PDA

View Full Version : Etapa 16: CFR Cluj - FC Steaua 2-0



delaoltenia
24th October 2015, 10:05
Duminica, 1 noiembrie ora 20.30 .

delaoltenia
28th October 2015, 11:40
2 .

Leo
29th October 2015, 01:45
Egal. Bine nu m-ar deranja deloc sa bata ardelenii. :D

delaoltenia
1st November 2015, 16:42
Liga 1 - Etapa 16
Data: 01.11.2015
Ora: 20:30
Live: TVR 1, Look TV, Digi Sport, Dolce Sport
Stadion: "Dr. Constantin Radulescu"
Oras: Cluj-Napoca


FCR Cluj: T. Marc, Tiago Lopes, Larie, A. Muresan, Camora, Petrucci, Gomelt, Jakolis, Cristian Lopez, Al. Paun, Beleck
Antrenor: Francisc Dican

FC Steaua: Fl. Nita, Rapa, Varela, Tosca, Guilherme, L. Filip, Kharja, N. Stanciu, Ad. Popa, Chipciu, Hamroun
Director sportiv: Mirel Radoi
Antrenor: Dumitru Dumitriu

delaoltenia
1st November 2015, 16:44
Iuliu Muresan (presedinte CFR): "Suntem foarte încrezători că vom primi înapoi cele 6 puncte pe care le-am pierdut la începutul acestui sezon. Am primit zilele acestea un fax din partea celor de la TAS și am fost anunțați că până cel târziu pe 30 noiembrie vom primi răspunsul final al judecătorilor. Asta înseamnă că fax-ul poate să vină inclusiv mâine dimineață sau pe 30 noiembrie seara! Acum nu mai avem nici un fel de problemă în ceea ce privește salariile jucătorilor. Au fost probleme pe care le-am rezolvat, sper să nu mai ajungem într-o asemenea situație".


Nicolae Dica (antrenor secund FC Steaua): "Nu ne doream prelungiri la Baia-Mare, pentru că duminică ne așteaptă un joc foarte important la CFR, dar nu avem ce face, suntem învățați să jucăm la trei zile. Nu suntem mulțumiți pentru că nu reușim să câștigăm în campionat de două etape, avem probleme la finalizare. Sperăm că de la meciul cu CFR să reușim să marcăm gol sau goluri".

Leul Oltean
1st November 2015, 21:27
Hai ca incet-incet se prind si astia cum e treaba cu obiectivu'. Inca 5-6 infrangeri consecutive si incep sa se multumeasca si cu locul 2 ... :D

Sir. Eko
1st November 2015, 21:33
Interes mare la meciul asta.

Leo
1st November 2015, 21:33
1-0 la pauza. :D

delaparis
1st November 2015, 21:37
Parca vad ca egaleaza Steaua daca postez aici :D

Johnny D
1st November 2015, 22:11
CFR scrie istorie, n-a batut-o pe Steaua niciodata in campionat dupa revolutie!:)
Si nici n-o va bate prea curand, acu a invins pe FCSB!:)) Dar tre sa se multumeasca cu atat, tot e bine!:yes:

delaparis
1st November 2015, 22:11
Tragedie la Cluj :)
Ma rog, de fotbal si Steaua lui Becali vorbesc ...

phife
1st November 2015, 22:14
gata dario, culca-te

Leo
1st November 2015, 22:14
2-0 Paun. :))

Hai cu egalarea!!! :D

Tim
1st November 2015, 22:15
ingherul este?:D

Leo
1st November 2015, 22:17
Este lipsa. :D

delaparis
1st November 2015, 22:20
Sa postez, sa nu postez ... :cool:
Bun hai, Steaua joaca colectiv :drak:

Hingherul
1st November 2015, 22:25
ce tunsoare cu ciobul si-au luat oile :))

pisa-m-as pe lana lor! :rosu:

Tim
1st November 2015, 22:25
un arbitraj criminal, cum sa nu dai 2 penaltiuri fecesebeului?

Johnny D
1st November 2015, 22:29
Ocazii peste ocazii, intr-adevar asta e cea mai buna echipa a lu Becali de la revolutie incoace!:yes:

Leul Oltean
1st November 2015, 22:29
Deci cum ramane cu meciul de la Giurgiu de vineri ? Mai sunteti suparati ca a batut Astra ? Dubel ? Dicuta ? :))

Leo
1st November 2015, 22:32
Felicitari cunoscatorilor! :D

Leul Oltean
1st November 2015, 22:33
CFR scrie istorie, n-a batut-o pe Steaua niciodata in campionat dupa revolutie!:) 06 11 2005 CFR - Steaua 1-0.

