PDA

View Full Version : Serie A - 2015-2016



Pages : [1] 2

aLLiin
30th July 2015, 10:04
Va propun sa incepem discutiile despre noul sezon...
aici aveti calendarul competitional:
http://www.foxsports.com/soccer/schedule?competition=3

aLLiin
30th July 2015, 10:13
Ce parere aveti de transferurile din aceasta vara, si cine credeti ca va castiga campionatul?

Srdjan
30th July 2015, 13:50
Tot pe Juventus mizez ca va iesi campioana. Chiar si cu transferurile Milanului de vara asta, tot nu ii vad sa le poata pune probleme torinezilor

Lordul
1st August 2015, 16:10
Milanul s-a intarit...la fel si Inter...Juve pare slabita...sa vedem primele 4-5 runde apoi o sa ne exprimam optiunea

YoNuTzz
1st August 2015, 17:44
juve in mod clar va lua al 5-lea titlu la rand...

sper doar ca de data asta, cele 2 echipe din milano sa nu mai ramana in afara europei...macar un EL ceva...

ca altfel se califica petarde precum sampdoria in EL, si iau 0-4 acasa de la vojvodina...

dardar_3
3rd August 2015, 10:19
Yonutz, optimismul tau ma da pe spate. Macar EL pt Milan si Inter... :D Mai bine turnee amicale in China decat preliminarii cu vojevodina. Apropo, Zenga o sa plece cu sut de la Doria. S-au tampit de tot dorianii aducandu-l pe frunza-verde de l-au dat toate echipele afara pe unde a antrenat.

E clar ca Roma si Juventus au lot momentan de UCL insa campionatul se castiga si cu echipe gen Sassuolo sau Carpi.
Pt top 3 vad o lupta in 5: Juve, Roma, Milan, Inter, Napoli. Nu-s de neglijat nici Lazio sau Fiorentina.

Sarbul a adus o alta atmosfera in sanul echipei. De la celebrele vorbe de anu trecut pe care le imprima Berlusca (Attacare, attacare!) acum exista disciplina si seriozitate. Am ramas uimit ca Montolivo stie sa si alerge. :D Cel mai mult insa imi place sistemul cu 2 atacanti si trequartista. Intr-o luna se definitiveaza loturile si sper sa fie un campionat bun pt noi.

Primul meci e in deplasare la Firenze. :yeah:

SwedishMafia
3rd August 2015, 10:24
odata ce il aduci pe IBRA, nu te poti lupta pt EL. Pai, IBRA sa joace pt EL? Si innebuneste si bate pe toti de la milanello si pe adversari ! :))
Mi-e dor de faze ca asta
sC2EiAUAPbY
IBRAAAAAAAAAAAAAAAAAH !:drak:

YoNuTzz
3rd August 2015, 11:51
@dardar, de la locul 10 in sez trecut, e greu sa speri la loc de UCL sez asta...

eu prevad sincer un loc 4-5...

pe langa juve si roma, nu ai cum sa-i excluzi pe lazio, locul 3...
de asemenea napoli si fiorentina sunt cam peste noi...
inter s-a intarit serios...

complicat...eu cred ca milan va termina pe 5...

YoNuTzz
8th August 2015, 16:46
Juventus realizeaza tripla interna: Campionat, Cupa si acum SuperCupa, dupa victoria din nou cu Lazio.

aLLiin
8th August 2015, 17:01
Sper sa nu radeti de mine, dar Inter va lupta la titlu. La Milan va fi o redresare serioasa, dar nu stiu daca de top 3.

YoNuTzz
8th August 2015, 18:07
e greu...

pe langa juve si roma care au primele 2 locuri asigurate, pentru 1 SINGUR LOC, locul 3 se lupta 5 echipe

napoli
lazio
fiorentina
inter
milan

deci greu ptr inter sa prinda si locul 3, daramite sa se bata la titlu...

aLLiin
8th August 2015, 19:56
Nu am pretentia ca stiu sigur ca asa va fi. Dar imi plac tare mult schimbarile de la Inter, si cum se pun bazele unui proiect pe termen mediu si lung. Dar repet, ma pot insela! Ma bazez si pe faptul ca Roma este o echipa capricioasa, sau ca Juventus s-a cam blazat. Plus mizez ca Inter neavand grijile europei, se va concentraa total pe campionat.

YoNuTzz
22nd August 2015, 21:04
Roma isi incepe "drumul spre titlu" cu un egal la verona.

El Pistolero
22nd August 2015, 21:37
Roma de la mijloc in sus au jucatori formidabili, dar au o aparare slaba. Nu poti castiga titlul cu apararea aia.

Leo
23rd August 2015, 20:40
Juventus condusa de Udinese din minutul 78.

YoNuTzz
23rd August 2015, 20:42
Cyril Thereau :ok:

Leo
23rd August 2015, 20:59
Surpriza uriasa, Juventus pierde in fata lui Udinese. N-au aratat mare lucru, ce mult le lipseste Pirlo.

El Pistolero
23rd August 2015, 21:00
Juve pare o echipa de pluton fara Pirlo si Vidal la mijloc, practic rupta-n doua. O sa fie un sezon greu.

sannicola
23rd August 2015, 21:01
Unul ce a fost pe la steaua si dat afara de cioban,salariu prea mare ce pana mea :P.
Juve inceput excelent de campionat :)).In 2013/2014 si 2014/2015 nu cred ca au pierdut pe teren propriu in campionat.

inter
23rd August 2015, 21:05
Colantuono a pregatit meciul perfect , victorie indubitabila a friulanilor !

YoNuTzz
23rd August 2015, 21:16
juve a facut transfeuri bune: khedira, dybala, mandzukic, zaza, alex sandro...acum cuadrado...

dar se pare ca momentan inca le lipsesc: pirlo, vidal si tevez...

va fi un sezon interesant, bineinteles, tot cu juve cu prima sansa...

YoNuTzz
23rd August 2015, 22:25
ely a inceput senzational sezonul...si-a lasat echipa in 10 oameni in min 36...

si cu eliminarea asta si-a ratat si sezonul...

YoNuTzz
23rd August 2015, 23:03
romoganoli si ely :)))

different year...same shitty milan...

YoNuTzz
23rd August 2015, 23:42
so: prima etapa

juve pierde, napoli pierde, milan pierde
roma face egal
fiorentina, lazio si inter castiga (inter in ultimul minut)

inter
23rd August 2015, 23:54
cele mai "gustate" victorii sunt cele din prelungiri .

smiLey.
24th August 2015, 01:44
Nasol inceput pentru noi, meciul s-a stricat in minutul 36, rosu + gol Fiorentina.

Nadalfan
26th August 2015, 13:37
Gazzetta dello Sport reporting that Kevin Strootman could be set for his third round of knee surgery in 17 months. His season could be over!

Probabil nu doar sezonu', ci si cariera...Nu va mai reveni niciodata la nivelul la care a fost acum 2 ani.Poate undeva prin Olanda sa mearga, dar mai sus nu cred.Imi pare rau de tot de el.Daca era fit, acum probabil juca la United si era cel mai bun om din echipa...

YoNuTzz
30th August 2015, 01:28
e cam career over din pacate...la nivel ridicat cel putin...

ps: milan - empoli 2-1. ma bucur ca inscriu bacca si adriano.

Leo
30th August 2015, 19:41
Juventus de nerecunoscut.

Capitanu.Burcea
30th August 2015, 19:53
Scarba de meci :mda:

YoNuTzz
30th August 2015, 19:55
se va termina 0-0.

Capitanu.Burcea
30th August 2015, 19:59
Nu-nteleg cum poti sa joci asa in etapa a 2-a. Roma, eternul loc 2, va face pe nemultumita, dar isi va freca mainile pt acest punct in fata cosmarului nr 1.

YoNuTzz
30th August 2015, 20:00
oricum la cat de slab este campionatul, tot juve il va lua intr-un final...

Capitanu.Burcea
30th August 2015, 20:37
Roma arunca in plasa cotofana dintr-o lovitura libera :sneaky:

Juve face toate porcariile posibile, Roma castiga fara sa straluceasca.

Leo
30th August 2015, 20:39
2-0 Roma. Juve este in corzi.

Luis Garcia10
30th August 2015, 20:41
Juve anul asta e mult slabita. Mai au 2 zile sa scape de Mangiuchici.

Leo
30th August 2015, 20:45
2 meciuri 0 puncte. :D

Capitanu.Burcea
30th August 2015, 20:45
@ luis garcia: si sa-l inlocuiasca cu Dybala :sneaky:

LE. Roma termina cu morcovul la purtator.

YoNuTzz
30th August 2015, 20:53
nu e atat de grava treaba la juve...

se adapteaza dybala, isi revine morata...cuadrado a fost totusi la fiorentina, deci e obisnuit cu serie A...isi revine khedira...alex sandro a costat aproape 30 de mil...

El Pistolero
30th August 2015, 21:00
Ce echipa slaba arata Juve acum. Are noroc ca celelalte echipe sunt si ele slabe, asa ca se pot recupera punctele astea lejer.

Lordul
30th August 2015, 21:08
Juve inceput fals 2 infrangeri in primele 2 etape

YoNuTzz
30th August 2015, 23:20
chievo - lazio 4-0 min 70...wtf...

YoNuTzz
30th August 2015, 23:36
pff...incepe sa ma enerveze inter...

victorie cu atalanta in min 93.
penalty si victorie cu carpi in min 89...

Dante7
5th September 2015, 16:05
Anul asta castiga Milan :D sau poate Roma. La cum a inceput Juve, sanse mari ca asa sa fie :D

YoNuTzz
5th September 2015, 17:57
2 infrangeri nu inseamna nimic intr-un campionat ca al italiei...

milanul cu apararea si mijlocul pe care il au, nu au cum sa castige campionatul...

se bat la titlu asa: juve / roma, hai poate si inter...

Dante7
5th September 2015, 19:10
Nu ma gandeam doar la cele 2 infrangeri. Dar Juve a facut o miscare marca Steaua... sa-ti dai cei mai buni oameni dintr-un foc si apoi sa te astepti sa castigi campionatul desi nu le-ai adus inlocuitori de aceeasi valoare... not so smart. Mandzukic e sub Tevez (ca sa nu mai zic ca joaca altceva, stiluri complet diferite), Cuadrado sub Vidal iar daca Juve se asteapta ca Pogba sa-i faca treaba lui Pirlo, cred ca vor avea unele surprize :rolleyes:

Pe cei de la Inter nu i-am urmarit demult, dar mi se par o echipa de no name-uri. Sau ma rog, raportat la ce asteptari sunt de la Inter. De la mijloc in sus, doar Icardi ce pare un nume important. Hai si Jovetic ala. Cam putin.

smiLey.
5th September 2015, 22:50
Eu zic ca si-a facut echipa calumea Inter.

Montoya, Miranda, F.Melo, Kondogbia, Perisic, Ljajic. Nu sunt chiar no name-uri.

YoNuTzz
5th September 2015, 23:14
da, inter a transferat cel mai bine vara asta...eu cred ca termina pe 3...

YoNuTzz
6th September 2015, 01:08
dante si smiley, daca dorita, va puteti inscrie la concursul de pronosticuri ucl...

Dante7
6th September 2015, 01:42
Eu zic ca si-a facut echipa calumea Inter.

Montoya, Miranda, F.Melo, Kondogbia, Perisic, Ljajic. Nu sunt chiar no name-uri.

Montoya - n-a reusit sa se impuna la Barca desi Dani Alves era ca si plecat iar echipa avea interdictie la transferuri. Momentan n-a demonstrat nimic. CV-ul lui consta in ,,rezerva lui Dani Alves"

Miranda - sa zicem, desi cred ca la Atletico a fost mai degraba vorba de forta grupului si de antrenor decat de valori individuale.

Melo - asta e o gluma nu ?:)) Nenea asta n-a fost votat dezamagirea anului in Italia sau ceva de genul asta cand juca la Juve ?:)) Poate ca totusi nu e o coincidenta ca seria de titluri ale lui Juve a inceput dupa plecarea lui :D

Kondogbia - sa vedem, a venit vara asta.

Perisic - nimic impresionant. Tind sa cred ca daca era ceva de capul lui era luat de Bayern.(asa cum fac bavarezii de obicei)

Ljajic - sa zicem... dar cand te gandesti ca acum cativa ani pe postul lui juca Sneijder...

YoNuTzz, ma mai gandesc :))

Lordul
6th September 2015, 01:54
de fapt cred ca a luat "Bidonul de Aur" Melo pt cel mai slab fotbalist din serie A

Lordul
12th September 2015, 22:21
Juventus e condusa acasa de Chievo scor 1-0

YoNuTzz
12th September 2015, 22:45
daca juve incepe cu 0/9 incep sa ma indoiesc ca vor lua si al 5-lea titlu la rand...

Lordul
12th September 2015, 22:45
in ritmul asta nici Europa League no mai prind

Lordul
12th September 2015, 23:32
Dybala a egalat

Dante7
13th September 2015, 01:25
2 infrangeri nu inseamna nimic intr-un campionat ca al italiei...

Dar 2 infrangeri si un egal ?:))

messi19
13th September 2015, 10:41
ce inspirati au fost toti ca nu au dat miliardu pe Pogba. sezonul asta se vede ce si cum. cand nu mai joaca intre Pirlo, Vidal si Tevez. daca face 100 de mil cum zic aia, tre sa traga echipa dupa el. plus nationala.

sannicola
13th September 2015, 23:39
Inter singura echipa cu punctaj maxim dupa 3 etape.Juve pe locul 16 cu 1 pct :)).

inter
13th September 2015, 23:44
victorie meritata ..... suntem lideri !

YoNuTzz
13th September 2015, 23:51
inter 9/9...amuzant :))

cat despre milan...ce draq poti sa mai zici cand bagi atatia bani si ai 3 puncte din 9...ai 2 derby-uri..le pierzi pe ambele si nici nu marchezi...
va urma un al 3-lea sezon consecutiv plin de mizerii si umilinte...si mihalovic nu cred ca sta prea mult...

inter
13th September 2015, 23:54
problema urmaritoarelor noastre e ca noi inca nu jucam nici macar la 50% din ce ar trebui .... si suntem lideri :D:D

YoNuTzz
13th September 2015, 23:59
@inter, pai in general echipele din serie A sunt slabe

- roma - o eterna perdanta, astia nici daca ar incepe campionatul cu 15 0 0 nu l-ar castiga
- napoli, lazio si fiorentina sunt ok, dar nu atat de ok incat sa castige titlul.
- milan este milan doar cu numele :)) si au cam cel mai slab mijloc din serie A: honda, montolivo, suso, bertolaci, bonaventura, poli etc :)) imi vine sa rad...si cireasa de pe tort...cel mai useless atacant din serie A - cerci :)) pana si tade de la steaua e mai bun...

- doar juventus e o adevarata echipa...sau cel putin asa credeam...dar vad ca fara pirlo, vidal si tevez nu prea merg momentan...

- deci, DA, sunt sanse ca inter sa castige titlul...

inter
14th September 2015, 00:04
probabil ... sa vedem ... deocamdata desi nu jucam mai nimic inca ... suntem lideri .. sa fie iar seria aia a lui mancio de 18 ? :D:D

YoNuTzz
20th September 2015, 01:40
milan - palermo 3-2...

bacca for the win...

ne castigam greu la limita meciurile de acasa, iar in deplasare pierdem orice pana acum...

YoNuTzz
21st September 2015, 00:12
napoli se razbuna pe lazio dupa ce au pierdut locul de ucl sezonul trecut in meciul direct cu lazio si le administreaza un 5-0 !

YoNuTzz
23rd September 2015, 23:42
ce rezultate in etapa intermediara...

juve continua sa se faca de ras: 1-1 acasa cu frosinone, dupa 0-1 cu udine si 1-1 cu chievo toate acasa.
roma pierde, napoli nu bate la capri...

si in timpul asta inter defileaza...

chiar incep sa cred ca inter are sanse foaaarte reale la titlu...

Johnny D
24th September 2015, 08:23
Juventus!:happy Cum sa te egaleze Frosinone acasa cand esti si-asa praf in minutu 92!:)) Varzish!:))

miril
24th September 2015, 09:40
Sa vedem cum stam dupa etapa urmatoare cu Fiorentina.

sannicola
26th September 2015, 23:25
Pierde Juve si la Napoli...
Normal la cum au inceput campionatul asta.O singura victorie dupa 6 etape.

YoNuTzz
26th September 2015, 23:32
si 5 puncte din 18 posibile..pentru o echipa de 4 ori campioana la rand, plus finalista ucl...

daa inter face 18/18 va fi greu sa-i mai prinda...mai ales ca inter a ratat europa...

queque
27th September 2015, 01:49
si 5 puncte din 18 posibile..pentru o echipa de 4 ori campioana la rand, plus finalista ucl...

daa inter face 18/18 va fi greu sa-i mai prinda...mai ales ca inter a ratat europa...
Roma nu intra in calcul,nu?
Eu cred ca au echipa mai buna ca acum doi ani si cred ca e cea mai forma echipa din Serie A.I-adevarat ca si-au dat un pic cu stangu-n dreptu',dar cel putin la Genova a fost total nemeritat...
Vom vedea,cred ca lumea s-a obisnuit cu ideea ca nu poate trece de locul doi (nici in sus,nici in jos) ,dar lumea se mai poate insela :)

YoNuTzz
27th September 2015, 12:15
doamne ajuta sa se poate insela...mie juve imi displace profund, iar pe inter ii detest...deci am tot suportul ptr roma, dar ne-a obisnuit sa fie cea mai perdanta echipa...

YoNuTzz
27th September 2015, 17:22
milan pierde din nou...3 infrangeri in 6 meciuri...cam mult...incet dar sigur ne asiguram ca ratam locul 3 de ucl...

YoNuTzz
27th September 2015, 22:33
la pauza inter - fiorentina 0-3 :ok:

dupa 5 victorii la limita numai prin min 93 and stuff, inter e adusa cu picioarele pe pamant.

milanezu
28th September 2015, 08:22
ce comedie buna a fost aseara.
ce echipa mica a fost inter.
cum sa-ti dea un no-mane 3 boabe?

miril
28th September 2015, 10:30
Fiorentina s-a jucat cu Inter mai ales in prima repriza dar Kalinic nu este chiar un no name. Conisderat un jucator cu mare potential, a jucat in EPL la Blackburn fara sa stralucesca apoi a jucat la Dnipro in Ucraina unde a avut o medie de un gol la doua meciuri iar aseara a aratat de ce Fiorentina l-a transferat.

YoNuTzz
28th September 2015, 12:47
chiar sunt curios cine va lua titlul anul asta...e primul an in care e greu de zis...

juve a inceput prost, dar ramane totusi juve...
roma are echipa ok, dar ii este in adn mentalitatea de eterna perdanta.
inter desi a inceput bine, nu cred ca are calitatea suficienta sa ia titlul...mai ales la cate derby-uri vor fi...
echipe precum napoli sau fiorentina sunt bune, dar nici ele nu au experienta in lupta ptr titlu...
milan e la ani lumina de ce ar trebui sa insemne o echipa la titlu...

complicat...pana la urma cred ca tot juve il va lua...

Doctor_Satan
28th September 2015, 14:11
Juve nu cred sa-si revina brusc si sa atace titlul. Se pare ca Allegri e cam bata la transferuri.
Poate cealalta echipa torineza?

YoNuTzz
28th September 2015, 15:20
cealalta echipa torineza...sa fim seriosi :))

allegri face cam ca la milan...in primul sezon l-au scos ibra, thiago silva si toti baietii adevarati de pe acolo...si apoi din sezonul 2 incolo a regresat continuu...
la juve la fel, in primul sezon l-au scos pirlo, vidal, pogba, tevez, acum nu prea merge...

vom vedea...chiar cred ca anul asta lupta se va da pana in ultimele 2 etape...

Doctor_Satan
29th September 2015, 10:20
La Juve vad ca a luat-o la vale mai rau ca la Milan.
Asta sezonul viitor retrogradeaza daca ramane la club.

YoNuTzz
4th October 2015, 14:10
meciul cu napoli e decisiv ptr acest sezon...

deja in 6 meciuri avem infrangeri cu fiorentina, inter si genoa...

daca facem 4 infrangeri in 7 meciuri, atunci sezonul e compromis...

Andrei_23
4th October 2015, 14:38
meciul cu napoli e decisiv ptr acest sezon...

deja in 6 meciuri avem infrangeri cu fiorentina, inter si genoa...

daca facem 4 infrangeri in 7 meciuri, atunci sezonul e compromis...


Deciziv? E abia etapa a 7-a, in cel mai rau caz Milanul ramane la 6 PCT in spatele locului 3, deci nimic nu e pierdut.

Oricum, slabe sanse pentru un loc de Champions League anul asta, nu am pretentii decat ca echipa sa inceapa sa joace un fotbal placut, sa aibe o idee de joc. Potential cred ca are, trebuie timp...

YoNuTzz
4th October 2015, 18:14
nu ma refer la matematic...ma refer ca daca incepi cu 4 infrangeri in 7 meciuri, vei merge apoi din rau in mai rau...

YoNuTzz
4th October 2015, 23:22
si cum era de asteptat...

milan este asasinata de napoli pe teren propriu..

mihajlovic, da-ti in MM demisia...echipa joaca mai prost decat in era inzaghi...daca e posibil asa ceva...

acum 2 ani - locul 8
anul trecut - locul 10
anul asta - doamne fereste, sub 10...

