA!!! Am scos la lumina inca un ******** !! L-am dovedit ! Nici o cunostinta de-a mea care sa ma fi vandut nu stia de acel contract cu Primaria, numai unul din interiorul structurilor putea afla asta !!

Am avut inca odata dreptate!Iar eu iti mai spun o data :D ca il supraevaluezi (nu ca ar fi singurul). Eu ca asta am vazut si vii ... hoarde, cohorte.
Insa ai dreptate, o dovada avem. Nu e ********, ci sclavete. Adica liberal de stat . Bugetar autointitulat liberal, traieste din munca si alergatura ta. Din grijile si nervii tai. Are ura viscerala pe orice poseda iz antreprenorial, asa le e rasa, ii cunosc bine.
Eu va zic de mai bine de un an (chit ca nu ma intereseaza politica), ''grupul'' asta are un stramos comun :D si acela e liberal bugetar.

Bobi Cearton
19th January 2016, 22:25
Terminați cu devoalatul.

Novac
19th January 2016, 22:31
Pai e prietenul vostru. El e cel care-si da intalnire cu necunoscuti, le face poze in curul gol si in plus le expune pe forum.

cum faceti, i-l lepădati?

Leul Oltean
19th January 2016, 22:32
Terminați cu devoalatul.Eu nici nu am abordat astfel de practica, am afirmat doar despre unii (si nu sunt putini pe aici, insa e adevarat ca nici prea multi) ca au discurs de sclavete bugetar, nici nu isi dau seama de asta, desi o ard insistent cu ''mortii '******* viorele'' si se dau corporatisti pe net.
In realitate ei traiesc din impozitele pe care le platesti tu.

phife
19th January 2016, 22:36
Eu nici nu am abordat astfel de practica, am afirmat doar despre unii (si nu sunt putini pe aici, insa e adevarat ca nici prea multi) ca au discurs de sclavete bugetar, nici nu isi dau seama de asta, desi o ard insistent cu ''mortii '******* viorele'' si se dau corporatisti pe net.
In realitate ei traiesc din impozitele pe care le platesti tu.

Ca si profesorii,doctorii,pompierii...nenorociti de genul

Leul Oltean
19th January 2016, 22:38
Unii dintre ei sunt niste nenorociti, da. De exemplu aia care o ard liberali pe net.

Bobi Cearton
19th January 2016, 22:39
Pai e prietenul vostru. El e cel care-si da intalnire cu necunoscuti, le face poze in curul gol si in plus le expune pe forum.

cum faceti, i-l lepădati?

Cimitiru nu e prietenul meu. Peste 50 de ani, poate.

Bobi Cearton
19th January 2016, 22:41
Unii dintre ei sunt niste nenorociti, da. De exemplu aia care o ard liberali pe net.
Liberali pedelisti cu ranga în mână. Cum e Cristi RVD, Marius, Ofelia și Mihai, de ex.

Leul Oltean
19th January 2016, 22:44
Sa nu il supraestimam pe Cristinel. El este doar voyeur si, din cand in cand, ceva supermoderator pe pariuri. :D

Bobi Cearton
19th January 2016, 22:51
Sa nu il supraestimam pe Cristinel. El este doar voyeur si, din cand in cand, ceva supermoderator pe pariuri. :D

Am înțeles, e ranger parior.

Cristy RVD
19th January 2016, 22:53
Hop, mi-am vazut numele aici. Nu e ciudat cat de repede am reactionat? Softul asta nou implementat chiar functioneaza :D

Eu sunt doar un tip caruia ii place caterinca. Dar daca vreti ne smardoim in pravalii, carciumi, crasme si taxe, nu ma deranjeaza.

Ah, ca era sa uit. O punga de vin pentru toata lumea! Fac cinste.

