PDA

View Full Version : Etapa 7: ACS Poli Timisoara - CS U Craiova 1-1



Leo
9th August 2015, 14:44
Sambata, 15 august 2015, ora 18.30.

delaoltenia
11th August 2015, 22:25
1 ... doar pentru precenii timisoreni . :D

singuratic83
13th August 2015, 13:54
X solist.

cip
13th August 2015, 19:15
pfffoai,iar se umple orasul de verici veniti in vizita la rudele mai capatuite din Occident :headbang::D
deja am 2 la mine la job care asteapta musafiri...:))

Hingherul
13th August 2015, 20:09
partea naspa pentru voi e ca multi o sa ramana si dupa meci :D
mai bine jucati meciul asta acasa, la Bragadiru :rasc:

Leo
13th August 2015, 20:48
1 solist.

cip
13th August 2015, 20:50
raman pe dreq :sneaky:
o murit ceausescu si ciuciu locuinte moca...:D
de gazda nu mai zic,de la 200 in sus...pai astia n-au bani sa treaca strada,despre ce vorbim? :D

delaparis
13th August 2015, 20:57
Nasol program au banatenii. Ghinion ce sa mai ... Cred ca raman la 4 puncte pana in play-off :D

Johnny D
14th August 2015, 07:18
E grele, mie imi pare meci de X2, Craiova-clone in opinia mea e clar "jucatoarea" mai buna;
Cimi-clone nu sunt sigur ca ajunge nici in play out teafara. Noroc cu Per Trolul ca poti sa arati cu degetu pe altii mai penali!:))

cip
14th August 2015, 18:47
Nasol program au banatenii. Ghinion ce sa mai ... Cred ca raman la 4 puncte pana in play-off :D
imposibil,pana la meciul cu fcsb il debaneaza aia de la cca pe clontescu...:D
din cate il cunosc pe daniel stanciu,deja trage sfori pt delegare,deci hop inca 3 puncte...:P
ni vu ni connu :cool::rasc:

delaoltenia
15th August 2015, 08:20
Liga 1 - Etapa 7
Data: 15.08.2015
Ora: 18:30
Live: Look Plus, Digi Sport, Dolce Sport
Stadion: "Dan Paltinisanu"
Oras: Timisoara


Poli Timisoara: Kirschstein, Belu, Scutaru, Artean, D. Popescu, Sarmov, Melinte, Ov. Popescu, Rufino, Javi Hernandez, Goga
Antrenor: Dan Alexa

CSU Craiova: Balgradean, Dumitras, Acka, Izvoranu, Vatajelu, Herghelegiu, Zlatinski, Mateiu, Nuno Rocha, Bawab, A. Ivan
Antrenor: Emil Sandoi
Director tehnic: Sorin Cartu

Paul Atreides
15th August 2015, 08:26
"Când ți se-ntinde o mână, mai înainte de-a o strânge,
Gândește-te că, poate, te va lovi 'ntr-o zi."

D-asta mi-e frica mie de Leo cand deschide un thread nou :D

delaoltenia
15th August 2015, 08:30
Da fuga la Timisoara, fa o invitatie, la o cafea, la una alta . Mai vorbim . :D

cip
15th August 2015, 12:16
canicula,vericilor...:D
prevad un meci slab aici,va castiga echipa care isi va dori mai mult victoria...:sneaky:
am vrut sa zic mai multe rautacisme despre olteni dar tocmai mi-am amintit ca am locuit cu 3 sudiste de toata isprava in camera,un semestru intreg... :P
asa ca nu mai zac nimic,fie ca cel mai bun sa castige! :rasc:

delaoltenia
15th August 2015, 13:17
ia zi sa auzim si noi, fara rusine . :D

app, aseara ti-a dat sign out dn-na cip ? :)

singuratic83
15th August 2015, 13:43
canicula,vericilor...:D
prevad un meci slab aici,va castiga echipa care isi va dori mai mult victoria...:sneaky:

Cod portocaliu, nu?
Acest meci trebuia sa se joace la 21:30 si FCSB - ASA Targu Mures la 19, dar Digi ii favorizeaza pe cei maxim 1000 de simpatizanti fecesebisti.