YoNuTzz
4th October 2015, 23:39
Deciziv? E abia etapa a 7-a, in cel mai rau caz Milanul ramane la 6 PCT in spatele locului 3, deci nimic nu e pierdut.

Oricum, slabe sanse pentru un loc de Champions League anul asta, nu am pretentii decat ca echipa sa inceapa sa joace un fotbal placut, sa aibe o idee de joc. Potential cred ca are, trebuie timp...

Andrei, cum am zis...DECISIV, si am avut perfecta dreptate..

cand iei 0-2 de la fiorentina, 0-1 de la inter, 0-1 de la genoa si acum 0-4 de la napoli, nici un gol marcat si asta in doar 7 etape, e clar ca esti SHIT, si ca se anunta un al 3-lea sezon consecutiv de *****, in care evident ca se va rata iar pana si europa league...

pentru a mia oara in ultimele 3 sezoane...RIP Milan !

Johnny D
7th October 2015, 07:28
Juve isi revine si se va bate la titlu iar... cu cine?!
Fiorentina, Inter, Roma!? Get real, Juve si 1/2 se poate bate cu astia.

YoNuTzz
17th October 2015, 21:32
milan are 4 infrangeri in 7 meciuri..

azi are la torino cu 5 infrangeri in 8 meciuri, cred ca sarbul e dat afara...

Nadalfan
17th October 2015, 23:24
Milan a luat gol la singurul sut al alora pe poarta.

YoNuTzz
17th October 2015, 23:55
mda...macar nu a fost a 5-a infrangere...

avem 10 puncte din 24...suntem de toata jena...

si sarbul il pune pe cerci si il tine pe bacca rezerva...:))

YoNuTzz
18th October 2015, 17:57
napoli dupa inceputul de campionat prost, isi da drumul la joc...

are victorii la rand cu lazio, juve, milan si fiorentina...

cred ca la titlu se vor bate: juve, roma, inter si napoli pana la urma...

El Pistolero
18th October 2015, 19:06
Inter-Juve diseara. Neaparat victorie pentru Juve.

Doctor_Satan
19th October 2015, 09:50
Cum a fosta doua repriza la Inter - Juve?
Juve a fost slabuta in prima repriza, iar aducerea lui Zaza dupa Tevez pare o mutare tipica pentru Allegri.
Daca ramane asta la echipa, in 2 sezoane Juve va iesi din calculele pentru lupta la titlu inca dinainte de inceperea sezonului. Ca Milan.

Si ca veni vorba de Milan, am fost surprins sa vad ca au scos un punct la Torino. Nu ma asteptam sa joace atat de slab taurasii.

YoNuTzz
19th October 2015, 10:52
a dominat juve a 2-a repriza, dar nimic notabil...

la juve se simte din plin lipsa lui tevez, pirlo si vidal...
iar allegri nu e antrenor mare...in primul sezon, l-au purtat pe brate,, ibra, thiago silva si baietii la milan, iar la juve nu mai vorbesc primul sezon...

iar la milan, e si al 3-lea sezon compromis, fara conducere, fara antrenor, fara aparare si mijloc e greeeu in serie A...

acum 2 ani locul 8, anul trecut locul 10, cred ca anul asta va fi tot 7-8

Doctor_Satan
20th October 2015, 13:40
Tocmai am vazut asta si a trebuit s-o postez:

YoNuTzz
24th October 2015, 23:37
nici inter nu se descurca prea bine...

dupa inceputul surprinzator cu 5 0 0, acum face al 4-lea meci la rand fara victorie..

de asemenea au doar 9 goluri in 9 meciuri...mult prea putin...o echipa buna iti da 9 goluri in 3-4 meciuri nu in 9...

queque
25th October 2015, 21:31
Nu m-am lamurit pentru ce a fost eliminat Salah...
Iarasi apararea visatoare,in schimb,locul 1,cu Florenzi capitan.Copilul asta va fi mai mare decat DeRossi.
Avem,pana acum,victorii cu Juve si la Firenze :)

YoNuTzz
25th October 2015, 23:43
e fucked up treaba la varf in Serie A

Locul 1 - Roma - 20 p
Locul 2: Toate cu 18 pct
Napoli
Fiorentina
Inter
Lazio

:))

Si inca nu le-a ajuns din urma Juventus...cand se va intampla si asta, va fi cu adevarat interesant.
Ptr prima oara e un sezon din Serie A care poate fi castigat de oricine...

YoNuTzz
28th October 2015, 23:51
juve pierde si la sasuolo...se complica treaba ptr ei


doar 12 puncte...roma deja a facut 23...

Doctor_Satan
29th October 2015, 08:56
La cum evolueaza lucrurile la Juve, ar trebui o schimbare enorma sa poata emite pretentii la titlu.
Incepe sa-si intre-n ritm Allegri, iar Juve pare sa aiba o cadere mai abrupta decat Milan.
Daca nu termina in primele 3, nu stiu ce inconstient de patron il va mai angaja ca antrenor.

SwedishMafia
29th October 2015, 10:32
ce bine le merge hotilor :)) is mai aproape de ultimul loc din clasament decat de primul . hotilor, hai cu retrogradarea ! :))

Doctor_Satan
29th October 2015, 10:56
Macar Steaua Italiei a fost taxata, cu toate ca mare parte din acea echipa a luat campionatul mondial.
La noi era unul care scria pe forum ca Steaua face puncte in Europa, deci trebuie ajutata de arbitri cu echipele "mici" din campionat.

SwedishMafia
29th October 2015, 11:02
pai si marea cam... pioana de la galati a facut chestii cu arpisor boys. si la cate puncte europene a facut aia de langa combinat....ramane in istorie, rezultatul cu super-campioana , nova gorica :D
sa revin la lucruri serioase. hotilor, haideti cu retrogradarea ! pisa-m-as pe zebra ! :D

sannicola
29th October 2015, 11:19
Roma,Napoli,Inter si Fiorentina primele 4 dupa 10 etape.Sassuolo pe un bine meritat loc 5,Milan in aceasi situatie din ultimele 2-3 sezoane.
Juve........
Intre Roma si Napoli anul asta zic eu.Per total au cele mai bune si omegene echipe :yes:.
Pipita nu se mai opreste din marcat secondat si de Insigne.Roma are un tro misto in fata cu Gervinho-Pjanić-Salah.Plus cand isi va intra si Dzeko in forma nu o sa fie prea bine pentru restul.

YoNuTzz
29th October 2015, 11:53
si eu tot pe roma o sustin...dar imi e frica ca ei sunt perdanti de meserie si e posibil sa iasa pe 2...

in orice caz, macar sa nu ia inter, nu merita, au 10 goluri date in 10 etape, cat ar da o echipa buna in 3-4 etape :))

Doctor_Satan
29th October 2015, 13:09
pai si marea cam... pioana de la galati a facut chestii cu arpisor boys. si la cate puncte europene a facut aia de langa combinat....ramane in istorie, rezultatul cu super-campioana , nova gorica :D
sa revin la lucruri serioase. hotilor, haideti cu retrogradarea ! pisa-m-as pe zebra ! :D
E problema lor cate puncte fac in Europa.
Aia nu inseamna ca arbitrii trebuie sa lase fundasii sa faca preluari in careu ca la volei sau sa inventeze o caruta de penalty-uri pe sezon.
Si de la cat a furat Steaua pana la cele 2-3 meciuri chestionabile ale Otelului e distanta mare. Iar in acelasi campionat au fost meciurile directe cu Timisoara in care au fost furati ca-n codru, cand arbitrul n-a vazut 3-4 intrari cu talpa la piept.

queque
29th October 2015, 15:01
Roma,de la mijloc in sus,arata fenomenal,dar nu reusesc sa-mi dau seama ce se intampla in aparare.Cum e posibil ca una din cele mai ermetice defensive din Europa sa ia goluri pe banda rulanta?Presupun ca e consecinta tacticii de joc,mingea a fost mutata cam 30m mai in fata decat in anii trecuti si ramane un spatiu mare intre careul propriu si inchizatori (DeRossi si Naingolan,care joaca mai mult la constructie decat la inchidere,in fine).Cu toate astea,e bine ca se rezolva meciurile pe realizarile ofensivei,dar ceva scartie.
Ca si aseara,au fost meciuri cand adversarilor trebuia sa li se arunce prosopul,dar au marcat un gol si au revenit in joc (Verona,Samp,Leverkusen,Fiorentina).
La asta as mai adauga o idee,eu urmaresc echipa asta din anii '90.Intotdeauna in perioada decembrie-ianuarie sunt in cadere libera,parca ar incepe sarbatorile mai repede si le-ar termina mai tarziu.
In zece zile,Roma isi joaca sezonul:la Inter si acasa cu Lazio si Leverkusen.Daca nu pierd si castiga cu Leverkusen sunt toate premizele sa ajunga departe pe ambele fronturi (Calcio si Champions).

miril
31st October 2015, 23:44
Super tactic Mancini a invins. Forza Inter!

YoNuTzz
1st November 2015, 20:47
victorie f importanta ptr inter...

deci e incredibil...inter are 11 goluri in 11 meciuri, dar e pe primul loc...eficienta maxima :))

oricum va fi un sezon fff interesant...

avem asa
inter 24
fiorentina 24
roma 23
napoli 22

si juve 15, dar oricum pot reveni..

miril
1st November 2015, 22:57
Alex, accident foarte serios, scors pe targa, inconstient, la scorul de 1-0 pentru Milan cu Lazio. Mexes, inlocuitorul lui, a marcat imediat, 2-0, min. 52.

http://www.gazzetta.it/Calcio/Serie-A/Milan/01-11-2015/momenti-paura-alex-perde-sensi-cade-terra-130746598779.shtml

YoNuTzz
2nd November 2015, 10:08
prima victorie importanta din era mihalovic...

Doctor_Satan
2nd November 2015, 11:16
La cum se impart punctele la varf, parca vad ca revine Juve si castiga.

Lordul
2nd November 2015, 13:38
doar ca Juve nu isi mai permite pasi gresiti...oricum lupta e deschisa

Doctor_Satan
2nd November 2015, 14:04
La cum a inceput campionatul, campiona nu va avea mai mult de 80-85 de puncte, ceea ce inseamna ca Juve trebuie sa faca in jur de 70 de puncte din 81 posibile ramase.
Si asta in situatia in care cele de sus isi mentin parcursul actual, dar se stie ca Roma incepe sa se impiedice pe teren drept. Ramane de vazut doar daca celelalte pot tine ritmul.
Teoria ca Juve poate reveni presupune ca Allegri sa-si ia zborul cat mai curand.

YoNuTzz
8th November 2015, 15:05
se vede ca mancini a devenit comfortabil la inter...

face a 7-a victorie cu 1-0 in 12 meciuri :)) si are 12 goluri inscrise in 12 meciuri :))

sannicola
8th November 2015, 23:10
Inter au cel mai slab atac din prima jumatate a clasamentului + cea mai buna aparare :).
Juve a urcat pe 7 /hello.
Pipita mai aduce 3 puncte pentru Napoli si Fiorentina revine pe primul loc.