Bobi Cearton
19th January 2016, 22:59
Hop, mi-am vazut numele aici. Nu e ciudat cat de repede am reactionat? Softul asta nou implementat chiar functioneaza :D

Eu sunt doar un tip caruia ii place caterinca. Dar daca vreti ne smardoim in pravalii, carciumi, crasme si taxe, nu ma deranjeaza.

Ah, ca era sa uit. O punga de vin pentru toata lumea! Fac cinste.
Ia spune cu ce te ocupi, că noi oricum aflăm. Tai frunză la câini sau nu tai?

Leul Oltean
19th January 2016, 23:02
Am înțeles, e ranger parior.Sa ne intelegem. Cristinel este un geniu si atat, de asta zic sa nu il supraestimam. :D
De fapt, el a si absolvit recent o postliceala de genii. Pentru (orice) forum el este o binecuvantare, desigur. :))

Cristy RVD
19th January 2016, 23:08
Ia spune cu ce te ocupi, că noi oricum aflăm. Tai frunză la câini sau nu tai?

Nu e treaba ta, bai, cu ce ma ocup eu.

Leule, acum depinde cu cine ma compari. Dar da, sunt un geniu in raport cu multi de pe forumul asta. Recunosc, dar meritul nu e al meu :D

Leul Oltean
19th January 2016, 23:14
Eu am recunoscut tot timpul : in raport cu mine sigur esti un geniu. Exemplu : am o varsta, uneori imi place si spritul, pot spune ca (intre altele) am citit destul ... dar tot nu stiam ce e alea : vin la plic, drojdie la punga si nu mai tin minte ce enumerai tu...
Tu insa de unde stii toate astea ? :confused:

TheIceMan
19th January 2016, 23:18
Liberali pesediti. Cum e timache, dario, bobitaFixed :D

Cristy RVD
19th January 2016, 23:18
Eu am recunoscut tot timpul : in raport cu mine sigur esti un geniu. Exemplu : am o varsta, uneori imi place si spritul, pot spune ca (intre altele) am citit destul ... dar tot nu stiam ce e alea : vin la plic, drojdie la punga si nu mai tin minte ce enumerai tu...
Tu insa de unde stii toate astea ? :confused:

Se scrie ce sunt alea, nu ce e alea.

Stiu ce sunt alea, chiar daca recunosc si eu :D ca nu prea pun gura pe alcool. M-am gandit ca, oltean fiind, e greu sa te indopi cu altceva :D

Leul Oltean
19th January 2016, 23:23
Se scrie ce sunt alea, nu ce e alea.Lasa vrajelile astea de Rahova, raspunde la ce te-am intrebat. :))

Cristy RVD
19th January 2016, 23:25
E gramatica de clasa a doua, nu vrajeala de Rahova.

Stiu pentru ca am cautat pe google "cel mai ieftin vin" si am gasit ca cel mai ieftin vin e la punga :D

Leul Oltean
19th January 2016, 23:28
E gramatica de clasa a doua ...De fapt, era jargon de Rahova, dar nu stiam ca pe acolo glumele trebuie explicate ... :D

delaparis
19th January 2016, 23:31
Stiu pentru ca am cautat pe google

... ca India are peste un miliard po****tie dar nu destui fotbalisti. Aduce romani de un an si jumatate deja :)
Pui pariu? :D

Cristy RVD
19th January 2016, 23:36
You 2 funny.

delaparis
19th January 2016, 23:43
Hai recunoaste ca-ti fac reclama pe forum in perioada asta cum nu ai mai avut nici la Tudose :)

Si ontopic, ce parere ai? Novac e omul statului mafiot sau ... ?