cip
15th August 2015, 13:52
ia zi sa auzim si noi, fara rusine . :D

app, aseara ti-a dat sign out dn-na cip ? :)
amanunte picante n-am,ca n-au fost...:o:
desi sa locuiesti 3 luni cu 3 oltence in camera nu-i de colo,afli fara sa vrei atat de multe...:D
si nu trebuie sa fie neaparat oltence.cred eu :sneaky:

rrrupe-i Alexa!
cred ca le dam de le sar mucii,cam 1-0 le dam :D

delaoltenia
15th August 2015, 13:59
:))

ti-au albit parul .

cip
15th August 2015, 14:06
Cod portocaliu, nu?
Acest meci trebuia sa se joace la 21:30 si FCSB - ASA Targu Mures la 19, dar Digi ii favorizeaza pe cei maxim 1000 de simpatizanti fecesebisti.
la ce campionat de cacao avem,nici nu mai conteaza...
astia ai nostri joaca prost si la clima temperata,ca nu pot mai mult...cam toti,in frunte cu Dinamo :D

aLLiin
15th August 2015, 17:52
1 solist

Hingherul
15th August 2015, 18:39
hai unicornii!

cip
15th August 2015, 19:02
urat tata o mai fi avut si madson asta...:o:

Hingherul
15th August 2015, 19:03
ce faci bre, nu esti pe stadion? si eu ma uitam dupa tipi cu pungi prin tribune sa te bunghesc :))

ala cu punga de Cora e timache? ca stiu ca el are capul mai mare :D

cip
15th August 2015, 19:11
pe caldura asta? :o:
nici vorba,bere rece si ac la maximum :D

cred ca le dam pana la urma,cu elek si cu barbut,pe olteni poti sa-i cam muti...
nu-i rau nici croitoru...:D

Hingherul
15th August 2015, 19:21
bine ca nu e meciul asta cand se intuneca afara. la cata actiune are ma lua imediat somnul

cip
15th August 2015, 19:27
pai e un meci clasic din campionatul romanesc,ce-ai fi vrut? :o:

Pretentila o sa-ti zic de-acum incolo...:D

Paul Atreides
15th August 2015, 19:29
'Când ți se-ntinde o mână, mai înainte de-a o strânge,
Gândește-te că, poate, te va lovi 'ntr-o zi.'

E BINE SA STITI!

Altfel va poate lua dracu ! :D

Hingherul
15th August 2015, 19:37
pai e un meci clasic din campionatul romanesc,ce-ai fi vrut? :o:

Pretentila o sa-ti zic de-acum incolo...:D

pai sa il televizeze TCM! macar stiu o treaba :D

salut Paul! probleme? :)

cip
15th August 2015, 19:39
Alexa ii da fum lui Sandoi,are treling mai frumos :D

Hingherul
15th August 2015, 19:49
o merge la vreo nunta dupa meci :D

gool inorogiiiiii. e gata :rasc:

cip
15th August 2015, 19:49
bine,baietii!!!

/OLE/

Elek,sa le fie infrangerea si mai amara :D

cip
15th August 2015, 19:58
Kirchstein magistral,eu de cand va tot spun ca ne trebuie si mai multi nemti aici in Banat...:D

Hingherul
15th August 2015, 20:18
asa ceva.... 1-1 :))

Leo
15th August 2015, 20:19
Cum sa iei gol pe final de meci?

Fedayn
15th August 2015, 20:25
este imoral sa iei gol in minutul 88....scrie in regulament :rasc:

eh, pana la urma ...razboiul clonelor fuse o remiza :))

Leo
15th August 2015, 20:26
Cine-i ala cu nr 26 de la voi, Cip?

cip
15th August 2015, 20:27
paste mama cu egalul asta...:headbang:

noroc ca mi-s ripensist,altfel sufeream tare :rasc:

Fedayn
15th August 2015, 20:30
noroc ca mi-s ripensist,altfel sufeream tare:rasc:

:happy :happy :happy

o avut dreptate jackie...se nasc politehnici pe banda rulanta :evil:


:rasc:

cip
15th August 2015, 20:38
:happy :happy :happy

o avut dreptate jackie...se nasc politehnici pe banda rulanta :evil:


:rasc:
cu hotii dinamovisti nu discutam,sa ne fie clara treaba... :rasc:

Leo
15th August 2015, 20:57
*******ul de Melinte vroia sa se asigure ca olteanul inscrie sigur?

Fedayn
15th August 2015, 20:58
eeh...ne'am obisnuit...sunteti ca mandrele la PMS :D (scuze leo :) )

Tim
15th August 2015, 21:56
pana. acum aveam o banuiala, acum. mi-s sigur, aici. cineva umbla cu blesteme, e imposibil sa ai atata ghinion. de etapa viitoarepromit sa ma ocup personal de acest aspect side cel ceumbla cu..........papusa.

Fedayn
16th August 2015, 07:59
:)) :)) :))...


asaaaaaaaa.....conspiratia este in derulare :rasc:

Lordliv
18th August 2015, 20:46
Sportul e sport și fair-playul e fairplay.” Au trecut două luni de cînd Dan Alexa a spus-o la televizor. Dincolo de puritatea diamantină a acestor constatări de tip „Messi e Messi” sau „Pirlo e Pirlo”, un enunț în care „Dan Alexa” și „fair-play” apar împreună e o fantezie literară. Alexa nu crede în cavalerism, iar ăsta nu-i un lucru nou. Îl știm din 2008, cînd Alexa a tras la poarta CFR-ului în loc să dea mingea adversarului care o trimisese intenționat în aut. Fapt interesant, Alexa era atunci căpitan de echipă. Fapt și mai interesant, la reproșul ulterior al lui Tony, căpitanul lui CFR, același Alexa a spus la microfon: „Toată viața mea nu am fost fair-play. Nu are de ce să-mi pară rău.” Cum se leagă puseul de sinceritate de atunci de declarația echivoc-diplomatică de acum două luni rămîne o taină a fotbalului. Poate că așa arată diferența dintre jucător și antrenor.

Sîmbătă, la sfîrșitul meciului de la Timișoara, Ianis Zicu s-a accidentat și craiovenii au trimis mingea în aut. La reluare, gazdele au refuzat să răspundă cu bună-cuviință gestului cuviincios. E prea mult să bănuiesc că asta a fost indicația de pe margine? Mai degrabă nu. Deși și-a nuanțat declarațiile, Dan Alexa a rămas cel din 2008: un om pentru care scopul scuză mijloacele chiar și atunci cînd mijloacele sînt de nescuzat. Peste un meci oricum acru și sleit s-a așezat o pojghiță de dezgust. Cînd vrei să cîștigi așa, e mai bine să nu poți. Și indiferent dacă obstacolul în calea izbînzii se numește justiție imanentă sau poetică, e de așteptat să existe un contabil nevăzut care să țină evidența găinăriilor. Sigur, uneori ni se pare că făptașul a scăpat nepedepsit. Vă asigur că e doar o impresie. Data ispășirii se numește, de obicei, „cînd ți-e lumea mai dragă”.

Nu-i poți pretinde lui Dan Alexa o reacție de tip Arsène Wenger. E deja istorie meciul de Cupă în care Arsenal a înscris golul de 2-1 în poarta lui Sheffield tot după o manevră necavalerească, iar Wenger a cerut rejucarea meciului. (Ba a și obținut-o, semn că în Anglia fair-playul prăfuit și inutil nu e ținta ironiilor și a disprețului.) Dar dacă tot e restant la cavalerism, Dan Alexa ar putea suplini prin aderența la înțelepciunea po****ră. Or, Alexa nu pare pătruns de sensul vorbei din vechime „Ce ție nu-ți place altuia nu-i face”. Pe 7 noiembrie 2014, într-un meci acasă cu CS Mioveni, el a protestat furibund din cauză că un adversar n-a retrimis mingea care fusese dată afară tot pentru îngrijiri medicale. Atunci, Dan Alexa a imputat lipsa de fair-play. Acum (și în 2008) el a stabilit că fair-playul e o fandoseală pentru proști. Și a avut grijă să le predea cu succes lecția unor elevi care au băgat imediat la cap. Complimente, băieți!

Radu Paraschivescu

fairplay banatean :rolleyes:

Bogdann
19th August 2015, 10:31
fairplay banatean :rolleyes:

Am vazut si fairplay-ul oltenesc la Madson (sau care tuciuriu a fost) care nu a vrut sa dea mana cu Croitoru :yes: