PDA

View Full Version : Paul Anton



Leo
8th September 2015, 11:51
Nume complet Paul Viorel Anton
Data nasterii 10 mai 1991 (24 de ani)
Locul nasterii Bistrita, Romania
Nationalitate Romana
Inaltime 1,82 m
Post Mijlocas central

Paul si-a început cariera la Centrul de Copii si Juniori al clubului Gloria Bistrita, unde a debutat in Liga 1, si a mai evoluat pentru Delta Tulcea, FCM Targu Mures si Pandurii Targu Jiu.

Paul Anton a adunat peste 100 de partide in Liga 1, 10 meciuri in UEFA Europa League in tricoul Pandurilor, sase selectii la echipa nationala de tineret, fiind selectionat la inceputul acestui an de Anghel Iordanescu la reprezentativa divizionara a Romaniei.

Va avea un salariu lunar de 7000 de euro si este detinut in coproprietate cu Pandurii.

Leo
28th July 2016, 15:10
FC Dinamo Bucures™ti si Getafe CF au ajuns la un acord pentru transferul temporar al mijlocasului Paul Anton la clubul din Spania, până la finalul sezonului competitional 2016-2017, cu optiune pentru transfer definitiv.

Mult succes la noua ta echipa. Paul Anton!

Leo
26th May 2017, 15:07
''Eu am contract până pe 30 iunie. Momentan, lucrurile nu sunt clare la Getafe. Nu stim dacă în următorul sezon vom fi în Primera sau în Segunda. Mi s-a transmis să stau linistit, să-mi văd de pregătire în continuare si să fiu sută la sută pentru meciurile care au mai rămas de jucat. Dacă nu voi rămâne, nicio problemă. Mă întorc cu inima deschisă la Dinamo. Chiar dacă am petrecut o perioadă scurtă acolo, mă leagă amintiri frumoase'', a spus Paul Anton pentru Dolce Sort.

Te asteptam cu bratele deschise la Dinamo.

Leo
12th July 2017, 11:45
Se pare ca Anton a revenit in curtea lui Dinamo dupa imprumutul la Getafe.

Leo
23rd December 2017, 15:42
Anton a semnat cu Anji. Va pleca acum in iarna, iar Dinamo va primi 500.000 de euroi.

Leo
17th March 2018, 20:47
Anton aduce victoria echipei sale, marcand de 2 ori.

Leo
3rd October 2020, 11:06
Paul Anton a revenit la Dinamo. A semnat un contract valabil pentru 2 sezoane.