PDA

View Full Version : Etapa 19: FC Voluntari - FC Dinamo. 1-3



delaoltenia
21st November 2015, 10:39
Luni, 30 noiembrie, ora 20:30 .

Leul Oltean
23rd November 2015, 22:10
Rupei :D nea Gigi !

Leo
26th November 2015, 13:22
Inca 3 puncte in sacul lui Dinamo. :D

Capitanu.Burcea
26th November 2015, 13:25
Putem sa spunem saru'mana si pt unul. Spre deosebire de ghertoii de i-am pisat etapa trecuta, Voluntariul chiar joaca fotbal :D

Hingherul
27th November 2015, 22:27
exagerez daca spun ca aici e surpriza etapei sau si voi va asteptati sa traga ai lu Firea rasii pe cric? :D

delaoltenia
29th November 2015, 17:19
exagerez daca spun ca aici e surpriza etapei sau si voi va asteptati sa traga ai lu Firea rasii pe cric? :D
exagerezi bre, aici se stie rezultatul inca de la fluierul de start .
spurkati din nastere, paispemaiunamienouasutepas'opt . :D

Bobi Cearton
30th November 2015, 21:02
Chiuvete e pulete.

Cristy RVD
30th November 2015, 21:04
uitati-va la faza asta :))

incredibil ce a facut chivulete.

Bobi Cearton
30th November 2015, 21:05
E la fel de nemernic ca tacsu

delaparis
30th November 2015, 21:14
Rupe tot Dinamo in periada asta. Zici ca-i PSG :)

Bobi Cearton
30th November 2015, 21:16
Rupe cu arbitru.

delaparis
30th November 2015, 21:18
Arbitrul face parte din joc :D

Si oricum nu el a sutat acolo ci Filip ;)

Capitanu.Burcea
30th November 2015, 21:28
A fost o basina de branci in afara careului, se putea da lovitura libera pt Voluntari. Asta a fost marele jaf de asta-seara, asta ii mai tine izmana in cur lu' mos vulva :D

Bobi Cearton
30th November 2015, 21:32
Mingea a intrat în poarta introdusă regulamentar de jucătorul Voluntariului. A marcat gol, adică.

Leo
30th November 2015, 21:38
Asa se joaca fotbal. Bine Dinamo!

Johnny D
30th November 2015, 21:39
Cadou pt Unghierul de ziua nationala: Dinamo se distanteaza de FCSB in clasament!:)

Mingea a intrat în poarta introdusă regulamentar de jucătorul Voluntariului. A marcat gol, adică.
Cineva trebuia s-o bage, si cum bine ai spus, cine ar fi putut s-o faca decat un voluntar!? Involuntar nu e corect.

Capitanu.Burcea
30th November 2015, 21:53
Mingea a intrat în poarta introdusă regulamentar de jucătorul Voluntariului. A marcat gol, adică.

Fluierase deja cand a intrat, se vede ca portarul se oprise. Nu stiu ce a dat, oricum trebuia lovitura libera de la 16 metri pt slugile spurcatilor din pitesti. Totusi, avand in vedere ca vorbim despre echipa mizera a finului Pandele, n-ar fi rau sa dam si vreo doua goluri cu mana.

Leo
30th November 2015, 21:54
1-3

Frumoasa executia lui Anton.

Leo
30th November 2015, 21:58
Hingheru nu pierdea niciun meci al lui Dinamo, era mereu prezent aici la datorie.

Capitanu.Burcea
30th November 2015, 22:05
Muta sigla la Ovidiu si revine din nou unghieru in lupta la titlu :D

Leo
30th November 2015, 22:08
Parca nu era de acord cu traseismul asta.

delaparis
30th November 2015, 22:10
Hingheru nu pierdea niciun meci al lui Dinamo, era mereu prezent aici la datorie.

Ce vremuri bune :( ... vina lui Gigi, sa-l ia .. :drak:
:D

Capitanu.Burcea
30th November 2015, 22:21
In atentia cretinilor ignoranti: penalty intreg neacordat pt Dinamo la Filip si inca jumatate la faza printului Matei :D


Parca nu era de acord cu traseismul asta.

Aia era la politica. La fotbal e voie pe piua si verde stop :D

Leo
30th November 2015, 22:24
Victorie pe deplin meritata.

delaparis
30th November 2015, 22:25
A fost si la Kone acolo ceva penalty pe colt de careu.
Dar e negru deci in plus ia rosu :D

Johnny D
30th November 2015, 22:33
Hingheru nu pierdea niciun meci al lui Dinamo, era mereu prezent aici la datorie.

Cand se uita de sus, acu ca se uita de jos....:))

Capitanu.Burcea
30th November 2015, 22:33
A fost si la Kone acolo ceva penalty

Am incredere in comentatorul stelist care a spus ca a fost simulare :D

Leo
30th November 2015, 22:36
Deci, Dinamo e peste Steaua. :D

Johnny D
30th November 2015, 23:37
Pentru el, da!
Pentru noi restu e doar peste FCSB!:D

delaparis
30th November 2015, 23:50
Deci, Dinamo e peste Steaua. :D

:sleep: Stim asta de zeci de ani. :)
Important este ca ... Sumudica :))

Duba
1st December 2015, 07:39
Ce blat infect, marca PSD!!! PSD Voluntari cu PSD NEacoita si-au dat pupi in vazul tuturor. Mie sila de dinamo! Beach!

cimitiru' ghencea
1st December 2015, 09:59
Ce blat infect, marca PSD!!! PSD Voluntari cu PSD NEacoita si-au dat pupi in vazul tuturor. Mie sila de dinamo! Beach!

beach ,beach da' ce te faci cu fecesebeul care e bitch ?:))

Tyler Durden
1st December 2015, 10:53
Ce blat infect, marca PSD!!! PSD Voluntari cu PSD NEacoita si-au dat pupi in vazul tuturor. Mie sila de dinamo! Beach!

Greu cu limba romana, se vede ca limba ta de baza ramane rusa! :))

Duba
1st December 2015, 11:05
Pana una alta, limba rusa ramane limba de baza la voi. Valerica Moraru stie de ce!!!!:D

Cat priveste acel mie in loc de mi-e, doar niste sarmani ca si tine pot crede ca asa ceva se poate scrie din nestiinta.

Tyler Durden
1st December 2015, 11:10
Duba si Armata Rusa e iubire niciodata apusa. :D

Normal, toata lumea banuieste ca ai scris asa tocmai pentru ca esti tare mintos! :))

ThePhenom
1st December 2015, 11:16
Voluntariul a avut gol valabil. Atacantul lor il loveste, intr-adevar, pe Cerniauskas, dar asta dupa ce trimisese deja mingea spre poarta. Penalty clar la Filip, care se putea accidenta urat la faza aia. Spurcatii de la Digi nici macar nu au inclus faza in rezumat. La Kone a fost simulare, nu-l atinge nimeni acolo, galben meritat.

Duba
1st December 2015, 11:18
Am inteles, tu reprezinti toata lumea. Cat priveste mintea ... am vazut cat poti ca ziarist. :D

delaoltenia
1st December 2015, 11:20
Atentie la limbaj, domnilor .

Duba
1st December 2015, 11:24
Hai ca-mi place cum scrii, rupi garduri, vorba lui Dragomir. Da-i bataie cu scrisul ... cine stie poate te pun aia vizor pe FZR. :D

Bobi Cearton
1st December 2015, 12:35
Voluntariul a avut gol valabil. Atacantul lor il loveste, intr-adevar, pe Cerniauskas, dar asta dupa ce trimisese deja mingea spre poarta. Penalty clar la Filip, care se putea accidenta urat la faza aia. Spurcatii de la Digi nici macar nu au inclus faza in rezumat. La Kone a fost simulare, nu-l atinge nimeni acolo, galben meritat.

Uite un om corect.
Daca esti corect te respecta omul.

Capitanu.Burcea
1st December 2015, 14:03
Voluntariul a avut gol valabil

Nu e normal să dai henț acolo cînd a fost fault clar.

Pt asta spune nea Gigi ca a fluierat -pt hent. Daca a fluierat pt hent, nu mai conteaza ce a fost dupa aia. Putea sa ajunga pana la discobol, pt meciul nostru nu mai conta. A gresit, trebuia lovitura de la 16 si galben pt Nedelcearu. De ce gol valabil? :rolleyes:


(ipotetic, pe exemplul tau) Daca a fluierat pt fault la portar, o facuse inainte sa intre mingea in poarta. Faza asta e identica cu golul lui Chihaia din meciul cu Marseille, 2-2 pe Velodrome, cand arbitrul a fluierat in timp ce mingea era in aer, inainte ca micuta sa se culcuseasca in plasa si noi in primavara europeana. Si nu stiu ce acoperire are pe regulament, probabil ca nu are. Dar nea Gigi care a fost la 15 metri de faza spune ca s-a fluierat pt hent.

