PDA

View Full Version : Copa del Rey 2015/2016



Xaviesta
2nd December 2015, 23:55
Joaca Real acum in deplasare si de vreo 25-30 min a inceput nebunia. Rusul cheryshehshev nu avea voie sa joace si conform regulamentului Madrid trebuie eliminata din cupa. Acelasi lucru a patit Osasuna sezonul trecut.:))

messi19
3rd December 2015, 02:41
nu se da 0-3, ca la toata lumea??

miril
3rd December 2015, 09:18
Real Madrid face Copa del Rey expulsion for fielding ineligible player

http://www.theguardian.com/football/2015/dec/02/real-madrid-copa-del-rey-expulsion-ineligible-player

queque
3rd December 2015, 09:48
Valdano a patit-o de doua ori (cu Valencia si cu Real) pentru ca a folosit mai mult de trei extracomunitari.
Benitez a mai patit-o si cu Valencia (2001) cand a introdus al 4-lea extracomunitar: Denis Serban!
Nu a fost vina sa nici atunci,nici acum,delegatul trebuie sa cunoasca aceste detalii,in cazul de fata,fostul mare jucator Chendo.
Lista cu jucatorii suspendati apare pe site-ul RFEF,dar are doar caracter informativ si problema cu Cherishev e ca suspendarea vine de cand juca la Villareal.
Lumea isi va aminti ca au fost eliminati de Cadiz si se aduna la eliminarile cu Irun si Alcorcon.
Dupa ridicolul din cazul transferului lui DeGea,rezultatul din Clasico (cand a impus 11-le de start) si gafa de ieri,Flo ar trebui sa-si dea demisia.

Xaviesta
3rd December 2015, 10:35
There were 3 other players in the same case as Cheryshev : Raul Garcia (Athletic, so also from a different club), Arbilla (Espanyol) and Pina (Villareal).

None have been called up by their clubs because all were aware of their respectives sanctions.

Real Madrid is the only one to screw up.


Osasuna sezonul trecut si Valencia in 2001 au fost eliminate. Parca si Celtic a patit ceva de genu'. Hai, Perez, nenorocitule, sa vedem cum iti faci magia si de data asta. Ma astept sa scape si dupa asta.

YoNuTzz
3rd December 2015, 10:54
incredibil sa se intample asa ceva la un club ca real madrid, la cate sute de milioane de euro se invart pe acolo..pai ar fi trebuit sa aiba 2-3 angajati special pentru chestia asta cu situatia cartonaselor :))

oricum real va trece...se va da 3-0 ptr cadiz, si apoi pe bernabeu real va da 5-0 sau 6-0...

El Pistolero
3rd December 2015, 11:07
Bine Benitez! :)) Amator si el si echipa sa.

messi19
3rd December 2015, 16:11
There were 3 other players in the same case as Cheryshev : Raul Garcia (Athletic, so also from a different club), Arbilla (Espanyol) and Pina (Villareal).

None have been called up by their clubs because all were aware of their respectives sanctions.

Real Madrid is the only one to screw up.


Osasuna sezonul trecut si Valencia in 2001 au fost eliminate. Parca si Celtic a patit ceva de genu'. Hai, Perez, nenorocitule, sa vedem cum iti faci magia si de data asta. Ma astept sa scape si dupa asta.

Legia Warsovia. acuma vreo 2-3 ani. intr-o dubla cu Celtic. in retur, dupa ce castigasera acasa 4-1 si 2-0 ( parca) la Celtic. au pierdut la masa verde, returul, cu 3-0, pt ca folosisera vreo 5 minute un jucator fara drept de joc. si automat au fost eliminati din cauza golului marcat in deplasare de Celtic /hello/hello .

dar aici, am inteles ca o sa fie eliminati direct. nu ca se da 3-0 pt Cadiz.

Xaviesta
3rd December 2015, 18:32
Asa trebuie, sa fie eliminati direct. scrie clar in regulament si au patit-o si Valencia & Osasuna. sper sa ii elimine dar ma astept sa se scoata cumva ratatii, isi face Perez magia.

