PDA

View Full Version : FA Cup 2015-2016



phife
8th January 2016, 21:57
Arsenal Cup si anul asta?
Incepe boemia :D

phife
8th January 2016, 22:10
ar cam trebui sa incepem sa facem din sinclair vedeta care o sa fie.

Nadalfan
8th January 2016, 22:20
Lol :)) ce echipa a pus Klopp in teren :))

Eddy DoubleD
8th January 2016, 22:30
Benteke si gradinita:))

Nadalfan
8th January 2016, 22:44
Bogdan :)):)):)) unde l-au gasit ma p'asta?
S-a dus cu cupa pentru Liverpool. Nu-i vad sa revina tinand cont de cum arata terenu' si de echipa pe care a pus-o Klopp in teren.

Nadalfan
8th January 2016, 23:17
Gradinita lui Liverpool e penibila :)) Inafara de 32 ala niciunu' n-are o treaba.

Johnny D
8th January 2016, 23:30
Arsenal Cup si anul asta?
Incepe boemia :D

Neah, am luat destule, anu asta ne concentram pe campionat.


Dar lasa asta, ce echipa de coropishtirite ati trimis acolo-n teren, si eu am iar X2 pe Liverpool ultimu meci.
M-ati futut epic cu West Ham tot la X2, doar pe voi am pierdut, daca si acuma cu rahatii astia de Liga a 3-a...
A 2-a oara ati egalat, daca va bat jur ca ma fac simpatizant Issis doar sa-mi dea o bomba sa ma leg cu ea de gat sa zbor Anfield in aer!:))

Eddy DoubleD
8th January 2016, 23:30
Se rejoaca la egal?

E vina ta, Johnny. Scria peste tot ce echipa trimite Klopp. Sper sa pierzi.

Johnny D
8th January 2016, 23:31
Asa ar trebui.
Poate intre timp se acidenteaza si Benteke si Sinclair.
Dar am senzatia ca-l confund, Sinclair aista desi o dat gol, nu e Sinclair ala bun de juca la un moment dat in PL titular!:))

phife
8th January 2016, 23:31
reactiile mele de la meciul cu watford poate au fost afectate de rezultat.
dar acum,la rece o spun fara dubii : bogdan e cel mai prost portar din istoria -cel putin recenta- liverpool ului

Johnny D
8th January 2016, 23:32
Chiar m-am uitat la statistica la pauza dupa ce-am vazut ce-ai scris pe PL, si am vazut asa:
suturi pe poarta aia 2: 2 goluri,
interventii portar Liverpool: 0!
:happy



Apropo, e minutul 83 si statistica tocmai mentionata de mine se mentine bine de tot exact la fel ca la pauza!:))



Domne feri sa mai dea aia sut pe poarta...
Cristos si Dumnezaii cu Liverpool cu tot si unde si-o gasit jucatori din astia sa-i numeasca fotbalisti a fi!

Johnny D
8th January 2016, 23:44
E vina ta, Johnny. Scria peste tot ce echipa trimite Klopp. Sper sa pierzi.

Io m-am uitat pe flashscore dimineata si nu era pusa echipa!
Trebuia sa-i prind pe Azarenka, Murray si Federer, altfel nu eram sanatos la cap, erau meciuri sigure si toate dimineata!:))
Sa nu pierd, ca-s ultimii 33 de lei ce i-am avut sa fac 150!:P
Asa de-am**** se joaca turneele astea de tenis, unele meciuri la 3-4 noaptea, altele la 8 dimineata, altele la 11-13, altele dupa masa....



Minutul 95, aia inca n-au dat al 3-lea sut pe poarta....

2-2 Safe.

Nadalfan
8th January 2016, 23:53
Numaru' 53 de la Liverpool, Teixeira, a avut doar 4!!! pase bune astazi. Si a jucat tot meciu'. L-am urmarit fiindca mi-a placut numele :)) si am zis hai sa vad ce-i de capu' lui...

Chirivella a avut o singura pasa buna de cand a intrat in teren. L-am urmarit din aceiasi cauza pe care l-am urmarit si pe Teixeira.

Nu e posibil sa fii in anturajul echipei mari a lui Liverpool si sa joci atat de slab.

Johnny D
9th January 2016, 00:02
Luati-va ba din Spania juniori, dumnecatu lor.... zici ca e pe alta planeta Spania, jur!:headbang::headbang::headbang:

Eddy DoubleD
9th January 2016, 00:48
Io m-am uitat pe flashscore dimineata si nu era pusa echipa!


Numai tu crezi ca flashscore e raspunsul la toate intrebarile si te face expert in orice sport.

Johnny D
9th January 2016, 01:07
Asta crezi tu poate, eu n-am zis asta. E locul unde-ti iei cel mai rapid informatiile urgente de care ai nevoie. Nu toti au timp sa se ocupe de toate tampeniile minute sau ore-n sir, pt meciul asta am avut alocate maxim 20 secunde din viata, spre norocu meu, a iesit!:P

Eddy DoubleD
9th January 2016, 03:45
"Bogdan couldn't save a Word document"

Cea mai tare :happy:happy

Sir. Eko
9th January 2016, 14:04
https://streamable.com/lty8 :))

Sir. Eko
9th January 2016, 16:09
Ce enervant ii Wenger. Nu odihneste cati trebuie si mai grav de atat, nu il joaca pe Jeff. :(.

Chamberlain / Chambers - la mijloc. Noroc ca jucam cu Sunderland, acasa...dar si asa.

Eddy DoubleD
9th January 2016, 16:57
Ce se bucurau aia de la Wycombe ca rejoaca meciul :happy Villa e slaba rau though.

Nadalfan
9th January 2016, 17:13
Ce se bucurau aia de la Wycombe ca rejoaca meciul :happy Villa e slaba rau though.

Normal ca se bucura...Si aia de la Exter au fost super fericiti ca au facut egal si ca nu au castigat. Daca castigau si jucau in urmatoarea faza cu o echipa slaba era aiurea pentru ei, dar asa, ca au facut egal si joaca rejucarea la Liverpool acasa o sa primeasca o gramada de bani.
Cambridge United anu' trecut, au castigat doar din rejucarea meciului cu United mai mult decat bugetul lor pe 5 ani.

Eddy DoubleD
9th January 2016, 17:18
Lolscielny :))

Egaleaza Campbell.

Eddy DoubleD
9th January 2016, 18:59
Moare de frica LVG ca se face de ras cu Sheffield :))

Sir. Eko
9th January 2016, 19:03
Bellerin a fost smecher rau :cool:.
Iwobi la fel.
Theo si Giroud ...unu mai penibil ca altu, dar Giroud marcheaza si mai trebuia sa dea unu dar Atkinson e mai penibil ca amandoi.

YoNuTzz
9th January 2016, 19:28
Moare de frica LVG ca se face de ras cu Sheffield :))

momentul adevarului ptr van gaal.

joaca ACASA cu o echipa din liga a 3-a si a bagat toti titularii...

in fata cu mata, herrera, martial si rooney...

daca nici acum, atunci cand :))

YoNuTzz
9th January 2016, 20:18
o suturi pe poarta cu toti titularii cu o echipa din liga a 3-a :))

van gaal & man utd have done it again...

urmeaza a 2-a repriza de chin..

Nadalfan
9th January 2016, 20:39
Nu inteleg de ce joaca asa prost azi. Cand am vazut ce echipa a bagat Van Gaal in teren m-am gandit ca a facut asta ca sa le dea incredere fiindca o sa-i bata rau de tot p'astia...se pare insa ca e exact invers. In loc sa se descatuseze fiindca joaca cu o echipa de liga a 3-a, baietii sunt super crispati. Niciunu' nu joaca nimic. Mata si Rooney sunt iarasi penibili.

YoNuTzz
9th January 2016, 20:40
@nadalfan, pe langa mentalitate, atitudine, etc, pana la urma mai este si vorba de valoare...

o echipa precum barca le-ar da vreo 6-7 lui sheffield, si daca ar juca beti dupa un chef direct...

ar fi amuzant un 0-1...

Nadalfan
9th January 2016, 20:56
@nadalfan, pe langa mentalitate, atitudine, etc, pana la urma mai este si vorba de valoare...

o echipa precum barca le-ar da vreo 6-7 lui sheffield, si daca ar juca beti dupa un chef direct...

ar fi amuzant un 0-1...

Nu, n-ar fi. N-am mai castigat cupa din 2004.
Totusi, echipa joaca penibil. Joaca cu atata teama de parca jucam impotriva lui Barcelona...las-o in plm...niciunu' nu face un dribling sau ceva. O paseaza de-a latul. Echipa de homosexuali. Mi-e dor de vremea cand ii aveam pe Ronaldo, prime Rooney si Tevez in atac. Nu conta ce jucatori avea alte echipe. Astia 3 castigau meciurile singuri. Acum cu shit Rooney, Fellaini si Mata ce sa faci?Sau orice alt jucator ofensiv din echipa?