Ce facem, le dam apa la moara tuturor nomazilor? Cand va cauta lumea nu prea sunteti pe aici sa ii luati la stanga, acum le alimentati fanteziile bolnave? :D :rolleyes:

cimitiru' ghencea
1st December 2015, 14:30
Voluntariul a avut gol valabil. Atacantul lor il loveste, intr-adevar, pe Cerniauskas, dar asta dupa ce trimisese deja mingea spre poarta. Penalty clar la Filip, care se putea accidenta urat la faza aia. Spurcatii de la Digi nici macar nu au inclus faza in rezumat. La Kone a fost simulare, nu-l atinge nimeni acolo, galben meritat.

meciul fusese intrerupt deci golul ,tehnic , nu s-a marcat .insa trebuia data lovitura libera de la 16-17 metri ...
altceva ma deranjeaza ...in orice meci de-al lui dinamo vei vedea cel putin 2-3 greseli de genul asta in defavoarea noastra pe care televiziunile sportive de kkt nici macar nu le dau in reluare ...in schimb orice greseala a arbitrilor care ne favorizeaza este reluata din toate unghiurile de 15-16 ori ...
:rolleyes:

Duba
1st December 2015, 14:35
S-a vazut bltul si de pe luna! Nu va mai lamentati si nu mai bateti campi. Nu intelegeti ca Padelica PSD si-a dat pupi cu Neacoita PSD???? Chiar nu mai aveti miros ????!!!!! :D

cimitiru' ghencea
1st December 2015, 14:39
S-a vazut bltul si de pe luna! Nu va mai lamentati si nu mai bateti campi. Nu intelegeti ca Padelica PSD si-a dat pupi cu Neacoita PSD???? Chiar nu mai aveti miros ????!!!!! :D

blat va fi fcsb-viitorul.regele hotilor nu uita ca gigi l-a salvat de 2 ori de la retrogradare .e om de onoare machidonu'...:rolleyes:

ThePhenom
1st December 2015, 15:08
Nu e normal să dai henț acolo cînd a fost fault clar.

Pt asta spune nea Gigi ca a fluierat -pt hent. Daca a fluierat pt hent, nu mai conteaza ce a fost dupa aia. Putea sa ajunga pana la discobol, pt meciul nostru nu mai conta. A gresit, trebuia lovitura de la 16 si galben pt Nedelcearu. De ce gol valabil? :rolleyes:


(ipotetic, pe exemplul tau) Daca a fluierat pt fault la portar, o facuse inainte sa intre mingea in poarta. Faza asta e identica cu golul lui Chihaia din meciul cu Marseille, 2-2 pe Velodrome, cand arbitrul a fluierat in timp ce mingea era in aer, inainte ca micuta sa se culcuseasca in plasa si noi in primavara europeana. Si nu stiu ce acoperire are pe regulament, probabil ca nu are. Dar nea Gigi care a fost la 15 metri de faza spune ca s-a fluierat pt hent.

Ce facem, le dam apa la moara tuturor nomazilor? Cand va cauta lumea nu prea sunteti pe aici sa ii luati la stanga, acum le alimentati fanteziile bolnave? :D :rolleyes:

Hent nu a fost acolo, se vede clar pe reluari. Eu sunt de parere ca nu se poate fluiera fault la Cerniauskas pentru ca lovitura se produce dupa ce actiunea este consumata. Portarul nostru nu mai avea cum sa influenteze faza, faultat sau nefaultat. Pana la urma, stie cineva sigur ce s-a fluierat acolo? Fault la portar sau hent? Daca s-a fluierat hent, atunci, intr-adevar, trebuia acordata libera de la 17m ptr Voluntari. Daca s-a fluierat fault la portar, atunci trebuia lasat gol pentru Voluntari. Nu are prea mare importanta, oricum nu cred ca poate contesta cineva victoria lui Dinamo de ieri. Nici macar duba nu acuza arbitrajul, in schimb incepe cu fanteziile lui despre blaturi.

Nu cred ca poate fi comparata cu faza de pe Velodrome, eram copil atunci, inca imi amintesc perfect meciul ala la care am varsat multe lacrimi. Arbitrul a fluierat atunci fix cand a intrat mingea in plasa, fiind cu spatele la faza (probabil s-o fi intors cand mingea a ajuns la Barthez, se gandea ca nu se mai poate intampla nimic), desi nici macar nu se terminasera cele 4 minute de prelungiri pe care le-a acordat. Uite aici, se aude fluierul chiar cand balonul atinge plasa.

watch?v=Qs2LK6KhKpA

Bobi Cearton
2nd December 2015, 11:26
Am citit în Prosport că Chivulete a luat nota 5, i s-a imputat gol corect neacordat Voluntariului la 1-0 pt Dinamo. Și faptul că tacsu e apropiat clubului Dinamo.

Lordliv
2nd December 2015, 20:10
balci de tara.:D
echipa care joaca acasa, joaca pe terenul echipei care joaca in deplasare.:happy:happy

si de cand madame gheneral lipa a ajuns ministru,echipa jucarie a lui borcea,turcu,busca, nicolae si petre badea,kohn,netoiu,toma,etc beneficiaza din plin de ajutorul celor care au fluier.ca doar fluier pe fluier nu se scoate.;)
o paradigma a societatii noastre multilateral capitaliste?:confused::D

ThePhenom
3rd December 2015, 02:15
balci de tara.:D
echipa care joaca acasa, joaca pe terenul echipei care joaca in deplasare.:happy:happy

si de cand madame gheneral lipa a ajuns ministru,echipa jucarie a lui borcea,turcu,busca, nicolae si petre badea,kohn,netoiu,toma,etc beneficiaza din plin de ajutorul celor care au fluier.ca doar fluier pe fluier nu se scoate.;)
o paradigma a societatii noastre multilateral capitaliste?:confused::D

Sa recapitulam. La meciul cu Voluntari a fost 1-1 la greseli majore - anulare gol Voluntari, neacordare penalty la Filip. Cu Steaua si Timisoara nu-mi amintesc ca arbitrii sa fi facut vreo greseala in vreo directie. Cu Viitorul la 0-0 am avut penalty clar si rosu la portar. Nu s-a dat nimic, in schimb peste 10 minute se ia aceasta decizie numai ca la cealalta poarta. Cu Craiova iar nu-mi amintesc ca arbitrul sa fi facut greseli majore (desi voi cam suferiti de mania persecutiei si probabil o sa-mi amintesti de ceva out-uri sau vreun corner acordate incorect). Cu Pandurii la meciul din Cupa Ligii, la 2-1 pentru ei i se anuleaza gol perfect valabil lui Gnohere pe motiv de offside. Astea-s ultimele 6 meciuri ale noastre din cate-mi amintesc. In favoarea lui Dinamo s-a gresit o singura data, in timp ce de 3 ori au fost greseli impotriva. Deci, despre ce vorbim aici? Va prosteste presa spurcata cum vrea ea.

Leul Oltean
3rd December 2015, 10:30
Sa recapitulam. (...) Cu Craiova iar nu-mi amintesc ca arbitrul sa fi facut greseli majoreDragut. :D
Astea-s ultimele 6 meciuri ale noastre din cate-mi amintesc. In favoarea lui Dinamo s-a gresit o singura data, in timp ce de 3 ori au fost greseli impotriva. Finut. :))

Duba
3rd December 2015, 10:34
Fa-ti ma tartane un computer tomograf la scufita, s-ar putea sa ai probleme. Si inca foarte grave.

Ati furat, furati si, mai mult ca sigur veti fura! E in ADN-ul vostru de spurcati securiti! Beach!

Leul Oltean
3rd December 2015, 10:40
Beach!ce e alea ? :D

cimitiru' ghencea
3rd December 2015, 10:47
o combinatie intre bleax si bitch ,cred ...duba e numai unul ...

Leul Oltean
3rd December 2015, 10:49
Adica Duba e o combinatie ? Ca rezultatul ei sigur nu e ... :D

Lordliv
3rd December 2015, 10:59
la ce echipa slaba aveti, va bucurati de o presa superfavorabila care va prosteste dandu-va sperante desarte.cum v-au prostit" marii finantatori" de-ai vostri.pana acum.nici negoita nu este departe.
dar rednic stie sa-si vanda marfa.;)

intr-adevar nu urmaresc meciurile lui dinamo. am pareri preconcepute(:D),nu suport aceasta echipa.dar golurile cu tg mures sunt un rafinament al arbitrajului lui balaj.prietenul lui rednic.:)
si parca imi amintesc si de un gol din offside cu cfr?!

in meciul cu voi "marea vedeta" steliano trebuia sa ia lejer al 2 lea galben.
un mic amanunt care se multiplica la toate meciurile voastre.

campionatul este asa de slab,jucatorii adversi sunt asa de neplatiti, incat nici nu mai este nevoie ca arbitru s-o bage in ate pentru dinamo.ca altadata.
sunt curios cum isi va apara prunea jucatorii in meciul de astazi.doar ii stie obiceiurile lui rednic.mai ales fata de extracomunitari.:D

iar acum cu venirea ghenaraleasei la putere, presiunile asupra frf se vor accentua.trebuie sa-si justifice gradele!:))

ps.stiai ca si rednic are fluier?!:))

Leul Oltean
3rd December 2015, 11:08
iar acum cu venirea ghenaraleasei la putere, presiunile asupra frf se vor accentua.trebuie sa-si justifice gradele!:))mare branza ... le mai da niste banuti (de la CS Dinamo, ca doar nu :D de la stat ...) si totul va fi Ok, inclusiv dosarul de licenta.

Capitanu.Burcea
3rd December 2015, 11:13
Ati furat, furati si, mai mult ca sigur veti fura! E in ADN-ul vostru de spurcati securiti!

Noi am furat, cascheta paduchioasa, nu voi, care ati impuiat tot campionatul cu paduchi albanezi spurcati :rolleyes:

Blaturile ordinare au fost meciurile voastre cu vrancioaiele, slugosanii, chiajnele si regele albanez, nomadule!

Retine ca sunteti pielea p.., ne-am pisat pe voi :ok:

Ne-am pisat pe voi, ma!

delaoltenia
3rd December 2015, 11:15
te-ai trezit cu dureri la codita ? :))

abia acum inteleg cata suferinta ai acumulat in cincinalul de umilinte .
UMILITI PE VECIE !

Duba
3rd December 2015, 11:17
Ce se mai bucura amaratu' asta ca dupa 5 ani au castigat si ei un meci, si ala doar ca avem 7 jucatori indisponibili. Asa ai ajuns ma ratzusca complexata????!!!! Sa te bucuri o data la 5 ani????!!!!!:D Pardon, o data la 10, parca de 10 ani terminati an de an in urma noastra!!!:D

dinamu, mizeria forbalului romanesc!

delaoltenia
3rd December 2015, 11:21
astia nu realizeaza ca giGica le-a fost de ajutor .
se lauda acum ca au un kkt de echipa, ca s-au inmultit maimutele in peluza aia, cacalin si nu mai stiu cum, au si visuri umede, campionatul :)) , dar nu recunosc in ruptul capului ca fluierasii fac deplasarea doar pentru ei .
dupa cum spun adevaratii cunoscatori, niste spurKati . :D

Capitanu.Burcea
3rd December 2015, 11:35
Poate de 5 ani au bagat astia curent la ciovarnasani ca sa urmariti si voi meciurile, altfel numai un spurcat din pitesti se sparge cu palmaresul partial :)) al unicului derby :D.

Ati fost pisati gospodareste, obisnuiti-va cu ideea ca sunteti proasta si umilita noastra :ok:

delaoltenia
3rd December 2015, 11:39
daca te tragi de la ciovarnasani e Klar, cunosti bine locurile suporter al umilitilor pe vecie ? :D

Leul Oltean
3rd December 2015, 11:39
cacalin si nu mai stiu cumurat, foarte urat. :(

Sa stii ca oltenii respecta mortii, chiar si pe ai ''dusmanilor'' ... ah, scuze : tu nu prea esti oltean. ;)

delaoltenia
3rd December 2015, 11:40
am spus dar nu prea esti in stare sa procesezi informatia, parerea ta nu conteaza .

Leul Oltean
3rd December 2015, 11:44
Evident, esti prea subtil pentru mine, imi trebuie milenii sa procesez ce spui.

Pe bune, chiar imi trebuie. ;)

delaoltenia
3rd December 2015, 11:47
eu fac o constatare, si confirm cu asta ocazie si spusele altor forumuisti .
modestule care esti ! :))