Leul Oltean
19th January 2016, 23:46
Hai recunoaste ca-ti fac reclama pe forum in perioada asta ...Are nevoie, a terminat postliceala de genii, specializarea : animale mici de curte. :))

Cristy RVD
19th January 2016, 23:46
Hai recunoaste ca ai invata foarte multe despre fotbal daca ai discuta mai des cu mine. Cine e Tudose? :D

Novac e un tip cu care m-am mai contrat in trecut. Nu vreau sa zic ceva de rau si sa-l supar, mai ales dupa ultimele evenimente.

delaparis
19th January 2016, 23:52
Ah ... cum ziceai? "You 2 funny" :)

Nu spune nimeni sa zici de rau la Novac. Eu am intrebat doar daca e omul ... :D
Eziti? De ce?
Pe forum este doar un stelist :D

Cristy RVD
19th January 2016, 23:54
Cert e ca Novac e omul....momentului :D

Leul Oltean
19th January 2016, 23:58
Cert e ca Novac e omul....momentului :DStim, ai standarde ridicate. Cam la fel spuneai si despre Sevi. :D

delaparis
20th January 2016, 00:08
Cert e ca Novac e omul....momentului :D

zero :D
Novac alege atent de obicei momentul sau :))

Bun, hai sa-l lasam linistit deci sa trecem la Tim. Ce parere ai? E omul ...ce? :D

Cristy RVD
20th January 2016, 00:12
El e omul ce continua sa ne uimeasca :D

cimitiru' ghencea
20th January 2016, 09:08
Sa postezi mesaje private...:cool:
E din ce in ce mai clar: omul asta, care raspunde neintrebat de nimeni la numele cimitiru`ghencea, a luat-o razna. Dar rau de tot.

ceva e dereglat in mintea ta...dar rau de tot ...

cimitiru' ghencea
20th January 2016, 09:13
El si cu Lordliv :)
Si despre Novac nimic? :D

nu ma baga in aceeasi oala cu nebunul ala ...
nu am publicat un PM in care timache face dezvaluiri despre pretioasa-i persoana ci unul in care ma ameninta ...poate le explici si prietenilor tai dereglati la cap ca e mult mai anormal sa ameninti pe cineva prin PM decat sa publici acel PM ...asta daca ai discernamant ...

cimitiru' ghencea
20th January 2016, 09:16
Cimitiru nu e prietenul meu.

e logic ,prietenii mei sunt oameni normali ,inteligenti ,placuti.
te asigur ,nu detii nici una dintre aceste calitati.:yes:

Ess
20th January 2016, 09:31
"daca sfarsitul pinguinilor va fost unul linistit, sfarsitul absurzilor se va transforma intr-un razboi!".
bine a prezis acest nostradamus, in a sa carte "tabieturile celor din cucuteni" ! :D

pfoai de capu' meu, ce fain ne distram!!! :ok:

delaoltenia
20th January 2016, 09:44
buna dimineata!
civilizatia cucuteni ar putea ajunge brand de tara, threadul ala in nici un caz.

phife
20th January 2016, 09:58
E omul ... :D

Si pomul.

cip
20th January 2016, 11:15
"daca sfarsitul pinguinilor va fost unul linistit, sfarsitul absurzilor se va transforma intr-un razboi!".
bine a prezis acest nostradamus, in a sa carte "tabieturile celor din cucuteni" ! :D

pfoai de capu' meu, ce fain ne distram!!! :ok:
pai ce atata flower power,iti dai seama ce plictiseala ar fi altfel aici? :rolleyes:
asa suntem noi,ghidusi,zglobii si cam sprintari defel :D

Paul Atreides
20th January 2016, 12:11
"daca sfarsitul pinguinilor va fost unul linistit, sfarsitul absurzilor se va transforma intr-un razboi!".
bine a prezis acest nostradamus, in a sa carte "tabieturile celor din cucuteni" ! :D

pfoai de capu' meu, ce fain ne distram!!! :ok:

Urca-te din nou in palmier. Ia si cimitirul cu tine. Va potriviti perfect.

Paul Atreides
20th January 2016, 12:19
Ai auzit de

€"Al treilea cimpanzeu"€ ?

Nu cred. :D

Jared Diamond ar fi scris romanul "Primul cimpanzeu" cu tine in rol secundar. Primul rol este totusi cimitirul.

Calandrinon
20th January 2016, 15:51
Orice om dotat cu o farama de bun-simt vede ca in PM-ul respectiv Tim nu a amenintat, a dat doar un exemplu: ce ai intelege daca as face o sesizare...
Dar e bine si asa, citesti, nu pricepi nimic, improsti cu noroiul in care iti duci veacul, apoi te bati pe burta satisfacut: "Doamne, e clar, sunt cel mai destept, m-am mintit si pe mine"

delaoltenia
20th January 2016, 15:55
... "Doamne, e clar, sunt cel mai destept, m-am mintit si pe mine"
:ok:

Marius
20th January 2016, 16:39
Ce mai face oamenii statului mafiot?

Novac
21st January 2016, 06:12
De unde sunt acum pare ca le merge tare bine. Acum dorm de se umfla geamurile blocurilor ceea ce-mi pare normal daca luam in consideratie faptul ca lla ora 00.30, cand mi-am târat fizicul inspre odihna binemeritata, ei continuau sa implineasca numarul consumatorilor din locanta in care-mi fac veacul. Ai dracului feisbucisti! ...ce le mai merge :o:

Bai asta, moderatorule, ALUZIILE postate de mine sunt in ton cu mizeriile deversate de priculici pe acest forum. Nimic in plus :). Usurel cu vorbele grele ca-i forum public.

PS. Ref la prietenul tau stai relax, ca-i bine. Nu a inceput atacurile de panica pentru ca inca nu l-a luat nimeni la intrebari. Pariu ca (inca) nu a vizitat sediul ANAF :D

Ontopic: la sfarsitul acestei povestioare tragicomice va garantez (vouă astora, care mancati oricat ***** este nevoie pentru a-i albi "cercetatului" imaginea forumistica) ca Tim evolueaza/ devine o persoana mai buna. Nu m-ar mira sa aflu de exemplu ca si-a întors fata spre credinta si ca ajuta oameni aflati in situatii delicate.

cimitiru' ghencea
21st January 2016, 09:12
Orice om dotat cu o farama de bun-simt vede ca in PM-ul respectiv Tim nu a amenintat, a dat doar un exemplu: ce ai intelege daca as face o sesizare...
Dar e bine si asa, citesti, nu pricepi nimic, improsti cu noroiul in care iti duci veacul, apoi te bati pe burta satisfacut: "Doamne, e clar, sunt cel mai destept, m-am mintit si pe mine"
sunt curios ce ai intelege tu daca ai afla ca m-am interesat despre tine ,despre familia ta ,despre ce bani invarti si as da doar un exemplu : "ce ai intelege daca as face o sesizare ..."
imi vei spune ca ,ducandu-ti veacul numai prin ambrozie si smirna ,basca fiind cel mai intelept dac de pe forum , ai intelege ca e doar o sicanare prieteneasca...:rolleyes: dar,mai probabil , ai intelege si tu proverbul "ce tie nu-ti place ,altuia nu-i face "...
stai linistit , tot ce stiu despre tine este ca ai nickname-ul calandrinon...nu ma intereseaza sa stiu cum te cheama , ce proprietati ai si nici macar daca-s facute pe munca cinstita sau furate ...:rolleyes:
PS btw,iar jignesti marlaneste ...

Marius
21st January 2016, 11:21
stai linistit , tot ce stiu despre tine este ca ai nickname-ul calandrinon...

Eu mai stiu ca a stat la masa cu gechi ionescu :D

Leul Oltean
21st January 2016, 11:23
Ce mai face oamenii statului mafiot?Esti un moderator de isprava. Probabil ai si cota.

Marius
21st January 2016, 11:33
Si tu esti un user de isprava. Dar nu cred ca ai reusit sa ajungi pe statul de plata :D

cip
21st January 2016, 12:11
plin de offtopicari pe-aici...:cool:
sa revenim la chestii serioase,de Hingherul ce mai stiti?
n-a aparut inca la emisiunea lui Maruta? :D

Paul Atreides
21st January 2016, 12:12
Maria Cociorvan - batrana saltata din Radauti de mascatii lulutei pentru niste oua si o gaina si dusa la DNA si apoi lasata in strada ca un caine - A MURIT astazi.

Pe mainile cui a incaput tara asta?
Cine plateste pentru aceasta porcarie?

NIMENI.

Calandrinon
21st January 2016, 13:31
E vorba despre bucovineanca aceea perfida, mincinoasa, duplicitara, cum a caracterizat-o un bucovinean ?

Novac
21st January 2016, 13:49
Sau despre josnicia inimaginabila a unor useri care schimba subiectul exact atunci cand discutia le provoacă cufureala. ?


Cat de mici sunt :))

delaoltenia
21st January 2016, 14:02
numai mafioti unul si unul acilea, de aia ne pleaca userii onesti si bine intentionati...si nu in ultimul rand bine educati. :D

Paul Atreides
21st January 2016, 14:24
E vorba despre bucovineanca aceea perfida, mincinoasa, duplicitara, cum a caracterizat-o un bucovinean ?

Imi pare rau pentru tine. Prima data cand esti afara. Afara inseamna ca esti afara rau de tot.
Nu cred ca stii despre ce vorbesc.
Batrana a murit. Putea sa fie maica-ta. Dar poate ai norocul sa nu fie.

Paul Atreides
21st January 2016, 14:28
"bucovineanca aceea perfida, mincinoasa, duplicitara"

Ce idiot ti-a transmis mizeria asta?

Maria Cociorvan a murit fara sa i se faca dreptate.

Nici acum nu intelegi?

cip
21st January 2016, 14:47
asa,rupe-l Paule :))

Paul Atreides
21st January 2016, 14:58
Nu vreau decat adevarul.

Maria Cociorvan, bătrâna ridicată de DNA din propria casă și trimisă în judecată pentru cumpărare de influență cu ouă "negre" și miere, a murit noaptea trecută. Potrivit primelor informat›ii, bătrâna ar fi murit în somn.

'A murit un om simplu dar cu o inimă foarte mare. O luptătoare'.

'Era o femeie foarte înt›eleaptă. Îmi aduc aminte cum spunea că o întrebau procurorii de ouăle negre iar ea răspundea cum negre, maică?! (...) Era bunica mea, a noastră, care ne suna de sărbători'.

Maria Cociorvan era acuzată de procurori că ar fi cumpărat influență de la un judecător din Rădăuți dând mai întâi mită găini și ouă, iar apoi o mie de euro. În luna iunie, ea a fost luată cu mascații și adusă în Capitală.

Cum femeia nu avea la ea bani de drum, pentru că nu știa că va fi adusă de la Suceava tocmai la București, a rămas în poarta DNA și a început să plângă. Un avocat de la Rădăuți i-a dat bani să-și cumpere bilet de tren.

Maria Cociorvan a povestit drama prin care a trecut în ziua în care a fost adusă cu mascații la DNA.

Cala- intelegi?

cimitiru' ghencea
21st January 2016, 15:22
asa,rupe-l Paule :))

stilul abscons-ermetic al lui calandrinon face victime printre aliatii sai ...:))

cimitiru' ghencea
21st January 2016, 15:23
Nu vreau decat adevarul.

Maria Cociorvan, bătrâna ridicată de DNA din propria casă și trimisă în judecată pentru cumpărare de influență cu ouă "negre" și miere, a murit noaptea trecută. Potrivit primelor informat›ii, bătrâna ar fi murit în somn.

'A murit un om simplu dar cu o inimă foarte mare. O luptătoare'.

'Era o femeie foarte înt›eleaptă. Îmi aduc aminte cum spunea că o întrebau procurorii de ouăle negre iar ea răspundea cum negre, maică?! (...) Era bunica mea, a noastră, care ne suna de sărbători'.