YoNuTzz
9th January 2016, 20:59
chiar daca treci cu 1-0 de sheffield...cum draq ai putea sa castigi cupa cu echipa asta de kkt, cu jocul asta de kkt si cu antrenorul asta de kkt...

ar fi foarte ok un 0-1 ca sa vada si conducerea cui plateste sute de milioane de euro...

eliminare cu boro in cupa ligii si cupa sheffield in cupa angliei, ambele ACASA :))

Eddy DoubleD
9th January 2016, 20:59
Nu i-as pune sa se uite la meciurile lui ManU nici pe cei mai mari dusmani ai mei :))

YoNuTzz
9th January 2016, 21:22
penibililor si laketilor de la man utd li s-a dat penalty in min 94...

hai cu ratarea...FMM !

YoNuTzz
9th January 2016, 21:23
bagami-as...a dat gol rusinea de rooney...

Eddy DoubleD
9th January 2016, 21:27
Ce se bucura Rooney, de parca a facut mare branza. Eu bagam capul in pamant in locul lui.

YoNuTzz
9th January 2016, 21:29
fara cuvinte...atata e de spus dupa o noua rusine...

Eddy DoubleD
9th January 2016, 21:59
http://lebuzz.eurosport.co.uk/viral/manchester-united-fans-celebrate-a-shot-off-target-v-sheffield-united-9824/

Sunt cateva tweet-geniale aici :happy

Nadalfan
9th January 2016, 22:18
Declaratia secolului :)):)):)):))):))

LVG: Sheffield United didn't create any chances, but why is nobody criticising them? I think its unfair.

:)):)) Epic coaie, epic!!!! Mosu' at his best!!!! :))

cr7luci
9th January 2016, 22:21
Bag miraculoasa mea scula....m-am resemnat ca avem o echipa si un antrenor de ***** cu care o sa ne facem de ras la fiecare meci...nu ma mai enervez...sincer,mai bine pierdeam.Oricum in urmatoarele meciuri o sa facem iar niste rezultate de ***** (azi si la meciul cu Swansea am avut noroc).Nu are rost sa-l mai tinem pe Van Gaal pana in vara fiindca iar o sa sparga pusculita.O sa vanda jucatori cumparati de el de zeci de milioane si o sa cumpere de alte 300 de milioane alti jucatori care nu o sa confirme nici ei.

Antrenorul e principalul vinovat...asta v-o spun sigur.Mai bine pastra totusi jucatorii adusi de Ferguson si avea un parcurs mai bun.

Nadalfan
9th January 2016, 22:23
Alta...de data asta de la celalalt cancer al echipei :))
Rooney - "we're improving as a team"

Scholes l-a distrus pe Van Gaal...nu l-a mai interesat ca e jurnalist acum. A vorbit ca un suporter. Paul Scholes insists he would be "depressed" if he was a @ManUtd player. Toata declaratia e pe twitter-ul de la BT.

YoNuTzz
9th January 2016, 22:23
genial link-ul :D

cr7luci
9th January 2016, 22:25
Nu numai scarba mea de echipa favorita joaca mizerabil...mai sunt celsocii,liverpulistii dar nici cu cetatenii sau gradinita lui Wenger nu te poti lauda,cu toate ca aia sunt mai constanti.In Europa de cateva sezoane bune,Anglia parca e cu numele.Daca si sezonul viitor,United e la fel de praf nu imi doresc sa se califice de pe acum nici in Champions League si nici in Europa League macar.E foarte dureros pentru mine cum ne-o da la chifla Barcelona,Real,Bayern etc etc.

cr7luci
9th January 2016, 22:27
Ba si ce echipe facea Ferguson fara sa cheltuie bani prea multi.Ar trebui sa revina si sa stea pe banca pana moare sa revenim in fruntea fotbalului european.

Eddy DoubleD
9th January 2016, 22:33
LVG: Sheffield United didn't create any chances, but why is nobody criticising them? I think its unfair.


:happy:happy:happy Chiar a spus asa ceva?

YoNuTzz
9th January 2016, 22:35
in orice caz, nu e prost van gaal...e proasta conducerea ca inca il mai tine...

la fel si jucatorii...ce e vina lui rooney ca ia 18 mil de euro pe an...NU...conducerea...

daca le place sa-si arda banii...

Johnny D
9th January 2016, 22:52
Arsenal Cup si anul asta?


Bine, de refuzat n-o refuzam!
One hell of a consolation prize!:))

YoNuTzz
9th January 2016, 23:21
hai ca anul asta luati campionatul...so..da-o incolo de cupa :D

El Pistolero
10th January 2016, 15:35
Chelsea trimite aproape echipa standard. Oare se fac de ras si ei ca United? :D

sannicola
10th January 2016, 15:50
Half-time in Man United's last 10 matches at Old Trafford:

0-0
0-0
0-0
0-0
0-0
0-0
0-1
0-0
0-0
0-0

Asta ii epica :happy:happy:happy

YoNuTzz
10th January 2016, 16:00
nuu..aia cand fanii la primul sut PE LANGA POARTA prin min 65 au inceput sa sarbatoreasca si sa aplaude in picioare...aia a fost epica...

Eddy DoubleD
10th January 2016, 18:03
Acum meciul rundei: Spurs vs Leicester

Spurs: Vorm, Trippier, Alderweireld, Wimmer, Rose (c); Carroll, Dier; Chadli, Eriksen, Onomah; Son
Leicester: Schmeichel; De Laet, Wasilewski, Benalouane, Chilwell; Inler, Kanté, King, Dyer; Ulloa, Gray

Gray debuteaza la Leicester. Also, nu inteleg de ce Ranieri nu-i da nicio sansa lui Kramaric.

Andrei_23
10th January 2016, 18:16
Iti dai seama cat de idiot e Mironica dupa cum pronunta numele echipei vizitatoare la Spurs-Leicester.

Eddy DoubleD
10th January 2016, 18:21
Spurs si Leicester nu dezamagesc niciodata :ok: Doar 20 de min si deja 1-1. Centrare frumoasa a lui Gray. Deja si-a pus amprenta pustiul.

Dexter30
10th January 2016, 18:22
Hai ca a egalat Laistar.

YoNuTzz
10th January 2016, 19:18
a intors leicester...oricum se joaca fotbal...

YoNuTzz
10th January 2016, 19:46
2-2 acum..2 echipe care merita sa fie in big 4 in detrimentul lui chelsea, man utd si liverpool...

Eddy DoubleD
10th January 2016, 19:47
2-2 acum..2 echipe care merita sa fie in big 4 in detrimentul lui chelsea, man utd si liverpool...

Vezi ca astia sunt doar rezervele :))

Naspa ca se rejoaca pentru ambele echipe. In special pentru Spurs.

YoNuTzz
10th January 2016, 19:53
stiu ca sunt rezervele, ca doar am vazut meciul :D, dar eu fiind obisnuit cu meciurile lui man utd, mi se pare mereu tare, cand 2 echipe chiar joaca fotbal...

Eddy DoubleD
10th January 2016, 22:08
Tamas a fost eliminat de Shrewsbury. Era ultima speranta romaneasca la finala :lol:

Johnny D
11th January 2016, 08:21
Swansea e cap.
Norocu lu MU, ca mai putura bate si ei pe cineva in PL!:))

miril
12th January 2016, 19:27
FA Cup fourth round draw

Ties to be played over the weekend of Friday 29 January

West Bromwich Albion or Bristol City v Peterborough United

Eastleigh or Bolton Wanderers v Leeds United

Arsenal v Burnley

Derby County v Manchester United

Huddersfield Town or Reading v Walsall

Exeter City or Liverpool v West Ham United

Wycombe Wanderers or Aston Villa v Manchester City

Shrewsbury Town v Sheffield Wednesday

Nottingham Forest v Watford

Carlisle United or Yeovil Town v Everton

Crystal Palace v Stoke City

Oxford United v Newport County or Blackburn Rovers

Ipswich Town or Portsmouth v Bournemouth

Colchester United v Tottenham Hotspur or Leicester City

Bury or Bradford City v Hull City

Northampton Town or MK Dons v Chelsea

Eddy DoubleD
12th January 2016, 19:35
Palace vs Stoke si posibilul Liverpool vs West Ham, cele mai tari meciuri.

Eddy DoubleD
20th January 2016, 17:17
Villa si WBA s-au calificat la rejucare. Azi meciul zilei, Spurs vs Leicester. E si un Liverpool vs Exeter acolo...

El Pistolero
20th January 2016, 20:25
As miza ca Ranieri renunta la cupa. Au o sansa mare de a juca in CL sezonul viitor, nu cred ca se mai incurca si cu competitia asta.

Eddy DoubleD
20th January 2016, 21:21
Ambele echipe joaca cu echipa a doua. Ce-i drept, Leicester mai mult ca Spurs; si Spurs e si mai solida din punct de vedere al lotului. E posibil sa piarda, dar posibil sa si bata, datorita dorintei rezervelor de a se impune. Clar nu va fi o tragedie daca vor iesi. N-ar ajunge la trofeu oricum cu echipa asta.

Eddy DoubleD
20th January 2016, 21:36
Liverpool si ea cam cu echipa a doua in afara de Mignolet, Benteke si Ibe. Bogdan nu mai apara pentru ca el nu e bun nici de echipa a 9-a :))

Eddy DoubleD
20th January 2016, 22:13
Inscrie Pirlo...scuze, Allen...pentru Liverpool.

Eddy DoubleD
20th January 2016, 22:29
Son deschide scorul pentru Spurs.

Johnny D
20th January 2016, 22:42
10-0 la ocazii pt Liverpool in primele 40 de minute, cu ce amarati au ajuns sa se chinuie dar macar acuma se pot linisti ca n-or da aia gol la primu sut pe poarta si la orice sut pe poarta ca-n tur!:))

Eddy DoubleD
20th January 2016, 23:31
2-0 pentru Spurs si Liverpool. Pare clar.

Johnny D
20th January 2016, 23:47
Penaltyster nu e echipa far'de penalty!:D

Liverpool got his (m)ojo back! That put a smile on Klopps face!:D

Eddy DoubleD
21st January 2016, 01:01
Internet is such a funny place :)) -> http://lebuzz.eurosport.co.uk/viral/best-tweets-joe-allen-second-to-only-lionel-messi-10260/

Johnny D
21st January 2016, 07:15
Best tweets: ‘Joe Allen… second only to Lionel Messi’
Sunt misto englujii, in fotbal au cele mai tari comentarii, de departe!:))
'Just don’t let him cut his hair…':))

Eddy DoubleD
29th January 2016, 22:17
Cat de frica sa-ti fie de Derby County incat sa nu-l lasi pe banca nici pe De Gea pentru Romero? :happy

YoNuTzz
30th January 2016, 01:01
avand in vedere ca fa cup e singurul obiectiv realizabil, trebuie tratata cu maxima seriozitate.

Eddy DoubleD
30th January 2016, 16:23
Coq e in teren :yeah:

miril
30th January 2016, 16:42
Spurs mai departe, 4-1 cu Colchester: Chadli 2, Dier, Carroll, respectiv Ben Davies, autogol.

Xaviesta
30th January 2016, 19:03
ce a fost in apararea aia la Arsenal :))

Since Eden Hazard last scored, Alexis Sanchez scored 9 goals for Arsenal, pulled a hamstring, got sidelined for 8 weeks, returned and scored.

phife
30th January 2016, 19:29
mironica o comenteaza pe Liverpool.
the dream :happy e fan, sa ne intelegem.
allen in sfarsit titular, merita. dar nu avem capitan in tot clubul

phife
30th January 2016, 19:53
Benteke,Smith,stewart,texeira,brannagan, enrique ...jucători care nu au ce să caute vreodată la Liverpool

Eddy DoubleD
30th January 2016, 19:58
Daca nu era Benteke, Liverpool se batea la retrogradare :)) Dar, da, trebuie sa joace mult mai bine de atat pentru banii care s-au dat pe el.

phife
30th January 2016, 20:04
Fellah, vorbești de baiatu care a fost invizibil pe teren in majoritatea meciurilor,a dat niste goluri (unele frumoase) mai degraba norocoase si a ratat cu poarta goala de cate ori a avut ocazia.

Studge nu vrea sa mai joace fotbal pentru ca simte ca il supara pe Dumnezeu. El nu e accidentat - refuza sa joace si sa se antreneze, Gerrard a spus ca a avut problema asta si sezonu trecut iar origi si ings sunt rupti tot sezonul. Toti astia sunt solutii mult mai viabile ca benteke. Nu degeaba joaca firmino out of position de atatea meciuri.

Smith asta nu are treaba cu pozitia in care joaca. E lent si centreaza groaznic. Ar merge inchizator sau fundas central pentru ca defensiv are calitati si paseaza binisor. Are si capu mare.du-te la doctor dude, nu e normal sa ai tartacuta asa. Cine a mai vazut fundas stanga cu cap mare?

Nadalfan
30th January 2016, 20:31
Firmino nu mi se pare chiar out of position. De fapt, chiar cred ca poate evolua intr-un atacant foarte bun. Gen Suarez. Mi se pare ca are calitati. Se bate mult, are plecare, tehnica, e foarte clinic. Merge jucat ca atacant, dar sa aiba inca unu' gen el langa el. Firmino - Sturridge ar fi un atac care ar rupe cam tot prin EPL. Daca vine Teixeira de la Sahtior ar merge si el. Firmino - Teixeira(Teixeira e mai mult SS decat AM), Coutinho stanga si aia e. In dreapta il bagi pe Milner ca sa nu strici balanta echipei(Milner alearga mult si face faza defensiva bine. Ailalti mai putin).

phife
30th January 2016, 20:57
nu se bate si nu are forta.
cou-firmino-texeira ar putea sa fie interesant daca nu se calca pe picioare.

Eddy DoubleD
30th January 2016, 21:29
Fellah, vorbești de baiatu care a fost invizibil pe teren in majoritatea meciurilor,a dat niste goluri (unele frumoase) mai degraba norocoase si a ratat cu poarta goala de cate ori a avut ocazia.


Aia e partea de care am zis "ca trebui sa joace mai bine". Dar fara Benteke, Liverpool nu avea vreo 7 puncte in campionat.

Sir. Eko
30th January 2016, 21:32
Studge nu vrea sa mai joace fotbal pentru ca simte ca il supara pe Dumnezeu. El nu e accidentat - refuza sa joace si sa se antreneze,


:happy De unde le scoti ?

Benteke a costat mai mult ca Dybala.

Nadalfan
30th January 2016, 22:03
De pe twitter...a facut un jurnalist un articol despre asta. Cica nu mai joaca din cauza religiei si cica ar face sedinte la psihiatru, dar degeaba. Probabil e vrajeala oricum.

phife
30th January 2016, 22:09
nu,serios, e o teorie care circula acum, se speculeaza serios ca sturridge nu joaca pentru ca simte ca il supara pe Dumnezeu, se duce si la medic pentru asta, americanii vor sa-l vanda - whu cica a intrat deja in cursa- sau sa-i rupa contractul. s-a zvonit chiar ca la un meci sezonul trecut sau acum doua sezoane gerrard a incercat sa-l bage pe prost pe teren timp de jumate de ora si el a refuzat sa intre, a fost cu greu convins de BR dupa ce l-a amenintat si chestii.

da-o ma in mortii ei de vrajeala, asta de 2 ani nu joaca si ia salariu mare. oricat de bun e trebuie sa fie dat sau sa-i fie rupt contractul- omul nu presteaza pentru banii pe care-i primeste.

Eddy DoubleD
30th January 2016, 22:28
Iesi mah :happy

Pe de alta parte, sunt lucruri mai tampite care se intampla in lume :))

Sir. Eko
31st January 2016, 11:48
:happy
Nu ii adevarata povestea aia. A primit un tip un mesaj cu asta pe WhatsApp si a postat pe un forum a lui Liverpool si de acolo a pornit totul. Fara sa zica de la cine si asa :)). S-a agitat toata lumea pe degeaba, iti garantez.

El Pistolero
31st January 2016, 18:37
Astia de la Dons efectiv n-au aparare. Sa prinda Real sau Barca o echipa din asta in cupa, ii dau 15 goluri.
Putea fi lejer 5-1 pana acum, asta doar in 35 de minute.
Hazard inca se chinuie sa marcheze primul gol in acest sezon! :happy

Xaviesta
31st January 2016, 19:17
Hazard ends his 30 game goal drought with a penalty against MK Dons. Jesus Christ. :))

bravo ba, esti 'better than ronaldo' din nou

Eddy DoubleD
31st January 2016, 19:28
Ce copil esti :)) Mai bine il vad pe Hazard ratand din toate pozitiile decat sa-i vad moaca lui Ronaldo.

Anyway meci deschis din partea lui Dons. Multe faze de poarta. Si ei puteau inscrie mai mult.

miril
31st January 2016, 20:33
FA Cup fifth round draw

Chelsea v Manchester City,
Reading v West Brom or Peterborough,
Watford v Leeds United,
Shrewsbury Town v Manchester United,
Blackburn v Liverpool or West Ham,
Tottenham v Crystal Palace,
Arsenal v Hull,
Bournemouth v Everton.

Nadalfan
31st January 2016, 20:36
Misto tragere pt United. Ii bat p'astia si joaca in turu' urmator cu Reading, WBA, Watford sau Leeds si sunt in semifinale :))

Eddy DoubleD
31st January 2016, 21:22
Chelsea vs City, nice. Si Spurs vs Palace e interesant.

Hull poate fi incomoda, dar e bine ca e acasa.

YoNuTzz
31st January 2016, 23:33
man utd bulan maxim pana acum...

sheffield, derby si acum chiar liga 3 - Shrewsbury :))


chelsea - city - ouch...

de asemenea, liverpool daca trece si arsenal au cazut bine...

Eddy DoubleD
9th February 2016, 20:58
La Liverpool revine Coutinho. Sturridge si Origi sunt pe banca. Firmino nu e in lot. Cam toata defensiva si mijlocul sunt formate din rezerve.

West Ham joaca cu doar cateva schimbari in aparare. In rest, echipa standard.

sannicola
9th February 2016, 22:23
Fain meci chiar daca ii 0-0 :yes:.

delaparis
9th February 2016, 22:26
2-1 la bare

Eddy DoubleD
9th February 2016, 22:34
1-0 (la goluri:D) chiar inainte de pauza.

Eddy DoubleD
9th February 2016, 22:57
Coutinho egaleaza imediat dupa pauza. Se joaca penalty la egal, nu? Doar nu-i pune sa rejoace iar :))

Joaca Liverpool acum cu toti Benteke, Sturridge si Origi :))

delaparis
9th February 2016, 23:10
Altii nu mai are :D

Cred ca WHU castiga ... dupa prelungiri

sannicola
9th February 2016, 23:41
Liverpool anul asta prin cupe au bagat la greu rejucari,prelungiri tot ce vrei :)).

sannicola
9th February 2016, 23:54
Plm ce ratangiu ii Benteke ala :headbang:.Are nevoie de 5-6 ocazii de 1 vs 1 pana o baga in ate...

delaparis
9th February 2016, 23:56
Plm ce ratangiu ii Benteke ala :headbang:.Are nevoie de 5-6 ocazii de 1 vs 1 pana o baga in ate...

A marcat in 2016? :confused:

sannicola
10th February 2016, 00:01
Cred ca da :D.Stiu sigur ca a ratat in vreo 2 partide consecutive cu poarta goala :happy.
Hai ca am verificat, se pare ca nu a marcat in 2016 :)).Ultimul gol pe 30 decembrie la un 1-0 la Sunderland.

delaparis
10th February 2016, 00:19
Cred ca WHU castiga ... dupa prelungiri

... in prelungiri voiam sa zic :)

Eddy DoubleD
10th February 2016, 00:20
Si eu tocmai deschisesem streamul sa vad penalty-urile :happy

sannicola
10th February 2016, 00:21
Pacat nu strica niste lovituri de la 11m.Liverpool primeste gol in minutul 121...

YoNuTzz
10th February 2016, 02:07
pacat..dupa 120 de min de lupta, meriti niste penalty-uri...

oricum nu vreau sa fiu in locul lui klopp la vara...trebuie sa schimbe minim jumatate de echipa...

de benteke nu mai zic...alaturi de carrol, va fi cel mai prost transfer din istoria lui liverpool..

Sir. Eko
10th February 2016, 23:48
pacat..dupa 120 de min de lupta, meriti niste penalty-uri...

oricum nu vreau sa fiu in locul lui klopp la vara...trebuie sa schimbe minim jumatate de echipa...

de benteke nu mai zic...alaturi de carrol, va fi cel mai prost transfer din istoria lui liverpool..

Clyne jucator chiar ok.
Firmino e jucator bun spre foarte bun.
Coutinho desi slab in ultima vreme(inainte de accidentare) totusi un jucator bun, cu potential urias.
Sturridge jucator incredibil daca e fit.

Dupa parerea mea, daca Liverpool vrea titlu, astia 4 sunt singuri care au voie sa fie in primul 11. Dintre titulari cei care sunt decenti/au potential etc pe banca(gen Ings, Milner, Mignolet, Benteke etc) iar restu vanduti, ma refer aici la Lovren, Sakho, Skrtel, Can, Lucas, Moreno...

Cristy RVD
10th February 2016, 23:55
Can vandut? Cu el mai degraba incepi echipa.

YoNuTzz
11th February 2016, 00:16
si mie mi se pare decent Can...

oricum maxim 5 jucator din actualul lot mai au voie sa prinda echipa :))

Eddy DoubleD
11th February 2016, 00:28
Clyne, Can, Henderson, Coutinho si Firmino. Exact 5 :)

Cristy RVD
11th February 2016, 00:36
+ Alberto si Sturridge.

Eddy DoubleD
11th February 2016, 00:49
+ Alberto si Sturridge.

Sturridge intai sa joace 2-3 meciuri la rand si mai vedem.

Alberto e dezamagitor. De cand n-are concurenta, nu a jucat asa cum ma asteptam. Mai degraba il astept pe Gomez sa revina. Cat a jucat pustiul, a aratat promitator. Daca nu venea accidentarea, cred ca era titular si acum.

Johnny D
11th February 2016, 07:16
Ce v-am zis eu acu 3 luni? Minim 3 out, 3 in! Minim! Ideal ar fi 5-5, 4-4 ar fi decent!

Sir. Eko
11th February 2016, 11:57
Sturridge intai sa joace 2-3 meciuri la rand si mai vedem.

Alberto e dezamagitor. De cand n-are concurenta, nu a jucat asa cum ma asteptam. Mai degraba il astept pe Gomez sa revina. Cat a jucat pustiul, a aratat promitator. Daca nu venea accidentarea, cred ca era titular si acum.

Alberto Moreno, nu ?
Dupa parerea mea, top 3 cei mai slabi fundasi stanga din campionat.
Flanagan e fundas dreapta dar stie juca si stanga nu ? Ala la 23 de ani si cu un an jumate accidentat e de 10 ori mai bun ca Moreno.

Johnny D
11th February 2016, 13:00
Trebuia sa iasa dintr-o competitie Pool, nu le putea duce pe toate.
Banii lor sunt pe restaurantele McDonalds, spera sa prinda macar un burger ca in fata lor mai au doar un singur alt client de trecut!:D
E bun si burger-ul asta, il mananci si iti asigura participarea in EL, care la randul ei daca o castigi, iti asigura CL...

Eddy DoubleD
20th February 2016, 14:51
@Arsenal: Ospina, Chambers, Merte, Kos, Gibbs, Flamini, Elneny, Campbell, Iwobi, Welbeck, Walcott

Eddy DoubleD
20th February 2016, 16:06
Cum e portarul ala de la Hull...

Eddy DoubleD
20th February 2016, 16:37
Cel mai de kkt rezultat posibil.

cr7luci
20th February 2016, 20:26
Capul penisului lui Luci este la fel de monstruos ca un cap de ciuperca.

Eddy DoubleD
20th February 2016, 21:12
Everton, Reading si Watford au trecut mai departe.

Eddy DoubleD
21st February 2016, 18:18
Chelsea cu prima echipa, City cu a 3-a :))

West Ham a umilit Blackburn. Doua goluri si un assist Payet:ok:

Spurs pierde momentan cu Palace si bine face. Campionatul si poate EL sunt mai importante.

El Pistolero
21st February 2016, 19:10
Frumoasă faza la golul lui Willian. Deja 3-1.

Eddy DoubleD
21st February 2016, 19:30
A inceput sa joace Hazard :o: Praise the lord!

YoNuTzz
21st February 2016, 20:47
pellegrini a sacrificat fa cup, dupa ce premier league era cam pierdut, totul pentru meciul din UCL cu kiev...

sa speram ca ii va iesi si ca merge in sferturi...unde sper sa evite bayern / real / barca...

ar fi frumos sa aiba si anglia o semifinalista...

YoNuTzz
21st February 2016, 20:50
s-au extras sferturile: daca arsenal si united nu fac gafa cu hull si shrewsbury avem asa:

reading - palace
everton - chelsea
arsenal - watford
man utd - westham

deci lucrurile se indreapta spre semifinale fffff tari...

Eddy DoubleD
21st February 2016, 20:57
Reading vs Man U, aia e tare :))

YoNuTzz
21st February 2016, 20:58
man utd chiar daca trece de shrewsbury, cu westham va fi foarte greu...

doar payet face cat toata echipa lui man utd :))

Eddy DoubleD
21st February 2016, 21:15
Da, dar Payet e cam singur pe acolo. Daca juca West Ham acasa, o dadeam favorita.

YoNuTzz
21st February 2016, 21:21
stai intai sa trecem de Shrewsbury...prevad o rejucare pe old traford.

Eddy DoubleD
21st February 2016, 22:00
Eh, pe naiba. Nici cand ai tot bulanul din lume nu e clar? :))

delaparis
22nd February 2016, 23:36
Manchester castiga in inferioritate numerica cu 3-0

Eddy DoubleD
22nd February 2016, 23:52
Iar a jucat van Gaal cu echipa standard :)) Ce fricos...

delaparis
23rd February 2016, 00:07
Fricos poate dar castiga. :rolleyes:
Joaca tare olandezul. Se stie vanat deci pune jucatorii in fata responsabilitatilor. Cu alte cuvinte exprima "daca sunteti asa destepti, demonstrati". :yes:
Astfel sunt obligati sa aiba rezultate deoarece in caz de schimbare de antrenor cei care nu joaca pe bune risca sa nu faca parte din calcule pt sezonul viitor. Orice se poate spune dar LVG nu e prost :cool:

YoNuTzz
23rd February 2016, 00:08
nu e prost van gaal, doar ca la man utd nu i-a iesit deloc si trebuie sa plece...

acum are testul cu midtijland...daca nu trece in optimi e graaaaaaaaaaaav de tot...

delaparis
23rd February 2016, 00:32
Trece de danezi. Sunt danezi aia parca? :confused:
Si cred ca si in campionat va conta pana la sfarsit. Asa a facut si la Ajax si Barcelona in trecut. Este un antrenor care nu are cota la jucatori dar care reuseste sa-i puna in situatii in care nu au de ales. Sunt obligati sa fie performanti altfel se discalifica singuri. E un tip cinic. Un antrenor fara valoare deosebita dar un antrenor eficace prin caracter si cinism.

Johnny D
23rd February 2016, 07:55
s-au extras sferturile: daca arsenal si united nu fac gafa cu hull si shrewsbury avem asa:


Gafa deja noi am facut-o, raport ocazii 24 la 6, din 24 de ocazii minim 6 au fost mari, sa nu dai un gol acasa...
Daca asta nu e gafa, nu stiu care e.



acum are testul cu midtijland...daca nu trece in optimi e graaaaaaaaaaaav de tot...

Va trece, de la 4 in sus le dati alora. United joaca mai bine acasa, mai ales cand trebuie sa se deplaseze in afara Angliei pt deplasari.

Johnny D
8th March 2016, 22:33
Arsenal Cup still ON!
Cam atat avem si noi!:P

YoNuTzz
8th March 2016, 22:38
arsenal poate face a 3-a cupa la rand :D

Xaviesta
8th March 2016, 22:42
Cica s-au accidentat (au fost si schimbati) Gabriel, Mertesacker si Ramsey. E adevarat? :)) Cech stiu sigur ca rateaza Barcelona, Koscielny nu cred totusi.

delaparis
8th March 2016, 23:24
Arsenal a jucat in seara de CL? :)

YoNuTzz
8th March 2016, 23:43
e irelevant meciul cu barcelona..

Johnny D
9th March 2016, 08:20
Arsenal a jucat in seara de CL? :)

Cam de-atatea ori de cate a jucat si PSG, diferenta e ca Arsenal va juca ultima dintre cele doua!:D

Bobi Cearton
12th March 2016, 21:07
Everton - Chelsea, 1-0 Romelu Lukaku, min 78, gol de poveste.

Bobi Cearton
12th March 2016, 21:11
Romelu, min 82, bis, 2-0.

YoNuTzz
12th March 2016, 21:13
chelsea intr-o sapt iese din UCL si FA Cup. si gata sezonul e incheiat inca de la inceputul lui martie.

cel mai slab sezon din era abramovic...chelsea va ramane in afara europei chiar...

Eddy DoubleD
12th March 2016, 21:22
Cum e Lukaku :ok:

mariomax
12th March 2016, 21:57
atatea vesti bune. Costa, vierme ce esti.

El Pistolero
12th March 2016, 22:04
Clar cel mai slab sezon de cand a venit rusul.

Trebuie transferuri la vara, si cu un program lejer(fara Europa), se poate ataca din nou titlul in PL.

Eddy DoubleD
12th March 2016, 22:06
Cand mai zice cineva ca evolutia nu e reala, putem sa-l oferim pe Costa ca exemplu ramas la stadiul de primata :ok:
https://streamable.com/47e6

YoNuTzz
12th March 2016, 22:09
ar cam trebui suspendare macar 3 etape...

oricum, incredibila situatia lui chelsea...sa ai lotul ala, antrenori pe mourinho si hiddink si sa ratezi TOTUL, inclusiv europa league...

nu credeam ca vreodata chelsea va mai sta pe bara..

dar cum zice el pistolero, anul viitor cu un program lejer, fara europa, pot lua titlul...

Johnny D
13th March 2016, 00:02
Everton - Chelsea, 1-0 Romelu Lukaku, min 78, gol de poveste.

Unul din golurile anului, si-a batut joc de Chelsea... ca tot ziceam ca Liverpool a luat negrul gresit, ala genial a ramas la rivala locala!:))



dar cum zice el pistolero, anul viitor cu un program lejer, fara europa, pot lua titlul...

Va fi si presiune pe ei, ca nu-i mai iarta nimeni, poate mai mare ca pe United care chiar si-asa cu un rest de EL tot a clacat.

bogdan_nj
13th March 2016, 01:33
Chelsea nu ia niciun titlu la anul. Sunt alte echipe mult mai inchegate care vor fi si mai puternice decat in sezonul actual. Sa zica mersi daca prind top 4.

Eddy DoubleD
13th March 2016, 03:16
Chelsea nu ia niciun titlu la anul. Sunt alte echipe mult mai inchegate care vor fi si mai puternice decat in sezonul actual. Sa zica mersi daca prind top 4.

Exact. Deja se anunta ca multi jucatori doresc sa plece. Se vor aduce altii, poate nu la aceeasi valoare, va dura pana echipa se va omogeniza, etc. O sa treaca prin ce trece United.

YoNuTzz
13th March 2016, 16:50
oups dupa chelsea, poate iesi si arsenal azi...e 0-1 acasa cu watford...

momentan in semi sunt palace si everton

YoNuTzz
13th March 2016, 16:54
0-2 acum...wenger rateaza orice...titlu, ambele cupe, sfert de ucl...ORICE...
anul asta nici macar cupa nu-l mai salveaza...

mariomax
13th March 2016, 17:28
am intrat pe stream pe la 0-2 sa vad ce naiba se intampla. au fost cat pe ce sa egaleze. ba, astia stiu juca numa cand au cutitu' la os???

Xaviesta
13th March 2016, 17:54
:)) bine Wenger. Daca nici acum nu pleaca...

Eddy DoubleD
13th March 2016, 17:55
Bineee Wenger :))

Eddy DoubleD
13th March 2016, 19:29
We have Payet :yeah:

YoNuTzz
13th March 2016, 19:35
chelsea, arsenal si man utd - epic fail...

van gaal intr-o sapt mai iese din 2 competitii EL si FA CUP :))

Nadalfan
13th March 2016, 19:40
Eh... Van Gaal se lauda ca echipa lui inca joaca in 3 competitii. Se pare ca o sa ramana doar cu una la care nu are sanse(desi, pentru el titlul inseamna top 4, ca asta este obiectivul lui United, nu titlul).

Herrera e singuru' care vrea azi. Am mai zis, daca astia toti ar fi homosexuali, n-ar fi futut niciunu' fiindca absoluti toti ar fi pasivi.
Payet asta e cam ciudat. Nu-l prea inteleg. Omu' se vede ca are ceva viteza si dribbling, dar totusi, el joaca doar atunci cand are mingea :)) si cu toate astea, se pisa pe absolut oricine din EPL bar Ozil cand vine vorba de creativitate. Plus ca are niste executii ireale. Golurile lui mereu sunt golurile saptamanii.

Edit : M-am grabit. Martial dupa centrarea lui Herrera!

YoNuTzz
13th March 2016, 20:08
inca rezista clovnul de van gaal...

in orice caz avand in vedere recordul din deplasare a lui man utd, greu de crezut ca poate face ceva la west ham...

Johnny D
14th March 2016, 08:13
am intrat pe stream pe la 0-2 sa vad ce naiba se intampla. au fost cat pe ce sa egaleze. ba, astia stiu juca numa cand au cutitu' la os???

Retardatu ala de Wellbeck cu poarta goala n-a stiut unde e poarta, da cu efect de la 5m de poarta pozitionat central pe ea!:))
Si cam atat si cu sezonul nostru, ne pregatim sa fim contenders si pe urmatorul, vorba lu Walcotitza!:yes:


Alexis a jucat bine in fine, si Ozil pe alocuri, dar cand n-ai cu cine....
N-am inteles dc a jucat imprastiatul de Chambers titular si nu Bellerin, de era Bellerin la fazele care le-a avut fraieru ala, n-am fi pierdut.
Cum sa sutezi cu efect interior cu dreptul, mult din dreapta, iesit din cadrul portii!? Pai ori pui efect exterior, ori mai sigur dai siret plin, daca pui efect interior cu dreptul din dreapta, mingea o sa fuga de poarta in loc sa se indrepte spre poarta... panarama totala!:headbang:
M-am saturat de el, nu stie nimic nici pe atac nici pe aparare, e cal mare si prost dar fiind fundas lateral nu e niciodata in careul advers la centrari asa ca nu ajuta cu nimic atacul nici din acest p.d.v. Sa-l dam inapoi la Southampton si gratis de mine!


Nu ma streseaza c-am pierdut cupa asta, avem destule, ma streseaza c-am avut vreo 5 bilete cu 20 de meciuri ieri, 10 fotbal, 10 tenis, alea de fotbal toate cu fara egal si doar ****le astea retardate din echipa asta de cazuti mental cu brevet de inventie pe retarzie cerebrala n-a putut scoate macar un egal, restul de 19 meciuri au iesit lejer. La noi e o confuzie generala ce porneste de la un antrenor depasit total de propria conditie si niste jucatori ce nu stiu ce sa ceara unii de la altii, toti fug hautic si e bat unii de altii, iar cand in fine le iese o faza construita, dau cu efect din 5 metrii in loc sa futa bombeu ca orice taran ce stie ceva fotbal!

Johnny D
14th March 2016, 08:40
Aaa da, si ce ziceam ca nu-l mai vad pe El Nimeny in teren si binenteles l-am vazut, chiar titular:yes:, ba chiar dublat de Coquelin, 2 jucatori cu care n-ai voie sa joci simultan intr-un meci in care esti favorit clar si trebuie sa dai goluri! El Nimeny, nimeni total cum era de asteptat... Il asteptam cateva sezoane sa creasca in stilul Wenger binecunoscut! Si pe cand va creste va deveni un frustrat inapoiat mental ca si restul de aici in multe sezoane de neimpliniri si probe de presiuni cazute ca obicei si stil de viata!:)) Sper sa vina Piturca aici sa-i dea lectii lu Wenger de cum sa joci cu 3 mijlocasi defensivi simultan, cu doar 2 risti doar cand ai meci cu echipa din liga inferioara, ca si-asa Wenger mi s-a parut prea ofensiv, trebuie sa se retina putin, de-aia i-a dat Watford 2 goluri acasa pe nepusa masa!:))

am intrat pe stream pe la 0-2 sa vad ce naiba se intampla. au fost cat pe ce sa egaleze. ba, astia stiu juca numa cand au cutitu' la os???
Dupa ce l-a scos pe El Nimeny ala de pe teren... ala juca pt Watford.

A mai facut o mare gresala Wenger, l-a scos pe Giroud si l-a bagat pe Walcott...
Giroud ar fi bagat-o cumva in poarta la ce s-a jucat in ultimele minute, Walcott a fost total pe langa fotbal, ca de obicei.
Cel putin n-ar fi dat pe langa poarta cu efect din 5 m ca si Wellbeck:)), ar fi avut ghinion si-ar fi dat intr-unu de pe linia portii dar tre sa dai pe poarta de acolo, asta e regula nr. 1, cat de prost fotbalist sa fii si tre sa nimeresti aia 7m de poarta de la 5m distanta de ea chiar daca esti cu spatele si dai din itoarcere! Adica... simtul de fotbalist iti indica ca aia 7m de poarta sunt in spatele tau si nu in stanga ta... ma rog.:rolleyes:

SwedishMafia
14th March 2016, 08:46
cum in CL, e clara treaba...:)) iar in EPL, Arsenal e arsenal...FA CUP era cam ultima sansa ca arsene sa nu aiba problem cu fanii. asta e, arsene, din vara du-te la psg sau AS Monaco :D

miril
14th March 2016, 21:28
Crystal Palace v Watford

Everton v West Ham or Manchester United

cr7luci
14th March 2016, 22:32
Crystal Palace v Watford

Everton v West Ham or Manchester United


Aolllllllleeelllllleeeeeeee

In mod normal,West Ham ne calareste grav....in cazul in care se produce o minune si ne calificam in semifinale,Everton o sa ne calareasca si mai grav.Sanse avem de 5% sa mergem mai departe,sincer.

YoNuTzz
15th March 2016, 00:12
adevarata finala se va juca in semifinale, probabil intre westham si everton...cine bate aici castiga si finala...

proasta tragere...

palace / watford nu-s echipe de finala.

miril
15th March 2016, 09:25
Eu cred ca tu nu intelegi spiritul Cupei Angliei, cea mai veche competitie din istoria fotbalului modern. E si greu de cand milioanele nesimtite, de multe ori din surse dubioase, invadeaza fotbalul si prevertesc perceptia fotbalului rege.

Johnny D
15th March 2016, 14:02
Asa e Mirile, competitia asta e facuta pt echipe ca Leicester, pt echipe bulan ce se pot califica in finala doar dand de adversari accesibili!
Culmea e c-a fost facuta pt noi, noi suntem echipa in stil Leicester, ce-avem nevoie de bulan s-o castigam o data si asa s-a intamplat!:))
Poate nu se-ntelege, un Chelsea sau City e un adversar accesibil daca dai de el in primele tururi cand baga echipa a 2-a si tu joci fara presiune, norocul nostru asta a fost, ca daca dadeam de el in semifinala sau finala, o **** luam noi vreun trofeul la cat de mentalitate de echipa mica avem!;) Asa, am jucat in finala cu tribul Hull, in semifinala cu Ipswich Shire unde-s numa halflings si liliputani, si cum necum, taras grapis, de-abia de-abia, ne-am strecurat spre trofeu!:rolleyes: Si p-alea le-am batut vai de mama noastra cu cate chinuri, chinurile facerii!:))

Eddy DoubleD
13th April 2016, 23:12
Pana acum United avea doar doi jucatori. Acum se pare ca are trei. Rashford asta chiar e altceva.

Lordul
13th April 2016, 23:45
Rushford e bun..e talentat...a dat din nou gol cu West Ham..

YoNuTzz
14th April 2016, 00:53
iar l-a scos rashford :))

nu ma asteptam la asa ceva...

probabil retardul de van gaal va rata top 4, dar va lua FA CUP-ul...

Nadalfan
14th April 2016, 09:34
Rashford ca Rashford, dar De Gea frate...
Sa-i dea dracu' un nou contract mai repede fara clauza de reziliere. Sa-l plateasca mai bine decat pe Rooney. Sa-i dea omului ce vrea. Sa-i construiasca un oras ca Madrid langa Manchester. Eventual sa o plateasca regeste si pe gagica-sa. Baiatu' e pur si simplu cel mai bun portar din lume. Chiar nu mai exista vreun dubiu in privinta asta. E halucinant ce face. Deja, cand atacantul scapa 1 la 1 cu el nu mai imi sta inima ca ia echipa. De fapt, ce vorbesc eu. Atunci cand ia gol(chiar daca e imposibil sa faca ceva) sunt foarte suparat pe el ca n-a scos-o. Atat de bun e. Daca in ultimii ani juca la Barca era considerat GOAT. In primii 3 din istorie sau ceva de genu'. E si peste peak Casillas. Foarte multi suporteri Man United il considera mai bun ca Schmeichel...

Doctor_Satan
14th April 2016, 10:33
De Gea e chiar fenomenal. Trebuie sa se mute la un club care are ambitii, altfel risca sa nu castige nici un trofeu major in cariera si ar fi chiar pacat sa nu fie amintit mai des in urmatoarele decenii.
Cat poate sa aiba clauza aia de reziliere de nu si-o permit alde Barca si Real?
Cand ai un portar atat de bun cu zece ani de cariera ramasi merita sa dai si 50-60 de milioane. Omul asta isi poate scoate banii si din marketing.

YoNuTzz
14th April 2016, 11:33
E fffffffffffff greu ptr man utd sa-l pastreze in conditiile in care probabil nu va juca in UCL in sez urmator...

De Gea e portar de finala UCL, nu de Europa League.

99% se duce la real...

Doctor_Satan
14th April 2016, 13:08
http://www.theguardian.com/football/2015/oct/13/manchester-united-david-de-gea-real-madrid-release-clause
Aici zice ca ar fi 30 de milioane de lire clauza aia de reziliere si el este evaluat la 35.
S-ar gasi lejer 5 cluburi care sa scoata banii aia pentru asa un portar.

Nadalfan
14th April 2016, 13:35
Clauza aia a fost pusa in septembrie dupa ce a semnat noul contract. Pana in septembrie nu a avut clauza. In momentul de fata e cel mai bine platit portar din lume. Are 200.00 lire pe saptamana.

cr7luci
14th April 2016, 16:13
Nu-mi vine sa cred ca i-am batut pe ciocanari...ma asteptam sa ne ciocaneasca gaura ca ciocanitoarea Woody .Avem cu caramelele in semifinale...ne pot molesta partul in ultimul hal.Ramane de vazut.

Eddy DoubleD
23rd April 2016, 19:40
A gasit si United o echipa impotriva careia poate ataca :))

A.Puscas
23rd April 2016, 19:51
Is socat oarecum de cate ocazii au avut:)):))

Martial >>>> life
Cand are mingea la picior e pericol instant pentru adversari...

Fara sa fiu homer catusi de putin...cred ca are sanse sa fie titular la Euro pentru Franta

Adica eu as merge pe Griezmann/Martial pe benzi toata ziua ...

Eddy DoubleD
23rd April 2016, 20:04
Is socat oarecum de cate ocazii au avut:)):))

Martial >>>> life
Cand are mingea la picior e pericol instant pentru adversari...

Fara sa fiu homer catusi de putin...cred ca are sanse sa fie titular la Euro pentru Franta

Adica eu as merge pe Griezmann/Martial pe benzi toata ziua ...

Pai Benzema e out, Giroud e varza. Normal ca joaca.

A.Puscas
23rd April 2016, 20:12
Nu stiu daca joaca varf... adica era oarecum inaintea sezonului, pana l-a reprofilat olandezu' pe banda stanga
L-am hulit nitel, dar are sens...are un joc elite 1 la 1 + viteza top notch

Griezmann pe dreapta, Martial pe stanga...poate intra si Giroud in joc ca varf, asa varza cum e:)):))

Benzema era ideal intradevar...tripleta BMG ( Benzema/Martial/Griezmann) in atac si ne luam de la 3 in sus la meciul de deschidere

Franta arata bine de tot oricum, au optiuni cu duiumu' si in spate, pot juca cu 3 mijlocasi centrali (Pogba/Kante/Matuidi- cu Pogba nitel mai avansat si implicat ofensiv)....ori cu eternii 2 inchizatori + Payet in spatele varfului ca playmaker

YoNuTzz
23rd April 2016, 20:18
franta e strong de tot...ptr mine principala favorita la euro, mai ales ca joaca acasa...

ps: ptr man utd e vital acest trofeu, sa mai spele din rusinea sezonului.

A.Puscas
23rd April 2016, 20:28
BS penalty...ball don't lie!!:happy:happy

YoNuTzz
23rd April 2016, 20:29
Is socat oarecum de cate ocazii au avut:)):))

Martial >>>> life
Cand are mingea la picior e pericol instant pentru adversari...




daca martial > life, atunci de gea > than GOD !

lui de gea tre sa-i faci salariu 20 de milioane pe an ca sa nu plece...

Xaviesta
23rd April 2016, 20:29
4-4-2 pare cea mai buna formatie pentru Franta. de la mijloc in sus: Pogba Matuidi Kante Payet si Martial Griezmann. poate mai ratez vreun jucator important.

A.Puscas
23rd April 2016, 20:33
Aiurea ba ... sper sa nu-l bage pe pustiulache in dog-house pe viitor
A fost interventie corecta la penalty

Vorbesc de Fosu-Mensah

Nadalfan
23rd April 2016, 20:37
De God!!!! Nu ai ce sa-i faci. Ca sa-i dai gol trebuie sa ai o executie perfecta chiar si din penalty. Felul cum impinge din picioare cand face plonjon e halucinant.

A.Puscas
23rd April 2016, 20:44
Aa...si Rooney a facut mai multe in spatele varfului (pe ambele faze), decat a facut Mata intr-un sezon intreg
E cam clar ca acolo e viitorul lui

Mata out...cat mai repede

Nadalfan
23rd April 2016, 20:45
4-4-2 pare cea mai buna formatie pentru Franta. de la mijloc in sus: Pogba Matuidi Kante Payet si Martial Griezmann. poate mai ratez vreun jucator important.

O sa joace 4-3-3 cu Lassana Diarra, Pogba, Matuidi - Griezmann, Giroud, Payet/Martial.

Lassana Diarra e underrated. Fara el OM ar fi la retrogradare. Si e peste Kante in sistemu' asta. Oricat de bun ar fi Kante. Diarra nu poate alerga la fel de mult ca Kante, dar e un mult mai bun pasator si un mult mai bun conducator de joc. Kante e un pic hot headed si nu prea ar da bine langa alti doi ca el precum Pogba si Matuidi. Lass e un pic mai cerebral. Intr-adevar, Kante in 4-4-2 e ideal fiindca alearga foarte mult si acopera o arie mare de teren, dar in sistemu' asta nu prea are cum sa joace bine Pogba fiindca se stie ca omu' are nevoie de cineva in spatele lui(Pogba cu toate ca e un box-to-box extraordinar e mai mult orientat spre atac)
In atac, Payet are un sezon absolut fantastic. Cred ca o sa-i ia fata lui Martial din pacate. Dupaia, Deschamps mereu joaca cu un varf. Benzema era varianta logica, dar tinand cont ca n-o sa joace, urmatorul pe lista cred ca e Giroud. Desi, el il place mult si pe Gignac.
Lloris - Sagna, Varane, Kos, Evra - Pogba, Diarra, Matuidi - Griezmann, Giroud, Payet. Asta cred ca o sa fie echipa cu care se va duela Romania in startul de la Euro.

YoNuTzz
23rd April 2016, 20:48
pff...s-a gafat "mike" smalling..

sannicola
23rd April 2016, 20:48
Uite asa primeste de Gea gol :)):)).

A.Puscas
23rd April 2016, 20:49
Payet e coordonator, pasator, tot ce vrei ...dar il joci in centru, nu pe banda
Il prefer si pe Coman ca aripa in fata lui Payet, nu mai vorbesc de Martial ...

La 4/3/3 nu joci cu Payet titular, ori sacrifici unu' de la mijloc(Diarra/Matuidi/Kante...Pogba e sigur) si il bagi acolo, ca winger cu siguranta nu ....La 4/2/3/1 da.

Xaviesta
23rd April 2016, 20:53
Payet si Pogba ar merge intr-un 4-4-2 cu false wingers, gen ce joaca Atleti. dar nu cred ca joaca asa... m-am gandit la formatia asta ca sa-i bag pe toti acolo. :)) si da, mai e si Coman. rezerva excelenta care poate schimba jocul.

YoNuTzz
23rd April 2016, 20:54
nu mai vrb aici de nationala frantei va rog...

ps: ne ataca everton, de zici ca-i barcelona...

e ok, sunt buni pustii lui united, dar suntem man utd, nu ajax, sau viitorul :)) sa promovam doar tineri...
ne trebuie vedete...

sannicola
23rd April 2016, 20:56
Ce contraatac acolo cu Rooney si Fellaini pe post de fundasi :).

Xaviesta
23rd April 2016, 21:03
holy shit Martial. epic jucator

A.Puscas
23rd April 2016, 21:03
Deci da ...Martial >>>>>>>life :)):))

Xaviesta
23rd April 2016, 21:06
dap. e prea bun ca sa stea pe banca la Euro. imi place mult explozia aia, are un talent urias, poate sa ajunga foarte mare.

Srdjan
23rd April 2016, 21:08
Smalling ne arata inca o data ca nu este un fundas "magnific", asa cum a fost de multe ori laudat in acest sezon si pur si simplu este mai bun decat restul defensivei de rahat a lui Utd.

cr7luci
23rd April 2016, 21:26
Jucam finala.Sunt surprins...foarte surprins dar orice echipa ne poate pune probleme...am scapat cu gaura curului neatinsa pana acum in FA Cup....sper sa nu fim atinsi de un cap de **** belit si diezmierdat in finala...nu ma mai mira nimic la United...De Gea e portarul suprem.

YoNuTzz
23rd April 2016, 21:36
dupa meciul asta atat e de zis:

DE GEA & MARTIAL

punct.

Eddy DoubleD
23rd April 2016, 21:48
United ar face bine daca ar scapa de toti Rooneyii, Felainii, Mataii, Carickii& so on. Pustii joaca mult mai bine si pe bani mai putini.

YoNuTzz
23rd April 2016, 21:54
de acord ca trebuie sa scapam de toti "colosii"...dar doar cu pustii, nu te poti bate la premier league si la UCL...

trebuie aduse cateva valori in vara...

dintre bale, neymar, huguain si ibra, macar sa luam unul in fata
plus, nu avem mijloc si nici fundasi centrali.

Eddy DoubleD
23rd April 2016, 22:06
de acord ca trebuie sa scapam de toti "colosii"...dar doar cu pustii, nu te poti bate la premier league si la UCL...

trebuie aduse cateva valori in vara...

dintre bale, neymar, huguain si ibra, macar sa luam unul in fata
plus, nu avem mijloc si nici fundasi centrali.

Eu zic ca pe aparare sunteti solizi si fara modificari. Oricat de kkt jucati in atac, apararea rar da gres. Trebuie un inchizator de valoare, un coordonator in spatele vatfului si un varf serios. Restul, joci cu pustii astia care au foame. Si nu te bati la UCL si campionat maine, dar in 1-2 sezoane inchegi echipa si dupa domini. Asta e greseala la echipele astea mari. Se baga bani aiurea pentru rezultate imediate. Nu merge asa. United tocmai ce a iesit dintr-o era dupa retragerea lui Sir. Acolo imediat trebuia sa incepi reconstructie incet, incet, nu sa ceri exact aceleasi lucruri de la echipa.

YoNuTzz
23rd April 2016, 22:13
ai dreptate, dar cum ai zis si tu...ne trebuie varf + 2 mijlocasi - unul ofensiv, unul defensiv...

si pe langa cei 3 de mai sus, mai trebuie si un fundas central de valoare...

Nadalfan
23rd April 2016, 22:22
Apararea, cand e pusa sub presiune, mereu da gres. Ne trebuie un lider in aparare. Toate echipele serioase au unul. Ramos la Real, Pique - Mascherano la Barca, Boateng - Lahm la Bayern, Kompany la City, Godin la Atletico, la Juve toti au leadership skills. La United, cea mai buna formula in aparare ar fi Darmian/Valencia/Fosu - Mensah - Smalling - Blind - Shaw...In apararea asta ar merge un Hummels din vara. Fuck, even Koulibaly de la Napoli ar fi extraordinar.
De la mijloc in sus depinde de cine manager. De fapt, nu prea depinde, fiindca atat Van Gaal cat si Mourinho joaca 4-2-3-1. In dublu' pivot, alaturi de un mijlocas creativ si cu pasa(gen Gundogan), Schneiderlin ar trebui sa fie foarte bun. Numar 10 nu va fi luat fiindca Rooney o sa ramana sigur si acolo o sa joace. Eu m-am resemnat deja cu mare reconstructie. M-as multumi cu un fundas central, un mijlocas central, o extrema dreapta si un atacant. Eu mai voiam un fundas dreapta(Darmian e flop rau de tot), inca un mijlocas central creativ(mi-as dori ca echipa sa joace 4-3-3).

Probabil ca o sa vina un fundas central, Renato Sanches, o extrema si Ibra(daca vina Mou). Daca nu vine Mou cred ca o sa vina doar Renato Sanches :))

YoNuTzz
23rd April 2016, 22:30
eu cred ca man utd investeste puternic vara asta...

au prea multi bani, si trebuie cumva cumva sa se apropie de barca / real / bayern, care cu banii lui united sunt acolo unde sunt.

anyway...trebuie neaparat sa scapam de:
depay, mata, carrick, fellaini, schneiderlin, schweinsteiger, januzaj.

Nadalfan
23rd April 2016, 22:39
E greu sa scapi de jucatori care nu au oferte...Cum sa scapi de ei daca nu-i vrea nimeni? Mai ales ca toti au salarii exorbitante. Fellaini are 120k lire pe saptamana...Mata 160...Schweinsteiger 200. Nimeni nu le da banii astia ca sa scapam de ei. Lui Carrick i se termina contractu'. Januzaj s-ar putea sa vrea el sa plece ca sa-si relanseze cariera.

cr7luci
23rd April 2016, 23:17
E greu sa scapi de jucatori care nu au oferte...Cum sa scapi de ei daca nu-i vrea nimeni? Mai ales ca toti au salarii exorbitante. Fellaini are 120k lire pe saptamana...Mata 160...Schweinsteiger 200. Nimeni nu le da banii astia ca sa scapam de ei. Lui Carrick i se termina contractu'. Januzaj s-ar putea sa vrea el sa plece ca sa-si relanseze cariera.

Pe unii din ei ii ia chinezii sau arabii si ne scapam.

YoNuTzz
23rd April 2016, 23:24
E greu sa scapi de jucatori care nu au oferte...Cum sa scapi de ei daca nu-i vrea nimeni? Mai ales ca toti au salarii exorbitante. Fellaini are 120k lire pe saptamana...Mata 160...Schweinsteiger 200. Nimeni nu le da banii astia ca sa scapam de ei. Lui Carrick i se termina contractu'. Januzaj s-ar putea sa vrea el sa plece ca sa-si relanseze cariera.

cum am reusit sa scapam de cleverley, asa vom scapa si de schneiderlin sau fellaini...

Eddy DoubleD
24th April 2016, 20:09
Palace vs United finala.

cr7luci
24th April 2016, 20:12
Dracii vor sa ia sub asediu Palatul de Cristal =)))

Lordul
24th April 2016, 20:13
castiga Van Gaal primul trofeu pe banca lui United

Nadalfan
24th April 2016, 21:50
cum am reusit sa scapam de cleverley, asa vom scapa si de schneiderlin sau fellaini...

Bun. Deci, Schneiderlin si Fellaini mai raman pana in 2019 la noi. Atat mai au contract.
De Cleverley am scapat fiindca i s-a terminat contractu'. Nimeni nu a vrut sa-l ia cat a avut contract cu noi nici macar gratis fiindca avea salariu prea mare :))

cr7luci
8th May 2016, 11:20
Are Luci-ntre picioare
Un puloi mare si tare !!!

Luis Garcia10
21st May 2016, 19:25
CMON Palace :yeah:

Lordul
21st May 2016, 20:57
United 2 bare in repriza secunda

Lordul
21st May 2016, 21:10
Goooooooooooooooooooooool Crystal Palace Puncheon

Xaviesta
21st May 2016, 21:11
Penibil de gea. A facut si el niste gafe sez asta...

Lordul
21st May 2016, 21:13
Goooooooooooooooooooooooooooooool Mata /OLE//////////

A.Puscas
21st May 2016, 21:55
Comentatori mai prosti jur ca n-am vazut...astia nici jucatorii nu-i stiu, daca nu au dat nume gresit in cel putin 20 ocazii, n-au dat niciodata

Eddy DoubleD
21st May 2016, 21:57
Ce bulan :))

A.Puscas
21st May 2016, 21:58
Doi modesti salveaza sezonul lui United...oricum sper sa nu-i mai vad pe niciunul la anu' :))

cr7luci
21st May 2016, 22:36
Nu ma incanta asa de mult acest trofeu fiindca nu prea meritam sa il castigam.Ne-am chinuit cu toate echipele (si cu alea de liga a 2-a,respectiv a 3-a).Paradoxul este ca atunci cand aveam o echipa puternica (anii 2007-2013) nu l-am castigat si il castigam acum cand avem o echipa varza.Pe de o parte,este esential acest trofeu fiindca nu il mai castigasem de 12 ani (din 2004).

I-am egalat pe Arsenal la trofeele cupei Angliei (12 fiecare echipa).

Out cu Van Gaal.E total depasit si e si penibil pe deasupra.Sa vina Murila daca tot se face atata tam-tam :))).

YoNuTzz
21st May 2016, 22:43
oricine vine, nu are cum sa fie mai rau decat cu van gaal...

echipa nu ataca, nu trage la poarta, nu are viziune, mai precis nu joaca nimic...

e bun acest trofeu, dar muuuuuuuuuult prea putin ptr dezastrul din acest sezon...

A.Puscas
21st May 2016, 22:55
Ba, am doua iubiri in viata, United si Lakers....s-au nimerit amandoua sa o suga in acelasi timp in ultimii 3 ani, sunt turmentat ca si fan de o vreme :))

Au in comun faptul ca o sug, faptul ca au trecut peste era unor mari antrenori (Phil Jackson, SAF)...si faptul ca au avut ciurucuri drept antrenori de cand mentionatii mai sus s-au tirat

Lakers au scapat de Byron Scott, e randul lui United...afara cu bosorogu' plictisit

cr7luci
21st May 2016, 23:21
oricine vine, nu are cum sa fie mai rau decat cu van gaal...

echipa nu ataca, nu trage la poarta, nu are viziune, mai precis nu joaca nimic...

e bun acest trofeu, dar muuuuuuuuuult prea putin ptr dezastrul din acest sezon...

Se poate si mai rau : CHELSEA !!! =))))))))))))))))))))))) :))))))))))))))

Nadalfan
22nd May 2016, 11:08
Penibil de gea. A facut si el niste gafe sez asta...

Una. Aseara...Si nu e chiar gafa mare..
De fapt, 2. A gresit si la golul cu Bournemouth cand a luat gol vantul mingea si s-a dus in poarta direct din corner. In rest, a fost De God.

cr7luci
22nd May 2016, 17:30
Lui De Gea nu are ce reprosuri sa i se aduca.La cate parade extraordinare a facut...nu conteaza daca mai greseste din an in Paste.
Primul sezon al lui Martial a fost bun.Din sezonul viitor ma astept mai mult de la el.Iar Rooney sper sa faca treaba buna.
Sper ca Mourinho sa aduca clubului suprematia suprema.Mor de draci cand vand Barca,Real,Bayern mereu in top.

GGMU !!! :)))