Xaviesta
3rd December 2015, 20:15
epic :))

6Si6ubeZhMc

Xaviesta
4th December 2015, 17:36
Official: Madrid kicked out of the Copa del Rey

haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Sir. Eko
4th December 2015, 17:45
Ce gafa. Cum naiba se intampla la nivelul asta ?

mariomax
4th December 2015, 19:25
epic :))

6Si6ubeZhMc

baaaa, tare de tot. mi-ar fi placut sa fiu acolo :)))))))

Lordul
4th December 2015, 20:03
uluitoare gafa pentru un asemenea club :))))))))))))

El Pistolero
5th December 2015, 16:03
Regula e una tampita de tot, sa te elimine dintr-o competitie pentru asa ceva. 3-0 la masa verde era cel mai corect. Dar na, daca asa s-a procedat si pana acum, era normal sa se intample si de data asta la fel.

phife
5th December 2015, 16:37
^fair ,trebuia 3-0 la masa verde. regula trebuie schimbata. mai ales ca exista si precedente.

Luis Garcia10
6th January 2016, 21:56
Ce simulare penibila la Neymar, i-a dat ala putin peste picior si a sarit ca electrocutat. Cata scarba imi e. :rosu: Sa le spuna cineva astora care tot o ard cu "e contact" ca da, fotbalul nu e baschet, e sport de contact. Diferenta uriasa intre atingere si fault.

delaparis
6th January 2016, 22:17
A bagat-o Messi pe aia pe care trebuia sa o bage in fnala CM 2014 :yes:

Hai Galca /hello

El Pistolero
6th January 2016, 22:18
Mai multi nervi decât fotbal. Se ține bine Espanyol.

messi19
6th January 2016, 22:29
Ce simulare penibila la Neymar, i-a dat ala putin peste picior si a sarit ca electrocutat. Cata scarba imi e. :rosu: Sa le spuna cineva astora care tot o ard cu "e contact" ca da, fotbalul nu e baschet, e sport de contact. Diferenta uriasa intre atingere si fault.

daca ala nu e penalty, atunci nu e niciodata. lasa prostiile astea cu ura anti Barca si Madrid. in meciul cu Betis pun pariu ca ai zis ca l-a faultat Rakitic pe ala de la Betis, care si-a dat autogolu. :no: faza identica cu asta.

Luis Garcia10
6th January 2016, 22:50
daca ala nu e penalty, atunci nu e niciodata. lasa prostiile astea cu ura anti Barca si Madrid. in meciul cu Betis pun pariu ca ai zis ca l-a faultat Rakitic pe ala de la Betis, care si-a dat autogolu. :no: faza identica cu asta.

Bai, parerea mea e ca nu e fault la asa ceva. Nicaieri. Punct. Putea sa ramana pe picioare, dar a preferat sa se duca in cap.

PS: Ce nevoie era de penalty acolo? Uite ca e bine-mersi 3-1 si asa, cu un joc superb al Barcei. De ce sa ai 30 de penaltyuri pe campionat daca nu ai nevoie?
Uite nici acu la Enzo Rocco n-a fost nimic, trebuia lasata faza si Messi era 1 vs 1 cu portaru. A cazut ala batut de vant. A pus putin Messi mana pe el si a cazut. Ce e asta? E fotbal sau ce e?

Luis Garcia10
6th January 2016, 23:07
Mari taranoi astia de la Espanyol. :rosu: Vreo 3 insi de acolo sunt golani de-a dreptul.

delaparis
6th January 2016, 23:26
Ce amarati Espanyol. :))
Fara talent, fara minte si cu mandrie pana la cer :D

messi19
6th January 2016, 23:32
Bai, parerea mea e ca nu e fault la asa ceva. Nicaieri. Punct. Putea sa ramana pe picioare, dar a preferat sa se duca in cap.

