PDA

View Full Version : Etapa 20: Concordia - Viitorul 2-2



Leo
29th November 2015, 14:15
Marti, 1 decembrie, ora 18.00

Leo
29th November 2015, 15:21
Egal.

delaoltenia
1st December 2015, 17:35
Concordia Chiajna: Matache - Barboianu, Sarghi, Tincu, Bucurica - Madeira, Giurgiu - Serediuc, Purece, V. Lazar - Pena
Antrenor: Adrian Falub

FC Viitorul: Ramniceanu - Benzar, Boli, Mitrea, C. Ganea - R. Marin, I. Filip, Aganovici - Nicolita, F. Tanase, Chitu
Antrenor: Gheorghe Hagi

Arbitru: Adrian Comanescu (Ramnicu Valcea)

delaoltenia
1st December 2015, 18:17
bau, 1-0 pentru concordezi . :D

delaoltenia
1st December 2015, 18:34
bau, 1-1 .

delaoltenia
1st December 2015, 19:37
bau, 1-2

ThePhenom
1st December 2015, 19:44
Ce simuleaza mizeriile rejelui, asa ceva rar mai vezi. Felicitari arbitrului ca a luat deciziile corecte pana acum :ok:.

delaoltenia
1st December 2015, 19:47
gol valabil si nu vad vreo simulare, l-a atins cu varful bocancului dupa ce a impins mingea in ate .
este ca doare o eventuala victorie ? :D

delaoltenia
1st December 2015, 19:50
ia priveste cum trece cu vederea un hent fluierasul si ce trag de timp mizeriile ce stau capra in fata echipei din haznaua aia .
spurKati si astia . :D

ThePhenom
1st December 2015, 19:52
gol valabil si nu vad vreo simulare, l-a atins cu varful bocancului dupa ce a impins mingea in ate .
este ca doare o eventuala victorie ? :D

Hai, mai uita-te la reluarea aia de vreo 10 ori si sa ma anunti si pe mine cand il atinge Pena pe jeg cu varful bocancului. Si nu e vorba doar de faza aia, noul Dodel, tot Tanase il cheama, plonja prin careul Concordiei de parca ar fi calcat pe vreo mina. Sunt curios daca a luat galben pentru simulare.

delaoltenia
1st December 2015, 19:53
promit sa urmaresc cu atentie reluarile si daca gresesc te anunt .

am spus ca golul este valabil, daca mai era nevoie .

ThePhenom
1st December 2015, 19:58
promit sa urmaresc cu atentie reluarile si daca gresesc te anunt .

am spus ca golul este valabil, daca mai era nevoie .

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/live-text/VIDEO+Chiajna+Viitorul

Uita-te la faza golului, incepand de la min 1:04, se vede clar ca nu este contact intre cei doi. Este incredibil cum simuleaza jegul.

Bobi Cearton
1st December 2015, 20:00
Ramniceanu e plapand si fricos. Trebuia sa sara pe Pena.

delaoltenia
1st December 2015, 20:06
http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/live-text/VIDEO+Chiajna+Viitorul

Uita-te la faza golului, incepand de la min 1:04, se vede clar ca nu este contact intre cei doi. Este incredibil cum simuleaza jegul.


exista contact dar mingea trecuse de linie, gol valabil si sa zicem simulare, tavaleala, sa-ti dau dreptate si tie .
in alta ordine de idei, arata-mi un jucator de la ce echipa doresti, chiar si a ta, care nu incearca t5oate tertipurile pt anularea unui gol sau scoaterea unui penalti . face parte din cultura fotbalistica mioritica, si nu numai .
presupun ca si cei de la echipa draga tie fac parte din aceeasi categorie, JEGURI . :D

ThePhenom
1st December 2015, 20:10
exista contact dar mingea trecuse de linie, gol valabil si sa zicem simulare, tavaleala, sa-ti dau dreptate si tie .
in alta ordine de idei, arata-mi un jucator de la ce echipa doresti, chiar si a ta, care nu incearca t5oate tertipurile pt anularea unui gol sau scoaterea unui penalti . face parte din cultura fotbalistica mioritica, si nu numai .
presupun ca si cei de la echipa draga tie fac parte din aceeasi categorie, JEGURI . :D

Ce contact? Pena trece la jumatate de metru cu picioarele de jeg. Simulari atat de grosolane nu am vazut nicaieri in afara de echipe rejelui. Daca vrei exemplu, uita-te la faza de ieri cu golul anulat al Voluntariului. Inainte sa se acorde decizia, Cerniauskas este lovit clar de varful advers si cu toate astea nu se zvarcoleste pe gazon.

delaoltenia
1st December 2015, 20:10
O nelamurire mai am, dinamovistule, disecam arbitrajul pentru a demonstra ce ?
Ca viitorenii sunt mai slabi sau mai buni ca ai tai, ca v-au furat la acel 1-5, ca Hagi v-a dat din toate pozitiile cand juca la noi...ca...pentru ca ?