Maria Cociorvan era acuzată de procurori că ar fi cumpărat influență de la un judecător din Rădăuți dând mai întâi mită găini și ouă, iar apoi o mie de euro. În luna iunie, ea a fost luată cu mascații și adusă în Capitală.

Cum femeia nu avea la ea bani de drum, pentru că nu știa că va fi adusă de la Suceava tocmai la București, a rămas în poarta DNA și a început să plângă. Un avocat de la Rădăuți i-a dat bani să-și cumpere bilet de tren.

Maria Cociorvan a povestit drama prin care a trecut în ziua în care a fost adusă cu mascații la DNA.

Cala- intelegi?

paulica ,tu nu intelegi .
calandrinon e de aceeasi parte a baricadei cu tine.:))
da.e vorba despre baba aia unsa cu toate alifiile ,care stiind ca antena ia apararea oricarui borfas ,criminal sau talhar care zice ceva de rau de basescu a profitat si a facut pe victima sistemului ,desi faptul ca a mituit in stanga si-n dreapta a fost evident pentru toata lumea...
dumnezeu s-o ierte !

cimitiru' ghencea
21st January 2016, 15:34
E vorba despre bucovineanca aceea perfida, mincinoasa, duplicitara, cum a caracterizat-o un bucovinean ?

nu mi-ai raspuns ,o , tu ,inteleptule care iti faci veacul in ambrozie si nectar :
"ce ai intelege daca as face o sesizare ... ?"
;)

Marius
21st January 2016, 15:36
Potrivit primelor informat›ii, bătrâna ar fi murit în somn.

Nu se poate asa ceva! Rusine denea! :groggy:

Calandrinon
21st January 2016, 15:45
nu mi-ai raspuns ,o , tu ,inteleptule care iti faci veacul in ambrozie si nectar :
"ce ai intelege daca as face o sesizare ... ?"
;)

Nu pune prea multe intrebari ca te dai de gol. Daca mai era cazul...

delaoltenia
21st January 2016, 15:57
o vorba din batrani spune ca cine se aseamana se aduna, sau, spune-mi cu cine te insotesti ca sa-ti spun cine esti.
noroc ca mai sunt si exceptii. :D

da Doamne romanului mintea de pe urma

cimitiru' ghencea
21st January 2016, 16:53
Nu pune prea multe intrebari ca te dai de gol. Daca mai era cazul...
te pricepi la abatut firul discutiei.ei zic ca te-ai dat de gol .esti.dar chiar stia toata lumea.nu e nicio rusine sa recunosti cala ,uite ,bobi se mandreste ca a fost ******** .:ok:
dario nu recunoaste ,dar si el e fost ,daca nu si actual .

delaoltenia
21st January 2016, 17:15
:)) :)) :))
recunosc, ce-as mai putea zice acum ca ma deconspirasi, recunosc ca uneori stau la taclale cu indivizi de cea mai joasa speta.

Calandrinon
21st January 2016, 18:18
In sfarsit cimi a evoluat, a ajuns la stadiul de ba tu, ba tu :happy

Marius
21st January 2016, 18:27
Cu prima ocazie, a se citi timp de pierdut, va mut toate astea pe Arena sa va duelati acolo. Aici e totusi Politic, dezbatem idei si doctrine sau radem de pesedisti :D

cip
21st January 2016, 18:40
te pricepi la abatut firul discutiei.ei zic ca te-ai dat de gol .esti.dar chiar stia toata lumea.nu e nicio rusine sa recunosti cala ,uite ,bobi se mandreste ca a fost ******** .:ok:
dario nu recunoaste ,dar si el e fost ,daca nu si actual .
auci...
eu v-am avertizat sa nu-l tot provocati...
acum va e bine cand v-a dat un sut direct in tzoaie?:D

