PDA

View Full Version : Liga Nationala de Baschet Masculin: 2015-2016



Sir. Eko
11th October 2015, 12:46
A inceput noul sezon.
S-a schimbat total fata de anu trecut. Asesoft nu mai exista, deci in sfarsit o sa castige altcineva titlu.
Cine, nu stiu, sunt 5-6 echipe foarte bune care au sanse.

S-a schimbat si sistemul, mai putine echipe in campionat, dar o sa joace mai multe meciuri :ok:. Mult mai bine asa :ok:

A aparut DigiSport 4, vom vedea mai multe meciuri la TV.

Sir. Eko
22nd November 2015, 12:41
Nu se uita nimeni ? :))

Sir. Eko
1st December 2015, 15:18
Ii ok.

Sir. Eko
17th August 2016, 22:00
CSM Oradea a castigat campionatul. Imediat incepe alt sezon, nimeni nimic ?

phife
17th August 2016, 22:14
da.
hai steaua

El Pistolero
18th August 2016, 16:59
O sa urmaresc si eu sezonul asta. Baia Mare are echipa de prima liga, deci, sa inceapa noul sezon. :ok:

Sir. Eko
20th October 2016, 18:08
O sa urmaresc si eu sezonul asta. Baia Mare are echipa de prima liga, deci, sa inceapa noul sezon. :ok:

Echipa nu gluma :)). Au pierdut cu Oradea la 60 de puncte :))

El Pistolero
20th October 2016, 22:59
S-au stricat treburile la BM intre timp Eko. Echipa nu mai are sprijin de la CL si Primarie, a fost in prag de desființare. Oradea e totuși campioana, era clar ca iese macel.

Sir. Eko
3rd November 2016, 14:55
Da stiu, glumeam. Nu ai ce sa faci fara bani. Din ce mi-a zis un prieten ce joaca in Liga 1 la noi la baschet, au gresit si cei din conducere cu jucatori luati asa ... sa fie, fara sa stie nimic despre ei etc. Sper sa termine sezonul, sa nu iasa. Asa au facut si cei din Galati, au jucat cat au putut, au tras tare si pana la urma au si castigat cateva meciuri, au iesit cu capu sus.

Lordliv
6th November 2016, 13:40
desi avem echipa schimbata in proportie de 90% fata de sezonul trecut,le-am tras catelusilor o noua bataie la poponet. 84-80!
abrams, noua stea a craiovei.

Sir. Eko
22nd January 2017, 12:45
Destul de puternic campionatul anu asta. Cluj e favorita sa castige, dar Steaua si Oradea tin aproape.

Oradea nu avea in mod normal sanse sa ajunga in grupele CL, dar au trecut de turul 2, de turul 3, au ajuns in grupe...iar acum si-au asigurat calificarea in primvara. Sa vedem unde, Euro Cup sau mai departe in CL.

Srdjan
22nd January 2017, 13:20
Azi ma duc pentru prima oara dupa 3 ani aproape la un meci la Sala Olimpia, sa o vad pe BCM cu Mures :). Sper sa fie intr-un ceas bun

Sir. Eko
29th January 2017, 12:27
Azi ma duc pentru prima oara dupa 3 ani aproape la un meci la Sala Olimpia, sa o vad pe BCM cu Mures :). Sper sa fie intr-un ceas bun

Cum a fost? La care meci ai fost?