ThePhenom
1st December 2015, 20:13
O nelamurire mai am, dinamovistule, disecam arbitrajul pentru a demonstra ce ?
Ca viitorenii sunt mai slabi sau mai buni ca ai tai, ca v-au furat la acel 1-5, ca Hagi v-a dat din toate pozitiile cand juca la noi...ca...pentru ca ?

Eu nu disec niciun arbitraj. Doar remarc ca in ceea ce priveste nesimtirea, jegurile care joaca la Viitorul se aseamana incredibil de mult cu antrenorul lor.

delaoltenia
1st December 2015, 20:13
Felicitari meseriasei, Leodacina . :floricica:

delaoltenia
1st December 2015, 20:17
Eu nu disec niciun arbitraj. Doar remarc ca in ceea ce priveste nesimtirea, jegurile care joaca la Viitorul se aseamana incredibil de mult cu antrenorul lor.
Daca nu-l diseci ti-am spus ca esti putin subiectiv, si doar azi, in rest esti un tip ok cu care se poate discuta .
Ti-am spus si repet, majoritatea futbolistilor romani practica simularea si tavaleala, la superlativ . Azi in schimb ai dorit sa arati cu degetul intr-o singura parte . Cam atat, salutari si o seara placuta . :)

Leul Oltean
1st December 2015, 22:48
Le stiti de va cade parul din urechi. Machidonii, intre ei. Diletantilor.

delaparis
1st December 2015, 23:31
Blat corect. Unde e problema?

Johnny D
2nd December 2015, 07:03
Regele pierde viteza, trece la print, etapa viitoare poate-l vedem doar boier!
Cand va juca cu FCSB in play off stim ca va fi doar taran.

cimitiru' ghencea
2nd December 2015, 09:29
sa multumim lui Dumnezeu ca rejele hotilor nu-si propune inca titlul...cel mai mult vor avea de castigat pitestenii de la fecesebe care vor primi inapoi in meciul direct punctele donate cu generozitate in anii precedenti ...
un antrenor scarbos care pune presiune pe arbitri pentru faze ridicole , jucatori educati sa cerseasca .
asa fotbal ,asa rege .

Duba
2nd December 2015, 10:02
Scarbele din fosta gropa de gunoi a capitalei n-au uitat nici acum umilinta la care i-a supus Hagi. Manita nu se uita usor!:D Dar nici cele 4 meciuri castigate in cel mai mizer stadion. Mi-e sila de jigodii! Bleach!

cimitiru' ghencea
2nd December 2015, 10:17
cum s-a intors roata cu voi ,pitestenilor :D ,asa se va intoarce si cu hotii si simulantii rejelui ...

Duba
2nd December 2015, 10:32
4 meciuri in fosta gropa de gunoi a capitalei cu Viitorul - 4 victorii ale echipei lui HAGI! Asta-i statistica in meciurile voastre cu Gica. V-a bagat-o machidonul pana la cotor de fiecare data! :D

Tyler Durden
2nd December 2015, 10:35
Lu Duba inca ii mai vibreaza falcile dupa contacul cu Sumudick! :))

Duba
2nd December 2015, 10:39
Ce-i mai place lui Alifie sa linga-n dos mizeriile din fosta groapa de gunoi a capitalei. :D Sport la treaba! :D

Tyler Durden
2nd December 2015, 10:51
Sterge-te la gura, tataie! :D

Marius
2nd December 2015, 10:54
Nu se mai satura viitorul de blaturi!

Capitanu.Burcea
3rd December 2015, 11:51
Haideti, ma, recunoasteti ca ii faceati ochi dulci spurcatului de albanez pana sa apara regina mopului in balcon, ravasind mititeii in pizdulisionul gol :D