PDA

View Full Version : Etapa 16: Pandurii Tg Jiu - FC Voluntari 2-1



delaoltenia
24th October 2015, 10:04
Duminica, 1 noiembrie ora 18.00 .

delaoltenia
28th October 2015, 11:40
1 .

Leo
29th October 2015, 01:48
Egal.

delaoltenia
1st November 2015, 16:52
Liga 1 - Etapa 16
Data: 01.11.2015
Ora: 18:00
Live: Look Plus, Digi Sport, Dolce Sport
Stadion: "Municipal"
Oras: Drobeta Turnu-Severin



Pandurii Tg Jiu: Mingote, Ungurusan, Sapunaru, Vasco Fernandes, Momcilovici, Mrzljak, Droppa, Radut, Nistor, Nicoara, Hora
Antrenor: Edward Iordanescu

FC Voluntari: Balauru, L. Rus, Maftei, S. Radoi, Briceag, Goossens, Novac, L. Iorga, Pancu, H. Koné, Ad. Balan
Antrenor: Gheorghe Multescu

delaoltenia
1st November 2015, 16:55
Edward Iordanescu (antrenor Pandurii): "Trebuie să intrăm în febra jocului de campionat, cu Voluntari, să ne recuperăm din toate punctele de vedere, iar duminică să arătăm ca o echipă competitivă așa cum am arătat în ultimele nouă meciuri din Liga 1. Avem trei zile să pregătim acest joc, care va fi cu siguranță foarte greu. Și dacă învingeam Dinamo în cupă nu aveam nici o garanție că învingeam duminică, FC Voluntari. Trag totuși, un semnal de alarmă, public, pentru că devreme ce am ridicat nivelul prin evoluțiile și rezultatele noastre, lumea deja ne consideră favoriți ori la următorul meci din campionat chiar nu suntem favoriți. Mai avem anumite etape pe care trebuie să le parcurgem, nu ne putem transforma peste noapte într-o echipă foarte mare. Laudele ne plac, însă nu întotdeauna ne fac și bine... Noi trebuie să rămânem modești, concentrați, doar prin muncă, prin organizare și disciplină apar și rezultatele foarte bune".

Gheorghe Multescu (antrenor Voluntari): "Bucuria a fost foarte mare dar am încercat să o estompăm foarte repede și cred că am reușit de a doua zi, cu antrenament. Sigur că e importantă această victorie pentru că e prima, pentru moral, dar am scăpat de dracul, acuma dăm de ta-su și pe urmă de bunică-su. Întâlnim cea mai în formă echipă a momentului. Jocul cel mai bun și cel mai estetic, așa că misiunea noastră e foarte grea. Sperăm să ne batem de la egal la egal. O să încercăm să ne forțăm limitele și să dăm o replică advresarului care are un joc performant. Nu se termină campionatul nici după meciul ăsta, noi trebuie să adunăm puncte".

delaoltenia
1st November 2015, 18:25
0-1 din minutul 15 .

delaoltenia
1st November 2015, 19:31
2-1 pentru duri .

Johnny D
2nd November 2015, 08:42
Pan duri pt play off!:yes: