PDA

View Full Version : Etapa 13: FC Dinamo - Astra Giurgiu 0-1



delaoltenia
26th September 2015, 09:02
Sambata, 3 octombrie, ora 18.30 .

delaoltenia
29th September 2015, 17:17
x .

Leo
30th September 2015, 15:18
1 solist.

Capitanu.Burcea
30th September 2015, 17:42
Daca nu pierdem sau facem egal, cu siguranta avem prima sansa la victorie.

Hingherul
3rd October 2015, 18:34
avem rasi hotomani la TV!!! /hello

daca vreti sa fiti olteni si sa ii bateti cu pietre... :D

Hingherul
3rd October 2015, 18:45
jegosul ala de matei de ce nu primeste rosu sa fie... caine rosu pana la eliminare???

Tim
3rd October 2015, 18:47
Meci greu avand in vedere ca a trecut minutul 4.:D

Hingherul
3rd October 2015, 18:48
la cat de disperati intra rasii aia la adversar nu ii vad sa termine meciul in 11. poate nici in 9 :D

Tim
3rd October 2015, 18:52
Asa multi adversari estimezi sa fie eliminati?:D

Hingherul
3rd October 2015, 18:55
depinde cat o sa fie scorul la pauza

Hingherul
3rd October 2015, 19:02
ca sa vezi. gol anulat pentru astrali

e clar, rasii ataca titlul :))

delaparis
3rd October 2015, 19:21
Meci slab din ce am vazut pana acum ... pe livetext :)

Hingherul
3rd October 2015, 19:23
cum meci slab? doi rasi iertati de rosu si gol anulat la astra ti se pare slab?
v-am zis ca nu e bine sa atacati titlul ca il enervati si se intoarce si va musca :D

Bobi Cearton
3rd October 2015, 19:26
Sumi e la costum.

Clau7_D
3rd October 2015, 19:26
Bre Hingheru' daca tu te astepti ca la fiecare alunecare sa se dea cartonas rosu in campionatul nostru inseamna ca nu esti deloc mirat ca te elimina fel si fel de echipe din belgrad sau trondheim :sneaky:...zic si eu, nu dau cu parul :)

Hingherul
3rd October 2015, 19:27
alunecare cu talpa pe glezna??

Clau7_D
3rd October 2015, 19:28
Fix pix, e un joc de barbati :) la meciul cu cfr da, am luat rosii pe merit, pe faze de fotbal...nu pe alunecari de-astea

m8k
3rd October 2015, 19:30
Erau de galbene clar, dar nici vorba de rosu!

m8k
3rd October 2015, 19:31
alunecare cu talpa pe glezna??

Nu te uiti la CM de rugby? Aia is barbati, astia din liga lu' mitica sunt fetite de 2 ani!:rosu:

Bobi Cearton
3rd October 2015, 19:34
N-am urmarit atent intrarile jucatorilor dinamovisti. Zota, la Dolce, a spus ca un fault a fost de "rosu".

Hingherul
3rd October 2015, 19:36
Nu te uiti la CM de rugby? Aia is barbati, astia din liga lu' mitica sunt fetite de 2 ani!:rosu:

uneori ma uit si la k1. aia barbati :)
acum ma uit la fotbal


poftim, inca o intrare cu talpa la spurcaciunea aia rosie :)

Clau7_D
3rd October 2015, 19:41
Esti dominat de subiectivism :)

Hingherul
3rd October 2015, 19:44
Plus ca sunt infuentat ai de imaginile live :))

Bobi Cearton
3rd October 2015, 20:14
Ciulinii sunt mai buni decat cainii:yes:

Tim
3rd October 2015, 20:15
e gata?:D

Hingherul
3rd October 2015, 20:15
Ataaaat.
Rasii mai ataca ceva? :D

Era parfum un egal dar cu mortii astia nu ai cum.
Vorba aia "in cinstea capitanului"!
E ala deja ventilator :))

delaoltenia
3rd October 2015, 20:19
au un stil cocalarii astia de la Astra, cu sumudica in frunte, pe noi ne furara cu acte-n regula, la amaratii astia stricara ditai parastasul de 3 cincinale in cinstea...plm, nici ca ma intereseaza, Unghierul e cu palmaresul si istoria de rahat a echipei cu maidanezi pe sigla . :D

delaoltenia
3rd October 2015, 20:20
app, felicitari Hingerule, si la mai mare .
pronostic beton ! :)

Hingherul
3rd October 2015, 20:21
Meserias nu jucarie :D

Bobi Cearton
3rd October 2015, 20:26
Infrangere programata, Dinamo nu poate juca in Cupele Europene la sfarsitul acestui campionat.

Tim
3rd October 2015, 20:26
Meserias nu jucarie :D

la urmatorul meci ce cobesti?:D

delaoltenia
3rd October 2015, 20:32
4 members and 3 guests


Hingherule, am impresia ca unii arunca tigaia pe geam la ora asta . :))

Clau7_D
3rd October 2015, 20:35
Rezultat final, inca nu putem sa jucam de la egal la egal cu echipe ca Astra, CFR, Mures si, din pacate, chiar si ceilalti din bucuresti :) asta e, mergem inainte! ( ca inainte era mai bine) :D

Hingherul
3rd October 2015, 20:41
e clar ca capitanu ala sucombat le-a purtat rasilor ghinion!
posibil sa se fi transformat de mult in strigoi si sa le manance astora campionatele de ani de zile.
daca era la Craiova era deja dezgropat si avea inima prajita si mancata.
eu zic sa il intrebati pe arici cum sta treaba cu ritualul asta ca nu e de gluma.
parca vad ca iar intrati iar in insolventa in ritmul asta :D

delaoltenia
3rd October 2015, 20:48
iar au tras fluierasii cu echipa din groapa aia, doua rosii direct pentru intrari la rupere si un al doilea galben pentru un alt maidanez .
tras linie, trei eliminari .
deh, D-zeu nu doarme . ;)

Clau7_D
3rd October 2015, 20:51
Nu trebuia evacuata si galeria pentru tortele aprinse? :rolleyes:

Hingherul
3rd October 2015, 20:51
la urmatorul meci ce cobesti?:D

cand si cu cine jucam? :))

recunosti ca sunt mai tare ca papusa ta? :D

Hingherul
3rd October 2015, 20:52
Nu trebuia evacuata si galeria pentru tortele aprinse? :rolleyes:

nu. traditia spune ca la mort e bine sa aprinzi ceva. merge si o torta daca nu ai lumanare :D

Clau7_D
3rd October 2015, 20:55
nu. traditia spune ca la mort e bine sa aprinzi ceva. merge si o torta daca nu ai lumanare :D

Nu e frumos ce faci :) facem misto de echipe, de antrenori, conducatori...astea merg ;) dar sa lasam deoparte comemorarea de azi :)

delaoltenia
3rd October 2015, 20:55
Nu trebuia evacuata si galeria pentru tortele aprinse? :rolleyes:
nu, mizeria de echipa nu-si merita galeria .

jos palaria in fata galeriei . :ok:

Hingherul
3rd October 2015, 20:57
Nu e frumos ce faci :) facem misto de echipe, de antrenori, conducatori...astea merg ;) dar sa lasam deoparte comemorarea de azi :)

eu de echipa vorbesc! cel putin in repriza secunda au fost mai morti ca toti mortii.
scorul e mincinos!

norocul "jucatorilor" vostri e ca biologic nu pot ramane insarcinati. la ce perversiuni au facut giurgiuvenii cu ei astazi se lasau de sport la cati plozi trebuiau sa creasca :))

Clau7_D
3rd October 2015, 21:00
Golul (sau golurile) trebuia sa vina in poarta noastra, mai devreme sau mai tarziu. Nu ma asteptam sa ii incurcam, nu avem cum si cu cine :) am scapat doar cu 1-0 si asa unii vor veni cu placa "abia au reusit sa ne bata" :)

delaoltenia
3rd October 2015, 21:06
apreciez la tine sinceritatea, fansport .
am spus si repet, echipa nu va merita, cand spun asta ma duce gandul la adevaratii suporteri .

ai putina rabdare totusi, nu se stie, mai indulciti amarul daca la Iasi se produce o mica surpriza . :)

Clau7_D
3rd October 2015, 21:16
Nu sunt genul de suporter care se asteapta ca echipa sa joace fantastic intr-o perioada asa scurta de timp. Trebuie avuta rabdare si poate adusi inca cativa jucatori care sa ridice nivelul calitativ :) asteptam, altceva nu avem de facut.
Totodata nici nu stau cu sufletul la gura ca steaua sa piarda la Iasi, prefer sa ma uit in ograda noastra. Cand o sa fie lupta directa intre Dinamo si voi pentru primul loc atunci ma voi uita si la meciurile voastre :)

delaparis
3rd October 2015, 21:35
Deci nu e bine pe Arena Nationala. Normal, acolo doar FCSB face blat.
Nu-i nimic, continuam atacul :D

Hingherul
3rd October 2015, 22:03
prostii.
timache zice ca e gata :D

delaoltenia
3rd October 2015, 23:23
tim si apelul . :D

avem acum nevoie de el mai mult ca oricand . ;)

Leo
4th October 2015, 13:32
Nu este nicio tragedie. Ne-a batut o echipa mai buna. Felicitari Sumudica si jucatorilor pt gestul lor!

Duba
4th October 2015, 16:08
Victorie clara, dupa aspectul jocului, a echipei din Giurgiu.
In ciuda faptului ca, din nou, Hategan a avantajat fosta echipa a securitatii comuniste, dinamo, echipa lui ciumpanzica s-a impus mai mult decat meritat. Totusi, daca Ceniauskas nu gafa, recent iesitii din insolventa puteau obtine un rezultat mincinos, asa cum s-a intamplat si in partida cu Steaua. Asa, insa, animalele din tribuna au plecat acasa suparate. Oare cati vor mai veni la urmatorul meci?

Bobi Cearton
4th October 2015, 16:19
echipa lui ciumpanzica s-a impus mai mult decat meritat.

Fac o paranteza, referitor la conflictul: Mirel/Dica versus Sumudica, cei 2 maimutzoi de la Steaua intai sa mearga la scoala sa devina antrenori, si abia apoi sa emita consideratii inteligibile in spatiul public.

Pana atunci raman, profesional si cultural, 2 analfabeti de duzina.:yes:

Duba
4th October 2015, 16:23
Parerea unui frustratel.:D
Tin sa-ti reamintesc ca Radoi, asa gloaba cum il cred unii, i-a dat 3 goluri valabile lui ciumpanzica, a avut o posesie mai buna si mai multe ocazii de gol in meciul direct. Ca arbitrul a vrut altceva, asta este o alta problema.

Hingherul
4th October 2015, 16:23
dinamovistii au sarbatoarea in sange. din pacate pentru ei, istoria lor searbada nu prea le da motive de sarbatorit. mai mult de comemorat.
de la comemorarea zilei cand si-au dat foc in peluza ca sobolanii pana la parastasul de aseara fara sa realizeze ca daca mai traia putin, Haldan pleca cu prima ocazie la o echipa de fotbal. poate chiar Steaua :D
nici nu vreau sa imi imaginez ce carnaval lansau anual in Mai daca luau rasii cupa campionilor. sau macar daca jucau vreodata in C.L.
carnavalul de la Rio ar fi fost minciuna :))

si ei spun de altii ca traiesc din amintiri. EI care traiesc NUMAI din COMEMORARI :happy

Bobi Cearton
4th October 2015, 16:28
Parerea unui frustratel.:D
Tin sa-ti reamintesc ca Radoi, asa gloaba cum il cred unii, i-a dat 3 goluri valabile lui ciumpanzica, a avut o posesie mai buna si mai multe ocazii de gol in meciul direct. Ca arbitrul a vrut altceva, asta este o alta problema.

Mirel e un fel de Rommel, vulpe a desertului.:happy

Duba
4th October 2015, 17:11
Ti-l prezint pe eruditul Cimpanzica :))

Bobi Cearton
4th October 2015, 17:29
Ti-l prezint pe eruditul Cimpanzica :))

Sumudica are rezultate ca antrenor.
Mirel si Dica n-au nicio perfermanta, doar gura e de ei.

Duba
4th October 2015, 17:54
Da, are! Are, intr-adevar, are o victorie obtinuta cu ajutorul lui Coltescu in fata supercampioanei Steaua. :D

Bobi Cearton
4th October 2015, 18:53
Da, are! Are, intr-adevar, are o victorie obtinuta cu ajutorul lui Coltescu in fata supercampioanei Steaua. :D

Discuta cu Romeo sa puna in dreptul Stelei victorie meciul cu Astra pe care-l tot mentionezi.

Vezi, insa, ca acolo in Instoria fotbalului romanesc multe meciuri ale Stelei sunt castigate nemeritat. Sute de meciuri.

Duba
4th October 2015, 19:00
Discuta cu Romeo sa puna in dreptul Stelei victorie meciul cu Astra pe care-l tot mentionezi.

Vezi, insa, ca acolo in Instoria fotbalului romanesc multe meciuri ale Stelei sunt castigate nemeritat. Sute de meciuri.


Da, am mai auzit placa asta. Din fericire, e doar frustrarea care zace in sute de mii de antistelisti care nu inteleg mai nimic ceea ce se intampla pe dreptunghiul verde si o dau in cretinisme.

petea
4th October 2015, 19:28
Da, am mai auzit placa asta. Din fericire, e doar frustrarea care zace in sute de mii de antistelisti care nu inteleg mai nimic ceea ce se intampla pe dreptunghiul verde si o dau in cretinisme.

Fantana de intelepciune acest Duby, nu ma satur sa-l citesc.

Bobi Cearton
4th October 2015, 19:55
Da, am mai auzit placa asta. Din fericire, e doar frustrarea care zace in sute de mii de antistelisti care nu inteleg mai nimic ceea ce se intampla pe dreptunghiul verde si o dau in cretinisme.

Azi jucat in Divizia A, Liga 1 peste 2500 meciuri.
2-300 au fost dubioase.

Duba
5th October 2015, 08:21
Fantana de intelepciune acest Duby, nu ma satur sa-l citesc.

Cu sigurata faci parte din cele cateva sute de mii de antistelisti.:D


Azi jucat in Divizia A, Liga 1 peste 2500 meciuri.
2-300 au fost dubioase.

Daca noi am avut 2-300 mecuri dubioase, Astrolul sau Craiova au avut avut cel putin dublu, iar dinamo, echipa fostei securitati, cel putin jumatate din cele jucate.

petea
5th October 2015, 08:25
Cu sigurata faci parte din cele cateva sute de mii de antistelisti.:D

Nu sunt antifecesebist, sunt pro-fotbal.

Duba
5th October 2015, 08:42
Daca ai fi profotbal, ai sustine Steaua sau macar ai recunoaste ca doar despre Steaua s-a vorbit la superlativ in Europa. Si nu de ieri, alaltaieri, ci de vreo 30 de ani incoace. Tu, in schimb, esti un antistelist convins, ca sa nu spun bolnav, care juiseaza la cel mai mic insucces al super campioanei Steaua.

Ferko
5th October 2015, 11:42
Victorie clara, dupa aspectul jocului, a echipei din Giurgiu.
In ciuda faptului ca, din nou, Hategan a avantajat fosta echipa a securitatii comuniste, dinamo, echipa lui ciumpanzica s-a impus mai mult decat meritat. Totusi, daca Ceniauskas nu gafa, recent iesitii din insolventa puteau obtine un rezultat mincinos, asa cum s-a intamplat si in partida cu Steaua. Asa, insa, animalele din tribuna au plecat acasa suparate. Oare cati vor mai veni la urmatorul meci?

Ciobanoi cu 11 oi n-ai putea sa-ti vezi de stana ta ???

Ferko
5th October 2015, 11:46
Steaua - singura echipa care acastigat un trofeu la masa verde. Cupa Romaniei. In 1989.
Steaua - singura echipa care a castigat un meci la masa verde cand pe teren a pierdut. Meciul cu Rapid. Bricheta impreuna cu Lovin.

Ferko
5th October 2015, 11:47
Radoi vrea sa fie antrenor, dar nu prea stie carte. E bogat, dar cam prost.

Ferko
5th October 2015, 11:49
Nu este nicio tragedie. Ne-a batut o echipa mai buna. Felicitari Sumudica si jucatorilor pt gestul lor!
De acord, dar ma deranjeaza Lovinul din echipa. In rest o echipa care merita sa fie acolo unde este.

Ferko
5th October 2015, 11:52
Daca ai fi profotbal, ai sustine Steaua sau macar ai recunoaste ca doar despre Steaua s-a vorbit la superlativ in Europa. Si nu de ieri, alaltaieri, ci de vreo 30 de ani incoace. Tu, in schimb, esti un antistelist convins, ca sa nu spun bolnav, care juiseaza la cel mai mic insucces al super campioanei Steaua.
Gura mica, ciobanica !

Duba
5th October 2015, 11:52
Ferko, maidanezule batut de soarta, nu mai plange atata!:D
E vai de soarta voastra, ex-militienilor, actuali pocaiti!:))

Duba
5th October 2015, 12:42
Steaua - singura echipa care acastigat un trofeu la masa verde. Cupa Romaniei. In 1989.
Steaua - singura echipa care a castigat un meci la masa verde cand pe teren a pierdut. Meciul cu Rapid. Bricheta impreuna cu Lovin.

1. Pt. informarea corecta a celor care mai intra pe aici, acel trofeu l-am cedat Federatiei. Chiar si asa, consider ca-l meritam, deoarece mizeria de tusier, angajat al clublui dinamo, George Ionescu, ne-a anulat un gol perfect valabil.

2. Ia baga un ochi aici, frustratule:
http://forum.onlinesport.ro/showthread.php?t=653524

Ei, ce spui, este ca si altii cu un fotbal mult mai valoros procedeaza la fel atunci cand animalele din tribuna arunca cu te miri ce?

Scoate unghita din gat ca faci buba!:D

Ferko
5th October 2015, 12:48
1. Pt. informarea corecta a celor care mai intra pe aici, acel trofeu l-am cedat Federatiei. Chiar si asa, consider ca-l meritam, deoarece mizeria de tusier, angajat al clublui dinamo, George Ionescu, ne-a anulat un gol perfect valabil.

2. Ia baga un ochi aici, frustratule:
http://forum.onlinesport.ro/showthread.php?t=653524

Ei, ce spui, este ca si altii cu un fotbal mult mai valoros procedeaza la fel atunci cand animalele din tribuna arunca cu te miri ce?

Scoate unghita din gat ca faci buba!:D

Ciobanoi cu unsprezece oi. Toate rapciuge ! Ciobanoi ai fost, ciobanoi ramai in vesnicie !
Steaua cea mai scarboasa echipa de fotbal !

petea
5th October 2015, 20:38
Daca ai fi profotbal, ai sustine Steaua sau macar ai recunoaste ca doar despre Steaua s-a vorbit la superlativ in Europa. Si nu de ieri, alaltaieri, ci de vreo 30 de ani incoace. Tu, in schimb, esti un antistelist convins, ca sa nu spun bolnav, care juiseaza la cel mai mic insucces al super campioanei Steaua.

Mai sunt si alte echipe, nu e doar fcsb. Cat despre superlativul de care vorbesti tatae eu nu-l gasesc.Echipa care an de an era ciuca batailor in grupe, cu i-2 exceptii, eu nu vad superlative. Cred ca doar in autismul tau vezi superlative. Traieste-ti visul tatae si sa ai o batranete fericita.

Capitanu.Burcea
6th October 2015, 08:49
Iar se dau in stamba spurcatii subventionati din camatarii si potlogarii cu statul, jegurile care platesc salarii si milioane pe jucatori din bani jepcariti de albanezii interlopi. Porcii astia care s-au nascut sugand glandul familiei ceausescu, revigorati dupa doua blaturi mizere si-un arbitraj in genunchi in cupa, joaca tontoroiul in fata unui club care a strans 25k spectatori la ultimul meci, unul cu o obscura echipa din statiunea Giurgiu bai. Iar trag astia la iegemonie, iar se pisa pe ei schiori, cyborgi, ospatari si fundasi care fac de ***** basinile platite cu zeci de milioane. Ciocu' mic, echipa infecta de langa cimitir, cu 70 spectatori la ultimele 3 meciuri! :ok:

Capitanu.Burcea
6th October 2015, 08:59
Pana atunci raman, profesional si cultural, 2 analfabeti de duzina

Nu e chiar asa. In vreme ce imputitul de radoi s-a facut de ***** in fata unor echipe care valorau cat perlele scuipiciu si popa mica, Sumudica a eliminat West Ham si a jucat o calificare pana in ultimul minut cu o echipa din Olanda. Pai, una e Olanda, alta e Norvegia. Daca te iei dupa analiza de tortionar, sigur ca Norvegia poate iesi chiar in avantaj, dar e de tot *****ul.

Noi am pierdut meritat in fata unei echipe net superioare, in vreme ce, la meciul cu spurcatii din ghena, gibonii ghencisti au ajuns prima data la poarta noastra in min 40. Daca nu cumva 60. A fost neta diferenta intre Astra si fcsb in favoarea primei echipe :ok: Cele 3 goluri anulate pe care le viseaza spurcatii au fost 3 basini, 3 unghii in gat ale neputintei. 3 goluri anulate corect spurcatilor, care nu sunt obisnuiti insa cu asa ceva, intr-un campionat aservit, corupt si mizer :ok:

Leo
6th October 2015, 21:53
Ai pus punctul pe i dogule. :D

Johnny D
7th October 2015, 07:41
Totusi, daca Ceniauskas nu gafa, recent iesitii din insolventa puteau obtine un rezultat mincinos, asa cum s-a intamplat si in partida cu Steaua.

Cu FCSB. Steaua ar fi pierdut!:D

Bravo Sumudick! Ia zi-i tu lu stelistii astia cine-o are cea mai mica!:D


Parerea unui frustratel.:D
Tin sa-ti reamintesc ca Radoi, asa gloaba cum il cred unii, i-a dat 3 goluri valabile lui ciumpanzica, a avut o posesie mai buna si mai multe ocazii de gol in meciul direct. Ca arbitrul a vrut altceva, asta este o alta problema.

Nu i-a dat el, i-a dat echipa pe care o antreneaza, el era in cel mai bun caz instare sa-si dea gol in propria-i poarta!:))
Compari tu acuma pe Sumudick cu berbecul ala fara scoala la marcat goluri, ti-ai gasit sa cauti fotbal singur cu degetu pe harta.:rolleyes:

Duba
7th October 2015, 08:53
Ionica, ma tu intelegi ceva din sportul asta???? N-as crede! Esti prea atasat de oamenii din fotbal fara valoare si de echipe asisderea. Fa-ti un transplant de creier, prieteneste-ti spun!:D N-ai nicio sansa altfel!:D

Johnny D
7th October 2015, 09:02
Ionica, ma tu intelegi ceva din sportul asta????

Asa l-a intrebat si berbecul ciudos pe Sumudick, si ala i-a dat-o peste fata cat de mica!:)
Asa-ti raspund si eu, cauta raspunsul lu Sumudick si vezi si tu ce-nseamna un om care stie ce vorbeste fata de unul care e ciudos doar! La a face diferenta intre ciudosi/frustrati si cunoscatori te consider o somitate in domeniu, ca aproape post de post te lauzi, asadar, baga mare!:D

Duba
7th October 2015, 09:34
Mai sunt si alte echipe, nu e doar fcsb. Cat despre superlativul de care vorbesti tatae eu nu-l gasesc.Echipa care an de an era ciuca batailor in grupe, cu i-2 exceptii, eu nu vad superlative. Cred ca doar in autismul tau vezi superlative. Traieste-ti visul tatae si sa ai o batranete fericita.

Stii ce nu intelegi tu, ma capcaunule, ca e foarte greu sa ajungi in grupe pt. echipele romanesti. Steaua, insa, a reusit 11 ani consecutiv. Cand n-a mai reusit Steaua, unite ca n-a mai fost alta echipa care sa-i ia locul si sa se faca de ras. Stii ce inseamna asta? Ca celelalte sunt mult sub Steaua. Sper ca ai priceput. Desi ... :D



P.S.
Ionica, fara transplant nu reusesti! Crede-ma! :D