PDA

View Full Version : Etapa 14: Petrolul - FC Steaua 0-0



delaoltenia
3rd October 2015, 23:59
Duminica, 18 octombrie, ora 20:30 .

delaoltenia
13th October 2015, 09:38
Nu e nici de C acest gazon



Gazon Petrolul .

Johnny D
13th October 2015, 13:48
De-aia pun X!
Cat nu pot eu sa sufar echipele astea care intentionat ard terenurile si otravesc fantanile, ca-n lupta dreapta sunt praf!
De obicei... insa macar o data sa mai am si eu o bucurie in viata asta cand FCSB aka. Steaua B. vine pe la ele!:))

Duba
14th October 2015, 17:10
La prima vedere pare cel mai dezechilibrat meci al etapei. Daca luam insa in calcul faptul ca terenul este aproape impracticabil si ca echipa avantajata in acest caz este cea mai slab cotata ... si daca, doamne fereste, ploaia isi va face aparitia ... Totusi votez cu sufletul si spun 2.

Leo
15th October 2015, 15:08
Meci de 1 sau 2, egalul este exclus in opinia mea. Am votat 1 in poll. :D

delaoltenia
15th October 2015, 16:05
votat, 2 in poll 2 pe teren .

Capitanu.Burcea
18th October 2015, 11:52
Doua blaturi, 3 furaciuni si-un purcoi de bovinism cimisan au readus optimismul printre cei 8 spectatori ghencisti, convinsi ca echipa va rupe norma de-acum incolo. Stie toata lumea ca Petrolul e condamnat sa invinga si are sanse chiar bune in fata acestei mizerii care produce scarba pana si suporterilor proprii.

Novac
18th October 2015, 12:08
Gazon Petrolul .

Ce ai pus tu in poza se cheama parloaga:yes:


Meci ie gal.

six
18th October 2015, 20:13
Petrolist dă mic :)):sneaky:

Leo
18th October 2015, 20:15
Echipele de start:


Petrolul: Pecanha - Beta, Benga, Tudose, Faug-Porret - Bucsa, Ropotan - Zubir, Marinescu, Velasco - Tamuz
Steaua: Nita - Rapa, Varela, Tosca, Guilherme - Filip, Stanciu, Kharja - Popa, Chipciu, Tahar

Arbitru: Radu Petrescu.

Leo
18th October 2015, 20:23
Avem martoage in mocirla in seara asta. Interesant este de vazut cam cate henturi vor face petrolistii pana vor marca martoagele.

Leo
18th October 2015, 20:28
Hai Petrolul, lupta si vei castiga!

Bobi Cearton
18th October 2015, 20:30
Lumea s-a intors la stadion pt Petrolul.
Nu pt Steaua.

Hingherul
18th October 2015, 20:34
Ce de lume a venit babaiatule sa vada pe Steaua......

Pe ei, pe mama lor aia drogata! :))

phife
18th October 2015, 20:37
ma intreb cand o sa inteleaga ploiestenii ca ei nu exista pentru steaua..

Hingherul
18th October 2015, 20:40
Pe mine ma amuza cum cauta anturaj cu japca :)

Bobi Cearton
18th October 2015, 20:46
Petrolul exista pt ploiesteni.
Stelistii sunt insignifianti, materia prima din care sunt constituiti este nula.
Stelistii fac parte din spectacol fara sa aiba vreo vina.

Sa-mi bag picioarele in Tamuz:rosu:

phife
18th October 2015, 21:22
holocasutul exista pentru evrei.
germanii sunt insignifianti,materia prima din care sunt constituiti este nula
germanii fac parte din spectacol fara sa aiba vreo vina.

Novac
18th October 2015, 22:06
Aici meritai un report pentru provocari :D

..... apara Tatarusanuuuu!

delaparis
18th October 2015, 22:24
Tudorie din 6 metri cu capul ... a centrat sau ce a facut acolo?

Bobi Cearton
18th October 2015, 22:31
holocasutul exista pentru evrei.
germanii sunt insignifianti,materia prima din care sunt constituiti este nula
germanii fac parte din spectacol fara sa aiba vreo vina.

Produci comparatii bolnavicioase.
Nazistii erau destepti, stilati.

Voi sunteti Dica, suprema definitie a prostiei.
Priviti-va prin ochii lui Dica:yes:

Ai vazut de mecla de prost are Dica?

delaparis
18th October 2015, 23:29
Breloc? :D

Arkadiusz
18th October 2015, 23:37
Ai vazut de mecla de prost are Dica?

Adica aceeasi pe care o avea in ultimii 2-3 ani pe care i-a petrecut ca jucator al becalistilor, una care-i reflecta si pe atunci lipsa totala de idei. Dintr-un jucator foarte bun ajunsese o ruina huiduita de tot stadionu'.

Penibil meci, dar macar stelemeaua a reusit performanta dupa ceva vreme sa castige un punct de necontestat. :D Inca o data s-a vazut ca chipciu ala e cea mai proasta gluma a campionatului. Sper din suflet ca pana la CE de anul viitor sa-i rupa careva picioru' ca sa nu fie luat acolo de selectionerul stelist.

phife
18th October 2015, 23:37
Produci comparatii bolnavicioase.
Nazistii erau destepti, stilati.

Voi sunteti Dica, suprema definitie a prostiei.
Priviti-va prin ochii lui Dica:yes:

Ai vazut de mecla de prost are Dica?

eu nu sunt dica. dica e mai batran ca mine. de ce ma faci prost? eu ti-am pus tie oglinda la nas?

delaparis
19th October 2015, 00:00
A Dica?

Bobi Cearton
19th October 2015, 00:09
eu nu sunt dica. dica e mai batran ca mine. de ce ma faci prost? eu ti-am pus tie oglinda la nas?

Dezicete de el☺

Bobi Cearton
19th October 2015, 00:23
Breloc? :D

Bloc notes, aka Claudiu Raducan, e rudă cu Breloc și cu Banel Nicolita. Au două clase toți trei.

phife
19th October 2015, 00:24
da pana acum am stat imbratisati sau cum?
eu nu tin minte sa fi zis ceva de dica, imi e indiferent. mi-a placut ca fotbalist, nimic mai mult, il respect pentru fotbalistul care a fost, atat.
nu am apucaturi de ********, nu o sa incep sa-l latru.

Johnny D
19th October 2015, 07:51
Meci ie gal.

Numa noi 2 am stiut. Hinghi ne-a salutat, nu stii?:D

Duba
19th October 2015, 10:00
Joc care a lasat de dorit mai ales din cauza gazonului. Cu toate acestea, Steaua a avut ocazii mai multe si mai clare. Astrolul doar pe cea a lui Tamuz din prima repriza, in rest au recurs la tiganeala marca Ploiesti, trageri de timp cat cuprinde si tavaleli ale mizeriei de Pecania.
La fel ca in meciul tur, cand Hategan nu i-a eliminat pe Ropotan si Rippert, si acum am avut un arbitraj potrivnic. Radu Petrescu a trecut cu vederea hentul clar ca lumina zilei facut de Benga in careul propriu (se vede clar pe imagine cu rupatorul de Benga duce mana spre minge si o atinge creandu-si avantaj).
Si

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/live-text/LIVE+VIDEO+Petrolul+-+Steaua+20+30+Digi+Sport+1+Gazdele+n-a

Clau7_D
19th October 2015, 12:15
E clar...sunteti persecutati :sneaky:

Duba
19th October 2015, 12:34
Ai tu creier cam mic, insa de data asta ai inteles.

Johnny D
19th October 2015, 14:06
Joc care a lasat de dorit mai ales din cauza gazonului. Cu toate acestea, Steaua a avut ocazii mai multe si mai clare.

Mai multe da, mai clare nu. Mai clara ca a negrului ala care a scapat singur cu portaru si mingea sub control, greu sa fie.


Ai tu creier cam mic, insa de data asta ai inteles.

Imi pare rau pt voi, sincer!:(
Daca va ia Shumudik campionatu, va pun eu tarana pe sicriu si flori pe mormant si mai spun si-o rugaciune.



...de multumire!:D

Duba
20th October 2015, 09:21
Nimic despre hentul clar ca lumina zilei a lui Benga????

Zalau - hau, hau, hau - chiar daca pierdem campionatul, si e posibil atata timp cat echipa nu se exprima la nivelul valorii jucatorilor, nu se va intampla nimic. Gigi a redus deja din cheltuieli, mai sunt vreo 7-8 milioane in conturi si mai trebuie sa vina bani din tarile arabe pentru Keseru, Szukala si Sanmartean. Nu ne purta noua de grija, vedeti-va voi, amaratilor, de saracia voastra.

Cat e Becali in floare, nici in poola nu ne doare! Asta apropo de cretinii care nu-l mai vor la Steaua. Eu, in schimb, il vreau, pt ca imi place cu va foote de va indoaie de mai bine de 10 ani.:D

Leul Oltean
20th October 2015, 10:49
si acum am avut un arbitraj potrivnic
Eu, in schimb, il vreau, pt ca imi place cu va foote de va indoaie de mai bine de 10 ani.E frumos in lumea ta ? :D

Duba
20th October 2015, 10:59
Rogo, scoate unghia din jugulara!:D Faci buba sarmane frustrat!:D