PDA

View Full Version : Etapa 22: Dinamo - Pandurii 2-1



Leo
5th December 2015, 14:03
Sambata, 12 decembrie, ora 20.30

Leo
9th December 2015, 18:33
1 solist. :D

cimitiru' ghencea
11th December 2015, 10:40
m-as bucura sa-i inchidem gura taranului astuia de nistor ...

Clau7_D
11th December 2015, 11:08
m-as bucura sa-i inchidem gura taranului astuia de nistor ...

am facut-o in cele doua cupe, o putem face si acum :) o victorie ar insemna mult pentru noi

Capitanu.Burcea
11th December 2015, 13:33
Nistor, unul dintre produsele de succes ale rromaniei, alaturi de salamul de porc si rasolul de vita. Cand aud specimene dintr-astea grohaind, mi se scoala briceagul in buzunar :)

Cu mare, dar mare-mare bulan, sa strangem din buci pt un ics. Si inca unul la cluuuj, si o calificare in cupa si aia e :D

Tim
11th December 2015, 13:38
Dar dupa meciul de la Ploiesti cu ti se spune?:D

Capitanu.Burcea
11th December 2015, 13:45
Mi s-a spus ca am exagerat, insa am facut-o doar ca sa nu va mai trantiti cu curul de asfalt. A fost impins Gonoree la faza aia de fundasul petrolist si din dezechilibrare a rezultat toata carambolul in care v-ati pus toate sperantele. Gol 100% valabil pt noi :D

cimitiru' ghencea
11th December 2015, 13:54
Dar dupa meciul de la Ploiesti cu ti se spune?:D

lasa vrajeala ,spune repede cu cine tii ca sa stiu daca sa-mi fac griji sau nu ! :D

Leo
12th December 2015, 20:05
FC Dinamo Bucuresti: Cerniauskas - Fai Collins, A. Marc, Mevlja, St. Filip - Nedelcearu - D. Rotariu, P. Anton, Palic, C. Matei (cpt) - Essombe.
Rezerve: I. Popescu - Puljic, Costache, Gavrilă, Vojnovic, Shalaj, Corbu.
Antrenor: Mircea Rednic

CS Pandurii Târgu Jiu: Mingote - Ungurusan, Erico Da Silva, Filipetto, Momcilovic - Droppa, Săpunaru - M. Rădut, D. Nistor (cpt), V. Nicoară - Hora.
Rezerve: R. Stanca - V. Munteanu, Vasiljevic, Al. Ciucur, Pitian, Plească, Wellington.
Antrenor: Edward Iordănescu

Arbitru: Marcel Bîrsan (București)

Hingherul
12th December 2015, 20:32
avem hariciumbe aproape falimentare si cocosate la TV!!! /hello/hello/hello

Leo
12th December 2015, 20:33
Barsan asta sa-si tina cartonasele rosii in buzunar. :D

Leo
12th December 2015, 20:34
avem hariciumbe aproape falimentare si cocosate la TV!!! /hello/hello/hello

Ai dreptate, afara cu Pandurii din Liga 1. :D

Hingherul
12th December 2015, 20:37
va trage Yedy pe fese ca pe pestii intinsi la uscat :D

Leo
12th December 2015, 20:47
Viseaza in continuare.

Hingherul
12th December 2015, 20:53
dar ce jucati asa dezinvolt? zici ca aveti jujeu la gat :))

Leo
12th December 2015, 20:55
Vorbeste bre romaneste.

Hingherul
12th December 2015, 20:57
a dreacu lenea asta... un search n`ai da si tu

JUJÉU, jujeie, s. n. Jug mic, triunghiular, pus la gâtul porcilor si al altor animale spre a le împiedica să treacă prin garduri si să intre în locurile cultivate; jug (2). Bucată de lemn atârnată la gâtul câinilor, spre a-i împiedica să alerge după vânat sau să treacă prin anumite locuri. [Var.: jujău s. n.] Din sb. ŸeŸej.

Leo
12th December 2015, 21:11
Asa baietii! 1-0

Leo
12th December 2015, 21:12
Essombe :D

Tim
12th December 2015, 21:13
cat noroc poate sa aiba strambu asta


fault in atac

Leo
12th December 2015, 21:17
Norocul tine cu cei puternici. :)

vladut13
12th December 2015, 21:20
Sa-l scoata cineva de pe teren pe Matei...

Leo
12th December 2015, 21:39
Matei se zbate, dar atat poate.

Hingherul
12th December 2015, 21:50
goooooooooooooooooooooooool duriiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Leo
12th December 2015, 21:51
Ce loveste rapandula de radut.

Leo
12th December 2015, 21:55
Si oaia aia becaliota striga gol inainte ca ala sa suteze. Halal crainici.

Hingherul
12th December 2015, 22:01
probleme? :D

Leo
12th December 2015, 22:11
De n-ar fi arbitrii hoti, de n-ar fi arbitrii hoti...