Calandrinon
21st January 2016, 19:03
stilul abscons-ermetic al lui calandrinon face victime printre aliatii sai ...:))

lasa-l, sunt pe ignore la el, nu stie ce spune, vorbeste in somn. Pufoaica masii :happy

cip
21st January 2016, 19:09
ma-sii mah :D
tre sa te invat ca pe Liviut,nici sa injurati ca lumea nu stiti...:rasc:

Calandrinon
21st January 2016, 19:21
:happy
mi-ai tras-o, recunosc :D

Paul Atreides
21st January 2016, 19:35
Sunt - repet- 999 basisti. Sunt 3 antibasisti ( bobi, liviu, timache). Intrebare simpla : cum s-au inmultit basistii pe ols: prin fecundare , prin spori sau prin frecare reciproca? :D

Paul Atreides
21st January 2016, 19:57
Raspuns corect : polenizare prin intermediul ...vantului. :D

Tim
21st January 2016, 20:03
auci...
eu v-am avertizat sa nu-l tot provocati...
acum va e bine cand v-a dat un sut direct in tzoaie?:Dmulti ani nu am inteles aceasta fratie, acum pot sa depun marturie sub juramant in fata oricui: sunteti frati gemeni!:ok:






:(

Bobi Cearton
21st January 2016, 20:07
auci...
eu v-am avertizat sa nu-l tot provocati...
acum va e bine cand v-a dat un sut direct in tzoaie?:D

A dat la țoaie până s-a făcut muci.

delaparis
21st January 2016, 20:40
Si cand ma gandesc bine erati ca fratii. Nu inteleg ce s-a intamplat. Tim, Newcool, Cip, Cim, Aaxi, Baxi, Laur, Cala, Tori ... si nu mai stiu.
Ce face Statul Mafiot din oameni ... :(

Calandrinon
21st January 2016, 23:16
din unii oameni...
Nici acum n-au inteles ca formatorul lor de opinii, cantaretul Robert era agent acoperit si din cauza unuia ca el un user din cei enumerati de tine mai sus a ajuns sa spuna despre parintii lui ca-s niste inapoiati asistati sociali.

delaparis
21st January 2016, 23:41
Ma rog... din fericire nu inteleg tot ce spui. Regret si raman cu speranta ca oamenii se vor intelege intre ei mai curand decat Statul se va indrepta.

Apoi eu ma ocup sa rezolv cu Novac si astfel revenim la trafic standard ols :D

cip
22nd January 2016, 07:40
multi ani nu am inteles aceasta fratie, acum pot sa depun marturie sub juramant in fata oricui: sunteti frati gemeni!:ok:
:(
mai bine mai tarziu decat niciodata :)
de la tine astept ceva scuze,m-ai acuzat de tot felul de chestii in ultima vreme...:o:
si nu vreau sa par lipsit de respect,as sti cum sa ajung acolo la tine dar nici macar n-am habar cum se numeste firma,deci n-aveam cum sa "te vand"....
pana nu te tragi singur de urechi si nu recunosti ca ai gresit fata de mine nu prea vad ce am mai putea discuta noi doi...

cip
22nd January 2016, 07:47
Ma rog... din fericire nu inteleg tot ce spui.
bine ai venit in club! /hello
ar merge un nou thd aici,cu titlul "cine naiba il intelege pe Cala" ? :o:
dar parca vad ca intervine si da niste raspunsuri de alea elaborate si ne zapaceste iar pe toti :))

Bobi Cearton
22nd January 2016, 08:22
Buna dimineata.
Cala stie ce vrea sa spuna, voi sunteti grei de cap si nu intelegeti.

