PDA

View Full Version : Narcos



Cneazul
1st September 2015, 17:15
Serial creat de Netflix, a iesit deja tot sezonul. Inca nu se stie nimic despre un potential sezon 2, dar la ce nota are pe IMDb si la ce review-uri are, e doar o chestiune de timp pana se confirma un nou sezon.
Serial e despre viata lui Pablo Escobar, cel mai mare traficant de droguri all-time.

Mi-a adus aminte primul episod de Sorin Ovidiu Vantu. Cred ca daca s-ar face un serial despre el ar fi la fel de interesant :)) A dat acum cateva luni un interviu in care zicea ca in 1992 avea deja 400 de milioane de dolari in cont. Cand a fost intrebat cum a facut atatia bani in 2 ani, a zis: "Pai lumea aducea tigari in portbagajul unei Dacii, eu aveam cate doua tiruri in fiecare vama". Daca ati vazut primul episod, o sa intelegeti comparatia.

Eddy DoubleD
1st September 2015, 18:24
Daca Escobar moare la finalul sezonului, n-are cum sa se faca un sezon 2, nu? :))

Cneazul
1st September 2015, 20:41
Si eu m-am gandit la asta, dar am cautat foarte atent vesti despre sezonul 2, fara sa aflu cum se termina serialul. Is multe puncte de cotitura in viata lui Escobar, nu stiu daca s-au dus pana la capat chiar din primul sezon.

Freek
1st September 2015, 22:38
Bai, fu' fain dar... pana mea, vedeti voi mai tarziu.

Pentru 18 luni din viata lui Escobar ne mai dau inca un sezon, asta dupa ce in 10 episoade au acoperit niste ani buni... fuck off! :mda: Bine, ce-i drept, urmeaza niste luni interesante rau :D.

Escobar asta din serial e prazilian al dracu, m-a secat la toate episoadele accentul lui dar joaca foarte bine, chiar imi place. :yes:

Cneazul
2nd September 2015, 15:01
imi place ca au niste faze de faci pe tine de ras. A fost una in primul episod dar imi scapa acum, iar in episodul 2 a fost geniala aia de la inceput cu cainele :))

Eddy DoubleD
2nd September 2015, 15:03
Nu e de gluma. Pot sa omoare oameni cati vor, dar sa omori un caine si o pisica in acelasi episod? Wtf? :groggy:

Johnny D
2nd September 2015, 15:10
Cum sa omoare un caine!?:o:
Si chiar ma intrebam daca are rost sa ma uit la serial! Penibil!:no:

Eddy DoubleD
2nd September 2015, 15:24
Nu te uita, ca nu e de tine. Asta e un serial bun (sau macar un sezon bun).

Cneazul
2nd September 2015, 16:08
Vine PETA si anuleaza serialul :(
Pisica sa zicem ca o fost nevinovata, dar cainele nu o fost de treaba...

Eddy DoubleD
2nd September 2015, 16:42
Vine PETA si anuleaza serialul :(
Pisica sa zicem ca o fost nevinovata, dar cainele nu o fost de treaba...

Eh, pentru accentul dramatic a fost buna scena. Cu pisica nu stiu care e treaba, ca asta a fost in finalul episodului 2. :))

Sunt alte filme cu violenta vis-a-vis de animale mult mai pregnanta. "Amores perros" imi vine primul in minte:ok:

Anyway, sper ca detaliile despre afacerile lui Escobar sunt cat de cat reale. E incredibil cata marfa putea sa ruleze fara probleme. Walter White e mic copil :)) Doar Gustavo Fring ce s-ar putea compara cu el.

Cristy RVD
2nd September 2015, 16:50
L-am downloadat si eu, sper sa-mi placa.

Cneazul
2nd September 2015, 17:10
Foarte, foarte bun episdoul 3!

Cneazul
2nd September 2015, 17:54
Au ce au astia cu animalele. Dupa caini si pisici, acum s-au luat si de pasari: "Stay in the fucking tree"! Era tare daca tragea cu pusca dupa ele :))

Cneazul
2nd September 2015, 19:50
Tocmai ce am terminat episodul 5. Mie imi place accentul tipului ce il interpreteaza pe Escobar. Face un rol ff bun, sper sa primeasca o nominalizare la Emmy sau Golden Globes, atat el cat si actorul care l-a interpretat pe Wilson Fisk in Daredevil. Chiar fac o treaba f buna cu castingul cei de la Netflix.

Freek
2nd September 2015, 23:08
Mi-a placut traba aia cu "magical realism". L-am vazut cu prietena, stia asa in mare de Escobar si pe parcursul serialului avea senzatia ca fabuleaza astia dar la cate o pauza de tigare ii mai confirmam cu wikipedia ca doar nu ma apucam sa ii arat documentare. Too strange to believe :yes:

p.s. terminati si voi mai repede serialul ca-s curios ce parere aveti :D.

Eddy DoubleD
2nd September 2015, 23:22
Unii dintre noi mai si muncesc :rolleyes:

Freek
2nd September 2015, 23:29
Let me guess. Si in week-end iesiti din casa. Ratatilor! :mda:

Eddy DoubleD
2nd September 2015, 23:38
Let me guess. Si in week-end iesiti din casa. Ratatilor! :mda:

Cine a zis ca am weekend-ul liber? :happy De abia pot sa ma mentin la zi cu serialele curente.

Cneazul
2nd September 2015, 23:38
Tocmai ce am terminat episodul 7. Am bagat intens azi. E genial serialul.
Din pacate insa au murit zeci de mii de oameni pt ca s-au facut o multime de greseli de ambele parti. E o lectie trista din istorie. Uneori stau si ma intreb unde ar fi fost Columbia daca chiar ajungea asta presedinte. Pe de o parte era un fel de dictatura, daca nu faceai ce zicea el te-ar fi lichidat, dar pe de alta parte asta chiar voia sa faca lucruri bune(cel putin la inceput). Chiar e o faza tare in episodul 2 sau 3 cand se spune ca a facut o multime de promisiuni, la fel ca orice politician, insa diferenta dintre Escobar si restul e ca asta chiar avea bani si vointa sa le indeplineasca. Normal ca nu poti sa pui un traficant de droguri si un criminal drept presedinte, insa daca te gandesti mai bine, cu ce sunt mai buni presedintii aia care decid sa invadeze tari pentru bani sau care isi infometeaza po****tia? Ca de obicei, americanii au futut tot si aici :))

Freek
2nd September 2015, 23:51
Ca spuneai Cneazule ca iti aduce aminte de SOV, eu in asta l-am vazut pe Becali.

Cine a zis ca am weekend-ul liber? :happy De abia pot sa ma mentin la zi cu serialele curente.

Alegi tu sa muncesti sau te chinuie bestiile? spune-le ca weekendu' e sfant!

Cneazul
3rd September 2015, 00:01
Eh, ce sa faci si cu Gigi? Macar SOV a cumparat toata tara, avea toti vamesii si politicienii in buzunar prin anii 90. Gigi a prostit niste oameni din armata si si-a facut avere. Dar sa revenim.
Tocmai ce am terminat episodul 8. Dupa ce am fost impresionat de primul episod si cunoscand in mare parte povestea lui Escobar, speram ca sezonul sa se termine aici, pentru a mai face inca un sezon. Mai am insa doua episoade, sa vedem totusi pana unde merg cu povestea. Mai sunt cateva puncte de cotitura unde ar putea incheia primul sezon si sa ramana suficienta actiune pentru alte sezoane, sa vedem insa ce vor face in astea doua episoade.

Freek
3rd September 2015, 00:04
Pardon, n-am specificat. Modul cum a intrat el in politica, cum se facea placut si la fel de in plus pe scena politica.

Eddy DoubleD
3rd September 2015, 00:10
Alegi tu sa muncesti sau te chinuie bestiile? spune-le ca weekendu' e sfant!

Varianta 3: trebuie.

Cneazul
3rd September 2015, 00:26
Pardon, n-am specificat. Modul cum a intrat el in politica, cum se facea placut si la fel de in plus pe scena politica.

Asta asa e! :))


Au ce au astia cu animalele. Dupa caini si pisici, acum s-au luat si de pasari: "Stay in the fucking tree"! Era tare daca tragea cu pusca dupa ele :))

And they finally did it! :happy

Nadalfan
3rd September 2015, 15:45
Am vazut si eu primele 3 episoade.E bun de tot.Brazilianu' asta de-l joaca pe Escober e bun de tot.S-ar putea sa se aleaga cu ceva nominalizari.