Leo
12th December 2015, 22:20
2-1

Capitanu.Burcea
12th December 2015, 22:22
Ba, m-auziti? Timache, ungherule! GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, baaaaaaaa!!!!!!! /hello:D/hello:D/hello:D

dextercioby
12th December 2015, 22:26
Pulici, dedicatie pentru unghierii de la stina.

Hingherul
12th December 2015, 22:27
hai sictir! :D

delaparis
12th December 2015, 22:40
Atentie la limbaj :D

Leo
12th December 2015, 22:42
Si uite asa tiptil Dinamo urca pe locul 3.

delaparis
12th December 2015, 23:09
Deci peste Steaua :D

ThePhenom
13th December 2015, 01:35
Cat sa ne mai pisam pe odrasla gheneralului analfabet? Devine plictisitor..

Bobi Cearton
13th December 2015, 10:52
N-am vazut meciul dar am citit ca golul egalizator a fost din ofsaid.
Dupa Voluntari si Petrolul urmeaza o noua victima a arbitrilor.
Decizii favorabile echipei Dinamo.
Daca cu Voluntari batea oricum, cu Petrolul si Pandurii a acumulat 4 puncte nemeritate.
Perioada prezenta aduce aminte de epoca lui Borcea Imparat.

petea
13th December 2015, 11:46
N-am vazut meciul dar am citit ca golul egalizator a fost din ofsaid.
Dupa Voluntari si Petrolul urmeaza o noua victima a arbitrilor.
Decizii favorabile echipei Dinamo.
Daca cu Voluntari batea oricum, cu Petrolul si Pandurii a acumulat 4 puncte nemeritate.
Perioada prezenta aduce aminte de epoca lui Borcea Imparat.

Doare cand o iei in prelungiri..:))

C a t a l i n
13th December 2015, 15:43
N-am vazut meciul dar am citit ca golul egalizator a fost din ofsaid.
Dupa Voluntari si Petrolul urmeaza o noua victima a arbitrilor.
Decizii favorabile echipei Dinamo.
Daca cu Voluntari batea oricum, cu Petrolul si Pandurii a acumulat 4 puncte nemeritate.
Perioada prezenta aduce aminte de epoca lui Borcea Imparat.

Indoiala mea, exprimata pe threadul meciului de etapa trecuta, Petrolul-Dinamo, ramane in picioare. Probabil ca tu chiar urmaresti sa te faci de c***t, altfel nu-mi explic cum vii cu o asemenea afirmatie dupa meciul de aseara, in care Dinamo a cam fost privata de un penalty (http://storage01transcoder.rcs-rds.ro/storage/2015/12/12/539821_539821_captura_pen_min69.jpg), umpluta de cartonase galbene, iar golul oltenilor a venit dupa un cot in figura lui Fai. N-am cum sa nu remarc si ca Droppa a continuat protestele dupa ce a incasat primul galben, asta vizavi de usurinta cu care a acordat arbitrul cartonase galbene. Numai ca acest aspect a fost valabil doar in ceea ce o priveste pe Dinamo.
Si inca ceva, cel care a ras de tinea uitat sa-ti spuna ca golul ala dat de Essombe a fost la 0-0, nu la 0-1.

ThePhenom
13th December 2015, 15:54
Indoiala mea, exprimata pe threadul meciului de etapa trecuta, Petrolul-Dinamo, ramane in picioare. Probabil ca tu chiar urmaresti sa te faci de c***t, altfel nu-mi explic cum vii cu o asemenea afirmatie dupa meciul de aseara, in care Dinamo a cam fost privata de un penalty (http://storage01transcoder.rcs-rds.ro/storage/2015/12/12/539821_539821_captura_pen_min69.jpg), umpluta de cartonase galbene, iar golul oltenilor a venit dupa un cot in figura lui Fai. N-am cum sa nu remarc si ca Droppa a continuat protestele dupa ce a incasat primul galben, asta vizavi de usurinta cu care a acordat arbitrul cartonase galbene. Numai ca acest aspect a fost valabil doar in ceea ce o priveste pe Dinamo.
Si inca ceva, cel care a ras de tinea uitat sa-ti spuna ca golul ala dat de Essombe a fost la 0-0, nu la 0-1.