PS: Ce nevoie era de penalty acolo? Uite ca e bine-mersi 3-1 si asa, cu un joc superb al Barcei. De ce sa ai 30 de penaltyuri pe campionat daca nu ai nevoie?
Uite nici acu la Enzo Rocco n-a fost nimic, trebuia lasata faza si Messi era 1 vs 1 cu portaru. A cazut ala batut de vant. A pus putin Messi mana pe el si a cazut. Ce e asta? E fotbal sau ce e?

cum de ce sa ai 30 de penaltyuri daca nu ai nevoie?? daca e, e. nu conteaza daca aveau sau nu nevoie.

o problema... ori Gasca e slab ca antrenor, nestiind sa isi linisteasca jucatorii, ori el i-a pus sa joace asa. asta insemnand doar ca e un gunoi. :rosu:

mariomax
6th January 2016, 23:52
Mai multi nervi decât fotbal. Se ține bine Espanyol.

bineinteles :)))) pai bai pierdutule, din cauza cui? ba chiar a fost fotbal destul, da nu de-ala de care iti place tie, aka nu s-a prea jucat pe centrari :happy

acu au fost mai mult nervi decat fotbal, dar la meciul de acum cateva zile din campionat nu, a? :))) atunci Espanyol a jucat de la egal la egal si a oprit marea Barcelona, nu? :happy

Galca, un carnat, sper sa ii retrogradeze. iar frustratii aia de la aia mica stiau ca daca se joaca fotbal sunt papati, asa ca au incercat acelasi joc jegos. insa daca ai si un arbitru care nu are o lectie pro Real e mai greu...;) un arbitru care sa dea galbenele la timp, rosu la fel si astfel echipa care joaca fotbal (ca asta se joaca, nu?) sa poata sa il joace...

calificare jucata, astept meciul retur cu interes, sa ii vad pe micuti cum ies ei la atac :ok:

Nadalfan
7th January 2016, 11:10
Sper ca esti constient ca aseara favoritii tai au avut acelasi stil mizerabil cu al Realului din perioada Mou, nu?

Sir. Eko
7th January 2016, 11:28
A jucat ok Espanyol. A fost meciul plin de celebrele handbags...tipic pentru campionatul spaniei.
Golul lui Neymar a fost superb :ok:

Johnny D
7th January 2016, 11:29
Jocul lui Neymar e superb!:yes:

Dar si Messi le are!:D

Xaviesta
7th January 2016, 12:33
Ce mizerii au fost aia de la Espanyol ieri pe teren. Plus *****urile rasiste. Plus amenintarile din vestiar. Dar arbitrul nu vede decat ca "provoaca" Siarez Masche si Pique in tunel dupa meci. Fuck off

Johnny D
7th January 2016, 12:37
Lasa ca era sa-si ia un bocanc peste mustiuc portaru de la Arda Turam!:))

mariomax
7th January 2016, 12:48
Sper ca esti constient ca aseara favoritii tai au avut acelasi stil mizerabil cu al Realului din perioada Mou, nu?

cu cine vorbesti? esti beat? fi mai explicit.

Nadalfan
7th January 2016, 13:48
cu cine vorbesti? esti beat? fi mai explicit.

Cu tine...sau n-ai vazut ce reactii "ala Pepe" au avut Alba si Pique in startul meciului :)) asa facea si Pepe cand il atingea un fulg de nea in clasico cand era Mou antrenor :))

Xaviesta
7th January 2016, 14:07
Inca imi amintesc ce zicea lumea cand a venit Ney la Barcelona. Robinho 2, Gotze > Neymar etc :))

Arda a intins piciorul acolo, mingea era in joc. Nu se compara cu ce au facut jucatorii lui Espanyol.

mariomax
7th January 2016, 17:44
Cu tine...sau n-ai vazut ce reactii "ala Pepe" au avut Alba si Pique in startul meciului :)) asa facea si Pepe cand il atingea un fulg de nea in clasico cand era Mou antrenor :))

n-am vazut reluari foarte clare, doar 2 comentatori tampi la digi care se pronuntau putin cam rapid la faze nu foarte clare...

oricum, e normal sa mai exagerezi atunci cand adversarii intra TOT TIMPUL peste limita. mai ales cand ai si un arbitru care nu isi face treaba. nu a fost cazul aseara.

Xaviesta
13th January 2016, 22:49
Caicedo nu a luat rosu. Intre timp Suarez ia suspendare de 2 meciuri pentru nimic.

mariomax
13th January 2016, 23:58
si *****ul ala de Alvarez trebuia sa ia al 2-lea galben la alta intrare barbara la Messi. un ***** cu ochi.

Espanyol, jucatori si suporteri....o mare GREATA!

Johnny D
20th January 2016, 22:47
Pe Munir ala nu-l iau la Rapid in Liga 2 nici de-mi dai bani pe el si-i platesti si contractul full!:))

mariomax
20th January 2016, 23:54
ma, asa cum e, are 5 goluri in cupa, adica cele mai multe :))

in alta ordine de idei, Gonzalez x2 ramane acelasi arbitru jegos.

iar jucatorii lui Athletic au incercat acelasi stil de rahat a la Espanyol. ma bucur ca fotbalul i-a ejectat, calificare 95% rezolvata.

Johnny D
21st January 2016, 22:31
Pălmașii iar dau de furca Valenciei mele ca-n campionat unde nici acolo n-a fost instare sa-i bata pe Mestalla!:))

Capitanu.Burcea
22nd January 2016, 09:48
Si ce mai face antrenorul Galma? A dat cu Farsa de pamant, asta era ultima stire de la el, subliniata in cele 144 de articole pupinlimbiste din presa mondo-sportiva rromana :D

Liliecii sunt parnaisti, mi-au mancat si aseara un over 2,5 goluri :D Cred ca Neville face greseala fatala de a fi gentleman cu porcii. Niste lufturi si ratari penibile, se fac ei in primul rand de *****, nu Neville.

Johnny D
22nd January 2016, 10:12
Pe mine m-au salvat ca io am pus doar 1X stiind ce le poate pielea! Cota mare 1.20, oho! Rar gasesti in tenis asa bunatate!:))
Dar Thiem.... oricum am sanse sa-mi scot macar banii pusi daca bate Cilic, sa pot sa-i pun iar azi!:))

Xaviesta
28th January 2016, 00:19
Neymagic is too good man!

mariomax
28th January 2016, 00:28
meci cu cantec. Vermalen si mai ales Mathieu sper sa dispara in vara.

Neymar e tot mai bun, nu inteleg insa de ce tine neaparat sa strice o gramada de mingi.

e bine ca am scapat de Atletico in cupa. mai raman Celta, Sevilla si Valencia.

YoNuTzz
28th January 2016, 00:48
nu scrie pe wikipedia...

cum sunt semifinalele ? barca cu cine ?

mariomax
28th January 2016, 18:45
nu scrie pe wikipedia...

cum sunt semifinalele ? barca cu cine ?

maine se trage

messi19
28th January 2016, 23:39
Neymagic is too good man!

il criticam eu la inceput, dar trebuie sa recunosc ca ai dreptate. :ok::ok:

YoNuTzz
29th January 2016, 00:23
echipe bune in semifinale:

barca
sevilla, valencia, celta

YoNuTzz
3rd February 2016, 22:42
rectific ce am scris mai sus..

valencia a ramas doar cu numele...

este demna de mila...

Sir. Eko
3rd February 2016, 22:54
Ce faza au facut la golul 3. Nu exista echipa pe lumea asta care sa le faca fata.
3-0 la pauza, au lovit bara de 2 ori si au ratat un penalty(ma bucur, ca a batut ca un "smecher" Neymar).
O sa fie prima echipa care isi apara trofeul CL.

YoNuTzz
3rd February 2016, 23:05
@eko - si nu doar prima echipa care isi apara UCL-ul, dar prima echipa care face tripleta 2 ani consec.

momentan au 2009 si 2015 :D

Sir. Eko
3rd February 2016, 23:54
Gary Neville ✔ @GNev2
United fans- this is our philosophy ! Scrap that tippy tappy crap!! Fast/ furious / aggressive and real!

Sa ne amintim acum un an cand Gary Neville facea misto de Barcelona si de stilul lor "tippy-tappy-crap".

mariomax
4th February 2016, 00:01
cat de killer poate sa fie Suarez.

YoNuTzz
4th February 2016, 11:08
gary neville se face de ras la nivel inalt...

si refuzul de a demisiona il face sa devina si mai patetic...

pacat de el, ca a fost mare fotbalist, dar cand nu merge si nu merge, trebuie sa ai putina demnitate...

Xaviesta
4th February 2016, 12:37
Busquets e cel mai bun mijlocas din lume.

queque
4th February 2016, 17:05
Intr-un fel mi-e mila de saracul Neville :)
cA32dzxNU1U