PDA

View Full Version : Ash vs. Evil Dead



Eddy DoubleD
2nd November 2015, 00:12
http://cdn.bloody-disgusting.com/wp-content/uploads/2015/04/CBmXPGeUgAIt-Io.jpg-large-620x4001-620x400.jpeg

Dupa 10 min din pilot, pot sa zic ca e "all I hoped for".:ok: Recomand pentru fani si cunoscatori.

Doctor_Satan
2nd November 2015, 10:07
Ce veste extraordinara!
Si cu Bruce Campbell, wow! Omul asta trebuie clonat.

Johnny D
3rd November 2015, 07:26
Da, dar e batran saracu de cand a jucat in acea serie exceptionala de horror-uri...

Freek
3rd November 2015, 08:32
Bunbunbun!

Eddy DoubleD
3rd November 2015, 15:26
Da, dar e batran saracu de cand a jucat in acea serie exceptionala de horror-uri...

Vinurile invechite sunt cele mai bune. Asa si el:ok:

Xaviesta
3rd November 2015, 20:00
1. Are legatura cu Evil Dead 1 si 2?

2. Serialul e horror sau comedie? :D

Eddy DoubleD
3rd November 2015, 20:06
1. Are legatura cu Evil Dead 1 si 2?

2. Serialul e horror sau comedie? :D

Premisa e ca e acelasi Ash imbranit care din greseala deschide Necronomicon-ul(in timp ce fuma un joint:happy) din nou si trebuie sa infrunte spiritele rele & shit. E facut cu aceleasi efecte speciale ca in Evil Dead 1 & 2 (practic, nici nu pare serial modern :)) ), ceea ce e foarte misto. Evident ca nu poti lua in serios Evil Dead, deci e mai mult amuzant :) Gen papusi vorbitoare, oameni posedati care isi invart capul ca o sirena, sange zburand pe pereti, oameni aruncati pe tavan & tot tacamul :ok: E super:ok:

Johnny D
4th November 2015, 07:37
Eu am avut caseta video inchiriata cand am fost mic si am vazut primele 2 parti de multe ori, ma speriau rau efectele alea speciale!:))
Dar exista si partea a 3-a, am vazut-o si p-aia de mai multe ori, aia e mai comica decat primele 2 dar parca nu se ridica la nivelul lor in rest.
Desi inceputul trebuie sa recunosc la partea a 3-a e f misto, cand ajunge in Evul Mediu si-l iau aia si-l arunca direct in cap in fantana aia unde era un spirit tare spurcat iar el le arata tuturor cine e bossu!:))

Doctor_Satan
4th November 2015, 09:14
In partea a 3-a a fost mortala si partea de la moara cu mini Ash.
Si in partea a 2-a, lupta cu mana e de pus in istoria cinematografiei. La faza cu "who's laughing now?" eram pe jos de ras.
Seria Evil Dead ar fi fost repede uitata daca nu era Bruce Campbell. Eu nici nu mi-o pot imagina altfel.

Johnny D
4th November 2015, 12:48
A fost comica faza aia dar tocmai de aia parca nu puteai sa-l iei asa de in serios ca primele 2 parti!:P

Eddy DoubleD
4th November 2015, 16:22
Si in partea a 2-a, lupta cu mana e de pus in istoria cinematografiei.

Ah, aia e clasica :ok:

Doctor_Satan
16th November 2015, 13:26
Dupa primul episod, sunt foarte incantat de serial.
Si textele lui Ash sunt bestiale.
Sper la cat mai multe episoade.

Johnny D
24th November 2015, 07:30
N-a aparut episodu 2 inca? Eu deja am terminat 2 anime-uri, ultimu Log Horizon sezonu 2 cu niste game-eri blocati in lumea jocurilor ca si caractere pe veci!:cool: Si n-am la ce sa ma uit, serialele se termina toate!:))