Cneazul
3rd September 2015, 16:07
Urasc serialele astea la care apar toate episoadele dintr-un foc. Tocmai ce bag ultimul episod... Te uiti ca prostu` la tot in doua zile, apoi freci menta.

Cneazul
3rd September 2015, 19:18
Am terminat sezonul. E bine ca au lasat loc si pentru un sezon 2. Intr-adevar, primul sezon a prins cam 15 ani din viata lui, iar acum au mai ramas cam 18 luni, dar nu aveau de unde sa stie daca va avea succes sau nu. Eu zic ca merita felicitati producatorii pentru ca au dat dovada de cojones si au lasat loc pentru noi sezoane.

Cneazul
3rd September 2015, 19:40
Cred ca o sa incep sa ma uit la asta acum :))
https://en.wikipedia.org/wiki/Escobar,_el_Patr%C3%B3n_del_Mal

Eddy DoubleD
3rd September 2015, 19:51
Sa fim seriosi :))

Narcos a fost evident reinnoit pentru sezonul 2:) La cat buzz a creeat...

Cristy RVD
3rd September 2015, 20:06
Bai, sunteti culmea cu ritmul asta de vazut seriale. Eu nici nu am apucal sa deschid primul episod :(

Johnny D
3rd September 2015, 20:10
D-apai eu care ma uit si la anime-uri, si sunt chiar mai tari! Serialul asta nu ma prea tenteaza, cred ca e relativ previzibil, s-au dat pe motivul asta mii de filme, dar probabil are ceva original de contribuit, altfel n-ar fi atat de vizionat.

Freek
3rd September 2015, 20:20
Despre urmatorul sezon sau sezoane

Din ce citisem pe Reddit parca, am inteles ca ca e posibil sa faca si un sezon 2 (ma rog, nu mai e cazul) sau 3 cu Cali Cartel sau cu alti traficanti, bineinteles dupa ce termina cu Escobar... Banuiesc ca si de asta au ales un nume generic gen "Narcos" si nu "Escobar" sau "Pablito" :D


Mie mi-a placut si ca e in spaniola, daca vorbeau engleza cu accent de mexican cred ca mucificau grav serialul.

Cneazul
3rd September 2015, 21:50
Pai pot continua pana in ziua de azi, ca inca mai sunt traficanti. Referitor la spaniola, a fost decizia perfecta. Nu stiam ca se poate injura asa frumos in spaniola :D

Freek
3rd September 2015, 22:10
Sezonul 18 - Joaquin "El Chapo" Guzman. Sper sa nu totusi :)

Cneazul
3rd September 2015, 22:13
O sa se faca si despre el destule dupa ce moare, dar acum nimeni nu are curajul, ca daca nu ii convine, ii omoara pe producatori :))

El Pistolero
3rd September 2015, 22:24
Am vazut o gramada de documentare despre Escobar, dar asteptam demult un serial. N-are cum sa fie rau. De-abia astept sa ii dau play cand am ceva timp liber. :ok:

Cristy RVD
6th September 2015, 19:16
Am vazut primele 4 episoade.

Speram, totusi, sa nu-l omoare pe Ivan

E bun si ai ce invata din el.

Xaviesta
7th September 2015, 00:57
Acum il iau si eu. Pare interesant.

Eddy DoubleD
7th September 2015, 03:50
L-am terminat si eu. Clar above average. Actorul ce-l joaca pe Escobar e the MVP. Mi-a placut in special in scena din episodul 9:ok:

Cneazul
10th September 2015, 14:49
http://www.theladbible.com/articles/pablo-escobar-s-son-reveals-what-it-was-really-like-to-grow-up-with-the-world-s-most-notorious-drug-dealer
A ars un milion de dolari doar sa ii tina cald fiicei sale. Asta inseamna sa fii mafiot, nu ce face Giovanni Becali :)))

Eddy DoubleD
10th September 2015, 15:09
Escobar nu pare ca a fost genul normal de anti-erou. Omul chiar era inteligent.

Freek
10th September 2015, 16:41
La omeni de genul asta nu prea putem sa-i acuzam sunt prosti, parerea mea. Daca se nastea intr-o zona buna, intr-o familie buna coroborat si cu niste studii si putina sansa, exista posibilitatea sa ajunga CEO la nu stiu ce companie :D.

