PDA

View Full Version : FA Community Shield 2015-Arsenal vs Chelsea



Sir. Eko
31st July 2015, 09:59
Duminica 2 august la ora 5.

Just a glorified friendly e descrisa supercupa asta...dar e pus in joc un trofeu si echipele(desi fara multi din titulari)sigur o sa joace ceva. Eu zic ca o sa avem ce vedea .
Plus ca inca nu a inceput fotbalul cu adevarat....merita urmarit meciul.

Srdjan
31st July 2015, 14:13
Sunt singurul care o considera pe Arsenal favorita aici?

Sir. Eko
31st July 2015, 14:25
Sunt singurul care o considera pe Arsenal favorita aici?

Dap.

Xaviesta
31st July 2015, 21:26
Nu au sanse prea mari fara Alexis dar poate vedem o surpriza.

Johnny D
31st July 2015, 21:43
Pai daca te iei ca Wenger nu l-a batut niciodata pe Mourinho, sansele sunt minime!
Dar sa-l bati in premiera si sa-i iei si-un trofeu de sub nas, ar fi delicios!:)

Lordul
1st August 2015, 16:13
cred ca Mourinho isi va trece in palmares si acest trofeu

YoNuTzz
1st August 2015, 18:59
sa nu uitam ca arsenal i-a luat supercupa lui city destul de lejer sezonul trecut...

eu chiar cred ca chelsea va avea probleme maine...

Johnny D
2nd August 2015, 17:12
cred ca Mourinho isi va trece in palmares si acest trofeu

Adica nu-l are nici pe asta pe langa CL cu Chelsea?:))


Pana acum s-a remarcat un cur dat lu Fabregas in plex de Mertezacher:)), partida nu va fi superspectaculoasa dar va avea aceste mici dueluri dure dintre care si o talpa pe piciorul lu Cazorla care s-a soldat cu out de linie pt albastrele, arbitrii de kkt ca de obicei.:rolleyes:

phife
2nd August 2015, 17:24
gol ox

Eddy DoubleD
2nd August 2015, 17:24
Ox :yeah:

Johnny D
2nd August 2015, 17:24
Chamberlain killer!:cool:


Ce v-am zis anu trecut ca omu asta n-are voie sa lipseasca din primul 11! NICIODATA!:sneaky:
Ma pish pe Eyezill, Chamberlain in echipa!:yeah:

Nadalfan
2nd August 2015, 17:26
cOX!!!Frumos golu'.

Xaviesta
2nd August 2015, 17:29
Ox... I love this player. Sper sa stea ferit de accidentari sezonul asta.

Johnny D
2nd August 2015, 17:30
Si voi o tot dadeati c-a gresit la gol cu Monaco si cracneli tampite...:rolleyes:

Xaviesta
2nd August 2015, 17:31
Pai a gresit. :)) wtf

delaparis
2nd August 2015, 17:41
Ciudate compozitiile ambelor echipe.

Sir. Eko
2nd August 2015, 17:47
Ciudate compozitiile ambelor echipe.

Daca prin ciudate incerci sa spui ca aproape de echipele standard, da sunt ciudate.

Luis Garcia10
2nd August 2015, 17:53
Pare-se ca Arsenal arata f bine si fara Alexis :rolleyes: Sa fie asta anul lor? Neh...glumesc :P Always the same.

delaparis
2nd August 2015, 17:55
Giroud? Falcao?
Trofeul asta nu se joaca pe atac?

Sau probabil ca Remy sa zicem e in plina forma si nu-mi dau eu seama :)

Sir. Eko
2nd August 2015, 17:55
Pare-se ca Arsenal arata f bine si fara Alexis :rolleyes: Sa fie asta anul lor? Neh...glumesc :P Always the same.

Lasa ca e a lui Liverpool :). De 30 de ani, in fiecare an.

@delaparis pai pana una alta e un meci...cam amical. Eu unu ma mir ca joaca chiar asa multi din titulari la ambele echipe.
Walcott e invizibil, sper sa iasa la pauza. Ne ucide tot jocul de atac. A dat fix 2 pase in prima repriza.

Eddy DoubleD
2nd August 2015, 18:03
Walcott e invizibil, sper sa iasa la pauza. Ne ucide tot jocul de atac. A dat fix 2 pase in prima repriza.

Dar a dat pasa care a contat. :ok:

Falcao e varza. De ce ar juca inaintea lui Remy? Francezul a jucat bine pe finalul sezonului.

Xaviesta
2nd August 2015, 18:18
marele eden hazard :))

Ox l-a distrus pe Azpi azi. Giroud rateaza deja dupa 1 minut.

Eddy DoubleD
2nd August 2015, 18:25
Lol, Ivanovic.:)) Cech e boss :ok:

Hazard joaca singur in echipa aia. Pacat de el. Sa vina la Arsenal unde are cu cine juca:sneaky:

Pff, Giroud. Benzema marca deja macar o data pana acum...

Xaviesta
2nd August 2015, 18:28
Wtf, alta ratare uriasa Giroud. Il astept pe JD cu scuzele.

Hazard joaca un kkt singur, stiu ca esti fanboy dar mai las-o. :D

Eddy DoubleD
2nd August 2015, 18:31
Hazard joaca un kkt singur, stiu ca esti fanboy dar mai las-o. :D

Intreaba-l pe Messi cum e sa joace cu Argentina si nu cu Barcelona si mai vorbim:ok:

Xaviesta
2nd August 2015, 18:32
Ce legatura are? Hazard e overrated, tu esti fanboy and that's it. Pe bune acum, ii gasesti scuze la cele mai jalnice meciuri, ca asta de azi. Rateaza o ocazie uriasa dar e de vina echipa, nu el. Seriously?

Eddy DoubleD
2nd August 2015, 18:34
Imi place ca te iei de Ion pe unde il prinzi, dar de fapt si tu esti la acelasi nivel de gandire cu el :)) Ironia...

Xaviesta
2nd August 2015, 18:35
Aha... Bun argument.

Meci bun facut de Cech.

Eddy DoubleD
2nd August 2015, 18:38
Wanger e fraier. Se retrage ca o fetita speriata. Parca vad ca egaleaza Chelsea...

Xaviesta
2nd August 2015, 18:43
Hazard azi: 1 ocazie uriasa ratata jalnic, 0 tackles, 1 key passes, si cel mai grav, 0 dribbles (cu asta iese el in evidenta). Dar da, de vina sunt Cesc si Matic probabil.

But, according to Mou, Chelsea fans and Hazard fanboys, Eden Hazard is the second best player in the world. Asta mai are pana sa-i ajunga pe Neymar, Suarez, Robben, Aguero etc.

Sir. Eko
2nd August 2015, 18:43
Wanger e fraier. Se retrage ca o fetita speriata. Parca vad ca egaleaza Chelsea...

Daca nu se retrage iar nu ii bine :)).
Hai ca am ratat in aceiasi faza si singuri cu portaru si singuri cu poarta goala :)).

Xaviesta
2nd August 2015, 18:50
Gibbs 1 vs 1 cu Courtois :))

Sir. Eko
2nd August 2015, 18:53
Mna gata.
Trebuie zis ca nu imi vine sa cred cat de buna e Chelsea. Nu iti ofera jumate de metru sa faci ceva, sa contruiesti...cum ii pune omu ala sa stea pe teren....

Meciul a fost slabut...ma asteptam la mai multe goluri, dar nu ai ce sa ii faci. Koscienly omul meciului dupa mine.

Nadalfan
2nd August 2015, 18:53
Santi Cazorla e posibil sa fie cel mai bun pasator din lume(ma refer la pase filtrante nu la pase d'alea de procentaj).

delaparis
2nd August 2015, 18:54
Wenger s-a dus direct la vestiar fara sa dea mana cu Mou :))
Victorie istorica a francezului :ok:

El Pistolero
2nd August 2015, 18:56
Hazard e boss. Azi a jucat slab, dar e primul meci oficial al sezonului. Va rupe si sezonul asta in PL. :cool:

Inca o saptamana pentru a pune la punct ultimele detalii si atacam al 2-lea titlu consecutiv. :yeah:

In sfarsit l-a batut si mosulica pe Mourinho. A si uitat saracul de cand nu mai facuse asta.

Sir. Eko
2nd August 2015, 18:57
In sfarsit l-a batut si mosulica pe Mourinho. A si uitat saracul de cand nu mai facuse asta.

Aaaa, niciodata ? :))

Luis Garcia10
2nd August 2015, 18:58
Un amical... Cui ii pasa de asa ceva. Sa vedem ce ne ofera meciurile adevarate :ok:

Srdjan
2nd August 2015, 18:59
sunt singurul care o considera pe arsenal favorita aici?

:d

El Pistolero
2nd August 2015, 19:05
Aaaa, niciodata ? :))

De fapt da, e prima victorie in 14 meciuri. :))

YoNuTzz
2nd August 2015, 19:14
bravo arsenal...2 cupe si 2 super-cupe la rand..

btw...urat momentul de la final...la cate zeci de milioane de euro fac din fotbal wenger si mourinho, ar trebui sa aiba respect ptr fenomen...

Sir. Eko
2nd August 2015, 19:55
bravo arsenal...2 cupe si 2 super-cupe la rand..

btw...urat momentul de la final...la cate zeci de milioane de euro fac din fotbal wenger si mourinho, ar trebui sa aiba respect ptr fenomen...

Nu se suporta, nu o sa se suporte niciodata...asta este.

@Srdjan 2.80 sper ca ai bagat la pariuri.

Nadalfan
2nd August 2015, 20:31
Am bagat eu, da' m-au scos mizeriile de la Astra.

Johnny D
3rd August 2015, 20:52
Pai a gresit. :)) wtf

A gresit dar eu ti-am zis atunci si sper ca acum intelegi, era obligat sa-ncerce sa faca 2-2, nu mai conta ca e posibil sa ne prinda pe contre.
Sunt momente cand trebuie sa incerci tot pe atac indiferent de risc, acela a cam fost unul din ele. Mai era un retur dar... am fi batut doar 1-0 daca se termina 1-2 si nu 1-3 in tur, mental am stat prost... sper sezonu asta sa fie altfel, chiar cred c-avem o sansa.



Walcott e invizibil, sper sa iasa la pauza. Ne ucide tot jocul de atac. A dat fix 2 pase in prima repriza.

Te-ai convins ca Giroud trebuie sa fie titular si lu Walcott chiar nu-nteleg de ce i-au marit salariul pentru ca n-a facut nimic un sezon?:rolleyes:


Wtf, alta ratare uriasa Giroud. Il astept pe JD cu scuzele.

Hazard joaca un kkt singur, stiu ca esti fanboy dar mai las-o. :D

N-au fost faze usoare, Walcott n-a avut nici atat, intre el si Giroud e clar cine tre sa fie titular.

Hazard e pe-atat de al 2-lea jucator al lumii pe cat a fost Murinho cel mai bun antrenor in supercupa.:D


Daca nu se retrage iar nu ii bine :)).
Hai ca am ratat in aceiasi faza si singuri cu portaru si singuri cu poarta goala :)).

Giroud e de vina!:))


PS: Nadalfan, felicitari pt functia de moderator.:yes:

Johnny D
3rd August 2015, 20:56
Am bagat eu, da' m-au scos mizeriile de la Astra.

Pe mine m-au scos mizeriile de la Barcelona X2... n-am crezut ca dupa ce-i bate MU, apoi Chelsea, sa fie atat de penibili sa piarda si cu Fiorentina. Suarez ala e un mascarici, da cu dreptu-n stangu ca dracu... Barca depinde de Iniesta, Messi si Neymar, Suarez e un anonim.