Foarte bune precizari :yes:. Cei de la Pandurii au egalat dupa un fault un atac a lui Radut, iar la 1-1 Dinamo nu a primit penalty (asa ca informatie, Dinamo e echipa careia i-au fost acordate cele mai putine penalty-uri in acest sezon - 1 la numar). Ba mai mult, lui Palic i s-a dat galben pentru simulare la faza asta. Nedelcearu a primit galben la o intrare la minge. Deci, despre ce ajutor pentru Dinamo vorbim aici? La faza golului erau vreo 10 jucatori in careu, faza aproape imposibila pentru tusier.

cimitiru' ghencea
14th December 2015, 09:38
Indoiala mea, exprimata pe threadul meciului de etapa trecuta, Petrolul-Dinamo, ramane in picioare. Probabil ca tu chiar urmaresti sa te faci de c***t, altfel nu-mi explic cum vii cu o asemenea afirmatie dupa meciul de aseara, in care Dinamo a cam fost privata de un penalty (http://storage01transcoder.rcs-rds.ro/storage/2015/12/12/539821_539821_captura_pen_min69.jpg), umpluta de cartonase galbene, iar golul oltenilor a venit dupa un cot in figura lui Fai. N-am cum sa nu remarc si ca Droppa a continuat protestele dupa ce a incasat primul galben, asta vizavi de usurinta cu care a acordat arbitrul cartonase galbene. Numai ca acest aspect a fost valabil doar in ceea ce o priveste pe Dinamo.
Si inca ceva, cel care a ras de tinea uitat sa-ti spuna ca golul ala dat de Essombe a fost la 0-0, nu la 0-1.

bobita nu se pricepe la nimic ,deci nici la fotbal.singurul lucru la care se pricepe este sa provoace .
da bobita ,daca vrei tu ,golul egalizator a fost din offside .dar a fost marcat de panduri.:D

Capitanu.Burcea
14th December 2015, 10:25
Io spun ca singura vina a arbitrului este aia ca a gresit prima data pt noi. Daca gresea pt ei s-ar fi trecut oricum peste, cum s-a intamplat la Ploiesti. Greu de crezut cum echipa asta a sindicatului astmatic pierde cu 3-0 acasa cu spurcatii, pt ca fotbal a aratat din plin, mai ales in prima repriza. Asta nu intereseaza pe nimeni? Bai, iedi, futu-ti gura ******* de iehovist lingator de moaste imputite, unde ati fost cand va bateau aia cu 3-0? Atunci nu erai nervos, baga-mi-as p..a in gura ta de milog si slugoi spurcat! Ne-am pisat pe tine, jogodie! De 4 ori ne-am pisat pe tine, boule! Sa dam cep suferintei si bagatului unghiei in gat, ca le-am dat Pulici tuturor jegurilor care slugaresc, in frunte cu gradinescu spurcatu' si toata clica de puslamale basite de la digiscrot! Unu', ba, unu' n-a zis nimic de faultul la Palic (unde s-a dat galben pt simulare :sneaky:), in schimb au stat cu lupa sa vada 3 cm de offside la Gonoree. N-ai cum sa nu exulti cand vezi atatia nenorociti cu muia pleostita dupa meci. gradinescu ala s-a facut mai negru ca nevasta-sa tiganca, a fost un gol nepretuit :ok:

Clau7_D
14th December 2015, 10:36
Io spun ca singura vina a arbitrului este aia ca a gresit prima data pt noi. Daca gresea pt ei s-ar fi trecut oricum peste, cum s-a intamplat la Ploiesti. Greu de crezut cum echipa asta a sindicatului astmatic pierde cu 3-0 acasa cu spurcatii, pt ca fotbal a aratat din plin, mai ales in prima repriza. Asta nu intereseaza pe nimeni? Bai, iedi, futu-ti gura ******* de iehovist lingator de moaste imputite, unde ati fost cand va bateau aia cu 3-0? Atunci nu erai nervos, baga-mi-as p..a in gura ta de milog si slugoi spurcat! Ne-am pisat pe tine, jogodie! De 4 ori ne-am pisat pe tine, boule! Sa dam cep suferintei si bagatului unghiei in gat, ca le-am dat Pulici tuturor jegurilor care slugaresc, in frunte cu gradinescu spurcatu' si toata clica de puslamale basite de la digiscrot! Unu', ba, unu' n-a zis nimic de faultul la Palic (unde s-a dat galben pt simulare :sneaky:), in schimb au stat cu lupa sa vada 3 cm de offside la Gonoree. N-ai cum sa nu exulti cand vezi atatia nenorociti cu muia pleostita dupa meci. gradinescu ala s-a facut mai negru ca nevasta-sa tiganca, a fost un gol nepretuit :ok:

comentatoru' de la diji striga GOL la sutul aparat de Cerni...deja desfacea sampania :headbang: I-a umplut Puljic frigiderul la final, sa aiba de sarbatori :evil:
si vezi bre ca a fost Essombe, nu Gnohere...esti si tu ca cei de la concurs care prezic ca marcheaza Gnohere chiar daca asta e suspendat :))

Capitanu.Burcea
14th December 2015, 10:40
Corect, a fost bizonul mic in fata. Dar tot bizon, stilul smuls, alea-alea :D

Cum, ba, sa nu sufere jegurile, cand ne pisam pe ei cu jucatori din desene animate? :happy