Eddy DoubleD
10th September 2015, 17:05
La omeni de genul asta nu prea putem sa-i acuzam sunt prosti, parerea mea. Daca se nastea intr-o zona buna, intr-o familie buna coroborat si cu niste studii si putina sansa, exista posibilitatea sa ajunga CEO la nu stiu ce companie :D.

Pai e vreo diferenta reala intre Escobar si un CEO al unei companii care vinde cafea, tigari, alcool, smartphones, etc? :)) E doar partea in care celelalte mentionate sunt etichetate legale, iar ce a facut el nu. E practic o problema de nuanta.

Sir. Eko
10th September 2015, 17:18
Eu ma bag incet pe el...ca daca le vad pe toate 10 odata nu stiu ce fac dupa.
Sunt la ep 2. Serialu ii bun.

Freek
10th September 2015, 17:20
Nu e da macar nu primesti un glont in ureche:D

Xaviesta
10th September 2015, 17:25
L-am terminat ieri. Damn, chiar e bun :ok:

Cristy RVD
10th September 2015, 17:27
sezonul 2 e confirmat?

Freek
10th September 2015, 17:28
Dap.

Cristy RVD
10th September 2015, 19:05
Misto :)

Freek
22nd July 2016, 09:23
Mno, sa vina septembrie mai repede.
nkOKkS7mKfY

Eddy DoubleD
22nd August 2016, 17:50
2 septembrie...inca Putin

Eddy DoubleD
3rd September 2016, 05:29
Rupe sezonul 2 :ok:

Eddy DoubleD
3rd September 2016, 05:46
Si Murrillo e boss.

Cristy RVD
4th September 2016, 00:12
Am bagat si eu primele trei episoade. Cred ca in noaptea asta e gata :D

Eddy DoubleD
4th September 2016, 17:47
Done. Bun:ok:

Se pare ca sezonul urmator va fi despre cum Oberyn o sa se puna pe aia din Cali:ok:

Xaviesta
7th September 2016, 20:25
L-am terminat si eu in mai putin de 24h. :)) genial sezon. Serialul e epic shit, lejer top 5 pt mine.

Cristy RVD
7th September 2016, 21:10
L-am terminat si eu.

Mi-a placut Limon :D

Clau7_D
7th September 2016, 22:38
Meserias serialul :yes: Am vazut primul sezon intr-o zi iar cel de-al doilea in 2 zile :D "60 mil. per day...fucking more than General Motors" :o: ai de plm :))
Foarte bine ca au lasat loc si pentru sezonul 3, trebuie facut neaparat :)

Eddy DoubleD
8th September 2016, 00:16
Nu stiu daca neaparat. Escobar a fost sarea si piperul imo. Atat ca personaj, cat si ca prestatia actorului. Dar vor face. Vaca trebuie mulsa :)

Xaviesta
8th September 2016, 03:02
Sezoanele 3 si 4 au fost confirmate :) si da, Wagner ala l-a jucat genial pe Pablito.

Eddy DoubleD
8th September 2016, 03:20
Ah, deci deja au muls vaca :)) Eh, acum, daca vor ei sa mai faca doua sezoane, o sa ma uit, ce naiba, n-am de ales :))

Hopshio
10th September 2016, 00:02
incep si eu daca ziceti ca e bun

Hopshio
10th September 2016, 00:45
e atat de bun? :)) is 20 de minute din primul episod si imi vine sa il inchid :))

Eddy DoubleD
10th September 2016, 01:55
Faci misto? Nu poti sa spui nimic dupa 20 de minute. Baga cateva episoade.

Lucian86
10th September 2016, 21:33
Sezonul doi e foarte bun întradevăr.

Johnny D
12th September 2016, 08:12
e atat de bun? :)) is 20 de minute din primul episod si imi vine sa il inchid :))

:)) Nu e corect! Eu am rezistat la The Wire 40 de minute dar trebuie sa recunosc ca vreo 2-3 am fentat, am atipit! :))
Am auzit si eu lucruri foarte bune despre serialu asta, poate o sa-l incerc, vedem. Dau skip peste primul episod daca zici ca e asa bun!:happy

El Pistolero
17th September 2016, 17:41
Foarte bun si sezonul 2. In mare parte au pastrat toate faptele reale care s-au intamplat. :ok: Moura genial. :)
Una dintre fapte care nu s-a intamplat in realitate e caacea reportera, Valeria cum era in film, nu a murit. Cica ea traieste bine mersi in SUA, chiar colaborand cu cei de la DEA.

