PDA

View Full Version : Mondiale 2015 (Glasgow)



Pages : [1] 2 3 4 5

mikeyy
19th October 2015, 12:41
Campionatele Mondiale de gimnastica artistica vor avea loc anul acesta la Glasgow (Scotia) in perioada 23 octombrie - 01 noiembrie 2015.

Delegatia Romaniei:
feminin: Larisa Iordache, Diana Bulimar, Anamaria Ocolisan, Laura Jurca, Andreea Iridon si Silvia Zarzu. Rezerva - Andreea Munteanu
masculin: Marian Dragulescu, Marius Berbecar, Andrei Muntean, Cristian Bataga, Laurentiu Nistor, Andrei Ursache. Rezerva - Andrei Groza.

Program concurs:
23-24 oct: calificari feminin;
25-26 oct: calificari masculin;
27 oct: finala pe echipe, feminin;
28 oct: finala pe echipe, masculin;
29 oct: finala la individual compus, feminin;
30 oct: finala la individual compus, masculin:
31 oct - 01 nov: finalele pe aparate.

Ghid complet al concursului: http://fangymnastics.com/2015/10/19/ghid-campionatele-mondiale-de-gimnastica-artistica-glasgow-2015/

Ada24
19th October 2015, 13:14
Chuso face Produnova....:o::o::o::o::o:

cristina.t
19th October 2015, 13:32
Au inceput sa apara filmulete de la antrenamentul fetelor: http://www.gymnastike.org/video
Larisa la sol a ratat elementul silivas. Sa speram ca in concurs il va face bine.

Gaia88
19th October 2015, 15:50
Wuuuuuuuut? Vreau si eu un link cu Produnova aia aterizata va rog...

Ada24
19th October 2015, 17:55
Wuuuuuuuut? Vreau si eu un link cu Produnova aia aterizata va rog...

Am zis face, nu aterizeaza.:D
Aterizeaza pe aceeasi reteta, picioare-fund -piciore, dar pare mai putin periculoasa aterizarea fata de ce am vazut in ultimii ani la Pena si Dipa.

Nu stiu cum sa pun link direct, dar e aici
https://twitter.com/timdaggettnbc
(mai jos)

GreenApple
19th October 2015, 19:23
Stie cineva cand vor incepe transmisiile live si mai ales, unde ? :) Multumesc.

Cata_RB
19th October 2015, 21:12
Transmisiile incep marti (pe 27), pe TVR2. In prima postare din thread este un link, gasesti acolo toate detaliile.

imbo
19th October 2015, 23:55
Americancele se pare ca au locul 1 asigurat !!!!!Batalia ramane deschis pentru locul 2 si 3 ,unde cred ca favoritii sunt Rusoaicele si ?????nu prea stiu nimic de chinezoaice ???Ele cum se prezinta stie cinevCe ziceti de fetele noastre cam unde se situeaza ??:confused:

cristina.t
20th October 2015, 07:18
Daca e sa judecam dupa filmuletele din antrenament fetele noastre se prezinta destul de slab, mai ales la paralele. Sa speram ca vor reusi sa se califice in primele 8, cat despre medalii nici vorba.

iulia_p
20th October 2015, 08:23
Daca e sa judecam dupa filmuletele din antrenament fetele noastre se prezinta destul de slab, mai ales la paralele. Sa speram ca vor reusi sa se califice in primele 8, cat despre medalii nici vorba.

Mie nu mi se pare ca stam atat de rau...a fost acomodarea pe aparate ieri, nici rusoaicele nu mi s-au parut ca arata grozav, de exemplu.
La paralele le avem pe Larisa/Didi/Ana/Andreea, plus Laura. E mult mai bine ca anul trecut, cand nici nu mai avea cine sa fie a 5-a fata, pentru a nu ne intra un 10+ ...

De americance nu ne apropiem, e drept, dar nici asa de rau nu stam.

ancaqwe
20th October 2015, 09:43
Daca e sa judecam dupa filmuletele din antrenament fetele noastre se prezinta destul de slab, mai ales la paralele. Sa speram ca vor reusi sa se califice in primele 8, cat despre medalii nici vorba.

Eu nu stiu unde stam atat de rau din filmuletele din antrenamente... Mai ales la paralele
E muuult mai bine decat in alti ani.
La sol si la barna mi-ar fi placut sa stam mai bine, dar din nou, e cam la maxim din ce se putea cu fetele care sunt sanatoase acum

Mult succes in continuare!!!!!

cristina.t
20th October 2015, 14:37
Din ce am vazut in filmulete:
La paralele la toate elementele de tranzitie fetele erau sustinute de antrenor, ceea ce inseamna o nesiguranta si o potentiala ratare in concurs cand presiunea este mai mare. Ritm destul de lent si obisnuitele probleme de tinuta.
La sol Larisa a facut praf silivasul, la barna ceva balbaieli, doar la sarituri am vazut ca au fost ceva mai bine.
E adevarat ca a fost acomodare, dar si la americance tot acomodare a fost, plus diferenta de fus orar si au mers snur.
Ce au facut rusoaicele habar nu am si nu ma intereseaza dar am citit ceva comentarii referitoare la antrenamentele lor si ale celor din Japonia si se pare ca au mers destul de bine.
Daca fetele nu se vor aduna pentru calificari si Doamne fereste vom avea trei ratari la paralele plus una-doua la sol, cred ca vom merge la anul in primavara la o noua sesiune de calificari.
Sper sa fiu eu mai pesimista si ele sa faca cat mai bine si sa vina cu medalie, si cu aur daca se poate ca nu ma supar.

mihaidascalescu
20th October 2015, 14:47
din ciclul unde nu-I cap vai de picioare:


Zau daca-nteleg rostul discutiei. Cata si Sandra sunt femei in toata firea, realizate deja cum s-a mai spus pe aici, chiar isi permit sa faca ceea ce vor (cu casa/masina + cu 6-7000 de lei pe luna in Romania poti avea un trai decent, putini castiga atat, plus ca au fiecare facultate si diverse colaborari). De unde stim noi ce e mai bine pentru ele si ce ar trebui sa faca?
Avea mamaia o vorba, foarte inteleapta: "Fiecare sa-si vada de mai binele lui". E o tara libera. Eu abia astept sa le vad la lucru, daca se reapuca, pentru a-mi da seama daca/cum pot ajuta echipa.
In rest, sunt speculatii. Orice ar face in viata, sunt 2 mari campioane si au tot respectul meu.

au speculat de s-au rupt. cata chiar s-a rupt fizic.

sa vedem cum stoicanul scoate camasa si unde arata cu degetul cind ratam calificarea, care era evident cam de anul trecut. :happy

ela_diana
20th October 2015, 14:57
Nu ratam nici o calificare. Fetele au fost ok.se putea mai bine da. Ne multumim cu ce avem.

Cata_RB
20th October 2015, 15:29
Americancele nu au avut inca antrenamentul pe podium. Abia in seara asta il au.

mihaidascalescu
20th October 2015, 16:07
E adevarat ca a fost acomodare, dar si la americance tot acomodare a fost, plus diferenta de fus orar si au mers snur.

aha. brennaaaaaa

http://www.gymnastike.org/coverage/252320-World-Championships-Glasgow-2015/video/798286-Brenna-Dowell-Rocks-Bars-2015-World-Championships-Training

Ada24
20th October 2015, 19:01
Marta e in za house/hello
Podium training live
https://www.youtube.com/watch?v=AkT6Uoff_0w

mihaidascalescu
20th October 2015, 19:20
Marta e in za house/hello


adica exact cum belu nu e. not in za house. :happy

mihaidascalescu
20th October 2015, 20:28
sper ca brenna sa mearga ceas in calificari la // . apropos, de cite ori a venit antrenorul sa le prinda pe americance daca rateaza la // ?

zeeeeeeeeeeeeeeero.

la noi nu numai ca vin dar le mai si ating facind din o nota mica una minuscula.:happy

cristina.t
20th October 2015, 20:48
:happy:happy:happy:
http://www.gymnastike.org/coverage/252320-World-Championships-Glasgow-2015/video/798423-Alaina-Kwan-And-Kylie-Dickson-On-Decision-To-Compete-For-Belarus-Podium-Training-2015-World-Championships#.ViZ4wvnhCUl

Nostima situatie!

Propun federatiei noastre sa pregateasca de pe acum pasaport romanesc gimnastei Bailie Key. Sufera si suspina saraca fiindca Marta nu a bagat-o in seama. Mie chiar imi place de ea, e o gimnasta frumoasa si chiar ar fi un plus pentru echipa.

21mai
20th October 2015, 23:31
La paralele ar fi mana cereasca. Am văzut video si superba. Dar se pare cava ales deja belarus :(

mihaidascalescu
21st October 2015, 00:08
La paralele ar fi mana cereasca. Am văzut video si superba. Dar se pare cava ales deja belarus :(

bielorusele sunt alte doua americance. key e available. :happy:happy:happy

mihaidascalescu
21st October 2015, 13:50
revad acum podiumul usa.

just woooow:
simone cu un amanar in care fumeaza un trabuc ca sa topeasca zapada acumulata la inaltime. wow.

sa nu mai zic de amanar dupa amanar dupa amanar samd.

Alina Nicoleta
22nd October 2015, 09:17
Off. Am citit ca Ana are probleme la glezna. Sper sa fie bine..

Anda-Doinita
22nd October 2015, 12:54
Off. Am citit ca Ana are probleme la glezna. Sper sa fie bine..
Da....o mica entorsa care s-a produs ieri la sarituri.....Sa speram ca va fi bine,pina miine!!!!!Miine inttra-n calificai!!!Sa-i dorim sanatate!:yes:

AntoniaA
22nd October 2015, 15:31
Sa speram ca va putea ajuta echipa, ar fi pacat de munca ei! Am vazut filmuletul de la sarituri, a aterizat un pic aiurea cu piciorul drept.
Incep emotiile dar am incredere in fete, nu ratam calificarea.

Issos
22nd October 2015, 18:26
Maine Ana nu poate ajuta echipa asa cum a fost precizat in comunicatul de pe contul unei retele de socializare. Din nefericire, se pare ca nici Andreea Munteanu nu va putea ajuta echipa. Tare fetelor, suntem alaturi de voi.

florik2000
22nd October 2015, 18:36
Eu nu inteleg de ce a facut deplasarea o gimnasta deja accidentata? Pai nu puteau lua o gimnasta sanatoasa in locul Andreei Munteanu? :confused:

cristina.t
22nd October 2015, 18:45
Imi pare tare rau pentru Ana! A muncit mult si s-a vazut la ea un real progres. Ii urez multa sanatate.

Nu inteleg totusi logica federatiei. Pentru ce au mai trimis-o pe Andreea daca se stia ca oricum nu va putea fi folosita ca rezerva? Doar ca sa avem numarul de 7 gimnaste in echipa?

Sper ca fetele sa treaca de acest moment neplacut si maine sa reuseasca sa concureze la capacitatea lor maxima.
Succes fetelor maine!

21mai
22nd October 2015, 20:19
Vai de noi...suntem descoperite si la.sărituri. ana conta f mult la acest aparat. Sper sa fim macar pe locul 8..

degetica
22nd October 2015, 20:49
Mai rau de atata nu cred ca se putea. Accidentari, echipa miscorata si in prima diviziune.
Sper ca fetele sa nu se demoralizeze prea tare.
Un concurs fara presiune le doresc.

mihaidascalescu
22nd October 2015, 20:55
Nu inteleg totusi logica federatiei. Pentru ce au mai trimis-o pe Andreea daca se stia ca oricum nu va putea fi folosita ca rezerva? Doar ca sa avem numarul de 7 gimnaste in echipa?!

vezi cum iti dai seama ca de fapt nu este nici o logica? e o bataie de joc ceva de speriat.

voi aborda concursul de miine fara nici o emotie.

in schimb lui stoicanul ii va tatai behindul. :happy:happy:happy

cosac
22nd October 2015, 21:49
vezi cum iti dai seama ca de fapt nu este nici o logica? e o bataie de joc ceva de speriat.

voi aborda concursul de miine fara nici o emotie.

in schimb lui stoicanul ii va tatai behindul. :happy:happy:happy

De ce Munteanu a facut deplasarea daca nu poate concura????Pentru ce a fost adusa la mondiale?

Alina Nicoleta
22nd October 2015, 22:37
Sa speram ca va iesi ok maine.. pt fete, nu de alta, dar pt toata munca lor.

AntoniaA
23rd October 2015, 06:02
Sanatate si recuperare rapida Ana!

Acum este momentul ca cele mici Laura si Andreea si Silvia sa faca concursul vietii lor in calificari.
Pentru biletele de olimpiada trebuie sa traga tare toate fetele pina la ultima executie, nu numai Larisa si Diana care si ele vin dupa accidentari serioase.
Va fi greu dar nu imposibil.
Referitor la Andreea M -presupun ca deplasarea ei arata ca antrenorii inca ii mai acorda incredere.

AntoniaA
23rd October 2015, 07:28
Am citit pe pagina facebook a lotului national o informatie pe care nu o stiam atunci cind am scris precedentul mesaj:(
Acum nu cred orice apare pe net fireste dar cineva a spus ca Andreea M nu se antreneaza deloc.
Eu am crezut ca macar antreneaza doua aparate, BB si FX.
Pai daca este asa atunci nu mai e vorba de increderea antrenorilor asa cum am pomenit un precedentul mesaj ci pur si simplu nu am avut pe cine altcineva sa trimitem.
Pacat ca Romania se afla in situatia asta in 2015!

21mai
23rd October 2015, 08:31
Ea si stefi stanila vroiau sa se lase. Am auzit cand andreea isi lua la revedere de la dna grigoraș la nationale. Cred ca a venit mai mult pentru a le incuraja pe fete. Mare pacat de talentul ei, este o gimnasta care ar fi putut fi o mare campioana, cel putin la barna. Ceva e putred clar la lot_ nu inteleg cum o gimnasta ca andreea, atat de buna la junioare, campioana europeană la senioare sa ajunga asa demotivata...ce se intampla, ce tehnici de motivare sau demotivare se aplica??? Tot respectul pentru diana că mai concureaza dupa atatea probleme de sanatate. Sincer incep sa cred ca aluziile doamnei bitang au un argument solid un spate.si cum te accidwntezi asa usor la un element pe care il stii cu ochii închiși? Nu se face oare suficienta pregatire fizica inainte?

21mai
23rd October 2015, 08:48
Si pentru cei care nu stiu doamna bitang a mentionat la televizor ca exista speculatii sa sw aduca antrenori straini la lot dar dumneaei nu vede asta ca pe o solutie.

Gaia88
23rd October 2015, 10:34
Eu nu înțeleg cum e posibil să-ți cedeze glezna fix înainte de calificări. E clar că ai o problemă de dinainte și că nu mergi sănătoasă la concurs. Și iar ajungem în situația în care fetele astea mai mult sunt accidentate decât sănătoase... și mă întreb și eu... care e problema?
Că mi se pare că programul e la foc automat pentu că toată lumea și-a dat seama că timpul e foarte scurt până la Olimpiadă. Râdem-glumim dar au mai rămas doar câteva luni.
Cum adică 'vor să se lase'? Să ia exemplul Porgras dacă nu știu ce vor. Amândoua au cel puțin câte o medalie de aur câștigată la o competiție majoră, care până la urmă e o confirmare că nu se trezesc din greșeală zilnic în sala de antrenament.
Tot respectul pentru Diana și Larisa, care sinceră să fiu nu știu de unde au învățat să fie atât de puternice. Cred doar că iubesc foarte mult gimnastica, altfel nu ai cum.
Îmi pare rău, cred că undeva pe drum ceva s-a întâmplat și am pierdut rețeta, iar acum suntem (de ceva ani buni de altfel) cu ghilotina deasupra capului pentru că avem o tradiție pe care trebuie să o confirmăm. E deja prea mult...:headbang:

mihaidascalescu
23rd October 2015, 10:36
Ea si stefi stanila vroiau sa se lase. Am auzit cand andreea isi lua la revedere de la dna grigoraș la nationale. Cred ca a venit mai mult pentru a le incuraja pe fete. Mare pacat de talentul ei, este o gimnasta care ar fi putut fi o mare campioana, cel putin la barna. Ceva e putred clar la lot_ nu inteleg cum o gimnasta ca andreea, atat de buna la junioare, campioana europeană la senioare sa ajunga asa demotivata...ce se intampla, ce tehnici de motivare sau demotivare se aplica??? Tot respectul pentru diana că mai concureaza dupa atatea probleme de sanatate. Sincer incep sa cred ca aluziile doamnei bitang au un argument solid un spate.si cum te accidwntezi asa usor la un element pe care il stii cu ochii închiși? Nu se face oare suficienta pregatire fizica inainte?

:happy:happy:happy

Ada24
23rd October 2015, 10:42
Nu inteleg daca avea probleme la glezna de ce nu a facut doar paralele?
Cum nici eu nu inteleg de ce rezerva e doar turist...
La fel si cu motivarea asta...de ce nu isi schimba antrenorii metodele de motivare...ca prea multe gimnaste nu sunt motivate, deci nu putem da vina pe o gimnasta...ma uit la SUA, gimnaste care nu au nici o sansa pt Rio -si ele lupta pentru Olimpiada.
Si apropos de SUA , in sfarsit Marta nu a mai rupt nici o gimnasta anul asta!!A durat ceva, dar ma bucur ca a reusit.

In jumatate de ora incepe!
Avem doua zile grele.
Am inteles ca transmit cei de la federatia americana mai multe subdiviziuni, inclusiv Romania.
Chiar de ce Federatia Americana poate sa transmita calificari si altii nu?Nici nu ma refer la Romania, dar tara gazda?!
Oricum ma bucur ca vedem Romania.Multumim SUA. :D

roxella
23rd October 2015, 10:51
Buna!
Un link unde se poate vedea livestream-ul? :D
Multumesc!
Si multa,multa bafta fetelor! Au mare nevoie...sper sa faca un concurs de calificari excelent,sa fie motivate si increzatoare!
Hai fetele!

florik2000
23rd October 2015, 10:55
https://www.youtube.com/watch?v=b_3HB41LuJ4
Asta ar fi link-ul. Eu una nu reusesc sa vad nimic...nici cu hola:(

roxella
23rd October 2015, 10:57
https://www.youtube.com/watch?v=b_3HB41LuJ4
Asta ar fi link-ul. Eu una nu reusesc sa vad nimic...nici cu hola:(

Mda,nici la mine nu merge :( Imi spune ca nu e disponibil la noi in tara. Stiu ca erau ceva programe de ascuns IP-ul,insa nu mi le mai amintesc...

mihaidascalescu
23rd October 2015, 11:00
Chiar de ce Federatia Americana poate sa transmita calificari si altii nu?Nici nu ma refer la Romania, dar tara gazda?!
D
no demand. simples.

florik2000
23rd October 2015, 11:00
Eu folosesc Hola...e prima oara cand nu reusesc sa vad cu programul asta. Or fi inasprit cei de la USAG masurile de securitate:(

Ada24
23rd October 2015, 11:00
Eu am youtubeunblocker. (unblocker.yt)
A mers la podium training.

Edit-Am apasat pe link acum -initial imi zice -sorry...blabla
si pe urma zice we are not sorry :D si merge.-adica imi arata ca mai sunt 14 minute

mihaidascalescu
23rd October 2015, 11:01
Eu am youtubeunblocker. (unblocker.yt)
A mers la podium training.

podium training nu a fost blocat.

roxella
23rd October 2015, 11:02
Eu folosesc Hola...e prima oara cand nu reusesc sa vad cu programul asta. Or fi inasprit cei de la USAG masurile de securitate:(

Imi instalez si eu acuma...poate,poate reusesc sa vad ceva. Desi cred ca mai bine ar fi sa nu vad nimic,la ce emotii am :)):headbang:

roxella
23rd October 2015, 11:05
Eu folosesc Hola...e prima oara cand nu reusesc sa vad cu programul asta. Or fi inasprit cei de la USAG masurile de securitate:(

Imi instalez si eu acuma...poate,poate reusesc sa vad ceva. Desi cred ca mai bine ar fi sa nu vad nimic,la ce emotii am :))

Edit: am instalat un program care se cheama HotSpot Shield si vad ca merge :D

mihaidascalescu
23rd October 2015, 11:06
Oricum ma bucur ca vedem Romania.Multumim SUA. :D

odata ce or sa-si dea seama americanii ca nu mai contam , nu mai pupam calificari de la usagym. :happy

mihaidascalescu
23rd October 2015, 11:12
time for breakfast

Ada24
23rd October 2015, 11:12
si aplicatia minune
http://live.swisstiming.com/CisWebApp/

lilianabirsanu
23rd October 2015, 11:14
Succes fetelor!Sper ca Larisa sa aiba evolutii bune si sa se califice in cateva finale.

roxella
23rd October 2015, 11:21
Vai de mine...a inceput :) parca nici nu pot sa ma uit...am emotii! Hai fetele!

Ada24
23rd October 2015, 11:23
in subdiviziunea asta e si Produnova a la Chuso :D

mihaidascalescu
23rd October 2015, 11:24
warmup has now finished

21mai
23rd October 2015, 11:26
go larisa go!!!!

lilianabirsanu
23rd October 2015, 11:36
a ratat Larisa la sol???