YoNuTzz
8th November 2015, 23:11
bat si rivalele la titlu: roma, fiorentina si napoli...

avem asa:

fiorentina 27
inter 27
roma 26
napoli 25

foarte strans...si vine si juve din urma...momentan 18 puncte, dar vor recupera puternic teren...

sannicola
8th November 2015, 23:14
Daca Juve termina turul la vreo 6 puncte in urma mai sunt sanse.
Apropo in retur Juve va juca acasa cu Inter,Roma,Napoli.

YoNuTzz
8th November 2015, 23:20
momentan sunt la 9 puncte de titlu, dar 9 puncte nu inseamna mult in italia...unde se pierd puncte in draci...

chiar nu imi dau seama cine are mai multe sanse sa ia titlul...

napoli si fiorentina nu au experienta titlurilor...
roma e o super echipa, dar perdanta de meserie...
inter e aceeasi echipa cinica, dar nu are calitatea necesara ptr locul 1 zic eu...

tot juve cred ca va reusi pe final sa le ia titlul la cele 4 din fata...

Doctor_Satan
9th November 2015, 17:15
Ar fi, probabil, o revenire record pentru castigarea titlului daca vor reusi. Atunci s-ar putea spune despre campionatul Italiei ca-i praf, dar nu scapam de Allegri.
Cand am vazut ca Empoli a deschis scorul si Juve inca nu misca nimic dupa, ma bucuram ca nu-l mai vedem pe papagalul ala antrenor la vreo echipa de top.
E de neconceput sa nu emiti pretentii la titlu din postura de multipla campioana fara probleme financiare.

Lordul
9th November 2015, 18:25
Juve a pierdut 3 super-jucatori : Tevez , Pirlo si A.Vidal ..ar mai fi poate si Llorente...in loc au venit Dybala , Mandzukic...in momentul in care va omogeniza echiva Juventus nu va avea probleme la titlu

YoNuTzz
10th November 2015, 00:49
la juve au venit jucatori buni: dybala, khedira, mandzukic, cuadradro etc...
mi se pare ca au cel mai valoros lot...

Doctor_Satan
10th November 2015, 11:19
Eu pe Cuadrado il vad sub nivelul lui Vidal, iar Khedira nu ajunge nici pana la varful ghetei lui Pirlo.
Mandzukic este peste Llorente, dar Tevez facea aproape cat el si Dybala la un loc.
Din ce am vazut pana acum, lor le lipseste un fundas bun si un mijlocas care sa traga echipa dupa el si sa dea pase de calitate, asa cum o facea Pirlo.
Allegri nu este capabil sa aduca jucatori cu care echipa sa creasca, el in ultima vreme doar a distrus.
Din tur, ca meciuri grele au ramas cel cu Lazio si cel cu Fiorentina. Sper sa piarda aceste 2 meciuri si poate mai fac un egal sau 2.
Cu asa rezultate, Allegri ar trebui sa fie catapultat in iarna.

YoNuTzz
21st November 2015, 11:57
diseara juve - milan

juve in serie A are 5 victorii in ultimele 6 meciuri cu milan.

delaparis
21st November 2015, 22:51
Foarte bun meci in derby asta :ok:
Lipsesc doar ocaziile si golurile in rest totul e perfect. :)

Leo
21st November 2015, 23:02
Asa sa ramana scorul. :D

delaparis
21st November 2015, 23:09
1-0 Juve.
Pt Italia asta e victorie la scor :D

Leo
21st November 2015, 23:15
Hai cu egalarea!

YoNuTzz
21st November 2015, 23:25
milan va face a 6-a infrangere consecutiva impotriva lui juventus :))

ps: daca juve ia al 5-lea campionat la rand, atunci inter, roma, fiorentina si napoli ar trebui sa intre in pamant de rusine

Leo
21st November 2015, 23:28
Daca si cu parca...

Lucian86
21st November 2015, 23:47
Daca si cu parca...

Nu se aplica in cazul de fata

Meci urat, Juve a jucat prost dar a castigat. N-am facut decat un meci bun anul acesta (acasa cu Sevilla). In rest o umbra a echipei de anul trecut.

Si ttotusi lotul in largime e mai bun zic eu. Lipsesc insa, se stie, Tevez, Vidal si Pirlo.

YoNuTzz
22nd November 2015, 00:03
@Lucian, fiind chiar in Italia, cine crezi ca ii poate lua titlul lui Juve dupa 4 ani...

avem 4 echipe: inter, roma, fiorentina si napoli

inter numai cu 1-0 nu poti castiga un campionat
roma, se stie este perdanta de meserie...si daca ar avea nevoie de victorie in ultima etapa ptr a lua campionatul, ar gasi ei o modalitate sa faca egal
fiorentina si napoli nu au experienta...s-a vzt si in semifinalele de anul trecut de EL, cand aveau ocazia sa faca ceva mare
fiorentina s-a facut de ras cu sevilla
napoli s-a facut de ras cu dnipro...

eu zic ca tot juve il ia...

Nadalfan
22nd November 2015, 11:07
Plm...la Napoli anu' trecut era antrenor Benitez.

Cipri
22nd November 2015, 11:11
Cred ca doar Chivu si Mutu au fost pe primul loc cu o echipa din campionatele puternice ale Europei . Poate si Radu candva la Lazio .
... acum e randul lui Tatarusanu :ok: .

SwedishMafia
22nd November 2015, 12:44
Milan joaca cu pensionaru alex, cu "jucatori" precum antonelli, montolivo, kucka, niang si cerci...:)) WTF? Singuru care e jucator : bacca. E muuuult prea bun pentru Milan. Ar rupe intr-o echipa precum arsenal sau Dortmund. Ca sa te lupti la titlu, trebuie jucatori ca ibra, witsel , ozil, nu cuci , circi si nianji....

YoNuTzz
22nd November 2015, 13:12
mda..jucatori precum suso, honda, cerci, ely, poli, zapata, montolivo, niang kucka, antonelli, alex nu au fata de brand-ul numit ac milan, ca de actuala echipa am fata si eu :))

milanul nu are personalitate, determinare si caracter...
in acest sezon, 0 intoarceri, de fiecare data cand echipa adversa a deschis scorul, au pierdut.

iar in derby-uri, record negativ perfect

0-2 cu fiorentina
0-1 cu inter
0-4 cu napoli
0-1 cu juve

urmeaza roma...deci 4 infrangeri si nici un gol marcat :D

miril
22nd November 2015, 23:48
Victorie convingatoare pentru Inter care a trecut pe primul loc si asteapta derby-ul cu Napoli, in deplasare, luni 30 noiembrie.

YoNuTzz
23rd November 2015, 00:03
inter acum e lider solitar, iar in derby-uri a jucat bine: victorii cu milan si roma, egal cu juve si infrangere cu fiorentina...

inter
23rd November 2015, 19:14
excluzand accidentul cu viola... aveam doar 3 goluri primite ... e ceva... anul asta defilam cu 1-0 :ok:

SwedishMafia
28th November 2015, 22:31
sper sa gasim niste fraieri din EPL, sa plateasca 12-15 mil pe panorama asta de niang :D echipa gen everton , west ham:D

smiLey.
28th November 2015, 22:40
Eu l-as tine.Gol si pasa de gol la pauza cu Sampdoria.

De-ar juca echipa asa mai des ...

YoNuTzz
29th November 2015, 01:34
e slab niang...

plus avem asa in atac:

bacca, luiz adriano, niang, balotelli, cerci, menez...

nu putem pastra 6 atacanti in loc care au si pretentia sa joace toti...
cerci si ink unul trebuie dati..

ps: avem si noi 2 meciuri bune in 15 meciuri: cu lazio si cu sampdoria...atat.

smiLey.
29th November 2015, 20:38
Are doar 20 de ani deocamdata.A jucat foarte bine aseara, deci poate incepe sa isi dea drumul la joc, ca are potential.
Oricum, dupa ce am patit cu Pato si El Shaarawy in ultimii ani nu mai sper in "viitoare staruri".

YoNuTzz
29th November 2015, 21:01
roma dovedeste inca odata ca are ADN de perdanta...

1-6 cu barca, 2-2 cu bologna acum 0-2 acasa cu atalanta...

pacat...

sannicola
30th November 2015, 22:09
60 de secunde.Atat a avut nevoie Pipita Higuain sa rapuna cea mai buna defensiva.
Juve a urcat pe 5 dupa etapa a 14-a :yes:.

miril
1st December 2015, 00:02
Ce sfarsit de meci facut de Inter in 10 oameni, doua bare. Napoli invinge, totusi, cu 2-1 si trece pe primul loc. Forza Inter!

YoNuTzz
1st December 2015, 00:08
frumos meci...

foarte tare acest campionat, atunci cand nu se stie ink din etapa a 14 cine ia campionatul, cum a fost in ultimele 4 :))

avem asa:

delaparis
1st December 2015, 00:22
Inter are prima sansa, parerea mea. Mancini e antrenor adevarat, subcotat dar valoare de top, va castiga titlul sezonul asta.

YoNuTzz
1st December 2015, 08:09
@delaparis, ai dreptate, dar cu toate astea, are lotul mai slab decat juve/roma/napoli/

eu inca tind sa cred ca tot juve il va lua...mai are de recuperat doar 7 puncte...

YoNuTzz
5th December 2015, 18:20
juve bate la lazio si face a 5-a infrangere la rand...

roma nu mai bate pe absolut nimeni...

eu v-am zis ink de prin etapa a 5-a cand juve era la retrogradare ca tot ei vor lua campionatul ca restul sunt prea slabe :))

sannicola
5th December 2015, 19:23
Au prins viteza bine de tot.Etapa urmatoare joaca acasa cu Fiorentina.Vine a 6-a partida castigata la rand si sunt acolo la titlu :).

Lordul
6th December 2015, 12:12
Juve revine tare pe turnanta

miril
6th December 2015, 15:25
In loc de 4-0 s-a terminat 3-2... Pentru Bologna.

YoNuTzz
6th December 2015, 15:33
era sa revina napoli de la 0-3 la 3-3 in nici 10 minute...pacat...

inter dupa etapa asta va fi lider solitar, la 6 pct de principala contra-candidata juventus.

da inter va avea un retur criminal cu deplasari la milan, fiorentina, juventus, roma, lazio.

miril
6th December 2015, 15:38
De ce sa fie pacat. Au jucat prost cu penultima clasata si se putea termina 4-0, cum am zis. O fi criminal dar daca Inter se vrea o echipa competitiva, nu va conta.

YoNuTzz
6th December 2015, 23:41
haha !

mihajlovic si milan continua sa faca si un al 3-lea sezon la rand dezamagitor, reusind performanta unui 0-0 la carpi :))

niciodata nu voi intelege cum jucatori precum cerci sau niang pot face parte din lotul lui milan...
iar idiotul de sarb nu vrea sa-l joace pe luiz adriano...

hai mai repede cu revenirile lui menez si balotelli, ca ne omoara milanul cu zile...