Johnny D
1st November 2015, 22:33
06 11 2005 CFR - Steaua 1-0.

N-a fost in cupa?

Leul Oltean
1st November 2015, 22:34
campionat 2005-06 etapa 12.

delaparis
1st November 2015, 22:35
Care gol a fost valabil asta seara? :P

Leul Oltean
1st November 2015, 22:36
Ambele au fost validate de arbitru. :D

delaparis
1st November 2015, 22:41
Ai dreptate. Arbitrul face parte din joc. :ok:

Johnny D
1st November 2015, 22:43
campionat 2005-06 etapa 12.

Hmmm... anu 2 dupa ce-au promovat. Acu anu 2 dupa ce Steaua sau cum s-o numi. si-a schimbat numele!
Sa si-l mai tot schimbe, CFR-ul nu protesta!:))

Leul Oltean
1st November 2015, 22:43
Il cheama Gaman,
Deci e suveran. :D

Leul Oltean
1st November 2015, 22:47
Ai dreptate. Arbitrul face parte din joc. :ok:Serios :D acum, sa ai un frate care trage la titlu ... ai sta asa, indiferent ?

delaparis
1st November 2015, 22:57
Nu am frati care trag la titlu :D

Serios. Ambele echipe asta seara sunt de play-off. CFR de CL si Steaua de Liga 1 :)

Leul Oltean
1st November 2015, 22:59
Eh, Gaman are. :D

delaparis
1st November 2015, 23:15
Sa fie sanatos si bogat :)

Si serios ... Ati observat cum a progresat Tade in limba romana?... Ceva de "spui" ? :D

Leul Oltean
1st November 2015, 23:18
Probabil Tade vorbeste acum de hotii de la CFR si ii numeste ''frane''.

Capitanu.Burcea
1st November 2015, 23:20
steaua a jucat ca tarfa care merge la produs neboita, nerujata, neargasita, incepe sa se sparga in basini ca mare doamna ce e ea, dar i se pune o perna pe cap si e muita cu strigaturi de toti targovetii. o mizerie, clona albaneza nu a ajuns la poarta. de ras si cu curul.

dextercioby
1st November 2015, 23:20
Iar s-a luat corentu' si netu' in Zabrauti, Rahova si Ferentari ? Unde e crema fecesebelimii ??

Leul Oltean
1st November 2015, 23:27
Corect : neboita, neargasita si ifose de mare doamna ... dar mai stiu pe una care s-a prezentat cam la fel, acu' vreo saptamana, intr-un oras de provincie si a luat-o scurt in toate cele 3 ... in fine, detalii.

Capitanu.Burcea
1st November 2015, 23:30
A luat-o, dar a si dat-o rudei mai instarite \in clasament\ a clonei craiolguta. adica nu a plecat din zona fara sa preamuiasca o candidata olteneasca la titlu.

LE. n-ai cum sa compari clona albaneza cu oricare alta echipa, asta avand buget si vant din pupa cat toate celelalte la un loc. daca esti rauvoitor, da, poti. craciunul continua, am inteles.

Ess
1st November 2015, 23:32
nu stiam de ce miroase a hoit putrezit in gruia, de la amiaza...
am avut spurkati in cartier.
...dupa aia si la televizor.

bleah...parerea mea...

dextercioby
1st November 2015, 23:35
Hai, Capitane, ca miine mai aveti un meci cu clone, poate-poate cu noroc. :D

delaparis
1st November 2015, 23:39
bleah...parerea mea...
Chiar si dupa victorie 2-0? :o:

... mda.
Te intelegulash. Trebuia cel putin 3-0 si ... aia calului :D

Leul Oltean
1st November 2015, 23:40
LE. n-ai cum sa compari clona albaneza cu oricare alta echipa, asta avand buget si vant din pupa cat toate celelalte la un loc. Neah ... pare ca se cam incheie si la ei fericirea asta. iegemonia ...
Nu, nu mai e Craciun. Ne pregatim de razboi cu bozgorii.

tfsRapid
1st November 2015, 23:42
Ar trebui sa puneți doliu pe *****ul ăsta de club, deținut de un fost deținut.

Johnny D
1st November 2015, 23:47
Iar s-a luat corentu' si netu' in Zabrauti, Rahova si Ferentari ? Unde e crema fecesebelimii ??

Adica ce vrei sa zici, ca Hinghi nu e si el creme de la creme?:D


iegemonia ...


Iese din inchisoare fix la timp sa se salveze pe sine!:D

Leul Oltean
2nd November 2015, 00:11
btw ... maine dimineata la prima ora apare tataie Duba sa ne explice cum a fost furata supercampioana Steaua. Again. Si cum ar fi castigat cu 3-0 sau 4-0 daca arbitrajul era mai mult decat corect.
Sau poate apare la prima ora dupa vreo saptamana ...

Ess
2nd November 2015, 00:16
btw ... maine dimineata la prima ora apare tataie Duba sa ne explice cum a fost furata supercampioana Steaua. Again. Si cum ar fi castigat cu 3-0 sau 4-0 daca arbitrajul era mai mult decat corect.
Sau poate apare la prima ora dupa vreo saptamana ...

a fost furata in mod vadit, steaua, draga de ea.
...dar tot a putzit in gruia a hoit de spurkatzi...
eu pe cine sa acuz ca mi s-a furat mireasma de borhot de pruna in palincarie, in acest apus superb de toamna? arbitrajul?

Johnny D
2nd November 2015, 07:24
btw ... maine dimineata la prima ora apare tataie Duba sa ne explice cum a fost furata supercampioana Steaua. Again. Si cum ar fi castigat cu 3-0 sau 4-0 daca arbitrajul era mai mult decat corect.
Sau poate apare la prima ora dupa vreo saptamana ...

A aparut el p-aici, la declaratia zilei e prezent matinal insa acest topic ori si-l pregateste voluminos, ori l-a evitat gratios!:P

Bobi Cearton
2nd November 2015, 08:20
Am auzit ca CFR a marcat dintr-un ofsaid cu mana si dintr-un hent situat la limita ofsaidului.

m8k
2nd November 2015, 08:23
Am batut nescolitul. Azi nu a tinut arbitrajul pro oaie. In primele 10 minute ale meciului au fost cel putin 5 faze in care s-a gresit in favoarea lor, ba un aut, ba un offside, ba un corner nevazut! Ca au dat cu cotul si au impins la fiecare duel este "normal". Dintele lasat pe teren de Gomelt nici nu s-a comentat. De era invers galagia era alta.
Ca am dat gol din offside a fost 100% o greseala omeneasca a tusierului, cred ca si acum plinge de teama oierului.
Cred ca si o echipa de liga a 3-a ne punea azi mai multe probleme....

Johnny D
2nd November 2015, 08:38
Am auzit ca CFR a marcat dintr-un ofsaid cu mana si dintr-un hent situat la limita ofsaidului.

:)) Depinde ce zice Duba, lucrurile nu sunt sigure inainte sa se pronunte el, sentinta se da abia dupa. :D

delaoltenia
2nd November 2015, 10:14
Flacaii astia, ca fotbalisti nu par a fi, au venit la Cluj cica sa schimbe impresia proasta lasata dupa meciul cu Baia Mare . Nu trebuie cautate scuze, ca ar fi arbitrul de vina, ca golurile nu-s valabile, ca fratele arbitreaza fratiorul mai mic . Concluzia, joc mizerabil, anul asta nu prindem playoff-ul .

LazioRoma
2nd November 2015, 10:26
CFR-viitorul 1-2 CFR - steaua(fcsb) 2-0 SCURT!

Capitanu.Burcea
2nd November 2015, 11:23
Echipa din prelungire se apropie cu pasi rapizi catre tripla istorica: insolventa, faliment, desfiintare. Nu va ganditi ca stelistii romanizati vor ramane fara jucarie, o noua stea va inmuguri din fisetul generalului la 110 metri garduri, atletul analfabet boroi. Ba, nene, chiar nu se intreaba nimeni de ce sunt atatia generali intr-o tara fara armata? Si popi intr-o loc fara niciun Dumnezeu? :sneaky:

Vomanta prestatia albanezului la care se-nchina cretinii ignorati, care a declarat ca mortii de la Colectiv erau sub semnul Satanei si de asta s-a intamplat nenorocirea. In cazul asta nu pot decat sa inchei cu traditionalul fmm de agarici imputit, vedea-te-as la 3 metri sub careul lui apara cacarusanu!

Leul Oltean
2nd November 2015, 12:07
Ca am dat gol din offside a fost 100% o greseala omeneasca a tusierului ....Desigur. :D

:)) Depinde ce zice Duba, lucrurile nu sunt sigure inainte sa se pronunte el, sentinta se da abia dupa. :DDubel va roaga sa il scuzati acum, este umpicutz confuz si tristutz. Poate se gandeste ca e posibil sa ii scape titlul printre degete, nu stiu ...

Johnny D
3rd November 2015, 07:08
Concluzia, joc mizerabil, anul asta nu prindem playoff-ul .

Asa optimism nu exista nici la cel mai mare antifcsb-asist! Ce-i rau, nu piere!

Capitanu.Burcea
3rd November 2015, 09:09
Autoflagel ghencist, desigur ca campioana are parghiile nu doar pt a ajunge in playoff, dar si pt a-l castiga si a oferi egemonie pe paine sarmanilor.

Johnny D
3rd November 2015, 09:18
egemonie pe paine sarmanilor.

A iesit Memel!?:o:

Capitanu.Burcea
3rd November 2015, 09:24
Aviz boilor care s-au oprit din furat la jumatatea buzunarului, cuprinsi de remuscari. Scormoniti, prostilor, pana jos, ca asta e Viitorul!

Duba
3rd November 2015, 10:47
Unul dintre cele mai proaste meciuri facute de cand e Mirel la echipa. Fara orizont, fara macar o ocazie clara de gol. Cu toate acestea, daca arbitrii nu greseau, asta ca sa fiu soft:D, meciul se putea incheia nedecis. Asa inca, cu un gol din ofsaid si un al doilea venit dupa o preluare cu mana s-a terminat cu victoria echipei infiinate in 1907.
Nu stiu cum se face, dar aproape meci de meci arbitrii gresec impotriva noastra. In ultimele 3 jocuri de campionat, fluierasii au gresit de 3 ori impotriva nostra. Cu Petrolul, hentul evident lui Benga, trecut cu vederea insa, acum doua goluri inscrise neregulamentar.

Johnny D
3rd November 2015, 11:02
:(

delaoltenia
3rd November 2015, 11:03
:))

Tyler Durden
3rd November 2015, 11:04
:pace:

Capitanu.Burcea
3rd November 2015, 11:14
A vazut hentul, ma! Asa fariseu mai rar! M-am uitat la faza de 5 ori, degeaba! E tare Duby, verde-varlav ca la prima vasla cu care biciuia spuma pe Ciurel :D

Duba
3rd November 2015, 11:19
Mizerie, pana si autorul golului a dat de inteles ca a preluat mingea cu mana. Numai tu si alti nemernici nu puteti sa acceptati realitatea. Mi-e sila de jigodii!

Tyler Durden
3rd November 2015, 11:20
La ce enormitatii scrie si la cat provoaca, Duba e clar dependent de sperma! :))

Duba
3rd November 2015, 11:24
La ce enormitatii scrie si la cat provoaca, Duba e clar dependent de sperma! :))


Jigodism in stare pura! Enormitati?????!!!!!! Pt. tine adevarul asta reprezinta?????

Capitanu.Burcea
3rd November 2015, 11:25
!@ duby:

Si daca iti dau de inteles ca primul jet e pt tine, ce faci? Iti iei sepcuta cu cozoroc? :D

Duba
3rd November 2015, 11:27
Nu ma, ti-o iei la botic, asa cum ati luat-o aseara de la Hagi.:D Este ca ti-a placut?:D

Capitanu.Burcea
3rd November 2015, 11:28
Si te-ai excitat, tataie?

Ce dume de tractorist in pauza de scos tarana dintre deste are boul asta! :mda:

Ramane valabil ce ti-am spus: de mana mea esti muit de 20 de ani, asa vei crapa :D

Duba
3rd November 2015, 11:35
Ce se mai oftica copilul asta de meletean!!!! Un spurcat! :D

Capitanu.Burcea
3rd November 2015, 11:38
Pe unde-ai umblat cat va muiau aia in Gruia? Se face repetitie si la imbalsamare? :D

Tyler Durden
3rd November 2015, 11:47
Jigodism in stare pura! Enormitati?????!!!!!! Pt. tine adevarul asta reprezinta?????

Cici, tu crezi ca adevarul e ala pe care ti-l susura la ureche glasurile??

M-E-D-I-C-A-M-E-N-T-E!

Johnny D
3rd November 2015, 11:53
:))

Ce vb!? Ma iei peste picior!? Nu vezi ca plang aici cu Duba, unul pe umarul celuilalt! Lasa-ne-n nenorociroa noastra...