Xtreem22
23rd October 2015, 11:36
Larisa fara Silivas....pff ce note

21mai
23rd October 2015, 11:38
or sa creasca mai tarziu, sa vezi 15.8-15.9,16 la americance....

21mai
23rd October 2015, 11:38
mai postati note ca eu nu le vad :(

Xtreem22
23rd October 2015, 11:41
Larisa este dupa Bulimar si Jurca :|

Xtreem22
23rd October 2015, 11:42
La arbitrajul asta nu m-ar mira sa vedem 10 uri pe la paralele

roxella
23rd October 2015, 11:42
Ce note au luat? Nu am reusit sa aud decat nota Laurei...13,8.

Xtreem22
23rd October 2015, 11:42
13.766 Larisa

Ada24
23rd October 2015, 11:43
de ce a avut D asa mic?Nu prea am vazut nu a facut bine piruetele?
Andreea sper ca si-a facut portia de ratare pe ziua de azi..

Xtreem22
23rd October 2015, 11:44
Larisa nu a facut Silivas, si doar pirueta tripla

Ada24
23rd October 2015, 11:44
Expertul Marty :D
ce sunt E-urile astea asa mici?:confused:

roxella
23rd October 2015, 11:45
13.766 Larisa

Putin,foarte putin...probabil nu se va califica in finala de la sol :(

Xtreem22
23rd October 2015, 11:45
NU probabil...sigur nu se califica, cu 2 romance in fata ei

florik2000
23rd October 2015, 11:46
Dezgustator arbitraj....slabe sanse de calificare cu asa note la sol...e clar ca la paralele vedem note de 10:(

iulia_p
23rd October 2015, 11:47
Plangea Larisa... Off, acum e momentul sa se mobilizeze toate, per total solul nu a fost atat de rau pentru fete, important e ce fac mai departe.

Nota lui Lari nu o inteleg si pace.

mihaidascalescu
23rd October 2015, 11:48
lari a pus si piciorul jos la intoarcerea Y.

Wow, possibly no Romanians in the floor final! Silivas is going to be pissed!

Ada24
23rd October 2015, 11:49
Nu inteleg face silivas la nationale , dar nu la mondiale...
(a mai aparut si reclama asta enervanta:jerk: pe forum)

Marty R.
23rd October 2015, 11:49
Expertul Marty :D
:D

ce sunt E-urile astea asa mici?
O sa gindim seara, dupa mai multe diviziune :)

iulia_p
23rd October 2015, 11:50
Nu inteleg face silivas la nationale , dar nu la mondiale...
(a mai aparut si reclama asta enervanta:jerk: pe forum)Pentru ca nu i-a iesit in ultimele antrenamente... Cu cadere ar fi luat si mai putin.

roxella
23rd October 2015, 11:50
Nota lui Lari nu o inteleg si pace.

Same here...ok,nu a facut Silivas...dar chiar asa? In fine,no comment...ma depasesc notele astea...parca totul e impotriva lor,serios!

ela_diana
23rd October 2015, 11:51
Va rog sa puneti notele eu doar aici pot sa urmaresc.

Xtreem22
23rd October 2015, 11:51
Mda..se digera greu un 7.866 la executie dupa un sol fara greseli majore :|

GreenApple
23rd October 2015, 11:53
Va rog sa puneti notele eu doar aici pot sa urmaresc.

Jurca - 13.8
Bulimar - 13.8
Iordache - 13.766
Zarzu - 13.633

Ada24
23rd October 2015, 12:02
Ok,Multumesc Marty.:)


Pentru ca nu i-a iesit in ultimele antrenamente... Cu cadere ar fi luat si mai putin.
Da, inteleg asta, nu inteleg de ce nu a atins varf de forma pt silivas acum.

Vin paralelele...(incep sa inteleg de ce au bagat reclama la bere...:P)

AntoniaA
23rd October 2015, 12:04
Merci pentru note. Pumnii strinsi pentru Laura sper sa faca un concurs bun. Lari a pierdut o finala:(

roxella
23rd October 2015, 12:05
Acuma sa ne pregatim sufleteste pentru paralele :))

Ce note au fost la sarituri? N-am reusit sa le aud...

mihaidascalescu
23rd October 2015, 12:05
Last year, Romania scored a 55.866 on floor in quals.

This year, a 54.999

iulia_p
23rd October 2015, 12:05
Silivasul ii aducea Larisei un .2 in plus, nu mai mult.

Mie mi se pare o greseala si de tactica, in principiu ultima gimnasta e cea mai bine punctata. Nu inteleg strategia...

Au nevoie de mobilizare maxima, se pare ca se lupta si cu arbitrajul, pe langa tot ce ni s-a intamplat.

ela_diana
23rd October 2015, 12:05
Cum a fost la sarituri?

GreenApple
23rd October 2015, 12:06
14.866 pentru Iordache la sarituri, 14.566 pentru Zarzu, 13.958 pentru Bulimar.

ela_diana
23rd October 2015, 12:07
Mersi pt note.

mihaidascalescu
23rd October 2015, 12:08
a ratat si popa la //

Ada24
23rd October 2015, 12:09
Stiati ca Stelutsa Savvidou ,din Australia, dar reprezinta Ciprul, s-a nascut in Romania?:D

Roxana a ratat paralelul. :(

Xtreem22
23rd October 2015, 12:09
Dar are 12.766 cu ratare...noi luam atat fara

iulia_p
23rd October 2015, 12:09
Si Jurca? Cat a luat Laura, ca 4 note intra in punctaj? Nu reusesc sa instalez aplicatia, multumesc celor care pun si note aici.

AntoniaA
23rd October 2015, 12:10
Cit a luat Laura la sarituri?

roxella
23rd October 2015, 12:11
Cit a luat Laura la sarituri?

14.766 ,din cate am inteles

degetica
23rd October 2015, 12:12
14. 76 parca

Xtreem22
23rd October 2015, 12:13
Stiti cumva..brigada de arbitrii se schimba pe parcursul unei zile/ de la o zi la alta?

iulia_p
23rd October 2015, 12:14
Stiti cumva..brigada de arbitrii se schimba pe parcursul unei zile/ de la o zi la alta?Nu se schimba, dar in mod traditional puncteaza mai bine in subdiviziunile urmatoare :)

ela_diana
23rd October 2015, 12:15
Hai fetele cu incredere la paralele.

mihaidascalescu
23rd October 2015, 12:15
// era singurul event pt roxana, pacat.

Ada24
23rd October 2015, 12:16
Nu se schimba, dar in mod traditional puncteaza mai bine in subdiviziunile urmatoare :)

Deh, foamea, oboseala...acum stau si mai departe si vad mai putin.

21mai
23rd October 2015, 12:21
ce au facut la paralele?

roxella
23rd October 2015, 12:22
ce au facut la paralele?

Acum fac incalzirea :)

Ada24
23rd October 2015, 12:22
se incalzesc.

iulia_p
23rd October 2015, 12:22
Se incalzesc la paralele... si nu prea merge. Sper sa se mobilizeze in concurs.

mihaidascalescu
23rd October 2015, 12:22
poate ne face o bucurie sandu si atinge pe vreo doua.

Xtreem22
23rd October 2015, 12:25
Daca le atinge coboram sub 10 :?

AntoniaA
23rd October 2015, 12:25
Mie imi este frica de BB mai mult la // stim ce pot obtine

magicgym
23rd October 2015, 12:27
12.933 Laura

Xtreem22
23rd October 2015, 12:27
Deci 7.333 fara ratare ..valeu

GreenApple
23rd October 2015, 12:28
12.933 Jurca la paralele.

mihaidascalescu
23rd October 2015, 12:28
cine a zis ca luam 12 fara ratare a fost spot on

roxella
23rd October 2015, 12:28
Mie imi este frica de BB mai mult la // stim ce pot obtine

Da,si mie a inceput sa imi fie frica de barna :( din pacate

Miruna1990
23rd October 2015, 12:29
In calificari se iau in calcul doar primele 3 note sau toate 4?
Multumesc!

Issos
23rd October 2015, 12:29
Va rog sa publicati notele. Nu am reusit sa instalez aplicatia. Of imi pare tare rau pentru Lari. Legat de determinarea pe care o afiseaza Lari si Didi, probabil ca au preluat modelul Ponor. Pacat de A. Munteanu, probabil antrenorii au luat-o pt. a simti atmosfera unui CM in speranta ca o vor mobiliza pe viitor.

florik2000
23rd October 2015, 12:29
Ireal:rosu: Raisman cu greseli identice va lua pe putin 14.500

lalalilu
23rd October 2015, 12:29
E bine ca nu au ratat. Asta conteaza. Nu va mai valeu-uiti. Sa stea in picioare pana la sfarsit si sa obtinem calificarea.

mihaidascalescu
23rd October 2015, 12:30
stai ca se poate si mai rau 11 zarzu

magicgym
23rd October 2015, 12:31
11.066 Sivia cu ratare

florik2000
23rd October 2015, 12:31
Pai tocmai asta e si durerea...ca nu o vom obtine decat daca altii rateaza pe capete sau se va arbitra la fel de dur, dar ma indoiesc:(

GreenApple
23rd October 2015, 12:31
11.066 Zarzu...

magicgym
23rd October 2015, 12:31
offf Diana a cazut si ea

roxella
23rd October 2015, 12:32
A ratat Didi la paralele :( cam asta e...

mihaidascalescu
23rd October 2015, 12:32
bulimar nici nu atinge bara in cadere

GreenApple
23rd October 2015, 12:32
Uau! Ce ratare!

roxella
23rd October 2015, 12:32
De 2 ori a cazut Didi...aoleu!!!!

Ada24
23rd October 2015, 12:32
de doua ori...

mihaidascalescu
23rd October 2015, 12:32
nici in a doua cadere

21mai
23rd October 2015, 12:35
hai andreea concentreaza te!!!!

21mai
23rd October 2015, 12:35
doamne liga a 3 a parca suntem, nu mi vine sa cred. sa aduca psihologi la lot, ce naiba, pacat de munca lor!!!!

Xtreem22
23rd October 2015, 12:36
Ca sa mai si glumim...e posibil ca Ponor sa antreneze si paralel si sa obtina un decent 13 la JO? :D

Ada24
23rd October 2015, 12:37
stai sa ne calificam intai.:D

magicgym
23rd October 2015, 12:37
11.100 Diana

roxella
23rd October 2015, 12:37
Este extraordinar de trist ce se intampla...cred ca nu vom prinde nici o finala pe aparate :( doamne ajuta macar la barna sa avem o fata calificata...

GreenApple
23rd October 2015, 12:38
11. 1 pentru Bulimar.

roxella
23rd October 2015, 12:39
Si LARISA a ratat la paralele...cu parere de rau,dar eu nu ma mai pot uita...incredibil :(

AntoniaA
23rd October 2015, 12:39
Ca sa mai si glumim...e posibil ca Ponor sa antreneze si paralel si sa obtina un decent 13 la JO? :D

Va dati seama ce este in sufletul Catalinei?

Ada24
23rd October 2015, 12:39
hai ca a ratat si larisa.
didi 11.100, bine avand in vedere 2 ratari. mi-era sa nu ia sub 10.

magicgym
23rd October 2015, 12:39
offfff .... Si Lari

mihaidascalescu
23rd October 2015, 12:39
bai frate s-a rupt filmul exact la ratare.

Xtreem22
23rd October 2015, 12:40
Eu nu ma mai uit la transmisiunea live dupa afisarea notei Larisei la sol :) ...am ramas cu aplicatia

magicgym
23rd October 2015, 12:41
13.200 Larisa

Ada24
23rd October 2015, 12:41
a ratat si andreea.

magicgym
23rd October 2015, 12:41
Si rateaza si Andreea .....

mihaidascalescu
23rd October 2015, 12:41
dezastru la iriidon

Xtreem22
23rd October 2015, 12:42
Ca sa punem si raul inainte...daca nu ne calificam cu echipa, cate gimnaste putem trimite?..merg macar 3 (Cata,Lari si Sandra)???

mihaidascalescu
23rd October 2015, 12:43
Crisis what crisis?

ROM falling on Bars.

(Why are they using so many free hips?)

magicgym
23rd October 2015, 12:43
11.900 Andreea

lalalilu
23rd October 2015, 12:43
Daca nu ne calificam acum mi se pare ca mai e o sesiune de restante la anul. Adica ar mai fi o sansa sa fim prezenti cu echipa. Daca nu ma insel...

lilianabirsanu
23rd October 2015, 12:44
sunt complet demoralizate fetele....e drept ca nu suntem asi la paralele...dar acum ratarile...pe banda rulanta...arata ca nu se mai pot concentra..deloc...psiholog are lotul???

roxella
23rd October 2015, 12:45
Eu cred ca totusi ne vom califica de pe locul 7 sau 8...vreau sa fiu optimista,totusi...

AntoniaA
23rd October 2015, 12:45
Au prins cea mai proasta zi posibila. Nu le iese nimic. Chiar asa mai exista vre-o etapa de calificare? Se pot califica gimnaste individual? l

degetica
23rd October 2015, 12:46
Aceasta federatie isi bate joc de aceste fetite. Este insuportabil ce se intampla :((((

lalalilu
23rd October 2015, 12:46
Eu cred ca totusi ne vom califica de pe locul 7 sau 8...vreau sa fiu optimista,totusi...
Asta e obiectivul. sa fim pe 8. Pe bune. Nu cer mai mult

mihaidascalescu
23rd October 2015, 12:46
It’s official ROM needs to import a Chinese or American or Russian bars coach STAT! Before the Test Event in April #Glasgow2015

Xtreem22
23rd October 2015, 12:46
Daca Chusovitina poate la 40, Stela Nistor de ce nu poate reveni :)

Silviutza_23
23rd October 2015, 12:47
Daca nu ne calificam acum,mai exista o etapa in primavara ,nu? Parca asa stiam :|

roxella
23rd October 2015, 12:48
Da,mai este o etapa de calificare in aprilie,asa stiam...dar eu totusi sper sa nu ajungem sa depindem de acea etapa. Repet,cred ac ne vom califica acum dar de pe locul 7-8...in conditiile actuale eu as fi mai mult decat multumita...

imbo
23rd October 2015, 12:50
Sunt foarte trista !!:headbang:si furioasa !!!!

Xtreem22
23rd October 2015, 12:50
Dl Stoica oricum are argumentele pregatite..o sa se bata moneda pe lipsa Catalinei Ponor si accidentarea lu Ocolisan...asta e cauza pt care se cade pe rupte la paralele :|

mihaidascalescu
23rd October 2015, 12:50
Last year, Romania scored a 49.499 on bars. This year, 48.299

Romania is currently 2.476 behind last year's team score in Quals

AntoniaA
23rd October 2015, 12:51
Da si eu zic ca ne vom califica insa trebuie sa fie umilitor sa porti costumul Romaniei in sala de concurs zilele astea. Sa asteptam totusi sa trecem si de BB

roxella
23rd October 2015, 12:53
Si totusi...vesnicile intrebari din ultimul timp: Ce se intampla cu aceste fetite? Ce se intampla in sala de antrenment? Ce le demoralizeaza asa si le demotiveaza? O cauza trebuie sa existe...

mihaidascalescu
23rd October 2015, 12:54
Unless Romania has a fantastic showing on beam (their strength) their top 8 finish is now more than questionable. For ESP, top 16 iffy.

magicgym
23rd October 2015, 12:56
13.833 Laura

lalalilu
23rd October 2015, 12:56
Sa fim seriosi: Diana si Larisa vin dupa doua accidentari. Daca nu ai continuitate in pregatire, nu poti sa fii constant in concurs. Iar celelalte fete sunt toate debutante. De unde si senzatia de loterie. daca prind un moment bun, merge, daca nu, nu. Asta e situatia.

mihaidascalescu
23rd October 2015, 12:57
This rotation is #PRAYFORCHUSO vault finals #Produnova vault and #PRAYFORROMANIA on BB final rotation of subdivision. #Glasgow2015

magicgym
23rd October 2015, 12:58
13.733 Diana

21mai
23rd October 2015, 13:00
omg, saracele, mi-e mila de sufletelul lor...sa schimbe toti antrenorii. ori bb ori straini!!!!

mihaidascalescu
23rd October 2015, 13:00
nu avem nici o finala

AntoniaA
23rd October 2015, 13:00
Laura este singura care a mers mai bine fata de Europene. Probabil cu Cata si Ana in echipa alta era situatia se simteau mai stapine pe ele. Asta este o sa fie o sedere scurta la Glasgow.

magicgym
23rd October 2015, 13:00
a cazut Larisa

21mai
23rd October 2015, 13:01
omg larisa incredibil....

mihaidascalescu
23rd October 2015, 13:01
a fost fund first la chuso?

roxella
23rd October 2015, 13:02
Si s-a dus si ultima speranta de a avea o calificata in finalele pe aparate prin ratarea Larisei de la barna...trist :(

magicgym
23rd October 2015, 13:02
13.866 Lari

Ada24
23rd October 2015, 13:05
bravo andreea.../hello

21mai
23rd October 2015, 13:05
Oare ce total avem la echipe dupa aceste note?

21mai
23rd October 2015, 13:06
poate o pica in sfarsit si alin petrache si stoica si toti cei care au ingropat acest sport minunat cu care scoteam si noi capul in lume

Ada24
23rd October 2015, 13:07
chuso a aterizat piciore-fund-picioare- E 7.766
bravo chuso, ai supravietuit!

magicgym
23rd October 2015, 13:07
13.500 Andreea

magicgym
23rd October 2015, 13:08
217.220 la echipe fara nota Silviei

iulia_p
23rd October 2015, 13:10
217.220 la echipe fara nota SilvieiDaca nu ma insel, tot sunt 3 puncte peste anul trecut... cand Lari nu a cazut deloc. Sper din toata inima sa ne calificam. Pentru fetele astea, care chiar muncesc.

mihaidascalescu
23rd October 2015, 13:10
Subdivision 1 brought to you by Spain: Espania, demonstrating what’s wrong with Code since #Glasgow2015 where a team can fall 6+ times 4 win

magicgym
23rd October 2015, 13:10
11.700 Silvia

mihaidascalescu
23rd October 2015, 13:11
Larisa Iordache's all-around score is 2.667 worse than last year's during quals.

Ada24
23rd October 2015, 13:12
poate o pica in sfarsit si alin petrache si stoica si toti cei care au ingropat acest sport minunat cu care scoteam si noi capul in lume

sau poate au grija de fiecare gimnasta in parte , le motiveaza..ca pana una alte vad ca am mers la mondiale cu toti antrenorii, la gimnaste nu am avut destule...
Ce sperante am avut de la generatia 99...le vedeam campioane la paralele ca au avut si conditii si palmiere si baze bune...
Oare ce mai face Madalina Blendea?

mihaidascalescu
23rd October 2015, 13:13
Zarzu ends with a 11.700 on beam for a total team of 217.220. Probably not enough for TF, so Romania might have to go to the Test Event.

degetica
23rd October 2015, 13:13
deci spania a castigat subdiviziunea?

iulia_p
23rd October 2015, 13:14
sau poate au grija de fiecare gimnasta in parte , le motiveaza..ca pana una alte vad ca am mers la mondiale cu toti antrenorii, la gimnaste nu am avut destule...
Ce sperante am avut de la generatia 99...le vedeam campioane la paralele ca au avut si conditii si palmiere si baze bune...
Oare ce mai face Madalina Blendea?
Madalina Blendea e exact una din gimnastele de care NU s-a avut grija. S-a retras de ceva vreme, Ada.

mihaidascalescu
23rd October 2015, 13:15
aaaaaaand tv broadcast finished.

si uite asa se asterne praful peste gimnastica romaneasca. mare pacat.

magicgym
23rd October 2015, 13:15
Spania 210.094 .... deci nu

mihaidascalescu
23rd October 2015, 13:16
deci spania a castigat subdiviziunea?

nu, noi am castigat-o cu vreo zece caderi.

Xtreem22
23rd October 2015, 13:17
Dupa aceste calificari incerc sa privesc partea plina a paharului, si pe buna daca o gasesc...ca a stat Jurca pe // si BB, Andreea pe BB..hmm...si cam atat :|

mihaidascalescu
23rd October 2015, 13:18
care o ardea ca aveam mai mult anul trecut?

It's going to take a miracle at this point for Romania to make team finals. Team total after quals: 217.211, 2+ points behind last year.Wow.

Ada24
23rd October 2015, 13:19
In alta ordine de idea sper sa tina notarea asta pana la sfarsit. :D Daca nu Marty sa vina cu votca si Mia cu palinca sa ne inecam amarul.

Expertul Marty, cand te uiti pe exercitii si compari-poate te uiti si la paralelul si barna Laurei.Ca ea nu a azut greseli majore si totusi note asa mici.Si are si tinuta destul de buna , zic eu.Cand gresea lua mai mult.(da , stiu ca e alt concurs, dar totusi)
spasiba:D

lory
23rd October 2015, 13:19
si totusi, Larisa nu are sanse sa se califice la individual? parca acolo intra 24 in finala. stiu ca are note mici dar poate totusi................:(:(:(

Xtreem22
23rd October 2015, 13:21
ah...la AA sigur se califica Larisa..nu asta e problema...trist e ca nu avem nicio finalista la sol si barna, cel mai probabil..dupa vreo nspe zeci de ani la un CM de gimnastica

roxella
23rd October 2015, 13:22
si totusi, Larisa nu are sanse sa se califice la individual? parca acolo intra 24 in finala. stiu ca are note mici dar poate totusi................:(:(:(

La individual compus cred ca se va califica...insa din pacate nu cred ca prinde nici o finala pe apararte..si cand ma gandesc ca daca statea pe barna avea toate sansele sa castige medalia de aur :( dar asta este...speram ca pana la Rio sa invete sa-si stapaneasca emotiile si sa ramana concentrata.

magicgym
23rd October 2015, 13:22
Larisa si Laura se califica la individual compus

Ada24
23rd October 2015, 13:23
Madalina Blendea e exact una din gimnastele de care NU s-a avut grija. S-a retras de ceva vreme, Ada.

Da exact, era o aluzie fina.:P
Dar, dupa cum stim, intotdeauna gimnastele sunt de vina.:rolleyes:
Tot ce am auzit in ultimul timp au fost critici la adresa celor mici si examplu gimnastele mai mari; uite ca au ratat si ele.
Poate ar fi cazul sa schimbe metodele de motivare.
Acum inteleg de ce Stanila si nu mai stiu de cine a zis 21 mai doresc sa se retraga...

mihaidascalescu
23rd October 2015, 13:26
.speram ca pana la Rio sa invete sa-si stapaneasca emotiile si sa ramana concentrata.

:happy:happy:happy

daca beam un paharel la fiecare speram, eram beat mort, acu de dimineata.

mihaidascalescu
23rd October 2015, 13:28
fara cuvinte:

21mai
23rd October 2015, 13:31
Cand intra rusia si italia? Japonia ar urma acum nu?

AntoniaA
23rd October 2015, 13:32
Alin Petrache nu va cadea. A fost numit politic. Nici la federatie nu cred ca vor fi schimbari. Pe antrenori se va da vina pentru acest dezastru.
Imi aduc aminte ca acum ceva ani buni Antena 1 a inceput campania de denigrare a antrenorilor de atunci de la lot, ma refer la Dl Bellu si Dna Bitang. Ba ca abuzeaza gimnastele, ba ca le iau din premii, etc. Uite ca au fost schimbati. Au venit altii mai buni? Au aplicat o tactica mai eficienta in pregatire?
Nu, in schimb de munceste mai putin, unele fac figuratie, nu spun eu spun cei care cunosc situatia cind sint intervievati.
Atitudinea asta rezultatele obtinute sint reflectia starii generale de mocirla in care se zbate Romania. Asa se vede din afara. Scuze nu luati cuvintele mele in nume personal, dar e pacat de istoria noastra in acest sport.

roxella
23rd October 2015, 13:35
Cand intra rusia si italia? Japonia ar urma acum nu?

Rusia diseara de la 20:40. Japonia nu stiu :D

Edit: am verificat si Japonia e acum,iar Italia e in aceeasi subdiviziune ca si Rusia...deci diseara de la 20:40.

magicgym
23rd October 2015, 13:37
pentru calificarea la Rio conteaza rezultatele din calificari sau rezultatele din finala pe echipe?

mihaidascalescu
23rd October 2015, 13:37
noroc ca m-am dus la rugby ca daca ma lasam pe mina gimnasticii nu mai vedeam nimic.

zicea cineva de starea de mocirla: poftim

AntoniaA
23rd October 2015, 13:40
Pentru rio conteaza notele de azi din calificari.

iulia_p
23rd October 2015, 13:42
Da exact, era o aluzie fina.:P
Dar, dupa cum stim, intotdeauna gimnastele sunt de vina.:rolleyes:
Sunt asa de suparata, ca nu mai percep niciun fel de aluzii :).
O sa dam, ca de obicei, vina pe fete si pe antrenori, si o sa fim fericiti in continuare.
Eu sper sa ne calificam. In extremis, dar sa o facem. Pentru fete, pentru antrenori, pentru fani, dar si pentru mondialistii din acest an :).

iulia_p
23rd October 2015, 13:44
pentru calificarea la Rio conteaza rezultatele din calificari sau rezultatele din finala pe echipe?Cine merge in finala pe echipe e calificat :)

magicgym
23rd October 2015, 13:44
a inceput subdiviziunea 2

Ada24
23rd October 2015, 13:44
Alin Petrache nu va cadea. A fost numit politic. Nici la federatie nu cred ca vor fi schimbari. Pe antrenori se va da vina pentru acest dezastru.
Imi aduc aminte ca acum ceva ani buni Antena 1 a inceput campania de denigrare a antrenorilor de atunci de la lot, ma refer la Dl Bellu si Dna Bitang. Ba ca abuzeaza gimnastele, ba ca le iau din premii, etc. Uite ca au fost schimbati. Au venit altii mai buni? Au aplicat o tactica mai eficienta in pregatire?
Nu, in schimb de munceste mai putin, unele fac figuratie, nu spun eu spun cei care cunosc situatia cind sint intervievati.
Atitudinea asta rezultatele obtinute sint reflectia starii generale de mocirla in care se zbate Romania. Asa se vede din afara. Scuze nu luati cuvintele mele in nume personal, dar e pacat de istoria noastra in acest sport.


Pai exact acesti antrenori aplica aceleasi metode,dar mai light asa (chiar am vazut un comentariu interesant despre deva pe pagina rogym...) ..
plus nu s-au intors BB?si ce au facut?
paralelele erau slabe si atunci, doar ca nu se observa ca era alt cod de punctaj.
In romania din cate vad rezista doar gimnastele care se adapteza la antrenori, nu gasesc antrenorii metode sa incurajeze fiecare gimnasta in parte.
Si daca nu muncesc sa aduca altele care muncesc mai mult! Ah, stai ca toate vor sa se retraga...oare de ce?
Pai uite numai la selectiile astea care s-au facut...de ce trebuie sa stea la camin si nu acasa?! Aceleasi metode...uita ca team usa stau acasa si le merge foarte bine

In alta ordine de idei -Foarte probabil undeva in Deva un antrenor zambeste acum....

21mai
23rd October 2015, 13:45
Intrebare - daca prin absurd nu ne am califica nici la baraj sau test cum s-o numi, ce se va intampla cu catalina de ex sau larisa daca vor dori sa concureze? Pot concura independent pentru tara respectiva? Si cand ma gandesc pentru ce s-a rupt catalina....de ce s-o mai chinui saraca cand uin intreg sistem e bolnav, nu doar o gimnasta, 2?

iulia_p
23rd October 2015, 13:48
Intrebare - daca prin absurd nu ne am califica nici la baraj sau test cum s-o numi, ce se va intampla cu catalina de ex sau larisa daca vor dori sa concureze? Pot concura independent pentru tara respectiva? Si cand ma gandesc pentru ce s-a rupt catalina....de ce s-o mai chinui saraca cand uin intreg sistem e bolnav, nu doar o gimnasta, 2?21mai, totusi... Sa nu fim in primii 12...
Vor trebui sa ia medalie fie la mondialul asta (AA- Larisa), fie sa indeplineasca in acel concurs nu stiu ce criteriu. Dar nici nu vreau sa ma gandesc...

Ada24
23rd October 2015, 13:50
Oricum problemele au inceput, ca de obicei, la paralele.
Dar nu vor sa vada ca antrenorii ar avea vreo vina.
Si da stiu, nu se vine cu baze bune de la club, dar nici asta nu merge de scuza cand ai antrenori de la club antrenand la lotul national.

Nu conteaza cum ne dam noi pe aici parerea, conteaza ce spun expertii jurnalisti, unde e vina gimnastelor dupa cum ne-am obisnuit, nu vina lui stoica sau mai stiu eu cine.

magicgym
23rd October 2015, 13:50
Japonia la sarituri 58.033

magicgym
23rd October 2015, 13:52
chiar daca nu ne calificam acum, in primavara nu vad cum ar putea fetele sa rateze calificarea .....da' ar fi mai bine acum in orice caz

Ada24
23rd October 2015, 13:53
Despre calificare-acum 4 ani la MAG Marea Britanie nu s-a calificat (cadeau la bara mai rau ca Romania la paralele) -dar anul urmator a fost ok.
Bine ca am fost la mondiale acum 4 ani cand erau lucrurile mai bune, ce vremuri....:D

iulia_p
23rd October 2015, 13:56
chiar daca nu ne calificam acum, in primavara nu vad cum ar putea fetele sa rateze calificarea .....da' ar fi mai bine acum in orice cazE o chestie cu varful de forma. O sa fie greu pentru noi daca nu ne calificam direct, in perioada de acumulare o sa ai concurs...

21mai
23rd October 2015, 13:57
ce tari sunt japonezele - daca era anuta, aveam si noi aproape de 58 la acest aparat sau chiar mai mult

Ada24
23rd October 2015, 14:01
Urmatoarea transmisie de la fata locului e la subdiviziunea de la 18:30.

Miyakama nu face a doaua saritura.Avea sanse de finala.

magicgym
23rd October 2015, 14:02
nu stiu cum e cu varful de forma, dar in acest moment fetele nu par in mare forma nici una .... sau pentru campionatul mondial nu s-a urmarit varful de forma? si nu ma refer ca au avut o zi proasta azi ... nici in antrenamente nu au aratat mult mai bine

mihaidascalescu
23rd October 2015, 14:02
ce tari sunt japonezele - daca era anuta, aveam si noi aproape de 58 la acest aparat sau chiar mai mult

v-a afectat romania, daca te uiti mai bine am avut si noi 58.156 :happy

magicgym
23rd October 2015, 14:03
ce tari sunt japonezele - daca era anuta, aveam si noi aproape de 58 la acest aparat sau chiar mai mult


noi am avut 58.156 la sarituri

21mai
23rd October 2015, 14:05
da dar japonezele nu stau "magnific cum stam noi la paralele" asa ca era bine sa avem alte punctaje chiar si la sarituri...adica in loc de 13.9 putea sa ne intre un 14.7...

mihaidascalescu
23rd October 2015, 14:07
mai murakami, prietena mea de la olimpiada, ne da clasa la // executie 8.100

magicgym
23rd October 2015, 14:08
da, deja prima nota la paralele pentru Japonia este 13.700

Ada24
23rd October 2015, 14:09
Inca o intrebare pentru experti...care e faza cu arbitii mai departe de aparat si sus?
Ajuta?As fi zis ca e mai greu de vazut ce e de scazut la E, dar dupa prima rotatie vad bine...Nu stiu cum vad varfuri neintinse etc totusi.

magicgym
23rd October 2015, 14:12
14.033, 13.966 Japonia la paralele

Xtreem22
23rd October 2015, 14:12
In afara de echipela SUA, China, Rus, Jap, MB, Ita si Australia, ne mai poate depasi careva? ...Am fi pe 8 :)

21mai
23rd October 2015, 14:13
de Brazilia imi mai e frica, il au pe antrenorul rusoaicelor, nu stiu la ce sa ne asteptam.
Oricum e penibil sa discutam de calificare cand de fapt trebuie sa discutam de ce se intampla dincolo de cortine, e prea mult, sa ai concurs cu public la nationale, sa faci totul perfect si aici praf, larisa si-a asumat un rol pe care nu trebuie sa si-l assume. Sa inteleaga 1 data ca o echipa nu inseamna 1 gimnasta si 3-4 de umplutura, inseamna cel putin 3 specialist la cate 2 aparate si macar 1-2 all around apropiate ca valoare...

Ada24
23rd October 2015, 14:14
In afara de echipela SUA, China, Rus, Jap, MB, Ita si Australia, ne mai poate depasi careva? ...Am fi pe 8 :)

brazilia, franta, olanda, belgia
depinde cum se arbitreaza si cat se rateaza...

Xtreem22
23rd October 2015, 14:17
Japonia are mai putin de o zecime in fata noastra ..si urmeaza barna si sol...deci putem spera ;)

magicgym
23rd October 2015, 14:18
55.199 Japonia la paralele, sunt pe locul 1 dupa 2 aparate

AntoniaA
23rd October 2015, 14:20
Germania ? Brazilia?

Ada24
23rd October 2015, 14:21
Da si Germania ai dreptate.Crred ca au mai multe sanse pentru finala decat franta, olanda etc

magicgym
23rd October 2015, 14:21
nu prea .... 2 aparate ale noastre sunt sol si sarituri ..... nu prea sunt ele grozave la barna si sol ... vedem dupa 3 aparate cand intra punctajul de la paralele la noi ... atunci va fi mai clar daca putem spera sau nu

iulia_p
23rd October 2015, 14:23
6 puncte peste noi la paralele japonezele... la sol eu tin minte ca stau bine...

Xtreem22
23rd October 2015, 14:23
Nop...serios acu...cu 4 executii ce puncteaza din 5 nu cred ca vreuna dintre cele mentionate o sa ne depaseasca :D

mihaidascalescu
23rd October 2015, 14:25
De americance nu ne apropiem, e drept, dar nici asa de rau nu stam.

:happy:happy:happy

Ada24
23rd October 2015, 14:28
Nop...serios acu...cu 4 executii ce puncteaza din 5 nu cred ca vreuna dintre cele mentionate o sa ne depaseasca :D

Esti optimista.Bravo!:D

Xtreem22
23rd October 2015, 14:29
..mist :P

magicgym
23rd October 2015, 14:32
13.666 Murakami la barna

Ada24
23rd October 2015, 14:33
..mist :P
Scuze.:P
Optimist.

magicgym
23rd October 2015, 14:34
14.100 Teramato, din 5.8

Ada24
23rd October 2015, 14:37
14.100 Teramato, din 5.8

Notele se mentin mici din cate vad (daca nu a facut greseli majore)

magicgym
23rd October 2015, 14:38
13.833 din 5.5 ... note bune la executie Japonia la barna

iulia_p
23rd October 2015, 14:38
Notele se mentin mici din cate vad (daca nu a facut greseli majore)Le pastreaza pentru seara pe cele mari :(. Oricum, Japonia ne ia.

geanina77
23rd October 2015, 14:41
Si eu sunt optimista ca ne calificam in primele 8.. poate chiar pe locul 8 . Si cu siguranta in finala o sa mergem foarte bine, nu pt locul 1 dar oricum in primele 5. Imi pare rau ca nu avem nici o finala in afara de individual...:(