PDA

View Full Version : Etapa 13: CSMS Iasi - FC Steaua 1-2



delaoltenia
26th September 2015, 10:02
Sambata, 3 octombrie, ora 21.00 .

delaoltenia
29th September 2015, 18:16
2 .

Leo
30th September 2015, 16:12
Egal.

Capitanu.Burcea
30th September 2015, 17:46
Meci greu pt echipa de la cimitir, care in ultimele etape si meciul de cupa a facut fifty-fify zestrea fetelor pt a iesi cu fruntea sus. Erectie 30 pt Prulea cand intalneste steaua, rasplatita cu cate un punct pt fiecare 10 cm :D

Tyler Durden
2nd October 2015, 13:19
Cred ca Mirelle Radoi o sa revina cu rozeta fracturata dupa meciul asta. :D

delaoltenia
3rd October 2015, 21:26
Liga 1 - Etapa 13
Data: 03.10.2015
Ora: 21:00
Live: TVR 1, TVR HD, Look TV, Digi Sport, Dolce Sport
Stadion: "Emil Alexandrescu"
Oras: Iasi



CSMS Iasi: Grahovac, Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Ciucă, Mitiæ, Enescu, Nuno Viveiros, Șt. Grigorie, Piccion, Goluboviæ
Antrenor: Nicolo Napoli


FC Steaua: Fl. Niță, Râpă, Varela, Toșca, Guilherme, L. Filip, Kharja, Stanciu, Ad. Popa, Tadé, Chipciu
Director sportiv: Mirel Rădoi.
Antrenor: Dumitru Dumitriu

delaoltenia
3rd October 2015, 21:30
Nicolo Napoli: "Ne așteaptă un meci foarte dificil în compania Stelei, o echipă foarte bună, care vine după trei victorii consecutive. Nu am câștigat și nici nu am marcat de mult timp pe teren propriu, dar sper să o facem sâmbătă și să învingem Steaua! Știu că nu va fi ușor, dar sunt convins că băieții vor fi concentrați sută la sută și vor face totul pentru a obține cele trei puncte".

Mirel Radoi: "Tadé este cel mai afectat pentru că nu marchează, Nu este la forma de anul trecut, dar este nevoie de răbdare. Este un tip serios, dar are un moment dificil. El a venit după o accidentare, a fost șase zile în cantonament cu Steaua și a venit la noi. Este greu și fizic și mental. El face mult efort și ajută echipa, dar nu marhcează. Nu marchează la fel de mult ca la CFR, pentru că noi nu facem ca ei să aruncăm mingea de la jumătatea terenului. Eu nu îi spun lui Guilherme 'Uite mingea, ia și centrează'. La Dinamo, când Gnohéré a marcat acel gol cu Chiajna, nu era nimeni în jurul lui. A primit o pasă lungă și a șutat. Alcénat trece printr-o perioadă dificilă și a înțeles asta. Totuși s-a antrenat bine în ultima vreme și probabil va reapărea în lot. Poate nu este doar o problemă cu el, ci cu toți care vin la Steaua. Aici, normal este să câștigi meci de meci, iar din cinci partide să obții minimum 13 puncte. Noi trebuie să îi facem să înțeleagă că aici este altă mentalitate. Kharja este un jucător foarte bun, cu personalitate și experiență. Are deja două pase de gol în două meciuri. Jocul echipei a crescut după ce a intrat. El a făcut pregătire foarte bună cu Olăroiu, dar mai are nevoie de două sau trei meciuri pentru a căpăta intensitatea de joc. Sunt sigur că poate mai mult".

Hingherul
3rd October 2015, 21:55
dupa priveghi merge si niste fotbal.
daca doriti sa vedeti campioana la lucru.... :D

delaoltenia
3rd October 2015, 21:57
pana acu' facuram misto de amarati, zic sa nu plecam cu buzele umflate . :))

Hingherul
3rd October 2015, 22:06
ii fac oi imediat daca fac vreo prostie :))

delaparis
3rd October 2015, 22:40
De ce cersiti acolo penalty? Va e teama de atacul advers? :D

phife
3rd October 2015, 23:08
Meci greu pt echipa de la cimitir, care in ultimele etape si meciul de cupa a facut fifty-fify zestrea fetelor pt a iesi cu fruntea sus. Erectie 30 pt Prulea cand intalneste steaua, rasplatita cu cate un punct pt fiecare 10 cm :D

care cimintir nene?

Hingherul
3rd October 2015, 23:14
gol

ce pana mea :D


daca doriti sa va dati cu capul de pereti..... :))

delaparis
3rd October 2015, 23:26
Stai ca nu s-a terminat. Vine play-off :D

Hingherul
3rd October 2015, 23:42
e gata :D


2-0.... i-a cam intrat la apa si lu` prulea :))

delaparis
3rd October 2015, 23:57
Iasi "iasi" afara din liga 1 :rosu: Blatisti mamaligari :drak:

phife
4th October 2015, 00:02
glume..

delaoltenia
4th October 2015, 00:20
...daca doriti sa va dati cu capul de pereti..... :))

:))

am impresia ca jucand 4-3-3 se cam leaga victoriile, greu dar se leaga .

Duba
4th October 2015, 17:15
Chiar daca am castigat destul de clar, jocul lasa inca mult de dorit.
Jucam mai rau decat in perioada Galca si nu cred ca pana la intreruprea campionatului (vacanta de iarna) lucrurile vor sta altfel.

Ferko
5th October 2015, 13:50
Hotii ros-albastii au fost la furat si nu au fost prinsi. Pacat. Hotii raman hoti !

Duba
5th October 2015, 13:52
La Balaceanca, pocait mic si pus cu pluta! :D

Ferko
5th October 2015, 13:54
Hotii ros-albastrii fara nume, cum ii sade bine oricarui hot !

Capitanu.Burcea
6th October 2015, 10:08
Odihnita dupa 3 meciuri rezolvate de cumetri, slugi si arbitri aserviti, hamesitii voievodului au fost foarte montati sa nu mai cheltuie din zestrea fetelor si la meciul asta. Cu un picior in faliment (economic, ca dpdv moral e deja metastaza), oastea pocaitului a reusit doua basini care vor dubla numarul de fani la urmatorul meci (unde se estimeaza prezenta a 132 de perechi de gumari imputiti). Iasul a jucat, a tinut in sah echipa mizera si campionatul trecut, dar cat poti lupta in prulea goala in fata acestui sistem corupt, care calca totul in picioare in goana pt cascaval...