Offtopic: Tin sa comentez o scena din Log Horizon sezonu 1, una din cele mai misto faze din anime-uri si din show-uri in genere fie ca-s filme sau seriale; la un moment dat un grup de aventurieri de lvl mai mic 25-30 (aventurieri = player-ii) care o data ce mor sunt reinviati cum e in orice joc, primesc in cadrul unui party normal de 5 persoane ca si prieten si partener de monster hunt fara sa-si dea seama un NPC sau non-player character! Si cand acesta e ranit si pe cale sa moara le spune ca n-o sa-l mai vada niciodata ca el nu e aventurier ci caracter de joc si el nu poate invia, toti plangocesc pe-acolo si-l cheama pe Shiro sa-i ajute, prietenul lor de lvl 90 ce-a jucat jocul inca de cand era in stadiu Beta de la inceput, disperati si neavand alta solutie. Shiro tocmai reusise sa-si achizitioneze un skill absolut bestial in subclasa sa de scrib (clasa de warlock) in care avea lvl megaexpert si in care se antrenase multe seri de-a randul scriind contracte, prin care daca scria un contract si era semnat de ambele parti, acesta devenea real in lumea jocurilor. Cum l-au contactat prietenii sai de lvl mic si i-au zis ce s-a intamplat, cum a sarit pe grifon, a scris contractul in aer in timp ce se indrepta catre ei si cand a ajuns l-a pus pe NPC-ul pe moarte sa-i semneze contractu conform caruia il face aventurier ca si orice player normal si astfel va fi reinviat la Catedrala dupa ce moare. Semneaza ala, si imediat ii apar toate statusurile pe care un player le are chiar inainte sa moara!
Am lacrimat si eu putin, deoarece tu ca si view-er stiai ca visul acelui NPC e sa fie aventurier dar este imposibil unei bucati de soft sa devina player ca si oamenii logati la databese, evident! Si mai stiai c-are s-o pateasca in cele din urma, era doar o problema de timp! Cu-atat mai socant a fost acel moment si extrem de misto, ca nu te asteptai niciodata sa se-ntample asa ceva! Una din cele mai tari faze posibile!:yes:

Freek
24th November 2015, 08:38
:hmm:
4 episoade. Deci a aparut si episodul 2 :).

Johnny D
24th November 2015, 14:20
:hmm:

:sneaky:


4 episoade. Deci a aparut si episodul 2 :).
Ma minumam cum de n-a mai comentat nimeni nimic de la primu ep!
Does it start to suck?:D

Eddy DoubleD
24th November 2015, 15:29
:sneaky:

Ma minumam cum de n-a mai comentat nimeni nimic de la primu ep!
Does it start to suck?:D

Asta se savureaza, nu se comenteaza.

Eddy DoubleD
30th November 2015, 00:03
Se tine bine rau :ok: Plus, Dana DeLorenzo is fine as hell :floricica:

Johnny D
30th November 2015, 00:41
9.1 pe IMDB!:)

Nici n-au terminat astia juma de sezon si deja s-a anuntat sezonu 2!:))

Eddy DoubleD
30th November 2015, 02:02
Nici n-au terminat astia juma de sezon si deja s-a anuntat sezonu 2!:))

De fapt, s-a anuntat inainte sa fie difuzat primul episod. :))

Johnny D
2nd December 2015, 07:24
Dupa ce se termina ep 5 stau si ma socot, ba... prea repede trece episodul, cum dracu trec 40 de minute asa rapid, chiar atat de bun nu e!
Ma uit acolo, 27 de minute... zici ca e sitcom!:))

Eddy DoubleD
13th December 2015, 23:02
Fisher: "Do you think this is a good time to hit on me?"
Ash: "There is no bad time. I'm old school, baby."

:cool:

Eddy DoubleD
21st December 2015, 01:13
Misto ultimul episod. Intoarcerea la origini:ok:

Johnny D
23rd December 2015, 09:02
:(

Dezamagitor, prea sexi era tipa sa tina doar cateva episoade.

Eddy DoubleD
4th January 2016, 02:17
S-a terminat sezonul. Ultimul episod a fost super:ok: Those fucking creepy kids... Overall, a fost foarte tare. De abia astept urmatorul sezon.

Johnny D
6th January 2016, 08:39
Eu abia acuma am vazut episodu 9!
"Chopping up my evil clone!
Maby someday that'll feel weird!"
:))

Am crezut ca n-a aparut episodu 10!:o:
Sunt la lucru, nu mai astept pana acasa, il si scot si-l pun pe telefon sa-l vad!:D

Eddy DoubleD
4th October 2016, 02:59
Ash is back! Primele 5 minute, classy as fuck! :yeah:

Doctor_Satan
5th October 2016, 12:42
Se lanseaza sezonul 2?
Uraaaaa!

Eddy DoubleD
5th October 2016, 16:16
A inceput deja. Acum e duminica in US, deci luni in restul lumii.

Doctor_Satan
6th October 2016, 10:44
Parca luna asta baga si noul sezon din Walking Dead.
Pana termin cu sezonul 4 din Vikingi, o sa am suficiente episoade de vazut pentru iarna asta.

Eddy DoubleD
21st November 2016, 04:35
Din ce in ce mai scarbos si disturbing :)) :ok:

M-a rupt in doua ultimul episod :))

Doctor_Satan
9th October 2017, 14:55
Mai am doar 3 episoade din sezonul 2.
Tot ce pot spune e ca e mult prea scurt pentru cat e de reusit acest serial.

Doctor_Satan
16th June 2021, 13:21
Am vazut si sezonul 3.
Poate doar un pic dub nivelul primelor 2 in ultimele episoade.
Dar tot ramane un serial nemaipomenit.