PDA

View Full Version : Etapa 9: Pandurii Tg Jiu - FC Dinamo 2-2



delaoltenia
22nd August 2015, 14:37
Sambata, 29 august, ora 21.00 .
Discutii doar aici, pe cel mai mare forum de sport din Romania .

delaoltenia
26th August 2015, 09:55
1 covrigel pe coada . :D

Leo
26th August 2015, 13:37
Imi doresc victoria, dar... e bun si egalul.

Clau7_D
26th August 2015, 22:34
Nu cred ca mai scapam si aici...

singuratic83
27th August 2015, 12:25
Egal.

Capitanu.Burcea
28th August 2015, 08:10
I-au dat astia drumul Lihnitului din lesa, e clar c-o sa i se puna pata pe caini :sneaky: Echipa de interes, de troc, de indirecte, sluga fecaliota, care stie si fotbal, FC Lihnitul e mereu o poveste complicata pt noi :D

Un punct pt ambele, care vor da totul abia peste alte cateva zile, in Cupa Ligii :D

Leo
29th August 2015, 21:39
Goooooooooooooooool Dinamo. A inscris Marcelino dupa o recuperare a lui Filip in minutul 34.

delaparis
29th August 2015, 21:44
Dinamo pe primul loc :)

Leo
29th August 2015, 22:00
In prima repriza, dupa un inceput de joc furtunos al oltenilor Dinamo a echilibrat jocul, a reusit sa inscrie si conduce meritat pe tabela.

delaparis
29th August 2015, 22:27
Cerniauskas :headbang:

Johnny D
29th August 2015, 22:40
Cam atat si cu invincibilitatea lu Dinamo!

Bun portar!:))

delaparis
29th August 2015, 22:41
Mda ... ne bat oltenii cu Cerniauskas asta spectator :no:

Bobi Cearton
29th August 2015, 22:41
A marcat Filipeto, nepotul lui Gepeto.:D

Leo
29th August 2015, 22:54
2-2. Exact cum am pronosticat.

Johnny D
29th August 2015, 22:56
Bravo Delaparisule, ati ramas neinvinsi cumva!
Bravo cutzii!/hello


Inevitabilul se amana putin!:P

delaparis
29th August 2015, 22:58
Azi portarul ne-a vandut. :cool:

Calandrinon
29th August 2015, 23:03
ne-a furat ca-n codru sluga scarboasei dar, avand valoare, am reusit sa intoarcem rezultatul.

Clau7_D
29th August 2015, 23:06
Puteam sa castigam lejer meciul, chiar daca arbitrul a tras cu ei...e enervant ca am inceput sa atacam cu adevarat doar dupa ce ne-au condus ei cu 2-1

Bobi Cearton
29th August 2015, 23:11
Arbitrul a dorit cu disperare sa se termine egal.

Calandrinon
29th August 2015, 23:14
da, altfel bateam lejer

Capitanu.Burcea
29th August 2015, 23:30
Circ si determinare maxima la slugile spurcatilor, care sunt in stare sa piarda cu 6-0 si 3-0 la umilitii lui Rosenborg, dar cu noi isi regasesc cheful de a castiga. Sa va tragem la m...jegurilor! :yes: Arbitrul depasit de joc, vreo cativa de la noi la fel. Nu ramanem cu multe dupa meciul asta, doar cu, repet, multa-multa clanta spurcatului de iordanescu jr, lihnitilor, slugilor si papagalilor care comenteaza fotbalul la tocsou. Ramanem greu de ucis in liga 1, spre disperarea mizeriilor! :cool:

LE. Fault in atac la Bizon doar cretinii ignoranti au vazut. Asteptam inscrieri de la pozitia 2 in jos, chiar sub mos basina.

Krys888
30th August 2015, 10:17
Gorjenii sunt iritați de arbitraj, după ce au fost egalați de Dinamo în ultimul minut. Edi Iordănescu: "Eu întotdeauna am vrut să fiu echilibrat, dar acum s-au strâns prea multe. Sper să nu-l suspende pe arbitru, că nu mă ajută cu nimic"

Sa furi 2 puncte cu arbitrul si apoi sa zici ca tu esti victima ... asta inseamna sa fii mafiot :))
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/trei-penalty-uri-neacordate-gafele-lui-lucian-rusandu-din-pandurii-dinamo-2-2-457357.html
http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/live-text/VIDEO+Pandurii+Tg+Jiu+-+Dinamo

Calandrinon
30th August 2015, 15:27
La Gnohere nici vorba de penalty, slugoiul scarbos s-a trantit ca o balega gorjeana ce este.
La interventia lui Ungurusan, penalty clar: mingea se ducea pe poarta iar slugoiul scarbosilor s-a ferit punand mana in calea mingii.
Iar daca aici mai treaca mearga ( se poate invoca ca nu a fost intentie, nu prea tine, dar ma rog ) la interventia asupra lui Palici nu e niciun dubiu. ( ciudat comentariul scarbosului din studio: Fernandez a intervenit la minge, mingea e la el. . Ba boule scarbos, mingea era la el dupa ce l-a cosit pe Palici, in careu !!! )
Verdict: furt pe fata. Scarbosii mari si scarbosii mici si-au facut datoria, adica, au facut ce stiu mai bine: sa fure.

Tyler Durden
30th August 2015, 22:35
Scarbosii mari si scarbosii mici si-au facut datoria, adica, au facut ce stiu mai bine: sa fure.

Asta ca sa bage la capatana si cretinii ignoranti! :D

cimitiru' ghencea
31st August 2015, 09:44
urata echipa ,urati conducatori ...
aceasta echipa condusa ,antrenata si formata din scutieri ,lachei si valeti ai lui don quijote del pipera este cea mai scarboasa adunatura de milogi din liga I. degraba pierzatori cu scoruri de neprezentare ba chiar si de maidan cu stapana lor fcsb , aceste slugi isi aduc aminte ca au totusi valoare atunci cand se ambitioneaza sa bata dinamo ,prin toate mijloacele ...
nesimtirea lor e cu atat mai mare cu cat ,dupa un meci in care rapandulii au fost iertati de doua eliminari si de doua penalty-uri clare ca lumina zilei ,mai au tupeul sa spuna ca arbitrul i-a dezavantajat ...
acest edward iordanescu e un monument de nesimtire crasa , se vede ca e baitul analfabetului cashcheta ,ajuns general al armatei romane pe baza simpatiei publice fata de clubul sportiv al armatei ,defuncta steaua bucuresti ...

Tim
31st August 2015, 09:47
Mai placut decat sa vezi dinamovisti plangandu-se de arbitraj nu e decat sa vezi stelisti plangandu-se de arbitraj ! :D



Nici nu au trecut patru minute si ati uitat de minutul patru!:rolleyes:

Capitanu.Burcea
31st August 2015, 10:06
Una e sa aduci in discutie o problema reala, alta e sa umbli cu pusculita printre randuri, cum faceti voi, ori de cate ori reusiti sa strecurati cate-o Poli in divizie :D

Nu s-a plans nimeni de arbitraj, doar cei care au furat. Asta era ideea.

cimitiru' ghencea
31st August 2015, 10:28
Una e sa aduci in discutie o problema reala, alta e sa umbli cu pusculita printre randuri, cum faceti voi, ori de cate ori reusiti sa strecurati cate-o Poli in divizie :D

Nu s-a plans nimeni de arbitraj, doar cei care au furat. Asta era ideea.

degeaba ...
lui timache nici daca-i faci desen nu pricepe ...
plus ca au ei acolo, in banat ,un regulament care zice clar ca in minutul 4 al unui meci de fotbal nu se poate da penalty ...:D

Tim
31st August 2015, 10:45
degeaba ...
lui timache nici daca-i faci desen nu pricepe ...
plus ca au ei acolo, in banat ,un regulament care zice clar ca in minutul 4 al unui meci de fotbal nu se poate da penalty ...:DDegeaba

lui cimi nici daca ii desenezi nu pricepe. De ex caderea in careu a putoiului ala a lui hagi nu a fost penalty pt ca jucau cu fecesebe dar era clar penalty daca era un meci cu Poli!

Voi nu primeati in veci acel penalty in minutul 4 daca era un meci cu fecesebe.


Acum ai inteles? Nu cred.:D

cimitiru' ghencea
31st August 2015, 10:50
De ex caderea in careu a putoiului ala a lui hagi nu a fost penalty pt ca jucau cu fecesebe dar era clar penalty daca era un meci cu Poli!
absolut de acord cu tine.:o:
dar nu pentru ca n-a fost penalty ci pentru ca era vorba despre fcsb.
care poli ?:D

Voi nu primeati in veci acel penalty in minutul 4 daca era un meci cu fecesebe.
absolut de acord cu tine.:o:
dar nu pentru ca n-a fost penalty ci pentru ca era vorba despre fcsb.

Acum ai inteles? Nu cred.:D
paulica ,tu esti ?:o:

delaoltenia
31st August 2015, 13:13
cocalarii din groapa aia infecta au scos un punct nemeritat cu ajutorul nemijlocit al maidanezului cu fluierici in bot .
dupa cum spuneam acum ceva timp, furaciuni se mizerii marca fostei si actualei echipe secu' .

Calandrinon
31st August 2015, 13:22
Asta ca sa bage la capatana si cretinii ignoranti! :D

cretinilor ignoranti, bagati la capatana ce va spune Tyler