PDA

View Full Version : Etapa 13: CFR Cluj - CSU Craiova 1-2



delaoltenia
26th September 2015, 09:02
Duminica, 4 octombrie, ora 21.00 .

delaoltenia
29th September 2015, 17:15
1 .

Leo
30th September 2015, 15:16
1 solist.

Leul Oltean
3rd October 2015, 17:14
Cred ca romanii sunt favoriti aici. Am votat 2 in poll, pentru ca nu exista optiunea x2.
BTW, cota astronomica la pariuri pt x2@1.75. Astia au ceva probleme la sistemul osos :D, probabil e de vina tulburelu.
Dupa acest post, probabil toata lumea va juca acest meci cu x2 pe bilet, in afara de Johnny, desigur, pentru care cota e prea mare. Inacceptabila in sistemul sau filosofic.

LE : de curiositate, m-am uitat oleaca pe threadul PRONOSTICURI Leo 13. Lumea a pus la greu 1 solist, dovada ca romanul se pricepe la agricultura, fotbal si politica. Probabil si la ciorapi de dama, dar nu vrea sa recunoasca. :))

m8k
3rd October 2015, 19:25
"Filozofia" generala a unui oltean se vede mai sus!:lol:
Pina cand exista politica in fotbal putem vorbi de x2, in rest e meci de 1 solist! :ok:
O sa vad meciul cu un oltean!:))

Hingherul
3rd October 2015, 19:45
Sa nu il lasi sa se descalte orice ar fi!!!!!!

Duba
4th October 2015, 16:17
Sper si cred ca echipa Craiolgutei poate obtine un rezultat de egalitate. X

Hingherul
4th October 2015, 22:06
dar vai, ce falci pline au oltenii!
gol unguresc :D

delaparis
4th October 2015, 22:48
:))
nasol 1-1

Hingherul
4th October 2015, 22:50
1-2
ce unguri inapti! plecati ba d`acilisa! :))

m8k vad ca nu zice nimic. cred ca l-a batut olteanul ala la propriu. sau s-a descaltat :happy

Duba
5th October 2015, 08:55
Ce se mai bucura rogojina dupa acest meci!:D
Vreaua, totusi, sa-l intreb daca Partu mai era pe banca, actuala clona a Craiovei mai acumula atatea puncte? Si inca ceva. Mai e Partu mare antrenor? Realizezi acum cum a castigat editia de campionat 1990-1991? Realizezi ca ceea ce a spus Mititelu referitor la Cartu si la acea editie de campionat este 100% adevarat?

Ferko
5th October 2015, 12:53
Bravo oltenilor ! Asta inseamna sa joci pana la ultimul fluier al arbitrului.

PS Cartu ESTE antrenor, radoi in schimb nu v-a fi NICIODATA !

m8k
5th October 2015, 18:39
Asta e, fotbalul de asta e frumos!:))

Leul Oltean
6th October 2015, 14:10
"Filozofia" generala a unui oltean se vede mai sus!:lol:
Pina cand exista politica in fotbal putem vorbi de x2, in rest e meci de 1 solist! :ok:Kum szpunyam, romanii sze pricsepe la football, agrykultura si politika. Peszemne ka matale nu eszte roman.
Btw, szper ca tzy-ai revenit dupa slap-slap-urile inkaszate de la oltean.

Johnny D
6th October 2015, 14:14
Bai sz, esti ungur? Sz in romana nu exista, doar tz in loc de ț si sh in loc de ș!

Leul Oltean
6th October 2015, 14:17
Ti-ai refacut bugetul, dupa dezastrul de duminca seara ? :))

Johnny D
7th October 2015, 09:09
Ai de plm, aveam 1X... cand am vazut gunoiul de CFR care a ratat pe banda ocazii de 2-0, sincer n-am avut emotii... Asta pt ca-n fotbalul romanesc nu exista echipe instare sa intoarca scorul, cine marcheaza primul are asigurat minim 1 punct... mai putin cand imi trebuie mie pe bilet! La finalul meciului mi-a venit sa te arunc si pe tine dupa mine pe geam...
Ce parazitoaza de echipa e si clona Craiovei, nu joaca nimic si da 2 goluri la rand, si ultimu si in prelungiri... Singurul meci pe care am pierdut, si de acolo bugetul 3 zile mai tarziu mi-a ajuns pe 0(zero)! Multumesc parazitoazei si sustinatorilor ei!

Fortza Mititelu!/OLE/

Lordliv
8th October 2015, 10:51
antologica ratarea lui rocha cu poarta goala in fata de la 1 m.:no:

dezagreabila prestatia acestui pseudomoderator,hingheru'

johnny,esti un fan al "razboiul clonelor" de folosesti cuvantul asta asa de des la adresa craiovei?;)
stii macar cum s-a ajuns la aceasta echipa?

Leul Oltean
10th October 2015, 16:55
Ai de plm, aveam 1X... cand am vazut gunoiul de CFR care a ratat pe banda ocazii de 2-0, sincer n-am avut emotii... Asta pt ca-n fotbalul romanesc nu exista echipe in stare sa intoarca scorul, cine marcheaza primul are asigurat minim 1 punct... mai putin cand imi trebuie mie pe bilet! :))

Ai memoria cam scurta ... stiu eu un meci, de acum cateva luni, in care o echipa aflata in deplasare a intors de la 0-1 in numai doua minute si a castigat cu 2-1 ! :D
La finalul meciului mi-a venit sa te arunc si pe tine dupa mine pe geam ... Pai de ce, Vasile ? Ca eu ti-am zis frumos, inainte de meci, cum sa pariezi. Ti-am spus si cota. (Bine, tot eu am anticipat ca sigur nu vei juca asa ... :happy)
Ce parazitoaza de echipa e si clona Craiovei, nu joaca nimic si da 2 goluri la rand, si ultimu si in prelungiri... Singurul meci pe care am pierdut, si de acolo bugetul 3 zile mai tarziu mi-a ajuns pe 0(zero)! Multumesc parazitoazei si sustinatorilor ei! Cred ca aici gasim si explicatia unui fapt : de ce pierzi mereu la pariuri. Pentru ca nu inveti nimic din greseli si nici nu iti propui. Asta e singurul lucru pe care il poti spune despre meciul de la Cluj ? ... :mda:
Intai, cifrele meciului : posesie 47-53 %, suturi la poarta 16-18 (din care pe poarta 8-10), cornere 6-4. Singurul indicator la care stau mai bine gazdele este si cel mai putin relevant.
Craiova a castigat destul de norocos, nu a jucat nici stralucit, dar a fost echipa mai buna. Din primul pana in ultimul minut. Craiova a avut primele 2 ocazii, gazdele fiind aduse in joc doar de accidentarea stupida a lui Acka, pe la jumatatea reprizei. Apoi, dupa ratarea lui Belek din min 64, au urmat 30 de minute in care pe teren a existat o singura echipa.
Cred ca ai gresit-o cu ''parazitoaza''.
Fortza Mititelu !Si eu ii doresc sanatate. :D