PDA

View Full Version : Rick and Morty



Eddy DoubleD
23rd August 2015, 17:59
Created by Dan Harmon. And this says it all...

E misto :ok:

Freek
24th August 2015, 09:22
Rupe. :yes: Wubalubadubdub!

Eddy DoubleD
9th September 2015, 03:37
I find this very funny :lol:

https://scontent-ord1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/12002785_10153353471049998_2638095912157199271_n.p ng?oh=3d4e5a1323d012fdfdbf53f46450cc19&oe=56AA18FD

Si o lista cu toate universurile :))
http://www.vulture.com/2015/09/rick-and-morty-universe-comprehensive-list.html?mid=facebook_nymag

Eddy DoubleD
22nd September 2015, 03:32
Sick episode :happy

Freek
24th September 2015, 23:20
Esti la zi cu el? if so, ai vreun episod favorit?

Eddy DoubleD
24th September 2015, 23:38
Da, toate :))

Freek
24th September 2015, 23:46
La mine ep. ala cu meeseeks si ala cu mr. Poopyhole :D si ala cu.... dap, toate, ce sa mai. :D

Johnny tata, uita-te si la asta un episod doua ca sunt curios cat de praf ti se pare si asta. :)

Eddy DoubleD
25th September 2015, 00:37
La mine ep. ala cu meeseeks si ala cu mr. Poopyhole :D si ala cu.... dap, toate, ce sa mai. :D

Da, cel putin ala cu Poopyhole a fost foarte complex pentru un serial de animatie:ok:

Asta trebuie sa fie una din cele mai bune replici :happy


Jerry: “I wish that shotgun was my penis.”
Beth: “If it was, you could call me Ernest Hemingway.”

Smart dick jokes. That's some new level shit:ok:

And this:happy

http://i.imgur.com/9uvX3SH.gif

Man, I need to watch them all again :))

Eddy DoubleD
6th October 2015, 03:00
Season finale :plans: Mult prea scurte sezoanele.

A fost epic episodul.

Jerry e foarte underrated :)) -> https://uproxx.files.wordpress.com/2015/10/rick-morty-dammit-jerry.gif?w=650

Rick a fost epic:yeah: -> https://uproxx.files.wordpress.com/2015/10/rick-morty-speech2.gif?w=650

Si totul s-a incheiat pe Nine Inch Nails "Hurt" :yeah:

Eddy DoubleD
5th January 2016, 03:28
Am revazut toate episoadele acum o saptamana; maraton de cateva ore. E arta pura aici:ok: E cea mai buna animatie (serial sau film) de departe. Fara rival.:ok:

Eddy DoubleD
29th August 2016, 05:07
Sezonul 3 o sa aiba 14 episoade:ok: Probabil va incepe la inceputul lui 2017. Zic aici ca au sters un intreg episod doar pt ca nu le-a placut. Asta da sacrificiu si perfectionism:ok:

http://www.inquisitr.com/3452239/rick-and-morty-season-3-release-date-spoilers-adult-swim-series-return-with-14-episodes/

phife
1st November 2016, 17:19
I looooooove this shit

Eddy DoubleD
9th November 2016, 15:55
Am auzit zvonuri ca sezonul nou o sa apara anul asta, probabil decembrie. Get hype!

Eddy DoubleD
26th January 2017, 01:15
Dude, there were after credits scenes. AFTER CREDITS SCENES! Si nu le-am vazut.

o55TyK9eGx4

ejYrp5xGesU

Inca asteptam sezonul 3. Harmon spune ca e vina lor http://www.slashfilm.com/dan-harmon-explains-the-wait-for-rick-and-morty-season-3/

Eddy DoubleD
2nd April 2017, 22:02
Producatorii Rick and Morty sunt cei mai mari troli din lume! Ieri au anuntat ca difuzeaza episodul 1 din sezonul 3 ca toata lumea sa creada ca e o farsa. Numai ca...................chiar au lansat premiera sezonului 3 :)) Motherfuckers!!

Anyway, episodul aici, daca nu il dau astia jos:

064JuSdj7ko

Genial:ok: Restul sezonului va fi lansat in vara se pare.