Bun, e clar cam ce urmeaza in sezonul urmator. De-abia astept. :D

Clau7_D
15th July 2017, 12:23
Sezonul 3 in 1 septembrie :yes: :cool:

El Pistolero
15th July 2017, 17:05
Daaaa, am văzut si eu. De-abia astept!

Eddy DoubleD
15th July 2017, 17:29
Nu o sa mai fie asa interesant fara Escobar.

Clau7_D
16th July 2017, 13:28
Clar dar cred ca sezonul asta o sa mearga mai mult din entuziasm. Sa vedem, au facut treaba excelenta pana acum, poate ne surprind cu ceva bun in continuare

Lucian86
7th September 2017, 11:27
Am terminat sezonul 3.
Excelent in opinia mea. Niste scene de actiune de te lasa fara respir. Nu stiu, poate ca nu aveam mari asteptari de la sezonul asta de l-am apreciat atat de mult.

Nadalfan
13th September 2017, 12:40
Am terminat sezonul 3.
Excelent in opinia mea. Niste scene de actiune de te lasa fara respir. Nu stiu, poate ca nu aveam mari asteptari de la sezonul asta de l-am apreciat atat de mult.

A fost bun sezonul. Actiunea a fost ok, Maria Salazar aia e misto rau...Mie mi-a placut :))

Scenele din noaptea de salsa si din momentul in care il gasisera pe Miguel in apartamentul ala cand s-a ascuns el dupa perete au fost excelente.

Xaviesta
14th September 2017, 16:00
Sezonul 4 cu El Chapo?:D

Eddy DoubleD
14th September 2017, 16:16
Sa-mi bab pl, mesajul tau chiar daca e spoiler a aparut in full in bara din dreapta a forumului :)) Fuck Vadim si update-urile lui...

Am vazut primul episod din sezon aseara si a fost misto. Il termin pana duminica poate.

Johnny D
15th September 2017, 07:41
:)) Vadim 1 - Forum 0! :D

Eddy DoubleD
15th September 2017, 15:48
A fost bun sezonul. Actiunea a fost ok, Maria Salazar aia e misto rau...Mie mi-a placut :))

Scenele din noaptea de salsa si din momentul in care il gasisera pe Miguel in apartamentul ala cand s-a ascuns el dupa perete au fost excelente.

Dap, asta au fost cele mai bune scene pana acum (sunt la jumatate).

Eddy DoubleD
15th September 2017, 15:53
Sa-mi bag pl cum e Andrea Londo. De unde au scos-o astia :)) Nu apare in destul scene totusi (nu prea are treaba cu actoria, probabil asta e motivul).

Sfarsitul episodului 1 si scena de police bust din episodul 3 sau 4 au fost super. Foarte tare si scena in care naratorul explica aranjamentul familial a lui Gilberto :happy Sper ca informatiile sunt reale, ca n-am timp sa "fact check" toate serialele.

Lucian86
15th September 2017, 23:15
A fost bun sezonul. Actiunea a fost ok, Maria Salazar aia e misto rau...Mie mi-a placut :))

Scenele din noaptea de salsa si din momentul in care il gasisera pe Miguel in apartamentul ala cand s-a ascuns el dupa perete au fost excelente.


Mi-a placut sotia lui Salcedo (actor suedez cica). Very nice lady

Johnny D
15th September 2017, 23:20
Asa de bun e serialu asta ca discutia de cum va uitati dupa muuieri primeaza? :))

Eddy DoubleD
15th September 2017, 23:26
Mi-a placut sotia lui Salcedo (actor suedez cica). Very nice lady

Si mie, si mie :))

@Johnny, actunea se petrece in America de Sud. Ce au mai bun sud-americanii acolo? :D

Johnny D
15th September 2017, 23:41
Mie-mi plac mai mult "albele" noastre!:P

Eddy DoubleD
16th September 2017, 03:12
Pai si astea sunt albastre? :)) Sunt putin mai bronzate ca au mai mult soare. Cel putin aia de care zice Lucian e destul de "ca laptele" :))

Eddy DoubleD
16th September 2017, 08:24
El Chapo! :yeah: Bring it on! Ar putea fi urmatoarele doua sezoane, nu?

Clau7_D
16th September 2017, 20:08
Gata azi cu sezonul 3, dupa mine la fel de bun ca primele 2 sezoane :yes: ce jungla a fost in tara aia, ai de capul meu :o:

El Pistolero
18th September 2017, 11:35
Am terminat si eu. Super tare si sezonul asta. Incredibil ce putere aveau aia incat controlau efectiv totul.
Ne mutam in Mexic! :yeah:

Eddy DoubleD
18th September 2017, 16:33
Cica un atasat al serialului care facea scouting in Mexic pentru locatii de filmare a noului sezon a fost gasit mort. This shit is serious...

Sevilla86
17th October 2017, 00:11
Socant cata putere aveau narcos in Columbia. Nu cred ca mafia italiana a avut vreodata asemenea putere.

Mai exista o tara pe planeta noastra ca si Columbia a anilor '80 si '90? Si cele mai mari carteluri de droguri din lume care controlau 80% din traficul mondial de cocaina, si FARC, plus tot felul de organizatii paramilitare, politia si guvernul cumparate complet, peste 50 de ani de razboi civil, lovituri de stat, atacuri teroriste si asasinate in continuu? Poate doar Afganistan.

Stii ca ai ajuns rau cand politia ta este armata in toata regula. Nu mai exista politie pe acolo. Numai veste antiglont, masini blindate si mitraliere.

Or fi auzit macar columbienii de gloante de cauciuc, bastoane telescopice si pullane? Nu cred ca au non-letale pe acolo :D

Clau7_D
6th September 2018, 20:40
In 16 noiembrie incepe sezonul 4 pe Netflix :yes:

Sevilla86
7th January 2019, 23:32
Uitasem de el.
Abia am inceput sezonul asta de cateva zile, sunt la episodul 6.

In stilul caracteristic.

Dar mexicanii sunt pussies pe langa columbieni. Cred ca o sa le creasca coaiele abia dupa ce ajunge El Chapo la putere. Deocamdata sunt domnisoare.

Capitanu.Burcea
30th May 2019, 23:39
Mă uimejte cât de zlab a fost primul episod. Una la mână, are prea multă vorbaraie din voice-over. Practic, povestea e reglata din 5 in 5 minute de povestitor, camera, personajele sunt pielea pulii. Două la labă, insertiile foto & audio care induc senzatia de documentar, practic o dramatizare mai cu talent, așa. 3 e zarul tatuat pe orice traficant, 4 ca vin gaborii să salte Escobarul.

Merci, nu, momentan jet.

Clau7_D
31st May 2019, 09:38
Deci tu zici jet la Narcos dupa un singur episod dar totusi ti-a placut / iti place Game of Thrones? :o:

Capitanu.Burcea
31st May 2019, 16:42
Pai, este sau nu asa episodul 1? :))

Hai sa fim seriosi, Narcos vezi ca sa ai subiect de discutie cu colegii de serviciu. E mai mult decat un trend necesar :D

Clau7_D
31st May 2019, 18:15
Fugi bre de aici ca ăștia ai mei de la birou sunt toți doar cu GoT, ma minunam când ii auzeam ca se trezesc lunea la 4 ca să vadă episodul :)) Recunosc ca m-am uitat și eu la serial dar dacă îți trimit o poză cu "motivul" pentru care m-am uitat te conving imediat ca am fost obligat :D
Narcos e pe forță, pe detalii, fără romantisme și telenovele. Continua cu episoadele și mai povestim după :D

Johnny D
3rd June 2019, 12:17
GoT > Narcos.:cool:


Capitane, l-ai inceput?:D

Johnny D
3rd June 2019, 17:28
Lasati prostiile, ultimul episod din Chernobyl apare maine dimineata piratat, episodu 5! Si IMDB zvoneste ca ar avea ca nota un perfect 10, daca primele 4 au fost intre 9.5 si 9.8! Abia astept!:ok:

Mersi Clau ca ai postat de serialu asta realizat dupa detaliile cunoscute din realitate, si umplut superb golurile (conectat punctele lipsa)! Exceptional!:ok: