PDA

View Full Version : Discutii,contestatii de punctaj



sanyi68
9th August 2015, 15:24
Aici se vor posta nelamuririle cu punctajul,daca e ceva in neregula

queque
8th December 2015, 16:18
De mult am vrut sa spun ca punctajul nu mi se pare bine gandit,dar e drept,a fost stabilit dinainte si e acelasi pentru toti.
Dar e ciudat,cand am 5 scoruri corecte intr-o etapa,sa am 7 puncte mai putin decat tine (sanyi68) :)
E-adevarat ca ai prins aia doi marcatori de la Villareal si Sociedad,dar totusi,cred ca ai gresit punctajul (et.14).In fine,nu stau niciodata sa fac calcule,pun pronosticurile astea din placere,asa ca nu ma afecteaza ca nu sunt primul.

sanyi68
9th December 2015, 11:06
Am recalculat punctajul meu si al tau e corect cel afisat la sfirsitul etapei,diferenta dintre noi in aceasta etapa este ca am prins marcatori.E adevarat ca ai prins 5 scoruri corecte dar am prins si eu 3.Astept sugesti pentru sezonul viitor la sistemul de punctaj

queque
9th December 2015, 13:01
Am mai multe idei.Un fel de 'spread' ar fi bun,adica daca pui Barça-Malaga 4-1 si se termina 0-1 sa fii depunctat cu diferenta de rezultat.10 puncte la scor corect si 5 la diferenta corecta (ex 3-1 in loc de 2-0).Dupa aia,la pronostic corect 5pct din care se scade diferenta de scor (ex ai pus 3-0 si s-a terminat 1-0 => 5-2=3 pct)
Marcatorul,e foarte 'speculanta' treaba.Cand joaca Messi sau Cristiano,nu are rost sa pui alt marcator.Iti dai seama ce diferente de cote ai pentru marcatori,Messi poate avea cota 2.5 sa marcheze,pe cand atacantul lui Malaga (cand joaca pe CampNou) 10+...
Deasemenea,trebuie sa stii suspendatii si accidentatii de la fiecare echipa,se pot accidenta si la incalzire si poate un participant la concurs a pronosticat marcatorul cu 5 zile inainte...