Eddy DoubleD
2nd April 2017, 22:15
Now i'm gonna go take a shit...

Sevilla86
4th April 2017, 19:52
L-am inceput si eu dupa ce am vazut thread-ul si are momente geniale.
Am vazut doar 6 episoade, dar la cat este de scurt o sa-l termin destul de repede.

Sevilla86
22nd April 2017, 23:11
Rick and Morty surprised and delighted fans on April Fools’ Day by releasing the first episode of season 3, ‘The Rickshank Rickdemption’, out of nowhere.

Episode 1 was released by Adult Swim after a fan simply asked for it on Twitter.

“Happy now mother FUCKA,” Harmon joked in response.

http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/news/rick-and-morty-season-3-release-date-episode-2-adult-swim-how-to-watch-online-new-next-twitter-dan-a7663801.html

:))

Eddy DoubleD
30th June 2017, 16:26
In sfarsit! Restul sezonului vine pe 30 iulie, ce plm :)) Atata asteptare...

Sevilla86
29th July 2017, 13:49
Inca o zi... come on!!! Nu mai am rabdare.

Desi, probabil, apare seara pe la americani si noi il vedem abia luni...

phife
30th July 2017, 00:13
Bag pl daca ii da drumu maine luni imi bag pl in munca

Johnny D
30th July 2017, 15:36
Ce mai? E bun serialu asta de ceva sa-nteleg?:thinkso:

Sevilla86
30th July 2017, 16:40
Inca nu s-a inventat adjectivul care sa-i faca dreptate si sa exprime pe deplin calitatea sa.

Johnny D
30th July 2017, 16:52
De bun sa-nteleg, nu de naspa! Nu?:))
Ia fa un top 5 rapid al serialelor tale preferate sa vaz unde-l plasezi, ia-ti dau al meu ca ghid, nu tre sa dai note neaparat.

1. Boston Legal 10/10
2. Game of Thrones 9.5/10
3. Better Call Saul 9.5/10
4. The Big Bang Theory 9/10
5. Breaking Bad 9/10

:)

Sevilla86
30th July 2017, 16:57
Il fac acum rapid, dar sigur o sa uit cate un titlu ceva...

1. Game of Thrones
2. Seinfeld
3. Rick and Morty
4. Breaking Bad
5. The Sopranos

Johnny D
30th July 2017, 17:00
Da, si eu as fi fost tentat sa bag acolo House, l-am vazut de 2 ori toate 9 sezoanele, e de 9/10. Sau chiar House of Cards desi a cam scazut in ultimul sezon si parca nu mai e de 9/10. Seinfeld la fel, 9/10 ar merita un loc in top 5 poate. Dar mie-mi plac personajele din TBBT mai mult, chiar daca umorul nu e mereu world class. Sheldon e zeu, pana si moaca lui inspira viata, vrei sa traiesti numa cand il vezi.:))



Hai ca-l scot si eu, nici nu stiam ca e animat.:))



Pai ce-ai facut ma nene ma, se uita Phife/Reivan/The God of Animation Is For Stupid Children la asa ceva si-i si place!? WTF!?:o::rolleyes:

phife
30th July 2017, 18:18
animeurile nu-mi plac. pentru ca sunt pentru fetishisti ciudati cu impresii.
rick si morty e ok. iese tot sezonu intr-o zi sau..?

Sevilla86
30th July 2017, 18:26
Nu a iesit niciodata tot sezonul intr-o zi. E pe Adult Swim nu Netflix.

http://mywatchseries.to/serie/rick_and_morty

Fiecare episod a avut data lui de difuzare.

phife
30th July 2017, 18:28
am avut impresia ca e scos de netflix. bag pl..

Eddy DoubleD
31st July 2017, 07:08
The perks of living in US. Episodul a fost difuzat live pe siteul adult swim :D And it was awesome:yeah:

Sevilla86
31st July 2017, 08:29
Nu stiam daca sa mai uit mai intai la R&M sau la GoT... hai ca ma uit mai intai la R&M ca-i mai scurt :D

Johnny D
31st July 2017, 09:09
Eu doar dupa masa GoT cand ma intorc de la serviciu, din R&M am vazut ieri 9 episoade rapid. E un fel de combinatie intre Dexter (seria animata), Back to The Future, Dr. Who si Family Guy, destul de tare serialul asta. :) Nici nu ma bag dincolo sa vad ce spoilere a mai facut Eddy, el mereu ma tine in ziua de lucru cu spoileru la mana toata ziua.:))

Johnny D
7th August 2017, 07:25
animeurile nu-mi plac. pentru ca sunt pentru fetishisti ciudati cu impresii.
rick si morty e ok. iese tot sezonu intr-o zi sau..?

Uita-te la Claymore, si nu-ti fa impresii inainte. Alea se numesc preconceptii si sunt utile doar daca esti fan paranoia.
Incearca si tu ceva nou, ca nu esti Hingherul sa crezi ca te transformi automat in gay pe baza optica. Sau poate esti.

Sevilla86
7th August 2017, 11:36
Bre, nu-i recomanda Claymore. Uita-te si tu la ce-i place omului si recomanda-i in concordanta cu asta. Anime-ul meu preferat ar fi Death Note, dar nu cred ca i-ar placea.

phife, daca vrei sa-ti schimbi parerea despre anime uita-te la Psycho-Pass. Anime-urile abordeaza si teme serioase.

Matrix are la baza Ghost in the Shell. James Cameron: "The first truly adult animation film to reach a level of literary and visual excellence." Exemple sunt multe. Japonezii au dus anime-ul la rang de arta.

Johnny D
9th August 2017, 01:01
Eh Psycho-Pass e mediocru, mai tare-i recomand Attack on Titan. ;)
Asta-mi reaminteste ca sezonu nou tre ca e gata la ora asta, tre sa-l scot rapid.:D
I-am recomandat Claymore deoarece e intre cele 4 anime-uri preferate ale mele si singurul de care n-am auzit niciodata sa nu-i placa cuiva, fan anime or otherwise. Revian ar fi primu, ar fi totusi o noutate.:) Asta si faptul ca l-am vazut de vreo 12 ori, doar T2 l-am vazut de mai multe, de vreo 30-40 cred. Dar am scuza ca aveam caseta video si p-atunci nu era televiziune sau internet.:P Dar si azi ma mai uit la el, ca-l am pe telefon.:)) Sa n-am noroc filmu ala pt mine e incredibil, il stiu pe de rost dar tot e interesant sa-l revad oricand.:)) Best SF ever.

Eddy DoubleD
9th August 2017, 03:43
Bah, pangariti threadul cu nimicurile voastre :(

phife
9th August 2017, 08:25
Bre, nu-i recomanda Claymore. Uita-te si tu la ce-i place omului si recomanda-i in concordanta cu asta. Anime-ul meu preferat ar fi Death Note, dar nu cred ca i-ar placea.

phife, daca vrei sa-ti schimbi parerea despre anime uita-te la Psycho-Pass. Anime-urile abordeaza si teme serioase.

Matrix are la baza Ghost in the Shell. James Cameron: "The first truly adult animation film to reach a level of literary and visual excellence." Exemple sunt multe. Japonezii au dus anime-ul la rang de arta.

Am vazut death note da' e mai blockbuster asa, e facut sa placa si alora care nu consuma anime.
Pickle.

Johnny D
9th August 2017, 13:34
Bah, pangariti threadul cu nimicurile voastre :(

Daca te-ai uitat la DB si nu te-ai uitat la Claymore esti un nimic. La fel se poate spune si despre DN, sunt niste nimicuri comparativ cu Claymore.

Sevilla86
9th August 2017, 18:16
Clqaymore este un anime foarte bun, iar episodul 8 este incredibil de socant.

Nu stiu de ce ar fi Death Note un anime "facut sa placa si alora care nu consuma anime". Death Note nu este exceptia de la regula, sunt multe animeuri exceptionale. Psycho-Pass, Fullmetal Alchemist, Ghost in the Shell, Btooom!, Magi, Sword Art Online, No Game No Life, Shingeki no Kyojin, Youjo Senki (poate cel mai bun anime al anului!!!), etc.


Cat despre Rick and Morty, doar primul episod mi-a placut cu adevarat pana acum din sezonul asta... mediocritatea sezonului de pana acum se reflecta si in comentariile cu privire la ultimele doua episoade, comentarii care lipsesc cu desavarsire...

Eddy DoubleD
10th August 2017, 05:12
Am un coleg de laborator care se uita, asa ca mie imi arde mai putin de discutii. Dar daca insisti:))

Pe cand epiosdul 1 din Aprilie a fost clasic, episoadele 2 si 3 sunt mult mai asezate si mai focusate pe psihologic. De fapt vor doar sa evidentieze componenta psihologica a unei animatii care la prima vedere cel putin pare puerila. Tematicile episoadelor nu au fost alese la intamplare: Mad Max si typical action movie sunt doua teme care exprima exact ironia unui tablou in actiunea e haotica, dar personajele traiesc dramele lor personale in cadrul asta aparent neimportant. Plotul episodului nu e atractia, insa problemele cu care se confrunta personajele in contextul celor intamplate in finalul sezonului trecut + episodul 1, care s-a incheiat cu divortul dintre Beth and Jerry. Summer pretinde ca totul e ok in timp ce se pierde in haosul universului Mad Max unde face niste alegeri chestionabile, Morty e dezorientat si acumuleaza frustrarea inauntru (si si-o exprima prin alter ego-ul mainii lui in luptele in cusca), Beth pretinda ca e puternica si neafectata de nimic doar ca sa para ca e la fel ca Rick pentru ca practic asta ceea ce a vrut mereu, iar intr-un final Rick e acelasi personaj care desi e cea mai inteligenta entitate din univers, inca nu reuseste sa dezvolte atributele inteligentei emotionale si sa relationeze intr-un mod direct si onest cu familia lui. Practic toate personajele evita o cofruntare cu situatia in care sunt si incearca sa gaseasca cai de scapare (de unde Rick se transforma intr-un castravete, ceea ce e in sine dus la ridicol si amuzant:)) ). In ultimul episod, discutia din cabinetul psihologului si conversatia din elicopter dintre Rick si Jaguar au fost on point.

phife
10th August 2017, 08:10
Mie imi place sezonu. Are un aer de bojack horseman.

phife
10th August 2017, 08:25
Meh, eddy ii oferi serialului nuante prea evidente, nu ca nu ai avea dreptate.
Asta valseaza asa prin teme in sensu in care nu s-a asezat pe una pana acum, de asta a pribs si bine la tot publicul pt ca o mare parte din fanbase e retardata, ma rog, compusa din oameni idioti.
Acum mie tema mi se pare o interpretare draguta in contexte a familiei americane ( yup, once again) doar ca dintr-o perspectiva externa (third person - rick) la fel ca in midnight cowboy.
Familia e aia clasica, mama+tata mid class, neinzestrati cu vreo inteligenta, copiii sunt imbecili si ei. Problemele mid classului american de suburbie - neintelegeri generate de dq stie ce, senzatia de instrainare intre parinti, neatingerea potentialului, blazarea, incapacitatea de asumare a deciziilor si consecintelor, banii care nu prea ajung si lantul de consecinte ale faptelor astora. Ca in america anilor 80.
E undeva mai presus de o drama de familie, e o radiografie de familie proiectata pe multe exemple in societate.
Apropo de faza cu bojack+ infidelity doubts - mama e doctor de cai.

Johnny D
10th August 2017, 08:45
Clqaymore este un anime foarte bun, iar episodul 8 este incredibil de socant.

Nu stiu de ce ar fi Death Note un anime "facut sa placa si alora care nu consuma anime". Death Note nu este exceptia de la regula, sunt multe animeuri exceptionale. Psycho-Pass, Fullmetal Alchemist, Ghost in the Shell, Btooom!, Magi, Sword Art Online, No Game No Life, Shingeki no Kyojin, Youjo Senki (poate cel mai bun anime al anului!!!), etc.

Rurouni Kenshin (cel mai realistic sword fight intr-un anime si-o drama excelenta) 10/10, Claymore 10/10 (cel mai beton drama + fantasy ever), Little Princess Sara (Shôkôjo Sera - cea mai tare drama) 10/10, Captain Tsubasa 10/10 (cel mai tare anime sportiv - fotbal), Bleach (Sereitei attack si Espada arc sunt de 11/10, chiar daca restu e cam de 7.5/10) 9.5/10, Fairy Tail (doar superb) 9/10, Naruto/Naruto Shippuden (best char ever for an anime - Uchiha Itachi, and one of the best Sabaku no Gaara {Gaara of the Desert}) 9/10, One Piece (lung ca dracu, are cred ca deja vreo 800 de episoade dar are momente magice, si nu putine) 9/10, Versaille no Bara (La Rose Des Versailles - drama superba si istoric corecta ca evenimente despre revolutia franceza ce se finalizeaza cu decapitarea Mariei Antoineta fosta printesa a Austriei si regina a Frantei) 9/10, Hajime no Ippo/Hajime no Ippo Rising (bestial anime de sport - box - lupta dintre campionul lumii, americanul Hawk si campionul Japoniei Takamura e fabuloasa/epica. Americanu si-a bagat limba in gura unei fete nipone in fata lu Takamura cand a ajuns in Japonia si apoi a spus ca niponele sunt niste femei usoare dintr-un popor umil si mic, ce abia asteapta sa prinda un campion adevarat sa-l duca-n pat, il enerveaza la culme pe campionul japonez treaba asta. Lupta in ring e bestiala, iti pica pwla jos, poti s-o vezi pe youtube) 9/10, Attack on Titan (fantasy - drama) 9/10, Berserk (fantasty - gore) 9/10, FMA Brotherhood 8.5/10, Ghost in The Shell 8.5/10, Nana 8.5/10 (l-am tot amanat ca parea anime de muheres, dar merita, e bun, nu neaparat dramatic cat complex si extrem de real), Yu Yu Hacusho (de unde s-a inspirat DB) 8/10, Gate 8/10, Steins;Gate 8/10, Hunter x Hunter 8/10, Inuyasha 8/10, Trigun 8/10, Monster 8/10, Kaleido Star 8/10, Ninja Scroll (coloana sonora de-ti ridica paru pe spate) 8/10, Gundam Seed/Gundam Seed Destiny (best ending ever, how they song it in - very good mecca drama) 8.5/10, Van Helsing 8/10, Blue Gender 8/10, Code Geass 8/10, Log Horizon 8/10, etc.
Log Horizon e de fix acelasi tip ca si Sword Art Online dar e mai bine facut, parerea mea. Asta-mi aminteste ca trebuia sa ma uit la .hack//sign care e considerat anime f bun pe tema asta de prins in jocuri MMORPG. Am vazut si Overlord tot pe tema asta, e bunicel, 7/10.

All in all sunt multe de 8/10 dupa mine, si astea doar din cele care le-am vazut eu si din care-mi amintesc.:)

phife
10th August 2017, 08:48
Ce imi bag eu pl in animeurile voastre, uite din cauza asta nu o sa ma uit.

Johnny D
10th August 2017, 08:51
Din ce cauza?:)) Si la ce n-o sa te uiti? La ce nu te-ai uitat niciodata?:)) Sa nu-mi zici c-ai vrut sa te uiti?:o::rolleyes:
Sunt multe mai tari decat caii astia de p-aici, dar nu e problema ta.:P


Voi astia cu reactii impulsive sunteti prosti rau, eu si Sevilla ti-am facut o lista fiecare asa ca sa stii ce mare e universu anime.
Eu ce ti-am zis e doar sa te uiti la Claymore care e mai tare decat aproape orice. Listele sunt asa doar o comparatie iesita din mintea lu Sevilla si continuata de mine, de fapt eu cu el discutam aici in postul precedent cu lista, nu cu tine.:P


Prin comparatie Bojack Horseman e 8/10 si Rick si Morty 9/10. Sunt curios Sevilla ce note le-ar da.:D
Aaaa, da, ca sa compar cu ceva ce-ai mai vazut Death Note 8/10. Si pt Eddy, Dragon Ball Z 8.5/10.

Sevilla86
10th August 2017, 09:41
Am un coleg de laborator care se uita, asa ca mie imi arde mai putin de discutii. Dar daca insisti:))

Pe cand epiosdul 1 din Aprilie a fost clasic, episoadele 2 si 3 sunt mult mai asezate si mai focusate pe psihologic. De fapt vor doar sa evidentieze componenta psihologica a unei animatii care la prima vedere cel putin pare puerila. Tematicile episoadelor nu au fost alese la intamplare: Mad Max si typical action movie sunt doua teme care exprima exact ironia unui tablou in actiunea e haotica, dar personajele traiesc dramele lor personale in cadrul asta aparent neimportant. Plotul episodului nu e atractia, insa problemele cu care se confrunta personajele in contextul celor intamplate in finalul sezonului trecut + episodul 1, care s-a incheiat cu divortul dintre Beth and Jerry. Summer pretinde ca totul e ok in timp ce se pierde in haosul universului Mad Max unde face niste alegeri chestionabile, Morty e dezorientat si acumuleaza frustrarea inauntru (si si-o exprima prin alter ego-ul mainii lui in luptele in cusca), Beth pretinda ca e puternica si neafectata de nimic doar ca sa para ca e la fel ca Rick pentru ca practic asta ceea ce a vrut mereu, iar intr-un final Rick e acelasi personaj care desi e cea mai inteligenta entitate din univers, inca nu reuseste sa dezvolte atributele inteligentei emotionale si sa relationeze intr-un mod direct si onest cu familia lui. Practic toate personajele evita o cofruntare cu situatia in care sunt si incearca sa gaseasca cai de scapare (de unde Rick se transforma intr-un castravete, ceea ce e in sine dus la ridicol si amuzant:)) ). In ultimul episod, discutia din cabinetul psihologului si conversatia din elicopter dintre Rick si Jaguar au fost on point.

Nu aveam nevoie sa-mi explici episoadele :D

Dupa atata asteptare, nu s-au ridicat la nivelul la care credeam ca vor fi. As fi vrut ceva care sa-mi dea de gandit, ceva mult mai complex, gen episodul cu microuniversul din bateria masinii, Total Rickall cu extraterestrii paraziti sau Meeseeks. Astea trei sunt episoadele mele preferate.

Ultimele doua sunt o continuare banala care povesteste evolutia personajelor. Doar ca o face intr-un cadru gen Mad Max sau cabinetul unui psiholog... well, la dee da...

Johnny D
10th August 2017, 13:59
well, la dee da...

Cosmin Olaroiu n-ar spune niciodata asa ceva!:no:

Eddy DoubleD
10th August 2017, 14:59
Nu aveam nevoie sa-mi explici episoadele :D

Dupa atata asteptare, nu s-au ridicat la nivelul la care credeam ca vor fi. As fi vrut ceva care sa-mi dea de gandit, ceva mult mai complex, gen episodul cu microuniversul din bateria masinii, Total Rickall cu extraterestrii paraziti sau Meeseeks. Astea trei sunt episoadele mele preferate.

Ultimele doua sunt o continuare banala care povesteste evolutia personajelor. Doar ca o face intr-un cadru gen Mad Max sau cabinetul unui psiholog... well, la dee da...

Asta e conflictul abordat acum. Inteleg ca episoadele care iti placeau tie sunt alea care abordau o problema morala unica in fiecare episod. Si mie, insa alea nu aveau legatura intre ele si nu se legau in niciun context. Intentia acum pare sa fie in a lega cateva episoade abordand aceeasi problema, chit ca familia disfunctionala e un topic mai putin interesant imo.

Sevilla86
29th August 2017, 11:44
S-au dus 6 episoade si inca nu am vazut nimic memorabil. Partea cea mai trista e ca au distrus complet caracterul lui Rick. Era sigur pe el, complet lipsit de indoieli si incertitudini, dar acum ia decizii gresite, comportament autodistructiv, are momente in care nu stie ce face sau de ce face ceva... e in antiteza fata de primele doua sezoane.

Sevilla86
13th September 2017, 01:28
In sfarsit un episod mai pe placul meu. Partea cu fabrica de dulciuri mi-a placut cel mai mult.