PDA

View Full Version : Otelul a scapat de datoria catre ANAF



megastar
14th December 2015, 16:10
Mihail Bojinca, administrator judiciar Otelul:" Procesul inca nu s-a incheiat, dar ANAF-ul a anulat datoria de 22 de milioane de lei. Procesul se va finaliza in luna ianuarie deoarece instanta a stabilit ca trebuie sa luam la cunostinta decizia luata de ANAF, ceea ce inseamna ca este doar o formalitate. Oricum instanta nu mai are nimic de facut, din moment ce ANAF-ul a renuntat la datorie . Practic am scapat de plata unei sume de 22576114 lei. Astfel, aceasta decizie ne ajuta foarte mult in procesul privind insolventa ce va avea loc la inceputul anului".

Marius
14th December 2015, 17:17
Pana la urma se pare ca doar gugustiucii platesc bani la fisc. Restul scapa.

Doctor_Satan
14th December 2015, 17:35
Unde mai pui ca aia mai smecheri nu numai ca nu platesc, ci si iau.

Franz
14th December 2015, 17:44
a fost cazul la otelul?

Doctor_Satan
14th December 2015, 17:53
Nu, la altii care au facut afaceri si manevre cu statul.
Hagi, Becali etc.

Marius
14th December 2015, 19:15
Cati bani a luat Hagi de la Fisc?

megastar
14th December 2015, 21:53
Pana la urma se pare ca doar gugustiucii platesc bani la fisc. Restul scapa.

Ai inteles gresit. ANAF-ul inventase niste datorii pentru sportul romanesc in general.

Franz
14th December 2015, 22:13
poti te rog sa dai niste detalii?

megastar
15th December 2015, 06:31
poti te rog sa dai niste detalii?

E acea faimoasa interepretare diferita a legii privind modul de plata a sportivilor in Romania. Toata lumea a platit sportivii ( indiferent de club si sport) in baza unor conventii civile. Stan spunea ca exista acte doveditoare in club in care institutiile statului confirmau ca Otelul nu mai are datorii. Numai ca dupa un timp ANAF-ul a reinterpretat legea si a spus ca sportivii trebuie sa fie platiti pe baza unor contracte de munca si s-au hotarat ca aplice retroactiv aceasta interepretare, asa ca Otelul a ajuns a aiba datorii foarte mari la Stat tocmai din cauza penalitatilor, ajungandu-se inclusiv la blocarea conturilor echipei. Oamenii lui Adamescu au vazut in asta o oportunitate sa inchida echipa asa ca au lasat-o moarta, chiar si cand Stan l-a spus unde sa caute in acte si ce sa prezinte in instanta. Numai ca intre timp Adamescu nu mai are putere in club si a venit si legea aministiei fiscale si se pare cas-a facut un pic de dreptate.
Faza cu datoriile nu e numai a Otelului ci a intregului sport romanesc. Exista echipe care au castigat in instanta batalia cu ANAF-ul inca inainte de aceasta aministie.

Doctor_Satan
15th December 2015, 09:34
Cati bani a luat Hagi de la Fisc?
Eu vorbeam de luat bani de la stat, nu de la Fisc. ;)

Marius
15th December 2015, 10:08
Ai inteles gresit. ANAF-ul inventase niste datorii pentru sportul romanesc in general.

Si cum se face ca datoriile alea inventate sunt contestate doar de insolvente?



Eu vorbeam de luat bani de la stat, nu de la Fisc.


Pai vorbeste, cine nu te lasa? Cati bani i-a dat statul roman lui Hagi si prin ce smecherii?

SwedishMafia
15th December 2015, 11:36
galatenii astia is niste falimentari. noroc cu statul care sterge datorii de la combinat, de ordinul sutelor de milioane de euro. :)) si ne miram ca nu avem autostrazi, spitale, scoli :D

megastar
15th December 2015, 14:27
Si cum se face ca datoriile alea inventate sunt contestate doar de insolvente?


E cat se poate de gresit. O contesta doar cele carora li s-a imputat aceasta datorie. Eu habar nu am ce a facut Steaua de exemplu, insa stiu ca si ei aveau aceleasi probleme.
Repet, tot sportul romanesc a intampinat aceeasi problema si fiecare a contestat. ANAF-ul a pierdut multe procese pe aceasta tema.

megastar
15th December 2015, 14:41
galatenii astia is niste falimentari. noroc cu statul care sterge datorii de la combinat, de ordinul sutelor de milioane de euro. :)) si ne miram ca nu avem autostrazi, spitale, scoli :D

Sincer, la faza asta m-ai lovit exact unde ma doare cel mai tare.
In primul rand eu cred ca Romania a tradat aceasta zona a tarii, vanzand combinatul siderurgic. Cea mai mare firma din Romania a fost lovita tocmai pentru ca tu sau altul sa se bucure ca face parte din NATO si apoi din UE. Daca nu intelegi ce spun, vezi exact de ce Tony Blair a pus conditia explicita ca Mittal sa primeasca combinatul siderurgic. Romania a distrus polul industriei romanesti si a transformat Galatiul din cel mai puternic sustinator al bugetului intr-un oras care agonizeaza. De la Combinatul siderurgic ce avea 40000 de angajati, pana la Apollo, Galfirtex, ICMRS, ELNAV, Galacta, Galmopan, Avicola,Pescogal,Hortigal, toate ni le-au distrus baietii veseli din alte parti ale tarii.
In acest moment cam ce investitii face Romania in zona noastra? Sa iti dau un exemplu, in Ardeal si Banat Romania pompeaza de 12 ori mai multi bani decat in Moldova, iar in sudul tarii de vreo trei ori mai mult ca in Moldova. Daca ne uitam, spre Iasi inca se mai trimit cativa bani, dar spre noi nimic.
Asa ca, in loc sa ii faci falimentari pe galateni, mai bine ai spune un multumesc pentru faptul ca poti spune ca esti cetatean european si nu te calca rusul pe cap de cate ori vrea. Probabil vei rade, numai ca eu ti-am prezentat datele si astept sa fiu contrazis tot cu date.

Franz
15th December 2015, 15:48
In acest moment cam ce investitii face Romania in zona noastra ale tarii? Sa iti dau un exemplu, in Ardeal si Banat Romania pompeaza de 12 ori mai multi bani decat in Moldova, iar in sudul tarii de vreo trei ori mai mult ca in Moldova.
toata romania pompeaza bani in ardeal si banat sau numai anumite parti? daca banii care se pompeaza in ardeal si banat ar proveni tot din ardeal si banat banuiesc ca nu te-ar deranja. probabil moldova pompeaza bani din veniturile care le realizeaza in ardeal si banat. in aceste conditii moldovei nu-i mai raman bani pentru propria dezvoltare. inteleg supararea ta

megastar
15th December 2015, 16:08
Daca Moldova ar avea macar jumate din ce primeste Ardealul sau Banatul ( si zona limitrofa Bucurestiului, sau Constanta unde se distreaza baietii din Bucuresti vara), cred ca altfel s-ar pune problema.
Si da, aici vorbim de toti banii Romaniei, inclusiv ai Moldovei. Sa nu mai vorbim ca regiunile mai sus amintite au furat deja startul, primind ani de-a randul banii produsi de Moldova. Probabil se va ajunge la un moment dat ca Moldova sa nu mai poata produce nimic si fraze de genul "falimentari, "din cauza voastra nu avem autostrazi" chiar sa aiba sens, numai ca nimeni nu se gandeste ca putem pleca toti catre zonele unde s-au dus banii nostri. Si asa se spune ca moldovenii au umplut restul tarii, sa vedeti cand se va reusi falimentarea totala a zonei ce valuri de moldoveni vor veni peste ei.

Franz
15th December 2015, 16:16
inteleg. la inceputul anilor 90 moldova producea mai mult decat ardealul si banatul iar din taxele moldovei s-au subventionat celelalte parti ale tari pana aceastea au ajuns la nivelul moldovei. acum astia subventionati nu mai vor sa dea banii inapoi. surplusul realizat acum si-l dau tot lor

Marius
15th December 2015, 16:22
In primul rand eu cred ca Romania a tradat aceasta zona a tarii, vanzand combinatul siderurgic. Cea mai mare firma din Romania a fost lovita tocmai pentru ca tu sau altul sa se bucure ca face parte din NATO si apoi din UE.

Mno, sidexul era un colos supradimensionat sortit falimentului daca nu era privatizat. Ca n-a fost vandut cui trebuie sau in cea mai transparenta maniera poate fi o discutie, dar nu ca o intreaga regiune a fost tradata prin vanzarea unui complex industrial care n-avea nici materie prima si nici piata de desfacere.

Eu as zice ca voi ati fost primii care v-ati tradat alegand mariusi stani in locul unui primar care sa reuseasca sa va diversifice indistria, profitand de infrastructura existenta.

Doctor_Satan
15th December 2015, 17:18
Pai vorbeste, cine nu te lasa? Cati bani i-a dat statul roman lui Hagi si prin ce smecherii?
Aia cu privatizarea pe 1 leu. Iaki.

galatenii astia is niste falimentari. noroc cu statul care sterge datorii de la combinat, de ordinul sutelor de milioane de euro. :)) si ne miram ca nu avem autostrazi, spitale, scoli :D
Dar aveti in proiect linie de metrou pana-n Pipera.
Plus autostrazi inaugurate inainte de finalizare si pentru care tot noi platim reparatiile.

Mno, sidexul era un colos supradimensionat sortit falimentului daca nu era privatizat. Ca n-a fost vandut cui trebuie sau in cea mai transparenta maniera poate fi o discutie, dar nu ca o intreaga regiune a fost tradata prin vanzarea unui complex industrial care n-avea nici materie prima si nici piata de desfacere.

Eu as zice ca voi ati fost primii care v-ati tradat alegand mariusi stani in locul unui primar care sa reuseasca sa va diversifice indistria, profitand de infrastructura existenta.
Eu stiu ca a fost capusat la greu de Iuliuta, Isarescu si Bombonel plus acolitii lor. Iar cand a fost bagat in datorii colosale, a fost "privatizat" pe un pret de cateva sute de ori mai mic decat ar fi fost valorificat la deseuri.
Unde mai pui ca CFR Marfa, 4 firme de transport naval si vreo 2 de maritim traiau regeste cu mii de angajati doar din ce importa si exporta combinatul.
Dar ce stim noi?

megastar
16th December 2015, 13:53
Mno, sidexul era un colos supradimensionat sortit falimentului daca nu era privatizat. Ca n-a fost vandut cui trebuie sau in cea mai transparenta maniera poate fi o discutie, dar nu ca o intreaga regiune a fost tradata prin vanzarea unui complex industrial care n-avea nici materie prima si nici piata de desfacere.

Eu as zice ca voi ati fost primii care v-ati tradat alegand mariusi stani in locul unui primar care sa reuseasca sa va diversifice indistria, profitand de infrastructura existenta.

Stiu ca asa vi s-a spus, numai ca Sidex a fost vandut si distrus apoi tocmai pentru ca era singurul din zona care putea face fata combinatelor lui Mittal, facandu-i cam ceea ce ii fac acum chinezii, adica vindeau sub pretul lui.
Nu a fost nicicand supradimensionat, avand in vedere ceea ce putea face, iar ca materie prima, poti fi linistit exista din plin iar ca piata de desfacere, a avut pana cand baietii de la Bucuresti au pus niste manageri intelgenti si pe oamenii lor cu firmele capusa. Totul a fost gandit pana in cele mai mici detalii.
Ca sa intelegi cum s-a furat combinatul Galatiului, Mittal nu a platit nimic ( sau aproape nimic pe el) si in schimb a castigat doar din vanzarea fierului vechi in primele luni peste 80 milioane de euro. Ar fi trebuit sa dea niste bani dar pe atunci Combinatul se judeca prin tribunale cu o firma capusa si Mittal a pus o conditie in contract, sa dea banii doar daca se va castiga acel proces. Pana la urma nu s-a mai castigat si Mittal a primit aproape gratis acest combinat pe care acum il lasa sa se stinga incet.

Franz
16th December 2015, 13:57
daca se da gratis normal ca bunul respectiv nu va fi pretuit. cine era prim-ministru pe vremea vanzarii?

Doctor_Satan
16th December 2015, 14:18
Nastase, of course. Cine a fost cel mai mare vanzator de tara?
Combinatul a fost vandut in noiembrie 2001, iar Bombonel a fost PM in perioada 2000-2004.
N-o sa ghicesti niciodata cine a fost presedinte, ceea ce explica perioada lunga in care a stat el in acea pozitie. ;)
Oare ce comision or fi avut jigodiile PSD-ist comuniste la aceasta vanzare?

Franz
16th December 2015, 14:22
iliescu a fost presedinte in 2001. tot in vremea aia ne-au incaltat cu bechtel. nastase a pus bazele statului de tip mafiot. furau politicienii si inainte. dar nastase si mitrea au organizat furturile si le-au eficientizat

Doctor_Satan
16th December 2015, 14:50
Era o intrebare retorica aia cu presedintele. :)
Era logic ca protejatul lui a stat PM atat cat a fost el presedinte.
Iar retete de furt au invatat si de la Isarescu, care a ras toata rezerva de aur a tarii imediat dupa '90. Eu zic ca Bombonel si Isarescu au cele mai mari vanzari.

Marius
17th December 2015, 17:59
Vad ca-s numai doctori in economie pe la Galati. Nu ma mir ca e unul dintre cele mai dezvoltate orase din Romania. Oh, stai putin...

Doctor_Satan
18th December 2015, 09:39
Nu trebuie sa fii doctor in economie ca sa vezi cum este furata tara de banditii de la putere.
Trebuie doar sa nu fii atat de imbecil incat sa votezi cu PSD-ul. Sau macar dupa ce te-ai ars prima oara sa nu-i sustii din nou si apoi sa faci aceeasi greseala cu PDL-ul.

megastar
18th December 2015, 09:45
Arroganta tipica. Numai ca incet incet se cam trezeste lumea si s-ar putea sa se intrebe cam de ce cea mai bine organizata regiune inainte de unire,cea mai puternica economic, a fost adusa la nivelul la care e acum, sau de ce imediat ce iesi din zona, incep sa apara strazi reparate, autostrazi, se construiesc inclusiv aeroporturi noi.

Franz
18th December 2015, 09:51
Arroganta tipica. Numai ca incet incet se cam trezeste lumea si s-ar putea sa se intrebe cam de ce cea mai bine organizata regiune inainte de unire,cea mai puternica economic
poti sa imi dai detalii te rog?

Doctor_Satan
18th December 2015, 10:02
Arroganta tipica. Numai ca incet incet se cam trezeste lumea si s-ar putea sa se intrebe cam de ce cea mai bine organizata regiune inainte de unire,cea mai puternica economic, a fost adusa la nivelul la care e acum, sau de ce imediat ce iesi din zona, incep sa apara strazi reparate, autostrazi, se construiesc inclusiv aeroporturi noi.
Stai linistit, ca pentru a vedea ca se fura din toate directiile, oamenii trebuie sa-si scoata mai intai capul din fund. Si eu cred ca majoritatea au ramas cu el blocat si nu vor reusi niciodata.

Marius
18th December 2015, 10:06
Nu trebuie sa fii doctor in economie ca sa vezi cum este furata tara de banditii de la putere.

Nu trebuie sa fii doctor in economie ca sa vezi ca sidexul nu avea nicio sansa de supravietuire in alcauirea ceausista, de colos inutil. Dar probabil ca zecile de mii de oameni care munceau acolo si in industriile conexe erau multumiti de serviciul de la stat, unde timpul trece/leafa merge, si ca puteau sa ciordeasca si ei cate ceva.

Pentru ca ei sunt, in primul rand, vinovatii. Nu se poate sa ai 3-4-10-20 de directorasi care sa capuseze pana la faliment firma in care lucrezi si tu sa stai degeaba, multumit ca iti vine salariul de 2 ori pe luna.

Doctor_Satan
18th December 2015, 11:19
Ce zici tu cu capusarea este ce s-a intamplat dupa '90.
Si faptul ca a fost dat pe gratis si altii au incasat comisione, e in regula, nu?
Da, SIDEXUL nu era optimizat pe perioada ceausista, dar putea fi dupa '90 daca jigodiile nu furau.

megastar
18th December 2015, 11:33
poti sa imi dai detalii te rog?

La ceva de genul te referi?
http://www.ziaruldeiasi.ro/local/ce-am-avut-si-ce-am-pierdut-dupa-unire~ni47u8

Franz
18th December 2015, 12:12
daca la asta te-ai referit atunci da. multumesc pentru articol. il voi citi

am revenit: mi se pare corecta afirmatia "Moldova a facut un mare sacrificiu pentru crearea statului national modern. A pierdut multe in aceasta unire, iar urmarile se vad si se simt si astazi"

Doctor_Satan
18th December 2015, 13:03
Felicitari pentru ca esti interesat si ca pricepi unele chestii.
Cei mai multi prefera sa vada doar ce este in prezent, ce li se serveste la TV si se lauda cu ce tare-i zona in care locuiesc ei (desi ei n-au avut nici un aport la dezvoltare).
E usor sa te dai mare cand te-ai dezvoltat pe spinarea altuia si inapoi nu dai decat cu flit.

Franz
18th December 2015, 16:51
au muscat-o si altii dupa voi

megastar
21st December 2015, 13:30
Din aceeasi serie



http://www.gandul.info/financiar/guvernul-da-3-miliarde-de-lei-pentru-autostrazi-si-cai-ferate-in-transilvania-pentru-autostrazi-in-moldova-zero-lei-14925664

SwedishMafia
22nd December 2015, 10:33
Sincer, la faza asta m-ai lovit exact unde ma doare cel mai tare.
In primul rand eu cred ca Romania a tradat aceasta zona a tarii, vanzand combinatul siderurgic. Cea mai mare firma din Romania a fost lovita tocmai pentru ca tu sau altul sa se bucure ca face parte din NATO si apoi din UE. Daca nu intelegi ce spun, vezi exact de ce Tony Blair a pus conditia explicita ca Mittal sa primeasca combinatul siderurgic. Romania a distrus polul industriei romanesti si a transformat Galatiul din cel mai puternic sustinator al bugetului intr-un oras care agonizeaza. De la Combinatul siderurgic ce avea 40000 de angajati, pana la Apollo, Galfirtex, ICMRS, ELNAV, Galacta, Galmopan, Avicola,Pescogal,Hortigal, toate ni le-au distrus baietii veseli din alte parti ale tarii.
In acest moment cam ce investitii face Romania in zona noastra? Sa iti dau un exemplu, in Ardeal si Banat Romania pompeaza de 12 ori mai multi bani decat in Moldova, iar in sudul tarii de vreo trei ori mai mult ca in Moldova. Daca ne uitam, spre Iasi inca se mai trimit cativa bani, dar spre noi nimic.
Asa ca, in loc sa ii faci falimentari pe galateni, mai bine ai spune un multumesc pentru faptul ca poti spune ca esti cetatean european si nu te calca rusul pe cap de cate ori vrea. Probabil vei rade, numai ca eu ti-am prezentat datele si astept sa fiu contrazis tot cu date.
Pai, combinatul a fost si este falimentar. Dadea de lucru la tot orasul, dar economic era si e un dezastru. Ce rezolvi daca economic pierzi sute de milioane de euro, pe care ti le sterge un politician.V-ar face un bine si noua ca tara, daca combinatul s-ar inchide si s-ar vinde totul bucata cu bucata. Pe platforma aia se pot face altfel de business-uri.Mai de success. Parc industrial, tehnologic, samd.
Galati e condus de prosti. Altfel nu se explica cum un oras cu iesire la Dunare, sa fie atat de bomba . Stai lin, nu datorita voua nu ne calca rusu.

megastar
22nd December 2015, 15:26
Pai, combinatul a fost si este falimentar. Dadea de lucru la tot orasul, dar economic era si e un dezastru. Ce rezolvi daca economic pierzi sute de milioane de euro, pe care ti le sterge un politician.V-ar face un bine si noua ca tara, daca combinatul s-ar inchide si s-ar vinde totul bucata cu bucata. Pe platforma aia se pot face altfel de business-uri.Mai de success. Parc industrial, tehnologic, samd.
Galati e condus de prosti. Altfel nu se explica cum un oras cu iesire la Dunare, sa fie atat de bomba . Stai lin, nu datorita voua nu ne calca rusu.

Poate totusi cauti si vezi cam cat dadea doar combinatul bugetului tarii inainte de '89. Atunci se putea, dupa a devenit neprofitabil. Stai linistit ca spatiu exista in Galati, ca suprafata suntem al doilea dupa Bucuresti, nu de asta nu se dezvolta Galatiul.
Poate nu datorita noua nu va calca rusul, dar s-ar putea ca in cativa ani din cauza noastra sa va calce. E bun si patriotismul, dar cand vezi ca "fratele" tau iti fura din casa, iti mai bate si nevasta, incepi sa iti cauti prin bloc aliati.
Faptulc a Romania vrea o Moldova in genunchi s-ar putea sa se intoarca fix impotriva ei.

SwedishMafia
22nd December 2015, 15:56
Economia romaniei din 89, e altceva. Si uzinele dacia mergeau bine inainte 89, iar dupa 90, cand a venit Renault, a fost in continuare o afacere de success.Nu una care produce sute de milioane de euro datorie, precum Sidex.
In loc sa te victimizezi, uita-te la tine in ograda. Vezi de ce sunteti atat de saraci, si de ce cei din alte regiuni nu sunt saraci precum Moldova.
fratele iti fura din casa? ce, ma, Romania fura din Moldova? :)) :happy ce naiba sa furi din moldova? Saracie ? :))

Doctor_Satan
22nd December 2015, 23:40
Omul vorbea despre impartirea bugetului, dar daca n-ai citit tot ce-a scris, macar taci.
Au trecut 25 de ani si inca mai credeti minciunile indrugate la TV, cum ca tot ce a mers prost dupa '90 a fost din cauza ca regimul comunist a umflat cifrele, ca cei de dupa au facut tot ce au putut.
Nici Sidex n-a fost capusat la cerere si vandut cu o cifra pe hartie si valizele pe sub masa, nici Rafo n-a fost fraudat, nici Petromidia. Nu, toate mergeau prost si guvernul Nastase a facut tot ce a putut.
A, si faptul ca unii merg la puscarie pentru unele dintre fraude sunt doar jocuri politice, sa stii. Niste ticalosii basesciene. :rolleyes"

Leul Oltean
23rd December 2015, 00:09
Economia romaniei din 89, e altceva. Si uzinele dacia mergeau bine inainte 89 ... ... asa stii tu ? :))

SwedishMafia
23rd December 2015, 00:33
Omul vorbea despre impartirea bugetului, dar daca n-ai citit tot ce-a scris, macar taci.
Au trecut 25 de ani si inca mai credeti minciunile indrugate la TV, cum ca tot ce a mers prost dupa '90 a fost din cauza ca regimul comunist a umflat cifrele, ca cei de dupa au facut tot ce au putut.
Nici Sidex n-a fost capusat la cerere si vandut cu o cifra pe hartie si valizele pe sub masa, nici Rafo n-a fost fraudat, nici Petromidia. Nu, toate mergeau prost si guvernul Nastase a facut tot ce a putut.
A, si faptul ca unii merg la puscarie pentru unele dintre fraude sunt doar jocuri politice, sa stii. Niste ticalosii basesciene. :rolleyes"

Pai, la cat produce moldova, primeste cam mult de la buget.Cei din bucuresti, cta si transilvania ar trebui sa fie nemultumiti de impartirea bugetului. Voua in moldova va place treaba cu ajutoru social.....Nu e mirare ca sprijini pe bombonel.Bombo si gasca bacauana in frunte cu hrebe, si-au facut treaba prin zona Bacau. :rolleyes:

Leul Oltean
23rd December 2015, 22:02
Pai, la cat produce moldova, primeste cam mult de la buget.Cei din bucuresti, cta si transilvania ar trebui sa fie nemultumiti de impartirea bugetului. Voua in moldova va place treaba cu ajutoru social.....Nu e mirare ca sprijini pe bombonel.Bombo si gasca bacauana in frunte cu hrebe, si-au facut treaba prin zona Bacau. :rolleyes::))

Hai ca il duc intr-o zona cu vizibilitate mai buna. :D

megastar
3rd January 2016, 17:25
Pai, la cat produce moldova, primeste cam mult de la buget.Cei din bucuresti, cta si transilvania ar trebui sa fie nemultumiti de impartirea bugetului. Voua in moldova va place treaba cu ajutoru social.....Nu e mirare ca sprijini pe bombonel.Bombo si gasca bacauana in frunte cu hrebe, si-au facut treaba prin zona Bacau. :rolleyes:

Greu sa intelegi nu? Sau doar te faci? Zona Moldovei a fost dinamitata succesiv de deciziile date din orice parte a tarii. Tot ce a investit Romania a ocolit cu grija aceasta zona. Ce nu inteleg cei care se bucura de aceasta situatie e ca in curand ne vom muta toti in zonele unde se baga bani si daca tot impozitul pe salariul meu merge acolo de ce nu m-as duce si eu sa profit un pic de el?

SwedishMafia
3rd January 2016, 20:54
Greu sa intelegi nu? Sau doar te faci? Zona Moldovei a fost dinamitata succesiv de deciziile date din orice parte a tarii. Tot ce a investit Romania a ocolit cu grija aceasta zona. Ce nu inteleg cei care se bucura de aceasta situatie e ca in curand ne vom muta toti in zonele unde se baga bani si daca tot impozitul pe salariul meu merge acolo de ce nu m-as duce si eu sa profit un pic de el?

ramaneti la voi in galati, da? :D

Doctor_Satan
4th January 2016, 11:12
Pai, la cat produce moldova, primeste cam mult de la buget.Cei din bucuresti, cta si transilvania ar trebui sa fie nemultumiti de impartirea bugetului. Voua in moldova va place treaba cu ajutoru social.....Nu e mirare ca sprijini pe bombonel.Bombo si gasca bacauana in frunte cu hrebe, si-au facut treaba prin zona Bacau. :rolleyes:
Tu ai probleme in a pricepe ce citesti sau ai dat reply-uri fara sa citesti la ce dai?
Era sarcasm, ca sa pricepi si tu. Numai *******ii ii pot sustine pe cei mai mari hoti ai tarii.

Cat despre impartirea bugetului, oricand unu va fi ajutat altul va face gat. Probabil si moldovenii au facut atunci cand s-a mutat totul la Bucuresti si s-au bagat bani garla in zona sudica.
Ideea este ca bugetul ar trebui sa ajute si zonele care nu sunt dezvoltate si nu au autostrazi. Sa faci o investitie pentru ca apoi sa-ti vina bani si de acolo. Ca toate zonele care produc acum au primit o investitie initiala, dar unii nu reusesc sa vada mai departe de propria farfurie.
Ca un exemplu, Galatiul a fost bombardat in al doilea razboi mult mai puternic decat Bucurestiul si alte orase. Dar pentru refacerea Bucurestiului s-au alocat fonduri iar pentru Galati, nu.

SwedishMafia
5th January 2016, 11:07
Intreaba pe oricine "ce parere ai despre moldoveni" in afara de moldoveni,si raspunsul va fi acelasi "moldovenii is lenesi, puturosi" si " cum sa ai incredere moldoveanu ala?". :) Nu e destul ca sa fie investiti bani, trebuie schimbata si mentalitatea celor din moldova. Inainte sa dati vina pe altii, rezolvati-va propriile probleme.

Leul Oltean
5th January 2016, 12:54
Baah ... cineva sa ii explice mafiotului cultural ca judetul sau e unul asistat, iar Galatiul trimite la Bucuresti mai mult decat primeste. :))

Tim
5th January 2016, 14:33
O harta cu cat au furat galatenii nu ai?:D

megastar
5th January 2016, 16:25
Intreaba pe oricine "ce parere ai despre moldoveni" in afara de moldoveni,si raspunsul va fi acelasi "moldovenii is lenesi, puturosi" si " cum sa ai incredere moldoveanu ala?". :) Nu e destul ca sa fie investiti bani, trebuie schimbata si mentalitatea celor din moldova. Inainte sa dati vina pe altii, rezolvati-va propriile probleme.

Eu pe unde am fost nu m-am facut de rusine. Cunosc moldoveni care au castigat premii ale Academiei Romane, dar cunosc si moldoveni care se trezesc la 5 dimineata si ajung la 9 seara acasa avand doua joburi. Nici unii si nici ceilalti nu sunt puturosi si pot garanta oricand pentru seriozitatea lor.
Da, Moldova e in prezent o zona saracita insa repet, in momentul unirii, Moldova era cea mai dezvoltata si mai bine organizata regiune.

SwedishMafia
5th January 2016, 19:41
mega: esti haios :)) Mai lipsea sa ne zici ca in Moldova s-a lansat prima nava spatiala :D Lasa pe altii sa spuna parerea despre moldoveni, nu te lauda atata.Peste tot in Romania, indiferent de nivelul de dezvoltare a zonei, sunt oameni care se trezesc la 5 dimineata sa mearga la munca.Buna asta cu premiile Academiei Romane :happy Nu e cazu sa te lauzi inutil.
Candva am discutat cu 2 cetateni din bucuresti, adica bucuresteni get-beget, nu din astia "aterizati" din alte zone din Romania. Acesti cetateni au avut o parere foarte proasta despre moldoveni. Asta e.
Revenind la fotbal, nea marius, va face stadionu ala de 25.000 de locuri ? :D Nu degeaba a ajuns primar, nu ?

SwedishMafia
5th January 2016, 19:57
Ati avut si voi un noroc sa dati peste un tzepar ca adamescu...ceva de groaza...Fara tzepar si cu banii din CL, acum erati in liga 1. Asta e. Ghinion.

Doctor_Satan
6th January 2016, 11:38
Intreaba pe oricine "ce parere ai despre moldoveni" in afara de moldoveni,si raspunsul va fi acelasi "moldovenii is lenesi, puturosi" si " cum sa ai incredere moldoveanu ala?". :) Nu e destul ca sa fie investiti bani, trebuie schimbata si mentalitatea celor din moldova. Inainte sa dati vina pe altii, rezolvati-va propriile probleme.
Stereotipuri care li se aplica tuturor romanilor. Depinde doar pe cine intrebi.
Chiar are rost sa discutam despre prostii de genul asta?

Baah ... cineva sa ii explice mafiotului cultural ca judetul sau e unul asistat, iar Galatiul trimite la Bucuresti mai mult decat primeste. :))
Deci Bucuresti, IF si CT primesc mai mult decat produc. Ce surpriza!
Vad ca nici Timisoara nu e departe. Deci, pana la urma, timisorenii traiesc pe banii galatenilor.
Auzisi, timache? Termina cu evaziunea fiscala, ba!


Candva am discutat cu 2 cetateni din bucuresti, adica bucuresteni get-beget, nu din astia "aterizati" din alte zone din Romania. Acesti cetateni au avut o parere foarte proasta despre moldoveni. Asta e.
Dupa cum spuneam, discutiile tale se bazeaza pe stereotipuri si subiectivismul unor oarecare.
Vrei sa-ti impartasesc parerea ardelenilor despre miticii care traiesc pe spinarea tarii?

megastar
6th January 2016, 15:02
mega: esti haios :)) Mai lipsea sa ne zici ca in Moldova s-a lansat prima nava spatiala :D Lasa pe altii sa spuna parerea despre moldoveni, nu te lauda atata.
Daca ar fi sa laud Moldova, crede-ma ca as avea ce sa spun. Numai ca acum vorbeam strict pe cifre, vorbeam strict pe faptul ca in acest moment Romania a uitat de aceasta zona.


Peste tot in Romania, indiferent de nivelul de dezvoltare a zonei, sunt oameni care se trezesc la 5 dimineata sa mearga la munca.
Aici te contrazici singur. Ideea e ca nu poti numi puturosi sau rai niste oameni cu care poate nu ai vorbit niciodata.


Buna asta cu premiile Academiei Romane :happy Nu e cazu sa te lauzi inutil.
Nu ma laud, ca doar nu am luat eu premiile, doar am avut onoarea sa stau de vorba cu asemenea oameni.


Candva am discutat cu 2 cetateni din bucuresti, adica bucuresteni get-beget, nu din astia "aterizati" din alte zone din Romania. Acesti cetateni au avut o parere foarte proasta despre moldoveni. Asta e.
Bucurestenii get beget au ceva contra tuturor. Probabil uita ca de fapt nici ei nu sunt get beget, ca doar nu s-or trage toti din ciobanul Bucur.


Revenind la fotbal, nea marius, va face stadionu ala de 25.000 de locuri ? :D Nu degeaba a ajuns primar, nu ?
Nu de asta a ajuns primar. In niciun caz nu de asta l-am votat eu. Pentru mine era important ca manager, un om cu foarte putini bani a dat peste nas unor mafioti ca Porumbacu si Jabba si acolitii lor de la FRF si Liga.
Planul stadionului exista, numai ca intrebati fiind, cei mai multi galateni au raspuns ca altele sunt prioritatile orasului si proiectul a intrat intr-o pauza.

Marius
6th January 2016, 15:27
A dat faliment echipa asta de traditie? :)

megastar
6th January 2016, 16:23
S-ar putea sa te surprindem daca lucrurile merg la fel de bine ca in ultima luna.

SwedishMafia
6th January 2016, 16:32
Vrei sa-ti impartasesc parerea ardelenilor despre miticii care traiesc pe spinarea tarii?
da:D
Nu va place sa auziti pareri negative despre moldoveni.Uite, o parere unanim generala despre moldova: moldovencele is cele mai frumoase femei dintre romance. Asta n-o contestati, este ? :D Bine, se mai spune despre moldovence, o chestie deloc magulitoare, dar, nu o zic, sa nu fiti si mai suparati.:D
mega: nu intelegi lucruri simple. :))

Doctor_Satan
6th January 2016, 17:06
Bine, treci mai departe, ca asta este parerea strainilor in general despre romani, ceea ce este tot un stereotip.
Cifrele alea din situatia leului spun ca moldovenii sunt de aproape 6 ori mai productivi decat bucurestenii cu toata lenea lor.
Deci ce zice asta despre bucuresteni?

Tim
6th January 2016, 17:15
Acest thread de propaganda desantata se intituleaza:Otelul a scapat de datoria catre ANAF .


Intrebare: cum PLM , de ce PLM acesti hoti si trisori ordinari nu isi platesc darile la stat? De ce doar ei au scapat si altii nu? Cand se radiaza acest cuib de hoti si nemernici?


Va promit, nimeni nu o sa va simta lipsa.

Doctor_Satan
7th January 2016, 12:33
Chiar incepeam sa ma intreb cand vine Nostradamus.
Si mai lipseste cineva. :rolleyes:

megastar
7th January 2016, 12:47
da:D
Nu va place sa auziti pareri negative despre moldoveni.Uite, o parere unanim generala despre moldova: moldovencele is cele mai frumoase femei dintre romance. Asta n-o contestati, este ? :D Bine, se mai spune despre moldovence, o chestie deloc magulitoare, dar, nu o zic, sa nu fiti si mai suparati.:D
mega: nu intelegi lucruri simple. :))

Inseamna ca nu ai fost in Banat sa vezi acolo fete "cuminti" .
Despre faza cu moldovencele cel mai frumoase, hai sa fim seriosi.Am fost cam in toata tara si am vazut super femei din Ardeal pana in Dobrogea. Ca sa nu mai spun ca ce ti se pare tie frumos, poate mie nu.
Iar faptul ca tu vii aici cu niste stereotipii din alea de colhoz sovietic nu inseamna lucruri simple.

megastar
7th January 2016, 12:50
Acest thread de propaganda desantata se intituleaza:Otelul a scapat de datoria catre ANAF .


Intrebare: cum PLM , de ce PLM acesti hoti si trisori ordinari nu isi platesc darile la stat? De ce doar ei au scapat si altii nu? Cand se radiaza acest cuib de hoti si nemernici?


Va promit, nimeni nu o sa va simta lipsa.

Cred ca ne-au scapat aia de la ANAF de datorii pentru ca am ajutat sa curatam fotbalul romanesc de "fruncea" tarii ( a se citi tiganul din Ferentari).

Tim
7th January 2016, 13:01
Ma vad nevoit sa iti reamintesc: 3 (trei) generatii.........:ok:

megastar
7th January 2016, 13:11
Si eu ma vad nevoit sa iti reamintesc ... still alive and kicking.

Doctor_Satan
7th January 2016, 13:11
Ma vad nevoit sa iti reamintesc: 3 (trei) generatii.........:ok:
Ma vad nevoit sa iti reamintesc: blestemele se intorc. ;)

SwedishMafia
7th January 2016, 20:15
Inseamna ca nu ai fost in Banat sa vezi acolo fete "cuminti" .
Despre faza cu moldovencele cel mai frumoase, hai sa fim seriosi.Am fost cam in toata tara si am vazut super femei din Ardeal pana in Dobrogea. Ca sa nu mai spun ca ce ti se pare tie frumos, poate mie nu.
Iar faptul ca tu vii aici cu niste stereotipii din alea de colhoz sovietic nu inseamna lucruri simple.

Hai, ba, tocmai tu sa acuzi de colhoz, cand ai amenintat restu romaniei, ca, daca nu toarna cu banuti in moldova, mergeti la rusi...:happy

megastar
8th January 2016, 12:11
Nu are nicio legatura cu ceea ce am spus eu. Parca vorbesc la un zid. Parca suntem pe comentariile de la GSP.
Stereotipii de colhoz sovietic= toate prostiile pe care unii inculti le debiteaza despre moldoveni, desi in viata lor nu au vizitat macar Iasul.
Mergem la rusi= moldovenii nu vor mai fi atat de patrioti ca in restul razboaielor ( nu doar cu arme) si se vor preda mai usor, asa cum au facut ardelenii sau muntenii.

SwedishMafia
8th January 2016, 14:06
ba, tu cand zici ca ai fost prin tara, adica ai mers cu galeria lui otelul, ai intrat pe stadionul echipei gazde si se pune ca ai vizitat orase din Romania ? :))
mega, vezi ma ce scrii, ca la ce mesaje de rusofil ai, mi-e ca SRI te va intercepta :)) macar cand te leaga ca pe arabu de la Craiova, sa zici la presa " timache, te pup " :D

Marius
8th January 2016, 14:31
S-ar putea sa te surprindem daca lucrurile merg la fel de bine ca in ultima luna.


Nu ma mai surprinde nimic in fotbalul care ii permite fugarului busca sa aiba doua echipe :)

megastar
8th January 2016, 16:22
ba, tu cand zici ca ai fost prin tara, adica ai mers cu galeria lui otelul, ai intrat pe stadionul echipei gazde si se pune ca ai vizitat orase din Romania ? :))
mega, vezi ma ce scrii, ca la ce mesaje de rusofil ai, mi-e ca SRI te va intercepta :)) macar cand te leaga ca pe arabu de la Craiova, sa zici la presa " timache, te pup " :D

Inainte de a mai continua discutia, te pot intreba ce varsta ai?

SwedishMafia
8th January 2016, 17:56
11 ani. tu de la ce varsta esti rusofon? :D

Tim
8th January 2016, 18:02
nu mai tineti in frontpage acesta mizerie. Lasati-i sa putrezeasca in liniste. Peste ani , nimeni nu isi va mai aminti de aceste scursuri.

megastar
9th January 2016, 19:06
11 ani. tu de la ce varsta esti rusofon? :D

Te-am gasit
https://www.facebook.com/1672663846/videos/10204302216750211

megastar
9th January 2016, 19:09
nu mai tineti in frontpage acesta mizerie. Lasati-i sa putrezeasca in liniste. Peste ani , nimeni nu isi va mai aminti de aceste scursuri.

Lasa ma, facem si noi un ACS si deranjam lumea la infinit. Promovam, retrogradam, etc.

Marius
12th January 2016, 08:51
Vad ca lucrurile merg bine :)))

Managerul sportiv Aurelian Stamate a spus că, în condițiile actuale, echipa nu-și poate continua existența. „Așteptăm ziua de miercuri, aprobarea planului de reorganizare sau intrarea în procedura de faliment. Fără o sursă de finanțare, nu se poate continua, asta e clar”, a declarat Stamate.

Doctor_Satan
12th January 2016, 09:43
De la tim ma astept sa jubileze cand altul are probleme, ca atat poate.
Dar de la tine aveam pretentii ca nu juisezi cand sunt inundatii prin tara, cutremure etc. :sad:

megastar
12th January 2016, 10:58
Vad ca lucrurile merg bine :)))
Managerul sportiv Aurelian Stamate a spus că, în condițiile actuale, echipa nu-și poate continua existența. „Așteptăm ziua de miercuri, aprobarea planului de reorganizare sau intrarea în procedura de faliment. Fără o sursă de finanțare, nu se poate continua, asta e clar”, a declarat Stamate.

De ce sa va stric bucuria... ? Hai sa mai apara cativa sa se bucure de raul nostru. Sunt curios daca tim mai are curaj.

SwedishMafia
12th January 2016, 12:22
De ce sa va stric bucuria... ? Hai sa mai apara cativa sa se bucure de raul nostru. Sunt curios daca tim mai are curaj.

otelul, echipa p....acii, desigur. cine ***** sa se bucure de raul unei echipei precum otelul. de parca ati fi real Madrid, si nu e echipa p...acii(desigur :D )

Marius
12th January 2016, 13:14
Dar de la tine aveam pretentii ca nu juisezi cand sunt inundatii prin tara, cutremure etc. :sad:

Cine se bucura? :))) Eu am dat peste asta intamplator, ma interesa ce s-a intamplat cu echipamentul adidas. Si am pus-o aici pt ca zicea cineva ca s-a rezolvat si e totul bine.

Doctor_Satan
12th January 2016, 14:16
otelul, echipa p....acii, desigur. cine ***** sa se bucure de raul unei echipei precum otelul. de parca ati fi real Madrid, si nu e echipa p...acii(desigur :D )
Pai, dupa cum vezi, sunt multi ca... care se bucura. :rolleyes:

Cine se bucura? :))) Eu am dat peste asta intamplator, ma interesa ce s-a intamplat cu echipamentul adidas. Si am pus-o aici pt ca zicea cineva ca s-a rezolvat si e totul bine.
Inseamna ca avem notiuni diferite despre ce inseamna sa-ti mearga bine. Pentru tine asta inseamna faliment, sa nu ai sursa de finantare etc.

megastar
12th January 2016, 14:22
otelul, echipa p....acii, desigur. cine ***** sa se bucure de raul unei echipei precum otelul. de parca ati fi real Madrid, si nu e echipa p...acii(desigur :D )

Real Madrid nu suntem, dar in Romania nimeni nu e de nivelul asta. Asa ca pentru tara noastra suntem in fata la orice capitol.

Marius
12th January 2016, 14:44
Inseamna ca avem notiuni diferite despre ce inseamna sa-ti mearga bine. Pentru tine asta inseamna faliment, sa nu ai sursa de finantare etc.

Nu eu am zis ca va merge bine, altcineva. Vezi mai sus printre posturile de aici. Eu sunt convins ca va desfiintati, nu risca adamescu ala sa isi mai ia niste ani de parnaie.

Doctor_Satan
12th January 2016, 16:33
Pai tocmai aici e problema: Adamescu a umflat contractele cu firmele lui.
Polite de asigurare de 4 milioane de euro, milioane de euro pe firmele de paza si sute de mii pe cazarile la Intercontinental. Si a mai scos si dator clubul pe deasupra.
Numai ca, din pacate, aceste manevre se pare ca sunt legale.

Si in ceea ce priveste afirmatia ca ne merge bine, tu ai facut-o:

Vad ca lucrurile merg bine :)))

SwedishMafia
12th January 2016, 23:00
Real Madrid nu suntem, dar in Romania nimeni nu e de nivelul asta. Asa ca pentru tara noastra suntem in fata la orice capitol.

cati ani ai, ma?ca, pe bune, nu intelegi nimic. parca ca esti putin intelligent...:D macar satan percuteaza la mesaje, intelege...tu, rupt din stele :(

megastar
13th January 2016, 09:23
cati ani ai, ma?ca, pe bune, nu intelegi nimic. parca ca esti putin intelligent...:D macar satan percuteaza la mesaje, intelege...tu, rupt din stele :(

Am facut un mesaj lung sa iti raspund dar mi-am dat seama ca oricum era degeaba. Eu te intreb ce varsta ai, tu ma intrebi ce varsta am...

SwedishMafia
13th January 2016, 09:49
ba, dar tu esti rupt de lume. nu intelegi situatii, analogii, nimic. plm, in galeria sidexplozia, nu se dau un test pentru cei care vor sa intre
? sau tu esti suporter de tribuna 2 sau tv/pc :D
apropos, cum stai cu linguseala data fratelui tau Putin?! :D cand ne mai ameninti ca va mutati la rusi ? :D sincer, daca va duceti la ruski, nu o sa ne fie dor de voi. pe bune:cool:

megastar
13th January 2016, 10:39
Bine.
Imi aduc aminte ca am vazut la un moment dat la anumite forumuri ca se dadea un test mic de matematica la inregistrare, pentru a nu permite oricui sa intre. Cred ca si aici ar rezolva o serie de probleme.

SwedishMafia
13th January 2016, 15:28
Ai dreptate, nu oricine se poate mandri c-a fost eliminat de nova gorica :))

megastar
13th January 2016, 19:22
Sau ca a batut campioana si vicecampioana la ele acasa in anul in care a retrogradat.

SwedishMafia
13th January 2016, 21:29
FANTASTICA performanta!!! otelul e unica echipa care a reusit aceasta performanta! :D recunoaste, ti-ai facut poza cu aceste 2 rezultate glorioase! :D

megastar
14th January 2016, 06:30
Ce inseamna sa nu recunosti ironia, campionule. Lasa ca iti explic mai tarziu.

On topic.
La Tribunalul Bucuresti miercuri a fost un nou termen de judecata in procesul de insolventa al Fotbal Club Otelul SA, in cadrul careia a fost prezentat spre aprobare, de catre administratorul judiciar Mihail Bojinca, un nou plan de reorganizare. Instanta a ramas in pronuntare, ceea ce inseamna ca nu se stie cand va fi anuntat verdictul, extrem de important pentru viitorul echipei galatene, suspansul putand sa se prelungeasca de la cateva zile pana la maxim doua saptamani. Cei din cadrul clubului spun ca de data aceasta nu mai este posibila vreo amanare, iar hotararea judecatorul sindic poate fi aprobarea planului de reorganizare sau respingerea acestuia si declansarea procedurii de faliment.

SwedishMafia
14th January 2016, 10:43
tu esti ironic? :)) fugi de aici :happy

megastar
14th January 2016, 12:54
Mi-ai zis-o.

Tim
27th January 2016, 12:28
Acum inteleg de ce ANAF-ul a iertat hotii din galati de atatea milioane; e o practica generala, la mort nu mai ai ce sa ii iei !

megastar
27th January 2016, 13:41
Stii cum se apara unele animale de pradatori? Se prefac moarte. Poate scapam si de restul de datorii la fel.

Johnny D
27th January 2016, 13:47
Ui ca la voi cica e mai bine desi sunteti pe ultimu, penultimu loc acolo.
Degeaba esti pe primu loc daca nu apuci sa termini campionatu!:))

Tim
27th January 2016, 14:25
Mi-e asa de dor de Floo , sunt asa de invidios pe el cum viseaza acum !:))


De Steel Jar ce se mai aude? A falimentat si el?:D

megastar
27th January 2016, 16:37
Mi-e asa de dor de Floo , sunt asa de invidios pe el cum viseaza acum !:))


De Steel Jar ce se mai aude? A falimentat si el?:D

Ti-ai facut multi prieteni se pare. Din pacate insa forumul pierde mereu useri. Nu stiam ca ti-e asa dor de ei, poate trag o fuga baietii pana la Timisoara.

megastar
27th January 2016, 17:19
Ui ca la voi cica e mai bine desi sunteti pe ultimu, penultimu loc acolo.
Degeaba esti pe primu loc daca nu apuci sa termini campionatu!:))

Mai termina vreo echipa campionatul ? Vad ca la majoritatea sunt probleme.

Tim
27th January 2016, 19:07
Ti-ai facut multi prieteni se pare. Din pacate insa forumul pierde mereu useri. Nu stiam ca ti-e asa dor de ei, poate trag o fuga baietii pana la Timisoara.Nu precupetiti atata efort , e iarna si e greu sa calatoresti pe vagon. Sa stii ca si aia cu scuipatul masinii de galati era o novela dar va promit ca dupa ce se va oficializa decesul vostru, vin eu pana la galati si ma pish pe poarta stadionului !:D

cip
27th January 2016, 19:15
Mai termina vreo echipa campionatul ? Vad ca la majoritatea sunt probleme.
posibil sa se mai piarda si altele,dar de voi ne bucuram cel mai tare :D

Hingherul
28th January 2016, 01:28
Ti-ai facut multi prieteni se pare. Din pacate insa forumul pierde mereu useri. Nu stiam ca ti-e asa dor de ei, poate trag o fuga baietii pana la Timisoara.

mai termina si tu sa intorci cutitul ala. destul a bagat Novac frica in oasele lui :happy:happy:happy:happy

Novac
28th January 2016, 03:29
Hmm, :)

megastar
29th January 2016, 09:01
Nu precupetiti atata efort , e iarna si e greu sa calatoresti pe vagon. Sa stii ca si aia cu scuipatul masinii de galati era o novela dar va promit ca dupa ce se va oficializa decesul vostru, vin eu pana la galati si ma pish pe poarta stadionului !:D


Asta da fapta de vitejie. In locul tau as si filma sa vada toata lumea.

Marius
29th January 2016, 09:52
Ce se mai aude despre echipamentul adidas?

Tim
29th January 2016, 10:00
Noroc ca e negru, il poarta la funeralii !:drak:

megastar
29th January 2016, 18:00
Ce se mai aude despre echipamentul adidas?

Cumperi?

delaoltenia
29th January 2016, 18:05
cumpara echipa din groapa aia.
au trimis maidanezii in amicale cu echipament de epoca, uitat de vreo 8 ani in padoc. :D