Doctor_Satan
9th December 2015, 17:05
juve bate la lazio si face a 5-a infrangere la rand...

roma nu mai bate pe absolut nimeni...

eu v-am zis ink de prin etapa a 5-a cand juve era la retrogradare ca tot ei vor lua campionatul ca restul sunt prea slabe :))
Mai stii ca si eu ziceam ca nu m-ar surprinde sa revina si sa ia din nou titlul?
Bostanii din fata si-au impartit punctele in meciurile directe si au pierdut cu alde Bologna sau Atalanta.

YoNuTzz
13th December 2015, 12:45
azi 2 meciuri tari

napoli - roma
juve - fiorentina

roma daca pierde iar, pierde si orice sansa la titlu...

Nadalfan
13th December 2015, 16:09
Ma uit la echipa asta a Milanului si nu-mi vine sa cred ca unbalanced e...Ei practic joaca cu 4 fundasi...2 mijlocasi defensivi(Montolivo si De Jong), un hibrid intre extrema, inter si AM(Bonaventura) si 3 atacanti de careu(Luiz Adriano, Bacca si Niang) din care doar unu' din ei e mai versatil(Niang)...Individuali, jucatorii sunt buni, dar pusi intr-o echipa mi se pare dezastru.
De faptul ca au dat o gramada de bani pe Bertolacci si ca asta a fost mereu accidentat nu mai zic nimic.

YoNuTzz
13th December 2015, 16:50
milanul este singura echipa, care va realiza performanta sa nu bata la rand nici pe carpi nici pe verona nici pe frosinone, adik fix ultimele 3 echipe din campionat..

in mod normal daca prinzi meciurile astea 3 la rand, e clar ai 9/9 puncte asigurate...

nu si milan, ei vor face probabil 3/9 :))

YoNuTzz
13th December 2015, 18:16
milanul este singura echipa, care va realiza performanta sa nu bata la rand nici pe carpi nici pe verona nici pe frosinone, adik fix ultimele 3 echipe din campionat..

in mod normal daca prinzi meciurile astea 3 la rand, e clar ai 9/9 puncte asigurate...

nu si milan, ei vor face probabil 3/9 :))

sunt in grafic cu ce am zis

dublu egal cu ultimele 2 clasate: carpi si verona...urmeaza si egalul cu frosinone...

tragic-comedie ce se intampla la milan..

YoNuTzz
13th December 2015, 23:53
juve bate pe fiorentina si face a 6-a victorie consecutiva...si devina principala favorita la al 5-lea titlu la rand...

avem asa:

Lucian86
14th December 2015, 00:10
Excelenta victorie pentru Juve. Meci greu si de calitate

YoNuTzz
16th December 2015, 22:50
E incredibil asa ceva...

pe culoarul de jos, in cupa italiei roma a fost eliminata de spezia, fiorentina de carpi :))

milanul are o sansa unica de a merge in europa...

daca trece de sampdoria, va juca in sferturi cu carpi si in semifinale cu invingatoarea dintre spezia si alessandria :))

nu ai cum sa ai mai simplu de atat...

din cauza asta, cupa trebuie sa devina o prioritate ptr milan..

YoNuTzz
18th December 2015, 16:12
gata. in mod normal Milan e in finala Coppa Italia...

nu cred ca a mai fost un asemenea culoar vreodata in istorie...

sannicola
18th December 2015, 17:28
Haha ce gluma de tablou a iesit :D.
Sus ii Juve,Inter,Napoli si Lazio :yes:
Jos cu Milan,Spezia,Carpi si Alessandria :)):happy
Roma si Fiorentina :rosu::rosu:, au jucat si acasa ambele...

YoNuTzz
18th December 2015, 21:14
teoretic jos trebuiau sa fie roma, fiorentina, genoa si milan...

ca genoa terminase pe 6...

miril
20th December 2015, 23:44
Melo, un IDIOT! Forza Inter!

YoNuTzz
20th December 2015, 23:46
am facut greseala sa vad meciul inter - lazio...

a 2-a oara cand ii vad pe inter in acest sezon dupa foarte slabul inter - milan 1-0

ceea ce nu inteleg eu, cum draq inter inca sunt pe primul loc...

e o echipa, cu un antrenor care stie doar aparare, cu jucatori lipsiti de calitate, si cu una din cele mai urate exprimari pe teren din fotbal...

doar pase in lateral, in spate si mingi lungi in fata...si muuuuulti nervi...atat...constructie 0.

slava domnului ca vine returul, inter au toate derby-urile in deplasare, si in sfarsit scapam de acest circ numit inter pe primul loc :))

milanezu
20th December 2015, 23:48
sa radem cu inter.
:happy
lazio nu bate de 7 etape si castiga la lider.
chiar si milan a batut pe lazio.
:))

YoNuTzz
21st December 2015, 00:06
@milanezu, nu e vorba de cine bate pe cine...

asa, putea interul castiga a 9-a oara cu 1-0, si totul era in regula...

e vorba de joc....ingrozitooooooooooooooor.....deprimant sa te uiti la inter cum incearca sa atace :))

incearca...ca de atacat, mai putin...

miril
21st December 2015, 00:09
Ca Manicini joaca defensiv si deci jocul nu place ochiului, de acord, ca Inter poate nu merita sa fie pe primul loc, partial de acord, nu-i vina lui Inter, aici, dar sa spui, la modul absolut, ca are jucatori lipsiti calitati e o aiureala. Macar sunt vreo patru-cinci care au valoare. In plus, ma astept la critici indreptatite dar nu de la suporterii lui Milan... Fiecare sa-si vada de barna lui mai intai.

YoNuTzz
21st December 2015, 00:17
@miril, eu nu sunt ipocrit, nu am intrat sa scriu aici ca sa fac misto...IN NICI UN CAZ ! si in plus eu sunt primul care recunoaste cat de petarda e milan...

insa pur si simplu am ramas scarbit de jocul lui inter...
sa fii pe primul loc, chiar si dupa infrangere acasa si sa joci ataaaaaat de rau...repet, nici o idee de joc, 0 barat...

acum inteleg cum de au 8 victorii cu 1-0...probabil un gol si apoi toata lumea in aparare...nu stiu..poate stii tu mai multe...

oricum cu asemenea joc, nici o sansa in retur cu deplasari la fiorentina, milan, roma, juventus, lazio...
practic, doar cu napoli au acasa...

ps: si sincer, milanul, cat de slaba poate fi, dar fata de inter, mai joaca ceva fotbal...mai vezi 1 faza..

miril
21st December 2015, 00:34
Am spus cu ce sunt de acord desi mi se pare paradoxal sa compari cum joaca Inter si Milan cand, dupa spusele tale, ai vazut Interul in doar 2 (doua) meciuri. Manicini a facut o echipa care inchide bine jocul, ma rog, nu cu Fiorentina si, sa zicem, Lazio, dar in detrimentul creativitatii si fazei de atac, de aici jocul anost de multe ori. Amprenta vine de la antrenor si nu de la valoarea echipei. Echipa ar putea juca mai placut desi lotul nu are valoarea unei echipe ca Juventus. Dar cine are in Serie A?

YoNuTzz
21st December 2015, 01:18
la ultima parte iti dau perfecta dreptate...

devine oricum din ce in ce mai clar ca juve ia al 5-lea titlu la rand...

e prea bun lotul fata de restul echipelor...nici roma nu are lot rau, dar la ei e mereu problema atitudinea si mentalitatea de echipa perdanta...

queque
21st December 2015, 03:19
... Echipa ar putea juca mai placut desi lotul nu are valoarea unei echipe ca Juventus. Dar cine are in Serie A?
Roma.
Probabil o sa ajung de rasul curcilor cu insistenta asta,dar imi asum riscul.
Nici Roma-scudetto nu mi s-a parut mai puternica decat echipa de anul asta.
Am comentat dupa Inter-Roma ca Inter nu are echipa de titlu si inca nu era Juventus in calcule.Recunosc,in momentul de fata,Juve rupe gura targului,dar eu cred ca nu mai creste.Roma,daca-si revine,castiga campionatul.Nu multumesc ca n-a plecat Garcia,dar multumesc ca n-a venit Mou.Dac-as sti ca vine portughezul doar pana-n vara,nu m-ar deranja.Dar nu vreau sa uit de fotbal vreo trei ani :)
Preferam (speram) Ancelotti,dar am auzit ca a semnat cu Bayern.

miril
21st December 2015, 09:32
Imi place Roma dar nu are aparare. Nici eu nu am zis ca Inter are echipa de titilu.

Johnny D
28th December 2015, 08:55
Juventus si restu...
Daca nici acum nu pot astia cand le-a dat Juve handicap de 10 etape...
N-ai cu cine sa te bati aici, Juve e ca PSG sau Bayern, se antreneaza in campionat pt CL.

YoNuTzz
28th December 2015, 15:26
Juve, PSG, Bayern, Olympiakos, Celtic, sunt multe campionate in care se stie inca de la inceputul sezonului cine va lua titlul...

noroc ca anglia si spania sunt competitive din punctul asta de vedere...

Nadalfan
6th January 2016, 17:53
Milan n-a vrut sa dea gol azi. Au ratat de peste tot.
Chievo - Roma a fost super meci.

miril
6th January 2016, 17:58
Super meci si aseara, Genoa-Sampdoria. Ilicic, excelent, doua goluri superbe impotriva fostei echipe.

YoNuTzz
6th January 2016, 23:02
juve rupe orice...nici nu stiu la a cata victorie consecutiva sunt :)) cred ca a 8-a...

inter tipic ptr ei..iar 1-0, dar le va lua juve campionatul...

iar despre milan - au terminat anul in genunchi egaluri cu carpi si verona...si il incep in genunchi..infrangere acasa cu bologna...

mihajlovic, pleaca in MM !

Nadalfan
6th January 2016, 23:10
juve rupe orice...nici nu stiu la a cata victorie consecutiva sunt :)) cred ca a 8-a...

inter tipic ptr ei..iar 1-0, dar le va lua juve campionatul...

iar despre milan - au terminat anul in genunchi egaluri cu carpi si verona...si il incep in genunchi..infrangere acasa cu bologna...

mihajlovic, pleaca in MM !

Bai, n-am vazut meciurile cu Carpi si Verona, dar l-am vazut p'asta de azi. Omu' n-a avut nicio vina. Bacca, Niang, Honda, Bonaventura si Cerci au ratat niste ocazii monumentale. Toti au avut genu' ala de faza in care din 10 ocazii, de 9 ori dai gol. Bacca a avut-o in 7m si a dat direct in portar, Niang in 6m si a alunecat si mingea a aiuns la Honda care a dat aiurea in ea, Bonaventura a avut-o si el in 7-8m lateral stanga si a dat direct pe portar, iar Cerci ala e un idiot. A primit o pasa extraordinara de la Niang s-a dus langa portar(cel mai apropiat adversar era la vreo 5m de el) si in loc sa dea usor pe langa el a incercat sa-l dribleze si a pierdut mingea...

YoNuTzz
7th January 2016, 13:41
jucatori de mana a 2-a...ce vrei...oricum ptr laketii de la milan obiectivul ramane doar finala cupei...atat...campionatul e compromis...

urmeaza in cupa cu carpi si apoi spezia sau ink una din B/C

SwedishMafia
7th January 2016, 20:20
lot slab, antrenor slab= dezastru. cum sa vina ancelotti la asa lot... :)) pe buna dreptate, carletto merita super jucatori, gen lewandowski. nu nianji, alexi, mexesi, cerci si alte glume .

Nadalfan
7th January 2016, 20:38
lot slab, antrenor slab= dezastru. cum sa vina ancelotti la asa lot... :)) pe buna dreptate, carletto merita super jucatori, gen lewandowski. nu nianji, alexi, mexesi, cerci si alte glume .

Bai frate...primu' 11 al lui Milan chiar nu e rau...cu cateva plombe(fundas stanga, mijlocas central, extrema dreapta) ar trebui sa fie lejer la nivelul lui Inter/Fiorentina/Napoli...Totusi, eu nu inteleg pe ce baza fac ei transferurile coaie. Acum am inteles ca vor sa-l ia pe Fellaini pe o suma de aproape 20mil de euro :)) In fotbal, fara sa exagerez, cred ca sunt cel mai multi mijlocasi centrali de calitate din istorie si oamenii astia il vor pe Fellaini. Pe Fellaini!!! Nu antrenoru' e problema nene..Galliani ala trebuie sa plece...si sa-i ia si pe aia de la scouting. Milan nu mai aduce nimic nou. Si sunt o gramada de tineri. Ma uitam la Montolivo ieri...a fost un jucator foarte bun, dar ieri a fost tragedie. Le-a dat alora de la Bologna pasa de gol :))

Bertolacci ala imi place. E bun. Si Niang a mai crescut. Honda si Cerci sunt niste penibili. Nu e posibil sa ai ca extrema dreapta doi jucatori ca astia :)) Menez ce mai face?A jucat vreodata sezonu' asta?

Donnaruma
Abate - Alex - Romagnoli - De Sciglio/Antonelli
Bonaventura - Mauri - Bertolacci
Menez
Bacca - Niang/Luiz Adriano

Nu inteleg de ce nu i se da credit lui Mauri. Mie mi se pare de viitor si e mult mai vivace decat Montolivo/De Jong..

YoNuTzz
8th January 2016, 03:01
e simplu...la milan se va schimba ceva cand vor pleca galliani si berlusconi...

pana atunci...urmeaza al 3-lea sezon la rand in care vom rata pana si EL...

adik totusi...in derby-urile cu echipele de pe primele 4 locuri am luat 0 puncte si 0 goluri marcate

0-2 cu fiorentina
0-1 cu inter
0-1 cu juve
0-4 cu napoli

urmeaza acum infrangerea cu roma...

ok, astea sunt mai bune, dar cu ultimele 5 clasate: bologna, genoa, frosinone, carpi si verona...

am facut asa
infrangere - bologna
infrangere - genoa
egal carpi si verona
victorie frosinone

holly mother of god ! 5 puncte din 15 !!! cu ultimele 5 clasate...doamne fereste...

SwedishMafia
8th January 2016, 14:00
galliani cand avea bani, lua pe Shevchenko, nesta, acu, cand era cativa euro, ia jucatori de valoarea asta. Nu gasesti pe gard, jucatori f buni care sa ii descoperi si sa ii iei la 5 euro. Cand aud pe niang ca el vrea sa ramana la Milan, sa faca istorie..pai, te cred ca vrea sa ramana. Acum 10 ani, cand MILAN avea super-echipa, niangu ar fi dus baxuri de apa la autocar.
Daca berlusca mai vrea sa faca o echipa mare, la vara iei pe gundogan, gotze , reus si un fundas f bun langa romagnoli. Daca nu mai vrea berlusca, Milan va juca cu abate :)) si de sciglio.Ce panarame de jucatori....ca si cerci, dealtfel :D

Nadalfan
8th January 2016, 15:35
galliani cand avea bani, lua pe Shevchenko, nesta, acu, cand era cativa euro, ia jucatori de valoarea asta. Nu gasesti pe gard, jucatori f buni care sa ii descoperi si sa ii iei la 5 euro. Cand aud pe niang ca el vrea sa ramana la Milan, sa faca istorie..pai, te cred ca vrea sa ramana. Acum 10 ani, cand MILAN avea super-echipa, niangu ar fi dus baxuri de apa la autocar.
Daca berlusca mai vrea sa faca o echipa mare, la vara iei pe gundogan, gotze , reus si un fundas f bun langa romagnoli. Daca nu mai vrea berlusca, Milan va juca cu abate :)) si de sciglio.Ce panarame de jucatori....ca si cerci, dealtfel :D

Gundogan si Reus n-o sa vina la Milan...E imposibil ceea ce ceri tu acum. Milan trebuie sa faca o reconstructie. Trebuie sa cumpere toate tinerele talentele astea din Europa si America de Sud care pot fi luate. Ca si acolo daca se arunca direct la Ruben Neves, Weigl, Tielemans, Laporte sau Sane e si normal sa ajunga sa-l ia pe Nicusor Stanciu. Uita-te si tu la Inter. Ei ii au in atac pe Icardi, Jovetic, Ljajic sau Perisic si cu toate astea vor sa-l ia pe Callieri de la Boca care se pare ca e valoare. Dupaia, lumea vorbeste de o noua generatie a brazilienilor care spera ca pana in 2018 sa ajunga la un nivel bun. Gabriel, Malcom(ambii 19 ani - oameni de atac), Gabriel Jesus(18 ani), Lucas Lima(25 ani, dar super bun...probabil il ia Real acum in iarna), Rodrigo Dourado(21 de ani, mijlocas defensiv in stilu' Busquets pe care-l monitorizeaza Man United), Marlon(fundas central despre care zic ca astia ca e peste Th.Silva). Pe langa astia din America de Sud, mai sunt si astia din Europa. In Germania acum sunt o gramada de jucatori tineri de valoare. Si pe la croati gasesti. Si la ei in Italia. Berardi, Bernardeschi ala de Fiorentina(l-am vazut jucand doar de 3 ori, dar m-a impresionat de fiecare data. E foarte bun) ar fi extraordinari pe dreapta acolo. Bine, astia doi probabil ar si costa undeva pe la vreo 20mil. Bine, unii din aia din Brazilia probabil costa mai mult de atat :))

SwedishMafia
8th January 2016, 17:59
nadale, joci football manager? :D prea le stii cu wonderkids :D
ca sa reconstruiesti, trebuie bani. iar la nivelul la care e un club ca ac Milan, reconstruiesti aducand jucator tineri si valori. Pui un ibra, si aduci unu ca romagnoli.Aduci un gotze, mai aduci un stanciu(kidding :)) ). Asa reconstruiesti. Nu cu copii.Ai un nume de respectat.Daca iarna asta ar reusi sa aduca pe witsel, ar fi un plus, ar fi un inceput. Din pacate pt Milan, la ce bani baga berlusca, nu poate sa se lupte cu west Bromwich...aia is in stare sa dea o gramada de bani pe jucatori mediocri. Exemplu: cica crystal palace ofera 28 mil euro pe zaza de la juventus :happy Milan de azi nu ar fi in stare sa dea 12 mil pe zaza.

Nadalfan
8th January 2016, 18:38
nadale, joci football manager? :D prea le stii cu wonderkids :D
ca sa reconstruiesti, trebuie bani. iar la nivelul la care e un club ca ac Milan, reconstruiesti aducand jucator tineri si valori. Pui un ibra, si aduci unu ca romagnoli.Aduci un gotze, mai aduci un stanciu(kidding :)) ). Asa reconstruiesti. Nu cu copii.Ai un nume de respectat.Daca iarna asta ar reusi sa aduca pe witsel, ar fi un plus, ar fi un inceput. Din pacate pt Milan, la ce bani baga berlusca, nu poate sa se lupte cu west Bromwich...aia is in stare sa dea o gramada de bani pe jucatori mediocri. Exemplu: cica crystal palace ofera 28 mil euro pe zaza de la juventus :happy Milan de azi nu ar fi in stare sa dea 12 mil pe zaza.

Am renuntat la FM...
Ideea e sa ai cateva valori. Milan ar avea. Bacca ala a fost un fenomen la Sevilla. Dadea goluri pe banda rulanta. Milan are cativa jucatori cu ajutorul carora poate construi o echipa buna. Donnarumma, Abate/De Sciglio pe dreapta, Romagnoli, Bertolacci, Bonaventura, Bacca. Mai trebui un fundas central, un fundas stanga, un mijlocas defensiv, o extrema dreapta si nu nr.10...Daca ar sti sa faca afaceri nu ar cheltui exagerat de mult. Uita-te la Juve. L-au luat pe Khedira gratis, si in vara probabil o sa-l ia si pe Ever Banega. Tot gratis. Pai astea afaceri tata. Banega ala e un geniu. Khedira la Milan ar fi mers bine de tot cu Bertolacci la mijloc. Dupaia, extrema dreapta poti sa-l iei pe Feghouli de la Valencia care a declarat ca nu-si mai prelungeste contractul. Ii dai 5 mil la semnatura si e al tau. Nu-ti trebuiesc neaparat sute de milioane ca sa faci o echipa buna. Sunt multi jucatori care o sa intre in ultimul an de contract si care ar putea fi luati pe sume nu foarte mari(Gotze spre exemplu intra in ultimul an de contract).

PS : Witsel e overrated. La fel si Fellaini. Daca vine unu' din astia doi e rau :)) De ce nu l-au luat in vara pe Allan ala care joaca acum la Napoli si care acum e printre cei mai buni mijlocasi din Italia? Ala spre exemplu, nu cred ca a costat peste 12 milioane. Ala si cu Bertolacci la mijloc si esti asigurat 4-5 ani pe postul ala. Il mai ai si pe Mauri rezerva si aia e.

SwedishMafia
8th January 2016, 19:05
Din lotu lui Milan, acu as tine doar pe astia: donnaruma, bacca, romagnoli, bertolacci si Bonaventura. restu, pa, pa. Milan nu poate da salariile pe care le da Napoli.

Nadalfan
8th January 2016, 19:15
Din lotu lui Milan, acu as tine doar pe astia: donnaruma, bacca, romagnoli, bertolacci si Bonaventura. restu, pa, pa. Milan nu poate da salariile pe care le da Napoli.

