PDA

View Full Version : Etapa 12: FC Steaua Bucuresti - FC Voluntari 3-1



delaoltenia
19th September 2015, 08:38
27 Septembrie 2015, 21:00 .

Johnny D
22nd September 2015, 10:29
Apropo de semiamatorii de la Chiajna, nici astia de la Voluntari probabil nu vor scapa de-a participa la golaverajul FCSB-ului.
Probabil FCSB bate la handicap, dar ca sa fii sigur cel mai bun pariu FCSB bate si marcheaza cel putin 2 goluri.
Poate dau si astia un gol ca si semiamatorii ailalti, mai stii!?:o::rolleyes:

ThePhenom
22nd September 2015, 15:36
Duelul celor mai slabi antrenori din istoria Ligii 1 :)).

Leo
23rd September 2015, 13:07
1 solist.

Capitanu.Burcea
24th September 2015, 10:58
Duelul vecinilor de gheseft piperean va revergora umilita lu` Rosenborets :D Foarte greu de multumit cei 435 de spectatori din tribune, probabil ca Scuipiciu si compania se vor autoflagela iar in careu luand la raschetat cu curu` linia de 16, in asteptarea punalty-ului salvator (reteta ghencista de succes, care a decis derby-ul metropolitan cu Chiajna). Toate sperantele se indreapta spre varful Usain Carja care, ca orice magrebian, se simte deja in prelungirea ghencea ca acasa.

Tim
24th September 2015, 12:37
aici vad concordie voluntara.:D

Tyler Durden
24th September 2015, 13:28
Au inceput astia sa-si viziteze filialele.:))

Tim
24th September 2015, 14:04
Din pacate pentru ei , dupa retrogradarile de anul trecut , au ramas cu insuficiente fiale, deci insuficiente puncte .

Duba
25th September 2015, 08:37
Din pacate pentru ei , dupa retrogradarile de anul trecut , au ramas cu insuficiente fiale, deci insuficiente puncte .
Sa intelegem ca 'gustul ciorbii', U. Cluj (dinamo II), Otelul, Ceahlaul erau satelitii Stelei?! Ba taranoiule, fa-ti ma un transplant de creier poate te faci bine!
Fruncie, auzi ma tarane, inseamna ca si voi ati fost satelitul nostru, pt. ca pana la ultimul meci, si ala castigat cu un bulandra fantastic, nu ne mai batuserati de ani lumina. Asa-i?
Mi-e sila de prosti!

Tyler Durden
25th September 2015, 09:18
Mi-e sila de prosti!

Una din calitatile care te-au consacrat: dezgustul fata de propriul sine! :D

Duba
25th September 2015, 09:41
Zi-se Alifie, cel cu creierasul cat un dop!

Tyler Durden
25th September 2015, 09:46
Daca ai avea 10% din creierul meu, ai fi de 7, 63 de ori mai inteligent! :D

Ferko
25th September 2015, 09:50
...
Mi-e sila de prosti!

Singura SOLUTIE : NU TE MAI UITA IN OGLINDA, Duba !!!

Tim
25th September 2015, 10:05
Sa intelegem ca 'gustul ciorbii', U. Cluj (dinamo II), Otelul, Ceahlaul erau satelitii Stelei?! Ba taranoiule, fa-ti ma un transplant de creier poate te faci bine!
Fruncie, auzi ma tarane, inseamna ca si voi ati fost satelitul nostru, pt. ca pana la ultimul meci, si ala castigat cu un bulandra fantastic, nu ne mai batuserati de ani lumina. Asa-i?
Mi-e sila de prosti!

Ba domnisorule, mai rarutz cu limbajul asta de stana ca iti bag ghioaga in putina cat ai zice branza.:D

Duba
25th September 2015, 10:14
Cand vad ce iti bese mintea, pur si simplu mi-e greu sa folosesc al vocabular. Repet, un transplant de creier nu ti-ar strica.

Tim
25th September 2015, 10:17
Tu vorbesti de creier? Tu ti-ai folosit neuronul la capacitate maxima atunci cand ai ales sa te faci stelist?:D

Duba
25th September 2015, 10:32
Eu nu emit cretinisme la foc automat, asa cum faci tu de cele mai multe ori.
Cat priveste Steaua, am ales-o pt. ca de cand am vazut-o pt. prima oara, mi-a placut faptul ca juca tot timpul in terenul adversarului, ca-si subordona partenerul de joc. Mi-a plăcut spectacolul pe care marii jucători care au evoluat pt. supercampioana Romaniei l-au oferit celor care iubesc cu adevarat acest sport magic.

Tim
25th September 2015, 10:34
OK si atunci de ce ai renuntat la ea pentru fecesebeul unui cioban machidon?

Duba
25th September 2015, 10:49
Fii fruncie consecvent. Ma întrebi de ce am devenit stelist, apoi spui ca sunt fcsb-ist, care de fapt e acelasi lucru. De altfel, si tu, prin tot ceea ce 'trancanesti' pe aici, afirmi acelasi lucru: FCSB=STEAUA!

Tim
25th September 2015, 11:00
Atunci hai sa te intreb altfel: ACS POLI e Poli Timisoara? CSU Craiova e Craiova Maxima? Batrana Doamna Arad e UTA?

Duba
25th September 2015, 11:11
Atunci hai sa te intreb altfel: ACS POLI e Poli Timisoara? CSU Craiova e Craiova Maxima? Batrana Doamna Arad e UTA?
Câteodată ma intreb daca nu cumva esti batut in cap. Pai cum poti face astfel de comparatii cand actuala echipa a Stelei are continuitate, n-a fuzionat cu nicio alta echipa, asa cum ati facut voi sau UTA, nu mai exista alta echipa care sa-si revendice apartenenta, asa cum e acea Poli din divizia 3-a, parca, sau echipa lui Mititelu. Trebuie sa ai buba la scutită pt. a judeca asa cum o faci tu. Cand va exista o alta echipa Steaua, sa spunem a Armatei, eu voi sustine in continuare aceasta Steaua (FCSB), care s-a rupt in totalitate de perioada comunistă. Pricepi acum ma fruncie?

Calandrinon
25th September 2015, 11:11
Atunci hai sa te intreb altfel: ACS POLI e Poli Timisoara? CSU Craiova e Craiova Maxima? Batrana Doamna Arad e UTA?

pentru suporterii adevarati, raspunsul este DA

Tim
25th September 2015, 11:50
Câteodată ma intreb daca nu cumva esti batut in cap. Pai cum poti face astfel de comparatii cand actuala echipa a Stelei are continuitate, n-a fuzionat cu nicio alta echipa, asa cum ati facut voi sau UTA, nu mai exista alta echipa care sa-si revendice apartenenta, asa cum e acea Poli din divizia 3-a, parca, sau echipa lui Mititelu. Trebuie sa ai buba la scutită pt. a judeca asa cum o faci tu. Cand va exista o alta echipa Steaua, sa spunem a Armatei, eu voi sustine in continuare aceasta Steaua (FCSB), care s-a rupt in totalitate de perioada comunistă. Pricepi acum ma fruncie?Acum m-ai lamurit definitiv.......fecesebistule ! Tu nu esti suporter , esti doar spectator de rezultat. Pe principiul basist , sa se aplice dar la ei acolo , nu la noi.


Cu asta am incheiat orice discutie pe subiectul asta clonasule.

Tim
25th September 2015, 11:50
pentru suporterii adevarati, raspunsul este DA

Iata raspunsul corect!:ok:

cimitiru' ghencea
25th September 2015, 14:30
Iata raspunsul corect!:ok:

de acord ,cu mentiunea ca pentru suporterii fcesebeului ,raspunsul este tot nu.:D

delaoltenia
26th September 2015, 09:16
rupe-i gigi .:D

1 solist .

petea
26th September 2015, 12:21
Sa intelegem ca 'gustul ciorbii', U. Cluj (dinamo II), Otelul, Ceahlaul erau satelitii Stelei?! Ba taranoiule, fa-ti ma un transplant de creier poate te faci bine!
Fruncie, auzi ma tarane, inseamna ca si voi ati fost satelitul nostru, pt. ca pana la ultimul meci, si ala castigat cu un bulandra fantastic, nu ne mai batuserati de ani lumina. Asa-i?
Mi-e sila de prosti!

Duby face spume.

tfsRapid
27th September 2015, 00:11
Atunci hai sa te intreb altfel: ACS POLI e Poli Timisoara? CSU Craiova e Craiova Maxima? Batrana Doamna Arad e UTA?

Doar UTA Batrana Doamna este adevarata echipa. PSD Craiova nu e U Craiova, AC Recas nu e Poli, FCSB nu e steaua, CSMS Iasi si nu e Poli Iasi etc....

Capitanu.Burcea
27th September 2015, 09:21
Vedeti ce popor mizer? Vine unu' si iti demonstreaza cu acte ca mananci *****, iar tu, un vaslas printre coceni, o tii langa ca asta e echipa si plm. Daca intre camatari afacerea se face dupa un scurt 'sa moara mama', se inteapa aia cu sula si isi beau jegul dintre unghii, intr-o societate comerciala lucrurile se transeaza cu acte. Asta nu inteleg cretinii: actul bate aldamasul machidono-tiganesc. Dar e nepretuit sa vezi cat suflet pune stelsitul tasta lata :jerk:

Echipa care s-a rupt de trecutul comunist incheind contracte reciproc avantajoase cu armata capitalista :D intalneste echipa finului Pandele, in ceea ce se anunta a fi una dintre parodiile acestui campionat subordonat mizeriei ghenciste. In mod normal, maximum 250 de spectatori vor asista la aceasta omenie, ceea ce spune multe despre poporul care a intors armele de cele mai multe ori in istorie :D

petea
27th September 2015, 10:35
Vedeti ce popor mizer? Vine unu' si iti demonstreaza cu acte ca mananci *****, iar tu, un vaslas printre coceni, o tii langa ca asta e echipa si plm. Daca intre camatari afacerea se face dupa un scurt 'sa moara mama', se inteapa aia cu sula si isi beau jegul dintre unghii, intr-o societate comerciala lucrurile se transeaza cu acte. Asta nu inteleg cretinii: actul bate aldamasul machidono-tiganesc. Dar e nepretuit sa vezi cat suflet pune stelsitul tasta lata :jerk:

Echipa care s-a rupt de trecutul comunist incheind contracte reciproc avantajoase cu armata capitalista :D intalneste echipa finului Pandele, in ceea ce se anunta a fi una dintre parodiile acestui campionat subordonat mizeriei ghenciste. In mod normal, maximum 250 de spectatori vor asista la aceasta omenie, ceea ce spune multe despre poporul care a intors armele de cele mai multe ori in istorie :D

Toata lumea stie/ Azi e cumetrie.

Duba
27th September 2015, 11:53
Scoateți-va unghiutele din jugulara! Nu de de alta da faceti buba, si deja aveti una la mansardă. Aviz cretinilor! Se stiu ei care!

Capitanu.Burcea
27th September 2015, 20:39
Voluntar de omenie, ce ca`ti in iegemonie?

Nasule, stai linistit, vrem sa pierdem pe merit! :D

Hingherul
27th September 2015, 20:43
capitanul tot spera :))

Marius
27th September 2015, 20:53
fecesebe, ale!

YoNuTzz
27th September 2015, 20:54
sunt 100 de persoane oare pe National Arena ? :))

m8k
27th September 2015, 20:56
Tiki taka cu satenii ....:))

Marius
27th September 2015, 20:59
Ce galerie are echipa lu' pandele :o:

Hingherul
27th September 2015, 21:11
cred ca e gata :D

Hingherul
27th September 2015, 21:37
Toata lumea stie/ Azi e cumetrie.

de la dinamovisti nu am pretentii. astia acuza si propria echipa cand pierde cu Steaua ca a facut blat :)), atat duc :D.
dar tu pe ce iti bazezi afirmatiile?
care e legatura Stelei cu Pandele? a tufut-o Gigi pe coana Firea sau pe ce iti bazezi deductia asta sherlockhiana?

nu crezi ca logic ar fi daca s-ar intampla invers? adica echipa de pe penultimul loc sa bata echipa de pe locul trei? :)

deci toate echipele bat la voluntari ca la fasole si cand bate si Steaua e blat
si mai ziceti de Duba ca are idei fixe :))

Capitanu.Burcea
27th September 2015, 21:52
Se povesteste ca Gigi a botezat fiul Vrancioaiei cu Pandele. E suficient? Daca mai vrei pot arunca o privire si la meci :D

LE. Ce logica sa mai fie cand echipa care va bate pe voi face egal peste o saptamana cu Voluntariul. Logic ar fi sa bata oaspetii, nu? :)

Bobi Cearton
27th September 2015, 21:58
Chiajna, Voluntari. Snagov lipseste si periferia capitalei face legea.:rolleyes:

Capitanu.Burcea
27th September 2015, 22:03
Da, prelungirea ghencea e tare in centru :D

delaparis
27th September 2015, 22:17
La Pancu incepe sa se vada varsta clar. Are o fata de tata de antrenor secund

Hingherul
27th September 2015, 22:21
:))

ba inca e util pancone. ai vazut ce frumos si-a incurcat coechipierul la noi in careu :))

na si penalty. cred ca baietii joaca pentru golaveraj :D

chiar ca le-a stricat pancone o groaza de mingi. cred ca il supara reumatismul :))

Hingherul
27th September 2015, 22:50
sa salutam niste geuceni meseriasi, zic :D

Dante7, Dario, delaparis, Hingherul, Johnny D, Leo, Tyler Durden


nici nu vreau sa imi imaginez cat ii e de sila capitanului. ii recomand sa ia cu lime! lamaile poate nu sunt destul de acre :D



aaa, daca doriti sa radeti de ei.....

2
brasso15, tfsRapid


:))

delaparis
27th September 2015, 22:54
Voluntari asta ... echipa infiintata in 2010...
Oare cate generatii de suporteri are in momentul de fata?

Hingherul
27th September 2015, 22:57
ce conteaza anul infiintarii. daca e nevoie de blat ca sa ii poti bate inseamna ca sunt o echipa puternica.
explica-i tu capitane, intre doua limbi pe limele alea :))

Johnny D
28th September 2015, 07:35
aaa, daca doriti sa radeti de ei.....

2
brasso15, tfsRapid


:))

De ce sa razi?
Ei au avut speranta, eu nici macar atata n-am indraznit sa am!:D

Ferko
28th September 2015, 12:27
"Ne bucurăm pentru că ne-am îndeplinit obiectivul din această săptămână, adică cele două victorii de acasă, plus calificarea în optimile Cupei României. Din păcate, am primit cele două goluri, ambele din penalty, ce-i drept. Noi ne cream ocazii și înainte, dar nu înscriam. Acum suntem mai lucizi la finalizare. Mai este foarte mult de jucat din acest sezon, mai este play-off-ul, noi vrem să câștigăm fiecare meci, să câștigăm și să ne detașăm de echipele urmăritoare. Dar, acum, cel mai important este să reajungem pe primul loc prin orice mijloace", a declarat Adi Popa la finalul partidei.

Cat de CRETIN trebuie sa fii ca sa declari asa ceva ??? Cred ca e suficient sa fii fecesebist !

Tim
28th September 2015, 12:36
Dubo si acum esti mandru?

Johnny D
28th September 2015, 13:32
El e mandru prin orice mijloace!

delaoltenia
29th September 2015, 15:25
flacaii astia cu pedigree, avand ca locatie groapa aia mizera, viseaza doar cumetrii .

bravos gigel parnaie, rupe-le fashu' ! :D

Capitanu.Burcea
30th September 2015, 14:38
E bine ca echipa de la cimitir l-a readus in primplan pe Titi 'Widzew' Dumitriu, intrat intr-un nemeritat con de umbra dupa ce si-a inecat consoarta in baie, acum mai bine de un deceniu :no:

Revergorata in cupa de un arbitru borho-arhasit, cam pioana a zburdat in fata celor 92 de spectatori, asigurand botezul crestin si tanarului finut Gheorghe Pandele Firea Vranceanu :ok:

Petrecerea era sa fie stricata de un mesean din Voluntari, care l-a imbrancit cu ravna in careu pe maestrul Scuipiciu, stiind foarte bine ca acest fotbalist este o bomba cu ceas, gata oricand sa se explodeze in apropierea portii :D Penalty just, nici macar Pancu nu mai putea reveni de la 0-3, singur impotriva tuturor.

Spre finalul petrecerii, tanarul Pandele a ales din tavita fluierul lui deaconu cap de creta, care i-a si facut cadou un penalty.