cimitiru' ghencea
22nd January 2016, 09:30
bine ai venit in club! /hello
ar merge un nou thd aici,cu titlul "cine naiba il intelege pe Cala" ? :o:
dar parca vad ca intervine si da niste raspunsuri de alea elaborate si ne zapaceste iar pe toti :))

bobita are dreptate cand spune "cala stie ce vrea sa spuna."
si eu sunt convins de asta .problema e ca ceea ce spune nu-i ceea ce vrea sa spuna .:))
PS sa-mi spui si mie cand isi cere timache scuze ...:))

cimitiru' ghencea
22nd January 2016, 09:39
Si cand ma gandesc bine erati ca fratii. Nu inteleg ce s-a intamplat. Tim, Newcool, Cip, Cim, Aaxi, Baxi, Laur, Cala, Tori ... si nu mai stiu.
Ce face Statul Mafiot din oameni ... :(

cu exceptia mea si a lui cip n-a fost nimeni frate cu nimeni.poate doar prieteni ,dar si aia virtuali.
de pe lista insirata de tine pot spune ca m-am inteles foarte bine in ordine cu cip ,tori cala ,laur si newcool.cu cip si tori ma inteleg si acum foarte bine si suntem prieteni pe bune ,nu numai virtual.newcool si laur apar foarte rar si nu am avut niciodata conflicte.
singurul care s-a suparat pe mine ,din cauza ca-s basist (:D) a fost cala.
baxi n-a facut niciodata parte din cercul absurzilor.
tim ,ca si chinna tm ,ca si banatean au fost tot timpul niste fanatici ,indiferent de obiectul ce le starnea fanatismul: poli ,dinamo ,otelul sau basescu.ca si in cazul lui aaxi ,care era baiat bun dar stelist si hater ,nu am fost niciodata prieteni , doar ne-am tolerat in spiritul absurd.

cip
22nd January 2016, 10:43
PS sa-mi spui si mie cand isi cere timache scuze ...:))
la misto-uri esti primul,n-am ce zice...:D
tu numai sa stai logat aici,ca te anunt eu deindata...:))

Leul Oltean
22nd January 2016, 10:54
(...) nu am fost niciodata prieteni , doar ne-am tolerat in spiritul absurd.:d

Calandrinon
22nd January 2016, 12:36
Ma rog... din fericire nu inteleg tot ce spui. Regret si raman cu speranta ca oamenii se vor intelege intre ei mai curand decat Statul se va indrepta.

Apoi eu ma ocup sa rezolv cu Novac si astfel revenim la trafic standard ols :D

pentru pupat dosuri basiste ( si ce coada mai faceau... Ma rog, inca n-au renuntat, le place ! ) si-au renegat si parintii, si prietenii.


Acum intelegi ? :D Daca nici acum n-ai priceput, apelez la Paul, si, ca ultima solutie, la cip_din TM

Paul Atreides
22nd January 2016, 12:44
Cala, Dlp-ul intelege perfect. Mimeaza numai. E ok in raport cu alti moderatori.

Calandrinon
22nd January 2016, 13:06
daca mai pui ca asculta si DP ( fara l ) :D

Paul Atreides
22nd January 2016, 13:14
Nu stiu cine e DP.
Ciudat e ca vrea sa-l resusciteze pe novac. Credeam ca asta a murit de tot. Ca si sevila. Adica scursurile ols-ului.

Capitanu.Burcea
22nd January 2016, 13:27
Dan Puric, babalaule :D

Paul Atreides
22nd January 2016, 13:42
Dan Puric, babalaule :D

Babalaule? Reformuleaza, imbecilule. Daca nu - urca-te in palmierul lui ess.

Paul Atreides
22nd January 2016, 13:49
burceo--- de ce nu vrei sa dispari? Esti doar o infectie pe OLS. Nimeni, absolut nimeni, nu are nevoie de unul ca tine. Nu spui nimic. Doar banalitati. Tampenii. Stii ce-i aia sa fii o molusca?

delaoltenia
22nd January 2016, 13:57
mai usor cu molustele, captain borcea e doar o clona, daca inca n-ai aflat. :D

Capitanu.Burcea
22nd January 2016, 14:16
Sunt clona lui Terente Magnificul, desi nu cred in reicarnare, poulica mica si senila :D