Pentru primu' 11 poate. Ca altfel...Sunt destui jucatori care ar fi foarte buni ca back-up la Milan. Abate, De Sciglio, Antonelli, Mauri, Kucka(alearga mult si probabil nici n-are salariu mare), Menez, Niang, Luiz Adriano..
Si, apropo, Milan a bagat anu' asta vreo 90mil in transferuri...chiar a bagat foarte mult.
Totusi, cum plm l-au dat pe Saponara pe 4 milioane? oamenii sunt nebuni. Asta e bun de tot. Ce retarzi!!! Omu' face 15 milioane lejer. Da' ce vorbesc eu aici. Ar fi trebuit sa ramana fiindca juca lejer titular in echipa asta. Era printre cei mai buni.

SwedishMafia
8th January 2016, 19:17
trebuia adusi jucatori de valoare la mijloc. toata presa din italia a spus asa. cu bertolacci nu e destul. saponara e genu de jucator bun la echipe mici. un fel de zicu :))

Nadalfan
8th January 2016, 19:26
trebuia adusi jucatori de valoare la mijloc. toata presa din italia a spus asa. cu bertolacci nu e destul. saponara e genu de jucator bun la echipe mici. un fel de zicu :))

Adica "jucatori" le trebuie unu' singur care sa-l completeze pe Bertolacci si care sa fie si mai defensiv. Idealist vorbind, varianta ideala ar fi W. Carvalho de la Sporting. Ar fi ideal pentru Italia. Desi, tinand cont ca Sporting o sa ia titlul in Portugalia n-o sa vrea el sa vina la Milan. Poate Gonalons ala de la Lyon. Anu' asta nu i-am mai urmarit pe Lyon, dar anu' trecut a fost de nota 10. Foarte bun la recuperare + ca de la el incepeau toate atacurile echipei. Biglia ala n-ar putea sa plece de la Lazio? Si sa-l ia si pe Candreva dupa el.

SwedishMafia
8th January 2016, 20:00
gonalons?no. me gusta Grenier :D desi revine dupa o accidentare. donnaruma are un agent de kkt, raiola. un napoletan, un smecher si 1/2...in 2 ani, donnaruma e pe la ceva psg sau barca :D
mexes, out in franta, alex- out mls sau ceva echipa de genu santos sau gremio. Zapata- out, la ceva echipa de genu celta. poli-out, la o echipa gen udinese, de jong- out, la ajax , palace sau Watford. niang- out, pe la o echipa de gen genoa sau west Bromwich, cerci-out, I don't care where. Honda, out- pe la o echipa gen Newcastle. abate- out, la ceva echipa gen atalanta, de sciglio- out, galliani face ceva combiunatie cu ancelotti, sa ne dea 25mil pe "noul maldini " :)) lopez- out, pe la o echipa gen everton.
luiz Adriano- out, tu nea muce :D
acu, putem sa cumparam jucatori DE MILAN !!

Nadalfan
8th January 2016, 20:32
Grenier n-a mai jucat fotbal de 2 ani :)) Nu cred ca o sa mai revina la o forma decenta. Gonalons ala e bun.
Donnarumma n-are clauza de 100mil de euro si contract pana-n 2020? Daca nu vrea clubu', n-are cum sa plece.

YoNuTzz
9th January 2016, 14:04
da, si faptul ca vom rata ptr al 3-lea an la rand pana si Europa League nu va ajuta, sa nu vina bani de la uefa deloc, plus lipsa de expunere pe plan european..

dar e greu...chiar daca trecem de carpi si spezia/alessandria, nu e suficient sa pierdem finala ptr a juca in EL..

ps: chiar sunt curios daca diseara reusim turul perfect dpdv negativ si facem 5/5 infrangeri fara gol marcat cu primele 5 clasate...

YoNuTzz
9th January 2016, 21:29
fiorentina - lazio 1-3 asta da surpriza...noroc ca merg etapa viitoare la milan sa-si recupereze punctele :D

YoNuTzz
10th January 2016, 00:49
roma - milan 1-1

o a 2-a repriza ok, dar din pacate terminam turul cu prea putine puncte...doar 29...inter are 39 si un meci mai putin de ex...

SwedishMafia
10th January 2016, 00:50
in cl vor merge hotii fotbalului , a 2 a echipa din Milano si napoletanii .roma si fiorentina , EL si MILAN tot in EL, deoarece va juca finala Cupei Italiei. Milan are un culoar jignitor de simplu pana in finala.

YoNuTzz
10th January 2016, 01:25
da, dar cu regula noua de la uefa de anul trecut, nu e suficient sa fii finalista ptr a merge in europa...

anul trecut arsenal a jucat cu villa finala, dar villa nu a mers in EL...

la juve - lazio nu a fost cazul, ca ambele au mers in UCL...

si nu cred ca milan are mentalitatea de a castiga finala, indiferent ca din partea de sus va fi: inter/juve/napoli/lazio...

si in conditiile astea, nici locul 6 nu mai este ok...

daca ia lazio de ex cupa...degeaba milan termina pe 6...se vor duce primele 5 + lazio...

deci milan are nevoie de locul 5 ptr siguranta, sau locul 6 si sa castige juventus/inter cupa, ca atunci sa mearga locul 6 in EL...sau chiar sa castige cupa, fapt putin probabil...

sannicola
10th January 2016, 15:26
Haha penalty in minutul 95 pentru Sassuolo si Inter pierde.
Inter pierde,Fiorentina la fel si uite asa Juve ii aproape sa termine turul pe primul loc :D.

miril
10th January 2016, 15:32
Meci frumos, echilibrat, cu doi portari in forma. Meciul se putea termina oricum, a fost sa fie cu victoria oaspetilor. Singura consolare este ca Sassuolo mi-e tare simpatica. Napoli are mai degraba sansa sa termina turul pe primul loc.

YoNuTzz
10th January 2016, 15:53
am vazut meciul..culmea..inter a jucat bine...

dar se pare ca din cand in cand se mai intoarce si roata...dupa atatea si atatea victorii nemeritate cu 1-0, ultimul exemplu la empoli iata ca acum vine o infrangere nemeritata cu 1-0


si da...noroc ptr napoli cu infrangerile acasa ale lui inter si fiorentina...

napoli si juve pot termina pe 1 respectiv 2...

milanezu
10th January 2016, 16:37
in sfarsit panaramele de la inter detronate.
mai mult de locul 4-5 nu merita inter.

YoNuTzz
10th January 2016, 16:39
clar ca vor termina sub juve si napoli, dar totusi cred ca vor prinde locul 3...

cred ca asa va arata clasamentul final, dupa impresia pe care mi-am facut-o in tur

1. juve
2. napoli
3. inter
4. fiorentina
5. roma
6. milan

Nadalfan
10th January 2016, 17:40
Fiorentina termina sub Roma. Le lipseste un big game player. Au echipa foarte frumoasa, dar n-au un jucator care sa faca din rahat bici.

YoNuTzz
10th January 2016, 18:06
nu cred...o echipa cu mentalitatea mai perdanta decat roma rar vezi...

ps: eu am zis de milan pe 6, dar sasuolo si empoli au terminat turul peste milan :))

YoNuTzz
10th January 2016, 22:32
juve conduce la pauza la sampdoria...

se pare ca vor termina turul pe 2, sub napoli, dupa ce la etapa a 6-a erau pe loc retrogradabil...

si returul e perfect ptr ei:

cu echipele de pe primele 5 locuri au cu toate acasa, in afara de fiorentina..

avem
juve - roma
juve - napoli
juve - inter
fiorentina - juve

Lucian86
11th January 2016, 00:04
Juve face 9 victorii la rand :yes:

Morata nu se regaseste. A ratat din nou o ocazie imensa la 2-0. Imediat dupa s-a facut 2-1 si Juve a riscat putin pana la final. A iesit aproape in lacrimi de pe teren. Trebuie sa se adune psihic si sa redevina jucatorul pe care l-am vazut la inceput de an.

Oricum, Juve sta foarte bine in atac. Zaza e o rezerva de lux as spune iar Mandzukic si Morata sunt jucatori de clasa.

YoNuTzz
11th January 2016, 00:10
Italia - Tur

sannicola
11th January 2016, 00:38
Verona ii pa si probabil Frosinone si Carpi cu sezonul asta raman in Serie A.
La titlu intre Juve si Napoli.Zebrele si-au revenit dupa startul ratat,imi place de Dybala din ce in ce mai mult.
Higuain a fost un monstru turul asta cu 18 goluri in 19 etape..
Asa ca fapt divers in 2014/2015 a avut 37/18 si in 2013/2014 cu 32/17.

Johnny D
11th January 2016, 08:17
Juve face 9 victorii la rand :yes:

Morata nu se regaseste. A ratat din nou o ocazie imensa la 2-0. Imediat dupa s-a facut 2-1 si Juve a riscat putin pana la final. A iesit aproape in lacrimi de pe teren. Trebuie sa se adune psihic si sa redevina jucatorul pe care l-am vazut la inceput de an.

Oricum, Juve sta foarte bine in atac. Zaza e o rezerva de lux as spune iar Mandzukic si Morata sunt jucatori de clasa.

Juve n-are ce discuta cu Serie A, e cu o clasa peste toate de acolo cred ca nu mai are nimeni nici un dubiu.
Morata niciodata nu mi s-a parut un jucator prea rasarit. Nu ma surprinde ce se intampla acum, m-a surprins ce s-a intamplat inainte!:))



Higuain a fost un monstru turul asta cu 18 goluri in 19 etape..


Cu asta a avut sansa Napoli, in retur nu va mai da acest randament si Juve ia titlul la pas.

YoNuTzz
11th January 2016, 11:20
si eu cred ca juve va fi campioana prin etapa 35 asa...

SwedishMafia
12th January 2016, 23:38
supeeeeeeeeeeer-dan a facut un super-cadou financiar lu berlusca. 14 mil euro pt Luiz Adriano :)) nu o sa reziste nici asta mult prin china. e complicat. probabil va sta 1 an, dupa care il va lua o echipa gen feyenoord sau sporting lisabona. acu, berlusca sa mai puna de la el vreo 15, si sa-l ia pe witsel :D

Nadalfan
13th January 2016, 14:15
supeeeeeeeeeeer-dan a facut un super-cadou financiar lu berlusca. 14 mil euro pt Luiz Adriano :)) nu o sa reziste nici asta mult prin china. e complicat. probabil va sta 1 an, dupa care il va lua o echipa gen feyenoord sau sporting lisabona. acu, berlusca sa mai puna de la el vreo 15, si sa-l ia pe witsel :D

Asa de mult iti displace Luiz Adriano? La Sahtior a fost sef. Mereu dadea goluri in Liga si in meciurile cu echipele bune din Ucraina.
Witsel nu pleaca in iarna de la Zenit...De ce ar face asta? Aia inca joaca in UCL...Cred ca mai degraba vine Fellaini la Milan :))

Doctor_Satan
13th January 2016, 15:03
Juve n-are ce discuta cu Serie A, e cu o clasa peste toate de acolo cred ca nu mai are nimeni nici un dubiu.
Morata niciodata nu mi s-a parut un jucator prea rasarit. Nu ma surprinde ce se intampla acum, m-a surprins ce s-a intamplat inainte!:))
Mai lasa-i un sezon, doua lui Allegri. Eu cred ca ce s-a intamplat la Milan e si vina lui si doar faptul ca Serie A nu are echipe solide o repune pe Juve in lupta pentru titlu.

si eu cred ca juve va fi campioana prin etapa 35 asa...
35? Ii subestimezi rau. La ce avant au, se instaleaza lider in cel mult 5 etape si apoi mai au 14 etape sa ia si avans.
In a 6-a etapa vor juca cu Napoli acasa si cu acea ocazie vor lua 3-4 avans.
Eu pariez pe 15 puncte avans la final. :D

SwedishMafia
13th January 2016, 15:26
Asa de mult iti displace Luiz Adriano? La Sahtior a fost sef. Mereu dadea goluri in Liga si in meciurile cu echipele bune din Ucraina.
Witsel nu pleaca in iarna de la Zenit...De ce ar face asta? Aia inca joaca in UCL...Cred ca mai degraba vine Fellaini la Milan :))

multi is zmei la echipe gen shaktior, si tamaie la echipe mari. :D si cygrinsky era zmeu la nea muce, iar la barca...:))
witsel chiar daca joaca in CL, s-a saturat de rusia. hulk, nu.

Nadalfan
13th January 2016, 16:27
multi is zmei la echipe gen shaktior, si tamaie la echipe mari. :D si cygrinsky era zmeu la nea muce, iar la barca...:))
witsel chiar daca joaca in CL, s-a saturat de rusia. hulk, nu.

Asta e singuru' care nu a confirmat. Puteai sa-i dai exemplu pe ceilalti. Douglas Costa la Bayern e zeu. World-class player. Willian anu' asta cara Chelsea in spate de unu' singur si e in elita EPL. Fernandinho s-a dus la City si nu stiu daca a fost vreodata rezerva. Joaca mai mereu bine si ii acopera o gramada din lacunele lui Yaya Toure de pe faza defensiva. Mkhitaryan s-a dus la Dortmund, si dupa doua sezoane slabe, anu' asta e un pion important al echipei, fiind dupa multi mai important si decat Aubameyang...

YoNuTzz
13th January 2016, 17:38
e un fel de: the curious case of luiz adriano :))

cu menez accidentat, cu balotteli accidentat cu o petarda precum niang sau cu tragedia de cerci, pur si simplu nu inteleg cum nu a confirmat deloc luiz adriano...

practic nu avea concurenta in atac, si milan joaca cu 2 atacanti, deci el si bacca...

oricum a iesit milan pe profit...

YoNuTzz
13th January 2016, 17:39
de asemenea:

Roma sack Rudi Garcia

SwedishMafia
13th January 2016, 21:31
Asta e singuru' care nu a confirmat. Puteai sa-i dai exemplu pe ceilalti. Douglas Costa la Bayern e zeu. World-class player. Willian anu' asta cara Chelsea in spate de unu' singur si e in elita EPL. Fernandinho s-a dus la City si nu stiu daca a fost vreodata rezerva. Joaca mai mereu bine si ii acopera o gramada din lacunele lui Yaya Toure de pe faza defensiva. Mkhitaryan s-a dus la Dortmund, si dupa doua sezoane slabe, anu' asta e un pion important al echipei, fiind dupa multi mai important si decat Aubameyang...

exceptii de la regula :D
luiz Adriano parca dadusera 4 goluri.:)

El Pistolero
16th January 2016, 23:53
Higuain a fost un monstru turul asta cu 18 goluri in 19 etape..
Asa ca fapt divers in 2014/2015 a avut 37/18 si in 2013/2014 cu 32/17.

20 de bucati si doar a inceput returul. Omul e fabulos, sper sa fie ultimul sezon la Napoli si sa plece la vara la o echipa de top a Europei. Trebuie sa joace in CL.

Nadalfan
17th January 2016, 00:18
Am vazut prima repriza a lui Napoli azi...Hell, cred ca sunt singurii care pot sa tina pasul cu Juve. Misto echipa. Viteza peste tot. Insigne ala si-a ridicat mult nivelul. Hamsik joaca bine ca LCM. Allan ala e perfect ca box-to-box, iar Jorginho ala ca DM e foarte bun. Paseaza excelent. Imi place. Anu' trecut nu-mi placea, dar anu' asta e tare de tot. Sa-i vedem la Sampdoria etapa viitoare. O sa fie greu de tot.

YoNuTzz
17th January 2016, 00:39
ar fi prea frumos sa ia napoli titlul, dar nu cred...va fi greu cu juve...

intre timp ma bucur sa vad ca inter se indeparteaza de titlu, dar nu ptr ca sunt rivali, ci ptr ca nu merita.

YoNuTzz
17th January 2016, 18:19
juve a 10-a victorie consecutiva...sa vedem daca doboara recordul de 17 a lui inter...

roma...penibila ca de obicei...nu o bat acasa pe locul 20 verona...

SwedishMafia
17th January 2016, 21:59
bacca, asta da atacant....nu degeaba Chelsea vrea sa il cumpere cu 30 mil( nu stiu daca lire sau euro :) )

Nadalfan
17th January 2016, 22:04
Milan - Fiorentina 1-0 Bacca cu un gol frumos de tot.

YoNuTzz
17th January 2016, 22:19
bacca ramane la milan sezonul urmator, doar daca printr-o minune milan prinde locul 3, ceea ce e imposibil...

a costat 30 de milioane de euro, probabil il vor da cu peste 40...

oricum de la milan, un club cu 7 UCL-uri castigate, jucatori de milan sunt doar donnarumma (de perspectiva), ramagnoli (de perspectiva), bonaventura si bacca. atat, doar 4.

YoNuTzz
24th January 2016, 18:24
haha...inter revine unde o stim cu totii...

dupa 1-2 si 0-1 acasa cu lazio si sassuolo, acum este egalata de carpi in min 93...DE CARPI !! care avea si 1 om in minus...

ce pot sa le fac, daca ii obsedeaza acest 1-0 :)) uite ca azi nu au mai batut cu 1-0.

au mai ramas doar 2 echipe la titlu:
- napoli care rupe tot
- juve care se pregateste in meciul cu roma de a 11-a victorie la rand.

sannicola
24th January 2016, 23:13
Nu mai vine si a 11-a :(.Daca ramane asa atunci Napoli se duce la +4.

YoNuTzz
24th January 2016, 23:21
a venit. a dat dybala din pasa lui pogba :ok:

ce bine e sa fii fan juventus in aceste vremuri...

4 titluri consecutive si al 5-lea foarte aproape...
eventul anul trecut...finala UCL, acum optime cu bayern munchen...11 victorii consecutive & counting...

nice..

El Pistolero
24th January 2016, 23:39
Dybala e tot mai bun. O sa rupă tot în anii următori.

sannicola
24th January 2016, 23:39
Dybala ajunge la 12 goluri si trece pe 2 la golgheteri.Higuain ii primul cu 21 :)).
Abia astept sa vina Juve cu Napoli in etapa 25 :).Pana atunci Juve sa faca 14 din 14(cu Chievo,Genoa si Frosinone).
Napoli are la Lazio si 2 partide usoare acasa cu Carpi si Empoli.

YoNuTzz
24th January 2016, 23:42
sigur face juve 14/14 pana la meciul cu napoli...chievo, genoa si frosinone sunt lejere...

si cu napoli au acasa...atunci cred ca deja se decide campionatul..

btw...higuain si dybala, ambii argentinieni...si mai sunt si messi si aguerro :)) WTF !!!

sannicola
24th January 2016, 23:43
ce bine e sa fii fan milan in aceste vremuri...


zero,praf,dezastru,etc :D:D:D

Lucian86
24th January 2016, 23:55
Dybala e exceptional :ok: Cica il platisem cam mult :happy

milanezu
25th January 2016, 00:20
cand o sa arate ceva si prin europa mai discutam.
sa faci ceva pe ele de campionate.
in europa ii o echipa mica de tot.
forza napoli.
va fan cullo juve.

Lucian86
25th January 2016, 00:30
cand o sa arate ceva si prin europa mai discutam.
sa faci ceva pe ele de campionate.
in europa ii o echipa mica de tot.
forza napoli.
va fan cullo juve.

Trebuie sa fii mic de tot sa faci finala de Champions League

milanezu
25th January 2016, 00:38
8 finale jucate din care 6 pierdute.
felicitari.
sunteti o echipa mare de tot.

phife
25th January 2016, 00:38
cand o sa arate ceva si prin europa mai discutam.
sa faci ceva pe ele de campionate.
in europa ii o echipa mica de tot.
forza napoli.
va fan cullo juve.

nu spun des asta dar..
mare prost.

milanezu
25th January 2016, 00:40
prost esti tu cu tot neamul tau.

Lucian86
25th January 2016, 00:42
8 finale jucate din care 6 pierdute.
felicitari.
sunteti o echipa mare de tot.

Trolllolol

milanezu
25th January 2016, 00:46
e greu sa confirmi in europa ca acolo nu jucati cu 14 jucatori pe teren.
parca vad in meciul direct ce arbitraj pro-juve o sa fie.

SwedishMafia
25th January 2016, 01:48
a venit. a dat dybala din pasa lui pogba :ok:

ce bine e sa fii fan juventus in aceste vremuri...

4 titluri consecutive si al 5-lea foarte aproape...
eventul anul trecut...finala UCL, acum optime cu bayern munchen...11 victorii consecutive & counting...

nice..

devii gobbo rubentin?:groggy::))

SwedishMafia
25th January 2016, 01:50
cand o sa arate ceva si prin europa mai discutam.
sa faci ceva pe ele de campionate.
in europa ii o echipa mica de tot.
forza napoli.
va fan cullo juve.

zi-le ! :D

YoNuTzz
25th January 2016, 10:57
devii gobbo rubentin?:groggy::))

niciodata...dar recunosc valoarea si pur si simplu imi ziceam ca e bine sa fii fan juventus in aceste momente...

dar cu milan si man utd, chiar si in ligile inferioare daca e nevoie :D

phife
26th January 2016, 11:54
prost esti tu cu tot neamul tau.

Sa torni multa apa rece pe arsura :*

messi19
26th January 2016, 15:41
eu de mult voiam sa zic ca milanezu asta e un troll imputit. singurele lui comentarii sunt atacuri la adresa unor jucatori/echipe.

YoNuTzz
26th January 2016, 21:33
diseara mare meci mare:

daca in partea de sus avem semifinala: inter - juve in partea de jos avem alessandria (liga 3) - ac milan...

daca milan nu face finala, e rusinea deceniului...